Dodaj do ulubionych

kolor ma znaczenie?

10.05.19, 16:01
Moja polówka jest czarna, ale ostatnio stwierdziłem że przyszła wiosna (nie chodzi o partię a o porę roku) i może warto coś zmienić...nudne te ciemne kolory...czarny,szary - rzygać się chce...a może by tak kupić żółte auto?

a może to? Golfów są miliony ale ten kolor to coś niespotykanego na ulicach....

www.otomoto.pl/oferta/volkswagen-golf-klimatyzacja-bezwypadkowy-oplacony-i-wlasciciel-ID6BTXfm.html#69484d48f0
miodzio:)
Obserwuj wątek
Edytor zaawansowany
      • dr.hayd Re: kolor ma znaczenie? 14.05.19, 12:12
        Czerwone. Bo żonie i córce bardziej podobał się od białego, a ja okazałem się zbyt skąpy, żeby dopłacać za inny kolor. Tak samo nie chciałem dopłacać za lusterka i klamki w kolorze nadwozia, bo kojarzą mi się z leniwym lakiernikiem amatorem, któremu nie chciało się odkręcać klamek przed lakierowaniem nadwozia po garażowej naprawie.
      • dr.hayd Re: kolor ma znaczenie? 14.05.19, 12:04
        Korelacją utraty wartości i rzadkich kolorów nie ma się co podniecać. Każdy model możesz zamówić w kolorze białym, srebrnym, czarnym i szarym. Natomiast niewiele jest modeli, które są oferowane w kolorze żółtym, fioletowym, różowym a nawet zielonym. Np.: Sprawdź na stronie dilerów, jaki model jest oferowany w kolorze zielonego groszku. :-))
        Albo jak podoba Ci się żółty to sprawdź na stronach dilerów 10 najpopularniejszych marek jakie obecnie można kupić żółte auto segmentu A, B, C i D?
        Nietypowe, rzadkie kolory pojawiają się w wersjach specjalnych. Przy czym wersje specjalne mogą to być dobrze wyposażone wersje dla bogatego klienta indywidualnego lub rzeczywiście nietypowe wersje dla klienta instytucjonalnego np. policja.
    • engine8 Re: kolor ma znaczenie? 10.05.19, 17:50
      Kolort ma znaczenie ale nie naisze Ci nic wiecej poniewaz ja uwazam za kazdy ma prawo lubic i posoadac auto takiego koloru jaki jemu sie podoba i ja ich obrazal nie bede ...
      A Ty z gory rzygasz na niektore.... wiec sobie rzygaj...
      • hukers Re: kolor ma znaczenie? 11.05.19, 00:30
        Misiek, bier go i nie pier..l. Taka okazja może się już nie powtórzyć. Przed zakupem jednak sprawdź ile stracisz po pierwszym, drugim i trzecim roku użytkowania.
      • klemens1 Re: kolor ma znaczenie? 11.05.19, 15:01
        cheng2 napisał(a):

> Ostatnio (oglądałem w tv) jest/było na sprzedaż żółte porshe. Tylko brać.

Pendzem lecem brać. Drugiej takiej okazji nie bedzie.
        O cenę nie pytam, bo wiadomo, że i tak warto.

--
        www.sprawdzpodatki.pl
    • qqbek Re: kolor ma znaczenie? 11.05.19, 23:57
      Wersja wyposażeniowa ABW - absolutny brak wszystkiego 🤣

Ścianę grodziową to chyba ktoś pędzlem po wałku malarskim poprawiał (zresztą z rozpędu pojechał też po mocowaniu masy od akumulatora do nadwozia) 😜
      W środku dywaniki z marketu za 39,95 bo pewnie oryginalne gdzieś przy 300.000-400.000km przebiegu przestały istnieć.
      Krzywy był na tyle, że nie udało im się dopasować zderzaka tak, żeby spryskiwacz prawego reflektora im się do środka nie chował.

"Okazja", "rodzyn" jakich mało 😆

--
      Jestem Lubelakiem, to podobno nieuleczalne. Może dlatego, że nikt się z tego leczyć nie chce.
        • dr.hayd Re: kolor ma znaczenie? 14.05.19, 12:07
          samspade napisał:

> Z korbotronikiem z tyłu.

Bez przesady. Jak często otwierasz okno z tyłu? Bo ja nigdy. Tak samo nie rozumiem narzekania na Citroena, że w Cactusie tylne szyby są uchylne, a nie opuszczane, dla mnie to zaleta.
          • vogon.jeltz Re: kolor ma znaczenie? 14.05.19, 12:20
            > Bez przesady. Jak często otwierasz okno z tyłu?

Jako kierowca wolę mieć wpływ na to, czy pasażerowie z tyłu nie otwierają mi przypadkiem okien. W szczególności jeśli tymi pasażerami są dzieci. Wolę też mieć możliwość zamknięcia okna przyciskiem z mojego siedzenia niż robić wygibasy w celu sięgnięcia do korbki, bo ktoś "zapomniał" uchylone okno domknąć.
          • samspade Re: kolor ma znaczenie? 14.05.19, 12:37
            dr.hayd napisał:

> samspade napisał:
            >
            > > Z korbotronikiem z tyłu.
            >
            > Bez przesady. Jak często otwierasz okno z tyłu? Bo ja nigdy.

Ostatnio w niedzielę. Oczywiście ważniejszy jest dla mnie nawiew na tylne siedzenia ale bez jaj że w samochodzie z 2010 roku jest korbka.

• qqbek Re: kolor ma znaczenie? 14.05.19, 12:58
              Korbka korbką, ale dlaczego on jest po poważnej przygodzie, a reklamowany jako "bezwypadek"?
              Widzę, że komis, ale przecież tak spierdolili naprawę, że gołym okiem na bylejakich zdjęciach widać 😆

Co do zasadności sterowania szybami z fotela kierowcy - podzielam pogląd Vogona - przy dzieciach to raczej mus. Choć akurat misiowi to chyba sukces prokreacyjny nie grozi, więc jemu te korbki zwisają i powiewają. Gorzej, że nie ma klimatyzacji w aucie, tylko prymitywny schładzacz. To jest dopiero granda w samochodzie, który ma podobno stanowić "wzorzec metra z Sevres" dla innych kompaktów.

--
              Jestem Lubelakiem, to podobno nieuleczalne. Może dlatego, że nikt się z tego leczyć nie chce.
              • hukers Re: kolor ma znaczenie? 14.05.19, 13:08
                qqbek napisał:

Gorzej, że nie ma klimat
                > yzacji w aucie, tylko prymitywny schładzacz. To jest dopiero granda w samochodz
                > ie, który ma podobno stanowić "wzorzec metra z Sevres" dla innych kompaktów.

Jeżeli dobrze pamiętam, to miał chyba w opisie grzane fotele, więc misiak zazna trochę komfortu na nartach.

• vogon.jeltz Re: kolor ma znaczenie? 14.05.19, 13:22
                  > Jeżeli dobrze pamiętam, to miał chyba w opisie grzane fotele, więc misiak zazna trochę komfortu na nartach.

Może mu się jajka zagotują, co wyeliminuje zagrożenie, że jego zjebane geny mogłyby się potencjalnie rozprzestrzenić.
                  • qqbek Re: kolor ma znaczenie? 14.05.19, 13:54
                    vogon.jeltz napisał:

> Może mu się jajka zagotują, co wyeliminuje zagrożenie, że jego zjebane geny mog
                    > łyby się potencjalnie rozprzestrzenić.

Jest nadzieja.
                    Myślałem, że nie ma grzania cohones, ale widzę w wersjach bez klimatronika jest w środku pokręteł przycisk do grzania nabiału (u mnie jest na dole, osobno, bo w środku pokrętła jest wyświetlacz z ustawioną temperaturą).

Tylko niech od razu ustawia na "3" i nie zmienia :P
                    (u mnie przy "1" grzeje już dostatecznie, "2" ustawia sobie moja ciepłolubna małżonka, "3" ustawiłem raz i mnie w dupę parzyło)

--
    • dr.hayd Re: kolor ma znaczenie? 14.05.19, 11:45
      Nie jestem pewien, ale są chyba kraje, w których pewne kolory są zarezerwowane dla odpowiednich służb? Taksówki: Nowy York bananowo żółte, Niemcy - budyniowe, Londyn - czarne. Taki ciemny żółty jak na zdjęciach to chyba służby drogowe, obsługa autostrad, jakieś pogotowie gazownicze. Poprawcie mnie jeśli się mylę.
    • loyezoo Re: kolor ma znaczenie? 14.05.19, 12:08
      Jakieś 20 lat temu (albo lepiej) sprowadzałem auto dla ojca.Vectra A 1.8, biała:) Dzwonię z granicy, że kupiłem mu takie auto.Zadowolony, do czasu jak powiedziałem o kolorze. Ojciec odbierał ode mnie auto osobiście (mieszka w innym mieście) Ponieważ wtedy nosił brodę, wyglądał jak arab:P . Podjeżdża pod dom, wychodzi sąsiad i mówi "Kazik, w tm BIAŁYM samochodzie, wyglądasz jak szejk:)) Od tej pory biały mu się podoba.

--
      Life is too short to drive boring cars
      • dr.hayd Re: kolor ma znaczenie? 14.05.19, 12:17
        Doś jest w awersji tamtego pokolenia do białego.
        Od samochodziarzy epoki PRL jakieś 30 lat temu słyszałem "nigdy białego, bo na białym najszybciej widać rdzę".
        Dziś "Zmienników" to stwierdzam, że Polskie Fiaty były produkowane w bardzo ładnych pastelowych kolorach. Za to wcześniejsze wyroby polskiej motoryzacji jak Warszawa i Syrena :-( tylko ołowiowe odcienie matowej szarości ;-(
        • loyezoo Re: kolor ma znaczenie? 14.05.19, 12:23
          Wiesz, czasy się na tyle zmieniły, że biały (oczywiście najlepiej perłowy lub co najmniej metalik) są bardzo modne. Jak ja sprowadzałem auta ponad 20 lat temu, inni handlarze mówili: "tylko nie biały i nie strażacki:P"

--
          Life is too short to drive boring cars
          • qqbek Re: kolor ma znaczenie? 14.05.19, 12:34
            Zupełnie bezbarwnie się zrobiło na drogach.
            Kiedyś jak ktoś dostał malucha z przydziału, to był nieszczęśliwy jak ten maluch był czarny (a rzadko był - chyba najczęściej spotykało się kość słoniową, bladożółty, zieleń pustyni i bordo). Teraz czarnych aut jest masa i nikomu nie przeszkadzają.
            Za to tak kiedyś popularnych żółtych i czerwonych mało.
            Można jechać drogą i mijać... czarne, srebrne, białe, białe, srebrne, czarne, srebrne, białe, czarne... i tak do porzygu. Jeszcze może grafitowy/ciemnoszary dochodzi.

--
            • vogon.jeltz Re: kolor ma znaczenie? 14.05.19, 12:49
              > Można jechać drogą i mijać... czarne, srebrne, białe, białe, srebrne, czarne, srebrne, białe, czarne

Bo to są kolory podstawowe lub oferowane bez dopłat. Floty, które są największym odbiorcą nowych samochodów, biorą takie właśnie, a indywidualni klienci nawet jeśli nie kupują samochodu w wersji bazowej, to też wolą dopłacić za jakiś szpanerski dzyndzlotron, a nie za lakier. Zauważ, że wśród używek sprowadzonych z Zachodu wybór kolorów jest jakby większy: są czerwone, żółte, niebieskei, granatowe...
                • vogon.jeltz Re: kolor ma znaczenie? 14.05.19, 13:27
                  > Zobacz sobie też jakie kolory producenci oferują na dany rynek.
                  > Wybór kolorów jest dość mały i sprowadza się do tych popularnych.

Czy ja wiem... Ostatnio byłem w salonie Toyoty i widziałem próbnik dostępnych barw - dostępne wszystkie kolory, niektóre nawet w kilku odcieniach. I co z tego, skoro wszystkie hybrydy i tak wyjeżdżają w kolorze białym, a niehybrydy - srebrnym.
      • toreon Re: kolor ma znaczenie? 14.05.19, 16:18
        Biały już od dawna przestał być postrzegany jako 'bieda wersja'
        Dość spojrzeć na takiego Golf R czy Leona Cupra - w bieli wyglądają chyba najciekawiej.
        Z tego co kojarzę, w cennikach bynajmniej nie figurują pod pozycją nie wymagającą dopłaty.
    • qqbek A tak odpowiadając misiowi - LY3D. 14.05.19, 12:09
      Mój sweter jest w kolorze LY3D.
      Tak przynajmniej twierdzi wklejka z kodami wyposażenia fabrycznego na pierwszej stronie instrukcji 😜

--

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.