Dodaj do ulubionych

OT - "mineralna" gazowana

18.05.19, 16:49
Zakupiłem sobie jakiś czas temu "syfon" jednej popularnej marki i powiem szczerze - rewelacja.

Wodę od dawna w domu pijemy z kranu, ale ja jednak zawsze wolałem z bąbelkami.
Uświadomiłem sobie za to ostatnio jak wielkie ilości małych, plastikowych butelek co tydzień wywalam i przyznam szczerze, zrobiło mi się przede mną samy wstyd.

Ilość plastiku, która przerabiamy jest zatrważająca.

Teraz mam zawsze chłodną wodę, z bombelkami - jak butelka postała i była bez gazu, to już zero przyjemności.

Dokupiłem drogi nabój - choć pierwszy się jeszcze od 3 tyg nie skończył (tak, żeby nie zostac bez).
Wymiana naboju kosztuje 49 zł (podobno starcza na 60 l wody... na razie wyglada na to, ze faktycznie, jak nie więcej).
Dokupiłem 2 małe (0,5l) butelki, w komlecie były 2 - 1l i 0,5l i wszyscy w domu zadowoleni.
Woda na wyciagnięcie reki, można robić "napoje gazowane" bez cukru.

Polecam (jesli pijecie) rozważenie. A jeśli pijecie niegazowana to stanowczo picie wody z kranu.

I zawsze to mniej zakupów do auta...

--
Pozdrawiam,
galtom

"Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac?" - George Carlin
Obserwuj wątek
Edytor zaawansowany
      • galtomone Re: OT - "mineralna" gazowana 19.05.19, 08:59
        I bardzo dobrze. Ja +/- od 2003... ale z gazowana był problem. A ja lubie.
        Zakup uwazam, za bardzo udany.

--
        Pozdrawiam,
        galtom

"If everything seems under control, you're not going fast enough." - Mario Andretti
    • liczbynieklamia Re: OT - "mineralna" gazowana 18.05.19, 20:06
      > Wymiana naboju kosztuje 49 zł (podobno starcza na 60 l wody... na razie wyglada na to, ze faktycznie, jak nie więcej)
      Czyli 1,20zł za 1,5 litra wody o jakości gazowanej kranówki (czyli poziom najtańszych wód z marketów), która normalnie kosztuje jakieś połowę tego? A gdzie koszt autosyfonu? OK, nie trzeba tego nosić, ale pić gazowaną kranówę praktycznie w cenie najlepszej wody mineralnej na rynku (to pisałem ja, psychofan M...i)?

Jak ktoś wypija tego bardzo dużo, to jest lepsze rozwiązanie - butla CO2 spożywczego 6kg kosztuje 200zł, napełnienie jakieś 40zł. Do tego reduktor, zbiornik ciśnieniowy i w cenie zakupu tego całego ustrojstwa mamy coś, co jest 15 razy tańsze w eksploatacji.

Co do picia kranówki zamiast wód źródlanych, to oczywiście całkowicie się zgadzam.
        • galtomone Re: OT - "mineralna" gazowana 19.05.19, 09:00
          Jak masz w domu stara to nie poj. Ja od dana nie mam, a sieci sa praktycznie w 100% zmodernizowane za kase z EU.
          Woda w kranie w miastach (nie wiem jak na wsi) jest OK.

--
          Pozdrawiam,
          galtom

"Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac?" - George Carlin
          • hukers Re: OT - "mineralna" gazowana 19.05.19, 09:52
            Ja mam nową instalację i wodę w kranie prawie najczystszą na świecie (za Singapurem), ale mi kranówa nie smakuje. Nikomu w mojej rodzinie nie smakuje. Może nawet nie tyle nie smakuje, co smakuje mniej niz woda mineralna (pomijajac te najtańsze). Dobrą mineralną od mojej kranówy, w ślepej próbie, odróznie 100/100 razy. Uwaga o metalach ciężkich to uwaga natury ogólnej, nie dotycząca tylko Ciebie. Zanim ktoś się "zachłyśnie" modą na picie wody z kranu, niech wcześniej pomyśli jaką ma instalację, jaki kran. Jeżeli uzna, że ok a woda ma smakuje, to czemu nie.
            • galtomone Re: OT - "mineralna" gazowana 19.05.19, 10:17
              Mnie nie wali plastikiem jak woda ze sklepu. A ta zawsze śmierdzi, bo zanim z rozlewni, przez hurtownie trafi na półkę to jest +/- 3 miesiące.

Mineralna typu Muszyna, itp. jest OK, ale takiej wody nie można pić dużo i na co dzień. A kranówa to zwykla woda zrodlana, czysta. Na poczatku tez sie czulem dziwnie i smak faktycznie byl inny. Ale teraz wole.

--
              Pozdrawiam,
              galtom

"When agriculture and industry came along people could increasingly rely on the skills of others for survival, and new "niches for imbeciles" were opened up. You could survive and pass your unremarkable genes to next generation [...]"
    • qqbek Re: OT - "mineralna" gazowana 18.05.19, 21:34
      Przywieź do mnie to nie będziesz musiał nawet w cudzysłowie pisać mineralna.
      Ja mam z kranu 600mg/l :-)
      Ale cholernie drogo sobie za nabój życzą.
      Syfony z kiedyś kosztowały grosze.

--
      Jestem Lubelakiem, to podobno nieuleczalne. Może dlatego, że nikt się z tego leczyć nie chce.
      • galtomone Re: OT - "mineralna" gazowana 19.05.19, 09:03
        Wlasnie kupilem drugi naboj - 120 zl.
        Wymina 49 - to juz w hipermarkecie zrobie jak trzeba bedzie. Nie ma tragedii.

Za zgrzewke malej wody gazowanej i tak placilem 15-18 zl za 6-8 butelek. I tak co tydzien, czasem czesciej.

A Katowicach woda OK. Za duzo mineralow tez nie dobrze. Nerki dostaja po kościach.

--
        Pozdrawiam,
        galtom

"Speed has never killed anyone, suddenly becoming stationary - that's what gets you." - Jeremy Clarkson
    • tbernard Re: OT - "mineralna" gazowana 19.05.19, 11:47
      We Wrocławiu mamy niby dobrą do picia wodę z kranu ale ja i tak filtruję w dzbanku. Bo jak nie filtruję, to w czajniku osadza się kamień. No i teraz pytanie gdzie osadzi się ten kamień, gdybym prosto z kranu pił?
      • bwv1080 Re: OT - "mineralna" gazowana 19.05.19, 12:13
        tbernard napisał:
        > gdzie osadzi się ten kamień, gdybym prosto z kranu pił?

Tam, gdzie podgrzejesz wodę do temperatury bliskiej wrzenia. Lub tam, gdzie cała woda zostanie odparowana. Czyli nie w Twoim organizmie.

Ani rozpuszczone w wodzie minerały, ani kamień z nich powstały nie są szkodliwe dla zdrowia.
      • galtomone Re: OT - "mineralna" gazowana 19.05.19, 18:30
        Kamień nie jest wbrw pozorom zly. Warto sprawdzic twardosc wody, bo za miekka wcale nie jest zdrowa.

--
        Pozdrawiam,
        galtom

"If everything seems under control, you're not going fast enough." - Mario Andretti
        • qqbek Re: OT - "mineralna" gazowana 19.05.19, 20:20
          Co wy (Wrocław - 260mg CaCO3/l i Katowice - też do 260, poza jedną stacją uzdatniania wody w Łazach, gdzie macie imponujące 480mg/l) wiecie o twardej wodzie?
          W Lublinie mamy od 350 do 400, w poprzedniej zmywarce sól uzupełniałem tak często, że zawsze miałem nieotwarte 1,5 kg w zapasie. Nowa jest eko-sreko i nawet przy maksymalnym ustawieniu prędzej zostawi zacieki (choć akurat ten problem eliminuje kupowanie droższych kapsułek) niż weźmie tyle soli ile trzeba 😜

--
          Jestem Lubelakiem, to podobno nieuleczalne. Może dlatego, że nikt się z tego leczyć nie chce.
          • galtomone Re: OT - "mineralna" gazowana 19.05.19, 21:08
            Mowie, ze miękka jest niezdrowa. w Katowicach jest miękka, dlatego stosowanie filtrów węglowych do kranowy jest bezcelowe.

--
            Pozdrawiam,
            galtom

"Speed has never killed anyone, suddenly becoming stationary - that's what gets you." - Jeremy Clarkson
              • galtomone Re: OT - "mineralna" gazowana 20.05.19, 14:55
                Za miękka wpływa na choroby serca. Moze byc jednym z powodów zawału.
                To nie jest przesąd, to ma powierdzenie w badaniach.

Znany polski profesor medycyny, nieżyjący już Julian Aleksandrowicz ponad ćwierć wieku temu zauważył, że w rejonach, gdzie pije się twardą wodę, mniejsza jest zapadalność na choroby układu krążenia. I tak Gruzini, którzy pili twardą wodę, mieli bardzo niską zapadalność na choroby serca, natomiast Finowie, którzy pili miękką polodowcową wodę – odwrotnie. Profesor Aleksandrowicz napisał w tej sprawie list do ówczesnego prezydenta Finlandii, Urho Kekkonena. Efektem tego listu był fakt, że władze fińskie wprowadziły kompleksowy program mineralizacji wody. W przeciągu 25 lat jego trwania udało się zmniejszyć liczbę zgonów z powodu chorób serca o… 73%!

Badania, ktore mowia odwrotnie zwykle sa oplacane przez firmy produkujace filtry do wody.
                Jesli woda jest bardzo bogata w mineraly, to pewnie, ze mozna filtrowac.
                Ale nie wszedzie taka jest. Tam gdzie jest miekka nie ma to sensu.

--
                Pozdrawiam,
                galtom

• bwv1080 Re: OT - "mineralna" gazowana 20.05.19, 15:28
                  galtomone napisał:
                  > W przeciągu 25 lat jego trwania udało się zmniejszyć
                  > liczbę zgonów z powodu chorób serca o… 73%!

Obawiam się, ze padłeś ofiara kaczki dziennikarskiej.
                  Gdyby to była prawda, Bawarczycy, u których z kranu leci zawilgocone wapno, żyliby znacząco dłużej od Fryzyjczyków, gdzie woda jest bardziej, niż miękka.

Jednak ani nie stwierdzono epidemiologicznie takich różnic, ani nie ma żadnych starań, aby obszary z miękką wodą umineralniac.
        • galtomone Re: OT - "mineralna" gazowana 19.05.19, 21:09
          Zapomnialem dodac, ze ta jest nazdrowsza, wydobywana ze sterylnych zrodel - bron boze nie leci przez stare rury i prezes firmy wlasciela marki osobiscie sprawdza kazda butelke przed wyslaniem z zakladow.

Cod, miod, malina.

Takze Bimota, bron boze nie pij kranowy.

--
          Pozdrawiam,
          galtom

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.