Dodaj do ulubionych

Fajna oferta wynajmu

19.03.19, 20:41
Dostałem spam
Sprawdziłem
2 lata i 40 tys km
Nieźle wyposażony mini SUV
Automat
Poniżej 10 s do 100 i max ok 200
W cenie ubezpieczenie i przeglądy
Na pokładzie więcej niż trzeba.
No i cena - 1170 płn na msc, na 3 lata oczywiście sporo drożej.
Aż mi sie nie chce wierzyć
I az mi sie chce sprawdzić.

--
Kobieto! Nigdy nie stawaj pomiędzy twoim mężczyzną, a jego kolegami. Pamiętaj, że on nie zastąpi swoich kolegów masturbacją. Ale ciebie tak.
Edytor zaawansowany
  • nazimno 19.03.19, 21:45
    Co za wozek?
  • trypel 19.03.19, 21:51
    Napisze jaki i od razu ktoś naciśnie kosz :D
    Za spam
    Zapomniałem napisać ze cena brutto :)
    Ta cena za automat 6 biegowy i silnik 1.3 turbo 150 koni

--
    Kobieto! Nigdy nie stawaj pomiędzy twoim mężczyzną, a jego kolegami. Pamiętaj, że on nie zastąpi swoich kolegów masturbacją. Ale ciebie tak.
  • engine8 19.03.19, 22:19
    Boooo you get what you pay for
  • qqbek 19.03.19, 22:27
    Przecież i tak wiadomo z opisu, że to (czerwony) kapturek 1.3 TCe, to co się tutaj chowasz z odpowiedzią?

--
    Jestem Lubelakiem, to podobno nieuleczalne. Może dlatego, że nikt się z tego leczyć nie chce.
  • trypel 20.03.19, 07:04
    Nie zgadłes
    Na Renault nikt w domu sie nie zgodzi a o to jak żona zobaczyła to nawet czemu by nie :)
    No i jest wersja 180 koni i 4x4. Ciekawe ile więcej w wynajmie bedzie

--
  • 1realista 20.03.19, 08:45
    Też tak myślałem ale to fiat czyli jeep.
  • trypel 20.03.19, 08:56
    bingo
    zajebisty wyglad
    tylko nie wiem jak sie tym jezdzi

--
  • 1realista 20.03.19, 09:09
    Nie wpadł bym na to ale... (teraz będzie reklama ;-) ) tradycyjnie skorzystałem ze stron samaru i ich wyszukiwarki. W sumie jak ktoś dobrze zarabia i nie za dużo jeździ zamiast kupować takie auto taki wynajem krótkoterminowy dlaczego nie. Dla kogoś kto planuje uzywanie auta przez okres 8+ lat jest to jednak nieopłacalne.
  • trypel 20.03.19, 09:27
    no własnie mi sie zawsze podobał wynajem bo był na krótko (bardzo szybko nudzimy sie autem)
    nowy był zawsze z tego samego powodu bez sensu. Kupic, cieszyć sie 2 lata a potem odliczać kolejne 5 aż bede mogł kolejne kupić zagryzajac zeby.
    Zona robi rocznie 10-12 tys km, plus ja jej autem jeszcze ze 3 tys. Czyli max 15 tys km rocznie.
    A tu opcja nowe auto, 2 lata i won, przez dwa lata full service i ubezpieczenie za w sumie kwote za jaką spłacał bym raty jak bym wziął na kredyt. Jesli w ogole.

--
  • klemens1 20.03.19, 11:08
    A ile to auto kosztuje cennikowo?
    Bo jeżeli faktycznie miałbyś kupić nowe i później sprzedać, to może i wynajem się opłaci w porównaniu do takiego kupowania.
    Problem w tym, że kupowanie nowego i sprzedawanie po 2 latach się generalnie nie opłaca - a taki wynajem jest czymś w tym stylu.

--
    www.sprawdzpodatki.pl
  • trypel 20.03.19, 11:15
    to auto które wychodzi 1170 brutto miesiecznie kosztuje 101 400 brutto

--
  • jeepwdyzlu 20.03.19, 00:22
    Brać dawać żonie córce mamie czy kochance .

--
    YCDSOYA
  • nazimno 20.03.19, 07:05
    Z reguly to kochanka daje, jeep.
  • trypel 20.03.19, 07:10
    Ale żeby wyjąc trzeba pierwsze włożyć.
    Czyli dobrze mowi. Zainwestuj a bedzie ci dawane

--
  • nazimno 20.03.19, 07:13
    Co dasz wroci w dwojnasob.
  • jeepwdyzlu 20.03.19, 10:12
    Z reguly to kochanka daje, jeep.
    ---
    Widać chłopie że nie miałeś kochanki.
    Mój kumpel, lata temu, opowiada coś o burdelu. Facet zamożny, przystojny, niegłupi. Ktoś pyta czemu burdel możesz przecież sobie kogoś poderwać?
    - Seks za darmo? Nie, nie stać mnie.

--
    YCDSOYA
  • trypel 20.03.19, 10:18
    kurcze
    moj kolega na studiach mówił to samo
    że nie stać go na dziewczyne i dla tego wybiera profesjonalistke 1 x w tygodniu

--
  • nazimno 20.03.19, 10:27
    Nie byles nigdy w damskim akademiku na imprezie?
  • trypel 20.03.19, 10:40
    mieszkałem rok w tartaku we wrocławiu (dwudziestolatka - koedukacyjny i miedzynarodowy akademik UWr)

--
  • jeepwdyzlu 20.03.19, 11:08
    Nie byles nigdy w damskim akademiku na imprezie?
    ----
    Ja pierdolę....
    Przypomniałeś mi...
    😉😁😁😁😀😀😀😀😁

--
    YCDSOYA
  • nazimno 20.03.19, 10:24
    Ja sobie kpilem z tego "dawania", odwracajac relacje.
  • galtomone 20.03.19, 08:18
    + VAT?

--
    Pozdrawiam,
    galtom

"Speed has never killed anyone, suddenly becoming stationary - that's what gets you." - Jeremy Clarkson
  • trypel 20.03.19, 08:22
    brutto
    dlatego ciekawe :)

--
  • trypel 20.03.19, 08:27
    seryjne wyposażenie tej wersji:
    6 głośników

7" programowany kolorowy wyświetlacz TFT w zestawie wskaźników

Apple Carplay/Android Auto

Asystent hamowania awaryjnego

Asystent parkowania przodem/tyłem ParkSense

Asystent pasa ruchu (Lane departure warning plus)

Boczne kurtynowe poduszki powietrzne dla dwóch rzędów siedzeń

Boczne poduszki powietrzne w przednich fotelach

Cyfrowe radio - Digital Audio Broadcast

Czarne relingi dachowe

Czołowe poduszki powietrzne

Czujnik deszczu

Czujnik zmierzchu

Dezaktywacja poduszki powietrznej pasażera

Elektryczne wspomaganie kierownicy

Elektrycznie otwierane okna przednie, otwierane/zamykane jednym naciśnięciem

Elektrycznie sterowane szyby tylne

Elektryczny hamulec parkingowy

Elektryczny zamek centralny

Fotel kierowcy regulowany manualnie w 6 płaszczyznach, fotel pasażera w 4 płaszczyznach

Fotochromatyczne wewnętrze lusterko wsteczne

Gniazdo 12V na konsoli centralnej

Kierownica regulowana manualnie w dwóch płaszczyznach

Kierownica z przyciskami do sterowania radiem i systemu komunikacji Bluetooth

Klimatyzacja automatyczna dwustrefowa

Lampy przeciwmgielne przednie

Lusterka zewnętrze ogrzewane i elektrycznie sterowane

Model roku 2019

Ogranicznik prędkości - sterowany z koła kierownicy

Opony letnie 215/60R17

Port USB

Przednie czujniki parkowania

Regulowana wysokość zamocowania przednich pasów bezpieczeństwa

Składane oparcie fotela pasażera z przodu (przy reg. manualnej)

SmartBeam - system automatycznego sterowania światłami drogowymi

Stop & Start

System ERM przeciwdziałający przewróceniu się pojazdu

System kontroli trakcji

System mocowania fotelików (Isofix)

System monitorowania ciśnienia kół TPM z wyświetlaczem

System multimedialny Uconnect 7.0 - 7" ekran dotykowy z Bluetooth i funkcją Mirroring

System unikania kolizji czołowych

Tempomat

Tempomat adaptacyjny

Trzypunktowe pasy bezpieczeństwa dla tylnej kanapy

Uconnect Live

VDC - ESC + Asystent ruszania pod górę (hill start assist)

Zamek centralny sterowany pilotem

Zestaw naprawczy (fix & go)

Zintegrowana antena

Środkowy zagłówek tylny z regulacją wysokości

--
  • bimota 21.03.19, 14:13
    POLOWY Z TEGO NIE ROZUMIEM... SZCZEGOLNIE INTERESUJACE JAKIZ TO MODEL ROKU MA NA WYPOSAZENIU... A JAK COS SIE SPIEPRZY. TO KTO PLACI ZA NAPRAWE ?

--
    NAJLEPSZY KODEKS DROGOWY
  • trypel 21.03.19, 15:42
    w normalnym wynajmie nie obchodzi mnie awaria. Mam zastępczy w ciągu godziny.
    A jak jest tam to jeszcze nie wiem.

--
  • liczbynieklamia 20.03.19, 09:04
    > na 3 lata oczywiście sporo drożej.
    Dlaczego "oczywiście"?
  • trypel 20.03.19, 09:29
    bo w wynajmie liczy sie wartość pojazdu PO okresie wynajmu, a ta rozni sie w przypadku 2 latka z przebiegiem 40 tys km od 3 latka z przebiegiem 60 tys znacznie.
    Mam to samo słuzbowo - tiguan na 2 lata 2100, na 4 lata 3000. (tyle że z przebiegiem 40 tys rocznie)

--
  • dr.hayd 20.03.19, 09:58
    Czyli należy to rozumieć, że
    2 letni Tiguan (z przebiegiem 80 tys.) jest tańszy od nowego o 50400 (bo 24 x 2100);
    4 letni z przebiegiem 160 tys. km jest tańszy od nowego o 144000 (48 x 3000) ?
    Należałoby jeszcze uwzględnić przez te 2 (4 lata) koszty przeglądów i ubezpieczenia (są po stronie właściciela, nie najemcy?). Mimo to, coś mi tu nie gra.
    Tak duże są różnice w cenie 2 , 3 i 4 latków?
  • trypel 20.03.19, 10:11
    sorry - za słuzbowy podaje kwoty netto
    płacę miesiecznie 2100 netto za wynajem obejmujący wszystko - serwis, ubezpieczenie, opony, zastępcze auto w ciągu 1 h na terenie miasta wojewódzkiego itd
    wartość nowego auta bez rabatu to jakies 185 tys z tego co pamietam, firma wynajmująca kupuje pewnie z rabatem ok 20%, przez 2 lata pojdzie mi 1 dodatkowy komplet opon i 2 serwisy i ubezpieczenie (razem moze 6-7 tys)
    czyli 24 x 2100 netto= 50 400-7000 = 43 400
    zakup auta brutto 185 tys = 150 tys netto
    czyli muszą sprzedać za min 110 tys netto żeby żyć.
    I widać są na to chętni :)

przy 4 latach i 160 tys dochodzi wiecej serwisów (i wiekszych), wiecej opon, wiecej ryzyka że auto bedzie mocno zniszczone i beda sie hustać ze sprzedażą

może nawet mi sie to nie spina ale wierzę w logike działań dużych firm które szukają jednak zysku a nie działają charytatywnie - skoro dają lepsza oferte na 2 lata to mi to pasuje

to sie dzieje dopiero od roku, wczesniej wrecz namawiali na wynajem min 3 letni i wiecej, w tej chwili popyt na 2 latki jest na tyle duzy że wolą taką strategię.

--
  • toreon 20.03.19, 10:28
    Mimo wszystko dawanie lepszej oferty na 2 lata nie jest logiczne bo przecież największa utrata wartości następuje w pierwszym i ewentualnie właśnie w drugim roku, później to się stabilizuje.
    Spojrzałem z ciekawości w kalkulator VW Easy Drive - na podstawowego Golfiarza z limitem 30kkm wychodzi odpowiednio 950/24 mies., 800/36 mies., i 725 netto /48 mies.
    Dodatkowo pozostaje kwestia wysokości wpłaty wstępnej.
  • trypel 20.03.19, 10:41
    przy wynajmie nie ma opłaty wstepnej

--
  • schweppes1 20.03.19, 10:59
    Coś pomieszałeś. U nas w firmie przy każdej wymianie było drożej przy krótszym wynajmie.

Gdyby tak było jak piszesz, prawie wszystkie floty brałyby na 2 lata, a z moich obserwacji kilkunastu znanych mi bliżej firm biorą najczęściej na 4, rzadziej na 3, na 2 nie kojarzę żadnej.
  • jeepwdyzlu 20.03.19, 11:10
    U nas ...przy każdej wymianie było drożej przy krótszym wynajmie.
    -----
    Z kobietami tak samo...

--
    YCDSOYA
  • trypel 20.03.19, 11:10
    nic nie pomieszałem
    sprawdź aktualne oferty
    my własnie przechodzimy z 4-5 lat na 2
    bo taniej
    poprzednie bmw było na 4.5 roku
    teraz mam na 2
    swiat sie zmienia
    dlatego nie zdziwiła mnie ta oferta na jeepa - na 2 lata i 40 tys km najtaniej

--
  • toreon 20.03.19, 11:42
    Dobra, nie gadaj tylko podeślij linka;-)
  • trypel 20.03.19, 11:49
    abonament.jeep.pl/?source=SEM&campaignid=SEM_JEEP_BRND_MULT_ALL_POL_2017_Brand_CONFIRMATION&advertiserid=google&bannerid=kwd&source=sem&gclid=EAIaIQobChMIuZT_zeyO4QIVVeWaCh3TtAj-EAAYASAAEgJnKPD_BwE&mkwid=sXeyqj3ku_335866093383_cena%20jeep_b_t&mtid=od15rjd7q0&
    --
  • trypel 20.03.19, 11:50
    abonament.jeep.pl/
    albo prosciej

--
  • kanna13 20.03.19, 21:39
    Tak na szybko licząc.
    Za taki nowy trzeba wyłożyć gotowizny 100 tys. ewentualnie jakiś kredyt ale wtedy wychodzi na ogół drożej, jakieś cesje itp. korowody (nie wiem czy jeep daje np. 50/50% czyli 50% wpłacamy a reszta na równe 24 raty zeroodsetkowe) ale zakładam, że płacimy gotówką.
    Do tego co roku ubezpieczenie za ca. 2,5 tys. i przeglądy raz do roku pewnie z 500-800 pln czyli dochodzi średnio w miesiącu 250 pln.
    Jak się kupi nowe to trzeba nim trochę pojeździć (6-7 lat) by spokojnie uzbierać sobie na kolejne nowe tak by dopłacić do ceny za jakie stare sprzedamy.
    Optymistycznie zakładam (salonowy, pierwszy właściciel, mały przebieg, serwisowany w ASO), że sprzedamy po 7 latach za 30 tys. czyli 10 tys. co roku trzeba odłożyć (czyli te 850 miesięcznie) by uskładać 70 tys. dopłaty do kolejnego.
    Więc oferta całkiem dobra 1160 pln miesięcznie (z ubezpieczeniem przeglądem, oponami) czyli pi razy oko tyle ile musimy odłożyć miesięcznie (850 pln) + uśrednione miesięczne opłaty (250 pln)
    I za dwa lata kolejny nowy więc w sumie same zalety.
    Nie czytałem oczywiście umowy i zapisów co wtedy jak coś zarysujemy, pukniemy czy skasujemy ale od tego zakładam, jest AC. Bo tutaj mogą być jakieś niespodzianki.
  • jeepwdyzlu 20.03.19, 23:35
    W Niemczech wynajem to 60% rynku nowych aut. Nie tylko firmy ale też prywatni.
    Zmierzamy w tę samą stronę.

To pewnie nieuniknione.
    Kupowanie auta za gotówkę? Zwłaszcza w cenie powyżej 100 tys? Po co? Nie lepiej kwotę tej wysokości inwestować? W wykształcenie dzieci, własną firmę, nieruchomość?

--
    YCDSOYA
  • bimota 21.03.19, 13:47
    NA CZYM POLEGA "INWESTOWANIE" W NIERUCHOMOSC ?

--
    NAJLEPSZY KODEKS DROGOWY
  • samspade 21.03.19, 13:59
    Dla prywatnego właściciela jest to mało opłacalne. W naszych realiach
  • carnivore69 21.03.19, 16:10
    > Kupowanie auta za gotówkę? Zwłaszcza w cenie powyżej 100 tys? Po co? Nie lepiej kwotę tej wysokości inwestować? W
    > wykształcenie dzieci, własną firmę, nieruchomość?

Jeśli alternatywą jest trzymanie kasy w banku, to przy koszcie finansowania większym od zwrotu z lokaty lepiej kupić samochód za gotówkę. A wzięcie samochodu de facto na kredyt (jak go zwał) i zainwestowanie posiadanych środków w ryzykowne aktywa to po prostu czysty lewar. Jednym może odpowiadać, innym nie.

Pzdr.
  • kanna13 21.03.19, 20:18
    Nie bardzo rozumiem? Po co? Żeby nim normalnie jeździć.
    Co do gotówki to patrząc na wyliczenia to chyba lepiej przy takich kwotach przerzucić się na wynajem co dwa lata zamiast kupowania co 6-7 lat.
  • trypel 21.03.19, 20:37
    A na pewno ciekawiej i fajniej.

--
  • liczbynieklamia 20.03.19, 14:55
    > bo w wynajmie liczy sie wartość pojazdu PO okresie wynajmu
    No tak, ale utrata wartości maleje, a nie rośnie z czasem. A tutaj koszt utraty wartości przez 3 rok jest prawie tak wysoki, jak przez pierwsze 2 lata razem wzięte. Jest oczywiste, że największa utrata wartości następuje pierwszego dnia po odebraniu samochodu, a potem już tylko maleje.
  • trypel 20.03.19, 15:01
    ok
    ale jak popatrzysz na liczbę 2 latków z małym przebiegiem, z udokumentowaną historią zakupu i serwisowania to ile takich znajdziesz? nawet stolarz policzyłby na placach jednej ręki.
    Może tutaj popyt kształtuje podaż i po prostu opłaca sie producentowi/dealerowi w ciągu 4 lat wprowadzić na rynek 2 auta a nie jedno :)
    może lepiej 2 x zarobić 5 tys na aucie niż 1 x 8
    gdybam bo nie wiem
    widzę trend i zakładam że skąds sie bierze

--
  • klemens1 20.03.19, 16:40
    Jeżeli już, to właśnie ten większy obrót w czasie byłby wytłumaczeniem.

--
    www.sprawdzpodatki.pl
  • trypel 20.03.19, 16:52
    w przypadku tego jeepa juz wiem - wchodzą w gre tylko dwie wersje w atrakcyjnych cenach 120 koni manual lub 150 koni automat. Obie bardzo bogato wyposazone ale FWD
    jak zapytałem o wersje AWD 180koni to cena podskoczyła do prawie 1800 a to juz nie ma sensu (w salonie roznica w cenie to tylko 11% a w racie wynajmu juz 50%)
    czyli producent trzaska kupe sztuk dwóch wersji, daje pewnie zajebisty rabat (moze i 30%) Czyli sprzedajac po 2 latach być moze firma wynajmująca odzyska 90% ceny zakupu i jakos sie bedzie kreciło
    zobaczymy w sobote jak sie tym jezdzi bo dwusprzegłowa 6 biegowa w jeepie ma duzo gorsze opinie niz 9 biegowy automat (niedostepny w tej wersji)

aha w trakcie dnia pogadałem z flotowcem i sie dowiedziałem że leasingodawcy proponują renegocjacje umowy na auta wziete do 1 roku w tył ze skroceniem okresu i obnizeniem stawki :) czyli trend na rynku
    a moze coraz trudniej sprzedac zajezdzone poflotowe coś z przebiegiem 200 tys i w wieku 4-5 lat

--
  • dr.hayd 20.03.19, 17:51
    trypel napisał:

>
    > a moze coraz trudniej sprzedac zajezdzone poflotowe coś z przebiegiem 200 tys i
    > w wieku 4-5 lat
    >
    To bardzo możliwe. Możliwe też, że już wcześniej zaczynają się poważne usterki i poważne koszty. Wszak cała sztuka w tym, żeby sprzedać używany samochód ZANIM zaczną się kosztowne usterki.
  • schweppes1 20.03.19, 16:47
    Jest mało 2 latków, bo właśnie firmy biorą na 3-4 lata, bo jest taniej.
  • trypel 20.03.19, 17:19
    A napisz powiedzmy do arvala, ald i vw bank i zapytaj o wynajem passata na 2 i 4 lata z przebiegiem rocznym 40 tys km. I daj znac gdzie wyjdzie taniej.
    Tzn nie musisz bo ja wiem. Ale Wtedy sie przekonasz.

--
  • bimota 20.03.19, 16:59
    To co pitolisz, ze spam...

--
    NAJLEPSZY KODEKS DROGOWY
  • duze_a_male_d_duze_m 20.03.19, 18:32
    Kiedys, nie wiem jak teraz, bardzo popularne byly takie używki BMW, tzw exAG. Auta wynajmowane, do 2lat, z przebiegami kilkunastu tys. Temat finansowo zapewne przerobiony na zachodzie wzdłuż i wszerz.

--
    .
    -Z TDCI NA ST, a teraz italia z bananami-
  • liczbynieklamia 21.03.19, 16:11
    Tak sobie jeszcze skojarzyłem - 24x1169zł = 28056zł. Mamy za to auto segmentu B, fakt że stosunkowo wypasione, ale na dwa lata. Jeszcze nie tak całkiem dawno można było za niewiele więcej kupić auto segmentu B, golasa, bez ubezpieczeń i przeglądów, ale na zawsze. Na własność. Można nim było spokojnie jeździć nie 2 lata i 40 tysięcy, tylko 20 lat i 400 tysięcy.
  • kanna13 21.03.19, 20:29
    Segment B za 28 tys. to chyba z 10 lat temu było. W 2014 roku VW up kosztował 35 tys..
    Teraz segment B to jakieś 50 tys.
    Z drugiej strony jeśli kwota 1160 pln (obecnie to dwójka dzieci) nie stanowi problemu w miesięcznym domowym budżecie to jest to dobre rozwiązanie bo oprócz używania nowego samochodu kupujesz sobie spokój eksploatacyjny. A to jest warte każdej wydanej złotówki.
  • liczbynieklamia 21.03.19, 21:06
    W 2014 podstawowa Fabia kosztowała 35 tysięcy (segment A generalnie jest drogi), Sandero nadal zaczyna się poniżej 30 tysięcy.
  • trypel 21.03.19, 21:38
    Ok jakby fabia była w wynajmie tego typu to dałbym za nią 350 msc. Jakbym nie miał wyjścia. I 250 z sandero. W cenie tego renegade mógłbym jeszcze wziąć xv, może jeszcze jakieś fajne auto. Ale plizz nie wyjeżdżaj z fabia. Ja lubie jak auto jest fajne.

--
  • liczbynieklamia 22.03.19, 09:09
    > Ja lubie jak auto jest fajne.
    To po co wyskakujesz z jakimś fiatem polepionym plastikiem, żeby wyglądał dżipopodobnie? ;)

• trypel 22.03.19, 09:15
    bo fajnosc to sprawa subiektywna :)
    a po drugie mimo ze fiat 500 w wersji suvovej tez mi sie podoba to jednak te bliźniaki są wybitnie dwujajowe i mocno sie roznią (do tego stopnia że są wersje renagade z reduktorem :) )

no i renegade wygląda jak potomek mojego dodża po mezaliansie z fiatem

--
  • trypel 04.04.19, 13:22
    tydzien temu w sobote (23.03) przejechalismy sie wzmiankowanym autem
    Ogólnie tak jak pisałem za te 1169 (teoretycznie) brutto jest 150 konna jednostka z dwusprzegłowym automatem, FWD
    auto wyposażone w prawie wszystko co potrzebne (brak jedynie podgrzewanych siedzen z rzeczy ważnych dla żony)
    małe i lekkie wiec silnik spokojnie daje rade i duzej roznicy do nitro nie ma (albo i zadnej)
    duzym zaskoczeniem była skrzynia - naczytałem sie jak jest wolna w porownaniu z automatem 9 biegowym z lepszych wersji, żona wie jak wolne jest dsg w tiguanie w porownaniu z automatem w nitro i spodziewała sie tego samego. Niespodzianka bo jeep startuje bez żadnego zawahania od razu po nacisnieciu gazu. Naprawde działa to dobrze.
    Auto nawet FWD wysoko zawieszone i nie boi sie dziur ani krawezników (dużo bardziej komfortowe niz nitro, idace raczej w kierunku forka)
    w srodku miejsca dużo na 2+1 i mniej na 2+2. Bagażnik spory i ustawny.
    No i na koniec - to poprosimy ofertę na standardowy kolor i ten model za 1169 + podgrzewane siedzenia...
    czekamy
    czekamy
    czekamy
    nie ma oferty na standardowy kolor, trzeba dopłacic, no to wybieramy... i nagle robi sie 1600 ponad
    no to odpuszczamy siedzenia
    dalej ponad 1500 (tylko za kolor??)
    no wiec prosze pana uprzejmie o ofertę na auto jakie reklamują - to dokłądnie za 1169 brutto.
    I tak czekam do dzisiaj :D
    jakos tak chyba kogos w balona próbowali zrobic, mam takie wrażenie

--
  • qqbek 04.04.19, 14:06
    Strasznie drogie to grzanie kuciapki/cojones w Jeep-ie 🤪

--
    Jestem Lubelakiem, to podobno nieuleczalne. Może dlatego, że nikt się z tego leczyć nie chce.
  • trypel 04.04.19, 14:11
    no drogo
    ale bardziej mnie wkurza że pojawia sie oferta której nie ma bo TRZEBA dorzucić za kolor a to od razu podciaga cene o 350 pln msc (czyli 8500 za 2 lata za kolor kosztujący 2000)
    ale auto faktycznie da sie polubic.

--
  • qqbek 04.04.19, 18:30
    Auto może i tak.
    Januszyzm marketingowców Fiata jest jednak odrażający.

Chęć posiadania grzania dupy w aucie rozumiem aż za dobrze. Sam mam już w drugim i bardzo sobie w zimie chwalę ten wynalazek. Nie jest to warunek "sine qua non" (taki jak automat czy automatyczna klimatyzacja), ale jest.

--
  • vogon.jeltz 04.04.19, 19:02
    Ponadto grzane fotele podnosząc temperaturę jąder zabijają plemniki i w ten sposób zmniejszają płodność. Co akurat w waszym (naszym, hehe) przypadku może być pozytywnym skutkiem ubocznym ;-)
  • qqbek 04.04.19, 20:16
    Jakoś problemów nie miałem z "tym" pomimo grzanych foteli w X5 i 40-tki na karku :P
    Tak więc w skuteczność takiej alternatywnej antykoncepcji nie wierzę.
    Syn urodził mi się w październiku... tak więc styczeń... miesiąc, w którym właściwie nie wyłączam ogrzewania foteli :)

--
  • jeepwdyzlu 04.04.19, 14:58
    Strasznie drogie to grzanie kuciapki/cojones w Jeep-ie 🤪
    ---
    No ba!!

--
    YCDSOYA

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.