Dodaj do ulubionych

OT- Duda-Trump - korzystne dla PL czy strata kasy?

13.06.19, 14:39
Co sądzicie o wczorajszym spotkaniu Duda - Trump i podpisanym porozumieniu? Czy jest to korzystne dla PL czy raczej strata kasy?
Ja miałem opinię raczej negatywną, tu publicysta ocenia to jednak pozytywnie:
opinie.wp.pl/makowski-slono-zaplacilismy-w-usa-za-bezpieczenstwo-ale-bylo-warto-wizyta-duda-trump-otwiera-nowy-rozdzial-opinia-6391409760802945a
--
Lato :-)
Obserwuj wątek
Edytor zaawansowany
    • szymi_mispanda Re: OT- Duda-Trump - korzystne dla PL czy strata 13.06.19, 14:54
      "miedzy mlotem a kowadlem czyli niemcami I rosja"

Polacy to jednak kurwy jebane I smiecie. Dotacje z UE chetnie biora I do Niemiec na robot jezdza.

Traktuja UE jak skarbonke tylko.

Trumo dopiero co byl w Anglii - te nasze zalosne prezydenty to lataja tam wylizywac rowa Trumpowi kilka razy w roku. Zenada.

Jak trump chce zeby mu za cos placic to niech sie pofatyguje tutaj. Jakos Makrela, Makaron albo Majowa nie lata do Waszyngotnu co pol roku,

Wstyd byc polakiem.
      • misiaczek1281 Re: OT- Duda-Trump - korzystne dla PL czy strata 13.06.19, 15:30
        szymi_mispanda napisał(a):

> "miedzy mlotem a kowadlem czyli niemcami I rosja"
        >
        > Polacy to jednak kurwy jebane I smiecie. Dotacje z UE chetnie biora I do Niemie
        > c na robot jezdza.
        >
        > Traktuja UE jak skarbonke tylko.
        >
        >
        > Trumo dopiero co byl w Anglii - te nasze zalosne prezydenty to lataja tam wyliz
        > ywac rowa Trumpowi kilka razy w roku. Zenada.
        >
        > Jak trump chce zeby mu za cos placic to niech sie pofatyguje tutaj. Jakos Makre
        > la, Makaron albo Majowa nie lata do Waszyngotnu co pol roku,
        >
        > Wstyd byc polakiem.

wstyd mi za to co mówisz...nie wiem jak ty ale ja jestemm dumny z tego że jestem Polakiem i że będziemy mieli aż 32 najnowocześniejsze myśliwce świata F-35 Lightning II. Przypomnę że dotychczas latamy na starych poradzieckich SU. Do tego systemy rakietowe...a gdyby zapukał ci do drzwi zielony ruski ludzik to co byś mu powiedział? aaa....zapomniałem że mieszkasz za granicą więc nie zapuka:)
        • szymi_mispanda Re: OT- Duda-Trump - korzystne dla PL czy strata 13.06.19, 15:54
          Jestescie frajerami - gaz, samoloty, jakis kurwa inny zlom wojskowy, darmowe udostepnienie terytorium dla rozgrywki USA-Rosja.

Ja pierdole.

I jeszcze to jezdzenie ciagle tych polskich prezydentow do waszyngtonu - ciekwe czy caluja trumpoa w reke albo w dupe w czasie audiencji.

Kurwa ja pierdole, gdzie ten kurwa dumny niepokonany narod ktory nikomu sie w pas nie klania?

• gzesiolek Re: OT- Duda-Trump - korzystne dla PL czy strata 13.06.19, 20:10
              Oni? To jakiś nowy fetysz nie przyznawać się do bycia Polakiem? Jeśli chodzi o geopolityke i poziom strategiczny to dostajemy po 4 literach znacznie dłużej niż 300lat bo nawet pod Wiedniem poza szacunkiem u Turków nic nie wygraliśmy. 17 wiek generalnie był wiekiem wielkich wiktorii w bitwach i wielkich porażek w polityce międzynarodowej i w rozwoju państwa Dwojga Narodów... I tak już było do dziś... zrywy, bohaterstwo, zwycięstwa w pojedynczych bitwach i zawsze koniec końców ktoś nas ruchał bez mydła...
              • vogon.jeltz Re: OT- Duda-Trump - korzystne dla PL czy strata 14.06.19, 11:01
                > Oni? To jakiś nowy fetysz nie przyznawać się do bycia Polakiem?

W jaki sposób wyciągnąłeś wniosek, że się nie przyznaję. "Oni", bo ja nie jestem jednym z tych, którzy te wszystkie wojny i powstania przegrali, a okazje i koniunktury zmarnowali, ani nawet z tych, którzy się z tym obnoszą.
                • gzesiolek Re: OT- Duda-Trump - korzystne dla PL czy strata 17.06.19, 10:17
                  Wiesz większość współcześnie żyjących Polaków nie jest... przynajmniej tak uważa...
                  Pytanie czy do Polaków jako narodu się przyznajesz i widzisz wszystkie zalety i wady...
                  Potrafisz doceniać co dobre i krytykować co złe, także w decyzjach i czynach naszych przodków...
                  Czy po prostu "to Oni" - "a Ja to taki lepszy jestem"...
                  • vogon.jeltz Re: OT- Duda-Trump - korzystne dla PL czy strata 17.06.19, 10:56
                    > Wiesz większość współcześnie żyjących Polaków nie jest... przynajmniej tak uważa...

Stawiam tezę, że zdecydowana większość współcześnie żyjących Polaków - nawet niekoniecznie tych łażących w koszulkach z żołnierzami jebniętymi - uważa się za naród dzielny i niepokonany, spadkobierców tych, którzy walczyli i swoje wojny koncertowo... przegrywali. Tzn. pardą, byli moralnymi zwycięzcami.

Do chuja pana, przecież Polacy to chyba jedyny na świecie naród, który celebruje z dumą największą i najbardziej idiotyczną klęskę w całej swojej historii tj. posranie warszawskie. Tak, dla mnie - choć sam jestem oczywiście Polakiem - to są "oni".
                    • gzesiolek Re: OT- Duda-Trump - korzystne dla PL czy strata 18.06.19, 12:38
                      Co nie zmienia faktu, że jak zapytasz o konkrety przyczynowo-skutkowe to większość zaprzeczy, że zrobiło by to tak i tak...

No i wiesz, że można celebrować ofiarę tysięcy młodych odważnych... choćby bezsensowną... a jednocześnie być negatywnie nastawionym do decydentów i całości spraw geopolitycznych, które tych młodych wystawiły pod mur...

Można doceniać odwagę, ale nie udawać, że skończyło się to dobrze dla nas...

Brakuje mi większego doceniania pragmatyczności i pracy, ale nie jestem z tych co to negują wszelkie objawy poświęcenia... bo b.łatwo ocenia się wiedząc jak to się skończyło...

Poza tym, jak sądzę Ci dzisiejsi kibole jebnięto-wyklęci w dużej mierze nie poszli by walczyć i ginąć w takim powstaniu... Za to poszli by tacy których byś o to nie podejrzewał...

Historia nie jest czarno-biała i błędem jest przyjęcie, że zachowanie w czasie próby/wojny przekłada się w jakikolwiek sposób na poglądy polityczne i światopoglądowe...
              • misiaczek1281 Re: OT- Duda-Trump - korzystne dla PL czy strata 21.06.19, 13:23
                gzesiolek napisał:

> Oni? To jakiś nowy fetysz nie przyznawać się do bycia Polakiem? Jeśli chodzi o
                > geopolityke i poziom strategiczny to dostajemy po 4 literach znacznie dłużej ni
                > ż 300lat bo nawet pod Wiedniem poza szacunkiem u Turków nic nie wygraliśmy. 17
                > wiek generalnie był wiekiem wielkich wiktorii w bitwach i wielkich porażek w po
                > lityce międzynarodowej i w rozwoju państwa Dwojga Narodów... I tak już było do
                > dziś... zrywy, bohaterstwo, zwycięstwa w pojedynczych bitwach i zawsze koniec k
                > ońców ktoś nas ruchał bez mydła...

pękam ze śmiechu i leję łzy jak bóbr gdy czytam twe wypociny pełne krytyki ....a bierzesz pod uwagę w jakim położeniu geopolitycznym jesteśmy i byliśmy? Polska leży pomiędzy Niemcami i Rosją...znacznie silniejszymi gospodarczo i militarnie od nas państwami i od wieków agresywnymi politycznie bo przez wieki to oni nas napadali a my tylko raz wyprawiliśmy się na Rosję z Napoleonem. Więc w tym kontekście wieków ucisku zaborów, 1 i 2 wojny światowej cud że przetrwaliśmy...to dowodzi naszej niezłomności, bohaterstwa i patriotyzmu oraz wiary w Boga....dzięki temu jesteśmy dziś wolnym i rozwijającym się krajem....i to nieporawda że zwsze przegrywaliśmy....wygrywaliśmywiele razy bo udawało nam się wygonić z Polski zarówno Turków,Rosjan, Szwedów a w 1989 roku zwycięstwem było wyzwolenie od komunizmu ...i dziś jesteśmy bezpiecznym wolnym krajem to też nasze zwycięstwo...
            • misiaczek1281 Re: OT- Duda-Trump - korzystne dla PL czy strata 21.06.19, 12:54
              vogon.jeltz napisał:

> > Kurwa ja pierdole, gdzie ten kurwa dumny niepokonany narod
              >
              > Kto, Polacy? Niepokonani? Przecież oni przez ostatnie 300 lat przegrali prawie
              > wszystko, co było do przegrania. To cud, że w ogóle jeszcze istnieją...

wygrali skoro istnieją :) Mężczyznę poznaje się nie po tym jak xaczyna lecz jak kończy a my Polacy kończymy zwycięsko bo walczymy
        • only_the_godfather Re: OT- Duda-Trump - korzystne dla PL czy strata 14.06.19, 08:51
          misiaczek1281 napisała:
          > wstyd mi za to co mówisz...nie wiem jak ty ale ja jestemm dumny z tego że jeste
          > m Polakiem i że będziemy mieli aż 32 najnowocześniejsze myśliwce świata F-35 Li
          > ghtning II. Przypomnę że dotychczas latamy na starych poradzieckich SU. Do tego
          > systemy rakietowe...a gdyby zapukał ci do drzwi zielony ruski ludzik to co byś
          > mu powiedział? aaa....zapomniałem że mieszkasz za granicą więc nie zapuka:)
          Z tymi najnowocześniejszymi to nie przesadzaj, są na świecie nowocześniejsze myśliwce. Z tymi SU też nie przesadzaj, bo w siłach powietrznych RP są też F16 i MiG 29. Ale fakt, prezentujesz poziom typowego wyborcy pisu nie znam się ale się wypowiem.
          • misiaczek1281 Re: OT- Duda-Trump - korzystne dla PL czy strata 14.06.19, 16:35
            only_the_godfather napisał:

> misiaczek1281 napisała:
            > > ghtning II. Przypomnę że dotychczas latamy na starych poradzieckich SU. D
            > o tego> > systemy rakietowe...a gdyby zapukał ci do drzwi zielony ruski ludzik to
            > co byś> > mu powiedział? aaa....zapomniałem że mieszkasz za granicą więc nie zapuk
            > a:)
            > Z tymi najnowocześniejszymi to nie przesadzaj, są na świecie nowocześniejsze my
            > śliwce. Z tymi SU też nie przesadzaj, bo w siłach powietrznych RP są też F16 i
            > MiG 29. Ale fakt, prezentujesz poziom typowego wyborcy pisu nie znam się ale si
            > ę wypowiem.

a ty prezentujesz poziom antypisowskiego krytykanta...skoro pis taki zły bo kupuje nowoczesne samoloty i to aż 32 F32 to powiedz mi co zrobili zatem ci z PO za 8 lat rządów? jakie oni myśliwce kupili? żadnych?....śmigłowce mieli kupić i co? F16 są bardzo stare bo kupiono je przed 16 laty a produkowane były na początku lat 90-tych czyli F35 byłyby dużo nowsze i nowocześniejsze...o SU i Migach nie wspomnę bo to poradzieckie maszyny...zatem to ty prezentujesz poziom "nie mam racji ale mówię byle tylko dopiec pisowi" hehe:)
              • misiaczek1281 Re: OT- Duda-Trump - korzystne dla PL czy strata 16.06.19, 14:47
                samspade napisał:

> > jakie oni myśliwce kupili? żadnych?
                >
                > A była potrzeba kupna myśliwców? Jest potrzeba kupna?
                czyli według ciebie nadal przez kolejne 30 lat mają latać na starych 30-40 letnich po-sowieckich iskrach które ostatnimi miesiącami jedna po drugiej spadają?
                www.newsweek.pl/polska/trzy-katastrofy-i-pozar-czarna-seria-migow-29/1gnt890
                >
                > >śmigłowce mieli kupić i co?
                >
                > I rząd pis uniewaznil przetarg. 4 lata rządów PiS mijają i śmigłowców nie ma. M
                > imo obietnic.
                są amerykańskie Black Hawki ...to za peło nie kupili karakali
                • samspade Re: OT- Duda-Trump - korzystne dla PL czy strata 16.06.19, 17:18
                  misiaczek1281 napisała:

> czyli według ciebie nadal przez kolejne 30 lat mają latać na starych 30-40 l
                  > etnich po-sowieckich iskrach

Jeżeli pytasz to nie.
                  Jeżeli stwierdzasz to łżesz.

> są amerykańskie Black Hawki

całe 4 sztuki. W wersji cywilnej

> ...to za peło nie kupili karakali

Łżesz. To rząd pis odwołał rozstrzygnięcie przetargu.
                  • misiaczek1281 Re: OT- Duda-Trump - korzystne dla PL czy strata 18.06.19, 12:00
                    samspade napisał:

>
                    > > czyli według ciebie nadal przez kolejne 30 lat mają latać na starych 30-4
                    > 0 l
                    > > etnich po-sowieckich iskrach
                    >
                    > Jeżeli pytasz to nie.
                    cieszę się że przynałeś mi rację co do potrzeby zakupu myśliwców F35:)
                    > > są amerykańskie Black Hawki
                    >
                    > całe 4 sztuki. W wersji cywilnej
                    są 4 a będzie ich więcej...a za PO ile kupili śmigłowców bojowych dla armii ?
                    0 (słownie: zero) ?

>
                    > > ...to za peło nie kupili karakali
                    >
                    > Łżesz. To rząd pis odwołał rozstrzygnięcie przetargu.
                    ale dlaczego za PO nie rozstrzygnęli przetargu? rządzili 8 lat....8 lat to mało?
                    • samspade Re: OT- Duda-Trump - korzystne dla PL czy strata 18.06.19, 15:42
                      misiaczek1281 napisała:

> > Jeżeli pytasz to nie.
                      > cieszę się że przynałeś mi rację

Łżesz.

> > > są amerykańskie Black Hawki
                      > >
                      > > całe 4 sztuki. W wersji cywilnej
                      > są 4

Brawo kurwa. Tyle złamanych obietnic a i tak kupili całe 4 sztuki.

> ale dlaczego za PO nie rozstrzygnęli przetargu?

Łżesz.
                      Jesteś albo ignorantem albo debilem.
                      Wróć. Jesteś trolem. Zwykłym rękojebiącym trolem/
                    • vogon.jeltz Re: OT- Duda-Trump - korzystne dla PL czy strata 18.06.19, 17:28
                      > są 4 a będzie ich więcej

Dlaczego kłamiesz, kurwo?! Po 3 latach zamiast 50 helikopterów Caracal są 4 biedahawki.

> a za PO ile kupili śmigłowców bojowych dla armii ?

Pięćdziesiąt, kurwo. Wynegocjowali kontrakt z Airbus Helicopters. Takich kontraktów nie zawiera się z dnia na dzień. Czego dowodzi także przykład pisiorów, którzy w osobie Macierewicza obiecywali chuj-wie-ile-razy chuj-wie-co, po czym byli w stanie kupić jedynie 4 gołe i kompletnie nieprzydatne BlackHawki. I to bez przetargu, bo tego to nawet nie potrafią zrobić - tacy są niekompetentni.

> ale dlaczego za PO nie rozstrzygnęli przetargu?

Dlaczego znowu kłamiesz, kurwo?! Dokładnie było tak, że przetarg był już rozstrzygnięty i miała zostać podpisana umowa na Caracale, ale ruski agent Macierewicz przetarg unieważnił.
                      • misiaczek1281 Re: OT- Duda-Trump - korzystne dla PL czy strata 21.06.19, 13:02
                        vogon.jeltz napisał:

> > a za PO ile kupili śmigłowców bojowych dla armii ?
                        >
                        > Pięćdziesiąt, kurwo. Wynegocjowali kontrakt z Airbus Helicopters. Takich kontra
                        > któw nie zawiera się z dnia na dzień.
                        i gdzie są te 50 helikopterów? 8 lat to mało? zabrakło im czasu hehe:)
                        Czego dowodzi także przykład pisiorów, kt> órzy w osobie Macierewicza obiecywali chuj-wie-ile-razy chuj-wie-co, po czym by
                        > li w stanie kupić jedynie 4 gołe i kompletnie nieprzydatne BlackHawki. I to bez
                        > przetargu, bo tego to nawet nie potrafią zrobić - tacy są niekompetentni.
                        właśnie lepiej mieć fizycznie bez przetargu 4 na stanie niż 50 w snach i marzeniach planach i przetargach:) tym się różni PiS od PO że Pis coś robi konkretnie a PO tylko marzy, planuje i gówno z tego wychodzi :) Liczą się czyny a nie słowa i obiecanki:)
                        >
                        > > ale dlaczego za PO nie rozstrzygnęli przetargu?
                        >
                        > Dlaczego znowu kłamiesz, kurwo?! Dokładnie było tak, że przetarg był już rozstr
                        > zygnięty i miała zostać podpisana umowa na Caracale, ale ruski agent Macierewic
                        > z przetarg unieważnił.
                        a po co nam 50 ? lepiej mieć 4 czy 6 od sojusznika czyli USA z gwarancjami bezpieczeństwa USA że nas obroni od ruskich ...Francja w 1939 roku nas nie uratowała gdy niemcy nas napadli taki wielki był przyjaciel :)
                        • vogon.jeltz Re: OT- Duda-Trump - korzystne dla PL czy strata 21.06.19, 14:06
                          > i gdzie są te 50 helikopterów?

Tam, gdzie pisiory je odesłały.

> 8 lat to mało?

Na negocjację dużego kontraktu zbrojeniowego z wielkim offsetem (przypominam, że elementem offsetu miała być m.in. fabryka Airbusa w Łodzi)? Tak, na to potrzeba czasu. Może nie 8 lat, ale też nie zaczęli negocjować zaraz po dojściu do władzy przecież.

> właśnie lepiej mieć fizycznie bez przetargu 4
                          > na stanie niż 50 w snach i marzeniac

Read my fingers - te 4 biedahawki kupione bez przetargu (co najprawdopodobniej wiąże się z naruszeniem prawa zresztą) są dla wojska B-E-Z-U-Ż-Y-T-E-C-Z-N-E. Więc w tej sytuacji lepiej ich po prostu nie mieć, bo to kasa wywalona w błoto.

> a po co nam 50 ?

Bo na tyle oszacowano potrzeby polskiej armii.

> Francja w 1939 roku nas nie uratowała gdy niemcy nas napadli

I myślisz, że USA nas uratują w razie czego, naiwny chamie?
                          • misiaczek1281 Re: OT- Duda-Trump - korzystne dla PL czy strata 21.06.19, 15:03
                            vogon.jeltz napisał:

> Read my fingers - te 4 biedahawki kupione bez przetargu (co najprawdopodobniej
                            > wiąże się z naruszeniem prawa zresztą) są dla wojska B-E-Z-U-Ż-Y-T-E-C-Z-N-E. W
                            > ięc w tej sytuacji lepiej ich po prostu nie mieć, bo to kasa wywalona w błoto.
                            >
                            > > a po co nam 50 ?
                            >
                            > Bo na tyle oszacowano potrzeby polskiej armii.
                            to jakaś musiaby być planowana tajna inwazja nalot na inny kraj bo po co komu w Polsce aż 50 helikopterów....? wystarczy nam 4-8. Niby z czego wynika ta potrzeba polskiej armii? na 50? liberałowie planowali podbój europy? do walki 100 razy bardziej nadają się F32 ale planujemy zakup 32 sztuk a nie 50 ....zamaszyste te plany były 50 sztuk hehe:)
                            > > Francja w 1939 roku nas nie uratowała gdy niemcy nas napadli
                            >
                            > I myślisz, że USA nas uratują w razie czego, naiwny chamie?
                            Tak myślę że USA nas uratują, bo w czasie II wojny światowej uratowali Europę - patrz lądowanie w Normandii.
    • galtomone Re: OT- Duda-Trump - korzystne dla PL czy strata 13.06.19, 15:51
      Wszystko zalezy. Jesli nie bedziemy alienowac partnerow w Europie, to pozytywne.

No i pytanie co z offsetem....???

--
      Pozdrawiam,
      galtom

"When agriculture and industry came along people could increasingly rely on the skills of others for survival, and new "niches for imbeciles" were opened up. You could survive and pass your unremarkable genes to next generation [...]"
      • kokosowy15 Re: OT- Duda-Trump - korzystne dla PL czy strata 13.06.19, 20:08
        Jaki offset? Byl "wogle" jakiś przetarg, jakieś negocjacje jak choćby na krówki dla wojska? W nagrodę za zakup samolotów będziemy mogli utrzymywać trochę amerykańskich obywateli, wypłacać odszkodowania za wypadki i wybudować kilka dróg, potrzebnych naszym ochroniarzom. A oni i tak w razie zagrożenia ewakuuja się na zachód.
        • galtomone Re: OT- Duda-Trump - korzystne dla PL czy strata 14.06.19, 14:03
          Brzmi jak wyprzedaż :-)

--
          Pozdrawiam,
          galtom

"When agriculture and industry came along people could increasingly rely on the skills of others for survival, and new "niches for imbeciles" were opened up. You could survive and pass your unremarkable genes to next generation [...]"
        • misiaczek1281 Re: OT- Duda-Trump - korzystne dla PL czy strata 16.06.19, 15:16
          kokosowy15 napisał(a):

> Jaki offset? Byl "wogle" jakiś przetarg, jakieś negocjacje jak choćby na krówki
          > dla wojska? W nagrodę za zakup samolotów będziemy mogli utrzymywać trochę amer
          > ykańskich obywateli, wypłacać odszkodowania za wypadki i wybudować kilka dróg,
          > potrzebnych naszym ochroniarzom. A oni i tak w razie zagrożenia ewakuuja się na
          > zachód.

mamy gwarancje bezpieczeństwa a to bezcenne!...zasada panująca w NATO - jeden za wszystkich - wszyscy za jednego...jeśli masz za przyjaciela największą armię świata któż śmiałby Cię napaść? ale dla krytykantów POlitycznych każda opkazja by dopiec pisowi jest bezcenna :) zawsze można ponarzekać że drogo, że nie pomogą w razie czego....otóż pomogą bo będziemy mieli sojusz przyjaźń polityczną dobre stosunki z USA i sprzęt np. F32, rakiety Patriot i zniesione wizy do USA....coś czego nie byli w stanie zrobić przez 8 lat niezdary POlityczne za czasów PO te wszystkie komorusy i inne sikorki:) hehe
          • wislok1 Re: OT- Duda-Trump - korzystne dla PL czy strata 16.06.19, 17:19
            mamy gwarancje bezpieczeństwa a to bezcenne!...zasada panująca w NATO - jeden za wszystkich - wszyscy za jednego...jeśli masz za przyjaciela największą armię świata któż śmiałby Cię napaść?

W 1939 nie bylo co prawda NATO, ale sojusznikami byly 2 najwieksze armie swiata, brytyjska i francuska, razem te imperia zajmowaly wiecej niz 1/3 globu ziemskiego
            I w propagandzie partii rzadzacej byly te same glodne kawalki w stylu: ktoz smialby nas napasc ?
            • wislok1 No, ale z drugiej strony... 16.06.19, 17:25
              Po co ruscy mieliby atakowac ?

Nic im to nie da w sensie korzysci stregicznych

W takim razie kupowanie tych nowych samolotow, patriotow, placenie za to, ze kilka tys. zolnierzy USA jest w POlsce, to pieniadze wywalone w bloto...

A gdy jednak mieli zaatakowac, to i tak nic to nie da...
              I znowu pieniadze wywalone w bloto...
              • bywalec.hoteli Re: No, ale z drugiej strony... 16.06.19, 22:29
                wislok1 napisał:

> Po co ruscy mieliby atakowac ?
                >
                > Nic im to nie da w sensie korzysci stregicznych
                >
                > W takim razie kupowanie tych nowych samolotow, patriotow, placenie za to, ze ki
                > lka tys. zolnierzy USA jest w POlsce, to pieniadze wywalone w bloto...
                >
                > A gdy jednak mieli zaatakowac, to i tak nic to nie da...
                > I znowu pieniadze wywalone w bloto...

Niestety boje się ze ta „tarcza antyrakietowa” ma chronić Niemcy :( i jeszcze my mamy za to płacić :( armia jankeska jest w PL zwolniona z podatków a niszczy nasze drogi, powoduje wypadki komunikacyjne, na tej „przyjaźni” wychodzimy jak Zabłocki na mydle ?
                Nie mówię, ze Ruscy są dobrzy, bo nie są, co do tego nie mam złudzeń, ale Amerykanie są równie źli

--
                Lato :-)
              • vogon.jeltz Re: No, ale z drugiej strony... 17.06.19, 10:43
                > Po co ruscy mieliby atakowac ?
                > Nic im to nie da w sensie korzysci stregicznych

W sensie strategicznym da im to dużo - zdestabilizuje sytuację nie tylko w Europie Środkowej, ale w całej UE. W sensie propagandowym wiadomo - Polsza nie zagranica.

• wislok1 Re: No, ale z drugiej strony... 17.06.19, 18:31
                  To sa korzysci w sensie taktycznym, tu sie calkowicie zgadzam..

Ale strategicznie opanowanie 36 milionowego kraju to same klopty, chocby dlatego, ze ludnosc trzeba wyzywic, a pojawi sie od razu partyzantka,
                  do tego szlag trafi WSZYSTKIE umowy z Zachodem, ato oznacza duuuuze straty dla Rosji

Rosja nie opanowala ostatnio Ukrainy, choc nie byloby to specjalnie trudne ( powody jak wyzej )

Bardziej realne jest zajecie kawalka Podlasia, zeby polaczyc Kaliningrad z Bialorusia...

Tu jest to kwestia 1 dnia

A potem sie zobaczy...

W kazdym razie cale USA huczy od KONKRETNYCH tekstow, ze trampek zostal prezydentem z poparciem ruskich, a w PL prezes i rzad wierza, ze trampek ich obroni przed ruskimi....

Niesamowita naiwnosc, a w siwetle kupna patryjotow i nowych samolotow takze marnotrastwo
                  • tbernard Re: No, ale z drugiej strony... 18.06.19, 09:11
                    > Ale strategicznie opanowanie 36 milionowego kraju to same klopty, chocby dlateg
                    > o, ze ludnosc trzeba wyzywic, ...

Przypominam, że bandyta ma ładunki termojądrowe i błyskawicznie potrafi zniknąć te 36 milionów, których już karmić nie będzie musiał. A sojusznicy co najwyżej szczerze się oburzą i wyrażą głębokie ubolewanie, ale skoro bronić nie ma już kogo, to postarają się dogadać.
            • misiaczek1281 Re: OT- Duda-Trump - korzystne dla PL czy strata 21.06.19, 15:07
              wislok1 napisał:

> mamy gwarancje bezpieczeństwa a to bezcenne!...zasada panująca w NATO - jede
              > n za wszystkich - wszyscy za jednego...jeśli masz za przyjaciela największą arm
              > ię świata któż śmiałby Cię napaść?

>
              > W 1939 nie bylo co prawda NATO, ale sojusznikami byly 2 najwieksze armie swiata
              > , brytyjska i francuska, razem te imperia zajmowaly wiecej niz 1/3 globu ziem
              > skiego
              > I w propagandzie partii rzadzacej byly te same glodne kawalki w stylu: ktoz smi
              > alby nas napasc ?

wtedy brytyjczycy i żabojady nas zdradzili zostawili....a dziś ile globu ziemskiego zajmują? cih terytirium się skurczyło....wielka brytania wychodzi z Unii więc słabnie i nie można na nich liczyć...dziś mamy dużo silniejszego innego sojusznika od ich czyli USA które nie zawiodło w czasie II wojny światowej i wyzwalało europę od Niemców...
            • gzesiolek Re: OT- Duda-Trump - korzystne dla PL czy strata 21.06.19, 15:38
              Dopiero zauważyłem... Jak rozumiem te dwie największe armie to dlatego, że sowieci to nie mieli armii żołnierzy tylko zbiór gołąbków pokoju, wyzwolicieli, z tysiącami pojazdów rolniczych niosących na zachód pokój, technologie i miłość braterską... Bo licząc oddziały kolonialne to obydwa imperia miały w 1940 wspólnie taką armię co sowieci...
    • waga160 Re: OT- Duda-Trump - korzystne dla PL czy strata 13.06.19, 16:41
      > Co sądzicie o wczorajszym spotkaniu Duda - Trump
      Przemowienie Duda mial za dlugie, pouczyl Trumpa o historii nieszczesnej Polski i o ataku nazistowskich Niemiec a potem ruskich i tak jak zwykle plakal nad starymi krzywdami zamiast skupic sie nad "w ktora strone bedziemy zmierzac". No i jak jakis Dyzio na akademii szkolnej, zamiast recytowac wiersz, terkotal go jak karabin maszynowy, wspolczuje tlumaczce, ale gratuluje ze dotrzymala tempa.
    • wislok1 Re: OT- Duda-Trump - korzystne dla PL czy strata 14.06.19, 19:04
      Na pewno jest to korzystne dla Trumpa

Co do biznesu, to poki co PL wydaje non stop kase, a Trump non stop zarabia na tym, ze PL rozne rzeczy kupuje, nie ajac praktycznie NIC w zamian, bo tekilka tysiecy zolnierzy bedzie ewakuowanych, kiedy tylkoTrump bedzie mial taki kaprys, a obronic PL te kilka tysiecy nie moze, chocby nawet chcialo.....
      • misiaczek1281 Re: OT- Duda-Trump - korzystne dla PL czy strata 16.06.19, 15:02
        wislok1 napisał:

> Na pewno jest to korzystne dla Trumpa
        >
        > Co do biznesu, to poki co PL wydaje non stop kase, a Trump non stop zarabia na
        > tym, ze PL rozne rzeczy kupuje, nie ajac praktycznie NIC w zamian, bo tekilka t
        > ysiecy zolnierzy bedzie ewakuowanych, kiedy tylkoTrump bedzie mial taki kaprys,
        > a obronic PL te kilka tysiecy nie moze, chocby nawet chcialo.....

za peło nie kupiono ani helikopterów ani mysliwców bo na nic nie było pieniędzy a nawet wiz nie potrafili załatwić żeby znieśli a polscy piloci latali na drzwiach od stodoły czyli poradzieckich SU, iskrach itd które ostatnio spadały...teraz kupuje się nowoczesne samoloty F32 ...zniosą nam wizy do USA i mamy silnego sojusznika w NATO co daje nam gwarancje bezpieczeństwa...te bazy będą na stałe i nikt nie ma amiaru ich zabierać na żaden kaprys....i mamy dostawcę gazu z USA gdyby ruski zakręcił kurek:) więc bajki piszesz chłopczyku:) baju baju baj
        • szymi_mispanda Re: OT- Duda-Trump - korzystne dla PL czy strata 18.06.19, 13:17
          Jak to mowi Michalkiewicz ze go zacytuje:

"jedyne co my mamy jako Polska z obecnosci w NATO to fakt, ze nie wiemy jak NATO by zareagowalo na inwazje Polski, … ale Ruscy tez tego nie wiedza"

I to tyle

Za to do NATO nieslismy aportem ogromne terytorium tuz na podbrzuszu zachidnim Rosji - idealne dla amerykancow na bazy, wywiadownie, jakies radyry itd itp.

Jesli my jeszcze mamy im za to placic to interes taki jakbym ja poszedl to burdelu wybral ladna prostytutke i po wszystkim jej powiedzial ze teraz ma mi zaplacic za mozliwosci sexu z takim duzym menem jak ja.
          • toreon Re: OT- Duda-Trump - korzystne dla PL czy strata 18.06.19, 14:42
            Zobaczcie sobie co odpowiada Trump na pytanie dziennikareczki TVPiS o powody dlaczego tak sobie upodobał Polskę jako sojusznika (ok. 2:00):
            www.youtube.com/watch?v=4iAmFkf8Hok

Kpina
            Ale z drugiej strony co ma chłop powiedzieć? Że "potrzebujemy waszego terytorium do rozszerzania naszej strefy wpływów i rozgrywki z Ruskimi"?
            • misiaczek1281 Re: OT- Duda-Trump - korzystne dla PL czy strata 18.06.19, 14:57
              toreon napisał:

> Zobaczcie sobie co odpowiada Trump na pytanie dziennikareczki TVPiS o powody dl
              > aczego tak sobie upodobał Polskę jako sojusznika (ok. 2:00):
              > www.youtube.com/watch?v=4iAmFkf8Hok
              >
              > Kpina
              > Ale z drugiej strony co ma chłop powiedzieć? Że "potrzebujemy waszego terytoriu
              > m do rozszerzania naszej strefy wpływów i rozgrywki z Ruskimi"?

a gdyby te zielone ludziki przeszły przez Ukrainę i przyszły do Polski to byś inaczej ćwierkał :)
              hehe
          • misiaczek1281 Re: OT- Duda-Trump - korzystne dla PL czy strata 18.06.19, 14:54
            sam jako ochroniarz powinieneś wiedzieć że najlepszym sposobem na zachowanie pokoju i na gwarancje bezpieczeństwa jest nie walka ale ruchy odstraszające potencjalnych napastników ....czyli ruchy pokazujące że nie warto nas napadać bo sami co prawda jesteśmy słabi ale mamy bardzo silnych przyjaciół czyli najwiekszą armią świata....a to że za to płacimy to trudno...wolność jest bezcenną wartością
            • szymi_mispanda Re: OT- Duda-Trump - korzystne dla PL czy strata 18.06.19, 15:25
              misiaczek1281 napisała:

> sam jako ochroniarz powinieneś wiedzieć że najlepszym sposobem na zachowanie po
              > koju i na gwarancje bezpieczeństwa

… jest zachowanie spokoju i zimnej krwi i nie prowokowanie

moze kiedys sie nauczysz

> ale mamy bardzo silnych przyjaciół czyli najwiekszą
              > armią swiata

to tylko ty i Jeep dwaj frajerzy i przepraszam tepi naiwniacy wierza ze mamy przyjaciol - jakichkolwiek

geopolitka polega na sprawnym lawirowaniu miedzy silnymi graczami a nie lizania dupy jednemu

poczytaj Machiavellego - to sie robi tak ze jak USA cos od nas chca np. uchwalaja ustawe o oddaniu mienia bezspadkowego zydom, to od razu nasz premier i prezydent powinni odwiedzic Putina i ocieplic stosunki z Rosja

a jak Rosja by cos od nas chciala to jada do Waszyngtonu ocieplic stosunki

to sie nazywa sprytne lawirowanie ale to nie na polskie glowki - to trzeba byc szwajcarem
              • gzesiolek Re: OT- Duda-Trump - korzystne dla PL czy strata 21.06.19, 11:20
                Problem w tym, że i Putin i Trump mają nas w szczerym poważaniu... Najlepiej dla nas co już dawno wielu stwierdziło było by utrzymywać jak najlepsze stosunki gospodarcze z Turcją, Japonią (tutaj mieliśmy całkiem dobre podstawy do rozwijania współpracy już w XXleciu międzywojennym), Indiami i Koreą (właśnie po to by mieć realną przeciwwagę dla Rosji w euroazji), bo dla Chin to już nie jesteśmy niczym więcej niż ew. furtką do UE...
                I właśnie z nimi tworzyć blok sojuszniczy z US... Jeśli np. poszło by zamówienie na 300 F-35, a jak nie chcą nam dać dobrych warunków to kupujemy gdzie indziej, to by hamerykańce musieli się liczyć z kluczowymi, choćby drobnymi sojusznikami... właśnie ze względu na Rosje i Chiny...
                Ale to już chyba marzenie ściętej głowy...
        • samspade Re: OT- Duda-Trump - korzystne dla PL czy strata 18.06.19, 16:01
          misiaczek1281 napisała:

> za peło nie kupiono ani helikopterów

Łżesz

> a nawet wiz nie potrafili załatwić żeby znieśli

pis też nie załatwił zniesienia wiz.

>a polscy piloci latali na drzwiach od stodoły czyli poradzieckich SU, iskrach itd które ostatnio spadały..

Debil. Iskra jest samolotem polskim
          A samoloty spadają ponieważ nasze państwo jest z dykty tektury i kamieni kupa.
          To nie jest zarzut tylko do pis.

.te
          > zniosą nam wizy do USA

Ale nie dzięki działaniom naszych rządów.

>i mamy silnego sojusznika w NATO co daje nam gwarancje bezpieczeństwa

Gówno. Nato jest nic nie warte skoro mamy płacić za pobyt amerykanów.

• bolo2002 Re: OT- Duda-Trump - korzystne dla PL czy strata 16.06.19, 07:31
      Przeciez Pan prezydent Du.a to pojechał głównie po PR! To prowincjonalny karierowicz, który ma w du..e polska konstytucje i równie tam ma koszty swoich zakupów/ Uwaga: bez przetargu-przetarg nie został ogłoszony !/ . A wiec kolejne przestepstwo! Tylko półgłówek moze sie tak zachowywać, ze importuje obce wojska a nie rozwija polskiej armii, bo tak naprawde z polskiej armii zostały sprzępy! I na dodatek drazni Rosjan, a Co od razu zapowiadaja kroki stosowne, czyli ustawia kolejne wyrzytnie rakiet SS 400 w rejonie Kaliningradu! Pojecie polskiego prezydenta o armii jest takie jak moje o balecie narodowym w Burkina Faso ! Przeciez temu malutkiemu człowiekowi chodzi tylko o reelekcję, nie mówiac o tym, ze koszt wojsk USA w Polsce jest 4 x wiekszy niz żołnierzy polskich ! Ale co tam, koszty sie dla matołka nie liczą- po nas chocby potop. Przeciez PIS- to formacja średniowieczna z Kaczorem -Kurduplem jako przywódca sekty na czele!
      • misiaczek1281 Re: OT- Duda-Trump - korzystne dla PL czy strata 16.06.19, 14:56
        bolo2002 napisał:

> Przeciez Pan prezydent Du.a to pojechał głównie po PR! To prowincjonalny karier
        > owicz, który ma w du..e polska konstytucje i równie tam ma koszty swoich zakupó
        > w/ Uwaga: bez przetargu-przetarg nie został ogłoszony !/ . A wiec kolejne przes
        > tepstwo! Tylko półgłówek moze sie tak zachowywać, ze importuje obce wojska a n
        > ie rozwija polskiej armii, bo tak naprawde z polskiej armii zostały sprzępy!

pierdolisz jakbyś się szaleju nażarł że nie rozwija polskiej armii....polska armia otrzyma aż 32 samoloty F32....do tego otrzyma system obrony rakiet Patriot....do tego stałe bazy wojsk USA i zwiększenie liczby żołnieży amerykańskich o 1500 osób...w ten sposób siła polskiej armii zwiększy się znacznie...a twojego pustego gadania zostały strzępy od moich argumentów:) pa
        • wislok1 Re: OT- Duda-Trump - korzystne dla PL czy strata 16.06.19, 17:12
          Nic nie otrzyma, tylko moze sobie to kupic za cietka kase...
          Te samoloty i patrioty ruscy mogliby zniszczyc za 1 dzien, bo reszta armii jest w tragicznym stanie i te kwiatki do kozucha nam nie pomoga...

A kilka tysiecy zolnierzy USA w wypadku ataku ruskich bylobych tego samego dnia ewakuowanych do Niemiec ,bo KILKA tysiecy nie obroni calej PL przed CALA armia ruskich..
          • misiaczek1281 Re: OT- Duda-Trump - korzystne dla PL czy strata 18.06.19, 15:03
            atak ruskich na Polskę przyjaciela i sojusznika NATO i na amerykańskich żołnierzy byłby wypowiedzeniem wojny USA....to byłoby szaleństwo bo co z tego że ruscy by zniszczyli nasze samoloty w 1 dzień skoro w ciągu kolejnych 7 dni Amerykanie mogliby przerzucić 50 000 żołnieży, sprzęt i wyprzeć ruskich broniąc nasz kraj...bo widzisz....tu nie chodzi o samoloty....tu chodzi o sojusz i pomoc armii USA która by nas obroniła w ciągu kilku dni....
            • vogon.jeltz Re: OT- Duda-Trump - korzystne dla PL czy strata 18.06.19, 17:33
              > atak ruskich na Polskę przyjaciela i sojusznika NATO
              > i na amerykańskich żołnierzy byłby wypowiedzeniem wojny USA.

I co właściwie z tego, kurwo? USA jest w permanentnym stanie wojny, zimnej lub wrzącej - jak nie z Irakiem i Afganistanem, to z Koreą Północną i Iranem. I żadnej z tych wojen nie potrafi na dłuższą metę wygrać.

> ruscy by zniszczyli nasze samoloty w 1 dzień skoro w ciągu kolejnych 7 dni ...

... armia rosyjska stałaby na Odrze.
              • jeepwdyzlu Re: OT- Duda-Trump - korzystne dla PL czy strata 18.06.19, 17:58
                vogon.jeltz napisał:

>
                > I co właściwie z tego, kurwo? USA jest w permanentnym stanie wojny, zimnej lub
                > wrzącej - jak nie z Irakiem i Afganistanem, to z Koreą Północną i Iranem. I żadn nej z tych wojen nie potrafi na dłuższą metę wygrać.
                -------
                Stawiasz ZARZUT, że Usa wycofały się z Wietnamu? Nie chcą okupować Afganistanu czy Iraku? Są ciągle obecni (na wyraźne życzenie Koreańczyków) na Płw. Koreańskim...
                USA mają liczne wady, ale są hegemonem światowym najlepszym jaki był w historii. Nie prowadzą bezwzględnych wojen na wyniszczenie. Co robili Rzymianie, Hiszpanie, Brytyjczycy czy sowieci...

Czytam Twoje posty z przykrością - nie wierzę, że myślisz to co tu piszesz - na potrzeby tej polemiki mam wrażenie, że rozmijasz się z rozsądkiem...
                Ląduj chłopie bo Ci żyłka pęknie.
                J.

--
                YCDSOYA
                • vogon.jeltz Re: OT- Duda-Trump - korzystne dla PL czy strata 18.06.19, 18:34
                  > Stawiasz ZARZUT, że Usa wycofały się z Wietnamu?
                  > Nie chcą okupować Afganistanu czy Iraku?

Nie, to nie zarzut. To stwierdzenie faktu. Co z tego, że atak Rosji na Polskę byłby formalnie wypowiedzeniem wojny USA, skoro USA i tak nie potrafiłyby tej wojny wygrać (mówimy oczywiście o wojnie konwencjonalnej, nuklearna to inna para kaloszy i jej nie wygrałby nikt).

> USA mają liczne wady, ale są hegemonem światowym najlepszym jaki był w historii.

Tylko dlatego, że działają w innych czasach, gdzie nie liczy się już podbój jak największych terytoriów. I właściwie tylko dla nas w Europie. Parę ładnych krajów na kilku kontynentach mogłoby mieć na ten temat mocno odmienne zdanie.

Dla porównania: wszyscy strasznie obawiają się Chin i ich hegemonii, ale Chińczycy nie atakują ani nie dążą do konfrontacji zbrojnej właściwie z nikim (wyjąwszy Tajwan, który uważają za swój).

> Nie prowadzą bezwzględnych wojen na wyniszczenie. Co robili Rzymianie

Akurat Rzymianie w czasie swojej największej hegemonii, czyli z grubsza przez dwa pierwsze stulecia naszej ery, nie tylko nie prowadzili bezwzględnych wojen na wyniszczenie, ale wręcz toczyli ich sumarycznie mniej niż USA od końca IIWŚ. Nieprzypadkowo ten okres określa się mianem "pax romana". Konflikty zbrojne ograniczały się w tym czasie właściwie do tradycyjnych, odwiecznych i rytualnych wręcz wojen z Persją, a i to nie na wielką skalę.
                  • szymi_mispanda Re: OT- Duda-Trump - korzystne dla PL czy strata 21.06.19, 06:10
                    wcale nie jestem taki pewny ze nawet jak usa ma w polsce baze to atak rosji na polske oznacza atak na usa

moge sobie wyobrazic tysiac scenariuszy gdzie moze wcale nie oznaczac - pierwszy z brzegu, putin dogaduje sie z trumpem w sprawie wspolnej walki przeciw chinom (nadlowej mniejmy nadzieje) w zamian za uznanie aneksji ukrainy u polszy

a baza usa jest po prostu ominieta przez ruskie oddzialy

ale to I tak wszystko polskie brednie bo nie moge z kolei wyobrazic sobie scenariusza kiedy rosja atakuje polske?

na pewno nie za putina, jakiz zyrinowski by musial dojsc do wladzy - ogromnie duzo by sie musialo w geopolityce zmienic zeby ruscy mieli jakis interes w atakowaniu polszy
                    • gzesiolek Re: OT- Duda-Trump - korzystne dla PL czy strata 21.06.19, 10:17
                      Pewności nie mamy żadnej...
                      W 90% przypadków ani Rosja nie ma interesu w ataku na Polskę, ani US interesu w wojnie z Rosją czy Chinami...
                      Problem dot. tych 10% gdy zawali się aktualny system finansowy i trzeba będzie to przykryć i odbudować, więc albo będzie wojna albo rewolucja... A Ci trzymający kasę i władzę wolą, aby się plebs pozabijał niż zwrócił przeciw nim...
                      Tylko, że Polska niezależnie z kim będzie trzymać i tak będzie bita... Takie mamy położenie, wyznaczoną rolę i niestety mentalność...
                      Więc tylko pozostaje nam się modlić, żeby system się nie zawalił i żeby w zawirowania bojowo-gospodarcze omijały nasz kraj...

Ale i tak uważam, że będąc w UE i NATO mamy mniejsze szanse na bycie ofiarą niż będąc poza... Ale córkom tłumaczę, aby uczyły się języków... nie żeby robić kariery w korpo, ale żeby móc wyjechać jakby co w bezpieczniejsze rejony świata... starsza 9lat potrafi się dogadać na poziomie podstawowym po angielsku, niemiecku i hiszpańsku... ale myślę, aby odświeżyć rosyjski sobie i ją choć trochę poduczyć...
                      Młodsza na razie podstawy angielskiego (4latka), ale u niej na razie skupiamy się na logopedycznej korekcie nawet rodowitego języka, bo ma problemy z wymową głosek...
              • gzesiolek Re: OT- Duda-Trump - korzystne dla PL czy strata 19.06.19, 13:00
                Zimną wojnę z ZSRR wygrali... tzn. sami sowieci z niej zrezygnowali, ale jednak...

ZSRR/Rosja od czasów zdobycia Berlina poza pacyfikacją Węgrów i Czechów, też żadnej wojny nie wygrali... Chyba, że przyjmujemy, że Wietnam to ich zwycięstwo, ale wtedy Afganistan w latach 80 to zwycięstwo hamerykańców...

W tej chwili potencjał bojowy Rosji to jakieś 10-15% potencjału UW w latach 80tych...
                Na nas wystarczy, na jankesów nie ma szans...

Moim zdaniem, przy obecnym rozwoju i dostępie do technologii to Rosja wylądowała już nie tylko za US, ale i Chinami, a i UE ma większy potencjał rozwojowy, gdyby tylko zechcieli współpracować, w kolejce są już Indie... no i coś co na 100% będzie blokowane i przez Rosje Chiny i USA... czyli zjednoczenie Korei... bo potencjał mają na bycie 3-4 siła militarną i gospodarczą świata...
                Stąd atom, surowce i mieszanie w polityce obcych krajów to jedyna szansa na zachowanie siły geopolitycznej Rosji...
                • vogon.jeltz Re: OT- Duda-Trump - korzystne dla PL czy strata 19.06.19, 14:05
                  > ZSRR/Rosja od czasów zdobycia Berlina poza pacyfikacją Węgrów i Czechów,
                  > też żadnej wojny nie wygrali.

Gruzja, Naddniestrze, Czeczenia, Krym, Syria. Ok, to wojny lokalne o niewielkiej skali działań zbrojnych i USA też mają swoje Haiti, Grenadę i Panamę. Ale ewentualna wojna w Polsce to byłoby coś na skalę co najmniej podobną jak w Iraku i to z udziałem wrogiego supermocarstwa. Na takie coś Amerykanie absolutnie nie są przygotowani i pomimo całej swojej przewagi technologicznej i przemysłowej od czasu IIWŚ również nic w tej skali nie wygrali. W dodatku nigdy nie walczyli w Europie środkowej ani tym bardziej na terytorium Rosji, co przy takiej wojnie byłoby konieczne. Wcale nie jestem przekonany, czy mając świadomość tego wszystkiego wciąż chcieliby się w to bawić i umierać za jakiś Gdańsk...
                  • gzesiolek Re: OT- Duda-Trump - korzystne dla PL czy strata 21.06.19, 01:10
                    No właśnie wojnę w takiej skali nie wygrywały ani jedni ani drudzy... No i dawanie przykładu Gruzji gdzie skończyło się na jednej wygranej bitwie i rokowaniach, a negowanie Iraku, gdzie hamerykańcy dwa razy zgnietli armie Saddama (jedną z silniejszych armii Bliskiego Wschodu) niczym pluskwę, bez najmniejszego problemu, a problem był w zarządzaniu odbudową kraju mimo, że byli traktowani jako okupanci... Trąci to nieco tendencyjnością...
                    Co do wojny na terenie Polski. To wg mnie piszesz bzdury... wojna w samej Polsce była by bardziej dla Rosjan Afganistanem niż dla Amerykanów Irakiem... Ale trzeba przyznać, że na wschód od Polski już by było gorzej...
                    Przynajmniej w przypadku wojny hybrydowej... W wojnie pełnoskalowej/konwekcjonalnej przewaga technologiczna zwłaszcza w powietrzu była by po stronie Zachodu...
                    A masa sił która miała zalać wojskami pancernymi Zachód w czasach UW (gdy szacowane straty były na poziomie 5:1 a i tak nie przewidywano porażki) jest na tą chwile zupełnie do tego niezdolna... Nawet jak Rosjanie wyjmą spod smaru wszystkie czołgi i przygotują do podstawowej zdolności bojowej to i tak tych czołgów na zachodniej granicy będą mieli jakieś 5-7tys. z czego max 1tys na poziomie choć zbliżonym do naszych Leopardów, i kolejne 1-2tys na poziomie naszych Twardych... Reszta to będzie złom jak nasze T-72 z głębokiej rezerwy...
                    Na samą Polskę mają przygniatającą przewagę... Ale jak tylko NATO zechce to w 1 dzień zdziesiątkuje te siły jeszcze zanim uda się przerzucić do Polski amerykańskie brygady pancerne... Pozostaje odwieczne pytanie czy zechce... No i czy Rosjanie w przypadku batów nie sięgną po czerwony przycisk...
      • jeepwdyzlu Re: OT- Duda-Trump - korzystne dla PL czy strata 16.06.19, 10:35
        tbernard napisał:

> Naród, który kupuje uzbrojenie, bo nie jest w stanie sobie sam skonstruować i w
        > yprodukować takiego, które było by nie gorsze od tego z którym potencjalnie prz
        > yszło by mu rywalizować, to powinien zapomnieć o niepodległości. Jest to wyrzuc
        > anie pieniędzy w błoto.
        ----
        Kto produkuje samoloty?
        Usa, Rosja, Chiny, Francja, coś tam dłubią Szwedzi i Brytyjczycy.
        I koniec.
        Tylko te kraje są niepodległe?

F35 to nie tylko samolot, to system walki. Inny niż F16. To nośnik broni i czujników.
        Kupujemy dostęp do najnowszej technologii.
        Duda i pis przeminą. Samoloty zostaną.
        Notabene USA właśnie zamawiają 460 sztuk. To będzie podstawowy samolot zachodnich armii. Na dekady.
        Cieszę się tez ze zwiększenia obecności amerykańskich żołnierzy.
        Niemcy grają własną grę, bądźmy szczerzy - nie zawsze nam po drodze - vide rury na Bałtyku.
        Więc tak - ta współpraca z USA to przejaw naszej ssmodzielności.
        A chujek szymi... tak wstydź się. Jesteś Polakiem najgorszego sortu. Siedzisz u ciapatych i pierdzisz na Ojczyznę dla tych marnych kilku groszy... Żal mi cię spaślaku...

J.

--
        YCDSOYA
          • misiaczek1281 Re: OT- Duda-Trump - korzystne dla PL czy strata 16.06.19, 15:09

> Jestes glupim polskim smieciem takim samym jak ci co doprowadzili do rozbiorow.
            >
            > A rury po Baltyku to kurwa przez takich jak ty sa bo Ruscy I Niemcy proponowali
            > 10 lat temu albo dalej zeby je prowadzic przez Bialorus I Polske glupi chujozo
            > .
            >
            oj szymi wstydź się za swą krytykę Polski...ruski może nam rurke zakręcić i huj z takiej propozycji wolności....będziemy mieli gaz z Norwegii i od USA, samoloty F32 od USA, od krajów co daje bezpieczeństwo wojskowe i energetyczne i dywersyfikacje czyli trudne słówko : możliwość wyboru
            Skoro takiś patriota to wracaj do kraju ....ci co wyjechali mają najwięcej do powiedzenia...
            • szymi_mispanda Re: OT- Duda-Trump - korzystne dla PL czy strata 16.06.19, 16:20
              misiaczek1281 napisała:

> szymi_mispanda napisał(a):
              >
              > > Jestes glupim polskim smieciem takim samym jak ci co doprowadzili do rozb
              > iorow.
              > >
              > > A rury po Baltyku to kurwa przez takich jak ty sa bo Ruscy I Niemcy propo
              > nowali
              > > 10 lat temu albo dalej zeby je prowadzic przez Bialorus I Polske glupi c
              > hujozo
              > > .
              > >
              > oj szymi wstydź się za swą krytykę Polski...ruski może nam rurke zakręcić i huj
              > z takiej propozycji wolności....będziemy mieli gaz z Norwegii i od USA, samolo
              > ty F32 od USA, od krajów co daje bezpieczeństwo wojskowe i energetyczne i dywe
              > rsyfikacje czyli trudne słówko : możliwość wyboru
              > Skoro takiś patriota to wracaj do kraju ....ci co wyjechali mają najwięcej do p
              > owiedzenia...

Jakby polactwo nie kozaczylo to by obu Nord Streamow nie bylo bo by szly przez Bialorus I Polske do Niemiec wiec nic by ci nie zakrecili kurwa bo by Nimecy ni dostali.

Ale nie kurwa, Polska sie martwic o ta jebana Ukraine w dupe jebana zamiast o siebie.

Mam nadzieje ze wojna na wschodzie Ukriany bedzie sie tlic przez kolejne 50 lat zeby ich do UE nie wuscili I zeby musieli trzymac wojsko na wschodzie bo inaczej jak tam partia benderowcow dojdzie do wladzy to bedziemy w glebokiej dupie.
              • tbernard Re: OT- Duda-Trump - korzystne dla PL czy strata 17.06.19, 08:14
                Możesz jakoś wyjaśnić na czym polega to kozaczenie polactwa, które spowodowało powstanie nord stream? No i co ma Ukraina do tego skoro zamiast przez Bałtyk miał by rurociąg prowadzić przez Białoruś? Rzucasz jakimiś hasłami typowymi dla trolli moskiewskich. Płacą ci za to? Nie trzeba być geniuszem aby zdać sobie sprawę, że Ukraina, to bufor przed Rosją dla Polski. Im bardziej ten bufor będzie niezależny od Rosji, tym dla Polski lepiej i odwrotnie im bardziej będzie to marionetka Rosji, tym gorzej. Niezależnie od opcji politycznej dla każdego nawet średnio rozgarniętego Polaka jest to oczywiste.
                • szymi_mispanda Re: OT- Duda-Trump - korzystne dla PL czy strata 17.06.19, 09:10
                  "Rosja oficjalnie przedstawiła Polsce propozycję Jamał-Europa II"

"""Polska nie będzie uczestniczyła w takich politycznych kontekstach, dla nas gaz nie jest narzędziem uprawiania polityki i bardzo chcemy, zgodnie z przepisami unijnymi, aby kwestie gazowe były wolne od polityki" - oświadczył premier. Dlatego, jego zdaniem, dobrze się stało, że minister Budzanowski szybko przeciął wszystkie spekulacje na ten temat.. Strategicznie rzecz biorąc nie chcemy zwiększać puli gazu rosyjskiego" - podkreślił premier. Zaznaczył, że Polska pracuje od kilku lat nad dywersyfikacją dostaw i źródeł gazu, dlatego nie jesteśmy zainteresowani "jakimś radykalnym zwiększeniem puli gazu, którą kupowalibyśmy z Gazpromu"."

www.forbes.pl/wiadomosci/rosja-oficjalnie-przedstawila-polsce-propozycje-jamal-europa-ii/h3hp1kf

Ale oczywiscie dalismy dupy "no bo przeciez nie bedziemy od ruskich kupowac ani uczestniczyc w ich biznesach z niemcami jak to mowi misiaczek.

Lepiej kurwa kupowac 4 razy drozej z norwegii czy zatoki meksykanskiej hehe
                  A z Rosja nie utrzymywac stosunkow nie?

A co do Ukrainy to Rosja juz zapowiedziala ze po uruchomieniu NS2 do 2021 wygasi calkowicie przesyl gazu przez Ukraine.
                  • jeepwdyzlu Re: OT- Duda-Trump - korzystne dla PL czy strata 17.06.19, 10:20

> "Rosja oficjalnie przedstawiła Polsce propozycję Jamał-Europa II"
                    >
                    > """Polska nie będzie uczestniczyła w takich politycznych kontekstach, dla nas g
                    > az nie jest narzędziem uprawiania polityki i bardzo chcemy, zgodnie z przepisam
                    > i unijnymi, aby kwestie gazowe były wolne od polityki" - oświadczył premier. Dl
                    > atego, jego zdaniem, dobrze się stało, że minister Budzanowski szybko przeciął
                    > wszystkie spekulacje na ten temat.. Strategicznie rzecz biorąc nie chcemy zwięk
                    > szać puli gazu rosyjskiego" - podkreślił premier. Zaznaczył, że Polska pracuje
                    > od kilku lat nad dywersyfikacją dostaw i źródeł gazu, dlatego nie jesteśmy zain
                    > teresowani "jakimś radykalnym zwiększeniem puli gazu, którą kupowalibyśmy z Gaz
                    > promu"."
                    >
                    > <a href="www.forbes.pl/wiadomosci/rosja-oficjalnie-przedstawila-polsce-propozy
                    >
                    > Lepiej kurwa kupowac 4 razy drozej z norwegii czy zatoki meksykanskiej hehe
                    > A z Rosja nie utrzymywac stosunkow nie?
                    -----
                    Szymi towarriszcz
                    Dobrze znajesz, że ruski gaz sprzedawany Warszawie o 20% drożej niż Giermańcom.
                    Eh żizń żebyśty dupę miało mógłbyś spokojnie zapierdalać w emiratach a tak dupu grzejeż gdzieś w tamańskiej guberni czy gdzie tam wasz fabrika trolli znajdujetsia...
                    Nawet Wania, czy jak ci tam.szymi naprawdę na zawud - mnie tiebia żal. Chujowo rabotajecie...

J.

--
                    YCDSOYA

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.