Dodaj do ulubionych

Czyje są części wymonotwane w serwisie?

18.07.19, 13:34
Czy serwis ma prawo zabrać sobie wymontowane części? Albo inaczej, czy jest nakaz zabierania wymontowanych części?

Wasze zdanie, praktyka w temacie?
Obserwuj wątek
Edytor zaawansowany
  • qqbek Re: Czyje są części wymonotwane w serwisie? 18.07.19, 13:47
   Ja się cieszę, że gratów nie muszę utylizować.
   Jak mi raz jeden wymontowane części "na dowód" włożył do bagażnika, to po ich odkryciu (kolejnego dnia) i odwiezieniu na miejsce już kolejny raz się u niego nie pojawiłem.

   --
   Jestem Lubelakiem, to podobno nieuleczalne. Może dlatego, że nikt się z tego leczyć nie chce.
  • only_the_godfather Re: Czyje są części wymonotwane w serwisie? 18.07.19, 13:51
   w ASO nigdy się mnie nie pytali i nie zostawiali w bagażniku. Raz tylko facet przy odbiorze pokazywał mi uszkodzony element ale nie zostawili mi go tylko pokazali i zabrali. U innych mechaników taka sama praktyka. W sumie na co mi te części, serwis nie musi się martwić o ich utylizację w przeciwieństwie domnie.
  • waga160 Re: Czyje są części wymonotwane w serwisie? 18.07.19, 14:01
   Dwa pytania, dwie mozliwosci, jak marksistowska dialektyka. A tymczasem te wymontowane czesci sa twoje (bo zes za nie zaplacil albo jeszcze placisz) i pan mechanik to moze ci je przyniesc, pokazac i zapytac czy je chcesz, ale se nie moze ich wziac.
   Zawsze bierz a potem wywalaj na smietnik. W ten sposob unikniesz ewentualnosci ze nastepnym razem pan mechanik zainstaluje ci cos co za poprzednia wizyta wyjal.
   • wqcyzx Re: Czyje są części wymonotwane w serwisie? 18.07.19, 14:23
    Nie wiem jak ty, ale mieszkam w regionie gdzie "uczciwych inaczej" spotykam na każdym kroku i zwrot części może być jedyną sensowną metodą kontroli czy serwis samochodu nie przebiegał wg. scenariusza: przyjęcie auta - obejrzenie z konkluzją "dobre jest" - wypisanie rachunku - wydanie auta.
  • toreon Re: Czyje są części wymonotwane w serwisie? 18.07.19, 14:35
   Patrząc literalnie na prawo, części są wciąż nasze więc teoretycznie serwis musi to z nami uzgodnić przed przystąpieniem do naprawy.
   Jak jest? Na ogół serwis domyślnie zostawia je u siebie. W większości przypadków mało kogo to obchodzi ale np. w przypadku katalizatora, który zawiera platynę albo jakimiś elementami naszpikowanymi miedzią, jest to dyskusyjne.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się