Dodaj do ulubionych

OT - Vega, film, efekt

23.06.19, 12:36

wyborcza.pl/7,101707,24923285,patryk-vega-wieszcz-klasy-ludowej-czy-rezyser-ktory.html#S.DT-K.C-B.1-L.1.duzy#s=BoxWyboMT
Jego filmow nie ogladam bo te ktore mialem nieszczescie zobaczyc okazaly sie strata cennych godzin mojego zycia.

Ale jestem ciekaw czy ten film bedzie miec jakikolwiek efekt wyborczy - ZP wydaje sie go obawiać.

Mnie sie jednak wdaje, ze poki nie bedzie krachu w gospodarce, rozdawanie pieniedzy wystarcza i realnie PiS i ZP nic wiecej robic nie musi, ba... moze robic to na co ma ochote i smiac sie z ludzi.

Jak uwazacie... bedzie efekt negatywny dla partii rzadzacej? Ja obstawiam, ze nie.

--
Pozdrawiam,
galtom

"Speed has never killed anyone, suddenly becoming stationary - that's what gets you." - Jeremy Clarkson
Obserwuj wątek
Edytor zaawansowany
    • 1realista Re: OT - Vega, film, efekt 23.06.19, 21:58
      Twórczość Vegi ma znaczenie jak seriale w polskich tv.I chyba podobny poziom.
      Efekt będzie żaden - Pis jest niezatapialny ponieważ demontuje to wszytko co zbudowali liberałowie z Balcerowiczem. Zwykli ludzie garną się do Pisu bo jest wiarygodny - daje kasę a inni obiecali jedynie mgliste marzenia ubrane w ładne słówka lub niszczącą krytykę. Wiara, że jak przyjdzie kryzys to po Pisie jest jak wiarą, że jak w wyborach będzie wysoka frekwencja to ich się pokona. Pis będzie rządził jeszcze przez co najmniej 3 kadencje, po wysoko wygranych najbliższych wyborach przeprowadzi zmianę ustrojową. Ludzie nie wierzą propagandzie, że pis jest zły bo latami byli gnojeni, pogardzani, oszukiwani i okradani przez liberałów i ich propagandowe media więc teraz albo garną się do tych wiarygodnych rozdających pieniądze albo działają w satysfakcji zemsty wobec rudego i ekipy. Wzgardzeni i rządni zemsty - najgorsza kombinacja, rewolucyjna kombinacja.Tylko tego nie dostrzegają obserwatorzy społeczeństwa i dlatego ich diagnozy są błędne lub nieskuteczne. Za bardzo się nam rozpruło społeczeństwo - aby to posklejać trzeba dekad i wiarygodności w uczciwej polityce społecznej a nie obronie własnych interesów.
      • galtomone Re: OT - Vega, film, efekt 24.06.19, 10:07
        Jedyne z czym bym polemizował to te 3 kadencje i to, ze kryzys nie naruszy PiS....
        Dodalbym jeszcze jeden czynnik, ktory moze zmienic bardzo wiele - Prezes. Jak zamknie oczy/zachoruje powaznie, to po Zjednoczonej Prawicy.

--
        Pozdrawiam,
        galtom

"Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac?" - George Carlin
        • jeepwdyzlu Re: OT - Vega, film, efekt 24.06.19, 10:34
          Po pierwsze nic nie jest przesądzone.
          Pis wygrał 45:44 jeśli do KO dodamy 6% Wiosny.
          Jesienią będzie dodatkowa mobilizacja opozycji. Jeśli powstanie blok lewica i blok liberalny - to wygrana pis może być minimalna lub żadna.
          Więc nie dzieliłbym skóry na niedźwiedziu, bo miasta są na wakacjach.
          A jak wrócą wkurwione i pociągną niezdecydowanych - to pis wręcz może przegrać.
          Czego i im i sobie życzę...

--
          YCDSOYA
          • jeepwdyzlu Re: OT - Vega, film, efekt 24.06.19, 10:36
            Ludzie nie wierzą propagandzie, że pis jest zły bo latami byli gnojeni, pogardzani, oszukiwani i okradani przez liberałów i ich propagandowe media
            -----
            Żałosne.
            Kto się kurwa uwłaszczył na skokach?
            Srebrnej?
            Kościelnych gruntach?

--
            YCDSOYA
          • gzesiolek Re: OT - Vega, film, efekt 24.06.19, 14:30
            Problem w tym, że wśród choć trochę świadomych wyborców tak szeroki front AntyPis nie przejdzie...
            Nie w Polsce... Można próbować choć nieco schować sprawy światopoglądowe, ale jednak ludzie w pewnym momencie zadają pytania... i Ci b. lewicowi nie rozumieją, że mają głosować na konserwy, a Ci konserwatywni nie rozumieją dlaczego mają głosować na tych od LGBT...
            Jedyna szansa to była jedna zwarta centroprawica liberalna, która była w stanie osiągnąć wynik podobny do PiS i do tego wieś PSL i lewica reszty... Tak aby razem zdobyć większość...
            Na te wybory to niemożliwe... masa ludu kupiona rozdawnictwem, do tego beton rydzykowy, kato-narodowy który ma od zawsze 5-10% wszystkich wyborców i tylko kwestia jak dużo z nich zagłosuje na inny twór niż PiS...
            W tym roku szansa na pokonanie PiSu wg mnie zerowa... Wyborców prawdziwej lewicy jest b. mało, bo socjalnie kupił wszystkich PiS, a światopoglądowo to może jest 5% ludzi otwartych i glosujących na lewice... Duza część z nich zagłosowało na Wiosnę bo nie szla razem z konserwami z PSL i PO (wcześniej glosowali np. na Razem)...PSL to tez potencjał na ponad 5%, ale jak nie idzie z lewica...
            PO i okolice tracą, bo od momentu walnięcia w ścianę gdy przegrali wyboru których teoretycznie nie mogli przegrać (zwłaszcza Komorowski) kręcą się wokół własnego ogona i są obrażeni na wyborców na ich wybór... i tutaj są największe rezerwy...
            I jak gospodarka i finanse nie glebną tak, że ludzie odczują, to PiS władzy nie straci...
            • 1realista Re: OT - Vega, film, efekt 24.06.19, 19:17
              No bo najpierw zniszczono sld. Potem włażono w dupę kościołowi. Ta niby centroprawica to KO w ostatnich wyborach i praktyka pokazała, że jest zbyt słaba. Dopinanie kogokolwiek z lewicy do po powoduje, że socjaliści jak ja nie głosują na taką kombinację. Nawet jak gospodarka glebnie to pis zamknie granicę na imigrantów co spowoduje odzyskanie 1,5 miejsc pracy. + obciążanie podatkami bogatych. To są duże rezerwy. Poparcie wśród swoich będą mieli duże bo będą dawać dużo miejsc pracy. Liberałowie z lobbystami zbyt dużo ludzi poobrażali przez poprzednie 3 dekady by mieć jakiekolwiek poparcie. Są spaleni społecznie, a jedynie ich popierający to garstka bogaczy która się wykruszy w miarę wypłukiwania ich z majątków. I tak bezmyślne wprowadzanie u nas kapitalizmu na siłę skończy się zamordyzmem z dużym poparciem społecznym. Było źle, miało być lepiej tylko to lepiej wyszło prawie każdemu gorzej więc ludzie wybiorą mniej gorzej.
              • gzesiolek Re: OT - Vega, film, efekt 24.06.19, 22:12
                1) SLD sam się zaorał, bo po zgnojeniu AWS i reform Buzka poczuł się zbyt pewnie...
                2) Nikt nie wchodził w dupę kościołowi tak dobrze jak wspomniane SLD... przynajmniej jeśli chodzi o prawo i kasę...
                3) Problem w tym, że im więcej będzie dojenia tych co można doić tym szybciej zmyją się oni z pieniędzmi z Polski... Nie mówię o najbogatszych bo oni już dawno kasę wyprowadzili, ale o tą pseudo klasę średnią co robi na etacie/kontrakcie B2B za te ok. 5-25k PLN miesięcznie netto, bo w Polsce od nich idzie większość podatków... Jak poczują, że im Państwo zabiera za dużo to wszyscy wylądują na działalności z siedzibą u południowych sąsiadów...
                4) Jak skończy się źródełko to w pewnym momencie braknie kasy... i żadne rezerwy nie pomogą...
              • jeepwdyzlu Re: OT - Vega, film, efekt 25.06.19, 00:16
                . I tak bezmyślne wprowadzanie u nas kapitalizmu na siłę skończy się zamordyzmem z dużym poparciem społecznym.
                ----
                Zobaczymy...
                Przy okazji: jak można było wprowadzač kapitalizm zmyślnie?

--
                YCDSOYA
                • tbernard Re: OT - Vega, film, efekt 26.06.19, 09:27
                  > Zobaczymy...
                  > Przy okazji: jak można było wprowadzač kapitalizm zmyślnie?

Próbowano to robić poprzez stopniową likwidację feudalizmu który u nas był w istocie systemem niewolniczym ale elita (w tym nasza elita kościelna) zebrała się w Targowicy aby storpedować zmiany i utrzymać niewolnictwo. No i tak do czasów obecnych nasza elita kieruje się ciągle tym samym motywem. Jak najbardziej napchać sobie kieszenie kosztem upodlenia większości narodu. Nawet w PRL-u było to samo, tylko do zbioru elity kwalifikowani byli ci co najbardziej namiętnie wylizywali kacapskie obsrane dupska. Potem ta elita jako nomenklatura uwłaszczyła się.
                    • tbernard Re: OT - Vega, film, efekt 26.06.19, 10:34
                      Może trzeba było spróbować jak Korea. Niby kapitalistyczna, ale rozwinęła się przy bardzo zdecydowanym państwowym wsparciu. Może jak Chiny, niby komunistyczne, ale w gospodarce komunizmu to tam niewiele.
                      A u nas po obaleniu komuny wdrożono zasadę: nich wszystkim zajmie się niewidzialna ręka rynku.
                      • galtomone Re: OT - Vega, film, efekt 26.06.19, 10:52
                        Z dwoma uwagami co do pomyslu.
                        Jestesmy zupelnie inna spolecznoscia - kultrura, podejscie do pracy, wolnosci jednostki, itd... niz Korea czy Chiny. To raz....

A dwa, czy bylbys gotow poswiecic wolnosc za obietnice cieplej wody w kranie?
                        No i jesli chodzi o chiny, to nie zapominaj, ze z tego "dobrego kapitalizmu" to i u nich nie wielu jak na ilosc Chinczykow korzysta....

Wiec nie sadze by przecietnemu Xiangowi, ktory nie mieszka w Pekinie bylo tak dobrze, jak naszemu Kowalskiemu z Lubelszczyny czy Podkarpacia jest zle...

--
                        Pozdrawiam,
                        galtom

"When agriculture and industry came along people could increasingly rely on the skills of others for survival, and new "niches for imbeciles" were opened up. You could survive and pass your unremarkable genes to next generation [...]"
                      • jeepwdyzlu Re: OT - Vega, film, efekt 26.06.19, 11:00
                        Może trzeba było spróbować jak Korea. Niby kapitalistyczna, ale rozwinęła się przy bardzo zdecydowanym państwowym wsparciu. Może jak Chiny,
                        ----
                        Korea, południowa rzecz jasna - nie weszła pod but sowietów i dzięki wsparciu USA uniknęła dramatu północy. Nie ma analogii z Polską.
                        Chiny.
                        Ten model wydaje ci się ciekawszy?
                        Czyli wszystkie firmy w rękach pzpr? Koncerny technologiczne w rękach generałów bezpieki?
                        Aha.
                        Myślałem że wskażesz jakieś alternatywy.
                        Ale nie...
                        Sorry, wolę nasze rozwiązanie.

--
                        YCDSOYA
          • misiaczek1281 Re: OT - Vega, film, efekt 24.06.19, 16:52
            jeepwdyzlu napisał:

> Po pierwsze nic nie jest przesądzone.
            > Pis wygrał 45:44 jeśli do KO dodamy 6% Wiosny.
            Wiosna powiedziała jasno że nie pójdzie do wyborów w koalicji razem z Platformą....to samo PSL. Król jest nagi:)
            > Jesienią będzie dodatkowa mobilizacja opozycji. Jeśli powstanie blok lewica i b
            > lok liberalny - to wygrana pis może być minimalna lub żadna.
            > Więc nie dzieliłbym skóry na niedźwiedziu, bo miasta są na wakacjach.
            > A jak wrócą wkurwione i pociągną niezdecydowanych - to pis wręcz może przegrać.
            > Czego i im i sobie życzę...
            obawiam się że wieś też wróci z wakacji ...w końcu pojechali bo mieli za co dostali 500+:) po drugie zwycięstwo Koalicji jest niemożliwe bo nawet idąc razem z psl do eurowyborów też przegrali z pisem bez kukiza.....a jesienią Wiosna idzie sama , Psl też - już to ogłosili....a Pis może iść razem z kukizem do wyborów i jeśli tak będzie to na 100% wygra :)

• jeepwdyzlu Re: OT - Vega, film, efekt 24.06.19, 18:58
              Po pierwsze nic nie jest przesądzone.
              > Pis wygrał 45:44 jeśli do KO dodamy 6% Wiosny.
              Wiosna powiedziała jasno że nie pójdzie do wyborów w koalicji razem z Platformą....to samo PSL. Król jest nagi:)
              ------
              Gdzie napisałem że Wiosna idzie z KO?
              Napisałem, że wygrana Pis w eurowyborach jest minimalna
              45:44
              Więc nie triumfuj.
              Zobaczymy...

--
              YCDSOYA
              • 1realista Re: OT - Vega, film, efekt 24.06.19, 19:08
                narzuć na to sposób liczenia i masz klęskę wyborczą jeszcze większą niż w ostatnich wyborach. Popatrz na mapę powiatów gdzie pis wygrał - to pokazuzje skalę porażki wyborczej opierdalaczy z po.
              • misiaczek1281 Re: OT - Vega, film, efekt 24.06.19, 21:16
                jeepwdyzlu napisał:

Gdzie napisałem że Wiosna idzie z KO?
                > Napisałem, że wygrana Pis w eurowyborach jest minimalna
                > 45:44
                > Więc nie triumfuj.
                > Zobaczymy...

ale wtedy jeszcze nie było Wiosny więc wynik jesienią będzie gorszy bo Wiosna zabierze głosy PO:) PSL też zabierze jej głosy - odejmij Koalicji 10%:)
      • bigzaganiacz Re: OT - Vega, film, efekt 24.06.19, 10:38
        przeprowadzi zmianę ustrojową.

na kraj demokracji ludowej ?

ani i okradani przez liberałów i ich propagandowe media więc teraz albo garną się do tych wiarygodnych rozdających pieniądze a

rozumiem ze nie rozumiesz polglowku ale im wieksze rozdawnictwo tym szybciej sie konczy
        • misiaczek1281 Re: OT - Vega, film, efekt 24.06.19, 11:57
          bigzaganiacz napisał(a):

> przeprowadzi zmianę ustrojową.
          >
          >
          > na kraj demokracji ludowej ?
          >
          >
          > ani i okradani przez liberałów i ich propagandowe media więc teraz albo garną s
          > ię do tych wiarygodnych rozdających pieniądze a
          >
          >
          > rozumiem ze nie rozumiesz polglowku ale im wieksze rozdawnictwo tym szybciej si
          > e konczy

przecież kasa podobno się już dawno skończyła bo za PO minister Vincent mówił że "pieniędzy nie ma i nie będzie" a tu się okazuje źe kasa jest....więc ja nie wierzę w te bajki że kasa się skończy :) dupa sałata ! no chyba że PO znowu przyjdzie to się zkończy kasa i to będzie koniec 500+ :) dlatego PiS wygra :) a gadanie opozycji , filmy to wściekłe ujadanie psów na puszczy o kant d potłuc:)
          • j_malec Re: OT - Vega, film, efekt 24.06.19, 13:53
            Przecież PIS ruszało do boju z hasłem 'Polska w ruinie'. To jednak kłamało przed poprzednimi wyborami, czy po prostu takie pelikany jak ty, uwierzą we wszystko co w szczujni TVP powiedzą ?
            • misiaczek1281 Re: OT - Vega, film, efekt 24.06.19, 14:17
              j_malec napisał:

> Przecież PIS ruszało do boju z hasłem 'Polska w ruinie'. To jednak kłamało prze
              > d poprzednimi wyborami, czy po prostu takie pelikany jak ty, uwierzą we wszystk
              > o co w szczujni TVP powiedzą ?

Tak...po tym wszystkim co zrobili - a zrobili w jedną kadencję więcej niż PO w dwie(500+,obniżenie wieku emerytalnego,reforma edukacji,13--sta emerytura,broń i gaz z USA i Norwegii) - w tym sensie Polska była wcześniej mówiąc w przenośni w ruinie czytaj: w pełni obiektywnie mówiąc zrobili dużo więcej niż POprzednicy - więc ta bezczynność PO w porównaniu do tego co jest była ruiną.
          • galtomone Wyjasnisz mi? 24.06.19, 14:32
            misiaczek1281 napisała:

> przecież kasa podobno się już dawno skończyła

Wreszcie gadasz z sensem.

Pytanie - skoro wg. Ciebie sie nie skonczyla, to dlaczego deficyt rosnie, ba... dlaczego skoro jest taka hossa w ogole jest? inne kraje maja nadwyzki w budzetach....

I skoro jednak wydajemy kase ktorej nie ma, to skad te pieniadz sie wg Ciebie biora?

--
            Pozdrawiam,
            galtom

"Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac?" - George Carlin
            • misiaczek1281 Re: Wyjasnisz mi? 24.06.19, 15:16
              galtomone napisał:

> misiaczek1281 napisała:
              >
              > > przecież kasa podobno się już dawno skończyła
              >
              > Wreszcie gadasz z sensem.
              >
              > Pytanie - skoro wg. Ciebie sie nie skonczyla, to dlaczego deficyt rosnie, ba...
              > dlaczego skoro jest taka hossa w ogole jest? inne kraje maja nadwyzki w budzet
              > ach....
              >
              > I skoro jednak wydajemy kase ktorej nie ma, to skad te pieniadz sie wg Ciebie b
              > iora?
              >
              a co mnie to obchodzi jakiś deficyt? za PO też był deficyt mimo że nie było 500+ ani 13-stej emerytury...więc co przeciętnego Kowalskiego obchodzi jakiś deficyt? deficyt był i nic nie dawali.....za PO był 40 mld a dziś nie wiem czy 20 czy 40 ale przynajmniej coś robią dla ludzi i ludzie to odczuwają a wcześniej nic nie robili taka różnica Panie:)
              • galtomone Re: Wyjasnisz mi? 24.06.19, 18:16
                misiaczek1281 napisała:

> a co mnie to obchodzi jakiś deficyt?

W zasadzie twoja odpowiedz genialnie podsumowuje twoje poziom inteligencji.
                Nie sadzilem, ze mozna miec ujemny - a tu prosze, zaskoczenie.

Anyhow...

A lubisz LPG po 15 zl za litr?

> za PO też był deficyt mimo że nie było 500
                > + ani 13-stej emerytury...

No... jak to mozlwie???? A skoro byl deficyt, to sakd kasa na 500+ i resze. Dowiem sie???
                Prezes znalaz koniec teczy na placu Zbawiciela, czy moze sprzedaje ksiezyc po kawalku???

> więc co przeciętnego Kowalskiego obchodzi jakiś defic
                > yt?

A przecietny Kowalski i Ty wiecie co to hiperinflacja Masz ochote na kartofle po 20 zl za kilo?

> deficyt był i nic nie dawali....

A panstwo jest od dawania? Nie wolabys, zeby Ci nie zabieralo... a sorry, twojej Mamie...

--
                Pozdrawiam,
                galtom

"Speed has never killed anyone, suddenly becoming stationary - that's what gets you." - Jeremy Clarkson
                • misiaczek1281 Re: Wyjasnisz mi? 24.06.19, 21:30
                  galtomone napisał:
                  > W zasadzie twoja odpowiedz genialnie podsumowuje twoje poziom inteligencji.
                  > Nie sadzilem, ze mozna miec ujemny - a tu prosze, zaskoczenie.
                  też zaskoczenie odczuwam , że w twojej inteligentnej główce obrażanie ludzi jest normalne ?...nie sądziłem że można mieć taki brak kultury obrażając kogoś że jest ujemnie inteligentny tylko dlatego że ma inne poglądy polityczne...albo źle zrozumiałeś moją wypowiedź.......cóż...to była pewna przenośnia że mam w d deficyt ....chodziło mi o to że jest zły, ale on jest i będzie ktokolwiek rządził ale jeśli można mimo niego coś dla ludzi zrobić coś im dać 500+ to lepiej dać i mieć defucyt niż nie dać i też mieć 40 mld rocznie jak za PO czyż nie?
                  > A lubisz LPG po 15 zl za litr?
                  hmmm...LPG kilka lat temu było po 2zł...dziś tankowałem poo 2,17zł....wielka mi podwyżka haha o 17 groszy w 4 lata....:) o jakich 15 zł bredzisz? nawet gdyby cena LPG skoczyła do 2,6 zł to i tak będzie się opłacało za ten cały socjal 5 stów miesięcznie ludzi stać na paloiwo nawet droższe bo mając 5 stów jest de facto taniej albo więcej paliwa kupią niż bez 500+ ... kilka lat temu pamiętam cenę 2,4zł...nie widzę róznicy...straszysz pisem ale to nie działa....i jest śmieszne :)
                  > A przecietny Kowalski i Ty wiecie co to hiperinflacja Masz ochote na kartofle p
                  > o 20 zl za kilo?
                  chyba na księżycu w twoich snach po 20zł kilo kartofli:) gdzie ta hiperinflacja jest?
                  paliwo droższe o 20 groszy czyli 5%....hiperinflacja to 20% rocznie a nie 5.

>
                  > A panstwo jest od dawania? Nie wolabys, zeby Ci nie zabieralo... a sorry, twoje
                  > j Mamie...
                  >
                  a w czym mi zabiera skoro więcej daje niż zabiera?
                  • samspade Re: Wyjasnisz mi? 24.06.19, 21:46
                    misiaczek1281 napisała:

> obrażając kogoś że jest ujemnie inteligentny

Czy można obrazić osobę która w chamski sposób nie raz czy dwa odzywa się do innych.
                    A. Inteligencja? Na każdym kroku robisz z siebie debila więc nie dziw się że ktoś nazywa rzeczy po imieniu.
                    • misiaczek1281 Re: Wyjasnisz mi? 25.06.19, 11:23
                      samspade napisał:

> misiaczek1281 napisała:
                      >
                      > > obrażając kogoś że jest ujemnie inteligentny
                      >
                      > Czy można obrazić osobę która w chamski sposób nie raz czy dwa odzywa się do in
                      > nych.
                      > A. Inteligencja? Na każdym kroku robisz z siebie debila więc nie dziw się że kt
                      > oś nazywa rzeczy po imieniu.

Można. To że mam inne poglądy nie znaczy że jestem debilem....po prostu nie jesteś w stanie objąć umysłem i zrozumieć moich argumentów więc zwalasz winę na moją inteligencję....a może to u Ciebie lezy problem? popatrz na siebie....i to jest ta twoja inteligencja która pozwala ci wyzywać od debili? niska trochę
                      • misiaczek1281 Re: Wyjasnisz mi? 25.06.19, 11:25
                        sorry znaczy kultura która pozwala ci wyzywać od debili....nie uważasz że to prostackie i niekulturalne? też nazywam rzeczy po imieniu - wyzywanie od debili to zwyczajne chamstwo..
                        • galtomone Re: Wyjasnisz mi? 25.06.19, 12:10
                          misiaczek1281 napisała:

> sorry znaczy kultura która pozwala ci wyzywać od debili....nie uważasz że to pr
                          > ostackie i niekulturalne? też nazywam rzeczy po imieniu - wyzywanie od debili t
                          > o zwyczajne chamstwo..

My cie nie WYZYWAMY - widzisz zeby ktos tu pokazywal palcem i krzyczal kretynie?
                          My wlasnie nazywamy rzeczy po imieniu.

--
                          Pozdrawiam,
                          galtom

"When agriculture and industry came along people could increasingly rely on the skills of others for survival, and new "niches for imbeciles" were opened up. You could survive and pass your unremarkable genes to next generation [...]"
                      • vogon.jeltz Re: Wyjasnisz mi? 25.06.19, 11:56
                        > To że mam inne poglądy nie znaczy że jestem debilem

To, że masz inne poglądy (powiedzmy, że są to poglądy), jest ortogonalne do twojego bycia debilem, wielokrotnie dowiedzionego.
                      • galtomone Re: Wyjasnisz mi? 25.06.19, 12:09
                        misiaczek1281 napisała:

I znow udowodniles, ze jestes imbecylem.

> Można. To że mam inne poglądy nie znaczy że jestem debilem....

Ale my nie mowimy, ze jestes debilem, bo masz inne poglady - zobacz jak czesto niezgadzam sie np. z Samem, a debilem go nie nazywam. My mowimy, ze jestes debilem bo jestes glupi jak but.

Poglady nie maja tu nic do rzeczy.

Sproboj rozmawiac na argumenty zamiast potwierdzac co rusz wlasne ograniczenia umyslowe to moze uznamy cie za przedstawiciela gatunku ludzkiego.

--
                        Pozdrawiam,
                        galtom

• samspade Re: Wyjasnisz mi? 25.06.19, 20:56
                        misiaczek1281 napisała:

> To że mam inne poglądy nie znaczy że jestem debilem

Nie chodzi o inne poglądy ale oderwanie od prawdy/wiedzy.

>.po prostu nie jesteś w stanie objąć umysłem i zrozumieć moich argumentów

Argumentów? Pisanie wszędzie PO nie jest argumentem.
                  • galtomone Re: Wyjasnisz mi? 25.06.19, 07:58
                    misiaczek1281 napisała:

> galtomone napisał:
                    > > W zasadzie twoja odpowiedz genialnie podsumowuje twoje poziom inteligencj
                    > i.
                    > > Nie sadzilem, ze mozna miec ujemny - a tu prosze, zaskoczenie.

> też zaskoczenie odczuwam , że w twojej inteligentnej główce obrażanie ludzi
                    > jest normalne ?

Nie schlebiaj sobie. Nie ludzi, tylko ciebie. To spora roznica.

...nie sądziłem że można mieć taki brak kultury obrażając kogoś
                    > że jest ujemnie inteligentny tylko dlatego że ma inne poglądy polityczne...

Najpierw trzeba miec poglady. Ty nie masz ani pogladow, ani wiedzy.

> albo
                    > źle zrozumiałeś moją wypowiedź.......cóż...to była pewna przenośnia że mam w d
                    > deficyt ....chodziło mi o to że jest zły, ale on jest i będzie ktokolwiek rząd
                    > ził

No patrz, w panstwach sasiadujacych rzadzi ktokowiek i deficytu nie ma. Rzeczywistosc mowi, ze jestes w mylnym bledzie.

> ale jeśli można mimo niego coś dla ludzi zrobić coś im dać 500+ to lepiej d
                    > ać i mieć defucyt niż nie dać i też mieć 40 mld rocznie jak za PO czyż nie?

Sam odpowiedz na to pytanie.
                    Zaczynajac od tego co to jest deficyt, skad sie bierze kasa na 500+ i reszte i co przyniesie w przyszlosci.

To sa POZYCZONE pieniadze czy darowane przez gnoma na koncu teczy?

> > A lubisz LPG po 15 zl za litr?
                    > hmmm...LPG kilka lat temu było po 2zł...dziś tankowałem poo 2,17zł....wielka
                    > mi podwyżka haha o 17 groszy w 4 lata....:)

W Wenezueli i Grecji tez kiedys bylo cudownie.

Nie wiem ile masz lat, ale pamietam osobiscie jakim rajem byla PL w latach 80.
                    Polki uginajace sie od towaru, mocna zlotowka, itd... I wiem ze szkoly i historii (to zdaje sie ci umyka), jak zapracowalismy na to w latach 70tych.

Widzisz moze jakas analogie? Wiesz co to zycie na kredyt?

> o jakich 15 zł bredzisz? nawet gdy
                    > by cena LPG skoczyła do 2,6 zł to i tak będzie się opłacało za ten cały socjal
                    > 5 stów miesięcznie ludzi stać na paloiwo nawet droższe bo mając 5 stów jest de

A po ile bedzie LPG jak $ zacznie kosztować 30 zl?
                    I ile bedziesz miec z 500+ jak zlotowka bedzie warta tyle co papier toaletowy.
                    A ceny zaczna rosnac.

Skoro na socjal wydajemy z kredytu, to z czego bedziemy go i kto, splacac???

> straszysz pisem ale to nie działa....

Gdzie ty tu widzisz straszenie Pis? ja ci zadalem konkretne pytania o kase.

> > A przecietny Kowalski i Ty wiecie co to hiperinflacja Masz ochote na kart
                    > ofle p
                    > > o 20 zl za kilo?

> chyba na księżycu w twoich snach po 20zł kilo kartofli:) gdzie ta hiperinfla
                    > cja jest?

Innymi slowy twierdzisz, ze mozna sie zadluzac w nieskonczonosc, bez konsekwencji?

I ty twierdzisz, ze cie obrazam gdy mowie ze jestes skonczonym idiota... No coz... masz swiete prawo tak uwazac, bo jestes skonczonym idiota.

> paliwo droższe o 20 groszy czyli 5%....hiperinflacja to 20% rocznie a nie 5.
                    > [/b]

Znaczy to co jest dzis jest zapisane w kamieniu? Jutro i za rok i za 5 bedzie tak samo a dlugi splaca sie w magiczny sposob?

Fajnie!

> > A panstwo jest od dawania? Nie wolabys, zeby Ci nie zabieralo... a sorry,
                    > twoje
                    > > j Mamie...
                    > >

> a w czym mi zabiera skoro więcej daje niż zabiera? [/b]

Policz to sobie dokladnie, bo twoja matematyka jest tak samo doskonala jak twoja logika.

--
                    Pozdrawiam,
                    galtom

"If everything seems under control, you're not going fast enough." - Mario Andretti
                    • misiaczek1281 Re: Wyjasnisz mi? 25.06.19, 12:27
                      galtomone napisał:
                      > A po ile bedzie LPG jak $ zacznie kosztować 30 zl?
                      > I ile bedziesz miec z 500+ jak zlotowka bedzie warta tyle co papier toaletowy.
                      > A ceny zaczna rosnac.
                      Kiedy to będzie? W 2050 roku??? Już 4 lata jest 500+ a wcześniej PO miało deficyt po 40 mld rocznie wiele lat i powiedz gdzie ta inflacja? paliwo droższe o 20 groszy wielkie mi halo! więc bajki i głupie wizje strachu rozsiewasz straszysz ludzi swoimi wymyślonymi głupimi bajkami o hiperinflacji nie mając pokrycia w faktach ! Dolar nigdy po 1989 roku nie kosztował 30zł ! Wręcz kosztował ok. 4 zł w 2003 roku a dziś też ok. 4 zł więc bredzisz że po 30zł! Polska gospodarka się rozwija w tempie szybszym niż zachodnie gospodarki...bezrobocia praktycznie nie ma ! ceny stoja w miejscu! Ludzie mają dużo pieniędzy z 500+ ,każdy dziś ma w domu po 2-3 samochody więc gdzie ta bieda i gdzie ta inflacja? w twoich chorych snach!
                      >
                      > Skoro na socjal wydajemy z kredytu, to z czego bedziemy go i kto, splacac???
                      > I ty twierdzisz, ze cie obrazam gdy mowie ze jestes skonczonym idiota... No coz
                      > ... masz swiete prawo tak uwazac, bo jestes skonczonym idiota.

ale nie jestem skończonym chamem który wyzywa ludzi od isiotów...idiotą tez nie jestem....a wyzywanie od idiotów to straszny prymitywizm

• galtomone Re: Wyjasnisz mi? 25.06.19, 12:46
                        misiaczek1281 napisała:

> galtomone napisał:
                        > > A po ile bedzie LPG jak $ zacznie kosztować 30 zl?
                        > > I ile bedziesz miec z 500+ jak zlotowka bedzie warta tyle co papier toale
                        > towy.
                        > > A ceny zaczna rosnac.

> Kiedy to będzie? W 2050 roku???

Nie sadzy bysmy mieli az tak wiele szczescia. A co, w 2050 planujesz nie zyc ze masz to gdzies?

> Już 4 lata jest 500+ a wcześniej PO miało de
                        > ficyt po 40 mld rocznie wiele lat i powiedz gdzie ta inflacja?

Ile lat zadluzala sie Grecja? Dodaj do tego nadchodzacy kryzys na swiecie... i bedziesz miec komplet.

> paliwo droższe o
                        > 20 groszy wielkie mi halo!

Debilu, umiesz myslec bardziej perspektywicznie niz 5 lat?

Dobrobyt z czasow Gierka tez nie trwal i nie skoczyl sie w miesiac a trwal dekade... za to dlugi po Gierku splacalismy przez ponad 2 dekady. A tak krotko tylko z powodu wielkich umorzen.

> więc bajki i głupie wizje strachu rozsiewasz strasz
                        > ysz ludzi swoimi wymyślonymi głupimi bajkami o hiperinflacji nie mając pokrycia
                        > w faktach !

Zapytaj nas jeszcze raz dlaczego jestes debilem, debilu.

> Dolar nigdy po 1989 roku nie kosztował 30zł ! Wręcz kosztował ok.
                        > 4 zł w 2003 roku a dziś też ok. 4 zł więc bredzisz że po 30zł!

Jestes tak glupi, ze nawet czasu przyszlego o przeszlego nie rozrozniasz, matole.

> Polska gospodark
                        > a się rozwija w tempie szybszym niż zachodnie gospodarki...bezrobocia praktyczn
                        > ie nie ma ! ceny stoja w miejscu! Ludzie mają dużo pieniędzy z 500+ ,każdy dziś
                        > ma w domu po 2-3 samochody więc gdzie ta bieda i gdzie ta inflacja? w twoich c
                        > horych snach!

Acha, i ta szczescliwosc juz jest dana na zawsze..
                        A to, spoko - nie wiedzialem.

> jestes skonczonym idiota.
                        > ale nie jestem skończonym chamem

TO bez znaczenia, wazne ze choc w jednym sie zgadzamy. WIdac podziely nie sa na tyle duze, by idiota nie mogl przyznac sie do wlasnego debilizmu.

Szacun!

>.idiotą tez nie
                        > jestem....

Jestes, jestes... ale skad masz o tym widziec skoro jestes?

--
                        Pozdrawiam,
                        galtom

• galtomone Re: Wyjasnisz mi? 25.06.19, 12:47
                          Ps. Skoro jak twierdzisz nie jestes idiota, to czekam na konkretne i rzeczowe odpowiedzi, na temat, na zadane powyzej proste pytania.

Wtedy rozwaze czy przekwalifikowac cie z idioty na durnia.

--
                          Pozdrawiam,
                          galtom

"If everything seems under control, you're not going fast enough." - Mario Andretti
                          • hukers Re: Wyjasnisz mi? 26.06.19, 10:16
                            Galtom, skończ już z tą Grecją, bo pokazuje to, że hooja wiesz o ekonomii. Jeżeli coś złego będzie się działo z naszą gospodarką, będziesz to miał w GW na jedynce. Na czerwono.
                            A teraz spocznij.
                            • galtomone Re: Wyjasnisz mi? 26.06.19, 10:54
                              A jakies argumenty ze ty wiesz wiecej?
                              Wiesz jaka drozyzna sie zrobila w Grecji od czasu kryzysu i jak zle zaczelo sie zyc - w porownaniu do czasow z przed kryzysu - przecietnemu Grekowi?

--
                              Pozdrawiam,
                              galtom

• galtomone Re: Wyjasnisz mi? 26.06.19, 10:55
                                Ps. Wenezuele jakos dziwnym trafem pominales... a tam tez panstwo rozdawalo wszystko co moglo...

Dzis ewidentnie maja raj i wszyscy sa zadowoleni.

--
                                Pozdrawiam,
                                galtom

• agios_pneumatos Re: Wyjasnisz mi? 26.06.19, 13:09
                                galtomone napisał:

> A jakies argumenty ze ty wiesz wiecej?
                                > Wiesz jaka drozyzna sie zrobila w Grecji od czasu kryzysu i jak zle zaczelo sie
                                > zyc - w porownaniu do czasow z przed kryzysu - przecietnemu Grekowi?
                                >

Opowiedz mi coś o tym.
                      • jeepwdyzlu Re: Wyjasnisz mi? 25.06.19, 13:38
                        Polska gospodarka się rozwija w tempie szybszym niż zachodnie gospodarki...bezrobocia praktycznie nie ma ! ceny stoja w miejscu! Ludzie mają dużo pieniędzy z 500+ ,każdy dziś ma w domu po 2-3 samochody więc gdzie ta bieda i gdzie ta inflacja? w twoich chorych snach!
                        ----
                        Misiek.
                        Niemcy mają 2 razy większą od nas populację. I SIEDEM razy większą gospodarkę. Identycznie było w 1939.
                        Dokonaliśmy skoku, ale i tak jesteśmy zapóźnieni. Za Twojego życia Zachodu pod względem zamożności nie dogonimy.
                        Ale powinniśmy próbować.
                        Więc musimy inwestować. W drogi, szpitale, lotniska, kolej, elektrownie.
                        Na 500+ poszło 27 mld zł w 2018.
                        Jak dojdzie kasa na pierwsze dziecko - w 2020 wydamy na ten program (my, bo nie rząd i nie pis, tylko Ty, ja, galtom...) 42 mld zł
                        W JEDEN rok.
                        Strzelamy sobie w stopę bo nie stać nas na to.
                        Stać nas powiesz. Nie ma inflacji. Wszystko gra. Na razie.
                        Inwestycje maleją. Pis zadłuża nas tak samo jak wcześniej PO,.mimo,.że gospodarka rośnie. Przychody z vat zamiast rosnąć w ślad za rosnącą gospodarką - są mniejsze niż w 2018. Niemcy zwalniają tempo a to nasz największy partner. Ropa może podrożeć z dnia na dzień nawet dwukrotnie. Żywność jest coraz droższa. Efekt? Juz w 2020 nastąpi ochłodzenie koniunktury. A wcale nie niemożliwy konflikt np z Iranem może nas wpuścić w głębokie kłopoty.
                        Pomyśl o tym na spokojnie

--
                        YCDSOYA
              • wislok1 Re: Wyjasnisz mi? 25.06.19, 20:25
                > a co mnie to obchodzi jakiś deficyt?

Ni slusznie, jak za Gierka, potem jak pier.olnie prierwszy polecisz z siekiera gonic swoich OBECNYCH idoli....
        • 1realista Re: OT - Vega, film, efekt 24.06.19, 19:06
          bigzaganiacz napisał(a):
          > przeprowadzi zmianę ustrojową.
          > na kraj demokracji ludowej ?

Zobaczymy kołku jak się będziesz śmiać po tej ich zmianie.

> ani i okradani przez liberałów i ich propagandowe media więc teraz albo garną s
          > ię do tych wiarygodnych rozdających pieniądze a
          > rozumiem ze nie rozumiesz polglowku ale im wieksze rozdawnictwo tym szybciej si
          > e konczy

Rozdawnictwo się nie skończy. Mozna jeszcze ruszyć podatki bogatym, można zrobić mądry kataster, mozna 500+ zamienić na 300 + i ulgę podatkową dla dzieci.
          Jak bedzie kryzys to ludzie będą lgnąć do pisu bo za po i ich dobrobytu zafundowali nam aferę amber gold, podniesienie vat, podniesienie wieku emerytalnego oddajać kupę kasy mafi vatowskiej. A pis dba o ludzi. I przekonaj potem takiego "misiaczka" że jest inaczej. PO wzorcowo spierdoiło sprawę reformy podatkowej. Mieli na to 40 mld które teraz pis rozdaje. Stracili wiarygodność.
    • wislok1 Re: OT - Vega, film, efekt 24.06.19, 20:06
      To nie wiadomo

Kler i partia rzadzaca to jak prawe i lewe pluco systemu wladzy..........

Film o klerze przed wyborami samorzadowymi dal duzo glosow opozycji...

Potem czarni sie zmobilizowali i zaczeli opowiadac o gejach, profanacjach, ruszyl zazarty i bezpardonowy atak na kazdego, kto nie jest katolikiem popierajacym partie rzadzaca....

Film Siekielskiego tego nie odwrocil, po przecietny wyborca partii rzadzacej i zwolennik ksiezy jest tak poddany propagandzie plynacej glownie z TVPIS i kosciolow, , ze nie jest w stanie samodzielnie myslec, bierze wszystko jako prawde, skala prania mozgow jest jak w panstwach totalitarnych, JEST jak w NAJGORSZYCH panstwach totalitarnych !!!
      • wislok1 Re: OT - Vega, film, efekt 24.06.19, 20:09
        Oczywiscie do tego dochodzi rozdawnictwo pozyczonych pieniedzy,
        oglupieni w 100% przez propgande ludzie biora je jako zbawienie i NIKT z nich nie wie, ze pieniadze biora sie wytwarzania dochodu narodowego, nie z rozdawania pozyczonego......

ale bez tej totalitarnej propagandy partia rzadzaca mialaby minimum 10 punktow procentowych mniej....
      • wislok1 Re: OT - Vega, film, efekt 24.06.19, 20:18
        Mialem przyjemnosc ogladac Wiadomosci TVPIS i z wiadomosciami mialo to tyle wspolnego co krzeslo z krzeslem elektrycznym

Tobyla propaganda tak prymitywna i tak wkladana doslownie lopata do glowy, ze za Gierka komuchy byly bardzó subtelne

Ale to dziala, to jednoczesnie ludzie sa podddawani takiemu samemu praniu mozgow przez kler, a rozdawana kasa dodatkwo propagande wzmacnia
    • hukers Re: OT - Vega, film, efekt 26.06.19, 10:22
      Ja też obstawiam, że nie będzie efektu negatywnego, ale trzeba by zapytać Jeepa, on jest dobrym antywskaźnikiem. Przewidział wszak przesilenie po Klerze Smażowskiego i porażkę Pis-u w wyborach do PE.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.