Dodaj do ulubionych

A chuj z tą polityką...

26.05.19, 23:33
Nie będę się dłużej wkurwiać.
Włączam na Hbo Czarnobyl a resztę mam w dupie.
😞😞😞
Czego i Wam życzę...

--
YCDSOYA
Obserwuj wątek
Edytor zaawansowany
        • qqbek Re: A chuj z tą polityką... 27.05.19, 00:58
          Jak nas już będą wypierdalać z UE, to ja zagłosuję nogami za Europą.
          Potem sobie mogą deklasować Wolaki kogo tylko chcą.

--
          Jestem Lubelakiem, to podobno nieuleczalne. Może dlatego, że nikt się z tego leczyć nie chce.
          • engine8 Re: A chuj z tą polityką... 27.05.19, 01:25
            No Ty to masz tak samo przesrane jak ja.... nie wiem jak mocno bym naciskal dlugopic czy dzurkasz w czasie glsowanie to to i tak psu na bude.....
            Najciekawsza to ta granica (z wyjatkiem tego placka co go nazywcie DC)
            Wyglada ze ziemie zachodnie glosuja za przylaczeniem do macierzy ?
            • qqbek Re: A chuj z tą polityką... 27.05.19, 01:28
              Obejrzyj sobie może tak bardziej szczegółowo profile demograficzne "typowych wyborców".
              400 tysięcy głosów dostała sołtysowa, która nie zna nawet podstaw angielskiego, niemieckiego ani francuskiego.
              Baba ze wsi, która nie wie co to PKB czy budżet państwa.

I coś takiego nas będzie reprezentować...

--
              Jestem Lubelakiem, to podobno nieuleczalne. Może dlatego, że nikt się z tego leczyć nie chce.
              • engine8 Re: A chuj z tą polityką... 27.05.19, 02:20
                Zwyciezcow sie nie sadzi... :)
                Po co im znac jezyki - dostana dyrektywy jak glosowac i beda glosowac.... to nawet lesze od tych co jak sie znajda na stanowiskach to dojda do wniosku ze tereaz to oni sa paniska...
              • misiaczek1281 Re: A chuj z tą polityką... 27.05.19, 16:01
                qqbek napisał:

> Obejrzyj sobie może tak bardziej szczegółowo profile demograficzne "typowych wy
                > borców".
                > 400 tysięcy głosów dostała sołtysowa, która nie zna nawet podstaw angielskiego,
                > niemieckiego ani francuskiego.
                > Baba ze wsi, która nie wie co to PKB czy budżet państwa.
                >
                > I coś takiego nas będzie reprezentować...
                >
                cóż....widocznie ma poparcie społeczne...a na tym polega demokracja by zdobyć poparcie - a to dzięki realizacji obietnic wyborczych 500+ ,skrócenie wieku emerytalnego...zastanawia mnie dlaczego PO w okręgu warszawskim(mazowieckie) - zdobyło tylko jeden mandat europosła? przecież warszawka to ich bastion:) rozmienili się na drobne wchodząc w koalicję z każdym z kim się dało i skorzystało na tym sld , ludowcy i inni - ale PO trąbi "sukces" bo liczy sumę głosów całej paczki a nie swoje osobno:) ciekawe czy dotrwają do jesiennych wyborów - zjednoczeni coś znaczą ale sami są słabi....POrażka obywatelska:)
                • vogon.jeltz Re: A chuj z tą polityką... 27.05.19, 16:07
                  > zastanawia mnie dlaczego PO w okręgu warszawskim(mazowieckie) - zdobyło tylko
                  > jeden mandat europosła? przecież warszawka to ich bastion

Bo "warszawka" to odrębny od mazowieckiego okręg wyborczy, tępy xuju.
                  • misiaczek1281 Re: A chuj z tą polityką... 27.05.19, 16:13
                    vogon.jeltz napisał:

> > zastanawia mnie dlaczego PO w okręgu warszawskim(mazowieckie) - zdobyło t
                    > ylko
                    > > jeden mandat europosła? przecież warszawka to ich bastion
                    >
                    > Bo "warszawka" to odrębny od mazowieckiego okręg wyborczy, tępy xuju.

odrębny czyli powinien być lepszy wynik :) a tępego huja szukaj u siebie we wsi
                      • misiaczek1281 Re: A chuj z tą polityką... 27.05.19, 20:03
                        vogon.jeltz napisał:

> > odrębny czyli powinien być lepszy wynik :)
                        >
                        > No i w Wawie pisiory dostały ciężki wpierdol.
                        co z tego? to nie wybory na prezydenta warszawy - w skali kraju pokemony dostały ciężki wpierdol:)
                        >
                        > > a tępego huja szukaj u siebie we wsi
                        >
                        > A po co mam szukać, skoro jest misiaczek na forum?
                        bo ja tępym hujem nie jestem nie ta liga
                        • qqbek Re: A chuj z tą polityką... 27.05.19, 20:11
                          Wprost odwrotnie misiaczku.
                          Na tępego chuja to trzeba sobie zapracować, za to "tempego huja" ma suweren gwarantowanego z automatu 😎

--
                        • vogon.jeltz Re: A chuj z tą polityką... 28.05.19, 11:37
                          > co z tego? to nie wybory na prezydenta warszawy

To ty się przyjebałeś do okręgu warszawskiego, nie wiedząc nawet, że był on odrębnym okręgiem od reszy Mazowieckiego, tępy chuju.

> bo ja tępym hujem nie jestem nie ta liga

Faktycznie, jesteś w lidze znacznie niższej niż nawet najgorszy tępy chuj. Czego dowodzi twoj niewiedza na praktycznie każdy temat - nie wiesz nawet, jak pisze się "chuj".
                • galtomone Misu, pytanie mam 29.05.19, 11:18
                  misiaczek1281 napisała:

> cóż....widocznie ma poparcie społeczne...a na tym polega demokracja by zdobyć p
                  > oparcie - a to dzięki realizacji obietnic wyborczych 500+ ,skrócenie wieku emer
                  > ytalnego...

Czyli jak partia X zaproponuje ci 1000+, obnizke podatkow o polowe, emeryture od 40 roku zycia, spoleczne (rzodowe) ustalanie cen zywnosci - zeby bylo tanio dla wszystkich, upanstwowienie zlodziejskich zachodnich biznesow - zeby polakow nie wykorzystywano jako taniej sily roboczej, i pare innych fajnych rzeczy to zaglosujesz ZA?

--
                  Pozdrawiam,
                  galtom

"Speed has never killed anyone, suddenly becoming stationary - that's what gets you." - Jeremy Clarkson
                  • misiaczek1281 Re: Misu, pytanie mam 29.05.19, 15:40
                    galtomone napisał:

> misiaczek1281 napisała:
                    >
                    > > cóż....widocznie ma poparcie społeczne...a na tym polega demokracja by zd
                    > obyć p
                    > > oparcie - a to dzięki realizacji obietnic wyborczych 500+ ,skrócenie wiek
                    > u emer
                    > > ytalnego...
                    >
                    > Czyli jak partia X zaproponuje ci 1000+, obnizke podatkow o polowe, emeryture o
                    > d 40 roku zycia, spoleczne (rzodowe) ustalanie cen zywnosci - zeby bylo tanio d
                    > la wszystkich, upanstwowienie zlodziejskich zachodnich biznesow - zeby polakow
                    > nie wykorzystywano jako taniej sily roboczej, i pare innych fajnych rzeczy to z
                    > aglosujesz ZA?
                    >
                    sęk w tym że nie ma takiej partii:) nawet Koalicja zwana obywatelską nie potrafi nic zaproponować - oni są anty - mówią tylko że pis to, pis tamto - krytykują, szczują pisem ale sami nie potrafią nic zaproponować:) to już ta wiosna coś proponuje jakieś likwidacje kopalń i walke z kościolem - co prawda nie mój światopogląd ale przynajmniej jakiś propozycje mają :)
                    • galtomone Re: Misu, pytanie mam 29.05.19, 17:33
                      Przeczytaj jeszcze raz i odpowiedz w temacie.
                      A jak nie rozumiesz to popros o wytlumaczenie.

--
                      Pozdrawiam,
                      galtom

"Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac?" - George Carlin
                      • misiaczek1281 Re: Misu, pytanie mam 29.05.19, 21:38
                        galtomone napisał:

> Przeczytaj jeszcze raz i odpowiedz w temacie.
                        > A jak nie rozumiesz to popros o wytlumaczenie.
                        >
                        niw będę odpowiadał na pytanie z fałszywą tezą i pisał o niebieskich migdałach o gdybaniu(partia która obieca 1000+)....zadaj pytanie z prawdziwą tezą(o tym co jest a nie o tym czego nie ma i co by było) to odpowiem
                        • galtomone Re: Misu, pytanie mam 30.05.19, 07:45
                          Co jest fałszywą tezą - może używaj słów, których znaczenie rozumiesz.
                          A jeśli Ci się wydaje, ze rozumiesz, to proszę udowodnij, ze teza (jeśli ją znajdziesz) jest fałszywa.

--
                          Pozdrawiam,
                          galtom

"Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac?" - George Carlin
                          • misiaczek1281 Re: Misu, pytanie mam 01.06.19, 18:01
                            galtomone napisał:

> Co jest fałszywą tezą - może używaj słów, których znaczenie rozumiesz.
                            > A jeśli Ci się wydaje, ze rozumiesz, to proszę udowodnij, ze teza (jeśli ją zna
                            > jdziesz) jest fałszywa.
                            >
                            fałszywe jest to że ktoś zaproponuje 1000+ lub jakieś inne obiecanki cacanki....poza tym nie wystarczzy obiecać....trzeba dotrzymać słowa....bo widzisz...pis jak coś obieca to dotrzymuje słowa ...to że nie rozumiem też fałszywe ....że jej nie znajdę....bez sensu pytania zadajesz z tezą fałszywą jakąś złośliwą bym powiedział a zero konkretów
                            • samspade Re: Misu, pytanie mam 01.06.19, 19:09
                              misiaczek1281 napisała:

>.pis jak coś obieca to dotrzymuje słow

Nie obniżyli VAT mimo że obiecali.
                              Nie podnieśli kwoty wolnej od podatku mimo że obiecali.
                              Wbrew słowom podnieśli/wprowadzili nowe podatki.
                              • bywalec.hoteli Re: Misu, pytanie mam 01.06.19, 21:42
                                Którzy ?

--
                                Pięknie napisała Aqua48: "Kocham lato, słońce, zapach nagrzanej ziemi, letnie owoce tryskające sokiem, możliwość biegania w sandałach na bose nogi, atmosferę wyjazdów wakacyjnych, letnie śniadania na powietrzu, zimne piwo wieczorami i dni spędzane nad ciepłym morzem."
                              • misiaczek1281 Re: Misu, pytanie mam 01.06.19, 21:56
                                samspade napisał:

>
                                > >.pis jak coś obieca to dotrzymuje słow
                                >
                                > Nie obniżyli VAT mimo że obiecali.
                                to PO podniosło vat a nie PiS więc to niech PO go obniża....ba....to za PO wyłudzono vatu na kilkaset miliardów więc z vatem trafiłeś jak kullą w płot:)
                                > Nie podnieśli kwoty wolnej od podatku mimo że obiecali.
                                wprowadzili że do 26 roku życia nie płaci się podatku PIT
                                > Wbrew słowom podnieśli/wprowadzili nowe podatki.
                                jakie? vatu nie podnieśli jak ci z PO mmimo że wydatki budżetu są wyższe na 500+.
                                • samspade Re: Misu, pytanie mam 02.06.19, 10:17
                                  misiaczek1281 napisała:

> > Nie obniżyli VAT mimo że obiecali.
                                  > to PO podniosło vat a nie PiS więc to niech PO go obniża

Ale pis obiecało obniżenie vat

> > Nie podnieśli kwoty wolnej od podatku mimo że obiecali.
                                  > wprowadzili że do 26 roku życia nie płaci się podatku PIT

Czyli kłamali. Nie podnieśli kwoty wolnej od podatku.

> > Wbrew słowom podnieśli/wprowadzili nowe podatki.
                                  > jakie?
                                  Choćby opłata emisyjna.
                                  • misiaczek1281 Re: Misu, pytanie mam 02.06.19, 16:54
                                    samspade napisał:

>
                                    > > > Nie obniżyli VAT mimo że obiecali.
                                    > > to PO podniosło vat a nie PiS więc to niech PO go obniża
                                    >
                                    > Ale pis obiecało obniżenie vat
                                    zrobili coś lepszego....zlikwidowali wyłudzenia vat. Poza tym muszą z czegoś finansować 500+ które jak myślę pobierasz
                                    >
                                    > > > Nie podnieśli kwoty wolnej od podatku mimo że obiecali.
                                    > > wprowadzili że do 26 roku życia nie płaci się podatku PIT
                                    >
                                    > Czyli kłamali. Nie podnieśli kwoty wolnej od podatku.
                                    Nie kłamali. Wprowadzili inne lepsze lecz podobne rozwiązanie więc nie kłamali...młodzi do 26 roku życia nie płacą podatku czyli jest ulga zwolnienie od podatku....gdyby nic nie wprowadzili to by kłamali
                                    > > > Wbrew słowom podnieśli/wprowadzili nowe podatki.
                                    > > jakie?
                                    > Choćby opłata emisyjna.
                                    opłata emisyjna ma służyć walce ze smogiem - wymianie pieców i elektromobilności...czyżbyś nie chciał oddychać świeżym powietrzem?
                                    • samspade Re: Misu, pytanie mam 02.06.19, 17:19
                                      misiaczek1281 napisała:

> > Ale pis obiecało obniżenie vat
                                      > zrobili coś lepszego

Nie zrobili nic lepszego. Nie spelnili obietnicy. Nie obniżyli VAT.

> > Czyli kłamali. Nie podnieśli kwoty wolnej od podatku.
                                      > Nie kłamali. Wprowadzili inne lepsze lecz podobne rozwiązanie

Nie głąbie. Nie wprowadzili lepszego rozwiązania.
                                      Nie spelnili obietnicy wyborczej. Nie podnieśli kwoty wolnej od podatku.

> > Choćby opłata emisyjna.
                                      > opłata emisyjna ma służyć

Kogo interesuje czemu ma służyć? Kolejne kłamstwo.
                                      Mówili że wystarczy nie kraść. Czemu więc nie przestali kraść tylko podnoszą podatki bądź ich nie obniżają?
                                      A pisałeś coś o czystym powietrzu. Opierają energetykę na weglu. Przez to zapłacimy więcej za prąd. Jeśli nie bezpośrednio to pośrednio.
                            • galtomone Re: Misu, pytanie mam 03.06.19, 09:32
                              misiaczek1281 napisała:

> galtomone napisał:
                              >
                              > > Co jest fałszywą tezą - może używaj słów, których znaczenie rozumiesz.
                              > > A jeśli Ci się wydaje, ze rozumiesz, to proszę udowodnij, ze teza (jeśli
                              > ją zna
                              > > jdziesz) jest fałszywa.
                              > >
                              > fałszywe jest to że ktoś zaproponuje 1000+ lub jakieś inne obiecanki cacanki...

Znow nie zrozumiales... tym razem pytalem o wskazanie tezy... ale mniejsza z tym.

> .poza tym nie wystarczzy obiecać....trzeba dotrzymać słowa....bo widzisz...pis
                              > jak coś obieca to dotrzymuje słowa

Juz ci nizej udowodlini, ze to nie prawda. Udao im sie dotryzmac - na razie - slowa tylko tam, gdzie w gre wchodzilo proste rozdanie pieniedzy. Nie wazne, ze na kredyt. Wazne, ze glosy kupione i mozna tak ustawiac panstwo, ze gdy ci to zabiora nie bedziesz mogl nawet kwiknac.

> ...to że nie rozumiem też fałszywe ....że je
                              > j nie znajdę....bez sensu pytania zadajesz z tezą fałszywą jakąś złośliwą bym p
                              > owiedział a zero konkretów

Zadalem Ci proste pytanie, czy zaglosujesz na tego co da wiecej - i zakladam, ze jak obieca to da, bo to akurat nie problem.

To inaczej.
                              Jak Ci sie podoba wizja panstwa dobrobytu jak w Chinach. Chicialbys moc wiecej kupic za cene dozowanej wolnosci?

--
                              Pozdrawiam,
                              galtom

• misiaczek1281 Re: A chuj z tą polityką... 27.05.19, 15:52
            qqbek napisał:

> Jak nas już będą wypierdalać z UE, to ja zagłosuję nogami za Europą.
            > Potem sobie mogą deklasować Wolaki kogo tylko chcą.
            >
            dupa sałata:) Gdyby pis powiedział że wychodzimy to ja też bym zagłosował przeciw jak ty kuba....ale przecież pis jasno mówi że nie chce wychodzić z Unii więc nikt nikogo nie chce wypierdalać...aż dziw że łykacie tą antypisowską nieprawdziwą propagandę....Wielka Brytania sama wyszła...Unia nikogo nie będzie wyrzucać
            • qqbek Re: A chuj z tą polityką... 27.05.19, 20:31
              Misiu, jak mieszkasz w bloku i srasz innym na wycieraczki, to nie ma, że to "twoja wolność", bo tak "autonomicznie zdecydowałeś". Decydując się mieszkać w bloku decydujesz się na przestrzeganie pewnych zasad, do których należy również niesranie ludziom na wycieraczki.
              Podobnie jest z UE.

--
              • misiaczek1281 Re: A chuj z tą polityką... 27.05.19, 21:29
                qqbek napisał:

> Misiu, jak mieszkasz w bloku i srasz innym na wycieraczki, to nie ma, że to "tw
                > oja wolność", bo tak "autonomicznie zdecydowałeś". Decydując się mieszkać w blo
                > ku decydujesz się na przestrzeganie pewnych zasad, do których należy również ni
                > esranie ludziom na wycieraczki.
                > Podobnie jest z UE.
                >
                Akurat ja mieszkam w domu i mogę sobie srać na wycioeraczkę ile chcę bo to moje:)
                Tak samo z Polską...mieszkam w Polsce i ja tu sobie chcę żyć tak jak ja chcę a nie jak mi narzuca jakaś Unia - kształt banana, jakich mam używać żarówek(z 2 zł cena żarówki skoczyła do 15zł bo zwykła żarówka za 2 zł jest według unii niedobra a podobno unia to swobodny przepływ usług i towarów a tu nie bo unia decyduje co mam kupować i za ile)...
          • only_the_godfather Re: A chuj z tą polityką... 28.05.19, 10:32
            qqbek napisał:

> Jak nas już będą wypierdalać z UE, to ja zagłosuję nogami za Europą.
            > Potem sobie mogą deklasować Wolaki kogo tylko chcą.
            >
            Pytanie czy będzie gdzie głosować nogami za Europą bo w Francji i Włoszech też wygrali podobni do Kaczyńskiego, Węgry to wiadomo, w Niemczech czy Austrii populiści też dochodzą do głosu.
            Pytanie też może dlaczego tak się dzieje, że wygrywają prawicowi populiści?
            • tbernard Re: A chuj z tą polityką... 28.05.19, 19:38
              > Pytanie też może dlaczego tak się dzieje, że wygrywają prawicowi populiści?

To jest bardzo istotne pytanie. Ja od początku uważam, że PiS to my zawdzięczamy POprzednikom. Zwykła zasada przyczyna->skutek.
              • wislok1 Re: A chuj z tą polityką... 28.05.19, 19:52
                Wygrywaja, bo wychodza z zalozenia, ze przecietny wyborca NIE UMIE myslec ekonomicznie i uwaza, ze forsa bierze sie z tego, ze ja rozdaje rzad, ma maszynki do produkcji bankonotow, a jak jej nie ma ( forsy ), to winni sa wrogowie narodu...
                Trzeba potem tylko dopasowac program do typowego wyborcy i sukces gwarantowany...

Oczywiscie to dziala w krajach, gdzie kapitalizm nie przeoral psychiki ludzi i nie spowodowal, ze zeszli z urojen na ziemie
                ( PL+Wegry+ rzadzona de factow przez mafie poludniowa Italia )
                Pod tym wzgledem Czesi i Slowacy oaz Slowency czy Chorwaci sa juz oddaleni o lata swietlne od PL
                Nie wspominajac o Litwie,Lotwie, Estonii
                  • wislok1 Re: A chuj z tą polityką... 29.05.19, 18:49
                    Akurat w Italii wyborcy sa bardzo niestabilni i jutro beda kamieniowac tych, co wczoraj rzadzili....

Najmadrzej na tym wyszedl Tyrol Poludniowy-Gorna Adyga i zagwarantowal sobie w 1972 to, ze kasa z podatkow zostaje na miejscu...
                    I tam popilisci nie zdobywaja nawet 10% w wyborach
                • vogon.jeltz Re: A chuj z tą polityką... 29.05.19, 10:17
                  > rzadzona de factow przez mafie poludniowa Italia

Akurat rządzący teraz de facto we Włoszech Salvini nie jedzie na rozdawnictwie socjalu, tylko na zupełnie innych lękach miejscowej ludności, poniekąd uzasadnionych. No i Liga (dawniej "Północna") nie wywodzi się z Południa, wręcz przeciwnie.
                  • wislok1 Re: A chuj z tą polityką... 29.05.19, 18:31
                    Salvini sie zorientowal, ze najwiecej tlumokow jest na poludniu i dzieki nim wygrywa rozdajac kase
                    Liga juz nie jest Polnocna
                    Jedzie na rozdawaniu kasyw sposob ostry
                    ( tzw. dochod gwarantowany )
                    Bezrobocie w Bolzano tokilka %, w Palermo20%
                    Teraz ci z Sycylii dostana kase
                    • wislok1 Re: A chuj z tą polityką... 29.05.19, 18:45
                      Tzw.dochod gwarantowany polega na tym, ze kazdy niepracujacy dorosly dostaje kase od panstwa, obojetnie czy jest zarejestrowany jako bezrobotny, czy nie jest
                      Forsa za friko....
                      Logicnie rozumujac, skor na polnocy jest bezrobocie kilka % i firmy szukaja ludzi,a na poludniu 20% i ludziom sie robic nie chce, to kto za taki prezent nie zaglosuje na Lige ?
                      Oczywiscie w dluzszej perspektywie jest to , ze Salvini rozje... wloski budzet, ale on to ma w d...

• qqbek Re: A chuj z tą polityką... 29.05.19, 00:07
              Ja bym się spierał.
              EKR z 77 mandatów spadli na 60 z hakiem. To, że pisiorki w Bolandzie zrobiły skok na mandaty oznaczać będzie jedynie to, że w tej marginalnej partyjce, z którą nikt się w PE nie liczy, grać będą pierwsze skrzypce.

--
    • nazimno Czarnobyl to Ty juz masz w kosciach 27.05.19, 07:33
      Te atomki tam juz sa od 33 lat i robia, co chca, tzn sie rozpadaja.
      Przypomnij sobie okres polowicznego rozpadu tych drobinek materii.

Czyli "a chuj z polityka", jak sobie wlaczysz serial, to tylka taka mala, lokalna autoterapia.

Problem polega na tym, ze WSZEDZIE polityka zajmuja sie PATENTOWANI IDIOCI.
      A tzw. demokracja ZAPEWNIA im obecnie BYT.
      Kiedys zapewnial im byt ZAMORDYZM sowiecki.

Pamietaj - IDIOCI sa niesmiertelni.
      Zawsze jednych idiotow zastepuja nastepni idioci.
      To jest niepodwazalne prawo historii.
      I ono, niestety, dziala perfekcyjnie.

• nazimno Kraj supertechnologii - Japonia 27.05.19, 07:49
      W tym kraju tez sie zdarzylo cos, co "bylo wykluczone".

Zdarzylo sie przez arogancje, glupote, ignorancje i cokolwiek by to nie bylo
      przez dzialania POLITYKOW kierujacych energetyka.

Tu masz skutki:

www.nature.com/articles/s41598-018-34302-0

• toreon Re: A chuj z tą polityką... 27.05.19, 09:03
      Kilka pozytywów jednak jest choć bardzo niewiele
      Np. mandatu zdaje się nie dostał niejaki obatel Richard Henry. Pewnie teraz chłopina będzie musiał harować w polskim parlamencie za nędzne 10 brutto czy ile tam teraz płacą w tym naszym kurwidołku
      Nie dostały się te co bardziej nawiedzone od Biedronia (Płatek, Szering coś tam)
      Nie wiem w końcu jak z tą czeredą od Korwina ale ci co mieli początkowo dostać mandat (Wilk, Berkowicz) to akurat ci najmniej eurosceptyczni
      Ale fakt, ogółem chujowizna, jakie społeczeństwo, taka władza
    • bimota Re: A chuj z tą polityką... 27.05.19, 10:33
      MARNE TO POCIESZENIE, ZE LEMINGOZA TEZ SIE WKURWIA... WAM SIE WYDAJE, ZE MACIE JAKAS WOLNA WOLE... POSZUKAJCIE SOBIE SYMULACJE MATEMATYCZNE WYNIKOW GLOSOWAN, NA CZYM TO SIE OPIERA, ŁANCUCHY MARKOWA I.T.D...

--
      NAJLEPSZY KODEKS DROGOWY
    • samspade Re: A chuj z tą polityką... 27.05.19, 11:27
      Ja przed wyborami zrobiłem sobie test na latarnik wyborczy czy jak to tam się nazywa.
      Wyszło mi że powinienem głosować na pis albo na konfederację. W każdym razie mogę powiedzieć że do dupy z takimi stronami.
      • qqbek Re: A chuj z tą polityką... 27.05.19, 11:38
        Mi wyszło Razem :)
        Zresztą wiesz skądinąd.

Muszę powiedzieć, że poszedłem "za sugestią" i byłem jednym z tych 0,7% Lubelaków, którzy zagłosowali na Razem :)

--
          • qqbek Re: A chuj z tą polityką... 28.05.19, 00:09
            misiaczek1281 napisała:

> a ja myślałem że kuba głosowałeś na psl...tfu...na PO....tfu....na Koalicję...z
            > resztą wszystko jedno byle przeciw pisowi....oni w tej koalicji obycośtam powin
            > ni nazywać się razem bo idą razem:)

A widzisz!
            Niespodzianka!
            Naucz się też tempy huju - Kuba, jako zdrobnienie od Jakub piszemy z kapitalikiem na starcie. Potrafisz tempy huju napisać "PO", czy "Koalicja" a już "Kuba" nie przechodzi...
            Chuja zaś piszemy przez "ch", o ile zasłużył (patrz wyżej).

--
            • misiaczek1281 Re: A chuj z tą polityką... 01.06.19, 18:08
              qqbek napisał:

>
              > > a ja myślałem że kuba głosowałeś na psl...tfu...na PO....tfu....na Koalic
              > ję...z
              > > resztą wszystko jedno byle przeciw pisowi....oni w tej koalicji obycośtam
              > powin
              > > ni nazywać się razem bo idą razem:)
              >
              > A widzisz!
              > Niespodzianka!
              > Naucz się też tempy huju - Kuba, jako zdrobnienie od Jakub piszemy z kapitaliki
              > em na starcie. Potrafisz tempy huju napisać "PO", czy "Koalicja" a już "Kuba" n
              > ie przechodzi...
              > Chuja zaś piszemy przez "ch", o ile zasłużył (patrz wyżej).
              >
              >
              racja chuja piszemy przez "ch"....ale tempy pisze się przez "ę" panie mędrku:) haha:)
    • 1realista a mnie się podoba wynik wyborów... 28.05.19, 14:39
      bo ludzie wreszcie ruszyli tyłki i była fajna frekwencja. I przewidywania oraz modele zachowań wyborców podawane w mediach okazały się kompletnie nietrafione - jakie zdziwko. Polskie społeczeństwo jednak potrafi zaskakiwać. Rozpadnie się twór zwany KE bo to zbieranina ludzi których jednym hasłem jest bycie niepisem. Nie mają nic do zaoferowania wyborcom - kolejna przegrana przetrzepie im nieco kadry, a pis zabierze stołki. W kolejnych wyborach zwycięży pis z totalną przewagą, w prezydenckich ciekawe kogo wystawią bo Tusk stchórzy bo wie, że przegra z każdym z pisu - nawet największą ofermą (weź dowód, idź na wybory, widok zdziwionej przegranej mordy Tuska- bezcenne). Lament wśród dziennikarzy popierających KE bo myśleli, że mogą moderować rzeczywistość ( czyli sterować motłochem/inteligentami) zamiast wziąć się do dziennikarskiej roboty i solidnie przetrzepać polityków - a tak to sondaże, triumfalizm i propaganda. Partie pilnują stołków zamiast dbać o ludzi - to jedynie potrafi dobrze rozgrywać pis - niekoniecznie robi dobrze ludziom ale umiejętnie podaje propagandowo z lekkim sypaniem kasy w najbardziej potrzebnych obszarach olewanych przez liberałów. Po następnych wyborach mamy jednowładzę i państwo totalitarne ale na to politycy -szczególnie z po - zapracowali latami, dziennikarze też swoją cegiełkę dołożyli i propaganda środowisk biznesowych. Limity wyborcze i dwupartyjność w stylu amerykańskim które miały być korzystne dla liberałów i wolnego rynku zabiją polską demokrację, bo pis będzie rządził następne ze 3 kadencje i nawet kryzys ich nie wywróci. Biedroń robi dobrze wypinając się na koalicję, choć go obarczają klęską i pogromem KE. No to rodacy szykujcie się na totalitaryzm bo politycy, dziennikarze i lobbyści pracowali na to 3 dekady. Pora zacząć poważnie traktować Państwo i budować demokrację w oparciu o obywateli. wszystkich obywateli.
      p.s. Misiaczkowi dajcie spokój, niech sobie potriumfuje póki jeszcze ma wolność.
      • wislok1 Re: a mnie się podoba wynik wyborów... 28.05.19, 17:24
        Nie bedzie zadnch 3 kadencji, bo PiS wydal kase na 500+ i inne rzeczy,ktorej nie mial
        I dalej wydaje
        Czylijest astronimiczne zadluzenie, ukrywane przed ludzmi
        NBP jest opanowane przez PiS i falszuja wszystko jak, to bylo dawniej w Grecji

Skonczy sie gorzej, bo PL nie jest wstrefie euro ireszta UE nie da zlamanego grosza na ratowanie finansow w PL
        A jak to wszystko pier...., to skorzystaja na tym sasiedzi
        • tbernard Re: a mnie się podoba wynik wyborów... 28.05.19, 19:57
          Jak będzie trzeba to wydrukują sobie na 1000+. Mogą obiecać, że po wybraniu ich na następną kadencję wszystkich będzie stać na Mercedesa, a realizacja obietnicy będzie polegała na sprzedawaniu naklejanego znaczka z logo. Kupuje sobie właściciel Fabii taki znaczek, nakleja i już ma Merca.
        • 1realista Re: a mnie się podoba wynik wyborów... 29.05.19, 11:06
          Będą 3 kadencje bo za PO rzeczywisty spadek wartości pensji dolnych przedziałów wynagrodzeń wyniósł jak policzyłem 40% czyli dolne pensje dzisiaj powinny być wyższe o 2/3 w stosunku do 2008 roku, jeszcze wyższe mimo tego niby wzrostu w wartościach liczbowych. I to jest ta rezerwa którą przykryto "zieloną wyspę", to wygenerowało "niespodziewanie długą" deflację, i to tez dało środki na 500+. Firmy tonęły w gotówce i gdzie ta góra pieniędzy się podziała? - częściowo poszła w kryptowaluty, część w nieruchomości, część leży na kontach. Jest z czego podnosić podatki dla bogatszych.
            • engine8 Re: a mnie się podoba wynik wyborów... 30.05.19, 03:44
              No co ty mowisz - przeciez to przynioslo super owoce..
              Nie bedzie smiertelna a wrecz przecwnie - pozytywna , dopuki ci co plasz i skomla nie pojda glosowac...
              Powien ci prawdziw el smeszna hostoryjke..... Dzwonie w niedzile rano - u Was tak na godzine przed zamknieciem miesc do gloswania i gadam sobie z siostra.....
              No i pytam czy glsowala. "E tam nie ma na kogos - bo ja to wiem na kogo glsuje i co oni tam w tej Uni robia"
              No to ja doniej.... "no to dobrze ba ja w takim razie jede do konsulatu i zaglsuje na PiS bo jakbys poszla tobyz mnie wykasowala.."
              A ona na to " O ty K..." i do meza i syna -- "Ubierajcie sie - jedziemy glosowac bo trzeba tych amerykanow wykasowac - bedziemy glosowac na byle kogo byle nie na PiS"
              hehehehehehehehe
              A ja nie mialem najmniejszego zamiaru glosowac.... ale stumul;tor byl dobry...
            • 1realista Re: a mnie się podoba wynik wyborów... 30.05.19, 11:42
              Nie będzie śmiertelna bo są rezerwy w postaci podniesienia podatków bogatym. Rzeczywiste podniesienie, a nie zapowiedzi i larum bogatszej części społeczeństwa jakie to w Polsce są najwyższe podatki na świecie. Jedyne odczuwalne podnoszenie podatków jakie nam zafundowano to za PO podniesienie wieku emerytalnego i podniesienie vatu. Zadłużenie to o którym się nie mówi - ciągle narasta ale to proces nasilony od ponad dekady ( czyżby popis). Ten tzw rozbudowany socjal jest umiarkowanie dobry bo PO nic nie zrobiło z możliwością przebudowania całego systemu prawno-podatkowego Mogli przeprowadzić przez 8 lat swoich rządów reformy zamiast teraz skamleć, że PIS rozdaje te pieniądze które oni mieli zamiar rozdać. A ja bym wolał minimalną pensję 2100 na rękę, to razy 12 jako kwota wolna, powiedzmy o każde drugie tyle zmniejszenie podstawy opodatkowania z powodu posiadania każdego dziecka, stopniowanie podatków osobistych w skali do <50%, dwa rodzaje identycznych emerytur ze zwolnieniem tych emerytur z podatków ale finasowanych z identycznej składki od każdego pracującego, identycznej składki na zdrowie i opodatkowania dochodowo obrotowego firm oraz podatkowej likwidacji spekulacji rynkiem mieszkaniowym. I to jest przestrzeń do wykorzystania.
              • grzek Re: a mnie się podoba wynik wyborów... 30.05.19, 13:41
                Podnoszenie podatków to są już skrajne posunięcia, które nie zawsze musza przynieść oczekiwane efekty. Kryzys finansowy na świecie może przyjść zawsze, załamie się eksport, inwestorzy zagraniczni będą się pozbywać polskich akcji i obligacji, wtedy będzie ciekawie. Deficyt w finansach państwa powinien powstawać wtedy, kiedy jest kryzys a nie kiedy jest wzrost gospodarczy. A przy okazji socjalu, koleżanka z pracy, po urlopie macierzyńskim, poprosiła o zwolnienie z pracy za porozumieniem stron. Stwierdziła, że korzystniej jest i dla niej nie pracować, ponieważ wtedy ma mniejszy dochód na członka rodziny. Może korzystać z zasiłków i dochodzi 500+.
                • 1realista Re: a mnie się podoba wynik wyborów... 30.05.19, 18:00
                  Deficyt nie powinien powstawać wogóle - to raczej powinno być incydentalne zjawisko w odpowiedzi na niespodziewane nagłe zdarzenia. Podnoszenie podatków jest dobre ponieważ światowa polityka fiskalna doprowadziła do zbyt dużych rozwarstwień i obniża rozwój gospodarczy - masa ludzi musi mieć za co kupić towary by gospodarka się kręciła. Kontrą na zapaść eksportu jest popyt wewnętrzny ale jak bieda wśród mas to ten efekt nie zadziała. Ja myślę, że problem z koleżanką jest taki, że ma kiepska pracę - niskopłatną ze złą atmosferą, a nie jakieś marne 500+.
                      • nazimno Re: a mnie się podoba wynik wyborów... 30.05.19, 18:39
                        w tym linku, sorry, konkretnie o to biega:

“In the case of France, it is a very difficult budget to accept by the European Commission because France has not had a balanced budget since 1974 and has missed its own deficit targets more than eleven times,” Lacalle added.

Data from the European statistics agency, Eurostat, shows that since it started collecting French data in 1978, France has never registered a budget surplus. Italy, which has provided data since 1995, has also never presented a budget surplus.

Europejska gospodarka jest dzielem finansowych iluzjonistow.
                        Dotyczy to nie tylko Francji.
                        Polska to pikus w tej skali.
                    • 1realista Re: a mnie się podoba wynik wyborów... 30.05.19, 18:37
                      No i potem mamy pomysły zbyt wysokich podatków. We Francji są silne związki zawodowe co wymusza odpowiednią politykę socjalną ( zbyt mocną) choć można to mądrzej poukładać bo uderza rykoszetem w zwykłych ludzi. No ale jak zaczynamy generować rozwarstwienie i przerzucamy podatki na biednych to potem budowanie rozsądnej polityki jest niemożliwe z powodu utraty zaufania. Co zresztą u nas zadziałało i mamy taki wynik wyborów.
                        • 1realista Re: a mnie się podoba wynik wyborów... 31.05.19, 10:54
                          Nie, nie odmieniło. Jestem całym sercem i przekonaniami socjalistą. PIs jest partią antydemokratyczną, za ich pierwszych rządów patrzyłem jakie są możliwości delegalizacji przez zwykłego obywatela. Nie ma niestety. Natomiast głupota liberałów i Po sprowadza się do hasła bycia antypisem i złej szkodliwej polityki kapitalistycznej. Tak marginesie będziemy jak stany - tam gęstość ludności jest 3 x mniejsza co oznacza skutek w postaci 13milionowej Polski. U mnie w miejscowości od jesiennych wyborów ubyło ponad 1 % mieszkańców. Taka jest gigantyczna skala wyludnienia na skutek tej liberalnokapitalistycznej polityki gospodarczej. W Polsce już mamy nieco poniżej 37 milionów obywateli, a nie 38,5mln.
                            • 1realista Re: a mnie się podoba wynik wyborów... 31.05.19, 15:29
                              U nas lokalnie to nie imigracja tylko faktycznie brak urodzeń. Bezrobocie na typowym poziomie 20% lub więcej wykluczała kobiety z rynku pracy przez ponad 2 dekady. Balcerowicz celowo wykończył całe zakłady. Ci co jechali na studia często nie wracali, wejście do ue odessało trochę obywateli. Efekt jest taki, że zostali starzy którzy teraz umierają. Typowy ubytek liczby mieszkańców był ok 700 osób rocznie czyli 1% ludności, teraz ubywa ponad 1100 rocznie czyli prawie 2%. Miasto nadal zapada się gospodarczo - typowa oferta ciężkiej pracy na 2 lub 3 zmiany to 2100-2200 netto, czterobrygadówka to oferta 3500 brutto + jakaś mała 10% premia na dziwnych warunkach - zmowa płacowa lokalnych przedsiębiorców. Bezrobocie 6,5-8% i mnóstwo ukraińców. Typowa oferta płacy zaczyna się od minimum czyli 2250 zł brutto. Coraz więcej osób pracuje poza miastem i/lub kontrakty w obcych firmach ( jak np ja) lub zaczyna pracować na drugi etat. Ja wiem jak będzie wyglądać gospodarczo Polska za 30-50 lat bo to oglądam na codzień. Zapaść lokalnego rynku bo słaba siła nabywcza i coraz większe gromadzenie majątku przez nieliczną grupę narzekającą na wszytko a faktycznie opływającą w luksusie. Tylko na co komu złoty domek pośrodku slamsów...
                                • 1realista Re: a mnie się podoba wynik wyborów... 03.06.19, 22:25
                                  Wyludnienie opieram na rzeczywistych danych w obszarze w którym mieszkam. Przewidziałem tempo poprzedniego spadku i zakłądam określony spadek w ciągu najbliższych 12-15 lat ( 3 kadencje samorządowe). Na razie się sprawdza.
                                  Tv nie oglądam od paru lat. Zaczynam mieć problem z obsługa pilota od tv jak komuś cos trzeba naprawić w tv.

Socjalizm polega na budowaniu wspólnoty współdzelącej zyski i straty.
                                  • bimota Re: a mnie się podoba wynik wyborów... 03.06.19, 23:53
                                    A GDZIE MIESZKASZ I NA JAKICH DANYCH ? CZY NP. CENY MIESZKAN SPADAJA ?

Socjalizm polega na budowaniu wspólnoty współdzelącej zyski i straty.

PIEKNE SLOGANY... W PRAKTYCE TO WYGLADA TAK, ZE RABUJE SIE LUDZI POD POZOREM DAWANIA INNYM. CZYLI PASOZYTNICTWO W CZYSTEJ POSTACI POLACZONE Z BANDYTYZMEM.

--
                                    NAJLEPSZY KODEKS DROGOWY
                                    • 1realista Re: a mnie się podoba wynik wyborów... 04.06.19, 08:36
                                      od roku 1995 do 2018 spadek ilości mieszkańców o ponad 10 tys. czyli 15%. Teraz zaczynamy tracić zamiast 700 osób na rok (jak w ostatnich latach) ilość osób rzędu 1100-1300 na rok. To spowoduje spadek w ciągu do 15 lat kolejne 25% ludzi. Jest to spowodowane struktura wiekową - starsi ludzie wymierają. Sporo młodych powyjeżdżało na studia ale nadal są formalnie obywatelami miasta więc nadal podtrzymują statystykę.
                                      Ceny mieszkań wzrosły jak w całym kraju - nowe mieszkania są owszem tańsze - kosztują jakieś 4000-6000zł - zawsze startowały z niższego pułapu i ceny był nieco niższe. Teraz sporo mieszkań lub domków idzie na wynajem dla ukraińców którzy pracują w lokalnych firmach zazwyczaj poprzez agencje pracy - przy obecnym bezrobociu w przedziale 6,8-7,7% - obecnie 7,1% - ilość imigrantów zaczyna być większa od ilości bezrobotnych i widać było w ubiegłych latach jak przestawało spadać bezrobocie na skutek imigracji. Gospodarka to trochę bardziej skomplikowana mechanizm jak proste opowieści liberałów - przy niskich pensjach, sporym bezrobociu ceny np paliw mamy nieco wyższe niż w stolicy a to ten sama kraina geograficzna. Pensje niskie w przedziale od 2250 zł do typowego przedziału 2500-3200zł to topowych 3500 zł - wszystkie kwoty brutto. Nadal jakaś ilość osób pracuje na czarno. Nadal pewna ilosć osób dostaje 2 pensje - minimalną i drugą część w kolejnym miesiącu Sporo osób pracuje poza miastem dojeżdżając do sąsiednich miejscowości - dzisiaj dojazd godzinę, półtorej w jedną stronę nie jest czymś niewykonalnym. Wyższe kwoty trafiają się incydentalnie albo na wyższych stanowiskach połączonych ze sporą nerwówką lub w firmach i na stanowiskach gdzie nikt nie chce pracować bo są złe warunki pracy.
                                      Jeśli chodzi o socjalizm- podatki to nie rabunek tylko wspólna składka na wspólne potrzeby. Ale żyje jakis % osób które tego nie rozumieją.
      • misiaczek1281 Re: a mnie się podoba wynik wyborów... 01.06.19, 19:41
        1realista napisał:

Partie pilnują
        > stołków zamiast dbać o ludzi - to jedynie potrafi dobrze rozgrywać pis - niekon
        > iecznie robi dobrze ludziom ale umiejętnie podaje propagandowo z lekkim sypanie
        > m kasy w najbardziej potrzebnych obszarach olewanych przez liberałów. Po nastę
        > pnych wyborach mamy jednowładzę i państwo totalitarne ale na to politycy -szc
        > zególnie z po - zapracowali latami, dziennikarze też swoją cegiełkę dołożyli i
        > propaganda środowisk biznesowych. Limity wyborcze i dwupartyjność w stylu ame
        > rykańskim które miały być korzystne dla liberałów i wolnego rynku zabiją polską
        > demokrację, bo pis będzie rządził następne ze 3 kadencje i nawet kryzys ich ni
        > e wywróci. Biedroń robi dobrze wypinając się na koalicję, choć go obarczają kl
        > ęską i pogromem KE. No to rodacy szykujcie się na totalitaryzm bo politycy, d
        > ziennikarze i lobbyści pracowali na to 3 dekady. Pora zacząć poważnie traktować
        > Państwo i budować demokrację w oparciu o obywateli. wszystkich obywateli.
        > p.s. Misiaczkowi dajcie spokój, niech sobie potriumfuje póki jeszcze ma wolność
        > .
        pijesz do misiaczka więc jestem:) Wiesz....jakoś 4 lata rządzi pis i nikt tej wolności nikomu nie odbiera ani misiaczkowi ani tobie skoro możemy tu swobodnie dyskutować więc spokojna głowa o demokrację, wolność ,swobody:) straszeniem pisem już dawno nie działa....miał być totalitaryzm już od 4 lat i co? Gdzie on jest? Nadal mamy demokrację,można pisać na forach ile dusza zapragnie ,można wychodzić na ulicę, wybory są wolne a Polska z Unii jakoś wcale nie wychodzi jak Wielka Brytania....Jakoś się te prorocze wizje totalitarne nie cchcą sprawdzać wszelakiej maści wizjonerów politycznych:) Rodacy szykujcie się na kolejne zwycięstwo Pisu bo Koalicja Obywatelska się rozpada....Oto dziś Władek z PSL ogłosił że do jesiennych wyborów startuje samodzielnie i wychodzi z KO. Wiosna też jasno powiedziała że nie zamierza wchodzić do KO. Więc jakaś cienka ta koalicja coraz słabsza , chudnie, marnieje :)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.