Dodaj do ulubionych

znalazłem fajnego Dieselka

03.07.19, 10:36
Klikam, patrzę i nie wierzę....czy 9 letni Diesel może mieć tak niski przebieg 84 000?
Te z Niemiec mają w tym roczniku często 200 000 a w Polsce proszę bardzo
Obserwuj wątek
Edytor zaawansowany
        • qqbek Re: znalazłem fajnego Dieselka 03.07.19, 15:42
          misiaczek1281 napisała:

> Ps. Kuba ile dałeś za swojego Golfa 1.6 TDI? Jak Ci się spisuje ten silnik? Ja
          > k często wypala DPF-a?

Ponad dwa razy tyle co chcą za tego (i tak, to była okazja, od znajomego, a nie z komisu).
          Co ciekawe - kupowałem niespełna 2-latka, a nie 9-latka, a przebieg mój miał ledwie 19 niższy (65 czy 63 jak go kupiłem).
          DPF wypala ledwo zauważalnie... ot nagle stajesz gdzieś na wiosze przy znaku "Stop" a silnik zamiast 800 obrotów, trzyma nadal ~1100, tak więc nie wiem, czy zawsze mi się uda zauważyć.

A ty się widzę znów bidawersją z korbotronikiem interesujesz :)
          --
          Jestem Lubelakiem, to podobno nieuleczalne. Może dlatego, że nikt się z tego leczyć nie chce.
      • gzesiolek Re: znalazłem fajnego Dieselka 03.07.19, 11:24
        Cytując (ciekawe kogo?):
        1. Drogi w naprawach: dwumasa, turbo,DPF,wtryski = 10-12 000 zł
        2. Niska kultura pracy (słynne kle kle kle i drgania)
        3. W zimie wytrąca się parafina
        4. Nowy Diesel jest droższy w zakupie od benzynówki o 8-12 tys.zł
        5. 90% Diesli ma większe przebiegi od benzynówki
        6. silnik dłużej się nagrzewa i wolniej osiąga temperaturę roboczą a w zimie później leci ciepłe powietrze:)

A to był jeden z tych delikatniejszych i merytorycznych postów...
    • bolo2002 Re: znalazłem fajnego Dieselka 03.07.19, 19:25
      Proszę pamietać, że w polskich komisach nawet dokumenty są podrabiane!!!! Miałem kilka golfów/Golf2,3,4 i Vento x 2 i powiem krótko- nie polecam tej marki nikomu! Ten diesel to 105 KM i troche przestarzały silnik! A cena 27000 zł to przesada. Otóz na rynku jest lepszy diesel, absolutnie oszczędniejszy i bezawaryjny. To diesel 1,6 CRDi VGT o mocy 116 lub 128 KM !!! mam samochód z takim dieslem-rewelacja! Montowany w samochodach Kia i Hyundai. Za Kia Ceeda z 2010 r zapłaci pan max 15000 zł, bo one kosztuja ca 3000 Euro = koszty w Polsce max 1500 zł. na dodatek mozna dostac Ceeda Sportwagen-czyli kombi/bagaznik 534 l poj !/. I po co Panu ten Złom od VW? Mam samochód Kia z tym silnikiem i z 2006 r-niczego nia naprawiam. Spalanie 5,5 l śr. autostrada 4 l/100 km. zasieg na 1-ym zbiorniku = 1500 km!!! Samochód kupiłem za 9500 zł z dostawą na podwórko! Golfa za 27000- nigdy !
      • przyjemny_gosc Re: znalazłem fajnego Dieselka 03.07.19, 22:19
        Koreańce nie robią dobrych diesli i nigdy nie robili.
        Dobre diesle robili Niemcy, ale kiedyś przyszedł Helmut do Jurgena i mu powiedział, że Her Jurgen, Ty za dobry silnik robisz. On się za mało psuje. Ty musisz zrobić gorszy, co by my na częściach zarobili.

Czasami Francuzom udało się zrobić dobrego diesla jak 1.6 HDI, ale to na złość Niemcom. No i finezję w dieslach mieli też Włosi, chociaż nie wiadomo właściwie dlaczego. Przypuszczam, że dobra jednostka JTD wyszła im przez przypadek.
      • qqbek Re: znalazłem fajnego Dieselka 03.07.19, 23:30
        Fajnie tak wnioskować o Golfie 6, jak się miało najwyżej Golfa 4?

Bo widzisz, ja mam Golfa (i to z tym nieszczęsnym silnikiem - tylko trochę nowszym (EA288)) i nie narzekam.
        Leję, jeżdżę, dolewam (paliwa), jeżdżę i raz na rok do serwisu na przegląd. Tyle.

To ja, opierając się na twoim podejściu, napiszę trochę o autach KIA:
        Nie polecam tego gówna!
        Mój dziadek kupił Pride w salonie w 1998 roku i gorszego gówna niż KIA nie ma!
        Rdza zaczęła to wpierdalać ledwo z salonu wyjechała.
        Jak się dziadek w 2011 odmeldował z tego świata, to stało to gówno jeszcze pół roku w garażu, bo nikt z rodziny tego nie chciał. W końcu wziął mój brat cioteczny (ksywa w rodzinie "finisher" bo ma sporą wadę wzroku i nawet w okularach coś zawsze przeoczy - co skutkuje tym, że niejedno auto już rozjebał - o dziwo w 2/3 przypadków nie ze swojej winy) i wykończył. 8-letnia lustrzanka, którą miał w bagażniku w chwili, gdy wymuszono na nim pierwszeństwo była droższa niż truchło Pride z przebiegiem poniżej 100,000 km (przynajmniej wg. wyceny TU sprawcy).
        KIA to gówno. Znam te auta. Miałem okazję jeździć Pride (i nawet nie chcieć jej za nic wziąć za darmo). Dlatego uważam, że moja opinia dotyczy również Ceed-a ;)
        (a tak przy okazji - ojciec "Finishera" ma teraz 6-letniego Ceed-a, kupił w salonie, już rdzewieje)

--
        Jestem Lubelakiem, to podobno nieuleczalne. Może dlatego, że nikt się z tego leczyć nie chce.
            • qqbek Re: znalazłem fajnego Dieselka 04.07.19, 00:02
              dodekanezowiec napisał:

> Rok 2001 - "co to jest Samsung, normalny telefon to Nokia".

Niech zgadnę:
              - w domu z troską głaskali ciebie po główce twierdząc, "no cóż, przynajmniej sprawny nieułomny fizycznie, to może sobie jakoś radę da?".

--
              • qqbek Re: znalazłem fajnego Dieselka 04.07.19, 09:51
                dodekanezowiec napisał:

> On nie pierwszy raz z tym Pride.
                Oj w takim kontekście pierwszy raz.
                Zbyt bystry nie jesteś.

> Tylko na podstawie tego że w jego rodzinie był
                > a rdza w Kiach- wyciąga wnioski.
                Cóż - Pride zeżarła, bo to była przedpotopowa konstrukcja i technologia.
                To, że 6-letnią Ceed (garażowaną pierwsze dwa lata) już zaczyna wpierdzielać (progi, jeden błotnik) to już jednak spora przesada.

> I wielu na forum z taka pogarda się odnosi do
                > Kii bo zatrzymali się 20 lat temu w jej postrzeganiu.
                KIA ma fajne auta, taki Stinger wygląda nieziemsko.
                Ale nadal ma nierozwiązane problemy z jakością.
                Zapytaj kiedyś znajomego policjanta (jak masz), co sądzą o swoich służbowych Ceed-ach :)

--
                  • qqbek Re: znalazłem fajnego Dieselka 04.07.19, 11:16
                    Fantasta:
                    www.motofakty.pl/artykul/policjanci-narzekaja-na-radiowozy-kia.html

"Ekonomiczne" 12 litrów ON w 2.0, 10 litrów w 1.6 🤪

--
                      • dodekanezowiec Re: znalazłem fajnego Dieselka 04.07.19, 13:48
                        Pamiętam ten artykuł. Śmiali się internauci że podbierano paliwo. Miarodajne spalanie to bardziej w raportach spalania itp. Poza tym silnik 1.6 chwalilem - i 1.6 benzyna i 1.6 diesel są najbardziej polecane. Zawieszenie - częściej do wymiany bywały elementy niż może w innych autach. Czasem któryś konkretny czerwony lakier chyba taki wiśniowy niemetalik się luszczyl na początku produkcji. A tak to powazniekszych napraw nie maja te auta. A jeszcze lepsza jakosc jest z produkcji w Korei niż że Słowacji
                      • qqbek Re: znalazłem fajnego Dieselka 04.07.19, 13:54
                        nazimno napisał:

> Paliwo moze sie "dodatkowo dematerializowac"?
                        >
                        > Cos te 12 l ON wydaje sie dziwne.

No coś ty! 😜
                        (swoją drogą pamiętam parking przy bazie Transpedu (taka lokalna konkurencja PKS istniejąca kiedyś) - początek lat 90-tych, mało kto jeździ Dieslem, można nadal bez kłopotu nowego benzynowego Transita i T4 dostać... a parking na prywatne auta kierowców do ostatniego miejsca wypełniony "klekotami")

--
                          • misiaczek1281 Re: znalazłem fajnego Dieselka 04.07.19, 15:27
                            Moda na Diesle już minęła....obecnie coraz więcej sprzedaje się benzyniaków...Ciekawe czym kierują się ludzie kupujący Diesla....dla mnie Diesel to zło....mnóstwo skomplikowanego osprzętu i usterek począwszy od wtrysków po 1400 zł (a są 4) , przez dwumasę po 1300 zł sztuka, a skończywszy na DPF-ie i turbo....Ja w prostej benzynówce nie mam tych rzeczy więc nie mam obaw że kiedyś się zepusją a prędzej czy później takiemu kubusiowi się coś z wymienionych zepsuje :)
                            • vogon.jeltz Re: znalazłem fajnego Dieselka 04.07.19, 15:31
                              > Ciekawe czym kierują się ludzie kupujący Diesla

Tym, że jeżdżą w długie trasy, a w takich zastosowaniach diesel wciąż jest bezkonkurencyjny. Poza tym w wielu krajach wciąż obowiązują idiotycznie skonstruowane różnego rodzaju podatki drogowe uzależnione od emisji CO2, a tego diesel emituje mniej.

> dla mnie Diesel to zło

To po chuj wrzucasz tutaj temat "znalazłem fajnego dieselka", tępy chamie?
                              • misiaczek1281 Re: znalazłem fajnego Dieselka 04.07.19, 16:44
                                vogon.jeltz napisał:

> > Ciekawe czym kierują się ludzie kupujący Diesla
                                >
                                > Tym, że jeżdżą w długie trasy, a w takich zastosowaniach diesel wciąż jest bezk
                                > onkurencyjny. Poza tym w wielu krajach wciąż obowiązują idiotycznie skonstruowa
                                > ne różnego rodzaju podatki drogowe uzależnione od emisji CO2, a tego diesel emi
                                > tuje mniej.
                                czego emituje mniej? emituje więcej hałasu i więcej dwutlenku węgla niż benzyna z LPG. Na zachodzie wprowadzili podatki od Diesla to się pozbywają a Polaczki się cieszą i kupują i smrodzą a do tego płacą po kilka tysięcy za serwis bo sprowadzone Dieselki mają po 200-300 tysięcy i pada po kolei dwumasa,. wtryski turbo...:)

>
                                > > dla mnie Diesel to zło
                                >
                                > To po chuj wrzucasz tutaj temat "znalazłem fajnego dieselka", tępy chamie?
                                miałem cichą nadzieję że mnie przekonasz do Diesla....cóż....prawie Ci się udało ale zacząłeś obrażać i lipa:)
                                • vogon.jeltz Re: znalazłem fajnego Dieselka 04.07.19, 17:32
                                  > czego emituje mniej? emituje więcej hałasu i więcej dwutlenku węgla niż benzyna z LPG

Znowu bredzisz, tępy chamie. Emisja dwutlenku węgla jest w uproszczeniu funkcją ilości spalanego paliwa: spalasz więcej - emitujesz więcej. Z litra LPG wychodzi co prawda mniej CO2 niż z litra ON, ale samochód na gaz spala ok. dwukrotnie więcej tego paliwa niż porównywalny diesel, zatem EMITUJE WIĘCEJ CO2, tępy chamie.

> Na zachodzie wprowadzili podatki od Diesla to się pozbywają

Wysokie podatki sa dla starych diesli, tępy chamie. Nowe samochody z silnikiem wysokoprężnym, które spełniają obecne normy, są przeważnie niżej opodatkowane, ponieważ emitują mniej CO2.

> miałem cichą nadzieję że mnie przekonasz do Diesla.

Ty jesteś tępym chamem, którego nie da się do niczego przekonać.
                                  • misiaczek1281 Re: znalazłem fajnego Dieselka 04.07.19, 20:13
                                    vogon.jeltz napisał:

> > czego emituje mniej? emituje więcej hałasu i więcej dwutlenku węgla niż b
                                    > enzyna z LPG
                                    >
                                    > Znowu bredzisz, tępy chamie. Emisja dwutlenku węgla jest w uproszczeniu funkcją
                                    > ilości spalanego paliwa: spalasz więcej - emitujesz więcej. Z litra LPG wychod
                                    > zi co prawda mniej CO2 niż z litra ON, ale samochód na gaz spala ok. dwukrotnie
                                    > więcej tego paliwa niż porównywalny diesel, zatem EMITUJE WIĘCEJ CO2, tępy cha
                                    > mie.
                                    zgoda że Niemcy wprowadzili podatki od Diesla i dlatego Polak kupi bo u nas nie ma nawet badań technicznych emisji spalin na przeglądzie :) Polacy kochają Dieselki a szkoda bo dla mnie Diesel to zzło i syf.....mój 1.4 mpi spala ok. 8 litrów LPG na setkę a Diesel spala ok. 6-7 litrów ON więc gdzie tu widzisz dwa razy więcej? to tylko litr więcej:) Powiedz dlaczego w Dieslach montują filtry DPF ? żeby zatrzymać choć część tego syfu sadzy CO2 ale "sprytny" Mietek i Wacek wycinają filtry i trują a połowa Dieselków ma wycięte filtry smrodząc bardziej niż Diesel z filtrem a 2 razy bardziej niż LPG:)
                                    >
                                    > Ty jesteś tępym chamem, którego nie da się do niczego przekonać.
                                    Da się, ale trzeba mieć argumenty a nie tylko wyzwiska hehe:)
                                    • samspade Re: znalazłem fajnego Dieselka 04.07.19, 20:47
                                      misiaczek1281 napisała:

> dla mnie Diesel to zzło i syf

Zło i syf wydobywa się z twojego komina.

>mój 1.4 mpi spala ok. 8 litrów LPG na setkę a Diesel spala ok. 6-7 litrów ON

Bredzisz. Przy jeździe gdzie twój srolo spali 8 litrów diesel z porównywalną mocą spali 4,5 do 5.

> ale trzeba mieć argumenty

A czemu ty nie masz argumentów tylko wyssane z brudnego .... bzdety.

• vogon.jeltz Re: znalazłem fajnego Dieselka 05.07.19, 10:37
                                      > dla mnie Diesel to zzło i syf

Naprawdę nikogo nie obchodzi, czym jest diesel, czy cokolwiek, dla takiego tępego chama jak ty.

> mój 1.4 mpi spala ok. 8 litrów LPG na setkę a Diesel spala ok. 6-7 litrów ON

Której literki w słowie "PORÓWNYWALNY" nie rozumiesz, tępy chamie? W warunkach, gdy twój szrot spali 8 litrów LPG, nowy diesel o podobnej mocy i osiągach spali 4.

> Powiedz dlaczego w Dieslach montują filtry DPF ?
                                      > żeby zatrzymać choć część tego syfu sadzy CO2

Filtry DPF montują, żeby zatrzymać cząstki sadzy, ale sadza to jest węgiel, tępy chamie. Podczas wypalania filtra ten węgiel jest spalany do... tak, zgadłeś, dwutlenku węgla! Tak więc DPF nie tylko nie zatrzymuje CO2, ale jeszcze go dodatkowo w niewielkich ilościach wytwarza.

Choć i tak jest go sumarycznie zdecydowanie mniej niż w twoim srolo. Polo diesel produkuje jakieś 100g CO2/km, twoje wytwarza jakieś 140 albo i więcej.

> połowa Dieselków ma wycięte filtry smrodząc bardziej

Ale nie rozmawiamy o smrodzie, tylko o dwutlenku węgla, tępy chamie. Którego diesel zawsze będzie emitował MNIEJ niż twoje srolo.
                            • samspade Re: znalazłem fajnego Dieselka 04.07.19, 18:07
                              misiaczek1281 napisała:

> przez dwumasę po 1300 zł sztuka,

A tych dwumas masz w dieslu ile?

>.Ja w prostej benzynówce

To nie benzynowka jest prosta.
                              Chociaż ona działa. Słabo ale działa.

>nie mam tych rzeczy

Ich brak nie jest twoim problemem
    • wislok1 Re: znalazłem fajnego Dieselka 03.07.19, 22:37
      Moze miec, ale sam przebieg to jedna rzecz, a jaki jest stan faktyczny auta, to jest druga sprawa---

Samochód w pełni bezwypadkowy ???

Czyli sa samochody bezwypadkowe czesciowo ???

Kiedys mialem na oku ladne auto, zona chciala je koniecznie kupic, ale po dokladnym sprawdzeniu okazalo sie, ze pierwszy wlasciciel go rozpier.olil ladujac w rowie...
      Sprawdzilem to z problemami, bo drugi wlasciciel, ktory chcial mi to cudo sprzedac,
      dal mi na krotko do wgladu dokumenty
      Wszystko bylo niby OK, cala historia serwisowa, wszystkie przeglada wASO, stan licznika udokumentowany, brac i nie narzekac...
      W czasie gdy sprzedajcy gadal z zona, zrobilem fotke i mialem dostep do adresu pierwszego wlasciciela...
      Nie zauwazyl, ze to zrobilem...

No i zadzwonilem do goscia, numer znalazlem w ksiazce telefonicznej....
      No i sie okazalo, ze pierwszy wlasciciel prawie auto skasowal, a drugi prawie za darmo go kupil, doprowadzil do stanu uzywalnosci i teraz sprzedawal...

W ogloszeniu bylo napisane jak byk auto 100% bezwypadkowe...

Bala dosc ostra scysja i auto oczywiscie nie kupilem...

ALe najfajniesza byla opinia niedoszlego sprzedawcy....

Oswiadczyl, ze napisal prawde, bo to nie byl wypadek
      Gosciu wyladowal w rowie, ale nie byl ranny, a wypadek jest wtedy, kiedy kogos zabieraja do szpitala....
      • yasiaq Re: znalazłem fajnego Dieselka 03.07.19, 23:00
        Jak wcześniejszy właściciel był w Niemczech to NIE DA SIĘ do niego zadzwonić bo Niemcy jak wiadomo nie maja telefonów, nie da się z tego samego powodu napisać SMSa ani maila w Niemczech nie ma książek telefonicznych dostepnych online , nikt tez nie ma tam facebooka..Obsługa google tłumacza jest MASAKRYCZNIE trudna i w ogóle NIC SIĘ NIE DA.. Zostaje tylko ślepa wiara w "salon Polska" i opowieści Mirka handlarza..
      • misiaczek1281 Re: znalazłem fajnego Dieselka 04.07.19, 15:20
        wislok1 napisał:

> Oswiadczyl, ze napisal prawde, bo to nie byl wypadek
        > Gosciu wyladowal w rowie, ale nie byl ranny, a wypadek jest wtedy, kiedy kogos
        > zabieraja do szpitala....

eee do szpitala to może być tylko złamana noga i to jeszcze nie wypadek Panie ....
        Wypadek jest wtedy gdy są ofiary śrmiertelne i to w liczbie co najmniej 4 :)
      • dr.hayd Re: znalazłem fajnego Dieselka 05.07.19, 10:21
        Faktem jest, że wypadek wypadkowi nierówny.
        1. Często zdarza się, że spod kół samochodu przed Tobą wyleci kamień (fartuchy przeciwbłotne zwane chlapaczami są w Europie nieobowiązkowe) , tłucze Ci przednią szybę. Wypadek. Trzeba wstawić nową szybę. Ale czy to dyskwalifikuje taki samochód?
        2. Czasami samochód ląduje w rowie. Wypadek. A po wyciągnięciu z rowu okazuje się, że nie trzeba nic naprawiać, bo prędkość był niewielka, a w rowie było miękko.
        3. Są też wypadki, po których naprawy ograniczają się do wymiany plastikowego zderzaka i lampy. Lub polakierowania na nowo drzwi.
        Takie wypadki ma za sobą właściwie każdy samochód, który przejeździł kilka lat.
        Potraktować opisane przez mnie przypadki na równi z takimi, gdzie w wyniku wypadku nastąpiło naruszenie płyty podłogowej, wystrzelenie poduszek powietrznych, nastąpiła deformacja ramy przestrzennej?
        • wislok1 Re: znalazłem fajnego Dieselka 05.07.19, 18:45
          Ja sie z tym w 100% zgadzam

W tym przypadku niestety nie chodzilo o to, ze facet wjechal do rowu i auto z tego wyszlo cale

Takie wypadki w Niemczech typu kamien w szybe, porysowany zderzak, lekkie wgniecenie, takie na kilka cm, to czesta sprawa, raczej nikt tego nie ukrywa, bo auto w praktyce na tym nie ucierpialo i jego wartosc w praktyce nie spadla

Wyszlo cale poharatane, blacharz z lakiernikiem oraz mechanik mieli co robic

A gosc sprzedjacy to zatail
          • wislok1 Re: znalazłem fajnego Dieselka 05.07.19, 18:50
            Pierwszy wlasciciel mial na auto, ale juz na AC nie
            Koszt naprawy byl spory
            I cwaniak handlarz auto odkupil za bezcen, a potem po PROWIZORYCZNEJ naprawie chcial sprzedac

Generalnie auto wygladalo ZA DOBRZE jak na 3 latka
            Wygladalo jak auto prosto z salonu
            To wzbudzilo moje watpliwosci

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się