Dodaj do ulubionych

Czemu nowe Skody takie brzydkie ?

19.05.19, 20:23
Jak w temacie. Konkretnie ten grill na środku psuje wszystko. Przechodziłem dzisiaj koło kilku takich Skód: Octavia, Super B, Fabia. Wszędzie ten okropny grill powodujący ze auto wyglada jak kupa. I mowi to człowiek, który uważa Skody za dobre i trwałe samochody i który zwiedził Skoda wiele krajów. Patrząc na mojego VW golfa VI to jest on wobec tych skód przepiękny. Tez macie takie zdanie ?

--
"Pani cenzorka przechodzi klimakterium na tle polityczno-swiatopogladowym stymulowane przez zwierzchnictwo nadredakcyjne." nazimno.
Obserwuj wątek
Edytor zaawansowany
    • bywalec.hoteli Re: Czemu nowe Skody takie brzydkie ? 19.05.19, 20:25
      Kombinacja grilla ze światłami tez nie lepsza. A z boku czy z tylu to te auta nie są juz takie brzydkie.

--
      "Jakiej biedzie synuś? Podczas komuny dostawaliśmy paczki z Rajchu, nie wiedziałeś? Na biedę na Opolszczyźnie nikt więc nie narzekał, Pewex w Opolu był zawszy pełny kupujących" snakelilith
    • toreon Re: Czemu nowe Skody takie brzydkie ? 20.05.19, 09:08
      Bez przesady, kiedyś owszem, skody były ohydne. Przy takich karaluchach jak fabia II kombi czy yeti strach było stanąć, żeby ktoś przypadkiem nie pomyślał, że to mój.
      Teraz jednak są po prostu nudne, niczym się nie wyróżniają.
      A czemu nie są ładne? Może po prostu takie mają, właściciel nie pozwala
    • klemens1 Re: Czemu nowe Skody takie brzydkie ? 20.05.19, 10:34
      Skody są takie, bo lemingi muszą za coś przepłacać, kupując vw i audi. Gdyby były ładne, to lemingom pozostałoby tylko kryterium chwalenia się, że wydali więcej - a najwidoczniej to kryterium nie jest wystarczające wg strategów sprzedaży VAG.

--
      www.sprawdzpodatki.pl
      • bywalec.hoteli Re: Czemu nowe Skody takie brzydkie ? 20.05.19, 11:02
        klemens1 napisał:

> Skody są takie, bo lemingi muszą za coś przepłacać, kupując vw i audi. Gdyby by
        > ły ładne, to lemingom pozostałoby tylko kryterium chwalenia się, że wydali więc
        > ej - a najwidoczniej to kryterium nie jest wystarczające wg strategów sprzedaży
        > VAG.

Też kiedyś myślałem, że Skoda jest tańsza od VW. Jak przestudiowałem to co nie ma w Skodzie i trzeba by dopłacić (choćby koło zapasowe czy podłokietnik), a VW ma lepsze materiały wykończenia, to stwierdziłem, że Skoda jest praktycznie w cenie VW albo minimalnie tańsza, przy gorszych warunkach kredytowo-ubezpieczeniowych.

--
        "Jakiej biedzie synuś? Podczas komuny dostawaliśmy paczki z Rajchu, nie wiedziałeś? Na biedę na Opolszczyźnie nikt więc nie narzekał, Pewex w Opolu był zawszy pełny kupujących" snakelilith
        • klemens1 Re: Czemu nowe Skody takie brzydkie ? 20.05.19, 12:27
          Cała sztuka polega właśnie na tym, że za te lepsze materiały dopłacać nie trzeba. I uwierz mi, jeździ się tak samo dobrze, chyba że ktoś jest królewną na ziarnku grochu albo musi się nobilitować plasticzkami.
          A większą przestrzeń masz gratis.

--
          www.sprawdzpodatki.pl
          • bywalec.hoteli Re: Czemu nowe Skody takie brzydkie ? 20.05.19, 15:18
            Jak kupowalem kilka lat temu to w skodzie trzeba bylo doplacac za klime, radio, alufelgi, podlokietnik, schowek, kolo zapasowe itp. To wszystko jest wg mnie konieczne (nie przekonuja mnie zestawy naprawcze do opony), a w golfie mialem w standarzie.
            Nie jezdzi sie tak samo. Pierwszy przyklad: wygluszenie pod maska golfa, ktorego nie ma w octavii powoduje, ze jezdzi sie ciszej.

--
            • klemens1 Re: Czemu nowe Skody takie brzydkie ? 20.05.19, 17:05
              bywalec.hoteli napisał:

> Jak kupowalem kilka lat temu to w skodzie trzeba bylo doplacac za klime, radio,
              > alufelgi, podlokietnik, schowek, kolo zapasowe itp. To wszystko jest wg mnie k
              > onieczne (nie przekonuja mnie zestawy naprawcze do opony), a w golfie mialem w
              > standarzie.

No jasne - bez alufelg nie pojeździsz ...
              7 lat temu wybrałem właśnie octavię z tymi wszystkimi dodatkami (chciałem spróbować jazdy automatem, a nie występował on w biedniejszej wersji, btw. w końcu nie kupiłem), silnik 1.4 tsi - cena 82 tys.PLN. Golfa dało się za tyle kupić w takiej wersji?

> Nie jezdzi sie tak samo. Pierwszy przyklad: wygluszenie pod maska golfa, ktoreg
              > o nie ma w octavii powoduje, ze jezdzi sie ciszej.

Jeździłem a4 z wygłuszeniem i różnicy nie słyszę. Ale wygłuszenie można sobie dorobić.

--
              www.sprawdzpodatki.pl
                • klemens1 Re: Czemu nowe Skody takie brzydkie ? 20.05.19, 23:05
                  Nie wydaje mi się.
                  Ambition, metalik, pełne koło, jakieś dodatki za ok. 1500 PLN, DSG, 1.4 tsi.
                  Poza tym golf wtedy chyba nawet nie miał tego lepszego silnika, a jedynie nadal stary 122 KM.
                  Różnica nie była wielka, raptem z 2000 PLN z tego co pamiętam - na niekorzyść golfa oczywiście.
                  No i przestrzeń trochę nie ta.

--
                  www.sprawdzpodatki.pl
                  • bywalec.hoteli Re: Czemu nowe Skody takie brzydkie ? 20.05.19, 23:22
                    Nie będę Ci mówił za ile kupiłem bo się zdenerwujesz, ale duuuzo taniej niż 82, cena zaczęła się od 6...
                    Co do przestrzeni, to się nie zgodzę, wszędzie jest dużo miejsca a bagażnik jest bardzo pakowny - jeździliśmy rodzina na wakacje, w tym dzieci musiały mieć rzeczy na 2 miesiące i wystarczało miejsca. Silnik 122 KM ale poprawiony. Bez DSG. Bieżący rocznik - nie wyprzedaż zeszłego.

--
                    "Pani cenzorka przechodzi klimakterium na tle polityczno-swiatopogladowym stymulowane przez zwierzchnictwo nadredakcyjne." nazimno.
                    • bywalec.hoteli Re: Czemu nowe Skody takie brzydkie ? 20.05.19, 23:37
                      Aha i nie ambition tylko ambiente czy jak się nazywała ta najlepsza linia Skody. Comfortline tak miał.
                      Inna sprawa, ze fotele w Skodzie były obszyte jakimś tanim płótnem z namiotu a w golfie porządnie, No i przyjemnie dotknąć miękkiego plastiku w środku.

--
                    • klemens1 Re: Czemu nowe Skody takie brzydkie ? 21.05.19, 09:15
                      bywalec.hoteli napisał:

> Nie będę Ci mówił za ile kupiłem bo się zdenerwujesz, ale duuuzo taniej niż 82,
                      > cena zaczęła się od 6...
                      > Silnik 122 KM ale poprawiony. Bez DS
                      > G. Bieżący rocznik - nie wyprzedaż zeszłego.

Więc piszesz o innym samochodzie. Ówczesny 1.4 w octavii, którego poskąpili w golfie (podobnie jak w rapidzie), to zupełnie inny silnik, zwłaszcza jeśli chodzi o moment obrotowy.
                      Za samo DSG dopłaca się 10 tys.
                      Inny silnik, inna skrzynia, a ty ceny porównujesz ...

--
                      www.sprawdzpodatki.pl
            • samspade Re: Czemu nowe Skody takie brzydkie ? 20.05.19, 19:59
              bywalec.hoteli napisał:

> Nie jezdzi sie tak samo. Pierwszy przyklad: wygluszenie pod maska golfa, ktoreg
              > o nie ma w octavii powoduje, ze jezdzi sie ciszej.

Niedawno ktoś wrzucił porównanie octavi i golfa zrobione przez Zachara. Octavia była cichsza. W każdym razie pamiętam gdy ostatnio otwieralem maskę w skodzie i wygłuszenie było.
              • klemens1 Re: Czemu nowe Skody takie brzydkie ? 20.05.19, 23:06
                samspade napisał:

> Niedawno ktoś wrzucił porównanie octavi i golfa zrobione przez Zachara. Octavia
                > była cichsza. W każdym razie pamiętam gdy ostatnio otwieralem maskę w skodzie
                > i wygłuszenie było.

I co z tego? Ideologia jest taka, że golf musi mieć wszystko lepsze - pewnie nawet bagażnik ma większy.
                Jeżeli ideologia nie zgadza się z faktami ...

--
                www.sprawdzpodatki.pl
        • klemens1 Re: Czemu nowe Skody takie brzydkie ? 21.05.19, 09:18
          schweppes1 napisał:

> Skoda od kilku lat jest droższa od VW. Sprawdź medianę cen placówek na otomoto.

Z teraz - superb od 86, passat od 103.
          Ten sam silnik, skrzynia manualna.

I jak odpowiadasz komuś gdy wcześniej było dużo zagnieżdżonych odpowiedzi, to mądrze jest zacytować pozostawiając opis "<ktoś tam> napisał:"
          Przykład ma wyżej w tym poście.

--
          www.sprawdzpodatki.pl
    • galtomone Re: Czemu nowe Skody takie brzydkie ? 20.05.19, 10:44
      Mnie tam sie podobają.
      Grill w nowym BMW 7 - to dopiero tragedia.

--
      Pozdrawiam,
      galtom

"When agriculture and industry came along people could increasingly rely on the skills of others for survival, and new "niches for imbeciles" were opened up. You could survive and pass your unremarkable genes to next generation [...]"

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.