Dodaj do ulubionych

Instrukcje do aut

07.07.19, 16:41
Dla zasady czytam od deski do deski instrukcje dołączane przy zakupie auta (zresztą innych urządzeń które pojawiają sie w domu też). I stwierdzam że wraz z rozbudową wyposażenia są one coraz mniej strawne.(może też mam coraz więcej lat i to dlatego). W każdym razie można czasem wychwycić perełki. Tak ze 13 lat temu okazało sie że Merc C nie wydrukował jednej strony w instrukcji. Musieli wymienić. Tiguan - irytowały mnie odnośniki i uwagi odnośnie bezpieczeństwa które pojawiały sie co chwila. Stawkę przebiła jednak Mazda CX5. Normalnie z autem dostarczana jest instrukcja skrócona ale ja poprosiłem o normalną. Po pewnym okresie dostałem tomiszcze 950 stron. Dopiero teraz widać jak 'redaktorzy' sa w stanie zamulić obraz.
A co do perełek to np: jest możliwość zaprogramowania wysokości otwierania tylnej klapy; radio jest wyposażona w CD ale też można oglądać DVD.
Jaki Wy macie spostrzeżenia odnośnie instrukcji?
Obserwuj wątek
Edytor zaawansowany
    • wislok1 Re: Instrukcje do aut 07.07.19, 23:33
      Dla mnie to jest masakra

Tak pisza, zeby ciezko bylo zrozumiec za pierwszym razem,przy czytaniu w domu,,,,

Za drugim, jak ktos z instrukcja pojdzie do auta i zacznie wszystko DOKLADNIE analizowac, to skojarzy

I tak jest zawsze

No, ale moze ja jestem za glupi....
      Chociaz predzej chodzi o to , ze firmy tlumacza wszystko na jedno kopyto, na zywca,
      automatycznie z angielskiego na polski, a tu potrzebn jest tlumacz z wyobrania, co rozumie wszystkie niuanse jezykowe
    • waga160 Re: Instrukcje do aut 08.07.19, 01:06
      Mnie to zawsze wkurza ze w takiej instrukcji trudno znalezc "index" czy spis tresci. Na przyklad chce po raz pierwszy zmienic olej, i juz po pol godziny wiem ile oleju wchodzi do silnika, hehe. Dlatego moje instrukcje sa przeze mnie wzbogacone o sciagawki, streszczenie najczesciej potrzebowanych informacji. Bo ile razy mozna czytac zeby nie polegac na samym podnosniku tylko uzyc podpor stalych itp pierdul, kolejnosci dokrecania srub, ale ni huhu o cisnieniu w oponkach.
      • engine8 Re: Instrukcje do aut 08.07.19, 01:43
        Cisnienie w oponkach? Przeciez to jest na slupku w drzwiach kierowcy?

To Ty poczekaj jak bedziesz zmienial olej w E90 to bedziesz zaskoczony bo tu ngdy nie wiadomo - wlewa sie tyle ile sie wylalo...

No i przeciez wystarczy spytac swojego smartfona i masz odpowiedz od reki.... po co szukac najpierw instrukcji a potem w instrukcji?
        • waga160 Re: Instrukcje do aut 08.07.19, 01:57
          > Cisnienie w oponkach? Przeciez to jest na slupku w drzwiach kierowcy?

Czasami na slupku pisze See Owners Manual:) Zartuje, ale te na slupku dotyczy najwyzej kompletu fabrycznego, ktory byl na przyklad na szesnastkach a teraz sa dwudziestki. Dlatego ja swoje "uwagi" notuje na ostatniej stronie instrukcji i tam zagladam najpierw.

> To Ty poczekaj jak bedziesz zmienial olej w E90 to bedziesz zaskoczony bo tu ng
          > dy nie wiadomo - wlewa sie tyle ile sie wylalo...

Zmienialem. I nalalem nie wedlug tego ile sie wylalo, tylko wedlug zgadnij czego… Instrukcji. Ale teraz jest to dla wygody permanentnie zapisane zolta kredka swiecowa przy samym wlewie oleju.
    • bywalec.hoteli Re: Instrukcje do aut 08.07.19, 11:40
      Instrukcja od VW Golfa - beznadzieja, mam wrażenie, że to nie instrukcja tylko dupochron dla producenta i te same informacje "bezpieczeństwa" muszą być wielokrotnie napisane, ale nie da się tego sensownie czytać.

--
      Lato :-)
    • marekggg Re: Instrukcje do aut 08.07.19, 12:12
      XC60 - przeczytalem kilka stron, zreszta instrukcja ma moze i 30 stron, reszta w .pdf do sciagniecia.
      Podobno czyta DVD, ale jak wlozylem DVD do odtwarzacza, nic nie dzialalo.
    • gzesiolek Re: Instrukcje do aut 09.07.19, 07:12
      Czytanie jakichkolwiek instrukcji od deski do deski uważam za masochizm. Coś potrzebuje to sobie znajduje, czy w instrukcji, czy w necie... Większość manuali przynajmniej w wersji angielskiej jest dostępna w sieci. Są ciekawsze książki do czytania...
      • gzesiolek Re: Instrukcje do aut 09.07.19, 07:16
        A co do jakości instrukcji to jest to także kwestia tłumaczy... jak chcesz takie tomiszcze przetłumaczyć jak najtaniej to niestety później wychodzi kolos trudny do przeczytania... bo tam przy tłumaczeniu główny nacisk jest robiony aby te techniczne nazwy wszelkich zaworów, czujników, uchwytów, wlotów oddać z sensem, a to, że później masz tekst jakby to pisał Yoda skrzyżowany z R2D2 to nikogo już nie interesuje...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.