Dodaj do ulubionych

Skoda Kamiq nove vozidlo

20.06.19, 15:53
Niby jakąś tam skoda, jakiś tam Kamyk, ale qrcze może być fajne auto. Co myślicie- może to mieć dobra cenę, dobrze się sprzedawac? Stylistycznie to tak między Karoq a Scala. Aha, pierwsza odpowiedź będzie taka: "pierwszy raz o czymś takim słyszę" (nikt Cię, takowy, nie prosił o wypowiedź skoro nawet z gugla nie umisz skorzystać). Drugą odpowiedź jak znam forum - "u mnie w stan Texas szeryf zaczął jeździć skoda i wkrótce przestał być szeryfem ". Sorki za złośliwości ale czasem qurqa wodna jak ktoś nie ma nic do powiedzenia to pieprzy.
Obserwuj wątek
Edytor zaawansowany
    • vogon.jeltz Re: Skoda Kamiq nove vozidlo 20.06.19, 17:08
      > Niby jakąś tam skoda, jakiś tam Kamyk, ale qrcze może być fajne auto.

Fajne? To wygląda jak Absolutnie Generyczny Crossover™. Podejrzewam, że do zaprojektowania tego Kamaza, czy jak mu tam, użyli algorytmu, który po prostu uśrednił wygląd wszystkich istniejących samochodów tej klasy. Jakby mi coś takiego przejechało przed nosem, to nawet bym nie zauważył. Przysięgam, że nawet Fabieda jest bardziej stylowa. Do tego tradycyjnie u VAG będzie miało pewnie TSI (aka czy-ta-seria-jest-wadliwa?) i DSG... No, dla szeryfa w Teksasie się zdecydowanie nie nada. Ale może dla klemensa, który po X latach odsprzeda używany misiaczkowi?
        • vogon.jeltz Re: Skoda Kamiq nove vozidlo 20.06.19, 18:36
          Uśrednił wygląd, nie rozmiary. Algorytm wziął i wygenrował najbardziej przeciętnego crossovera na planecie. A silniki? No może są i fajne (jak nie trafisz akurat na serię HGW, w której spierdolono jakiś kluczowy element), ale tak jak piszę - dla Teksas Rangera raczej bezużteczne, a i ja w nich nie gustuję.
      • qqbek Re: Skoda Kamiq nove vozidlo 20.06.19, 18:43
        Chyba Geriatryczny crossover.
        Takie CrossPolo dla ubogich, żeby dziadek mógł babcię na działkę w ROD odwieźć.

--
        Jestem Lubelakiem, to podobno nieuleczalne. Może dlatego, że nikt się z tego leczyć nie chce.
      • klemens1 Re: Skoda Kamiq nove vozidlo 21.06.19, 08:34
        vogon.jeltz napisał:

> > Niby jakąś tam skoda, jakiś tam Kamyk, ale qrcze może być fajne auto.
        >
        > Fajne? To wygląda jak Absolutnie Generyczny Crossover™. Podejrzewam, że do zapr
        > ojektowania tego Kamaza, czy jak mu tam, użyli algorytmu, który po prostu uśred
        > nił wygląd wszystkich istniejących samochodów tej klasy.

Danych technicznych nie zna, a już auto ocenił.
        Ważne, czy by je zauważył. Bo po co się kupuje auta? By inni nas zauważyli ...

> Do tego tradycyjnie u VAG będzie miało pewnie TSI (aka
        > czy-ta-seria-jest-wadliwa?) i DSG...

Następny ramol, który nie jest na bieżąco, a próbuje udawać Zenka handlarza, co to wie wszystko.
        Od 2013 roku TSi są już poprawione. Nawet wcześniejsza wersja 1.4 200 Nm została poprawiona, ale ta 140 KM (później 150, a później 1.5) 250 Nm jest już bezproblemowa.

> Ale może dla klemensa, który po X latach odsprzeda używany misiaczkowi?

Nie jeżdżę SUV-ami. I nie będę jeździł.

--
        www.sprawdzpodatki.pl
        • vogon.jeltz Re: Skoda Kamiq nove vozidlo 21.06.19, 10:32
          > Danych technicznych nie zna, a już auto ocenił.

Myślisz, że specjalnie dla tego Kamaza skonstruowali nowe silniki, przekładnie i zawieszenie? Nie? To w takim razie jakie mogą być te "dane techniczne"?

> Ważne, czy by je zauważył. Bo po co się kupuje auta? By inni nas zauważyli

W dupie mam uwagę innych, ale chcę, by coś, na co miałbym wydać sporo hajsu, mi się podobało. Ten wózek nie tylko wygląda jak zupełne nic (dla porównania taki np. Ford EcoSport ma przynajmniej kształt kupy i jest szpetny jak ona, co go wyróżnia) ale pod względem osiągów i fetyszyzowanych przez ciebie "danych technicznych" nie będzie się różnił niczym od tuzina podobnych crossoverów obecnych na rynku. To dlaczego miałbym go wybrać?

> Od 2013 roku TSi są już poprawione.

Być może, być może... Ale po co ryzykować?

> Nie jeżdżę SUV-ami. I nie będę jeździł.

Widzę, że w środkach stylistycznych też nie za bardzo ogarniasz...
        • dodekanezowiec Re: Skoda Kamiq nove vozidlo 21.06.19, 11:36
          Czyli w dobrym tonie forum jest plac z zachwytu nad t-cross czyli podobnym technicznie ale.mniejszym i droższym autem jednocześnie naskakujac na skodę która widzieli tylko na zdjęciach i może wideo z salonu w Poznania, w sztucznym świetle i jednym kolorze itp.itd.
    • trypel Re: Skoda Kamiq nove vozidlo 21.06.19, 11:37
      Wróżę kolejny sukces
      Kolejny klon skody nie do odróżnienia od kodiaqa i karoqa
      Nuda nuda nuda
      Pragmatyczny do bólu.
      Ale widać tego chcą konsumenci

--
      Kobieto! Nigdy nie stawaj pomiędzy twoim mężczyzną, a jego kolegami. Pamiętaj, że on nie zastąpi swoich kolegów masturbacją. Ale ciebie tak.
      • dodekanezowiec Re: Skoda Kamiq nove vozidlo 21.06.19, 11:49
        Aha, skoda nuda - zle. Toyota nuda - źle. Toyota ch-r czy jakos tal - nie nuda więc źle. Hyundai kona- w dobrym tonie powiedzieć że nie wiem co to za auto. Benzyna wolnossaca mulowata, turbobenzyna zła, diesel zły, gaz zły, hybryda i prąd źle. Oto Polska właśnie. Wszyscy w Internecie krytykują vw skodę, forda toyote A ulica mówi co innego.
        • dodekanezowiec Re: Skoda Kamiq nove vozidlo 21.06.19, 11:51
          Do odróżnienia od kodiaq karoq np.swiatla przednie ma w stylu konia c3 aircross. Ale.tez niefajne. Inny napisze że światła mógłby mieć w stylu kodiaq i karoq. Polska Polacy wieczne marudzenie na wszystko. Po prostu piękne zjawisko! I Nie pisze tego jako jakiś fan skody.
            • trypel Re: Skoda Kamiq nove vozidlo 21.06.19, 12:05
              Widziałem na zdjęciach
              Wyguglowalem
              Przeczytałem o silniku i napędzie
              Kona jest fajna
              C3 aircross był zajebisty ale poprzedniej generacji i tymi gumowymi boczkami
              Zapytałeś o opinie to masz.
              Jak byś zapytał o kone to bym odpuść co innego.
              A jak o Dodge'a chargera albo ńissana cube to byś dopiero ochy i achy przeczytał.

--
              Kobieto! Nigdy nie stawaj pomiędzy twoim mężczyzną, a jego kolegami. Pamiętaj, że on nie zastąpi swoich kolegów masturbacją. Ale ciebie tak.
              • dodekanezowiec Re: Skoda Kamiq nove vozidlo 21.06.19, 12:47
                Pytałem nie tylko o opinie ale jakieś analizy, spostrzeżenia. Np.moje - że chyba będzie tańsza niż arona, t roc czy nawet t cross. Podobna cena do scali- widzę tu analogię typu stonic/ceed- tu też podobne ceny.
                • trypel Re: Skoda Kamiq nove vozidlo 21.06.19, 13:20
                  Spostrzeżenie - wielki tablet w środku - w reklamach na nim sie skupia prawie 12 cali, kiedyś miałem taki telewizor
                  Bedzie poprawne i bedzie miało szanse byc najtańszym niby suvem w programie wynajmu, zejdzie pewnie poniżej 1000 płn brutto.
                  Natomiast nie oczekuj zachwytów na temat auta które ma byc rozsądne i poprawne do bólu a jednocześnie musi byc najtańsze w grupie.

--
                  • vogon.jeltz Re: Skoda Kamiq nove vozidlo 21.06.19, 13:57
                    > Natomiast nie oczekuj zachwytów na temat auta które
                    > ma byc rozsądne i poprawne do bólu

Miałem okazję w tym roku w Finlandii pobujać się wynajętym Seatem Aroną, który jest zdaje się pokrewnym modelem. Jeździł... i to wszystko, co mogę o nim powiedzieć.
                    • trypel Re: Skoda Kamiq nove vozidlo 21.06.19, 14:18
                      Bo tak jest
                      To wybór dla ludzi którzy auto traktują jak pralkę albo kocioł c.o.
                      Ma działać i tyle.
                      Tak jakbym sie zapytał autora na temat nowego kotła Junkersa. Jak myślisz? Fajny? Bedzie sie sprzedawał?

--
                      • vogon.jeltz Re: Skoda Kamiq nove vozidlo 21.06.19, 14:41
                        > Ma działać i tyle.

Zgoda. Ale też wcześniejsze "tradycyjne" modele Skody - pomimo, że projektowane pod to samo kryterium - miały coś, czym się wyróżniały. Fabia była tania (w sumie to chyba nadal jest, nie wiem) i jako jeden z nielicznych modeli w segmencie (bodaj tylko Clio jeszcze) oferowała wersję kombi. Octavia - gigantyczny bagażnik. Superb - przestrzeń dla pasażerów z tyłu. To było coś, co mogło dla wielu klientów przemawiać za ich wyborem. Natomiast wydaje się, że ten Kamaz nie ma absolutnie żadnej wyrózniającej cechy. Po prostu jest.
                        • trypel Re: Skoda Kamiq nove vozidlo 21.06.19, 14:55
                          Skody wczesniej miały jeszcze jedna zaletę - można było dokupić pakiet na bezdroża. Nawet w fabii.
                          Zamówiłem takie dla całego działu sprzedaży - wyższe zawieszenie plus proteza blokady mech różnicowego i na każdej budowie dawali radę. Żadne błota niestraszne
                          Podobała mi sie tez octavia scout.
                          Ale potem dostałem swojego superba i straciłem do skody serce.
                          Kompletnie w ciagu paru dni jezdźenia. Moze dlatego ze przesiadłem sie z optimy.

--
    • kanna13 Re: Skoda Kamiq nove vozidlo 21.06.19, 14:17
      Obstawiam 65 tys. za bieda wersję z 1.0 tsi.
      Jak się doda klimatyzacje automatyczna, światła full led i parę innych dodatków to będzie pewnie z 80 jak nie bliżej nawet 90.
      Czy to więc będzie cena konkurencyjna?
      Co do wyglądu to wiadomo są różne gusta itd. ale bez rewelacji. Stylistyka skody jak dla mnie jest jakaś taka niedorobiona (szczególnie przód chyba z racji tego paskudnego, w mojej ocenie, grilla).
      Rynek w tym segmencie jest zapchany: T-cross, Arona, Crossland, C3 Aircross, jakieś francuskie .
      Do tego nie jest to chyba samochód dla rodziny tylko raczej dla singla albo jako drugi w domu więc w takim wypadku te parę tysięcy różnicy jakby był tańszy niż wspomniane wyżej to różnicy nie robi.
      • ari Re: Skoda Kamiq nove vozidlo 25.06.19, 11:19
        Ja obstawiam, że cennik będzie się zaczynał ok. 75-80 tys. Taktyka jak przy Karoq - już bazowa wersja ma być znośnie wyposażona (najtańszy Karoq 1.0 TSI kosztuje 90 tys)
    • ari Re: Skoda Kamiq nove vozidlo 25.06.19, 11:32
      Masz dziwne nastawienie. Niby otwierasz luźną dyskusję ale teza ustalona z góry i obrażasz się na każdego, komu się ten koncept Kamiqa nie podoba ;)

Czy będzie się dobrze sprzedawać? Tak. Primo - segment małych crossoverów jest jednym z najszybciej rosnących. Secundo - będzie dobra oferta finansowania jak to w VAG i to przekona sporo firm.
      Czy będzie hit? Nie. To będzie solidny średniak w tej klasie, tak jak Karoq (którego aż tak często na ulicach się nie widuje). Nie dogoni liderów segmentu (T-Roc, Captur czy Duster). Zwłaszcza, że pewnie cennik będzie zaczynał się dość wysoko (najtańszy Karoq to 90 tys, więc pewnie Kamiq będzie ok 10 tys tańszy)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.