Dodaj do ulubionych

Kontrolka oleju/ciepły,zimny.

20.04.19, 12:34
Witam, proszę o diagnozę na odległość: pojazd niedawno kupiony, nie wiem co za olej i po jakim przebiegu ale wygląda jeszcze nieźle natomiast dzieją się takie rzeczy: zimny jest ok, kontrolka oleju gaśnie prawidłowo, silnik słychać "smarowany".Ciepły (bo nie gorący ani przegrzany-ok.80 stopni) po zapaleniu na wolnych kontrolka oleju nie gaśnie, słychać sucho pracujące popychacze (chyba), po podniesieniu obrotów z 900 na ok.1200 kontrolka gaśnie i jest w porządku.Olej to czy nie olej?
Corsa C 1200 ccm, 190000 km.
Edytor zaawansowany
  • qqbek 21.04.19, 00:09
    Na podobne objawy kilka dni temu skarżył mi się znajomy, posiadacz Toyoty Sportsvan (sprowadzanej z Danii, silnik z Niemiec żeby było śmieszniej). Wczoraj (bo już nie "dzisiaj", po północy jest) spotkałem go - przygnębionego.
    Ktoś mu spieprzył wymianę rozrządu i pompa oleju nie pracowała poprawnie.
    Przekręcone panewki.

Nie olewać, sprawdzić bardzo dokładnie przyczynę.
    Może to głupi czujnik, ale może być dużo poważniej.

--
    Jestem Lubelakiem, to podobno nieuleczalne. Może dlatego, że nikt się z tego leczyć nie chce.
  • loyezoo 21.04.19, 13:41
    Nie może być czujnik, skoro pisał, że słychać popychacze. Obawiam się, że mogą być panewki (to je słychać) lub pierścienie. Najprostszym (a zarazem najtańszym) sposobem, jest wymiana oleju (najlepiej półsyntetyk,jak nie wiadomo co było lane) ale obawiam się, że to nie pomoże.
    Pocieszę, że 2 silnik, można już znaleźć za 500-600zł.

--
    Life is too short to drive boring cars
  • qqbek 22.04.19, 00:47
    Silnik grosze... ale jak sam nie jesteś w stanie wymienić, to będzie to w chuj i ciut ciut "rbg" na fakturze z warsztatu.
    Jedna sprawa kupić silnik, inna to go wymienić.

--
    Jestem Lubelakiem, to podobno nieuleczalne. Może dlatego, że nikt się z tego leczyć nie chce.
  • menago_bb 21.04.19, 08:52
    Dziękuję za odpowiedź. Niewesoło czyli.
  • menago_bb 22.04.19, 07:31
    Zacznę jednak od oleju, a i podobno filtr też może być niedrożny, Najbardziej jestem zdziwiony, że wczoraj (no wprawdzie dłuższe "przebiegi") zamiast kilku to kilkanaście kilometrów trasy w cyklu od rozruchu do rozruchu, było wszystko w porządku.
    Aaa, no i przy okazji: co sądzicie o olejach Lotos? Konkretnie Lotos City Gas. Prawda to że to markowy olej rozlewany z cystern iinaczej nazwany? (uups!!!)
  • nazimno 22.04.19, 08:07
    Nalej rzepakowego z biedronki.
    Tez rozlewany z cystern.
  • bimota 22.04.19, 19:10
    OLEJ JAK OLEJ... 15W TROCHE SLABO, ALE ZIM OSTATNIO NIE MA, POZA TYM POWINIEN BYC OK. SKAD JAKIES FORUMOWE LEPKI MOGA WIEDZIEC, KTORY OLEJ JEST DOBRY ??

ALE NIE WIEM JAK BY TU WYMIANA OLEJU MIALA POMOC.. NIE ZEBYM SIE ZNAL...

--
    NAJLEPSZY KODEKS DROGOWY
  • menago_bb 22.04.19, 09:04
    Tzn. motyw cysterny znaczy tu moim zdaniem mniej. Więcej że być może to dobry lub bardzo dobry olej, tylko za markę się nie dopłaca. A czy rzepakowy dałby radę...jak jeszcze kiedyś kupię coś za parę stówek-może spróbuję? :)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.