Dodaj do ulubionych

Czy ktos ma tu Mercedesa beczke?

21.07.19, 14:06
Ja mam i musze przyznac bez bicia ze jom znam od kazdej podszewki. Dlatego jak cos nie gra to oferuje pomoc, pytajcie tu na forum a ja z przyjemnoscia sie podziele doswiadczeniami.
Obserwuj wątek
Edytor zaawansowany
    • yasiaq Re: Czy ktos ma tu Mercedesa beczke? 21.07.19, 18:41
      ja miałem 2 sztuki , mało tego jeszcze je lubiłem .Gniły jak każdy stary mercedes jednej łamał się zad..Potem przesiadłem się w dużo starsze volvo rocznik 68 i okazało się,że stare auta jednak nie muszą korodowac i się psuć a z silnika nie musi wiecznie cieknąć..Co do beczki fajnie wygląda na zdjęciachi niech tak zostanie..
      • waga160 Re: Czy ktos ma tu Mercedesa beczke? 21.07.19, 22:39
        Tak zwany model w123. To taki co na taksowce w Atenach zrobil 2 i pol miliona kilometrow i podobno stoi teraz w fabrycznym muzeum.

www.google.com/search?q=w123&tbm=isch&source=hp&sa=X&ved=2ahUKEwi7pcOK78bjAhUJvp4KHbX9CmwQ4216BAgFECM&biw=1344&bih=723&dpr=1.25
        • yasiaq Re: Czy ktos ma tu Mercedesa beczke? 21.07.19, 23:13
          W Atenach tak bo w zimie nie sypią solą. W polskich warunkach istnieją tylko sztuki stojące na okrągło w garażu (zimą koniecznie ogrzewanym) ponieważ te z ulicy zgniły na amen 20 lat temu a bagazniki się złamały 30 lat temu. Silniki diesla słabowite ale trwałe ale warto też wspomnieć o gaźnikowym R6 2500 który był maksymalnym niewypałem czy o samym gaźniku solex 4a1 stosowanym też w silniku 2800 który miał 12 wersji i trylion elementów i żeby go ustawić trzeba było mieć co najmniej doktorat z budowy gaźników..Ogólnie jeśli się poprzestanie na 240d najlepiej z kalafiorni to do postawienia w garażu (ogrzewanym w zimie) może być ale podniecać to się nie ma czym..
          • waga160 Re: Czy ktos ma tu Mercedesa beczke? 21.07.19, 23:28
            > ponieważ te z ulicy zgniły na amen 20 lat temu a bagazniki się złamały 30 lat temu.

Wiem cos na ten temat. Moj pierwszy byl model przed beczka, 1969, ale do sprzedazy w 1978 trzeba bylo wspawac kawaly blachy bo przedni zderzak sie ruszal jak obruszany trzonowiec, a kolo zapasowe mialo chec wyleciec z bagaznika dolem. Beczke troche poprawili.
            • hukers Re: Czy ktos ma tu Mercedesa beczke? 22.07.19, 00:01
              waga160 napisał:

> Wiem cos na ten temat. Moj pierwszy byl model przed beczka, 1969, ale do sprzed
              > azy w 1978 trzeba bylo wspawac kawaly blachy bo przedni zderzak sie ruszal jak
              > obruszany trzonowiec

To ty Waga za komuny Mesiem się woziłeś? No, no...
              • waga160 Re: Czy ktos ma tu Mercedesa beczke? 22.07.19, 00:12
                Czasami dorabialem biorac "lebka" z tlumu na postoju taksowek. Raz trafila mi sie zwykla kurwa niezle podpita. Koniecznie musiala wiedziec co ja robie. Badylarz? Nie. Cinkciarz? Nie. Ojca samochod? Nie. Kamieniarz? Nie. No to co ty robisz? Nic nie robie. To dlaczego ty nic nie robisz i jezdzisz Mercedesem a ja jestem kurwa i jezdze Maluchem?
                • hukers Re: Czy ktos ma tu Mercedesa beczke? 22.07.19, 00:32
                  waga160 napisał:

. Badylarz? Nie. Cinkciarz? Nie. Ojca samochod? Nie. Kamieniarz? Nie. No to co ty robis
                  > z? Nic nie robie.

Co słychać? Nic. Co robisz? Nic. Grasz w piłkę? Nie. Nic- rude niebo nad Czantorią.
                  Zastanawiałem się ostatnio jakie knigi wziąć nad more i dzięki Tobie przypomniałem sobie o Jurku Pilchu i jego pierwszym samobójstwie. Podziękował.
                  By the way. Co robiłeś?
                • engine8 Re: Czy ktos ma tu Mercedesa beczke? 22.07.19, 17:45
                  Trza bylo mowic ze Ty jezdzisz gdzie sie da i ile sie da a jak sie nie da i albo dowozisz kogos czy cos a jak trzeba cos doniesc to od czasu do czasu donoscisz... :) I za dowozenie i donoszenie ci placa a za jezdzenie to juz nie a i tak sie cigale lepiej oplaca niz prostutucja :)
          • waga160 Re: Czy ktos ma tu Mercedesa beczke? 22.07.19, 02:28
            Po pontonie byl "heckflosse" czyli tylna pletwa, pletwa ogonowa, tail wing po waszemu, co tlumaczy nazwe w sposob oczywisty. Ale u nas to nie jest takie proste. Jelcz ogorek chociazby.

www.google.com/search?q=heckflosse&tbm=isch&source=iu&ictx=1&fir=mFiJAdskC0fAOM%253A%252C1Nj81qXbvVMxhM%252C_&vet=1&usg=AI4_-kTnFVxiWJFxdAjvh967UzvRzH8njg&sa=X&ved=2ahUKEwihpPC2ocfjAhWNvp4KHT38ArYQ9QEwAHoECAYQBA#imgrc=mFiJAdskC0fAOM:
            • engine8 Re: Czy ktos ma tu Mercedesa beczke? 22.07.19, 17:47
              To juz to ladniejsze
              www.google.com/search?tbm=isch&sa=1&ei=QNo1XfziC8iGsQXBm75I&q=russian+car+chaika&oq=russian+car+chaika&gs_l=img.3..0i8i30.2955.7077..8395...0.0..0.148.719.0j6......0....1..gws-wiz-img.ogFAJziarbk&ved=0ahUKEwj8gvjL78jjAhVIQ6wKHcGNDwkQ4dUDCAY&uact=5#imgrc=bncBTQICFXd5TM:
        • hukers Re: Czy ktos ma tu Mercedesa beczke? 21.07.19, 23:29
          waga160 napisał:

> Tak zwany model w123. To taki co na taksowce w Atenach

O co chodzi z tymi z tymi taksówkami merola w Grecji. Co prawda na wyspach, ale gdzie się nie rozejrzeć, to na taxi merol, i to te nowsze modele. A podobno kryzys w Grecji. I taki kryzys będzie niedługo w Polsce (by Galtom).
        • loyezoo Re: Czy ktos ma tu Mercedesa beczke? 22.07.19, 08:28
          Z tymi zabytkowymi, więcej problemów jak pożytku. Trzyma potem na tym łapkę konserwator zabytków.Jak masz "dzwona", to musisz auto przywrócić do stanu pierwotnego (czasami sobie tego nie wyobrażam) Jak sprzedajesz za granicę, musisz mieć zgodę to po 1. po 2 płacisz 25% podatku:))
          Oczywiście są plusy.Jeden przegląd na "całe życie", OC można wykupić na 1 dzień.No i prestige na dzielni:P

--
          Life is too short to drive boring cars

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się