Dodaj do ulubionych

odszkodowanie za utratę wartości pojazdu

07.07.19, 14:26
Dostaliście kiedyś kasę za utratę wartości pojazdu w wyniku stłuczki/wypadku?
Ja dawno temu raz miałem stłuczkę i gdy zagadałem że auto po stłuczce będzie miało mniejszą wartość to gościu powiedział że tak panu naprawią auto że będzie jak nowe i figę dostałem:)

tvn24bis.pl/moto,99/roszczenie-za-utrate-wartosci-pojazdu-po-wypadku,817699.html?fbclid=IwAR3RZd2GImi3vjOXs6ahpzFQoJ2ELrCARv-4-pumHi7mXGHrnpdHTJfrsPo
Obserwuj wątek
Edytor zaawansowany
    • engine8 Re: odszkodowanie za utratę wartości pojazdu 07.07.19, 23:36
      U nas jest ta opcja i nikt jej nie uzywa bo sie nie oplaca.
      Auto po wypadku bedzie mialo mniejsza wartosc - pytanie kto to in ile ocenia?

Np masz auto ktorego "wartosc rynkowa" jest 5 tys PLN.... Walnal cie ktos i po naprawieniu (gdziiw wyglada jak nowe) zadasz dodatkowo za utrate wartosci...
      Do kogo idziesz do wyceny? Zalozmy ze do "oficjalnej" stacji wyceny albo ubezpieczenia - bo chyba na oko tego nie robisz... Oni wyceniaja wg swoich taryfikatorow i oceniaja ze auto orginalnie bylo warte 3 tys a teraz 2500 PLN.. i dostajesz 500PLN za strate wartosci...

Teraz masz drugi wypadek - ktos ci skasowal auto - teraz juz warte wg wyceny ekspertpw jedynie 2500PLN i tyle dostaniesz odszkodowania ktore jeszcze ci pomniejsza o zuzycie.

• przyjemny_gosc Re: odszkodowanie za utratę wartości pojazdu 07.07.19, 23:50
      Nie ma nic takiego na rynku. Musiałbyś się sądzić w procesie cywilnym.
      Pewną rekompensatą jest ubezpieczenie GAP. Głównie stosowane przy samochodach na kredyt. Chodzi o to, że auto po 1 roku traci na wartości, np. 10%, a Ty wykupując tą opcję masz gwarancję, że ubezpieczyciel będzie Ci liczył od wartości pojazdu w dniu zakupu.
      • kanna13 Re: odszkodowanie za utratę wartości pojazdu 08.07.19, 09:38
        Ubezpieczenie GAP możesz wykupić dla nowego samochodu bez względu na sposób w jaki za niego zapłaciłeś.
        I dotyczy to jedynie przypadku gdy w trakcie roku ubezpieczenia z opcja GAP nastąpi kradzież pojazdu czy szkoda
        całkowita.
        W takim wypadku FU w ramach ubezpieczenia za kradzież czy szkodę całkowitą wypłaca kwotę wartości samochodu z dnia zawarcia polisy a nie kwotę wyliczona z dnia powstania szkody.
        W niektórych firmach GAP jest włączone do AC w wersji naprawy w ASO i na częściach fabrycznych.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się