Dodaj do ulubionych

Skoda Superb FL - jazda półautonomiczna

09.07.19, 17:07
www.youtube.com/watch?v=K84cZyW6t9g
To mi się podoba. Znaczy oczywiście nie Superb, tylko rozwiązanie. Wreszcie samochód nie tylko rozpoznaje znaki (jak Insignia 10 lat temu), ale też sam dopasowuje prędkość na aktywnym tempomacie do wartości na znaku (choć pewnie bazuje też na danych z nawigacji). Z takim czymś i kompletem pozostałych asystentów wystarczy już tylko siedzieć na fotelu jak pasażer i ewentualnie przejąć kierownicę przy mocniejszym zakręcie.
Obserwuj wątek
Edytor zaawansowany
    • jeepwdyzlu Re: Skoda Superb FL - jazda półautonomiczna 09.07.19, 17:36
      Gówno.
      Mam to wszystko samo nie jedzie.
      1. Musisz trzymać rece na kierownicy.
      2. Sczytywanie znaku i synchronizacja z tempomatem - trwale wyłączasz bo byłbyś najwolniejszym uczestnikiem ruchu.
      3.Pilnowanie pasa ruchu w ruchu miejskim jest zbędne - włączam to tylko na autostradzie.

Ergo
      Skoda bredzi jak zwykle

--
      YCDSOYA
      • szymi_mispanda Re: Skoda Superb FL - jazda półautonomiczna 09.07.19, 17:50
        jeepwdyzlu napisał:

> Gówno.
        > Mam to wszystko samo nie jedzie.
        > 1. Musisz trzymać rece na kierownicy.
        > 2. Sczytywanie znaku i synchronizacja z tempomatem - trwale wyłączasz bo byłby
        > ś najwolniejszym uczestnikiem ruchu.
        > 3.Pilnowanie pasa ruchu w ruchu miejskim jest zbędne - włączam to tylko na auto
        > stradzie.
        >
        > Ergo
        > Skoda bredzi jak zwykle

Przeciez ty kurwa nie masz fury ani prawka bo wysiadla by ci pikawka.
      • schweppes1 Re: Skoda Superb FL - jazda półautonomiczna 09.07.19, 18:37
        Zapomniałem napisać, że mówię o typowej, starej "DKwkowej" przełajówce typu Bydgoszcz-Stargard, których w Polsce jeszcze wciąż pełno. Zdaję sobie sprawę, że w polskich realiach jadąc 50 można "biernie stwarzać" zagrożenie, będąc wyprzedzanym przez tiry. Przez cały test na filmie system działał poprawnie i samochód przyspieszał żwawo. Pertyn mówił, że działa lepiej niż w VW Touaregu (nie klemens, to nie znaczy, że Skoda jest lepsza - po prostu w Superbie zdążyli to poprawić).

W sumie, to mając aktywny tempomat bez tego bajeru, wystarczy po prostu "przytulić" się do tira - efekt będzie podobny.
      • vogon.jeltz Re: Skoda Superb FL - jazda półautonomiczna 09.07.19, 18:47
        > bo byłbyś najwolniejszym uczestnikiem ruchu.

Odkąd przesiadłem sie do hybrydy, jeżdżę po wioskach i mieście z prędkościami zbliżonymi do obowiązujących ograniczeń i limitów, bo tak jest po prostu najekonomiczniej. Różnice w czasie przejazdu na trasie 10 km są rzędu minuty-dwóch i doprawdy w dupie mam, że bywam najwolniejszym uczestnikiem ruchu. Poza tym najczęściej nie jestem - gościa, których chwilę wcześniej wyprzedził mnie jak wściekły, doganiam na najbliższych światłach albo rondzie, spokojnie się turlając.
      • vogon.jeltz Re: Skoda Superb FL - jazda półautonomiczna 09.07.19, 17:57
        > Kwestie prawne jazdy autonomicznej są nierozstrzygnięte. I nie widać rozwiazania.

I nie będą, bo producenci/operatorzy takich pojazdów - wzorem licencji na oprogramowanie argumentując, że to oprogramowanie jest zasadniczym elementem takiego autonomicznego samochodu - bedą chcieli zdjąć z siebie wszelką odpowiedzialność . "To the maximum extent permitted by law", rzecz jasna, z tym, że będą lobbowali za tym, żeby ten "extent" był właśnie możliwie nieograniczony. A tak się nie oczywiście da, bo ktoś za błędy tych pojazdów odpowiadać musi. I trudno, by był to użytkownik.
        • schweppes1 Re: Skoda Superb FL - jazda półautonomiczna 09.07.19, 19:47
          Dokładnie. Jechałem kiedyś pierwszy raz w życiu z przyczepą, też starą DK, tak trochę niepewnie się czułem i postanowiłem jechać zgodnie z przepisami dot. przyczep, czyli 70 za miastem. Zrezygnowałem, gdy zaczęły mnie wyprzedzać tiry, mimo że dotyczyły ich w tym momencie te same ograniczenia co mnie z przyczepą. Momentalnie nauczyłem się nie bać jechać z przyczepą 90-100.
        • klemens1 Re: Skoda Superb FL - jazda półautonomiczna 09.07.19, 23:20
          hukers napisał:

> W Polsce do takiego systemu powinni dodawać zagraniczną rejestrację do zamontow
          > ania, żeby nie uchodzić za idiotę na drodze, który nie potrafi jeździć.

I jakieś odbojniki z tyłu, bo przecież NIKT nie zwalnia na 70 na dwupasmówkach. Trafi się taki jeden na milion i tragedia gotowa.

--
          www.sprawdzpodatki.pl
            • klemens1 Re: Skoda Superb FL - jazda półautonomiczna 10.07.19, 10:26
              schweppes1 napisał:

> W sumie rozdzielczość skodowskich plastików sama w sobie jest słaba... I fordow
              > skich też - aż z niego wyskoczyłeś, jak pedał.

Ciekawie się przejawia twoja tępota poprzez fakt, że krytykujesz pewną cechę, która u ciebie jest jeszcze bardziej nasilona.

--
              www.sprawdzpodatki.pl
              • vogon.jeltz Re: Skoda Superb FL - jazda półautonomiczna 10.07.19, 11:10
                > Ciekawie się przejawia twoja tępota poprzez fakt, że krytykujesz pewną cechę,
                > która u ciebie jest jeszcze bardziej nasilona.

Ja, na ten przykład, nie odebrałem tego jako krytykę, lecz jako obserwację. Nie wiesz, że każdy pedał ma wbudowany "gay detector" pozwalający mu zidentyfikować innych pedałów?
                • klemens1 Re: Skoda Superb FL - jazda półautonomiczna 10.07.19, 13:33
                  vogon.jeltz napisał:

> > Ciekawie się przejawia twoja tępota poprzez fakt, że krytykujesz pewną ce
                  > chę,
                  > > która u ciebie jest jeszcze bardziej nasilona.
                  >
                  > Ja, na ten przykład, nie odebrałem tego jako krytykę, lecz jako obserwację. Nie
                  > wiesz, że każdy pedał ma wbudowany "gay detector" pozwalający mu zidentyfikowa
                  > ć innych pedałów?

Nie wiedziałem. Dobrze znać zdanie obeznanego w temacie.

--
                  www.sprawdzpodatki.pl
                • klemens1 Re: Skoda Superb FL - jazda półautonomiczna 10.07.19, 13:34
                  schweppes1 napisał:

> Nie jest. Ja wytrzymałem w Mondeo już prawie 2 lata.

Bo inaczej byś nie zarabiał.

> Z Superba też panicznie nie wyskoczyłem, tylko przejechałem kilkaset km.

I później musiałeś chodzić do psychoterapeuty przez pół roku, bo budziłeś się posikany, gdy ci się superbowe plasticzki śniły?

--
                  www.sprawdzpodatki.pl
                  • schweppes1 Re: Skoda Superb FL - jazda półautonomiczna 10.07.19, 17:20
                    > Bo inaczej byś nie zarabiał.

Pudło. WYBRAŁEM Mondeo, mając do wyboru Mondeo, Superba i Insignię. Bo zależało mi przede wszystkim na dobrych właściwościach jezdnych.

> I później musiałeś chodzić do psychoterapeuty przez pół roku, bo budziłeś się posikany, gdy ci się
                    > superbowe plasticzki śniły?

Znowu pudło. Jako prawdziwy hetero i wolnościowiec lubiący przestrzeń, mam koszmary tylko odnośnie klaustrofobicznej pozycji za kierownicą, spowodowanej bliskością i "niskością" przedniej szyby, jak w dużym fiacie.

Tak więc tylko ty pedalsko wyskakujesz z samochodów, bo mają chujowe wnętrza. Jesteś pedałem alfa na tym forum.
                    • klemens1 Re: Skoda Superb FL - jazda półautonomiczna 11.07.19, 11:18
                      schweppes1 napisał:

> Znowu pudło. Jako prawdziwy hetero i wolnościowiec lubiący przestrzeń, mam kosz
                      > mary tylko odnośnie klaustrofobicznej pozycji za kierownicą, spowodowanej blisk
                      > ością i "niskością" przedniej szyby, jak w dużym fiacie.

JPRDL, pierwszy raz słyszę, żeby ktoś miał z tym problem.

> Tak więc tylko ty pedalsko wyskakujesz z samochodów, bo mają chujowe wnętrza. J
                      > esteś pedałem alfa na tym forum.

No popatrz - wszyscy z superbów wyskakują, a ja nie. Dopiero mondeo mnie przełamało.
                      Więc coś ci się popierdzieliło, repie.

--
                      www.sprawdzpodatki.pl
    • gzesiolek Re: Skoda Superb FL - jazda półautonomiczna 10.07.19, 12:31
      Jak adaptacyjny tempomat lubię i chętnie, zwłaszcza na autostradach, korzystam... tak tych wszelkich utrzymywaczy na pasach nie trawię i jak mogę to wyłączam... nie ma nic gorszego jak ingerencja systemu w kierowanie pojazdu...
      Nie wiem czy się do autonomicznych pojazdów przekonam...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.