Dodaj do ulubionych

OT - i co Wy na taki plan dot OFE?

15.04.19, 18:32

next.gazeta.pl/next/7,151003,24662337,znamy-przyszlosc-ofe-morawiecki-pokazuje-plan-oplata-przeksztalceniowa.html#s=BoxOpLink
--
Pozdrawiam,
galtom

"Speed has never killed anyone, suddenly becoming stationary - that's what gets you." - Jeremy Clarkson
Edytor zaawansowany
  • jeepwdyzlu 15.04.19, 18:35
    Wystarczy nie kraść

--
    YCDSOYA
  • samspade 15.04.19, 18:36
    Uważam że powinniśmy być wdzięczni łaskawie nam panującym. Ukradną tylko 15 procent. A mogli więcej.
  • toreon 15.04.19, 21:53
    Cwaniaczek z tego Morawieckiego. Naród nawet sie nie skuma, że mu cos tam uszczknieto z jego kasy, w koncu w swiat pójdzie przekaz o "zwrocie obywatelom 100%"
    Zresztą ukraść 15% to prawie tak jakby w ogóle nie ukraść
  • szymi_mispanda 15.04.19, 22:04
    taka sam kradziez jak Herr tuska - ktos ma jakies zastrzezenia ze w odpowiednim momencie parlament pierdolonej III RP uchwali z dnia na dzien ustawe ze IKE to tez nie wasze pieniadze tylko panstwowe?

jesli tak tak mam racje ze polacy to banda owiec.

Jakby chieli oddac t powinni to przelac co zostalo z OFE na nasze konta bankowe.
  • qqbek 15.04.19, 23:07
    Ja czekam na to, co ma do powiedzenia futrzasty cham po lobotomii, któremu już kilka miesięcy temu pisałem, że taki jest plan :)

Powinien wleźć pod stół i odszczekać teraz.
    Ale i tak mu TVPiS zaraz podsunie wygodne "wytłumaczenie".
    Choć jeszcze dwa miesiące temu szczekał z innego powodu.

--
    Jestem Lubelakiem, to podobno nieuleczalne. Może dlatego, że nikt się z tego leczyć nie chce.
  • misiaczek1281 16.04.19, 19:33
    qqbek napisał:

> Ja czekam na to, co ma do powiedzenia futrzasty cham po lobotomii, któremu już
    > kilka miesięcy temu pisałem, że taki jest plan :)
    >
    > Powinien wleźć pod stół i odszczekać teraz.
    > Ale i tak mu TVPiS zaraz podsunie wygodne "wytłumaczenie".
    > Choć jeszcze dwa miesiące temu szczekał z innego powodu.
    >
    kuba a co ja tu niby mam odszczekiwać? herr tusek też przeniósł do zusu miliardy (150???)z ofe i wtedy jakoś siedzieliście cicho - różnica jest taka że dziś przynajmniej coś z tych zabranych z ofe miliardów dali ludziom w postaci 500+,obniżenia wieku ememrytalnego, trzynastej emerytury, a zaraz dadzą zapewne nauczycielom (co mieli dać skoro nie było bo innym dali? teraz jest to dadzą)....a za tuska kłamali że pieniędzy na nic nie ma a też zakosili miliardy z offe - ile? 150? z których nic nie dali ludziom a jeszcze zabrali ludziom bo podnieśli vat i wiek emerytalny więc co prawda dzisiaj też z ofe zabrali ale też dużo dali a poprzednicy zabrali kase z ofe i nic nie dali a jeszcze zabrali.....ale wy będziecie psioczyć bo tak wam nakazuje POprawność POlityczna - rozumiem was :) hehe odszczekać ma misiu? a co niby? przecież to wtedy były plany i prawde napisałem że nie wiadomo - a z jednej strony krzyczycie że zabrali z ofe a z drugiej narzekacie że dla nauczycieli nie ma - a może po to wzięli żeby nauczycielom dać? a co niby mam odszczekiwać? ofe też prowizje brało za prowadzenie konta chyba nie? i narzekałeś kuba że demografia kiepska i zus sie zawali to teraz się nie zawali przez kolejne 10 lat gdy zostanie zasilony 150 miliardami powinieneś się więc cieszyć:) a to dobre...misiu ma odszczekać....ciekawe co? kpisz czy muchyb łapiesz?:) hłe hłe:)
  • bigzaganiacz 16.04.19, 20:52
    Jedna uwaga misiek
    Nikt nic nikomu nie dal , co najwyzej zabral
  • misiaczek1281 16.04.19, 21:11
    bigzaganiacz napisał(a):

> Jedna uwaga misiek
    > Nikt nic nikomu nie dal , co najwyzej zabral

Zabrał ale też dał....Dał 500+ , niższy wiek emeytalny, 13 emeryturę....
  • bigzaganiacz 16.04.19, 21:27
    Tak misiu, jarek natrzepal z wora i ci dal
  • wislok1 16.04.19, 22:22
    Ja pie...
    Ty na serio to piszesz ?

Zaden rzad nie daje kasy wlasnej,tylko rozdaje to, co wczesniej zabral podatnikom

A jak nie ma kasy ze zbiorki podatkow,to sie zapozycza

Jak sie zapozycza za szybko,jak teraz obecny rzad, to na koncu jest Wenezuela

Srednio inteligentna malpa to rozumie

Tylko niezwolennicy partii rzadzacej
  • misiaczek1281 16.04.19, 23:29
    wislok1 napisał:

> Ja pie...
    > Ty na serio to piszesz ?
    ja? serio...a ty serio nie rozumiesz?

> Zaden rzad nie daje kasy wlasnej,tylko rozdaje to, co wczesniej zabral podatni
    > kom
    >
    > A jak nie ma kasy ze zbiorki podatkow,to sie zapozycza
    > Jak sie zapozycza za szybko,jak teraz obecny rzad, to na koncu jest Wenezuela
    4 lata rządzi i jakoś nie widzę tej Wenezueli hehe:) za poprzedniego rządu mówili że nie ma pieniędzy a jednak pieniądze się znalazły cud panie:) wtedy za pokemonów kłamali żeby ludziom nic nie dać a teraz dają
    > Srednio inteligentna malpa to rozumie
    >
    > Tylko niezwolennicy partii rzadzacej
    a zwolennicy opozycji to niby ci oświeceni ? zwolennicy czego? mówienia że pieniędzy nie ma i nie dawania ludziom niczego a nawet zabierania (podwyżka vat,podwyższenie wieku emmerytalnego, brak 500+) ? bo piniędzy za peło nie było a też brali x mld z ofe kase i dalej nie było dać ludziom kłamali jak pinokio że kasy nie ma ...nawet kompletnie nie inteligentna małpa to zrozumie:)
  • wislok1 16.04.19, 23:36
    No i fajnie

Wierzysz w bajki, ze rzad rozdaje kase....

A fakty sa takie, jak w tym komisie:
    wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,24671570,krakow-69-letnia-kobieta-zostawila-warte-17-tys-zlotych-futro.html#a=66&c=159&t=5&g=a&s=BoxNewsLink

• galtomone 17.04.19, 07:14
    misiaczek1281 napisała:

> [b]4 lata rządzi i jakoś nie widzę tej Wenezueli hehe:) z

To sie nazywa brak zdolnosci przewidywania. A ludzie ktorzy jej nie maja powinni jezdzic taczka a nie autem, nawet jesli to tylko Srolo.

--
    Pozdrawiam,
    galtom

"If everything seems under control, you're not going fast enough." - Mario Andretti
  • misiaczek1281 17.04.19, 14:37
    galtomone napisał:

> misiaczek1281 napisała:
    >
    > > [b]4 lata rządzi i jakoś nie widzę tej Wenezueli hehe:) z
    >
    > To sie nazywa brak zdolnosci przewidywania. A ludzie ktorzy jej nie maja powinn
    > i jezdzic taczka a nie autem, nawet jesli to tylko Srolo.
    >
    >
    sranie w banie...jeżdżąc Polo przewidywać wystarczy na 10-30 sekund do przodu...a nie 20 lat do przodu...poza tym jaka Wenezuela? gdyby miała być to by już była więc to puste głupie straszenie - to się nazywa brak argumentów :) strachy na lachy:) ktoś kto straszy innych i sam żyje w strachu nie powinien proeadzić auta bo do tego trzeba mieć odwagę hehe
  • samspade 17.04.19, 14:56
    Jednak jesteś durną małpą.
  • misiaczek1281 17.04.19, 22:01
    samspade napisał:

> Jednak jesteś durną małpą.

według Darwina wszyscy pochodzimy od małpy... brakło argumentów? ok :)
  • bigzaganiacz 17.04.19, 23:18
    Tyle ze ty zostales na tym poziomie
  • qqbek 17.04.19, 23:30
    misiaczek1281 napisała:

> według Darwina wszyscy pochodzimy od małpy... brakło argumentów? ok :)

Ale nie wszyscy, do kurwy nędzy, jesteśmy brakującym ogniwem.
    Futrzasty, ty troglodyto niemyty - PO przenosi 50% wkładów z OFE na dziedziczone konta w ZUS i to nazywasz ZŁODZIEJSTWEM (bo to, nie przeczę, jest skrajne skurwysyństwo i kreatywna księgowość).
    Twoi idole planują zabrać pozostałe 50%, ale zaksięgowanie ich na NIEDZIEDZICZONYCH kontach w ZUS obwarować 15% daniną i ty CHAMIE PO LOBOTOMII nazywasz to "dawaniem pieniędzy".

Złodzieja nazywasz dobroczyńcą.
    Choć żeś chamie jeszcze dwa miesiące temu szczekał, że nic takiego nie będzie miało miejsca (przypomnieć wątek?)!!!!

Cytując Stuwałę z Misia, to ty nie miś jesteś:
    "Miś! Miś! ŚWIŃSKA RURA A NIE MIŚ"
    --
    Jestem Lubelakiem, to podobno nieuleczalne. Może dlatego, że nikt się z tego leczyć nie chce.
  • qqbek 18.04.19, 00:40
    Jebnięta świńska ruro, poczytaj sobie :
    crowdmedia.pl/nic-dziwnego-ze-w-pis-nie-lubia-unii-europejskiej-zmusila-ich-do-wyjawienia-calej-prawdy-o-piatce-kaczynskiego/

--
  • galtomone 18.04.19, 07:18
    Nie do końca sie zgodze.
    Z OFE przeniesiono środki wyłącznie zainwestowane w obligacje skarbu panstwa.
    Wiec na koniec dnia czy Panstwo je umorzylo czy musialoby wykupic dla nas efekt bylby taki sam.
    A biorac pod uwage wysokosc dlugu publicznego i koszty z tym zwiazne prawdopodobnie bys stracil.

Ale powiedzmy, ze nie byl to dobrze wytlumaczony ruch na temat ktorego mozna dyskutowac.
    W kazdym razie te srodki nie trafily do kieszeni rzadowej.

--
    Pozdrawiam,
    galtom

"When agriculture and industry came along people could increasingly rely on the skills of others for survival, and new "niches for imbeciles" were opened up. You could survive and pass your unremarkable genes to next generation [...]"
  • qqbek 18.04.19, 10:07
    Widzisz.
    Dopóki Obligacje należały do OFE, to odsetki wypłacane za te obligacje trafiały na twoje indywidualne konto emerytalne (w sporym uproszczeniu).
    Skoro środki te przeniesiono do ZUS, to przestały one na Ciebie zarabiać.

Nie nazywajmy złodziejstwa PO niczym innym, jak złodziejstwem.
    Operacja z OFE pozwoliła PO na skokową obniżkę deficytu publicznego i to jedyna dobra wiadomość w tej hohsztaplerce.
    Emerytury "przeniesione" w ten sposób do ZUS zapłacą przyszli płatnicy składek.

Złodziejstwo PiS jest bardziej bezczelne, skrajnie chamskie i nie tłumaczy go nic.

--
  • galtomone 18.04.19, 10:30
    qqbek napisał:

> Widzisz.
    > Dopóki Obligacje należały do OFE, to odsetki wypłacane za te obligacje trafiały
    > na twoje indywidualne konto emerytalne (w sporym uproszczeniu).
    > Skoro środki te przeniesiono do ZUS, to przestały one na Ciebie zarabiać.

Pelna zgoda, ale. Na przeniesieniu jako takim, nominalnie nie straciles - przeciez nie bylo podatku.
    Po drugie, jedna twoja kieszen, niby zarabiala te odsetki, a druga tracila, bo to przeciez z naszej kasy w calosci jest obslugiwane panstwo i dlug publiczny + jego wysokosc czy raczej ocena wysokosci, ma wpyw na wiele innych rzeczy.

Tak czy siak, rzad sobie nie wsadzil tej kasy w portlef i nie wydal na obietnice, kieblase czy generalnie w ogole.

> Nie nazywajmy złodziejstwa PO niczym innym, jak złodziejstwem.

No wiec jak bym tu tak zero jedynkowo tej sytuacji nie rozwazal.
    Akurat w tym przypadku sprawa iest wielowymiarowa.

Proste napisanie "Tusk ukradl" to po prostu klamstwo - nawet metafora i uproszczeniem sie tego nazwac nie da.

> Operacja z OFE pozwoliła PO na skokową obniżkę deficytu publicznego i to jed
    > yna
    dobra wiadomość w tej hohsztaplerce.

I realnie -poza tym dlugiem nie wiele sie zmienilo.
    Inaczej, OFE mialy obligacje SP i SP je wczesniej wykupil.

To co sie zmienilo to gdzie te zapisy sie po operacji znalazly, zamiast byc srodkami w OFE na kolejne oboligacje trafily na subkonta ZUS. + jest taki, ze OFE juz na tych "twoic pieniadzach" nie zarabiaja kokosow.

> Emerytury "przeniesione" w ten sposób do ZUS zapłacą przyszli płatnicy składek.

Owszem.

> Złodziejstwo PiS jest bardziej bezczelne, skrajnie chamskie i nie tłumaczy go nic.

Jak to nic... PiS wszystko tlumaczy argument podstawowy - Przez 8 ostatnich lat (tu musza cos zmienic... bo sami rzadza juz 3) Polki i Polacy...."

--
    Pozdrawiam,
    galtom

"When agriculture and industry came along people could increasingly rely on the skills of others for survival, and new "niches for imbeciles" were opened up. You could survive and pass your unremarkable genes to next generation [...]"
  • bimota 18.04.19, 13:29
    Skoro środki te przeniesiono do ZUS, to przestały one na Ciebie zarabiać.

ZEBY PRZESTAC MUSIALY BY ZACZAC... A NIE MOGLY ZACZAC, BO ZARZADZAJACY NIMI NIE MIELI W TYM ZADNEGO INTERESU. LEPIEJ BYLO UZYWAC ICH DO MANIPUOWANIA GIELDA.

--
    NAJLEPSZY KODEKS DROGOWY
  • misiaczek1281 18.04.19, 14:57
    qqbek napisał:

> misiaczek1281 napisała:
    >
    > > według Darwina wszyscy pochodzimy od małpy... brakło argumentów? ok :)
    >
    > Ale nie wszyscy, do kurwy nędzy, jesteśmy brakującym ogniwem.
    jestem zgoda wyjątkowo sprytnym ogniwem w dziejach ewolucji...kimś więcej niż prosty cham który wyzywa - bo nie używam przekleństw , obelg itp dlatego to prawda żem inne ogniwo - oczko wyżej w ewolucji gatunku :)
    > Futrzasty, ty troglodyto niemyty - PO przenosi 50% wkładów z OFE na dziedziczon
    > e konta w ZUS i to nazywasz ZŁODZIEJSTWEM (bo to, nie przeczę, jest skrajne sku
    > rwysyństwo i kreatywna księgowość).
    > Twoi idole planują zabrać pozostałe 50%, ale zaksięgowanie ich na NIEDZIEDZICZO
    > NYCH kontach w ZUS obwarować 15% daniną i ty CHAMIE PO LOBOTOMII nazywasz to "d
    > awaniem pieniędzy".
    >
    Tak, tylko że za peło nie dali nic ani 500+(500zł miesięcznie to w kilka lat kilkadziesiąt tys.zł od łebka),podnieśli wiek emerytalny (5 lat pobierania emerytury zabrali a to kilkadziesiąt tys.zł od łebka),podnieśli vat o 1% a to rocznie w towarach kilkaset - kilka tysięcy od łebka) więc w tym sensie mówiąc w przenośni "ukradli" zabrali ,pozbawili kasy...a nawet jeśli te 15% teraz wezmą to ile to mld od 150 które zabrali z ofe? ok 20mld. A ile wydali już na 500+ i na emerytów, policjantów na podwyżki? więcej niż 20 mld! więc więcej dali niż zabrali ....więcej dali ludziom niż peło:)
    > Złodzieja nazywasz dobroczyńcą.
    > Choć żeś chamie jeszcze dwa miesiące temu szczekał, że nic takiego nie będzie m
    > iało miejsca (przypomnieć wątek?)!!!!
    mówiłem że to nie jest pewne, że poczekajmy bo nie wiadomo i że to dopiero plany a nie fakty i prawdę mówiłem bo wtedy jeszcze nie było decyzji w tej sprawie a nie że nic takiego nie będzie miało miejsca....poa tym socjal wynosi wiele razy więcej niż te zabrane 15% z OFE.
    a za peło nie było takiego socjalu więc kto tu komu więcej dał i kto zabrał w ogólnym rozrachunku?

>
    > Cytując Stuwałę z Misia, to ty nie miś jesteś:
    > "Miś! Miś! ŚWIŃSKA RURA A NIE MIŚ"

aleś mi pojechał:) mam teraz płakać czy się śmiać z tego bo ani to śmieszne ani mądre....:)
  • galtomone 18.04.19, 15:40
    Rzad nie jest od dawania - łaski nie robi. Dotrze to do ciebie w koncu?

--
    Pozdrawiam,
    galtom

"Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac?" - George Carlin
  • misiaczek1281 20.04.19, 12:19
    galtomone napisał:

> Rzad nie jest od dawania - łaski nie robi. Dotrze to do ciebie w koncu?
    >
    właśnie rząd jest od dawania ! i to jedyny rząd po 89 roku który tak naprawdę coś ludziom dał....po to placimy podatki żeby coś z tego mieć! nieważne czy do mnie dotrze....ważne że do większości Polaków dociera a demokracja to większość
    a może kiedyś do ciebie dotrze? pewnie nie dostajesz 500 plus więc mała nadzieja
  • samspade 18.04.19, 16:52
    misiaczek1281 napisała:

> jestem zgoda wyjątkowo sprytnym ogniwem w dziejach ewolucji

Przeceniasz się trolu

>...kimś więcej niż prosty cham który wyzywa - bo nie używam przekleństw , obelg itp

Dla ciebie pisanie o kimś sukinsyn czy spierdalaj to nie są obelgi czy przekleństwa?

• vogon.jeltz 19.04.19, 11:21
    > to prawda żem inne ogniwo - oczko wyżej w ewolucji gatunku

Prawda. Zrobisz jeszcze parędziesiąt oczek wyżej i będziesz mógł się nazywać homo sapiens.
  • qqbek 19.04.19, 12:13
    vogon.jeltz napisał:

> Prawda. Zrobisz jeszcze parędziesiąt oczek wyżej i będziesz mógł się nazywać ho
    > mo sapiens.

Co to to to nie - Futrzasty by rodzonego syna wydziedziczył, gdyby się dowiedział, że ten jest homo sapiens.

--
  • samspade 18.04.19, 05:51
    misiaczek1281 napisała:

> według Darwina wszyscy pochodzimy od małpy...

Ale. Ty jesteś małpą.

>brakło argumentów? ok :)

Argumentów na co chamie. Że jesteś głupim hipokryta? To wiadomo. Że jesteś trolem. To też wiadomo. Sam o tym pisałeś
  • galtomone 18.04.19, 07:15
    Nie, głąbie, nie pochodzimy od małpy. Do szkoły!

--
    Pozdrawiam,
    galtom

• bimota 18.04.19, 13:32
    WG WASZEJ SZKOLY NIE TYLKO POCHODZIMY ALE NAWET JESTESMY...

--
    NAJLEPSZY KODEKS DROGOWY
  • galtomone 18.04.19, 13:41
    Bzdura, do szkoły.

--
    Pozdrawiam,
    galtom

"If everything seems under control, you're not going fast enough." - Mario Andretti
  • bimota 18.04.19, 14:09
    NO JAK ZMIENILI DEFINICJE, TO MOZE MASZ RACJE. TY JESTES NA BIERZACO PEWNIE, JA SZKOLE DAWNO SKONCZYLEM..

W KAZDYM RAZIE NAWET WIKI PODAJE, ZE NALEZYMY DO GRUPY Hominoidea („małpy człekokształtne”) JAK gibbony, orangutany, goryle, szympansy. CZYTALEM GDZIES NAWET, ZE KOBIETA JEST GENETYCZNIE BARDZIEJ ZBLIZONA DO SZYMPANSA NIZ DO CZLOWIEKA... :)

--
    NAJLEPSZY KODEKS DROGOWY
  • galtomone 18.04.19, 14:31
    Co do pierwszej tezy pewnosci nie ma, co do drugiej i cytatow, nie polegalbym na scislym rozumienie tlumaczen - nie wszystko sie dlumaczy.

Homonidea i malpa (nawet człekokształtna) to nie jest to samo. A nasz wspolny przodek nie byl malpa.

Pamieta tez o tym, ze to nazewnictwo powstawalo w czasach gdy wiedzielismy znacznie mniej - przyklad slowo ATOM.

--
    Pozdrawiam,
    galtom

"Speed has never killed anyone, suddenly becoming stationary - that's what gets you." - Jeremy Clarkson
  • bimota 18.04.19, 14:40
    NO WIEC JAK SIE BEDZIE WYMYSLAC NOWE ZNACZENIA, TO WSZYSTKIEMU MOZNA ZAPRZECZYC...

WIEC KIM BYL NASZ WSPOLNY PROZDEK ?

I JAKI JEST TERMIN WAZNOSCI TEJ TEORII ? BO PRZECIEZ KIEDYS BEDZIEMY "WIEDZIEC" ZNACZNIE WIECEJ...

--
    NAJLEPSZY KODEKS DROGOWY
  • galtomone 18.04.19, 14:48
    W skócie - Hominidae -> Not to be confused with Hominoidea. GŁĄBIE!

--
    Pozdrawiam,
    galtom

• bimota 18.04.19, 15:02
    A JAKI TO MA ZWIAZEK Z DYSKUSJA, GENIUSZU ?

--
    NAJLEPSZY KODEKS DROGOWY
  • galtomone 18.04.19, 15:40
    Jak nie wiesz to tym bardziej nie ma sensu, skoro zaczynasz od pomylki.
    Za twoja edukacje nikt mi nie placi.

--
    Pozdrawiam,
    galtom

• bimota 18.04.19, 16:02
    OD JAKIEJ NIBY POMYLKI ? ZLE SKOPIOWALEM ? PEWNIE JAKIS WIRUS... ;)

CHCIALES BYC MADRY, JAK ZWYKLE NIE WYSZLO...

--
    NAJLEPSZY KODEKS DROGOWY
  • samspade 17.04.19, 14:31
    misiaczek1281 napisała:

> a zwolennicy opozycji to niby ci oświeceni ?

Trujący ludzi głąbie to ze ktoś jest nie jest zwolennikiem partii obecnie nam panującej nie oznacza że jest zwolennikiem opozycji

> mówienia że pieniędzy nie ma i nie dawania ludziom niczego

Mówisz o nauczycielach?

> (podwyżka vat,

To kiedy zapowiadana obniżka vat?
    Kiedy podwyższenie kwoty wolnej od podatku?

Pis oszukał. Podniósł podatki, nie obniżył tych podatków, które obiecał. Zrobił to samo z ofe co Tusk.
    >nawet kompletnie nie inteligentna małpa to zrozumie

Więc powinieneś to zrozumieć. Jeśli będziesz dalej bełkotał że ci przynajmniej dają będzie oznaczało ze jesteś debilną małpą. Z góry przepraszam małpy za porównanie z odmóżdżonym trolem.

P.S.
    Wiem misiak że trolujesz. Ale że mam chwilę w pracy więc ci chamie odpiszę.
  • engine8 16.04.19, 04:11
    Ma ktos czas i ochote podsumowac bo ja nie pojmuje dokladnie jak to pracuje teraz i jak ma w nowym ukladzie?
    Tzn jak ja pojmuje to teraz.
    1. Zakald i pracowniki wspolnie wplacaj cos tam ponad 19% skladki emerytlanej na jakies tam konta z ktorych jedno to ZUS a drugie pracownik - na zyczenie, moze sobie zarzyczyc dobrwolnie moze byc przekazane do OFE i zarabiac albo nie - tu juz zalezy czy praocwnik chce ryzykowac czy tez nie ?
    2. Pracownik tych pieniedzy nie dotyka i sa one przed emrytura znow przesuwane do ZUS ... i w zaleznosci iel sie w Tym ZUS nazbieralo "cuzamen do kupy" - dostaje jaks tam emryture.
    3, Czyli pracownik moze jedynie zwiekszyc albo zniejszyc sobie zume emrytalna wg wlasnego ryzyka ale to i tak idzie do tego samego rzadowego koszyka.

A teraz ma byc
    A. - Pieniadze zgromadzne w OFE ludzie moga czy tez z urzedu dostana na wlasne konta, zaplaca 15% i beda mogli z nimi robic co chca - od razu czy tez dopiero po przejsciu na emryture?

B. - No i teraz zalozmy ze to jest fair... bo podatek od emrytury to tez ok 15% wiec sobie biora to z gory.

C. - No ale jak ludziom to dadza emrytura z ZUS to bedzi eona bedzie nizsza bo czesc czlowiek dos tal na konto jak wyzej?

Pytam bo u nas w zasadzie jest podobnie.....w tym sensie ze majc dobrowolne konto emrytalne tzw 401k ( ktore nie ma nic wspolnego z emerytura) - ludzie sobie okdladaj tam pieniadze przed podatkiem (jest orczne max ile mozna odlozyc i nie placa podatku od tej kwoty i kwota do opodatkowanie jest nizsza co przy podatkach progresywnych moze byc plusem - czyli de facto w uproszczeniu to nic innego jak czesc pensji wyplacanan iles tam lat pozniej)
    Te pieniadze mozna wybrac przed emerytura i licza sie jako normalny dochod - tzn placi sie podatek od dochodu plus 20% kary... Po 59 1/2 kary sie nie placi tylko podatek.. Mozna to wybrac kiedy sie chce i ile sie chce (przypodatkach progresywnych to za duzo sie nie oplaca oczywiscie) ...i oczywscie przekazac komus w testamencie.
    No ale zeby ludzi zasobniejsi nie zostawilai ich na koncie i nie umierali przed zaplaceniem podatkow to w wieku 70 1/2 lat rzad wylicza ile optymistycznie zostalo nam lat zycia (obecnie 26.5) i dzieli ta kwote na tyle i musisz wybierac co najmniej tyle rocznie (3.8%)
    Gdby nie bylo podatku progresywnego to ja bym od razu wybral sobie wszystko, zaplacil podatek i inwestowal po swojemu..

Tak ze to co chca zrobic w Polsce jest wg mnie fair...
  • samspade 16.04.19, 05:59
    engine8 napisał(a):

> Tak ze to co chca zrobic w Polsce jest wg mnie fair...

Pewnie że fair. Mogli wziąć z 30%.
    Oraz gdy dokładnie powiedzą że zabiorą pieniądze część ludzi przeniesie je do ZUS. Może domyślnie będą szły do ZUS a chętnych okradną.
    I w ten sposób jak mówisz fair maja pieniądze na kiełbasę Kaczyńskiego. Robiąc to samo co Tusk.
  • engine8 16.04.19, 18:05
    Tzn jesli te pieniadze bede wczesniej czy pozniej opdatkowane w jakims tam procencie to oferta aby zaplacic podatek z gory i juz sie wiecej niemartwic moze byc calkiem rozsadna...zwlaszcza jesli podatek "z gory" jest nizszy od tego "z dolu"
  • samspade 16.04.19, 19:01
    Będą wcześniej i później. A tymi pieniędzmi rzeczywiście nie ma co się martwić. Będą albo nie będą.
  • koza_oddam 17.04.19, 09:12
    Sęk w tym że później ktoś wpadnie na pomysł opodatkować je drugi raz. Temu państwu się nie wierzy i zdziwię się jak frajerzy masowo nie wystąpią z ppk
  • bimota 16.04.19, 14:35
    Pieniadze zgromadzne w OFE ludzie moga czy tez z urzedu dostana na wlasne konta, zaplaca 15% i beda mogli z nimi robic co chca

SKAD TY TO WZIALES ? ORACJE MORAWIECKIEGO SLUCHALES I WZIALES NA POWAZNIE ?

15% TO JEST PROWIZJA ZA ZAMIANE 3 LITEREK NA INNE... KASE BEDZIESZ WIDZIAL JAK SWINIA NIEBO...

--
    NAJLEPSZY KODEKS DROGOWY
  • engine8 16.04.19, 18:03
    Przecie nie twerdze - ale pytam czy tak jest? - jak nie to wyjasnij mi prosze...
  • bimota 16.04.19, 19:02
    no chyba wyjasnilem...

--
    NAJLEPSZY KODEKS DROGOWY
  • wislok1 16.04.19, 22:18
    Dokladnie

Kasy NIE BEDZIE

Teraz wszystko juz rozdali, co bylo na kontach, na 500+ na drugie dziecko

A po zrealizowaniu 5 Jarka bedzie tylko Wenezuela
  • misiaczek1281 17.04.19, 22:02
    wislok1 napisał:

> Dokladnie
    >
    > Kasy NIE BEDZIE
    >
    > Teraz wszystko juz rozdali, co bylo na kontach, na 500+ na drugie dziecko
    >
    > A po zrealizowaniu 5 Jarka bedzie tylko Wenezuela

kasa jest z ofe, wenezueli nie będzie, straszenie pisem przestało działać 4 lata temu :)
  • bigzaganiacz 17.04.19, 23:14
    kasa jest z ofe, wenezueli nie będzie

Debilu, co znaczy kasa jest z ofe?
    To jak bym ci dal kopa w ryj zabral karte do bankomatu wyplacil i powiedzial kasa jest z bankomatu
  • misiaczek1281 18.04.19, 15:02
    bigzaganiacz napisał(a):

> kasa jest z ofe, wenezueli nie będzie
    >
    >
    > Debilu, co znaczy kasa jest z ofe?
    > To jak bym ci dal kopa w ryj zabral karte do bankomatu wyplacil i powiedzial ka
    > sa jest z bankomatu

debila szukaj u siebie na wsi...przecież kasa w ofe to nie kasa z bankomatu bo nie da się iść i jej wypłacić w bankomacie kartą !!! jest kasa? jest ! w wenezueli jest inflacja milion procent a u nas 1% ! więc o jakiej wenezueli pierRRRDDDdolisz?
  • misiaczek1281 18.04.19, 15:03
    i huuuujjjj że zabrana z ofe....ale kasa jest , państwo sie nie zawali i nie będzie przez kolejne 10 lat żadnej wenezueli !!!!
  • galtomone 18.04.19, 15:42
    A potem chocby potop... tyle, ze az 10 lat czekac nie bedziesz musial.

--
    Pozdrawiam,
    galtom

"Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac?" - George Carlin
  • misiaczek1281 19.04.19, 19:52
    galtomone napisał:

> A potem chocby potop... tyle, ze az 10 lat czekac nie bedziesz musial.
    >
    a za ile? 4 lata temu też to samo mówili gdy dawali 500+....i co? Masz dziś Potop? W podręcznikach historii jest - szwedzki :) baju baj...żyj dalej snami :)
  • galtomone 20.04.19, 09:21
    A ty oddajesz pozyczone pieniadze czy nie?

--
    Pozdrawiam,
    galtom

• misiaczek1281 20.04.19, 12:22
    galtomone napisał:

> A ty oddajesz pozyczone pieniadze czy nie?
    >
    no przecież rząd oddaje pożyczone ....nie jesteśmy bankrutem jak Grecja....więc o co ci chodzi?
    dają - źle ? nie dlatego że dają ale dlatego że pis? a ty nie bierzesz gdy dają? zwracasz z powrotem do urzędu kase z 500+ i mówisz: "nie, dziękuję"? wątpię:)
  • galtomone 20.04.19, 19:47
    Tak z ciekawości, to ułatwi dalsze rozmowy (choć już nie ta). Jesteś trollem czy idiotą?

--
    Pozdrawiam,
    galtom

• 1realista 16.04.19, 07:59
    Bo to najtańsze i najbezpieczniejsze rozwiązanie. Ofe służyły tylko to kradzieży środków - gigantyczne prowizje, pompowanie giełdy, powszechna prywatyzacja służąca rozgrabieniu majątku narodowego. Ofe i tak rypnie w ciągu 10 lat i wtedy zostanie zlikwidowane - szykuje się gigantyczny kryzys finansowy na rynkach światowych albo wojna. Jak się porówna założenia kosztowe tej reformy w 1999r i rzeczywistość, widać jak dane były brane z sufitu i opierały się na jednym optymistycznym modelu mającym pokazywać ile to wszyscy zarobimy i jaki będzie powszechny dobrobyt. Pieniądze w ofe nigdy nie były prywatne wbrew temu co nam wmawiają. Reforma emerytalna została wprowadzona na nierealnych założeniach i miała służyć jedynie temu by zlikwidować wszystkie firmy państwowe i uniknąć kłopotów budżetowych dla rządu Buzka - większość kosztów reformy emerytalnej miała być przerzucona w czasie na odległe lata a pokrycie tych kosztów miało być pokryte z prywatyzacji wszystkich firm państwowych. Ktoś wymyslił model, rząd miał go przepchnąć bez dyskusji i zmian przez całą drogę legislacyjną bo przecież ludzie- posłowie na tak skomplikowanych rzeczach jak ekonomia sie nie znają.
  • bimota 16.04.19, 19:11
    Bez ofe nie dalo sie prywatyzowac ? W jaki niby sposob zapobiegala klopotom Buzka ? Reforme wprowadzili po to by jej koszty mozna bylo przesunac ?

Zostac w ZUS... Genialne... Tak jak by mozna bylo wyjsc z ZUS...

--
    NAJLEPSZY KODEKS DROGOWY
  • 1realista 17.04.19, 12:16
    Bez ofe uzasadnienie dla prywatyzacji byłoby znacznie mniejsze. Rząd Buzka zaczynał mieć kłopoty budżetowe spowodowane programem katastrofy gospodarczej Balcerowicza i rząd Buzka upadłby w ciągu max roku - w 1999 roku mielibyśmy wybory. Wprowadzając reformę emerytalną szacowano wydatki na odłożone w czasie i wymuszano powszechną prywatyzację wszystkiego. A efekt był taki, że pierwotne koszty były niedoszacowane o pobrane prowizje przez ofe , koszty odłożone były dużo większe niż przestawiane. Był to program mam wrażenie doradzony z zewnątrz i rząd miał go wprowadzić - wytyczne był by posłowie nie grzebali w przepisach i reformach a głosowali tak jak w sejmie kontraktowym - czyli dajemy wam program a wy go przyklepujecie bez dyskusji. Jest sporo ciekawostek w prezentowanym modelu bo zakładano trwały spadek bezrobocia ( choć wiedziano, że bezrobocie na skutek prywatyzacji i reform mocno wzrośnie), prowizje ofe były duże choć wiedziano o silnym prognozowano spadku inflacji. Reforma emerytalna była decyzją politycznoideową bez uzasadnienia ekonomicznego kalkulowanego dla dobra obywateli. Wiedziano że system się załamie w momencie którym zaczął się załamywać - dlatego mieliśmy takie decyzje PO+PSL. Obecna ideologia to nadal kłamstwo bo system emerytalny padnie niedługo i będzie jednakowa emerytura dla wszystkich. Ale co można urwać na prowizjach to pójdzie do kieszeni niewielkiej grupki. Tylko, że o tym nikt nie mów a jedyne co się mówi to " państwo kradnie pieniądze".
  • bimota 17.04.19, 19:05
    NIC NIE ROZUMEM Z TEGO BELKOTU. UZASADNIENIE PRYWATYZACJI JEST OCZYWISTE, NIE WIEM JAK MOZNA MIEC Z TYM KLOPOTY... REFORME ZROBILI BY NAKRASC I TYLE...

--
    NAJLEPSZY KODEKS DROGOWY
  • bimota 16.04.19, 14:38
    PO RAZ KOLEJNY WYPELNIAJA SIE PROROCTWA KORWINA. NAJPIERW 50% GLABNELO PO, TERAZ PIS... I TE SAME BAJECZKI, ZE TO NASZE PRYWATNE PIENIADZE...

OCZYWISCIE KORWIN TO OSZOLOM, WY, GENIUSZE, WIERZYCIE WLADZY..

--
    NAJLEPSZY KODEKS DROGOWY
  • bigzaganiacz 16.04.19, 14:46
    wyborcza.biz/biznes/7,147880,24665731,po-skoku-na-ofe-rzad-chce-tez-przejac-nasze-skladki-w-zus.html#s=BoxWyboImg1

dopiero sie rozkrecaja
  • liczbynieklamia 16.04.19, 17:57
    Stonoga miał rację.
  • duze_a_male_d_duze_m 16.04.19, 19:53
    Czułem to od razu.

--
    .
    -Z TDCI NA ST, a teraz italia z bananami-
  • wislok1 16.04.19, 22:13
    No, za pol roku sie oglosi, ze konta IKE po potraceniu 15% sa automatycznie przeniesione do ZUS

A zeby tym z ZUS nie bylo za bardzo do smiechu, to za rok sie oglosi likwidacje indywidualnych kont ZUS

• engine8 17.04.19, 01:33
    No to dlaczego nie glosujecie zeby posiadanie broni bylo legalne i ogolnie dostepene?
  • bigzaganiacz 17.04.19, 02:08
    Chyba dawno nie bylo jakiejs konkretnej szkolnej masakry w useju ze tak z tym z dupy wyskakujesz , bedzie z trzy miesiace.

Z drugiej strony potrafisz pojac ze sa miejsca gdzie policja uliczna nie ma broni ?
  • engine8 17.04.19, 04:27
    Pojac potrafie ze policja uliczna broni nie ma - bo widac nie potrzebuje - woli z przestpecami dyskutowac i sie unizac ale to juz nie moj problem i wcale mnie nie nastraszyles ta masakra... To nie wina tego ze ludzie posidaja bron bo od lat ja posidaja a ostatnie wiecej problemow spowodowanych innymi problemami...
    A masakry sa i tam gdzie i broni nie za wiele....
    I jak wdzisz ruchaja waz z przodu i z tyly a wy jedynie sie modlicie i to bez przekonania zeby gorzej nie bylo..
  • koza_oddam 17.04.19, 09:16
    Przecież nie w każdym stanie broń jest dla każdego. W wielu trzeba pozwolenie. U nas też jakoś nie jest trudno pozwolenie zdobyć, wystarczy zapisać się do klubu sportowego, postrzelać z instruktorem zdać egzaminy i przejść badania lekarskie. I tu jest problem, bo dostęp jest dla każdego zdrowego na umyśle i dobrze że ktoś to weryfikuje. Ostatnio była akcja jak ktoś zwrócił uwagę piratom drogowym to jeden z pasażerów wyciągnął wiatrówkę i oddał 7 strzałów, celnych w głowę. Gdyby miał broń prawdziwą też by jej użył, bo jak tłumaczył wkurzył go bo się czepiał.
  • galtomone 18.04.19, 08:01
    Jest jednak roznica ile osob w ciagu minuty mozesz zastrzelic pistoletem czy rewolwerem a ile karabinem szturmowym....

--
    Pozdrawiam,
    galtom

• bigzaganiacz 17.04.19, 12:38
    wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,24659614,usa-chlopiec-przypadkiem-postrzelil-6-letnia-siostre-dziewczynka.html

jak by miala klamke to by sie obronila ?
  • koza_oddam 17.04.19, 15:26
    Albo mielibyśmy takie wiadomości z naszego podwórka: www.tvn24.pl/usa-policja-szuka-nastolatki-zafascynowanej-masakra-w-columbine,928289,s.html
  • galtomone 18.04.19, 08:00
    engine8 napisał(a):

> A masakry sa i tam gdzie i broni nie za wiele....

Hmmm.... to kiedy byla ostatnia masakra w PL? W UK? W Niemczech? W Szwecji?
    Moze podeprzyj sie przykladami.... Gdzie to ludzie dokonuja masowych mordow przy uzyciu noza, bo nie ma latwego dostepu do broni palnej?

--
    Pozdrawiam,
    galtom

• engine8 19.04.19, 20:01
    W Niemczech, UK i w Szwecji to nawet nie tak dawno....
  • galtomone 20.04.19, 09:23
    No... konkretnie... kiedy ktos wzial karabin i zastrzelil X osob.
    Bo u Was to na porzadku dziennym praktycznie.

Ps. Jak lubisz sie posmiac i przmyslec sprawy to polecam - Jim Jefferies "Bare"

tu masz fragment wlasnie o Gun Control
    www.youtube.com/watch?v=0rR9IaXH1M0&t=3s

--
    Pozdrawiam,
    galtom

• galtomone 17.04.19, 07:16
    Mnie bawi tlumacznie tych 15%...
    Ze przeciez jak za 20 lat bedzie sie wyplacac z ZUS to tez bedzie podatek...

CIekawe skad wiedza co bedzie za 20 lat...?
    A jak ktorys kolejny rzad zwolni emerytury z podatku to oddadza?

--
    Pozdrawiam,
    galtom

• engine8 17.04.19, 18:56
    No jedna rzecz juz powinienes wiedziec ze w zyciu mam dwie pewne sprawy
    - 1 to to ze umrzemy a druga to to ze bedzimey placic podatki - reszta nigdy nie jest pewna..
    A skoro podatki tertaz sa 18% a rzad daje za 15% i sie wtracal nie bedzie to ja bym bral ...
    Zreszta o co wlasciwie tyle zawieruchy skoro srednio ludzi tam maj ok 10 tys PLN wiec zaplacisz 1500.... w sumie G nie pieniadze moze polowa miesiecznej emrytury?
  • galtomone 17.04.19, 07:25
    wyborcza.biz/biznes/7,147880,24665731,po-skoku-na-ofe-rzad-chce-tez-przejac-nasze-skladki-w-zus.html#s=BoxWyboLink
    Bedzie teraz rezygnowac z 500+, zeby zaoszczedzic na to co trzeba bedzie wyplacic?
    Oj zly PiS. Za 2 lata 500 + zabierze, bo nie bedzie z czego wyplacac.

--
    Pozdrawiam,
    galtom

• trypel 17.04.19, 08:17
    No wiec właśnie
    W ofe i tak nie wierze i sobie sam emeryturę robię ale to mnie wkurwia do białości. Bo zabiorą dużo więcej (porządny urlop w ciągu roku pójdzie slna drzewo) a na wysokość emerytury jakoś jestem pewien sie to nie przełoży :(

--
    Kobieto! Nigdy nie stawaj pomiędzy twoim mężczyzną, a jego kolegami. Pamiętaj, że on nie zastąpi swoich kolegów masturbacją. Ale ciebie tak.
  • engine8 17.04.19, 19:00
    No jak czesc kasy dostaniesz do kieszenia z gory to nie pojdzie to na konto emrytalne ZUS i emrytura bedzie jakies tam 50 czy 100 PLN mniejsza bo bedziesz sobie to dokladal wlasnie z tego IFE.
    I teraz jak sobie zainwestujesz ta kase na 7% to po 10 latach kwota sie podwoi... i te 15% splaci sie nadwyzka..
  • trypel 18.04.19, 07:37
    Ale tu jest mowa o czymś innym
    Teraz moment wskoczenie na drugi prog podatkowy równoważył sie mniej więcej z końcem płacenia zusu. Jak to sie skończy to fizycznie w ciagu roku dostaniesz kupę kasy mniej.

--
    Kobieto! Nigdy nie stawaj pomiędzy twoim mężczyzną, a jego kolegami. Pamiętaj, że on nie zastąpi swoich kolegów masturbacją. Ale ciebie tak.
  • engine8 19.04.19, 20:08
    No ale ja probuje zrozumiec czym Te wasz OFE a zwlaszcza IFE tak naprawde sie roznia od naszego 401k?
    Nasze 401k pracuje chyba podobnie... Odkaldasz wlsana kase na konto ktore teoretycznie jest Twoje ale ci bezkarnie z niegonie wolno wybierac az do wieku przedemerytalnego 59 1/2... A potem mozesz wyciagac ile chcesz i kiedy chcesz ale musisz od wyciagnietej kwoty zaplacic podatek - poniewz przed wplaceniem nie placiles. I te pieniadze na 401k maja ograniczone mozliwosci inwestowania i zawsze jest ryzyko ze cos bedzie nie tak....
    No i teraz wyciagajc musisz sie liczyc z tym ze zaplacisz podatek i ze podatek jest progresywny wiec robisz to tak aby tobie pasowalo...
    Np ~ roku 2008 moje oszczednosci tam spadly niej wiecej do polowy.... ale po 10 latach sa o wiel wyzej niz byly.. a wiec odrosly ...
  • misiaczek1281 17.04.19, 22:06
    galtomone napisał:

> wyborcza.biz/biznes/7,147880,24665731,po-skoku-na-ofe-rzad-chce-tez-przejac-nasze-skladki-w-zus.html#s=BoxWyboLink
    > Bedzie teraz rezygnowac z 500+, zeby zaoszczedzic na to co trzeba bedzie wyplac
    > ic?
    > Oj zly PiS. Za 2 lata 500 + zabierze, bo nie bedzie z czego wyplacac.
    >
    wróżka jesteś że wiesz co będzie za 2 lata? to podaj numery totka na 2 lata do przodu :)
    hehe:)
  • bigzaganiacz 17.04.19, 23:17
    >
    wróżka jesteś że wiesz co będzie za 2 lata?

Spowolnienie gospodarcze na zachodzi i zapasc w polsce
    Pisiory przezarly najlepszy rok gospodarczo , przyszle emerytury i nie wiadomo co jeszcze bo ja przypuszczam ze kreca kreatywna ksiegowosc bo to noe ma szans sie spinac
  • misiaczek1281 19.04.19, 19:56
    bigzaganiacz napisał(a):

> >
    > wróżka jesteś że wiesz co będzie za 2 lata?
    >
    >
    >
    > Spowolnienie gospodarcze na zachodzi i zapasc w polsce
    > Pisiory przezarly najlepszy rok gospodarczo , przyszle emerytury i nie wiadomo
    > co jeszcze bo ja przypuszczam ze kreca kreatywna ksiegowosc bo to noe ma szans
    > sie spinac

za tuska też mówili jak ty teraz że pieniędzy nie ma , że zadłużenie wzrasta i że to nie może się spinać....jak widać wytarczy spiąć pośladki i do roboty a kasa się znajdzie ....a nie kłamać że kasy nie ma .....nie możesz uwierzyć że to się udało....zazdrościsz? cóż....nie każdemu się udaje:) wystarczy nie kraść:) hehe:)
  • misiaczek1281 19.04.19, 19:57
    sorry ....miało być : wystarczy zwiększyć dochody z vatu:)
  • samspade 20.04.19, 18:37
    misiaczek1281 napisała:

> sorry ....miało być : wystarczy zwiększyć dochody z vatu:)

Czemu więc kradną pieniądze ludzi.
  • galtomone 18.04.19, 07:42
    1. Pomimo wzrostu gospodarczego na świecie, gdy kraje notuja nadwyzki budzetowe, my juz rozmawiamy o takim wzroscie deficytu, ze moze przekroczyć 3% PKB.

Innymi slowy PiS wydaje nie tylko to co ma, ale w glowniej mierze to czego nie ma. Na krotka mete to fajnie wyglada, bo kto nie lubi dostawac kasy? Ale w dluzszej perspektywnie ta polityka i te rzady beda dla nas bardzo bolesne.

2. OFE - podatek Morawieckiego da do 27 mld zl z naszych pieniedzy. Tylumaczeniem tego jest fakt, ze przeciez za 20-30 lat emerytura z ZUS tez bedzie opodatkowana.
    A jak nie bedzie? Misiu, Jarek i Mateusz oddadza CI kase?
    Pieniadze z podatku, trafia do kieszeni rzadu i beda mogly byc wydane na biezace potrzeby - kieblasa wyborcza.

3. Zniesienie ograniczenia rocznej podstawy wymiaru składek na ubezpieczenia społeczne. PiS skladke (rodzaj kredytu - panstwo bierze kase dzis, ale odda za X lat w postaci emerytury) trkatuje jak podatek. Dodatkowe 5 mld zl mozna wydac na obietnice dzis. A za 20-30 lat niech sie ktos inny martwi.

Demografia jest zas nie ublagana i ta decyzja oznacza, ze placacych sklade bedzie coraz mniej, za to emerytury dla najbogatszych, trzeba bedzie wyplacac bardzo wysokie.

Z czego Misiu?

4. W przyszlym roku wzrost akcyzy na alkohol i papierosy. Misiu, podobno podatki mialy nie wzrosnac?

5. Samorzady planuja pozwanie skarbu panstwa (www.tvn24.pl/czarno-na-bialym,42,m/koszty-samorzadow-zagrozone-inwestycje-skutki-reformy-edukacji,928525.html)

To nie tylko koszty samej reformy, ktora po 3 latach - zgodnie z wypowiedziami politykow PiS - okazala sie byc zupelnie bezsensowana ale takze koszty z utrzymaniem systemu edukacji w ogole.

Subwencja starcza na coraz mniej. Koszty systemu edukacji rosna.
    Nawet obecne podwyzki obiecane przez rzad maja byc sfinansowane (tylko glosnio jeszcze nikt tego nie mowi) asa samorzadow.

Wiec jak Misu bedziesz jezdzic Srolo po dziurawych drogach, chodzic po zniszczonych chodnikach, to pretensje miej do Jarka, Mateusza i wlasnej glupoty.

5. Z powodu zawirowan prawnych absolutna stagnacja w inwestycjach. A to tinwestycje buduja sile gospodarki - nie 500 plus.

6. Jesli samorzady zacisna pasa - a juz sa pod sciana, to i inwestycji w ramach funduszy EU nie bedzie, bo nie bedzie kasy na finansowanie czasci srodkow wlasnych. Wiec kolejna zadyszka.

7. VAT mimo dobrej konunktory - a to odczuliby wszyscy - nie spada.

8. Kwota wolna od podatku - duza ulga dla wszystkich pracujacych - nie rosnie.

9. 13 emerytura - jednorazowy zastrzyk a nie rozwiazanie systemowe. Co za rok?

10. Misiu, jak podobaja Ci sie zapisy z Aktualizacji Programu Konwergencji - 2020/21?

11. Ograniczenie mozliwosci prowadzenia Działalności Gospodarczej - Test Przedsiębiorcy. Jakos nie widze by to tak prosto bylo DG zamienic na etat u klienta... I fakt, jest to nadużywane, ale po dupie przez kontrole i nie tylko dostana znow pewnie wszyscy, na wszelki wypadek.

A fakt, ze ludzie sa na DG a nie etacie nie wynika z zajebistosci DG (brak planego urlopu, ochrony prawami pracowniczymi, itd..) tylko kosztow pracy.

To tak w duzym uproszczeniu co nas czeka... A skutki ww punktow sa oczywiste.

I co ty na to Misiu, nie czujesz sie oszukany? Czy wolisz oszukiwac sam siebie i dalej bedziesz pier...lil ze jest cudownie?

Rzad zabiera coraz wiecej i tylko rozdaje... nic wiecej nie robi a prowadzi nas to do ruiny. Z tym, że PL i zlotowki nikt tak jak Grecji ratowac nie bedzie. A na pewni nie za darmo i z sympatii do Pis i ogolnej dobroci serca.

To troche tak, jakby Tatus w duzej rodzienie zabieral po 5 zl wszystkim dzieciom, kazal sobie placic za jedzenie, spanie, bral chwilowki.... a czasem po 10 zl dawal niektorym dzieciom. Przy okazji mowiac, ze oplaty zwiazane z mieszkaniem niestety znow wzrosly.

--
    Pozdrawiam,
    galtom

• bimota 18.04.19, 15:59
    PITOLISZ, A POTEM GLOSUJESZ NA TYCH, CO ROBIA DOKLADNIE TO SAMO...

--
    NAJLEPSZY KODEKS DROGOWY
  • galtomone 19.04.19, 10:13
    Bo jakos zero konkretow...

--
    Pozdrawiam,
    galtom

• toreon 19.04.19, 10:50
    Trudno być rozczarowanym jeśli mniej więcej rozumie się intencje rządzących. A są one takie, że rozdajemy komu się da, damy trochę podatkowego oddechu tym, którzy najmniej zarabiają a ci którzy dobrze zarabiają ("dobrze" czyli wg rządzących jakieś 85 tys. rocznie co samo w sobie jest żenujące) płacą dalej tyle samo albo więcej bo i tak mają nieźle.
    Czyli złudzenia pod tytułem "pewnie rzucą jakiś ochłap dla klasy średniej" można sobie wsadzić. A jeszcze niedawno była tu podobna dyskusja i dominowały głosy, że owszem, jakiś ochłap rzucą.
  • galtomone 19.04.19, 11:02
    Na czym polega "podatkowy oddech" dla mniej zarabiajacych?
    Bo wg mnie byloby to zwiekszenie kwoty wolnej od podatku czy obnizka VAT.... ale moze cos przeoczylem?

--
    Pozdrawiam,
    galtom

• toreon 19.04.19, 11:17
    Zwiększenie kosztów uzyskania przychodu plus obniżka pit z 18 na 17% ale tylko przy dochodach do 40 iluś tam k.
    Dla mnie bomba
    Tylko lont za krótki
  • galtomone 19.04.19, 14:55
    Ale to 18 na 17 to taka kosmetyka co dobrze w TV wyglada. Realnie zdaje sie to nie wielu sie zalapie?

--
    Pozdrawiam,
    galtom

• misiaczek1281 19.04.19, 20:37
    galtomone napisał:

> 1. Pomimo wzrostu gospodarczego na świecie, gdy kraje notuja nadwyzki budzetowe
    > , my juz rozmawiamy o takim wzroscie deficytu, ze moze przekroczyć 3% PKB.
    za peło też był deficyt mimo że nic nie dawali żadnego 500+.....dla przeciętnego Kowalskiego ważniejsze jest to co do gara włożyć i deficyt portfela domowego a nie jakiś tam wirtualny deficyt w dalekiej Warszawie:)
    >
    > Innymi slowy PiS wydaje nie tylko to co ma, ale w glowniej mierze to czego nie
    > ma. Na krotka mete to fajnie wyglada, bo kto nie lubi dostawac kasy? Ale w dluz
    > szej perspektywnie ta polityka i te rzady beda dla nas bardzo bolesne.
    strachy na lachy:) 4 lata już rządzą i dają 500+ i jakoś tej Wenezueli i krachu nie widać...przeciwnie....gospodarka ma się dobrze, bezrobocia praktycznie nie ma a nawet brakuje rąk do pracy...straszenie pisem przestało działać 4 lata temu:)
    > 4. W przyszlym roku wzrost akcyzy na alkohol i papierosy. Misiu, podobno podatk
    > i mialy nie wzrosnac?
    wzrosną tylko o 3% i tylko na alkohol i papierosy....i dobrze....ludzie będą zdrowsi gdy przestaną pić i palić:) pytałeś wyżej z czego finansować emerytury i socjal....tu masz odpowiedź...z ofe z podwyżki podatków na alkohol i papierosy....z czegoś trzeba...:) i ja jestem za! chętnie zapłacę niewielką podwyżką podatków 3% nie odczuwalną za te programy socjalne 500+ bo w Polsce naprawdę są jeszcze biedni ludzie dla których 500zł to dużo - dla ciebie to mało więc bogaty biednego nie zrozumie:)

> 7. VAT mimo dobrej konunktory - a to odczuliby wszyscy - nie spada.
    a dlaczego miałby spadać? nie spada ale też nie rośnie ...a dziwne...przy takim socjalu powinien wzrosnąć....niech obniżą vat ci którzy go POdnieśli :)
    > 8. Kwota wolna od podatku - duza ulga dla wszystkich pracujacych - nie rosnie.
    przed chwilą narzekałeś że to kosztuje a chcesz zwiększać deficyt dając ulgi? sam sobie zaprzeczasz:)
    > 9. 13 emerytura - jednorazowy zastrzyk a nie rozwiazanie systemowe. Co za rok?
    będzie będzie...głupie pytania zadajesz....za PO nie było 13-tki wcale :)
    >
    > 11. Ograniczenie mozliwosci prowadzenia Działalności Gospodarczej - Test Przeds
    > iębiorcy. Jakos nie widze by to tak prosto bylo DG zamienic na etat u klienta..
    > . I fakt, jest to nadużywane, ale po dupie przez kontrole i nie tylko dostana z
    > now pewnie wszyscy, na wszelki wypadek.
    bajki...rozpoczynający działalność gospodarczą ma ulgę - mały ZUS - 2 lata niższa składka ....a w styczniu wszyscy dostali możliwość płacenia przez 3 lata połowę składki ZUS:) bardzo mi się te ułatwienia podobają:)
    >
    > I co ty na to Misiu, nie czujesz sie oszukany? Czy wolisz oszukiwac sam siebie
    > i dalej bedziesz pier...lil ze jest cudownie?
    > Rzad zabiera coraz wiecej i tylko rozdaje... nic wiecej nie robi a prowadzi nas
    > to do ruiny. Z tym, że PL i zlotowki nikt tak jak Grecji ratowac nie bedzie. A
    > na pewni nie za darmo i z sympatii do Pis i ogolnej dobroci serca.

śmieszna jest twoja histeryczna wizja upadku kraju w sytuacji gdy od lat mamy rozwój gospodarczy, niskie bezrobocie a nawet brak rąk do pracy...naoglądałeś się filmów katastroficznych i masz jakiś urojone lęki tego co będzie w przyszłości choć dziś nic na to nie wskazuje (mamy wzrost gospodarczy)....myślę że twoja wizja jest podszyta politycznym płaszczykiem :) nie lubisz pisu , tęsknisz za poprzednią władzą która nie dała ludziom nic a tylko podnosiła vat .... :) nie czujesz się przez nią oszukany? bo jak wskazują sondaże większość ludzi czuje sie oszukana 8 latami rządów po...
  • jeepwdyzlu 20.04.19, 00:09
    Misiak
    Za miesiąc Pis przegra wybory.
    Wejdziesz pod stół i odszczekasz?

--
    YCDSOYA
  • galtomone 20.04.19, 09:35
    Szkoda, ze nie na temat i udajsz ze deszcz pada. Ale w sumie rzeczowych odp. sie i tak sie nie spodziewalem.

--
    Pozdrawiam,
    galtom

• bolo2002 18.04.19, 08:55
    Od dawna wiem, że kto moze powinien zamienic ojczyznę na inną ! W Polsce nie ma ani systemu emerytalnego z prawdziwego zdarzenia i bezpiecznego ani uczciwosci, bo władza po raz 3-ci okrada obywateli w biały dzień i w białych rękawiczkach. A kradnie na potrzeby własnych obietnic- żeby wygrac wybory! To, że nie opłaca sie w Polsce pracować mogę udowodnic publicznie jako ekonomista!
  • bimota 18.04.19, 17:07
    PODNIECACIE SIE WIRTUALNYMI 15%, A NIKT SIE NIE ZAJAKNIE, ZE WKROTCE ZYDOSTWO PRZYSTAPI DO RABUNKU BILIONA ZL, A POTEM BEDZIE JESZCZE GORZEJ...

--
    NAJLEPSZY KODEKS DROGOWY
  • galtomone 19.04.19, 07:34
    bimota napisał:

>, A NIKT SIE NIE ZAJAKNIE, ZE WKROTCE ZYDOSTWO P
    > RZYSTAPI DO RABUNKU BILIONA ZL, A POTEM BEDZIE JESZCZE GORZEJ...
    >

--
    Pozdrawiam,
    galtom

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.