Dodaj do ulubionych

OT - sklep autonomiczny

04.06.19, 14:07
Sklep autonomiczny - bez kas - pojawi się w Poznaniu:
epoznan.pl/news-news-95331-W_Poznaniu_zadebiutuje_pierwszy_sklep_bezkasowy_wchodzisz,_bierzesz_towar_i_wychodzisz
"Przy opracowywaniu konceptu sklepu wykorzystano sztuczną inteligencję. - Nawet ceny produktów w sklepie będą personalizowane. Użycie dynamicznych cenówek sprawi, że ceny dostosowane będą do historii zakupowej danego klienta - informuje portal."
Ciekawe, ciekawe czy prawnie to dozwolone?
Obserwuj wątek
Edytor zaawansowany
    • wislok1 Re: OT - sklep autonomiczny 04.06.19, 19:02
      Przy opracowywaniu konceptu sklepu wykorzystano sztuczną inteligencję. - Nawet ceny produktów w sklepie będą personalizowane. Użycie dynamicznych cenówek sprawi, że ceny dostosowane będą do historii zakupowej danego klienta - informuje portal."

Z tego jednoznacznie wynika, ze bogatszych beda kroili o kase jak za zboze i beda placili wieceej !!!
      Obchodzic kilometr z kazdej strony....

Totalnie chora koncepcja....

Przerazajace g..wno

• bywalec.hoteli Re: OT - sklep autonomiczny 04.06.19, 20:33
        Ja to widzę ze bedzie Ci skanować twarz - jak spragniony to cena napojów razy dwa. Gorzej jak automat nie rozpozna twarzy Murzyna i go nie wpuści - wtedy będą mieli GW, TVN i Newsweeka na głowie :)

--
        Aqua48: "Kocham lato, słońce, zapach nagrzanej ziemi, letnie owoce tryskające sokiem, możliwość biegania w sandałach na bose nogi, atmosferę wyjazdów wakacyjnych, letnie śniadania na powietrzu, zimne piwo wieczorami i dni spędzane nad ciepłym morzem."
        • engine8 Re: OT - sklep autonomiczny 04.06.19, 21:01
          Alke sam sie na to bedziesz musial zgodzic... i moze jeszcze za ta wygode zaplacic a oni nie dosc ze zarobia na braku kasjerow to jeszcze na handlu twoja twarz oraz twoimi preferancjami w sklepie..
      • engine8 Re: OT - sklep autonomiczny 04.06.19, 21:00
        Tzn dlaczego chora? Przeciez juz tak jest w innych branzach ze jak jestes stalym kleintem to zbierasz punkty a tu bedziesz mial obnizke cen na wszytko jako staly klient albo na produkty ktore kupujesz.
        U nas np Amazon ma zwykle sklep spozywczy gdzi jak masz karete amazona do dostajesz na rozne produkty rozny upust... i np gosc przed toba maze za to samo zaplacic mniej... i jak mi si eni epodoba to moge i ja miec tak karte (ca roczna oplata oczywiscie) i takie ceny...
        Swiat sie zmienia czsami szybciej niz mozemy za tym nadazyc..
        • bigzaganiacz Re: OT - sklep autonomiczny 04.06.19, 21:15
          Tez bardziej to widze jak znizke dla stalych klientow albo tych wydajacych
          W sklepie z ciuchami w ktorym w miare czesto kupuje
          Sklep ma 15% obnizki jak sie kupi trzy produkty ale ze jestem dobrym klientem to dostalem majla ze mam 25% jak kupie trzy , poszedlem patrze nic ciekawego nie ma ale wziolem jedna rzecz , przy kasie wbijam majla i -10%
        • misiaczek1281 Re: OT - sklep autonomiczny 11.06.19, 18:15
          engine8 napisał(a):

> Tzn dlaczego chora? Przeciez juz tak jest w innych branzach ze jak jestes sta
          > lym kleintem to zbierasz punkty a tu bedziesz mial obnizke cen na wszytko jako
          > staly klient albo na produkty ktore kupujesz.
          > U nas np Amazon ma zwykle sklep spozywczy gdzi jak masz karete amazona do dosta
          > jesz na rozne produkty rozny upust... i np gosc przed toba maze za to samo zapl
          > acic mniej... i jak mi si eni epodoba to moge i ja miec tak karte (ca roczna o
          > plata oczywiscie) i takie ceny...
          > Swiat sie zmienia czsami szybciej niz mozemy za tym nadazyc..

afazom? a ile zafłacił podatków?

strajk.eu/amerykanska-kpina-ze-sprawiedliwosci-amazon-w-2018-zaplacil-1-proc-podatku-minus-jeden-procent/
      • marekggg Re: OT - sklep autonomiczny 05.06.19, 08:07
        nie sadze, ja od mojego malego carrefoura otrzymuje co miesiac zpersonalizowana ksiazeczke z bonami na produkty ktore kupuje najczescie. jak zeskanuje bon, otrzymuje punkty, ktore pozniej moge zamienic na czeki ktore maja konkretna wartosc w ojro.
      • jeepwdyzlu Re: OT - sklep autonomiczny 06.06.19, 17:43
        Z tego jednoznacznie wynika, ze bogatszych beda kroili o kase jak za zboze i beda placili wieceej !!!
        Obchodzic kilometr z kazdej strony....

Totalnie chora koncepcja....
        ----
        Zwariowałeś?
        Dynamiczne ceny od lat stosuje amazon, linie lotnicze, booking.com
        I wcale nie oznacza to cen wyższych - system wyławia klientów wymagających, aktywnych, kuoują ych z rozwagą - tym sprzedaje taniej. Albo imbecyli jak klemens - i kupują drożej 😁

--
        YCDSOYA
    • trypel Re: OT - sklep autonomiczny 04.06.19, 22:08
      Dlaczego ma byc prawnie niedozwolone skoro rządy od lat robią tak samo.

--
      Kobieto! Nigdy nie stawaj pomiędzy twoim mężczyzną, a jego kolegami. Pamiętaj, że on nie zastąpi swoich kolegów masturbacją. Ale ciebie tak.
      • bywalec.hoteli Re: OT - sklep autonomiczny 04.06.19, 22:18
        No jak Tu dostaniesz cenę np 15 zł za flaszkę a Murzyn dostanie 20 zł, to to bedzie dyskryminacja.

--
        Aqua48: "Kocham lato, słońce, zapach nagrzanej ziemi, letnie owoce tryskające sokiem, możliwość biegania w sandałach na bose nogi, atmosferę wyjazdów wakacyjnych, letnie śniadania na powietrzu, zimne piwo wieczorami i dni spędzane nad ciepłym morzem."
    • galtomone Ja sobie chawale Scan & Go 05.06.19, 07:25
      Koncept ciekawy. Jak wyjdzie w realizacji sie okaze.
      Ja tam sobie nowe mozliwosci chwale.

Od BIG DATA i analizy danych nie ma ucieczki.

Gorzej, ze jesli utrzyma sie kierunek polityczny w kraju, to za 20 lat bedziemy miec to co maja Chinczycy.

Na dzis w kazdym razie opcje Scan & Go w jednym z hipermarketow sobie bardzo chwale. Zakupy sa znacznie wygodniejsze. Choc nie jest to to samo co sklep autonomiczny...

--
      Pozdrawiam,
      galtom

"If everything seems under control, you're not going fast enough." - Mario Andretti
      • engine8 Re: Ja sobie chawale Scan & Go 06.06.19, 02:13
        U nas jest duzo takich sklepoe gdzie sobie sam skanujesz pakujesz i placisz kart i wychodzisz. Sa tam ludzi ktorzy "pomagaja" jak cos nie tak i pwenie obserwuja.... Lubie to bo zwykle tam nie ma kolejek.
        A rtoznica bedzie tak ze teraz musze przesunat towar obok czytnika a w nowej wersji bedzie to automatuczne... Amazon tu juz ma takie i towar sie "kupuje" zdejmujac go z polki bo to wiada ci latwo skanowac... ale np musilie sobie poradzic z tym jak ktos wezmie towar do reki, pooglada i odlozy albo nawet po wlzeniu do koszyka zmieni zdanie...
        Nie wiedz w tym nic super nadzwyczajnego - i wszytko zalezy co i po ile tam bedzie...
        Ciekawi mnie czy ludzi nie zacznka kombinowac....
        U nas poplarne jest w [racy ze rodzice przynosz do pracy baroniki czy czekoladki ktore dzieci maj sprzedac i uzbiera cna jakis cel czy imreze a rodzicce im pomagaja.
        No wiec zostawija takie cale pudelko w "kafeterii" z napisem ze 1 kosztuje $1 i pudelko obok na pieniadze....
        Kiedys zapytalem kolegi ktory to robil czy w sumie mu sie zgadzalo - bo ktos mogl wziac i nie zaplacic a nawet zgarnac kase - bo lezy w pudelku.. Mowil ze nie - nawet bylo pare $ wiecej - wodocznie ktos dal wiecej na dobry cel...... ale w ubieglym roku brakowalo pare $....
        • galtomone Re: Ja sobie chawale Scan & Go 06.06.19, 07:12
          U nas to powoli wchodzi. Ja sobie tez chwale, przy kasie szyciej i nie ma calego balagany z wywalaniem rzeczy z koszyka na kase i znow do siatek. Wiem ile zaplace na biezaco, bo widze podsumowanie zakupow w telefonie i nie musze nawet karty do sklepu zabierac bo jest spieta z aplikacja. Poza tym zaczalem dostawac znizki na to co faktycznie kupuje a nie na towary, ktore mnie nie interesowaly.

--
          Pozdrawiam,
          galtom

"Speed has never killed anyone, suddenly becoming stationary - that's what gets you." - Jeremy Clarkson

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.