Dodaj do ulubionych

A arabskie opony Zeetex?

09.07.19, 16:43
Wprawdzie opony już mam założone, ale przy okazji zapytam Was: co sądzicie o arabskich oponach Zeetex? Macie doświadczenie? Myślałem, że to chińska tania marka, a teraz wyczytałem sobie, że araby aspirują do klasy premium. Ciekawe jak cenowo wychodzą. Może np. Szymi zna?
--
Lato :-)
Obserwuj wątek
Edytor zaawansowany
    • only_the_godfather Re: A arabskie opony Zeetex? 09.07.19, 16:55
      Jak Łada będzie aspirować do klasy premium to też porównasz ją z Mercedesem? Osobiście nie mam tych opon ale kolega ma to w mazdzie 6 na tyle, kupił bo musiał na szybko coś kupić jak mu ukradli dwie felgi. Powiedział, że na tył do spokojnej jazdy mogą być, ale z czterema takimi oponami po autostradzie z dużą prędkością bałby się jechać.
    • szymi_mispanda Re: A arabskie opony Zeetex? 09.07.19, 16:58
      Ej zeby nie bylo ze sie popisuje bo zupelnie nie ale napisze szczerze - nie mam zielonego pojecia, pierwsze slysze.

Wszystkie te watki o oponach sa dla mnie jakas abstrakcja i niestety, no mowie to z zalem i bez wysmiewania, im gorszy samochod, im slabszy silnik, tym wieksza spinka jakie opony na lato, jakie opony na zime, czy skrzynia taka czy owaka.

Ja sam juz nie pamietam jakie mam opony, z ludzi ktorych znam choc niewielu co maja dobre samochody to tez tam kazdy w dupie ma jakie opony i skrzynie itp.

Wytlumacz mi co to za roznica jest czy sa takie opony czy owe? I wogle w Polszy wy kupujecie te opony jakos ze sami zamawiacie konkretny model opony?

Nie wydaje mi sie - to jest szczegol taki ze normalnie to raczej oddajesz do serwisu samochod - gosc dzwoni i mowi "ej opony musisz zmienic", "to wymien". I koniec rozmowy.

Co to za fetysz z tymi oponami?
      • trypel Re: A arabskie opony Zeetex? 09.07.19, 17:14
        Naprawdę nie czujesz różnicy na czym jedziesz czy tylko tak pierdzielisz dla pierdzielenia?
        Nawet do skutera kupiłem sportowe pirelki i wreszcie mogę w zakręcie szorować stopką po asfalcie :)

--
        Kobieto! Nigdy nie stawaj pomiędzy twoim mężczyzną, a jego kolegami. Pamiętaj, że on nie zastąpi swoich kolegów masturbacją. Ale ciebie tak.
        • szymi_mispanda Re: A arabskie opony Zeetex? 09.07.19, 17:28
          trypel napisał:

> Naprawdę nie czujesz różnicy na czym jedziesz czy tylko tak pierdzielisz dla pi
          > erdzielenia?
          > Nawet do skutera kupiłem sportowe pirelki i wreszcie mogę w zakręcie szorować s
          > topką po asfalcie :)
          >

Nie wiem czy zupelnie, natomiast z jakis tych lepsiejszych opon nie wiem, good year michelin czy inne pirelli to roznicy nie czuje.

Ale musisz wiedziec jak ja traktuje opony - posluze sie przykladem bo sie zdziwil moj znajomy z serwisu: zeszlo mi powietrze z przodu z lewej strony, a ze bylem jakos podkurwiony to po prostu bez powietrza pojechalem ze 30km zajezdzam do niego wysiadam i mowie ze opona sie przebila i trzeba zmienic.

Pamietam ze fajnie z niej jakby dym szedl hehe.

Mozna normalnie dobra fura jechac 120kmh bez powietrza i tez nic sie nie stanie - lekko ciagnie kierownica w lewo i tyle.
          • trypel Re: A arabskie opony Zeetex? 09.07.19, 17:33
            Tez widziałem kiedyś babę w focusie jadąca KENem bez powietrza. Ludzie na światłach jej mówili a ona machała ręka i jechała dalej...
            To podobne podejście. Tylko zakładam ze ona nie była aktywna na forum auto-moto

--
            Kobieto! Nigdy nie stawaj pomiędzy twoim mężczyzną, a jego kolegami. Pamiętaj, że on nie zastąpi swoich kolegów masturbacją. Ale ciebie tak.
            • szymi_mispanda Re: A arabskie opony Zeetex? 09.07.19, 17:38
              MI tez mowili na swiatlach. Ale co mam kazdemu tlumaczyc ze wiem ze nie ma powietrza i wlasnie jade do serwisu?

Moze babcia tez byla wkurwiona jak ja wtedy i nie chcialo jej sie dzwonic po lawete i tracic pare godzin z zycia.

Poza tym, po fakcie opony zmienione na nowe przy okazji wszystkie i co sie stalo, w czym jest problem?
        • szymi_mispanda Re: A arabskie opony Zeetex? 09.07.19, 17:32
          vogon.jeltz napisał:

> Ty, spaślak, ale zauważyłeś, że jesteśmy na forum motoryzacyjnym, czy wó
          > da z twojego ulubionego monopolowego zaburza ci postrzeganie rzeczywistości?

To pgadadajmy o czyms interesujacym.

Np. jechalem nowym e63 i wg mnie nowy silnik AMG 4.0 v8 jest chujowy w porownaniu do E63 6.2 V8 z 2010 roku.

Ma chujowy dzwiek, bez pomruku, wciska sie gaz i zajmuje mu sekunde zeby zaczac wchodzic na obroty a w starym sie to dzieje od razu, i gdzies zniknelo wrazenie jazdy "gwiezdnym niszczycielem".

Coraz gorzej AMG. jednak sa pewne prawdy objawione ktore nigdy sie nie zmienia np no replacement for displacement.
        • samspade Re: A arabskie opony Zeetex? 10.07.19, 09:40
          A ja Szymiego rozumiem. Dokładniej oponom na krążowniku przyjrzałem się gdy nastąpiła fala wątków jakie opony wybrać. Wcześniej wystarczyła mi informacja że to bridgestony. Ale i tak w tym momencie wiem że to model potenza i rozmiar 17 cali.
    • bolo2002 Re: A arabskie opony Zeetex? 16.07.19, 18:41
      Nie polecam tych opon. Polecam natomiast opony znanych marek- ale pod inna nazwą i robione np. w Indonezji, Malezji itd. Opony te maja parametry nie gorsze niz niektóre klasy premium Michelina, Dunlopa, Brigestone, czy Goodyeara i Continentala. Sa to opony: Nexen/koreańskie/,Falken/japońskie/,Apollo Alnac 4G/to jest Vredestein holenderski ale z Indonezji/, czy CST Medalion/chińskie/, Firemax 601/chińskie/. Wszystkie znacznie tańsze od markowych.jeszcze Imperial mozna brac smiało. Nexen All Season mam 3 lata na moim wózku- wielosezonowe i są genialne! Głosnośc 69 dB ! Tylko! 195/60/15 - za 178 zł/szt i nie wymieniasz cały rok !
      • engine8 Re: A arabskie opony Zeetex? 16.07.19, 19:27
        Jak myslisz dlaczego tak jest?
        Jesli Opony sa tej samej jakosci co orginal to dlaczego nie sprzedawac pod ta sam nazwa?
        A jesli sie zmieni nazwe to juz wtedy mozna sobie robic co sie chce i jak sie musi sprzedwac taniej (bo kraj biedny) to mozna robic gorszej jakosci bo to taniej...
        Jest w tym sens?
        Tak ze ja juz t wakie bajki jak piszesz nie wierze.....

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.