Dodaj do ulubionych

To Polskie czy Niemieckie bedzie to auto?

21.03.19, 09:45
moto.pl/MotoPL/7,88389,24559671,niemcy-zorganizuja-produkcje-polskiego-samochodu-elektrycznego.html#g=z&s=BoxMotImg4

--
Pozdrawiam,
galtom

"When agriculture and industry came along people could increasingly rely on the skills of others for survival, and new "niches for imbeciles" were opened up. You could survive and pass your unremarkable genes to next generation [...]"
Edytor zaawansowany
  • duze_a_male_d_duze_m 21.03.19, 11:53
    Kwestia nomenklatury, jak dużą wartość dodaną auta zrobimy my, polskimi rękami. Zobacz sobie kiedy można oznaczyć zegarek "swiss made" np.

--
    .
    -Z TDCI NA ST, a teraz italia z bananami-
  • galtomone 21.03.19, 14:54
    Mnie to wszystko jedno gdzie... I tak nic z tego miec nie bede.
    Ale obecna wladza lubie, zeby bylo "Polskie"... wiec sie tak zastanawiam...

Skoro cos co jest produkowane u nas - np. zarcie, ale sprzedawane w dyskoncie pod marka dyskonutu polskie nie jest... To moze produkowane cos w DE czy Chinach ale z marka PL jest Polskie?

Nie wiem czy bardziej licza sie rece ktore wytwarzaja, czy kto jest wlascicielem brandu...

--
    Pozdrawiam,
    galtom

"Speed has never killed anyone, suddenly becoming stationary - that's what gets you." - Jeremy Clarkson
  • carnivore69 21.03.19, 16:13
    Przecież Ci napisał. Można spojrzeć na wartość dodaną.

Pzdr.
  • trypel 21.03.19, 12:04
    do sieci wyciekły już szczegóły na ten temat
    testy się juz odbywają
    joemonster.org/filmy/96674/Polski_samochod_elektryczny._Wycieklo_tajne_wideo_

--
    Kobieto! Nigdy nie stawaj pomiędzy twoim mężczyzną, a jego kolegami. Pamiętaj, że on nie zastąpi swoich kolegów masturbacją. Ale ciebie tak.
  • nazimno 21.03.19, 12:12
    Trzeba bedzie papiery na hydraulika wyrobic.
  • toreon 21.03.19, 13:37
    To będziesz musiał teraz trzymać mocniej kciuki aby nie wyszło bo to akurat słuszny kierunek. Chyba nawet jedyny słuszny.
  • galtomone 21.03.19, 15:11
    Dlaczego zakladasz, ze trzymalbym kciuki w jedna lub druga strone?
    Akurat ten kierunek zwiazany z wydawaniem kasy klientow firm fundatorow brzmi sensowniej niz to co robili do tej pory.

Mnie cala idea troche smieszy... i tyle.

--
    Pozdrawiam,
    galtom

"When agriculture and industry came along people could increasingly rely on the skills of others for survival, and new "niches for imbeciles" were opened up. You could survive and pass your unremarkable genes to next generation [...]"
  • toreon 21.03.19, 16:08
    Bo propaganda klęski zawsze ma silniejszy wydźwięk niż akcentowanie sukcesu czy w ogóle szansy na sukces.
    Mnie to osobiście w ogóle nie śmieszy bo kierunek jest słuszny (potencjał narodowy + dogodny etap rozwoju swiatowej motoryzacji). Nie bawi mnie też wyszydzanie idei powstania polskiego samochodu i jednocześnie wylewanie krokodylich łez, że Czech czy Rumun potrafi.
    Śmieszyc może co najwyżej realizacja tego przedsięwzięcia, przynajmniej w dotychczasowej postaci bo pomysł na zrobienie tego samochodu z Niemcami to chyba jedyny istniejący cień szansy na powodzenie.
  • liczbynieklamia 21.03.19, 14:05
    Był już taki samochód, który się nazywał FSO Polski, ale ponieważ był włoski, to zmienili mu nazwę.
  • nazimno 21.03.19, 14:09
    125 trafil z ziemi wloskiej do Polski.
    (za pieniadze)
  • yasiaq 21.03.19, 14:14
    No niestety Polacy nie słyną ani z innowacyjności, mądrości czy fachowości. Nawet sklepy spożywcze wymagają tutaj niemieckiego, portugalskiego czy francuskiego nadzoru. Nie inaczej musi być z samochodem elektrycznym.
  • trypel 21.03.19, 15:16
    yasiaq napisał:
    Naw
    > et sklepy spożywcze wymagają tutaj niemieckiego, portugalskiego czy francuskieg
    > o nadzoru

moglbys to rozwinąc bo nie chwytam

--
    Kobieto! Nigdy nie stawaj pomiędzy twoim mężczyzną, a jego kolegami. Pamiętaj, że on nie zastąpi swoich kolegów masturbacją. Ale ciebie tak.
  • yasiaq 21.03.19, 16:25
    Prowadzenie sklepu spożywczego jest dla miejscowych zbyt trudne. Los nieszczęsnego marcpolu podzielił już praktycznie piotr i paweł. Na polu chwały zostały sklepy bazujące na tubylczej ludności w charakterze taniej siły roboczej ale nadzór i własność musi należeć do ludzi znacznie mądrzejszych i światlejszych od tubylców.
  • toreon 21.03.19, 16:32
    Nie do końca. Np. Dino radzi sobie nieźle.
    MarcPol, Alma czy PiP były nie do utrzymania w kraju gdzie jakieś 3/4 kupujących patrzy na cenę.
  • yasiaq 21.03.19, 16:38
    Dino to margines poboczny prowincjonalny temat w stolicy nawet nie istnieje.
  • trypel 21.03.19, 16:41
    Ale z innowacyjnością to strzelasz jak kula w płot
    Eurocash
    Biedronka
    Żabka
    Małpka
    To sieci wymyślone i zbudowane przez nas. I sprzedane takim co tego wymyślić nie potrafili :)

--
  • yasiaq 21.03.19, 18:36
    Może i wymyślone ale bez niemieckiego czy portugalskiego Pana podzieliłyby los marcpolu czy almy. Poloneza też niby wymyślił Polak ale 99% woli passata czy inne BMW nie z powodu jakiejś szczególnej jakości bo tej prózno szukać w tych wyrobach ale ważne jest to, że pochodza od niemieckich Panów. Niektórzy uważają ,że pańszczyzna się skończyła ale to przecież nieprawda..
  • trypel 21.03.19, 18:47
    ale wiesz o czym piszesz?
    wszystkie sieci założone przez jednego goscia (zreszta geniusza w tej branzy) zostały sprzedane w idealnym momencie żeby zarobic na tym najwiecej
    sprzedawał i zakłądał kolejną siec bo jakos nikt obcy tego nie umiał.

--
  • galtomone 21.03.19, 19:40
    yasiaq napisał:

> Poloneza też niby wymyślił Polak ale 99% woli passata czy in
    > ne BMW nie z powodu jakiejś szczególnej jakości bo tej prózno szukać w tych wy
    > robach

Znaczy nowy Polonez był tak samo dobry co nowe BMW? 😂😂😂
    Bo ja śmiem twierdzić, że używane BMW powiedzmy 5 letnie było bez porównania lepsze pod każdym względem od nowego Poloneza. Zresztą nie tylko BMW ale praktycznie każde zachodnie auto, które przychodzi mi do głowy. Peugeot, Ford, itd...

--
    Pozdrawiam,
    galtom

"Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac?" - George Carlin
  • yasiaq 21.03.19, 20:54
    Co to znaczy dobry? Do czego dobry? owijania na słupie czy kosztów eksploatacji/.Trwałość choćby wersji 1.9d jesli chodzi o silnik PSA montowany w poldku to legenda w porównaniu z praktycznie każdym dieslem BMW. W tamtych latach BMW robiło słynnego TDS a 2.5 który juz w momencie wyjazdu z fabryki był kupą sheetu. Trwałość silnika benzynowego w wyrobie FSO nie powalała na kolana ale jego prostota techniczna i rodowód z lat bodaj 60tych sprawiał że naprawy kosztowały czapkę gruszek. Podobnie rzecz się ma aktualnie z cenami reperacji nowoczesnych ciągników rolniczych (kupionych często dzięki dotacjom unijnym) w których naprawa samej skrzyni biegów potrafi kosztowac 50/60 tys. już bez dotacji stąd wiele płaczu u właścicieli..
  • galtomone 22.03.19, 10:15
    Awaryjność, komfort jazdy, stosunek cena/jakość, itd...

Może sie myle (cóż mogę wiedzieć po krótkim posiadaniu nowego 1.6 GLi), ale wg. mnie w żadnej kategorii, wg której ocenia się i porównuje samochody nowy Polonez nie był lepszy od 5 letniego produktu zza Odry.

Co do Twoich argumentów.
    Tego 1.9d z Citroena jednak wolałbym mieć w 5 letnim Citroenie niz nowym Polonezie.
    Benzynowy silnik był awaryjny i nie trwały - coś o tym wiem... nie tylko silnik zreszta - dynamika straszna, benzyny palil tyle co obecny SUV, szybko zaczał żrec olej a do tego osprzęt rozpadał się z dnia na dzień. Swoich przygód z alternatorem w nocy pod Wrockiem do dzis nie zapomniałem i ile mnie ten złom kosztował zdrowia i kasy - także ta czapka gruszek to nie do końca prawda jak auto staje 200 km od domu - a Polonez był moim jedynym autem, które taki numer wywinął i to mimo, że wszystkie inne były starsza albo stare a czasem i z wypadkowa przeszłością.

Dość powiedzieć, że to jedyne auto, które sprzedałem szybko, bez żalu i w którym nie było jednej rzeczy, która byłaby OK - w sensie miło wspominana.

--
    Pozdrawiam,
    galtom

"Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac?" - George Carlin
  • yasiaq 23.03.19, 11:59
    Ja tam jeżdżąc autostradami dość często widzę auta na poboczach , najczęściej renault ale Opli VW i BMW też jest zawsze duzo więc na tym tle poczciwy poldek sprzed 20 lat wcale nie wygląda tak tragicznie
  • galtomone 25.03.19, 09:46
    Na tym tle to Poloneza ciezko zobaczyc... a Audi, Passaty, Mercedesy z tego okresu sie nadal widuje.
    Poza tym coz to za argument????
    Przeciez nikt nie twoierdzi, ze inne sie nie psuly...
    Wskaz w czym ten Polonez JEST LEPSZY od ww. - bo moim zdaniem psul sie tez duzo bardziej niz zachodznie auta, a czesci wcale za darmo nie bylu.
    Co wiecej - 1h pracy mechanika kosztuje tyle samo. wiec czestesze naprawy Poldka = auto drozsze w naprawach i utrzymaniu.

--
    Pozdrawiam,
    galtom

"Speed has never killed anyone, suddenly becoming stationary - that's what gets you." - Jeremy Clarkson
  • liczbynieklamia 21.03.19, 21:07
    > Poloneza też niby wymyślił Polak
    Chyba nazwę.
  • vogon.jeltz 25.03.19, 11:21
    > Poloneza też niby wymyślił Polak

To jest bardzo dyskusyjna teza, biorąc pod uwagę, że bebechy pochodziły z Fiata 125p, a budę zaprojektował Giugiaro.
  • liczbynieklamia 21.03.19, 16:11
    Nie piszę o 125p.
  • trypel 22.03.19, 09:46
    znów nie udało mi sie zrobic zdjecia bo za szybko przejechał.
    po raz kolejny widzę goscia co do polskiego składaka na wiekszych kołach dorobił samodzielnie naped elektryczny w postaci...
    wkrętarki akumulatorowej (chyba bosch niebieski) przypietej do bagaznika, z umocowanym dodatkowym kolem zebatym i drugim łańcuchem :)
    nie wiem na ile starcza bateria ale gosc zapierdzia tak że nie jestem pstryknąc a mam go jakies 10 m przed oknem.

--
  • galtomone 22.03.19, 10:37
    Potrzeba Matką wynalazków ;-)

--
    Pozdrawiam,
    galtom

"If everything seems under control, you're not going fast enough." - Mario Andretti

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.