Dodaj do ulubionych

113 kilometrów by zrobić zakupy:)

09.06.19, 22:16
Rysio zaliczył kolejną wpadkę:) postanowił pokazać że w niedzielę można zrobić zakupy , zachodzi do sklepu a tam zamknięte:) ....ale żeby aż 113km jechać? wolałbym poczekać te kilka godzin do poniedziałku z głodu bym nie umarł:)
Wszystkie Ryśki to fajne chłopaki ;-)

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,24881640,wpadka-petru-byl-pewny-ze-w-niedziele-w-niemczech-zrobi-zakupy.html#s=BoxOpCzol5
Obserwuj wątek
Edytor zaawansowany
    • qqbek Re: 113 kilometrów by zrobić zakupy:) 10.06.19, 08:57
      Zdziwisz się misiu, ale i dzisiaj mają tam zamknięte.
      A Ahlbeck jest kurortem i nawet w Boże Narodzenie można tam otwierać sklepy.
      Odkąd istnieje taka luka w niemieckim prawie, strasznie im się namnożyło kurortów 😆

--
      Jestem Lubelakiem, to podobno nieuleczalne. Może dlatego, że nikt się z tego leczyć nie chce.
      • marekggg Re: 113 kilometrów by zrobić zakupy:) 10.06.19, 10:09
        wszystko zalezy od Landu. a tak na marginesie - w katolickiej bawarii tez mozna zrobic zakupy w niedziele, ale nalezy pojsc do jakiegos wiekszego miasta na dworzec.
        a co do kurortow - to tez niekoniecznie jest pawda ze mozna zrobic zakupy, tylko dla tego ze jest to kurort.
        z drugiej strony, czesto sami mieszkancy nie chca zeby z ich miasteczka zrobic kurort, bo to oznacza generalnie wyzsze lokalne podatki
      • wislok1 Re: 113 kilometrów by zrobić zakupy:) 10.06.19, 21:42
        Moze w Ahlbeck...

W Bawarii, Austrii,Szwajcarii, Liechtensteinie wszyskie markety byly pozamykane, nawet te, ktore normalnie sa czynne w niedziele ( w Liechtensteinie sa czynne w niedziele wszystkie ), swieto religijne Zeslania Ducha Swietego ,
        Duch pozamykal markety
              • wislok1 Re: 113 kilometrów by zrobić zakupy:) 11.06.19, 17:42
                Poniewaz potrzeba jest matka wynalazkow, to Austriacy wymyslili przy marketach w gorach
                automaty serowe, ktore oferuja sery i wyroby mleczne
                To jest NOWOSC
                Automaty sa czynna 24 h na dobeimaja w d...zakazy handlu
                A turysci i miejscowo zawsze kupia miejscowe doskonale wyroby z mleczarni...

Sry gorskie z Alp sa zarabiste

Tak to wyglada:

lh3.googleusercontent.com/XVcHDSplNaYXczzNyXqupxsM-6NwzItp-7hx8MCNsQT52yC-6lm0VAWozqvFivbxJHb-vklVux1vj_B7VJdSWE47vD1bGPgKfA8coKa20ZZW-nbc1hgwP73YwNGJpZaWIGG3XhAc5YCGlu6g54kAcQSB77uj9McRMGQcTxBeJ2x5f2jjyllRHa4Qq95KTwca6Jk1-H9ruQw5Yihoeyz4VM6tO-XQdk-l1ackrV04TT0qEpO5De3lZ6w5jRZfHtFi9Cx2UT42W7J7UugL_EDPiW_xEiTQpUfDlkhsFj_ZOcXPAzjqvx7nCmA7AGC8iGCklVNWqkiSLCVsReAd2l9M5NPD9Z_-xt1F96jU8LI_U3_zk7OEJZ7amtDskTOIpO-PVZeXC_e__60fiM3bgqttI9HkH-vRZOZHgjVeu3Lr1txUtTE0e38KyK9AkdXdPQVQm9idkCRzEBf--1UPmKkhDE2YrlUhAPlDLyEqJtXg_MOb64EioIaOgvV_-mWu8G444Nroqn2mYUeWBr7nofxlOWb1l_-kGC_5V9y1oK2DcEm4_Q35eSm45VMNqlCbvDRpGEAMHaR2GKakaO_dBFPVcI38CFjqe_HVOxu1b4MAjf80W0rJS-dIr63Zo0gjwxEXU67qR1lr1hVHtkk2NCBXWuhQ8zG72X84Jdf6TpS-mCvvAvAypNI0jYFoAboedMOe_jrpCW4cTx7tEI7N_GQ7POH7NA=w426-h757-no

lh3.googleusercontent.com/330tp43eHU_UuB-BxMmakesTF1p4BTWJJ6rkDr-JWK9Nj_jPOAXnR0jXVnyqJuPeti4W_kJI2F6dJPZiCnFs1M_vfUxngByDCCRbqDGJtB5qbuv_80hq3KlHis-jc8tP84xEMdviL6zqwuDhSmBVgpMYNnfH_5uOp5zITpDwxLuGndqHp9J6hvsgUKb6IgPYUQBFJYrlBHOiJtzbxjkimUaqbsjnC2x1Rm3qRFvxE5lt4AC2tGDQRz8kPYR7hqVefYfdnj2_Nam2c1nd5Zy9DYLdf-8Qb7V0CIA23d3-7QPfVoc0uUyb82-F1_KaE3AoqCcRjQLAVHU1VU0T8dqEQ0n4IwL5lwur_EMqfZJ-IFwnw_UZvpf2sqZJijv0746kyVor4jFbqbnRzCs1I4pEBgk4-6f39VILShS1MMKjnmOeFN5ECURfzLa2IZgMhsR6WK4CzfZ0aF1qLrrVv3if_9vTrV44B73niN4Rz727o1JLiLELzureKpHNLuUKlYtV9-xc7IZcPHIxI0uBJ8x1-s1aTdxX72mYa9ZM1raes4GXzBCj84_QVNaumz0_BVbWwXApKuTXjNGho8f__79MPSNCmq9UdWcUJiIqbrqXsjSIdCs0gPl74bLRmqkwRH8fYw3l79XYUSb6-2sG6DzYP8fSMBJOb3UHkcjPx9ZtQYjeNpBhief9jUpMki9U0Jgqmj5k2e0m-0sGYFXIxxwUwWHsPQ=w1346-h757-no
                • misiaczek1281 Re: 113 kilometrów by zrobić zakupy:) 11.06.19, 18:08
                  no i dobrze że sklepy także na zachodzie są zamknięte. Do kościółka niech ludzie idą na mszę,niech odpoczną, idą na spacer,wycieczkę.... zakupoholizm....jest taka jednostka chorobowa - od zakupów można się tak samo uzależnić jak od papierosów czy wódki kupując rzeczy niepotrzebne które po przyjściu do domu rzucamy w kąt i leżą a kupione tylko dlatego bo była "prommocja" i były 2% tańsze...
                  • wislok1 Re: 113 kilometrów by zrobić zakupy:) 11.06.19, 20:14
                    Nie wszedzie sa zamkniete, co ciekawe to w Italii poniedzialek nie byl dniem wolnym od pracy ,tak jak w Polsce...

Tak samo swietem oficjalnym w Italii i w Polsce nie bylo Wniebowstapienie obchodzone 30 maja...

Co do tej dobroci wynikajacej z zamykania, to jak jestem za wolnoscia wyboru...

W Niemczech, Austrii, Szwajcariii Liechtensteinie jestinaczej niz w Polsce, bo tam sklepy byly wczesniej ZAWSZE pozamykane w niedziele i swieta , teraz robi sie coraz wiecej wyjatkow, praktycznie zakaz zniosl Liechtenstein z wyjatkiem swiat panstwowych i koscielnych ( wolnych od pracy )
    • yasiaq Re: 113 kilometrów by zrobić zakupy:) 12.06.19, 08:54
      Szkoda ,że nie zabrał ze sobą któregoś prezydęta do kompletu wtedy śmiechu byłoby jeszcze więcej. Swoją drogą z takimi przywódcami jak petru kijowski i prezydęt nie wróżę opozycji sukcesu. Ale obawiam się, że karty były już wczesniej rozdane pod stolikiem na dużo wyższym poziomie stąd taki a nie inny przydział tych idiotów do totalnej opozycji..
    • jeepwdyzlu Re: 113 kilometrów by zrobić zakupy:) 12.06.19, 10:07
      Ahlbeck jest ślicznym, niedużym miasteczkiem, połączonym promenadą i trasami rowerowymi ze Świnoujściem. Polaków mnóstwo, w sklepach również. Ceny rozsądne, piękna plaża. Szczerze polecam. Aaa.. Pyszna kawa u Włochów w Rialto.

--
      YCDSOYA
      • misiaczek1281 Re: 113 kilometrów by zrobić zakupy:) 12.06.19, 15:29
        dyktator_bolandy napisał:

> pojechał i pokazał, że nawet w świeto można w Niemczech zrobic zakupy. Zadał kł
        > am pisiej propagandzie, że w Niemczech w niedziele i święta sklepy pozamykane.
        > btw. władza jakos tak wybiórczo traktuje Niemcy, jak jej pasuje to stawia je za
        > wzór :)

Dziwną narrację wymyślasz:) w Niemczech jest tak samo jak w Polsce cczyli obowiązuje zakaz handlu w niedzielę i co prawda są wyjątki, ale wyjątek potwierdza regułę:) Wyjątki są także w Polsce np. w Polsce właściciel sklepiku może osobiście otworzyć sklepik i stanąć za ladą i handlować w Niedzielę z zakazem handlu czyli Rysiu tylko potwierdził że zakaz handlu z wyjątkami (w takim wyjątku zrobił zakupy?)jest potrzebnym normalnym standardem w cywilizowanych krajach zachodu tak samo jak i w Polsce:)
          • jureek Re: 113 kilometrów by zrobić zakupy:) 12.06.19, 22:37
            jeepwdyzlu napisał:

> Misiak weź kurwa rusz dupę i może pojedź do Niemiec, zanim coś napiszesz. W Nie
            > mczech w niedzielę są czynne, fakt nie wszędzie - duże sklepy.

Wiesbaden to nie Niemcy? Bo w tym prawie 300 tysięcznym mieście nie masz w niedziele czynnych żadnych sklepów - ani dużych, ani małych.
            • jeepwdyzlu Re: 113 kilometrów by zrobić zakupy:) 12.06.19, 22:47

> Wiesbaden to nie Niemcy? Bo w tym prawie 300 tysięcznym mieście nie masz w nied
              > ziele czynnych żadnych sklepów - ani dużych, ani małych.
              ----

W Wiesbaden nie wiem, bo nie zatrzymuję się tam nawet na siku, ale w Frankfurcie, Berlinie, Hamburgu, Monachium, Dreźnie... zawsze znajdziesz czynny sklep w niedzielę. Wcale nie malutki...

--
              YCDSOYA
              • jureek Re: 113 kilometrów by zrobić zakupy:) 13.06.19, 11:17
                jeepwdyzlu napisał:

> W Wiesbaden nie wiem,

Ale ja wiem, bo tam jeszcze co drugi tydzień mieszkam.

> bo nie zatrzymuję się tam nawet na siku, ale w Frankfurci
                > e, Berlinie, Hamburgu, Monachium, Dreźnie... zawsze znajdziesz czynny sklep w n
                > iedzielę. Wcale nie malutki

Gdzie konkretnie we Frankfurcie znajdziesz sklep czynny w niedzielę i wcale nie malutki? Masz na myśli sklepy wolnocłowe na lotnisku?
                • jeepwdyzlu Re: 113 kilometrów by zrobić zakupy:) 13.06.19, 18:22
                  jureek napisał:

> jeepwdyzlu napisał:
                  >
                  > > W Wiesbaden nie wiem,
                  >
                  > Ale ja wiem, bo tam jeszcze co drugi tydzień mieszkam.
                  >
                  > > bo nie zatrzymuję się tam nawet na siku, ale w Frankfurci
                  > > e, Berlinie, Hamburgu, Monachium, Dreźnie... zawsze znajdziesz czynny skl
                  > ep w n
                  > > iedzielę. Wcale nie malutki
                  >
                  > Gdzie konkretnie we Frankfurcie znajdziesz sklep czynny w niedzielę i wcale nie
                  > malutki? Masz na myśli sklepy wolnocłowe na lotnisku?

Gugla nie masz?
                  W sekundę znalazłem 3 centra handlowe czynne w każdą niedzielę. W tym na dworcu.

--
                  YCDSOYA
                  • jureek Re: 113 kilometrów by zrobić zakupy:) 13.06.19, 21:20
                    jeepwdyzlu napisał:

> Gugla nie masz?
                    > W sekundę znalazłem 3 centra handlowe czynne w każdą niedzielę. W tym na dworcu

Centrum handlowe na dworcu? To mnie zaskoczyłeś, bo jestem na tym dworcu bardzo często, a żadnego centrum handlowego tam nie widziałem. No chyba, że za centrum handlowe uznasz te wszystkie McDonaldsy, Nordfische i inne punkty gastronomiczne zebrane w jednym miejscu. A może centrum handlowym jest podziemny Rossmann o powierzchni porównywalnej z niejedną Żabką?
                    Ciekawi mnie też, gdzie masz te 2 pozostałe czynne w niedzielę centra handlowe.
                    Z googlami to jest tak, że nie zawsze możesz na nich polegać. Mały przykładzik, że google zawodzą. Ostatni tydzień spędziłem w Normandii w mieście Dieppe. Przed wyjazdem szukałem w internecie wypożyczalni rowerów i niczego nie znalazłem. Tymczasem na miejscu okazało się, że wypożyczalnia jest, całkiem sympatyczna, ale bez własnej strony internetowej.
                    • jeepwdyzlu Re: 113 kilometrów by zrobić zakupy:) 13.06.19, 21:31
                      jureek napisał:

> jeepwdyzlu napisał:
                      >
                      > > Gugla nie masz?
                      > > W sekundę znalazłem 3 centra handlowe czynne w każdą niedzielę. W tym na
                      > dworcu
                      >
                      > Centrum handlowe na dworcu? To mnie zaskoczyłeś, bo jestem na tym dworcu bardzo
                      > często, a żadnego centrum handlowego tam nie widziałem. No chyba, że za centru
                      > m handlowe uznasz te wszystkie McDonaldsy, Nordfische i inne punkty gastronomic
                      > zne zebrane w jednym miejscu. A może centrum handlowym jest podziemny Rossmann
                      > o powierzchni porównywalnej z niejedną Żabką?
                      > Ciekawi mnie też, gdzie masz te 2 pozostałe czynne w niedzielę centra handlowe.
                      >
                      > Z googlami to jest tak, że nie zawsze możesz na nich polegać. Mały przykładzik,
                      > że google zawodzą. Ostatni tydzień spędziłem w Normandii w mieście Dieppe. Prz
                      > ed wyjazdem szukałem w internecie wypożyczalni rowerów i niczego nie znalazłem.
                      > Tymczasem na miejscu okazało się, że wypożyczalnia jest, całkiem sympatyczna,
                      > ale bez własnej strony internetowej.
                      -----
                      No patrz ..
                      Rosman mówisz..
                      Ci chwalą się setką biznesów:
                      Am Hauptbahnhof, 60329 Frankfurt am Main, Niemcy

ŹRÓDŁO: EINKAUFSBAHNHOF FRANKFURT (MAIN) HBF
                      „Shoppen, Schlemmen und Erleben. Der Hauptbahnhof Frankfurt (Main) bietet an 365 Tagen im Jahr ein einzigartiges Einkaufserlebnis, das nicht nur die Wartezeit auf den nächsten Zug angenehm macht, sondern geradezu zum Verweilen einlädt. Den täglich ca. 460.000 Reisenden und Besuchern steht auf rund 10.000 m² Einzelhandelsfläche ein vielfältiger Branchenmix zur Verfügung: Die neuesten Modetrends, interessante Literatur, verwöhnende Drogerieartikel oder frische Blumen finden Sie neben vielen anderen Produkten und Dienstleistungen in den rund 100 Geschäften im Einkaufsbahnhof Frankfurt (Main) Hbf. Auch das umfangreiche Gastronomieangebot lässt keine Wünsche offen. Genießen Sie die Kernöffnungszeiten von 6.00 Uhr bis 22.00 Uhr

--
                      YCDSOYA
                      • jureek Re: 113 kilometrów by zrobić zakupy:) 13.06.19, 21:55
                        jeepwdyzlu napisał:

> ŹRÓDŁO: EINKAUFSBAHNHOF FRANKFURT (MAIN) HBF
                        > „Shoppen, Schlemmen und Erleben. Der Hauptbahnhof Frankfurt (Main) bietet an 36
                        > 5 Tagen im Jahr ein einzigartiges Einkaufserlebnis, das nicht nur die Wartezeit
                        > auf den nächsten Zug angenehm macht, sondern geradezu zum Verweilen einlädt. D
                        > en täglich ca. 460.000 Reisenden und Besuchern steht auf rund 10.000 m² Einzelh
                        > andelsfläche ein vielfältiger Branchenmix zur Verfügung: Die neuesten Modetrend
                        > s, interessante Literatur, verwöhnende Drogerieartikel oder frische Blumen find
                        > en Sie neben vielen anderen Produkten und Dienstleistungen in den rund 100 Gesc
                        > häften im Einkaufsbahnhof Frankfurt (Main) Hbf. Auch das umfangreiche Gastronom
                        > ieangebot lässt keine Wünsche offen. Genießen Sie die Kernöffnungszeiten von 6.
                        > 00 Uhr bis 22.00 Uhr

O ja pierniczę! To się nazywa reklama! 100 sklepów! Gdzie to się pomieści? Pewnie każdą budkę z kanapkami liczą jako osobny sklep :)
                        A te 2 pozadworcowe "centra handlowe"?
                        • jeepwdyzlu Re: 113 kilometrów by zrobić zakupy:) 13.06.19, 22:58
                          jureek napisał:

> jeepwdyzlu napisał:
                          >
                          > > ŹRÓDŁO: EINKAUFSBAHNHOF FRANKFURT (MAIN) HBF
                          > > „Shoppen, Schlemmen und Erleben. Der Hauptbahnhof Frankfurt (Main) bietet
                          > an 36
                          > > 5 Tagen im Jahr ein einzigartiges Einkaufserlebnis, das nicht nur die War
                          > tezeit
                          > > auf den nächsten Zug angenehm macht, sondern geradezu zum Verweilen einl
                          > ädt. D
                          > > en täglich ca. 460.000 Reisenden und Besuchern steht auf rund 10.000 m² E
                          > inzelh
                          > > andelsfläche ein vielfältiger Branchenmix zur Verfügung: Die neuesten Mod
                          > etrend
                          > > s, interessante Literatur, verwöhnende Drogerieartikel oder frische Blume
                          > n find
                          > > en Sie neben vielen anderen Produkten und Dienstleistungen in den rund 10
                          > 0 Gesc
                          > > häften im Einkaufsbahnhof Frankfurt (Main) Hbf. Auch das umfangreiche Gas
                          > tronom
                          > > ieangebot lässt keine Wünsche offen. Genießen Sie die Kernöffnungszeiten
                          > von 6.
                          > > 00 Uhr bis 22.00 Uhr
                          >
                          > O ja pierniczę! To się nazywa reklama! 100 sklepów! Gdzie to się pomieści? Pewn
                          > ie każdą budkę z kanapkami liczą jako osobny sklep :)
                          > A te 2 pozadworcowe "centra handlowe"?
                          ---
                          Mógłbym. Ale mi się nie chce.
                          Co Ci mam udowadniać? To Twoje miasto nie moje. Byłem we Frankfurcie może ze 3 razy.
                          Ciao...
                          J.

--
                          YCDSOYA
        • wislok1 Re: 113 kilometrów by zrobić zakupy:) 12.06.19, 19:03
          W Niemczech jest roznie, np.w Norymberdze jest wBUDYNKU dworca kolejowego centrum handlowe i WSZYSTKIE sklepy w niedziele sa czynne !!! ( markety spozywcze, z ciuchami,audio-video-computer, itd. )

O wiele lepiej niz w Polsce !!! I takich wyjatkow jest sporo....

Jak sa swieta panstwowe i koscielne, to zamykaja w praktyce wszystko poza stacjami benzynowymi i sklepami z pamiatkami dla turystow....
          Ale nawet tu sa wyjatki, np. sklep REWE w Ahlbeck

Liechtenstein - zgodnie z konstytucja kraj katolicki i WSZYSTKIE supermarkety w niedziele OTWARTE

Austria - na co drugiej stacji benzynowej w Tyrolu jest maly supermarket Billa, MPREIS; Spar, oficjalnie jako czesc stacji, wszystko jest legalne

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.