Dodaj do ulubionych

OT Na twoje miejsce mam 10 Ukraińców

08.07.19, 15:15
i teraz tak...rozumkowanie gazetki jest takie: taki "kuba" zatrudnia Ukraińca za pół stawki a przez to Polak nie ma roboty...optymaliacja kosztów - a co w tym złego że pracodawca dba o interes swojej firmy żeby nie padła i była konkurencyjna? bo jak padnie przez wysokie koszty pracy to stracą wszyscy: pracownicy, ZUS,gospodarka...i że w Locie nie zatrudniają na etat - ...wasza ukochana gazetka zapomina jednak że gdyby Kopaczka przyjęła uchodźców z połodnia Europy zamiast Ukraińców to by im się robić nie chciało i by czekali tylko na pińcset plus i zasiłki i by rozrabiali....a Ukraińcy przynajmniej pracowici są , łatwo się asymilują i bezkonfliktowi,spokojni nie walczą z nami czyt. niewiernymi,nie ma tam terroryzmu i język polski znają. Do tego za Tuska LOT był zadłużony i chcieli sprywatyzować a dziś jest rentowny i przynosi zyski ....

next.gazeta.pl/next/7,151003,24973427,komuda-wzrost-ksenofobii-to-wina-polskich-pracodawcow-na.html#s=BoxMMtImg1
Obserwuj wątek
Edytor zaawansowany
    • szymi_mispanda Re: OT Na twoje miejsce mam 10 Ukraińców 08.07.19, 15:36
      Ty jak zwykle nic nie zrozumiales a wywiad jest genialny. Doznalem czegos w rodzaju dejavu ze to ze mna Sroczynski przeprowadza ten wywiad. W zasadzie to zgadzam sie w kazdym punkcie diagnozy sytuacji na rynku pracy w Polszy z tego wywiadu.

Przywrocil i na chwile wiare w to zsrod moich rodakow sa inteligentni ludzie umiejacy myslec strategicznie oraz umiec niezaleznie ocenic status quo w jakiejs dziedzinie w tym przypadku rynku pracy.

Ale zaraz zjawia sie forumowe tuzy intelektu i odbiora wiare w madrosc roadkow bzdetami i liberlizmie jakie im wszczepiono i swoimi bzdurami.
      • bywalec.hoteli Re: OT Na twoje miejsce mam 10 Ukraińców 09.07.19, 15:06
        Szymi, generalnie masz rację, tylko, że w sumie to bogate i socjalne, szanujące prawo pracy Niemcy też posiłkowały się milionami Gastarbeiterów - typu Turcy, Włosi, Jugole, Polacy w okresie produkcyjnego boomu gospodarczego. Nie starczyłoby dalsze uszczelnianie pracy w postaci zastąpienia umów śmieciowych umowami o prace i stale rosnącą pensją minimalną (jak obecnie rośnie), żeby i Ukraińcy i Polacy pracowali sensownie?

--
        Lato :-)
        • szymi_mispanda Re: OT Na twoje miejsce mam 10 Ukraińców 09.07.19, 17:58
          bywalec.hoteli napisał:

> Szymi, generalnie masz rację, tylko, że w sumie to bogate i socjalne, szanujące
          > prawo pracy Niemcy też posiłkowały się milionami Gastarbeiterów - typu Turcy,
          > Włosi, Jugole, Polacy w okresie produkcyjnego boomu gospodarczego.

Ale zlotej erze rozwoju NRF kiedy to siedzialo to oni sie naprawde rozwijali - u nas to jest jak zawsze od wiekow 90% propagandy jak to gospodarka pedzi i tak potrzebujemy pracownikow.

Widziales w polsce jakis wielki rozwoj? Jakies mnostwo nowych fabryk, zakladow, elektrowni atomowych, nie wiem moze nowa polske marke samochodowa, samoloty, statki, tysiace nowych pociagow, jakies wynalazki naukowe ktore od razu do przemyslu polskiego ida?

Tak bylo w NRF w "zlotej dekadzie".

U nas to jednak jest dlaej bida z nedza - ostatnio sie usmialem jak wyborcza napisala ze jakis tam szwanz z UAE w jakiejs dziurze w polszy fabryke fajek otwiera czy cos takiego.

I to bylo w dziale biznes jako jak rozumim przyklad kolejnej wielkiej inwestycji.

No w normalnym kraju to o takim gownie to napisza moze w szkolnej gazetce a nie w ogolnipolskim dzienniku - to niestety pokazuje prawdziwa sytuacje polszej gospodarki, jak plytka nadal jest ze z kazdego "peta" sie ciesza.

Nie starczył
          > oby dalsze uszczelnianie pracy w postaci zastąpienia umów śmieciowych umowami o
          > prace i stale rosnącą pensją minimalną (jak obecnie rośnie), żeby i Ukraińcy i
          > Polacy pracowali sensownie?

Moze i by sie udalo - ale teraz napisz konkretnie jak sobie wyobrazasz co by sie musialo zmienic zacznijmy od punktu pierwszego zeby PIP np zaczal dzialac w Polszy?

Napisz jak - bo ja ci powiem ze nie wiem biorac pod uwage ze jak dla mnie zadna polska instytucja nie dziala (?)
          • misiaczek1281 Re: OT Na twoje miejsce mam 10 Ukraińców 09.07.19, 22:53
            szymi_mispanda napisał(a):
            > > U nas to jednak jest dlaej bida z nedza - ostatnio sie usmialem jak wyborcza na
            > pisala ze jakis tam szwanz z UAE w jakiejs dziurze w polszy fabryke fajek otwie
            > ra czy cos takiego.
            >
            > I to bylo w dziale biznes jako jak rozumim przyklad kolejnej wielkiej inwestycj
            > i.
            >
            > No w normalnym kraju to o takim gownie to napisza moze w szkolnej gazetce a nie
            > w ogolnipolskim dzienniku - to niestety pokazuje prawdziwa sytuacje polszej go
            > spodarki, jak plytka nadal jest ze z kazdego "peta" sie ciesza.
            Szymi generalnie masz rację, ale ja osobiście wierzę w naszych polskich przedsiębiorców którym udało się zbudować dużą formę która podbija Europę np. Press Glass. Poza tym już są plany zgłoszone do Unii o połączenie Lotosu i Orlenu - warte 20 mld $. Będzie spory koncern.
            czestochowa.wyborcza.pl/czestochowa/7,48725,21602623,podczestochowski-press-glass-przejal-brytyjskie-zaklady-pilkington.html
          • bywalec.hoteli Re: OT Na twoje miejsce mam 10 Ukraińców 10.07.19, 00:58
            Tylko wiesz Szymi, w czasach kiedy był taki gwałtowny rozwój w Niemczech, to noe było panowania korporacji nad światem i globalizacji. I Niemcy sobie takie globalne korporacje - przy pomocy USA i UK - zrobiły oraz UE i teraz - kapitałem i polityka - pilnie pilnują, żeby Polska nie rozwijała się za bardzo i nie stanowiła przypadkiem konkurencji dla Niemiec.
            Co najsmutniejsze, na polska niekorzyść działa cześć mediów i polityków polskich.

--
              • vogon.jeltz Re: OT Na twoje miejsce mam 10 Ukraińców 10.07.19, 10:36
                > A PIP rzeczywiście powinien działać skutecznie jak skarbówka
                > - może trzeba przeniesc go do Min Fin?

Ty wiesz, jaki by się wrzask podniósł że państwo "gnębi przedsiębiorców"? Choć niby oczywiste jest, że firmy łamiące prawo powinny ponosić surowe kary, do zamknięcia włącznie - tak jak obywatele łamiący prawo powinni płacić grzywny i siedzieć w więzieniu.
                • samspade Re: OT Na twoje miejsce mam 10 Ukraińców 10.07.19, 10:42
                  vogon.jeltz napisał:

> Ty wiesz, jaki by się wrzask podniósł że państwo "gnębi przedsiębiorców"?

Bo gnębi. A w przypadku PIP należy pamiętać że przedsiębiorcy gnębią nie obywateli tego państwa ale swoich pracowników. To nie to samo. Pracownik nie ma praw. Ma tylko obowiązki. Za miskę ryżu oczywiście.
                  • 1realista Re: OT Na twoje miejsce mam 10 Ukraińców 10.07.19, 14:29
                    Pip dba o bezpieczeństwo i przestrzegania prawa pracy. Jest jak policja na drodze.
                    Dzisiaj mimo, że mamy większą wiedzę, lepsze środki i technologie to poziom bezpieczeństwa w wielu miejscach pracy jest na niższym poziomi niż w zakładach PRL.
                    Co przekłada się np na to że ludzie 30+ mają pozrywane ścięgna lub pomiażdżone kręgosłupy. To nie są emerytowani przodownicy pracy tylko młodzi ludzie po nastu latach pracy.
            • vogon.jeltz Re: OT Na twoje miejsce mam 10 Ukraińców 10.07.19, 10:34
              > Tylko wiesz Szymi, w czasach kiedy był taki gwałtowny rozwój w Niemczech,
              > to noe było panowania korporacji nad światem i globalizacji.

Był natomiast "socjalizm", regulacje państwowe, welfare state i silne związki zawodowe, z którymi kapitaliści musieli się liczyć i uzgadniać swoje posunięcia. W sumie nadal do pewnego stopnia tak jest, dlatego zresztą Niemcy są nienajgorszym miejscem do życia.

> pilnie pilnują, żeby Polska nie rozwijała się za bardzo
              > i nie stanowiła przypadkiem konkurencji dla Niemiec

Polska nigdy nie stanowiła i nigdy nie będzie stanowiła konkurencji dla Niemiec. Już pomijam, że historycznie to Gauss z Leibnizem wymyślili u zarania nowoczesności całe podstawy współczesnej matematyki i takich naukowców Niemcy mają dziesiątki, jeśli nie setki, a u nas trafi się może jeden na stulecie. Ale wystarczy porównać liczbę wynalazków i patentów per capita w DE (pierwsza piątka na świecie, więcej niż USA!) i w PL. Ale to nie jest jakiś spisek Germańskich Oprawców, tak po prostu zawsze było i jest.
          • vogon.jeltz Re: OT Na twoje miejsce mam 10 Ukraińców 10.07.19, 10:13
            > Widziales w polsce jakis wielki rozwoj? Jakies mnostwo nowych fabryk,
            > zakladow, elektrowni atomowych, nie wiem moze nowa polske marke samochodowa,
            > samoloty, statki, tysiace nowych pociagow, jakies wynalazki naukowe ktore od razu
            > do przemyslu polskiego ida?

Na tej zasadzie to i te twoje Emiraty nie rozwijają się w ogóle. Widziałeś jakąś nową arabską markę samochodową, samoloty, statki? Jakieś wynalazki naukowe może? Cały czas szejkowie trzepią kasę na ropie i te miliardy "inwestują" w ekstrawaganckie budowle i europejskie kluby piłki kopanej.
    • who_cares Re: OT Na twoje miejsce mam 10 Ukraińców 08.07.19, 15:48
      Misiu , LOT za Tuska był deficytowy ponieważ jacyś geniusze w roku 2008 wtopili na opcjach paliwowych na grube setki milionów.
      polskatimes.pl/lot-wtopil-400-mln-zl-na-opcjach-paliwowych/ar/90216
      Konkretnie odpowiadał tenże geniusz powołany na CFO jeszcze za pierwszego PiS:
      www.linkedin.com/in/konrad-tyrajski-b65aa42/
      oczywiście włos z głowy mu nie spadł , drugi prezes przekręcił się w tajemniczych okolicznościach.
      Właśnie za Tuska poprzedni prezes Mikosz i Celejewski wprowadzili B2B dla załóg plus otrzymali zgodę KE na pomoc publiczną. Milczarski przyszedł na gotowe właśnie gdy LOT zaczął wychodzić na prostą po tym jak udało się posprzątać po tych mistrzach.
    • wislok1 Re: OT Na twoje miejsce mam 10 Ukraińców 08.07.19, 18:10
      Nikt do Polski by nie przyjechal z uchodzcow za Kopaczowej,a jesli by przymusowo do PL zostali wyslani, to po tygodniu wszyscy by juz uciekli...

Straszenie uchodzcami to jedna z tych kosmicznych manipulacji, ktora sie najbardziej oplacila
      To byl totalny absurd, ale ciemny lud kupil to, ze PL zaleja miliony islamistow i wyrzna tubylcow, jesli do wladzy nie dojdzie kaczor
        • wislok1 Re: OT Na twoje miejsce mam 10 Ukraińców 08.07.19, 18:56
          W PL przecietny pracownik interesuje sie tylko tym, co dostanie na reke i ma kompletnie w d... sytuacje finansowa swojego zakladu pracy, budzet kraju, przyszla emeryture
          Na pytanie skad sie biora pieniadze, odpowie, ze rozdaje je rzad
          NA pytanie, czy nalezy drastycznie obnizyc podatki, odpowie, ze oczywiscie musza byc ogromnie obnizone...
          Na pytanie czy zaraz po tym nalezy o kilkaset procent podniesc swiadczenia socjalne, renty, emerytury, zasilki dla dzieci, odpowie, ze oczywiscie i ze to glupie pytania, to jest jasna jak slonce.....
          • 1realista Re: OT Na twoje miejsce mam 10 Ukraińców 09.07.19, 09:30
            W pl przeciętny pracownik widzi jak pracuje na zdezelowanym sprzęcie i jak jest okradany na płacy za nadgodziny. Nie ma podwyżek bo pracodawca kupił kolejne auto za pół miliona idodatkowo wszedł w deweloperkę bo tam są większe zyski. To nie jest jego zakład pracy tylko wyłączna własność pracodawcy który ma prawo czerpać wszystkie zyski bo praca to tylko umowa na którą nie musisz się godzić.
            Na pytanie skąd są pieniadze odpowie że z pracy.
            Na pytanie o podatki powie obniżyć biednym podnieść bogatym.( jak w każdym normalnym kraju)
            Na pytanie o socjal odpowie: normalna służba zdrowia i wolna kwota pozwalająca na egzystencję. Nie ma potrzeby pompować cyferek bo to cyferki za które ten pracownik bedzie musiał zapłącic w podatkach.

Która polska partia zaproponowała taki program? Od czasu wejścia do ue mamy rządy albo liberałów niszczących państwo albo religijnych patriotów z tendencjami samobójczymi i do zamordyzmu.
      • wislok1 Re: OT Na twoje miejsce mam 10 Ukraińców 08.07.19, 18:46
        Co do reszty artykulu, to sam tam rzeczy prawdziwe,np.tp ze Ukraincy przyczyniaja sie do tego, ze place w PL sa niskie pracujac bardzo tanio....
        Ale tez autor ignoruje, iz bardzo popularne kombinowanie z samozutradnienim, umowami-zlecenie, wyplatami pod stolem czesci pensji, itd.
        jest baaaaaaardzo popierane przez pracownikow,
        ktorzy sie baaaaaaardzo ciesza z tego, ze wiecej na reke zarobia...
        Tak samo sie ciesza, jak rzad za pozyczona kase rozdaje 500+ i inne swiadczenia, nie majac zadnych srodkow, po prostu drastycznie zadluzajac kraj.....
        Garstka zwraca uwage na to ze to KATASTROFE PL w ciagu nastepnych lat, zalamanie budzetu panstwa jak w Grecji, a potem glodowe emerytury i powszechna nedze
        • gzesiolek Re: OT Na twoje miejsce mam 10 Ukraińców 09.07.19, 07:34
          Upraszczasz... Problem nie w Ukraińcach tylko w gospodarce opartej na konkurencji niską ceną. To kombinowanie z samozatrudnieniem zwykłum szarym pracownikom daje jedynie 3 oszczędności: 2lata niższego ZUSu, minimalna składka emerytalna (co w przypadku tych najtańszych niewiele zmienia) i brak chorobowego (co ma odbicie gdy zdrowie zaszwankuje)... Reszta "przywilejów" dot. tych lepiej zarabiającyh spokojnie wchodzących w definicje freelancera, tj. podatek liniowy dla wchodzących wyraźnie w drugi próg, leasing wliczany w koszty itd. itp. Zresztą Ci "kombinatorzy" na własnych działalnościach w przeciwieństwie do właścicieli dużych firm i najbogatszych i tak płacą wysokie podatki... Bo oni jeszcze nie ukrywają dochodów i nie uciekają z pieniędzmi za granice...
          Poza tym matematycznie niemożliwe jest aby osiągnąć cokolwiek więcej niż głodowe emerytury... Wiadomo to od wprowadzenia OFE bo te OFE miały być taką ucieczką ze spirali emerytur dla przyszłych emerytów, a stało się źródełkiem do wyssania najpierw dla biznesmenów finansistów, a potem dla rządów... Więc jak dla mnie już dawno powinno być potwierdzone, że to nie na swoją emeryturę płacisz tylko na aktualnych emerytów...
          A co do rozdawnictwa i budżetu... to mimo, że PiS to nie moja bajka, to jedno trzeba im przyznać mimo zapożyczania się i deficytu ludzie przynajmniej widzą, że jakieś pieniądze trafiają do nich... Jest to jawne przekupstwo... Problem w tym, że poprzednie rządy pieniądze tak czy inaczej wydawali i deficyt rósł, a ludzie często gęsto g... z tego mieli... Chyba tylko za Belki udało się ściąć wydatki publiczne...
          • wislok1 Re: OT Na twoje miejsce mam 10 Ukraińców 09.07.19, 17:57
            Jak wprowadadzano OFE za Buzka, to sprawa byla jasna: pieniadze beda DZIEDZICZONE, w razie smierci malzonka PRZED emerytura, kasa przechodzi na meza/zone, mozna ja wyplacic w GOTOWCE zaraz po uzyskaniu wieku emerytalnego....

To byl kosztowny, ale SENSOWNY pomysl na unikniecie katastrofy emeratalnej

Teraz jest d... zbita, bo nastepne rzady forse z ODE rozkradly i tylko ostatni idiota uwierzy w jakies plany kapitalowe

Politycy wszystko rozkradna, co dostana w swoje lapy

Tusk przedluzajac czas przejscia na emeryture usilowal ratowac juz i tak zje.ana sytuacje...

A kczor anulujac jego pomysl prowadzi PL prosto do katastrofy....
            • gzesiolek Re: OT Na twoje miejsce mam 10 Ukraińców 10.07.19, 23:29
              Miałoby to sens przy stworzeniu odrębnego funduszu na wyrażanie starego systemu emerytalnego plus dokładny nadzór nad działaniami ofe i ich inwestycjami. Co nie zmienia faktu, że czuję się skradziony i nie wierzę już w żadną emeryturę dla siebie...
        • galtomone Re: OT Na twoje miejsce mam 10 Ukraińców 09.07.19, 07:38
          wislok1 napisał:

> Co do reszty artykulu, to sam tam rzeczy prawdziwe,np.tp ze Ukraincy przyczynia
          > ja sie do tego, ze place w PL sa niskie pracujac bardzo tanio....

Bzdura a przedewszystkim straszliwe uproszczenie.
          Wyjedz na zachod, pracuj za polowe placy i zostan na stale.
          Good luck.
          --
          Pozdrawiam,
          galtom

"Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac?" - George Carlin
          • szymi_mispanda Re: OT Na twoje miejsce mam 10 Ukraińców 09.07.19, 08:06
            Na zachodzie to sa normalne stawki minimalne dostosowane do kosztow zycia i sprawnie dzialajce urzedy odpowiedniki naszego PIP ktory nic nie moze zrobic oraz zwiazki zawodowe.

Nikt cie nie zatrudni za pol pensji bo zaraz zwizki i urzedy by sie dobraly takiemu do dupy i nie skonczylo by sie na mandacie jak u nas dla Amazona tylko by go zajebali, albo w przypadku miedzynarodowych korporacji wypierdolili. Tak zrobili z magazynami Amazona, Niemcy Twojego idola z jego haj-teknolodzy obozami pracy wyjebali od siebie.

A to ze Ukraincy zanizaja pensje to jest oczywistosc a nie bzdura bo to jest akurat jedno z tych prawdziwych nie oszukanych praw wolnego rynku - prawo podazy i popytu.

Facet tam pisze zdroworozsadkowe rzeczy - zeby jesli juz sprowadzac z biednych krajow to na zasadzie takiej jak Kanada czy USA gdzie tez mozna legalnie pracowac ale po przejsciu ostrego sita.

A do nas powinni moc wijezdzac bez sita ... wtedy kiedy Ukraina wejdzie do UE czyli mam nadzieje nie wczesniej niz za 100 lat.
              • szymi_mispanda Re: OT Na twoje miejsce mam 10 Ukraińców 09.07.19, 09:44
                tbernard napisał:

> A dlaczego jesteś taki wredny dla Ukraińców? Oni też chcą godnie żyć. Sam przys
                > sałeś się do kraju zachodniego na zasadzie gówna doklejonego do okrętu, co woła
                > "no to płyniemy' i wielkie panisko.

Nie zadne panisko ale POZA TYM SIE ZGADZA! Bo tak kurwa dziala kapitalizm.

Jak tobie sie uda przyssac jak gowno do statku to wypierdalasz za burte tych co leza za toba.

Przeciez tego uczyli nas w Polszy przez cale lata 90 - survival of the fittest czy jak to szlo?

Ja tez bym wolal zyc w ZSRR jako pilot rakiet kosmicznych i pracowac w imie idealow i dobra wspolnego a nie w jebanym kapitalizmie, ... ale jest to poza moja kontrola.

Poza tym jeszcze dwie rzeczy: 1. Kapitalizm to jest wielka pieramida finansowa gdzie ci co sa bardziej w srodku zyja z tych na zewnatrz.
                Nie ciezka praca sie w kapitalizmie dochodzi do pieniedzy tylko cwaniactwem i ustawieniem sie tak zeby czarnuchy zapierdalaly na ciebie.

No to niech polskie firmy inwestuja i przejmuja Ukrainskie i tam ich zatrudniaja za miske ryzu a zysku transferuja do Polski.

Tak jak z nami robi zachod.

2. A ostatnie Bernard to co ty kurwa jakies swiecenia kaplanskie przyjales ze sie tak martwisz o biednych Ukraincow?

To amerykanskie kurwy im przewrot zrobily to moze niech kurwa amerykance im zniosa wizy, zorganizuja transport do waszyngtonu i tam zatrudnia? Bo my polska to kurwa za biedni jestesmy zeby w imie amerykanskiej geopolityki sobie chleb od ust odbierac i karmic jeszcze biedniejszych.

Chuj! Kropka.
                  • szymi_mispanda Re: OT Na twoje miejsce mam 10 Ukraińców 09.07.19, 10:45

> Oni nie przyjeżdżają na żebry ani na socjal, tylko do uczciwej pracy.

Wzruszajace.

Tylko co mnie to interesuje. Chcieliscie i kochacie kapitalizm?
                    No to stosujcie sie do jego praw. W kapitalizmie to sie konkurencje zabija a nie jej pomaga.

Idealna sytuacja czy w CH czy PL czy w UAE to taka zebym to ja byl jedynym wyborem dla teg co mnie akurat podnajmuje.

Chcesz pomagac innym? Zapisz sie do czerwonego krzyza albo unicefu czy gdzies tam.

W kapitalismie twoim panem jest Szatan hehe wiec zasady sa inne.
            • galtomone Re: OT Na twoje miejsce mam 10 Ukraińców 09.07.19, 10:10

> Na zachodzie to sa normalne stawki minimalne dostosowane do kosztow zycia i spr
              > awnie dzialajce urzedy odpowiedniki naszego PIP ktory nic nie moze zrobic oraz
              > zwiazki zawodowe.

Zaraz.... a to nie ty twierdziles, ze to przez Polakow pracujacych za pol darmo UK z EU wychodzi?

> Nikt cie nie zatrudni za pol pensji bo zaraz zwizki i urzedy by sie dobraly tak
              > iemu do dupy

Doprawdy, rozkoszny jestes.
              A w jakim zwiazku jestes zarejestrowany?

> A to ze Ukraincy zanizaja pensje to jest oczywistosc a nie bzdura

Ale ciesze sie, ze ty nie zanizasz!

> Facet tam pisze zdroworozsadkowe rzeczy - zeby jesli juz sprowadzac z biednych
              > krajow to na zasadzie takiej jak Kanada czy USA gdzie tez mozna legalnie pracow
              > ac ale po przejsciu ostrego sita.

Znaczy nikt do nas nie przyjedzie, skoro nasi specjalisci spie...laja.

> A do nas powinni moc wijezdzac bez sita ... wtedy kiedy Ukraina wejdzie do UE c
              > zyli mam nadzieje nie wczesniej niz za 100 lat.

Głupiś. Im szybciej Ukraina bedzie czescia EU tym lepiej dla Europy z wielu powodow. Ekonomicznych, politycznych, bezpieczenstwa.
              Najgorsze co mozemy zrobic to czekac. Mozesz byc wrecz pewien ze Ukraina stanie sie wtedy Rosyjska.

--
              Pozdrawiam,
              galtom

"If everything seems under control, you're not going fast enough." - Mario Andretti
              • szymi_mispanda Re: OT Na twoje miejsce mam 10 Ukraińców 09.07.19, 10:23
                > Mozesz byc wrecz pewien ze Ukraina stanie sie wtedy Rosyjska.

No to bedzie. Kolo chuja mi to lata.

A co ty kurde drugi ze swieceniami kaplanskimi co sie o losy krajow martwi?

Zreszta,.... dla Polski to idealnie bylo jak byl Kuczma i potem Janukowcz.
                Tak jak dzis jest na Bialorusi.

Mielismy od wschodu spokoj i bufor.

A przyszli amerykance i zrobili przewrot i teraz mamy wojne 600 km na wschod od naszej granicy, powodz biedakow uciekajacych do nas za chelebem i niestabilna sytuacje.

Znacznie lepeij bylo jak Ukraina byla jak za Kuczmy. A my sobie sie integrowalismy z bogatszymi od siebie na zachodzie.
                • galtomone Re: OT Na twoje miejsce mam 10 Ukraińców 09.07.19, 12:22

> > Mozesz byc wrecz pewien ze Ukraina stanie sie wtedy Rosyjska.
                  >
                  > No to bedzie. Kolo chuja mi to lata.

Boś głupi.

> A co ty kurde drugi ze swieceniami kaplanskimi co sie o losy krajow martwi?

O swoja dupe. Troche tu jeszcze pomieszkac musze. Moje dziecko poki co tez.

> Zreszta,.... dla Polski to idealnie bylo jak byl Kuczma i potem Janukowcz.
                  > Tak jak dzis jest na Bialorusi.

Acha

> Mielismy od wschodu spokoj i bufor.

Bialorus to nie bufor.

> A przyszli amerykance i zrobili przewrot i teraz mamy wojne 600 km na wschod od
                  > naszej granicy, powodz biedakow uciekajacych do nas za chelebem i niestabilna
                  > sytuacje.

No... fakt.... panosza sie ci amerykanie w Donbasie i na Krymie....

--
                  Pozdrawiam,
                  galtom

"Speed has never killed anyone, suddenly becoming stationary - that's what gets you." - Jeremy Clarkson
                  • szymi_mispanda Re: OT Na twoje miejsce mam 10 Ukraińców 09.07.19, 12:46

> > Zreszta,.... dla Polski to idealnie bylo jak byl Kuczma i potem Janukowcz
                    > .
                    > > Tak jak dzis jest na Bialorusi.
                    >
                    > Acha

Tak wlasnie "acha". Byl swiety spokoj. Tak jak jest z Bialorusia swiety spokoj. A odkad na Ukrainie CIA zrobila przewrot to sie kurde zaczal sprey z dupy i ten region jest niespokojny.

Tak samo jest zawsze. Myslisz ze Wlosi sa USA wdzieczni ze Kadafiego rozwalili i teraz musza statki z uchodzcami przechwytywac i odstawiac na Lampeduze?

Za Kadafiego tak bylo?

Nie. Siedzieli u siebie.

Mam propozycje - gdzie sie USA wpierdala, to potem ma obowiazek podstawic 100 jumbo jetow i niech zabieraja uchodzcow prosto do waszyngtonu i tam im robote daja.

A nie oni cos rozjebia a potem Europa musi sie uzerac a to z ludzmi z Libii a to z Ukraincami.

> > Mielismy od wschodu spokoj i bufor.
                    >
                    > Bialorus to nie bufor.

Najlepszy bufor. Niech Lukaszenko zyje 120 lat i rzadzi i zeby tam bylo jak jest. A Polska ma z ich strony swiety blogi spokoj.
                      • szymi_mispanda Re: OT Na twoje miejsce mam 10 Ukraińców 09.07.19, 13:00
                        galtomone napisał:

> Taaaa... juz widze protesty na Bialorusi jak wojsko rosyjskie bedzie musial ciu
                        > t blizej EU stacjonowac.... o marszu na zachod nie wspomne.
                        >

W innym swiecie zyjemy bo ja to widze USA sie panoszy bazy w Gruzji bazy w Polsce.
                        Jeszcze bezczelne medialne informacje ze "ruski SU27 przestraszyl amerkanski samolot szpiegowski nad baltykiem".

Tak! "Nad Baltykiem" - nie "Nad Zatoka Meksykanska" albo "ZAtoka San Francisko"

Gdzie sie kurwa USMani wpierdalacie? Co USA robia w Gruzji? Co robia nad Baltykiem?

Masz w domu mape albo globus? To sobie sprawdz gdzie USA a gdzie Baltyk.

I sie przestan tak tych ruskich bac. Zapewniam cie ze nie napadna na super-bogata Polske i zadnych polskich skarbow nie wywioza na Kreml.

Wiec relax i nie spinaj tak ze strachu posladow bo ci gumka w gaciach peknie.
                        • galtomone Re: OT Na twoje miejsce mam 10 Ukraińców 09.07.19, 13:36

> galtomone napisał:
                          >
                          > > Taaaa... juz widze protesty na Bialorusi jak wojsko rosyjskie bedzie musi
                          > al ciu
                          > > t blizej EU stacjonowac.... o marszu na zachod nie wspomne.
                          > >
                          >
                          > W innym swiecie zyjemy bo ja to widze USA sie panoszy bazy w Gruzji bazy w Pols
                          > ce.

I zapytaj Gruzinow i Polakow dlaczego... Przeciez Rosjanie nigdy nic zlego nie zrobili by oba narody mialy uprzedzenia....

> I sie przestan tak tych ruskich bac. Zapewniam cie ze nie napadna na super-boga
                          > ta Polske i zadnych polskich skarbow nie wywioza na Kreml.

No siur... w 39 od wschodu napadli na nas amerykanie.
                          Podobnie jak teraz w Donbasie.... Same amerykanskie czolgi.

> Wiec relax i nie spinaj tak ze strachu posladow bo ci gumka w gaciach peknie.

Nie peknie, ty jestes balon napinacz

--
                          Pozdrawiam,
                          galtom

"If everything seems under control, you're not going fast enough." - Mario Andretti
                        • tbernard Re: OT Na twoje miejsce mam 10 Ukraińców 11.07.19, 08:32

> W innym swiecie zyjemy bo ja to widze USA sie panoszy bazy w Gruzji bazy w Polsce.

Umiarkowanie inteligentny wyłapie taką subtelność, że w odróżnieniu od czasów, gdy na wspomnianych terenach panoszyli się Ruscy, to teraz USA jest tam mile widziane przez tubylców, którzy boją się Ruskich i nie jest to strach wynikający z samych tylko urojeń. Tak jakoś się dziwnie składa, że jeśli na jakimś terytorium były dwa sąsiadujące państwa, z których jedno miało narzuconą opiekę przez Kacapię, a drudzy przez USA, to znacznie większy dobrobyt mają ci drudzy. Możesz to łaskawie wytłumaczyć?
        • misiaczek1281 Re: OT Na twoje miejsce mam 10 Ukraińców 09.07.19, 10:09
          wislok1 napisał:

> Co do reszty artykulu, to sam tam rzeczy prawdziwe,np.tp ze Ukraincy przyczynia
          > ja sie do tego, ze place w PL sa niskie pracujac bardzo tanio....
          > Ale tez autor ignoruje, iz bardzo popularne kombinowanie z samozutradnienim, um
          > owami-zlecenie, wyplatami pod stolem czesci pensji, itd.
          > jest baaaaaaardzo popierane przez pracownikow,
          > ktorzy sie baaaaaaardzo ciesza z tego, ze wiecej na reke zarobia...
          > Tak samo sie ciesza, jak rzad za pozyczona kase rozdaje 500+ i inne swiadczenia
          > , nie majac zadnych srodkow, po prostu drastycznie zadluzajac kraj.....
          > Garstka zwraca uwage na to ze to KATASTROFE PL w ciagu nastepnych lat, zalamani
          > e budzetu panstwa jak w Grecji, a potem glodowe emerytury i powszechna nedze

uśmiałem się po pachy czytając fragment o Grecji :) haha:) Już 4 lata temu straszyli Grecją ,katastrofą budżetu,kryzysem gospodarczym, biedą, a tymczasem oni już 4 lata dają 500+ i pytam gdzie ta Grecja? Żadnych przesłanek o zbliżającym się kryzysie,bezrobocia nie ma a nawet rynek pracy wchłonął milion Ukraińców, płace rosną, ludzie mają coraz więcej pieniędzy więc gdzie ta Grecja ? Strachy na lachy ! Straszenie pisem przestało działać już dawno temu:)
          • galtomone Re: OT Na twoje miejsce mam 10 Ukraińców 09.07.19, 10:12
            Ty moze jezdz do Grecji. Zobacz jakie sa tam dzis ceny, jak spadly zarobki, i ile kasy panstwa strefy Euro wpompowaly w Grejce, zeby sie to nie zawalilo.

Jestes debilem - naprawde nie musisz tego udowadiniac i potwierdzac co krok.

--
            Pozdrawiam,
            galtom

"Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac?" - George Carlin
            • misiaczek1281 Re: OT Na twoje miejsce mam 10 Ukraińców 09.07.19, 10:26
              galtomone napisał:

> Ty moze jezdz do Grecji. Zobacz jakie sa tam dzis ceny, jak spadly zarobki, i i
              > le kasy panstwa strefy Euro wpompowaly w Grejce, zeby sie to nie zawalilo.
              >
              > Jestes debilem - naprawde nie musisz tego udowadiniac i potwierdzac co krok.
              >

ale nie jestem chamem który wyzywa od debili:)
              Wiem co się stało w Grecji....ale w Polsce nic takiego sie nie dzieje! żadnego Greckiego kryzysu nie ma ! więc to ty bredzisz i straszysz Grecją
              • szymi_mispanda Re: OT Na twoje miejsce mam 10 Ukraińców 09.07.19, 10:47
                misiaczek1281 napisała:

> galtomone napisał:
                >
                > > Ty moze jezdz do Grecji. Zobacz jakie sa tam dzis ceny, jak spadly zarobk
                > i, i i
                > > le kasy panstwa strefy Euro wpompowaly w Grejce, zeby sie to nie zawalilo
                > .
                > >
                > > Jestes debilem - naprawde nie musisz tego udowadiniac i potwierdzac co kr
                > ok.
                > >
                >
                > ale nie jestem chamem który wyzywa od debili:)
                > Wiem co się stało w Grecji....ale w Polsce nic takiego sie nie dzieje! żadnego
                > Greckiego kryzysu nie ma ! więc to ty bredzisz i straszysz Grecją
                    • szymi_mispanda Re: OT Na twoje miejsce mam 10 Ukraińców 09.07.19, 12:38
                      NIe wiem kurwa stracilem watek.

Moze zacznijmy sie rzadzic jak normalne narody zeby moc sie nazwac Polakami a nie polaczkami....

.... ale czy to da sie zrobic? Co dyskusja to typowe polaczkowe teksty: "a by grecy to to i owo, a bo ukraincy to to i tamto".

CHUJ Z NIMI. Niech sie Grekami martwia Grecy a Ukraincami Ukraincy.

Nie wiem czy to kurde tak trudno zaczac w ten sposob myslec.

Niedlugo uslysze ze Polsza papuasow i eskimosow sporowadza bo tam kryzys i oni za chelebem.
                  • vogon.jeltz Re: OT Na twoje miejsce mam 10 Ukraińców 09.07.19, 13:30
                    > a tymczasem przecieetnego Greka smiech by ogarnal

Bredzisz jak zawsze, spaślaku. Oprócz tego, że mam paru znajomych Greków, którzy potwierdzają, że poziom życia w ich kraju spadł drastycznie, mam jeszcze taką obserwacja, którą poczyniłem w zeszłym roku. Otóż jako fan Lidla w każdym kraju, w którym jestem (i jest Lidl), odwiedzam sklep tej sieci (kupuję oczywiście miejscowe produkty typu sery, wędliny czy alkohole oraz całkowicie miejscowe wynalazki). I teraz tak: we Włoszech sporo klientów (w tym ja) podjeżdża do kasy z wyładowanymi po brzegi wózkami. W Polsce podobnie, choć jest ich mniej, ale też towary są tańsze. W Grecji natomiast uderzyło mnie to, że praktycznie nie było klientów z pełnymi wózkami, prawie wszyscy klienci mieli jedynie załadunek max 1/3. To jest oczywiście dowód anegdotyczny, niemniej jednak dość dobrze świadczy o sile nabywczej przeciętnego Greka.
                    • gzesiolek Re: OT Na twoje miejsce mam 10 Ukraińców 09.07.19, 13:37
                      Kurcze byłem kilka razy w Lidlu w Austrii (miałem blisko z hotelu, a miałem większe wdrożenie MES w jednym zakładzie, że byłem tam 5x po 4dni) i tam większość osób miała prawie puste koszyki... jaka u nich bieda, aż piszczy... Taki to jest poziom Twego wnioskowania...
                        • agios_pneumatos Re: OT Na twoje miejsce mam 10 Ukraińców 09.07.19, 15:22
                          vogon.jeltz napisał:

> > i tam większość osób miała prawie puste koszyki
                          >
                          > Ale jednak byli tacy, co mieli pełne? Bo w Grecji praktycznie nie zauważyłem.

A po cholere ładować pełne wózki? W Grecji nie gotuje się w domu z pełnego wózka pasztetowej lecz idzie do restauracji na mezedes do nocy. Taka bida. Albo prawdziwe souvlakia u rodziny. Wtedy każdy przywozi po pół wózka mięsa i też do nocy się je obiad. Generalnie jesteśmy zbyt leniwi na codzienne gotowanie. Czas lepiej spędzać inaczej. Czego dowodem małe ciemne kuchnie w polikatoikeia w Atenach.
                          • vogon.jeltz Re: OT Na twoje miejsce mam 10 Ukraińców 09.07.19, 15:51
                            > W Grecji nie gotuje się w domu z pełnego wózka pasztetowej
                            > lecz idzie do restauracji na mezedes do nocy.

Być może, być może. Ale zauważ, że porównuję m.in. z Włochami, gdzie ludzie tak samo regularnie stołują się w knajpach, co nie przeszkadza im kupować pełne wózki żarcia w marketach i dyskontach.
                            • agios_pneumatos Re: OT Na twoje miejsce mam 10 Ukraińców 09.07.19, 16:41
                              Nie wiem jak jest u was barbarzyńców znad tybru, hehe. Byłeś pewnie w Atenach na Monastiraki albo w Glyfadzie gdzie kupuje się parę jogurtów. Przyjedź kiedyś przed Pascha. Jagnie, tak, w całości, zajmuje 2/3 wózka. A co do waszych kłótni co do kryzysu greckiego. Mamy to w dudzie. Kasa była jest i będzie. Ludzie biadola nie że jest źle tylko że nie jest tak łatwo i lekko jak 20 lat temu. Wtedy była idylla. Teraz tawerny dalej pełne a biedne forum auto moto 2500km na zimnej północy martwi się o Greków jakby od niego zależał los narodu nieprzerwanie trwającego od ponad 4000 lat. Liczy się tu i teraz.
                              • bywalec.hoteli Re: OT Na twoje miejsce mam 10 Ukraińców 09.07.19, 17:04
                                Grecy sobie poradzą. Oni parają się handlem i innymi rzeczami od tysięcy lat. Mają taki klimat, że samo im rośnie. W zimie nie zamarzną. Kiedyś byli imperium i upadli, ale dzisiaj i tak wszyscy chcą do nich przyjechać. Nie dziwię im się. Żarcie mają dla mnie lepsze niż we Włoszech. Klimat pewniejszy. Zdrówka, Agios !!!

--
                                • vogon.jeltz Re: OT Na twoje miejsce mam 10 Ukraińców 09.07.19, 17:23
                                  > Kiedyś byli imperium

Jeśli nie liczyć kilkuletniego epizodu Aleksandra Macedońskiego, to byli tym imperium tylko dlatego, że odziedziczyli czy raczej stopniowo zawłaszczyli resztki cudzego imperium.

> Żarcie mają dla mnie lepsze niż we Włoszech

Zgoda, żarcie z tamtych okolic niemal nie ma sobie równych. Ale tureckie chyba jeszcze lepsze.
                                  • agios_pneumatos Re: OT Na twoje miejsce mam 10 Ukraińców 10.07.19, 06:27
                                    vogon.jeltz napisał:

> > Kiedyś byli imperium
                                    >
                                    > Jeśli nie liczyć kilkuletniego epizodu Aleksandra Macedońskiego, to byli tym im
                                    > perium tylko dlatego, że odziedziczyli czy raczej stopniowo zawłaszczyli resztk
                                    > i cudzego imperium.
                                    >

Długo przed Aleksandrem kolonie greckie rozciągaly się od obecnej Hiszpanii po Kaukaz.
                                    • vogon.jeltz Re: OT Na twoje miejsce mam 10 Ukraińców 10.07.19, 10:40
                                      > Długo przed Aleksandrem kolonie greckie rozciągaly się
                                      > od obecnej Hiszpanii po Kaukaz.

Zgoda. Ale trudno to nazwać imperium, skoro nie było nawet jednej metropolii, tylko kilkanaście poleis, z których każde zakładało kolonie na własną rękę, a i same kolonie były na wpół autonomiczne.
                              • vogon.jeltz Re: OT Na twoje miejsce mam 10 Ukraińców 09.07.19, 17:19
                                > Byłeś pewnie w Atenach na Monastiraki albo w Glyfadzie
                                > gdzie kupuje się parę jogurtów

W ogóle nie byłem w Atenach. Lidle odwiedziłem m.in. w Igumenitsy i gdzieś w północnym interiorze.

> Teraz tawerny dalej pełne a biedne forum auto moto 2500km
                                > na zimnej północy martwi się o Greków

A propos auto-moto, autostrada Via Egnatia przez większą część długości jakaś taka pusta była... Zresztą A1 na odcinku do Wolos aż prawie do samych Salonik też nie była jakoś specjalnie uczęszczana (w porównaniu np. z włoskim odpowiednikiem czyli Autostrada del Sole). Dopiero pod Salonikami zrobiło się gęsto.

I teraz: podobną sytuację widziałem w Turcji - od granicy do Stambułu pusto, nic poza TIR-ami nie jedzie, dalej za Stambułem na południe też niespecjalnie, tylko w samym mieście armageddon. Potem się okazało, że Turcy po prostu jeżdżą mało i oszczędnie, bo ich nie stać - paliwo jest u nich najdroższe w Europie...

> Liczy się tu i teraz.

A to nie jest dokładnie ta mentalność, która wpędziła Grecję (i nie tylko) w kryzys?
                                • agios_pneumatos Re: OT Na twoje miejsce mam 10 Ukraińców 10.07.19, 06:22
                                  vogon.jeltz napisał:

> > Liczy się tu i teraz.
                                  >
                                  > A to nie jest dokładnie ta mentalność, która wpędziła Grecję (i nie tylko) w kr
                                  > yzys?

Po części, nie do końca i to nie jest tak jak myślisz.
                                  To podejście powstało długo przed odzyskaniem niepodległości i pozwalało przetrwać okupacje turecką. Nie ma nic wspólnego z Rzymem (okres bizantyjski nazywa się prawdziwym Rzymem jako kontynuacja zachodniego Cesarstwa) ani starożytną Ellada. Ma nie tyle konotacje praca nie popłaca ile po cholere się męczyć skoro zaraz znowu przyjdą turcy, wenecjanie, Niemcy czy inna Bruksela. Pieprzyc ich i idziemy do tawerny nad morze. A potem rano popracujemy i swoje zarobimy. Grek Grekowi pomoże i przeżyje.

Co do ostatniego kryzysu to wersja oficjalna jest taka, że wałki przed wprowadzeniem euro, szara strefa itp. Nikt jednak nie pamięta o jego przyczynach globalnych - subprime, Lehmann itp. Jedną z przyczyn była też Olympiada 2004. Jej koszty do dziś się odbijają czkawka.

Cypr jako pralnia miał gorszy kryzys ale szybciej z niego wyszedł. No ale jest mniejszy, ma pomoc ruskich a nie Brukseli i to oddzielne państwo.
                                  • galtomone Re: OT Na twoje miejsce mam 10 Ukraińców 10.07.19, 07:17
                                    agios_pneumatos napisał:

> Co do ostatniego kryzysu to wersja oficjalna jest taka, że wałki przed wprowadz
                                    > eniem euro, szara strefa itp. Nikt jednak nie pamięta o jego przyczynach global
                                    > nych - subprime, Lehmann itp. Jedną z przyczyn była też Olympiada 2004. Jej kos
                                    > zty do dziś się odbijają czkawka.

A przypadkiem nadmierna konsumpcja i wydatki z budzetu na dodatek za wszystko dla kazdego sie do tego znacznie nie dolozyly?

Bo walki walkami - swoja droga poziom korupcji pokazuje tez poziom cywilizacyjny poniekad - ale panstwo ten dlug gdzies i jakos zrobilo.... Czyli wydalo pieniadze na cos - Grekow moze przypadkiem? - i gdzies ta kase pozyczylo.
                                    A ze dolozylo sie do tego przjescie na EURO i nagly wzrost wartosci kieszeni Greka (ale i zobowiazanie Panstwa) to chya jednak macie gorzej niz mieliscie?

I zakladam ze przed kryzysem tragedii nie bylo i ludzie chetnie otrzymywali to co panstwo dawalo?

To teraz wytlumacz Misiowi, ze przezeranie tego czego sie nie ma dobrze sie nie konczy i jednak jak zycie powie "sprawdzam" wszyscy (poza bogatymi) dostaja po dupach.
                                    jedni mniej inni bardziej.

--
                                    Pozdrawiam,
                                    galtom

"Speed has never killed anyone, suddenly becoming stationary - that's what gets you." - Jeremy Clarkson
                                  • vogon.jeltz Re: OT Na twoje miejsce mam 10 Ukraińców 10.07.19, 10:51
                                    > Ma nie tyle konotacje praca nie popłaca ile po cholere się męczyć
                                    > skoro zaraz znowu przyjdą turcy, wenecjanie, Niemcy czy inna Bruksela.
                                    > [...]
                                    > Grek Grekowi pomoże i przeżyje.

Ten opis mógłby równie dobrze dotyczyć Polski i Polaków. A jednak, przy wszystkich zastrzeżeniach, powszechnej głupocie, zerowej innowacyjności itd., pracowitości Polakom odmówić nie można.

> Nikt jednak nie pamięta o jego przyczynach globalnych - subprime, Lehmann itp.

W przypadku Grecji to były jakieś wałki Goldman Sachsa, z tego co pamiętam.

> Jedną z przyczyn była też Olympiada 2004.
                                    > Jej koszty do dziś się odbijają czkawka.

Fakt. Gdzieś tak po Igrzyskach w Atenach cywilizowane kraje zdały sobie sprawę, że organizacja tej festyniarskej imprezy to żaden biznes i zawsze przynosi wyłącznie straty (oprócz tłustych misiów z MKOl i firm-sponsorów, rzecz jasna). Dlatego dziś do organizacji tej kaszany chętni są prawie wyłącznie jacyś dyktatorzy, chcący poprawić swój piar.

• galtomone Re: OT Na twoje miejsce mam 10 Ukraińców 10.07.19, 07:10
                                agios_pneumatos napisał:

> Liczy się tu i teraz.

No to naraziłeś sie wierzącej prawicy... bo jak to tak o życie wieczne nie dbać?
                                I lewicy (troche mniej) - bo ty znikniesz a planeta zostanie i nasze dzieci z tym co robimy tu i teraz beda sobie musialy radzić. I raczej na idylle o ktorej pisales szans nie maja, bez wzgledu na kraj.

--
                                Pozdrawiam,
                                galtom

• galtomone Re: OT Na twoje miejsce mam 10 Ukraińców 09.07.19, 13:37
                      Moja Zona wspolpracuje z Greckimi firmami wiec wiem jak jest, jak bylo i jak do tego podchodza Grecy.

Do tego widac jak dobrze udaly im sie rzady populistow, ktorzy znow wygrali.... a nie, czekaj mowimy o Grekach a nie Polakach.

--
                      Pozdrawiam,
                      galtom

• vogon.jeltz Re: OT Na twoje miejsce mam 10 Ukraińców 09.07.19, 15:46
                            > Powiedzial "Fan Lidla" ktory naprawde uwaza sie na "Fana Lidla" hyhy

Nie widzę nic specjalnie zdrożnego w byciu fanem sieci, która oferuje bardzo przyzwoite produkty w bardzo przyzwoitych cenach, a do tego zaopatruje się u lokalnych producentów i ma bardzo przyjazną dla konsumenta politykę (m.in. zwrotów), a i zdaje się pracowników traktuje przyzwoicie. W przeciwieństwie do bycia fanem sklepu z najebką dla spasionych koksiarzy uznających wódę za nieodłączny składnik diety.

> ps. po ile crocksy stoja?

W Lidlu? Nie mam pojęcia. Crocsy kupuję w sklepach firmowych tej marki.
                    • misiaczek1281 Re: OT Na twoje miejsce mam 10 Ukraińców 09.07.19, 15:06
                      vogon.jeltz napisał:

> > a tymczasem przecieetnego Greka smiech by ogarnal
                      >
                      > Bredzisz jak zawsze, spaślaku. Oprócz tego, że mam paru znajomych Greków, którz
                      > y potwierdzają, że poziom życia w ich kraju spadł drastycznie, mam jeszcze taką
                      > obserwacja, którą poczyniłem w zeszłym roku. Otóż jako fan Lidla w każdym kraj
                      > u, w którym jestem (i jest Lidl), odwiedzam sklep tej sieci (kupuję oczywiście
                      > miejscowe produkty typu sery, wędliny czy alkohole oraz całkowicie miejscowe wy
                      > nalazki). I teraz tak: we Włoszech sporo klientów (w tym ja) podjeżdża do kasy
                      > z wyładowanymi po brzegi wózkami. W Polsce podobnie, choć jest ich mniej, ale t
                      > eż towary są tańsze. W Grecji natomiast uderzyło mnie to, że praktycznie nie by
                      > ło klientów z pełnymi wózkami, prawie wszyscy klienci mieli jedynie załadunek m
                      > ax 1/3. To jest oczywiście dowód anegdotyczny, niemniej jednak dość dobrze świa
                      > dczy o sile nabywczej przeciętnego Greka.

bo w Grecji nie ma 500+ jak w Polsce :) i mamy wyjaśnienie
              • galtomone Re: OT Na twoje miejsce mam 10 Ukraińców 09.07.19, 12:24
                misiaczek1281 napisała:

> Wiem co się stało w Grecji....ale

Nie wiesz, ze jestes debilem. Wiemy. Ciagle ci to przypominamy.

> w Polsce nic takiego sie nie dzieje! żadnego
                > Greckiego kryzysu nie ma ! więc to ty bredzisz i straszysz Grecją

KRETYNIE!!!! W Grecji tez PRZED kryzysem nic takiego sie nie dzialo i bylo super fajnie.
                --
                Pozdrawiam,
                galtom

• misiaczek1281 Re: OT Na twoje miejsce mam 10 Ukraińców 09.07.19, 15:12
                  galtomone napisał:

> misiaczek1281 napisała:
                  >
                  > > Wiem co się stało w Grecji....ale
                  >
                  > Nie wiesz, ze jestes debilem. Wiemy. Ciagle ci to przypominamy.
                  a wy kim jesteście? sami sobie to przypominajcie haha:)

>
                  > > w Polsce nic takiego sie nie dzieje! żadnego
                  > > Greckiego kryzysu nie ma ! więc to ty bredzisz i straszysz Grecją
                  >
                  > KRETYNIE!!!! W Grecji tez PRZED kryzysem nic takiego sie nie dzialo i bylo supe
                  > r fajnie.

ale Polska to nie Grecja...tam pożyczali na potęgę i im się pracować nie chciało ... a Polak pracowity jest i gospodarka ma się nieźle....a tamta gospodarka oparta na turystyce głównie jest a nasza nie tylko na turystyce ale na produkcji, usługach, konsumpcji, eksporcie na zachód ....w wielu branżach jesteśmy mocni np. produkcja okien, mebli....a co robią w Grecji prócz turystyki? pasają kozy?
          • wislok1 Strachy na lachy ? 09.07.19, 18:15
            To jest realna ocena sytucji, a nie straszenie...

Co do Ukraincow, to w Niemczech sobie bez nich poradza....

Jest coraz wiece pracownikow z Balkanow, z dawnej Jugoslawii, z Serbii, Macedonii, Bosni,
            do tego sporo ludzi z Albanii,
            wszystko krje poza UE, a maja ostep do rynkupracy w Niemczech

Niemcy reaguja elastycznie na to, co siedzieje na ich rynku pracy, na ilosc wolnych etatow, ale nie puszczaja wszystko na zywiol
            I pilnuja, zeby stawki placowe byly identyczne dla wszystkich
    • qqbek Odpierdol się chamie niemyty. 09.07.19, 09:04
      misiaczek1281 napisała:

> i teraz tak...rozumkowanie gazetki jest takie: taki "kuba" zatrudnia Ukraińca z
      > a pół stawki a przez to Polak nie ma roboty
      Odpierdol się chamie niemyty w końcu i naucz się pisać imiona z wielkiej litery.
      (Niepalenia śmieciami w piecu też możesz przy okazji "odchamiania").

Co do zatrudniania gdziekolwiek Ukraińców - mam taką branżę, że i 10 Ukraińców mi nie pomoże.
      A z drugiej strony współpracuję z 2-ma firmami prowadzonymi przez Ukraińców i w przeciwieństwie do doświadczeń z "Januszami byznesu" mam same pozytywne doświadczenia z tej współpracy.

Ale jak ktoś jest ksenofobicznym zerem, palącym w piecu śmieciami, to każdy argument dobry. Z tezą artykułu się nie zgadzam. To nie tak, że pracodawcy budują w tępym narodzie ksenofobię. Oni po prostu zrobili sobie z jej niewyczerpanych pokładów na poziomie Misiaczków-buraczków, bat na leniwe dupska polskich pracowników. Nie tyle więc krzewią ksenofobię, co wykorzystują ją do swoich partykularnych interesów.
      --
      Jestem Lubelakiem, to podobno nieuleczalne. Może dlatego, że nikt się z tego leczyć nie chce.
      • 1realista Re: Odpierdol się chamie niemyty. 09.07.19, 09:42
        Ej Kubek polscy pracownicy nie są leniwi. To kłamstwo które Bochniarzowa ( & co.) propagandowo sączyła dekadami. ukraińcy są tacy sami jak nasi pracownicy - nie ma różnicy. Artykuł jest częściowo (większość)prawdziwy. Ja mówiłem ukraińcom z którymi pracowałem, ze nie powinniśmy ich zatrudniać tylko powinni jechać dalej do niemiec. Po usłyszeniu argumentacji w pełni się zgadzali z tym poglądem. Owszem pracując u na są stosunkowo blisko rodzin.
      • misiaczek1281 Re: Odpierdol się chamie niemyty. 09.07.19, 10:19
        qqbek napisała:
        > rnych interesów.

Nie zrozumiałeś głębi sensu mej wypowiedzi albo jej nie czytałeś...ja chwalę Ukraińców za pracowitość ... pisałem że to nie są lenie wystawiające rękę po cocjal i świetnie się asymilują...polityka Unii poległa na całej linii bo Unia chciała nam wcisnąć uchodźców z syrii my ich nie przyjęliśmy ale zamiast nich przyjechali ze wschodu pracowici Ukraińcy i padł argument o ksenofobii wobec imigrantów że zamykamy się na innych....a teza gazetki jednak ziarno prawdy w sobie ma....pracodawcy wykorzystują pracowników tną koszty pracy.....zanim zaczniesz wyzywać powiedz ilu pracowników zatrudniłeś na pełen etat?
        • galtomone Miś zastosował autoironię - WOW! 09.07.19, 12:26
          misiaczek1281 napisała:

> Nie zrozumiałeś głębi sensu mej wypowiedzi

HAHAHAHAHAAHA!!!!! Doprawdy, to ci sie udalo!

--
          Pozdrawiam,
          galtom

"When agriculture and industry came along people could increasingly rely on the skills of others for survival, and new "niches for imbeciles" were opened up. You could survive and pass your unremarkable genes to next generation [...]"
      • misiaczek1281 Re: Odpierdol się chamie niemyty. 09.07.19, 10:33
        qqbek napisał:

> Ale jak ktoś jest ksenofobicznym zerem, palącym w piecu śmieciami,
        nie palę śmieciami powtarzasz te bzdury masz jakąś manię prześladowczą czy co?:)
        Co do ksenofobii o mnie też strzelasz jak kulą w płot bo napisałem że Ukraińcy są pracowici więc to raczej przeciwieństwo ksenofobii:) to u ciebie jest ksenofobia wobec misiaczka i misiów pracowników polskich których wyzywasz od leni a Polacy są pracowici chwalą nas na zachodzie słynny polski hydraulik we Francji.... zatrudnij Polaków dwóch chociaż i wtedy się wypowiadaj bo z tego co wiem nie zatrudniałeś więcej niż jedną panią albo wcale tak coś prawiłeś dawniej :)
        • qqbek Re: Odpierdol się chamie niemyty. 09.07.19, 13:00
          Rozebrałeś dach.
          Drewno z więźby dachowej wrzuciłeś do pieca.
          Chwaliłeś się tym chamie na forum (przypomnieć?).
          I ty twierdzisz, że nie palisz śmieciami?

A uczulenie mam na debili, a nie na jakąś konkretną nację - tu masz rację.

--
          Jestem Lubelakiem, to podobno nieuleczalne. Może dlatego, że nikt się z tego leczyć nie chce.
          • misiaczek1281 Re: Odpierdol się chamie niemyty. 09.07.19, 15:23
            qqbek napisał:

> Rozebrałeś dach.
            > Drewno z więźby dachowej wrzuciłeś do pieca.
            > Chwaliłeś się tym chamie na forum (przypomnieć?).
            > I ty twierdzisz, że nie palisz śmieciami?

drewno z dachu to nie śmieć....to czyste drewno....a wiesz dlaczego Polacy uciekają na zachód do pracy? szukają nie tylko lepszej płacy lecz uciekają przed pracodawcami takimi januszami byznesu co to ich zatrudnić na pełen etat nie chcą tylko kombinują albo na czarno, albo na pół etatu a drugie pod stołem, albo na staż ich biorą urząd za to płaci , mają darmową siłę roboczą na pół roku i później na etat nie chcą zatrudnić :) W Polsce to pozostałość to średniowiecznym systemie feudalnym gdzie Pan wykorzystywał chłopa który mu pańszczyznę odrabiał - taka mentalność pozostaje wśród niektórych właścicieli firm do dziś:) na zachodzie tego nie ma - tam każdy jest równy
            >
            > A uczulenie mam na debili, a nie na jakąś konkretną nację - tu masz rację.
            >
            a ja mam uczulenie na chamów którzy wyzywają od debili. To że ktoś ma inne zdanie nazywany ma być debilem? takie zwyczaje panują u was w cebulandii? na tym polega demokracja że każdy ma prawo mieć własne zdanie i na tym też by potrafić się pięknie różnić...
            • galtomone Re: Odpierdol się chamie niemyty. 09.07.19, 15:28
              A może jednak na debili i będziesz się drapać do końca życia....

--
              Pozdrawiam,
              galtom

"When agriculture and industry came along people could increasingly rely on the skills of others for survival, and new "niches for imbeciles" were opened up. You could survive and pass your unremarkable genes to next generation [...]"
            • vogon.jeltz Re: Odpierdol się chamie niemyty. 09.07.19, 15:49
              > drewno z dachu to nie śmieć....to czyste drewno...

Jakby to było czyste drewno, nienafaszerowane chemią, to dawno by zgniło. Paliłeś w piecu toksycznymi odpadami, tępy chamie.

> na zachodzie tego nie ma - tam każdy jest równy

Jakoś nie widać chęci przenoszenia zachodnich wzorców równości na polski grunt przez twoich pisich ulubieńców, tępy chamie.
                • trypel Re: Odpierdol się chamie niemyty. 09.07.19, 18:13
                  Kwestia klimatu i używanego drewna
                  Jak się kiedyś używało sezonowanego nieodżywicowanego drewna to po uzyskaniu wilgotności 12-13 % mogło przetrwać i 500 lat. Jak było w odpowiednim momencie odkorowane oczywiście.
                  Teraz drewno pozbawione żywicy, niesezonowane (wilgotność powyżej 25%) bez zabezpieczenia gnije po max 15-20
                  W suchym klimacie jest oczywiście inaczej.
                  U nad w budownictwie używa się tylko sosny. A to nietrwałe drewno

--
                  Kobieto! Nigdy nie stawaj pomiędzy twoim mężczyzną, a jego kolegami. Pamiętaj, że on nie zastąpi swoich kolegów masturbacją. Ale ciebie tak.
                  • qqbek Re: Odpierdol się chamie niemyty. 09.07.19, 23:52
                    Dodatkowo kwestia tego, czym ją impregnowano te kilkadziesiąt lat temu.
                    Teraz chemia jest "delikatna", ugrzeczniona.
                    Więźniów, którzy w PRL-u mieli pecha trafić do kładzenia podkładów kolejowych już raczej nie ma wśród nas.

--
                  • galtomone Re: Odpierdol się chamie niemyty. 10.07.19, 07:20
                    trypel napisał:

> U nad w budownictwie używa się tylko sosny. A to nietrwałe drewno

Cena czyni cuda...

A kto sie bedzie dzis martwil domem za lat 20? Kredyt, to jest powod do zmartwienia.
                    --
                    Pozdrawiam,
                    galtom

• trypel Re: Odpierdol się chamie niemyty. 10.07.19, 08:12
                      To nie tylko cena, kwestia posiadanych i odnawianych zasobów i szybkości ich odbudowy
                      Np w Austrii używa się świerka. To samo goowno ale więcej sęków
                      Poza tym u Endżina w budownictwie używa się elementów struganych czterostronnego a to bardzo przedłuża żywotność drewna (i np ognioodpornosc)
                      W Polsce wolimy zabezpieczyć chemia (brak kultury wykorzystania drewna w budownictwie)
                      A np w Skandynawii używa się tez sosny ale na elementy konstrukcyjne impregnowane cisnieniowo a na stolarkę w ogóle bez zabezpieczenia (1 warstwa farby) godząc się z tym ze za 20 lat będzie do wymiany, chyba ze tak jak w Norwegii użyjemy tylko twardzieli. I wtedy i 50 lat bez zabezpieczenia

--
                      Kobieto! Nigdy nie stawaj pomiędzy twoim mężczyzną, a jego kolegami. Pamiętaj, że on nie zastąpi swoich kolegów masturbacją. Ale ciebie tak.
                      • vogon.jeltz Re: Odpierdol się chamie niemyty. 10.07.19, 11:00
                        Dzięki trypel, jesteś fachura. Ja wiedziałem tylko, z własnego skromnego riserczu, że drewno konstrukcyjne musi być zaimpregnowane, bo inaczej w naszym klimacie w kilka-kilkanaście lat zeżrą je grzyby i korniki. Tak czy owak, jest niemal pewne, że drewno, którym palił cham i truciciel misiaczek, było nafaszerowane toksyczną chemią.
                        • trypel Re: Odpierdol się chamie niemyty. 10.07.19, 14:48
                          Na 99% tak
                          Ale wchodząc w szczegóły spalania (nie znam się na komputerach i telefonach ale akurat na tym tak) w ogóle drewno nie powinno być spalane w kotłach węglowych
                          Do drewna są kotly zgazowujace. One dopiero wypuszczają czyste spaliny i podnoszą efektywność spalania pow 75-80%. Zreszta każdy kominek z szybka właśnie działa na zasadzie zgazowania drewna i dopalania powstałego gazu
                          To jest największy problem używania kotłów stalopalnych - jak człowiek kupi kocioł w V klasie czyli teoretycznie ten mniej szkodzący to nie znaczy ze kocioł sam będzie wybierał i kupował właściwe paliwo.
                          Nawet węgiel brunatny powinien być spalany w innych urządzeniach i Czesi i Niemcy jeszcze niedawno produkowali kotły domowe na węgiel brunatny
                          A nas jak masz kocioł stałopalny to palisz w nim wszystkim
                          Dlatego to jestem za zabronieniem odgórnym i karami takimi żeby zabolały
                          Marzę żeby tak jak w Gliwicach latał nad kom8nami dron a potem straz po 500 na rodzine
                          I akcja 4 x w sezonie. Żeby największy idiota zrozumiał ze gaz wyjdzie taniej

--
    • hukers Re: OT Na twoje miejsce mam 10 Ukraińców 09.07.19, 13:44
      misiaczek1281 napisała:

> i teraz tak...rozumkowanie gazetki jest takie: taki "kuba" zatrudnia Ukraińca z
      > a pół stawki a przez to Polak nie ma roboty...optymaliacja kosztów - a co w tym
      > złego że pracodawca dba o interes swojej firmy żeby nie padła i była konkurenc
      > yjna?

Od kiedy Ty się taki kapitalista zrobiłeś Misiaczek? Zawsze narzekałeś, że właściciel firmy jeździ drogimi furami a nie ma pieniędzy na godne pensje.
      • qqbek Re: OT Na twoje miejsce mam 10 Ukraińców 10.07.19, 00:47
        Misio się zrobił "wartościowy" odkąd uważa, że może się opierdalać za dwukrotność stawki, za którą pracuje Ukrainiec.
        Akurat tutaj rynek będzie bezwzględny. W zawodach niskopłatnych napływ niewykwalifikowanych Ukraińców spowoduje spadek płac. Myślę, że lepiej (przynajmniej z perspektywy naszej przyszłości jako narodu) pomyśleć o jakimś "fast tracku" do nostryfikacji ukraińskich dyplomów pielęgniarskich i lekarskich, niż rozpaczać nad tym, że robol misio będzie miał konkurencję w postaci robola Vasyla, czy Jurija.

Robola w razie czego i z Nepalu się ściągnie, jak będzie trzeba (to już ma miejsce).
        Lekarza w kilka tygodni do zawodu nie przyuczysz.

--
    • qqbek Chamie - Euthyrox N 75 11.07.19, 00:51
      Jak w temacie futrzasty chamie, wielbicielu obecnie rządzących.
      Potrzebuję (już dość pilnie) w/w specyfiku.
      Możesz gdzieś załatwić?

Nie ja.
      Moja żona.
      Drugi tydzień szukam, na razie mamy jeszcze "setki" (bo ma tak dobraną dawkę, że 2 dni bierze 75, a potem 100) więc w razie czego damy jeszcze kilka tygodni radę.

Bo ty się przejmujesz Ukraińcami, a zapominasz o tym, że ludzie leków nie mogą kupić...
      Pomożesz?
      Ja od tygodnia nie znalazłem nigdzie, a miasto spore.

--
        • qqbek Re: Chamie - Euthyrox N 75 11.07.19, 08:35
          Bo Arłukowicz obraził człowieka!
          Prostego człowieka!

To, że w tym kraju robi się dzieciom z onkologii punkcje lędźwiowe bez znieczulenia już nikogo nie obraża.
          Zresztą chuj z Hashimoto (przy której dawkę żona dobierała ledwie 3 czy 4 lata - teraz minister łaskawie pozwala jej zmienić preparat - na taki którego nie ma we wskazanej dawce). Zawsze mogła mieć cukrzycę.

--
        • qqbek Re: Chamie - Euthyrox N 75 11.07.19, 08:55
          bywalec.hoteli napisał:

> Qqbek, sprawdzałeś na ktomalek.pl ?
          > Strona podaje, że w Lublinie jest i w Poznaniu jest.

Wielkie dzięki :)
          Najśmieszniejsze jest, że przedwczoraj mijałem dwie z tych aptek, które wyszukało (Junoszy, Popiełuszki) i nie zaszedłem "bo i tak pewnie nie ma". Na dzielnicy mam z 6 i w żadnej nie ma (a to lek który "jest nawet jak aspiryny nie ma" w końcu).

--
            • qqbek Re: Chamie - Euthyrox N 75 11.07.19, 09:20
              To się zgadza, ale akurat w tych w których byłem były rozłożone ręce i "nie ma w hurtowni".
              Dzwoniłem już do jednej w której jest i zatrzymają mi dwa opakowania przez 2 godziny jeszcze, ale więcej już nie ma, bo "to stary zapas".
              Skoro na cały kraj jest w dwóch miastach, to sam przyznasz, że jest mocno niewesoło :)

--
                • qqbek Re: Chamie - Euthyrox N 75 11.07.19, 10:11
                  Wiesz, mnie interesuje tylko Euthyrox, ale jest coraz mniej wesoło jeśli chodzi też i o inne leki.
                  Już nie powiem, że trochę rzeczy spadło z "listy refundowanej" bo jak się wali kasę w socjal, to trzeba gdzie indziej szukać oszczędności.

Byłeś ostatnio na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym?
                  Ja niestety tak, dwa razy z babcią, raz z synem.
                  To już nie jest nawet śmieszne, co tam się wyrabia. To jest tragedia.
                  Babcia miała być przyjęta na oddział neurologii (w trybie nagłym). Ja spędziłem z nią kilka godzin, moja mama posiedziała kilka, mój wuj posiedział kilka. W końcu po 17 godzinach czekania na korytarzu moja 90-letnia babcia (która przez cały ten czas nie dostała posiłku, bo przecież nie była jeszcze przyjęta) wyjęła telefon i zadzwoniła sobie po taksówkę. Nie zdążyła sobie w domu jedzenia podgrzać, jak do drzwi zapukała policja wysłana przez przerażoną pielęgniarkę, której "zgubiła się" pacjentka.

Z synem też nie lepiej wylądowaliśmy - triaż na żółto (badanie do dwóch godzin od zgłoszenia się), skierowanie z POZ w trybie nagłym, jak nas po ośmiu badał lekarz, który jednocześnie miał dyżur na SOR i u siebie, na internie dziecięcej, to ledwo mówił z przemęczenia.
                  Nocną i świąteczną opiekę medyczną też rozpierdolili koncertowo.

--
                  • bywalec.hoteli Re: Chamie - Euthyrox N 75 11.07.19, 11:32
                    Byłem kilka razy na SOR i różnie było z czasem przyjęcia. 2 godziny nie są niczym niezwykłym, ale 17? Natomiast dlaczego babcia zgłosiła się na SOR a nie na izbę przyjęć oddziału neurologii?

--
                    • qqbek Re: Chamie - Euthyrox N 75 11.07.19, 11:38
                      bywalec.hoteli napisał:

> Byłem kilka razy na SOR i różnie było z czasem przyjęcia. 2 godziny nie są nicz
                      > ym niezwykłym, ale 17? Natomiast dlaczego babcia zgłosiła się na SOR a nie na i
                      > zbę przyjęć oddziału neurologii?

Nie za bardzo miała wyjście (pogotowie ją przywiozło).

--
                      • bywalec.hoteli Re: Chamie - Euthyrox N 75 11.07.19, 12:13
                        A w którym szpitalu to było? Lepiej wiedzieć, którego unikać.
                        W Poznaniu (chyba) do takich aż patologii nie dochodzi. Wiem, że brakuje lekarzy, więc należy wg mnie dopuścić więcej do zawodu. Te specjalizacje skrócić, zwiększyć ilość miejsc na nich. Lekarz i tak uczy się w pracy.

--
                        • qqbek Re: Chamie - Euthyrox N 75 11.07.19, 12:28
                          Na Grenadierów w Lublinie (dawniej Szpital MSWiA). Najbliżej miejsca zamieszkania babci.

--
          • hukers Re: Chamie - Euthyrox N 75 11.07.19, 09:10
            No i widzisz, było poszukać, a nie wyzywać od futrzastych chamów, Bogu ducha winnego Misiaczka o brak leków. A skąd się wzięły te kłopoty z lekami? Znowu przewalają za granicę? Letroxu też nie ma?
            • qqbek Re: Chamie - Euthyrox N 75 11.07.19, 11:34
              Futrzasty cham, jest futrzastym chamem.
              Pali śmieciami i kocha obecną władzę.
              Szkodzi więc tak swoim sąsiadom, jak i całemu krajowi.

--

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.