Dodaj do ulubionych

[OT] Balaton

31.05.19, 13:22
Był ktoś? Warto na kilka dni, na jakiś przedłużony weekend?
Zakładam, że w weekendy może tam być piekiełko bo z racji braku morza pewnie zjeżdża się tam wówczas połowa narodu węgierskiego. Ale może jednak warto się poświęcić.
Jest sens w ogóle pchać się tam dyliżansem?
Obserwuj wątek
Edytor zaawansowany
    • grzek Re: [OT] Balaton 31.05.19, 14:11
      Z ciekawości Balaton można zobaczyć. Na północnym brzegu może być mniej ludzi, bo nie ma wzdłuż brzegu autostrady i trudniejszy dostęp. Na parę dni polecałbym bardziej jednak kąpieliska termalne, których na Węgrzech jest dużo. I dla dzieci większa radocha, jak jedziesz z dziećmi.
    • szymi_mispanda Re: [OT] Balaton 31.05.19, 14:18
      ja tam bylem pare razy - warto jechac dla wegierek
      a sa tez cyganki mlode

warto jechac przez chyzne I slowacje tam jest takie miasto zlin czy cos I jest zajebiste jedzenie I dupy
      potem juz chwila moment I wjezdza sie na wegry od polnocy I jedzie sie przez budapeszt gdzie tez jest dobry wybor chyba zreszta najlepszy

a nad balatonem jest super fajnie I jeszcze wiekszy wybor

• qqbek Re: [OT] Balaton 31.05.19, 14:34
        Ja bym się nie zdziwił, gdyby następny OT twojego autorstwa na tym forum miał tytuł:
        "Domowe sposoby leczenia trypra na pustyni" 😜

--
        Jestem Lubelakiem, to podobno nieuleczalne. Może dlatego, że nikt się z tego leczyć nie chce.
        • trypel Re: [OT] Balaton 31.05.19, 15:54
          :
          > "Domowe sposoby leczenia trypra na pustyni" 😜
          >
          Czuje sie wywołany do odpowiedzi :)

byłem na wekend majowy - jedyny region gdzie nie padało

nic sie nie zmieniło od 40 lat czyli od wczasów w Siofok z rodzicami
          tylko mam wrażenie że ludzie wciaz ci sami (wiek!)
          zboczylismy na Heviz i tam warto spedzic dzien dla zdrowia ale są fajniejsze regiony Wegier, mniej komercyjne i z niższą srednią wieku turystów. Południowy brzeg balatonu w maju to taki mega ciechocinek.

--
          Kobieto! Nigdy nie stawaj pomiędzy twoim mężczyzną, a jego kolegami. Pamiętaj, że on nie zastąpi swoich kolegów masturbacją. Ale ciebie tak.
        • bywalec.hoteli Re: [OT] Balaton 31.05.19, 23:04
          Qqbek, zaplułem telefon :) :) :)
          Jakie leczenie ? Na pustyni meczetą obcinają Beduini :)

--
          Pięknie napisała Aqua48: "Kocham lato, słońce, zapach nagrzanej ziemi, letnie owoce tryskające sokiem, możliwość biegania w sandałach na bose nogi, atmosferę wyjazdów wakacyjnych, letnie śniadania na powietrzu, zimne piwo wieczorami i dni spędzane nad ciepłym morzem."
    • skitenis Re: [OT] Balaton 31.05.19, 21:29
      Węgry wszędzie tylko nie Balaton. W narodzie, w spadku po minionym systemie, pozostała implikacja: Węgry -> Balaton.
      Balaton i okolice to świadectwo czasów minionych, gdzie tysiącami odpoczywali NRD-owcy.
      Polecam
      Północ: Eger i okolice, Góry Bukowe, Dolina Szalajki, Jaskinie Z basenami w Miszkolcu, Jaskinie Krasowe w Aggtelek
      Zachód: Sopron, Gyor, Koszeg, Szombately.
      Południe: Pecs, Szegedyn,
      Wschód: Debreczyn, Rumuńska Oradea, Puszta (Hortobagy), z wyłączeniem Hajduszoboszlo ( brr...)
      Centrum: Budapeszt ( trochę męczący) i na północ Szentendere ( taki węgierski Kazimierz nad Wisłą) i dalej zakolem Dunaju Wyszehrad i Esztergom.
      Odpuścić można sobie Tokaj ( miasto, nie wino).
      Kąpieliska są wszędzie
      www.termalfurdo.hu/furdo

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.