Dodaj do ulubionych

Dlaczego UBER jest zly

10.05.19, 08:40
Abstrahujac od znienawidzonych przez Lemingow taksowkarzy, choc ja nie mam za co na nich narzekac (moze was nie lubia za wyglada?):

UBER to ceaniacki biznes wymyslony przez kilku beznaplatkowcow w USA, polegajacy na tym ze udostepniaja programik na smartfony tak przez was kochane I jedyne co robia to lacza kierowce z klientem.

Nie blo by w tym nic zlego gdyby nie pare faktow:

1. W dzikim kraju nad wisla UBER nie jest w Polsce oficjalnie zarejestrowany jako dzilanosc gospodarcza. Maja tylko znowu "tronke marketingowa w internecine" -> www.uber.com/pl/pl/

2. Cwani zydzi wymyslili sobie ze beda swoj biznes prowadzic korzystjac z infrastruktury np. drog w roznych krajach w tym w Polsce, ale bez placenia podatkow na utrzymanie tej infrastruktury (moze niech ten "high tech" sprobuje dzilac na antarktydzie gdzie nie ma infrastruktury?)

3. Kierowca placa marne grosze, sprowadzaja jeszcze jakis hinddosow I innych z krajow jeszcze biedniejszych niz Polska co juz jest szczytem zydowskich oszczednosci.

4. Na pragonie pisza ze to oplata za uzycie "aplikacji" a nie za uslugi transportowa wobec czego za nic nie odpowiadaja I w przypadku potrzeby mozna im w sadzie polskim nafiukac - podobnie zreszta robi Airbnb ktory wogle np. sciaga z karty 10 000 PLN a potem w historii mozna sciaganc "facture" ktora opiewa na 200 PLN I jest za "korzystanie z platformy elektronicznej - ani slowa o wynajmie".

5. Cala kase oprocz wynagrodzenie kierowcy ktore stanowi pewnie max 10 procent charguja z karty na konta w USA czy innym Luxemburgu drenujac biedne kraje z gotowki.


Podsumowujac, niech sobie dzilaja, ale jak chca dzilac w danym kraju to musza tu zarejestrowac dzialalnosc ktora bedzie pracodawca kierowcow, bedzie wykazywala przychody I placila podatki.

Bo jak nie to wy zaplacicie zamiast cwanych zydowskich bilionerow z SF - rzad zawsze skads sciagnie.

Obserwuj wątek
Edytor zaawansowany
  • toreon Re: Dlaczego UBER jest zly 10.05.19, 09:07
   Może i tak, pytanie co to wszystko obchodzi przeciętnego leminga? Grunt, że ma przejazd o 3, 5 czy ileś tam PLN taniej. Plus oczywiście to, że jest to modne. Niedawno byłem na konferencji przyszłości handlu i padła tam teza, że jeśli ktoś dziś nie wie co to np. uber, amazon czy zalando to tak jakby ktoś społecznie nie istniał.
  • klemens1 Re: Dlaczego UBER jest zly 10.05.19, 09:59
   Wynagrodzenie kierowcy to 75% + 100% napiwków, jeżeli się zdarzą.
   I - szczerze mówiąc - chuj mnie obchodzi, jak to biznesowo wygląda.

   Przede wszystkim jest aplikacja i nie muszę tłumaczyć przez pośrednika w formie dziuni na infolinii, gdzie czekam na taksówkę.
   Po dotarciu na miejsce wychodzę i opłata ściąga się sama. Taksiarze stoją, blokując często ruch, no bo trzeba przecież zapłacić.
   W aplikacji masz udokumentowany przebieg trasy. Wiadomo z grubsza, jaka będzie cena za przejazd - jeszcze nigdy nie zdarzyło mi się, by była wyższa niż oszacowana.
   Za granicą nie trzeba gestykulować jakiemuś Hiszpanowi który nie zna angielskiego, gdzie dokładnie chcesz dojechać - aplikacja działa tak samo.
   Podatki kierowcy płacą w Polsce, tak samo tutaj muszą się rejestrować.
   Wiadomo, że jak centrala jest gdzie indziej, to ona tam zarabia i dotyczy to każdej działalności.

   A twoje wstawki o Żydach itp. gówno kogo obchodzą. Przesiąkłeś tymi Arabami na wylot - nawet nie wiesz, jakie auto wybrać. No byleby miało V8 i ponad 4.5l, jebać to, jak jeździ.   --
   www.sprawdzpodatki.pl
   • vogon.jeltz Re: Dlaczego UBER jest zly 10.05.19, 11:08
    > I - szczerze mówiąc - chuj mnie obchodzi, jak to biznesowo wygląda.

    Problem polega na tym, że postawa p.t. "chuj mnie obchodzi jak to działa" powoduje, że w efekcie świat jest w większości takim chujowym miejscem do życia.

    Z Uberem natomiast podstawowa kwestia jest taka - pomijając już oszukańcze praktyki "biznesowe" stosowane przez tę firmę - że zawierasz umowę z podmiotem, który... za nic nie odpowiada. Całość opdowiedzialności przerzuca na swoich, haha, "partnerów biznesowych". Niezależnie od tego, jak pokrętnie formułuje to legalspik regulaminu usługi, płacisz firmie Uber zarejestrowanej w USA, zatem to z nimi zawierasz umowę, a nie z kierowcą, który cię wiezie. A nawet jeśli jest możliwe wyegzekwowanie odpowiedzialności od Ubera, to założę się, że sądem właściwym do rozstrzygania sporów jest sąd stanu Kalifornia. Powodzenia w procesowaniu się.

    > A twoje wstawki o Żydach itp. gówno kogo obchodzą.

    Antysemityzm Szymiego to oczywiście objaw mentalnego zjebania. Ale tak się składa, że matka Travisa Kalanicka jest Żydówką, zatem, choć ma ojca goja, to według halachy jest on stuprocentowym Żydem.
    • klemens1 Re: Dlaczego UBER jest zly 10.05.19, 11:39
     vogon.jeltz napisał:

     > > I - szczerze mówiąc - chuj mnie obchodzi, jak to biznesowo wygląda.
     >
     > Problem polega na tym, że postawa p.t. "chuj mnie obchodzi jak to działa" powod
     > uje, że w efekcie świat jest w większości takim chujowym miejscem do życia.

     Trochę tak i trochę nie. Ja, jako konsument, nie chcę wnikać jak działa wszystko, czego się dotknę. Mieliśmy jakiś czas temu gównoburzę nt. branży odzieżowej i Bangladeszu.
     Prawie wszystko jest produkowane w Chinach albo na ichnich półproduktach.
     Właściwie, jeżeli chciałbyś pozostać "fair", to musiałbyś mieć swój ogródek, tworzyć własne narzędzia i zbudować dom z chrustu.

     To państwo jest od tego, żeby tego pilnować. Wiem, że to śmiesznie brzmi w odniesieni do naszej lokalnej "kamieni kupy".

     > Z Uberem natomiast podstawowa kwestia jest taka - pomijając już oszukańcze prak
     > tyki "biznesowe" stosowane przez tę firmę - że zawierasz umowę z podmiotem, któ
     > ry... za nic nie odpowiada. Całość opdowiedzialności przerzuca na swoich, haha,
     > "partnerów biznesowych". Niezależnie od tego, jak pokrętnie formułuje to legal
     > spik regulaminu usługi, płacisz firmie Uber zarejestrowanej w USA, zatem to z n
     > imi zawierasz umowę, a nie z kierowcą, który cię wiezie. A nawet jeśli jest moż
     > liwe wyegzekwowanie odpowiedzialności od Ubera, to założę się, że sądem właściw
     > ym do rozstrzygania sporów jest sąd stanu Kalifornia. Powodzenia w procesowaniu
     > się.

     Teoretycznie tak.
     Ale w praktyce zdarzyła mi się reklamacja w Uberze, która została uwzględniona - szybko i sprawnie.
     Dlaczego? Bo tu nie chodzi o sądzenie się, lecz o zdobycie zaufania klientów. To działa dużo lepiej niż wszelkie sądy. Popatrz zresztą na komentarze ludzi pod artykułami o utyskujących cierpiarzach - piszą o nich jako o oszustach. Z licencjami, papierami, badaniami i sądami. Ale oszustach.
     Dlatego wolę takiego, który się stara a trudno się z nim sądzić niż teoretycznie bezpieczniejszych wąsaczy.

     > > A twoje wstawki o Żydach itp. gówno kogo obchodzą.
     >
     > Antysemityzm Szymiego to oczywiście objaw mentalnego zjebania. Ale tak się skła
     > da, że matka Travisa Kalanicka jest Żydówką, zatem, choć ma ojca goja, to wedłu
     > g halachy jest on stuprocentowym Żydem.

     Tego nie neguję.
     Ale co to ma do rzeczy - taki Bolt czy Taxify (są też jakieś inne klony) też są sterowane przez Żydów?
     Jak Żyd potrafi robić interes, to niech robi. Uczyć się od nich, a nie tylko pierdzielić, jak nam źle, bo oni są chujowi, i gdyby nie oni, to dopiero byłoby zajebiście ...

     --
     www.sprawdzpodatki.pl
     • vogon.jeltz Re: Dlaczego UBER jest zly 10.05.19, 12:54
      > Ale w praktyce zdarzyła mi się reklamacja w Uberze, która została uwzględniona - szybko i sprawnie.

      Reklamacja w przypadku nienależytego wykonania usługi to i owszem. I tak całość zostanie przerzucona na "partnera biznesowego", który łatwo "partnerem biznesowym" może przestać być. Co innego w przypadku np. jakiegoś zdarzenia drogowego. Zawarłeś umowę z firmą Uber, płacąc firmię Uber poprzez aplikację Uber - ale dochodzić wyrównania szkód nie możesz od firmy Uber, tylko od jej indywidualnego "partnera biznesowego", prawda? Ewentualnie próbować przed sądem stanu Kalifornia czy coś w ten deseń (właśnie sprawdziłem polski regulamin - właściwe jest prawo holenderskie i sąd arbitrażowy w Amsterdamie, no wielka, kurwa, różnica!). Czy tylko mnie się wydaje, że coś tu jest mocno nie tak?
      • klemens1 Re: Dlaczego UBER jest zly 10.05.19, 13:06
       Być może, tylko że wraz z nową ustawą zapewne się to zmieni.
       Zresztą to, co piszesz, to takie trochę straszenie "a jeżeli coś się stanie", które jakościowo trudno zignorować, ale ilościowo jest bez znaczenia.
       Ile tych poszkodowanych w czasie jazdy Uberem jest?

       --
       www.sprawdzpodatki.pl
       • vogon.jeltz Re: Dlaczego UBER jest zly 10.05.19, 14:22
        > Zresztą to, co piszesz, to takie trochę straszenie "a jeżeli coś się stanie",
        > które jakościowo trudno zignorować, ale ilościowo jest bez znaczenia.
        > Ile tych poszkodowanych w czasie jazdy Uberem jest?

        To nie jest kwestia jedynie liczby takich zdarzeń, ale bardziej ogólnie modelu biznesowego tej firmy. Jeśli chodzi o poszkodowanych, to już w tej chwili jest całkiem sporo poszkodowanych "partnerów biznesowych" Ubera, którzy weszli w ten interes nie zdając sobie sprawy z nierówności podmiotów.

        Natomiast będąc klientem - zawierasz umowę z firmą, która wykręca się od jakiejkolwiek odpowiedzialności. W regulaminie pisze sobie tak:
        "UBER NIE PONOSI ODPOWIEDZIALNOŚCI Z TYTUŁU POŚREDNICH, PRZYPADKOWYCH, SPECJALNYCH, PRZYKŁADOWYCH, KARNYCH ANI WYNIKOWYCH SZKÓD I ODSZKODOWAŃ, W TYM Z TYTUŁU UTRACONYCH ZYSKÓW, UTRATY DANYCH, USZCZERBKU NA ZDROWIU ANI SZKÓD MAJĄTKOWYCH ZWIĄZANYCH Z, POWSTAŁYCH W ZWIĄZKU Z ANI W INNY SPOSÓB WYNIKAJĄCYCH Z JAKIEGOKOLWIEK WYKORZYSTANIA USŁUG" (i dalej tak samo jeszcze parę akapitów w ten deseń)

        Uber kompletnie nie poczuwa się nawet do tego, by sprawdzić, czy jego "partnerzy biznesowi" spełniają jakiekolwiek wymogi odnośnie transportu osób. W dupie to ma i nawet bezczelnie pisze o tym wprost w regulaminie:
        "UŻYTKOWNIK PRZYJMUJE DO WIADOMOŚCI, ŻE USŁUGODAWCY ZEWNĘTRZNI ŚWIADCZĄCY USŁUGI TRANSPORTOWE ZAMAWIANE ZA POŚREDNICTWEM NIEKTÓRYCH MAREK POŚREDNICZĄCYCH MOGĄ OFEROWAĆ USŁUGI WSPÓŁDZIELENIA ŚRODKA TRANSPORTU LUB USŁUGI TRANSPORTOWE ŚWIADCZONE BEZPOŚREDNIO I MOGĄ NIE POSIADAĆ LICENCJI ZAWODOWYCH ANI POZWOLEŃ"

        A przecież - przypominam - zawierasz umowę z Uberem, a nie z kolesiem "partnerem biznesowym" wykonującym na jego zlecenie usługę transportową. Jaką masz zatem gwarancję, że przy byle okazji nie wyrucha cię, jeśli tylko uzna, że opłaca jej się to biznesowo? A wtedy co - pisz sobie na Amsterdam...
        • klemens1 Re: Dlaczego UBER jest zly 10.05.19, 15:37
         vogon.jeltz napisał:

         > Natomiast będąc klientem - zawierasz umowę z firmą, która wykręca się od jakiej
         > kolwiek odpowiedzialności.

         I ryzyko jest tak ogromne, że dla tej odpowiedzialności zapłacisz za kurs ponad 2x tyle (taryfa nocna)?

         > Uber kompletnie nie poczuwa się nawet do tego, by sprawdzić, czy jego "partnerz
         > y biznesowi" spełniają jakiekolwiek wymogi odnośnie transportu osób.

         Poczuwa się - jakaś weryfikacja jest.
         Teraz się zrobiło trochę gorzej, bo pośrednik zatrudnia Ukraińców, ale moje pierwsze wrażenie to był szok.
         Na początek nowy Hyundai Ioniq, super uprzejmy kierowca. Za granicą jest nadal bardzo dobrze - samochody w bardzo dobrym stanie, czyste itp. Inny wymiar taksówki. I to był ten tani uberX, nie select.

         > MOGĄ NIE POSIADAĆ LICENCJI ZAWODOWYCH ANI POZWOLEŃ"

         No straszne. To przecież jak operacja trzustki bez uprawnień.

         > Jaką masz zatem
         > gwarancję, że przy byle okazji nie wyrucha cię, jeśli tylko uzna, że opłaca je
         > j się to biznesowo? A wtedy co - pisz sobie na Amsterdam...

         Taką, że to reguluje rynek. To o wiele lepsza gwarancja niż pisemna. Bo w praktyce działa.

         --
         www.sprawdzpodatki.pl
          • engine8 Re: Dlaczego UBER jest zly 10.05.19, 20:34
           Jesli maszynista Pendolino , pilot samolotu czy mtorniczy maja podobne w domu i to nawet kikla ktorymi jedza/lataja i on i rodzina od lat..... to po co im sa te rzadowe paiperki mowiace ze maja prawo czyms takim jezdzic?
           Jak ty wieziesz sasiada na lotnisko - i on ci za to "zwraca koszty" to on cie pyta czy masz uprawnieni i placisz podatki?
           • kokosowy15 Re: Dlaczego UBER jest zly 10.05.19, 21:41
            Ktoś sprawdził, że nadają się do robienia tego, co robią. Sądzisz, że prawo wykonywania zawodu elektryka, gazownika, prawnika, lekarza, farmaceuty jest zbedne, bo sam czuje, że wie co robi?
            • tbernard Re: Dlaczego UBER jest zly 11.05.19, 10:06
             Ale do jeżdżenia autem jest chyba prawo jazdy. Skoro ktoś zdał egzamin pisemny i praktyczny, to ma prawo jeździć samochodem i ma prawo kogoś podwozić. A to co kto ma w kieszeni (na przykład portfel z pieniędzmi) podczas podwożenia oraz jaka jest zawartość kieszeni po podwiezieniu (na przykład część pieniędzy z kieszeni podwożonego powędrowała do kieszeni podwożącego) kompletnie nie ma związku z tym, czy ktoś ma prawo prowadzić samochód, w którym jest ktoś jeszcze oprócz kierowcy.
            • klemens1 Re: Dlaczego UBER jest zly 11.05.19, 10:23
             kokosowy15 napisał(a):

             > Ktoś sprawdził, że nadają się do robienia tego, co robią. Sądzisz, że prawo wyk
             > onywania zawodu elektryka, gazownika, prawnika, lekarza, farmaceuty jest zbedne
             > , bo sam czuje, że wie co robi?

             Ale jazda samochodem to nie jest jakiś rocket science. Wystarczy PJ.
             Kelnerka też musi mieć certyfikat?
             Albo jak pytasz kogoś o drogę, to sprawdzasz, czy ma certyfikat przewodnika?

             --
             www.sprawdzpodatki.pl
             • kokosowy15 Re: Dlaczego UBER jest zly 11.05.19, 11:56
              Prowadzenie pociagu jest jeszcze prostsze, nawet nie musisz skręcac, drzewa na drogę nie wyskakują, a jednak inne są uprawnienia na lokomotywe przetokowa, inne do ruchu pasażerskiego. Elektryk, mimo że skończył odpowiednią szkole, musi posiadać uprawnienia SEP, i egzamin co pięć lat
              • klemens1 Re: Dlaczego UBER jest zly 11.05.19, 14:54
               kokosowy15 napisał(a):

               > Prowadzenie pociagu jest jeszcze prostsze, nawet nie musisz skręcac,

               Zapytam inaczej - czy jak podwozisz znajomego, to musisz mieć certyfikat?

               --
               www.sprawdzpodatki.pl
             • vogon.jeltz Re: Dlaczego UBER jest zly 11.05.19, 14:49
              > Kelnerka też musi mieć certyfikat?

              Formalnie rzecz biorąc - tak, musi mieć tzw. książeczkę zdrowia wydawaną przez sanepid, która poswiadcza m.in. że nie jest nosicielką żadnych chorób. Przynajmniej kiedyś był taki wymóg.
              • klemens1 Re: Dlaczego UBER jest zly 11.05.19, 14:55
               vogon.jeltz napisał:

               > > Kelnerka też musi mieć certyfikat?
               >
               > Formalnie rzecz biorąc - tak, musi mieć tzw. książeczkę zdrowia wydawaną przez
               > sanepid, która poswiadcza m.in. że nie jest nosicielką żadnych chorób. Przynajm
               > niej kiedyś był taki wymóg.

               Generalnie jak idziesz do dowolnej pracy, to musisz zrobić badania.


               --
               www.sprawdzpodatki.pl
     • hukers Re: Dlaczego UBER jest zly 10.05.19, 23:53
      klemens1 napisał:

      > Ale co to ma do rzeczy - taki Bolt czy Taxify (są też jakieś inne klony) też są
      > sterowane przez Żydów?
      > Jak Żyd potrafi robić interes, to niech robi. Uczyć się od nich, a nie tylko pi
      > erdzielić, jak nam źle, bo oni są chujowi, i gdyby nie oni, to dopiero byłoby z
      > ajebiście ...
      >

      To jest trafna uwaga. Robić a nie pier..ić jak nam jest źle. W Krakowie parę lat temu na skostniałym rynku taxi pojawiła się firma Icar. Założyła ją dwóch młodych chłopaków, taksówkarzy. Różniła się od klasycznych taksówek tym, że była nieco tańsza- 2 pln za km i nie pobierała taryfy nocnej, tzn jazda w dzień kosztowała tyle co w nocy. Obecnie jest to największa korporacja w Krakowie zatrudniająca prawie tysiąc kierowców. Nie zaglądam im do portfela ale z samych abonamentów chłopaki wyciągają prawie 500 tys. miesięcznie. Da się? Da się, tylko trzeba chcieć, a nie pier...ić.
      • klemens1 Re: Dlaczego UBER jest zly 11.05.19, 14:58
       hukers napisał:

       > Da się? Da się, tylko trzeba chcieć, a nie pier...ić.

       Dokładnie - dlaczego janusze z taxi nie zrobią wspólnej aplikacji do zamawiania np.?
       Jak chcę gdzieś podwózkę, to na pewno nie będę dzwonił i tłumaczył, zaznaczam dokładnie gdzie jestem, miejsce docelowe i zatwierdzam.
       A z tą taryfą nocną to sam nie wiem, jak uberowi się opłaca (i temu icarowi). Widocznie nawet przy cenie dziennej dochód godziwy jest.


       --
       www.sprawdzpodatki.pl
    • bimota Re: Dlaczego UBER jest zly 10.05.19, 12:17
     Problem polega na tym, że postawa p.t. "chuj mnie obchodzi jak to działa" powoduje, że w efekcie świat jest w większości takim chujowym miejscem do życia.

     JEST DOKLADNIE ODWROTNIE. SWIAT JEST CHUJOWY, BO JEDEN Z DRUGIM DO WSZYSTKIEGO SIE WPIEPRZAJA...

     --
     NAJLEPSZY KODEKS DROGOWY
  • bigzaganiacz Re: Dlaczego UBER jest zly 10.05.19, 12:47
   krajach w tym w Polsce, ale bez placenia podatkow na utrzymanie tej infrastruktury (

   jak bez placenia ?
   kierowca placi za paliwo (w huj podatkow)
   placi za ubezpieczenie , placi podatki za sprowadzenie samochodu ,


   a za infrastukure to unia zaplacila bo inaczej bys nadal jezdzil po pol metrowych dziurach
  • engine8 Re: Dlaczego UBER jest zly 10.05.19, 18:26
   No wiec ja to pojmuje tak ze clal idea za tym to nie aby z tego zyc ale aby sobie ludzi - zwlaszcza mlodzi mogli dorobic....
   Bo przeciez $25/godz to wcalenie takie zle..to u nas mniej wiecej srednia krajowa... Ok, ppo odliczeniu kosztow wyjdzie $20/godz..
   I pprzeciez nikt niekogo to tego nai nie manawia ani nie zmusza...
   Uber placi tyle ile placi - kleintow nie brakuje i kieorwcow tez tylko ze oni sami to robi i placza.
   A caly widz polega na tym aby jazda byla tansza i nie trzeb czekac na transport.
   Jak bed placic wiecej kieorwcom czy wieksze podatki to wtedy podwysza ceny dla pasazeerow i caly interes bedzie do D.
  • wislok1 Re: Dlaczego UBER jest zly 11.05.19, 00:12
   Ty masz ostre urojenia i fobie odnosnie pewnej narodowosci


   Na serio piszesz takie pier.oly ???

   Przy nich obrazki z tecza to male piwo

   W Niemczech bys mial przes.ane za antysemityzm i duuuze problemy zyciowe za takie wpisy
  • bywalec.hoteli Re: Dlaczego UBER jest zly 14.05.19, 00:13
   Od Ubera się nie ucieknie (choć ja jestem wierny poznańskim taksówkom) tylko prawo powinno być lepiej skonstruowane by:
   1.koerpwca miał obowiązek prowadzić dzialanosc
   2. Kierowca miał OC na przewozy pasażerskie
   3. Przewozy były opodatkowane na zasadzie opodatkowania przychodu powstałego w Polsce
   4. Firma UBer może działać w Polsce pod warunkiem, ze zarejestruje działalnośc transportowa w Polsce

   --
   "Snejkowa nie wynajmuje. Snejkowa jest stara ropucha" snakelilith
  • bimota Re: Dlaczego UBER jest zly 14.05.19, 14:29
   1. TO KOMU I NA JAKIEJ ZASADZIE KIEROWCY ODPALAJA PROWIZJE ?
   2. PODATKI SA W PALIWIE, JAK BYS NIE WIEDZIAL...
   3. A TY JAKO KLIENT CHETNIE BYS PLACIL 2X WIECEJ... ;)
   4. TY, OCZYWISCIE, MIALAS TAKA SPRAWE W SADZIE I WIESZ...
   5. NO TO NIECH PANSTWO OBNIZY PODATKI TAK, BY UBEROWI OPLACALO SIE PLACIC I NAS...

   CZYLI TWOJA KRYTYKA POWINNA SIE ODNOSIC DO MAFII RZADZACEJ, A NIE FIRMY, KTORA WYKORZYSTUJE TO CO MOZE.

   --
   NAJLEPSZY KODEKS DROGOWY

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.