Dodaj do ulubionych

Kierowcy się upiekło, 5k to nic.

22.07.19, 07:33

moto.pl/MotoPL/7,88389,25009074,przekroczyl-predkosc-o-ponad-140-km-h-i-nie-odpowiadal-na-korespondencje.html
--
Pozdrawiam,
galtom

"When agriculture and industry came along people could increasingly rely on the skills of others for survival, and new "niches for imbeciles" were opened up. You could survive and pass your unremarkable genes to next generation [...]"
Obserwuj wątek
Edytor zaawansowany
    • waga160 Re: Kierowcy się upiekło, 5k to nic. 22.07.19, 07:57
      Mam pomysl godny Krola Salomona, do aresztu brac SAMOCHOD. Samochod jechal 30 ponad limit, 30 dni aresztu. 140 powyzej limitu, 140 dni aresztu samochodu. Po chuj sie pierdolic z dochodzeniem kto byl a kogo nie bylo za kolkiem czy na jakichs tam fotografiach.
      • tbernard Re: Kierowcy się upiekło, 5k to nic. 22.07.19, 09:02
        Zapytanie właściciela, komu dał pojazd uważasz za nielegalne? Czy zapytanie wskazanego przez właściciela? Na czym konkretnie ta nielegalność polega? Jak dla mnie to i tak za bardzo się bawią. Jak fotka wyraźna i pozwala na identyfikację to oprócz kary finansowej dowalić punkty lub prawko zabrać. Jak twarzy nie da się zidentyfikować, to właściciel płaci i potem rozlicza się prywatnie z "przyjacielem" lub członkiem rodziny. Jedynie zgłoszona kradzież powinna dać możliwość uniknięcia kary.
      • galtomone Re: Kierowcy się upiekło, 5k to nic. 22.07.19, 09:49
        Owszem. Utrzymanie takiego Porsche tanie nie jest, wiec wydatek 5k byl wliczony w taka jazde.
        Strata prawka to wiekszy problem niz strata 5k

--
        Pozdrawiam,
        galtom

"When agriculture and industry came along people could increasingly rely on the skills of others for survival, and new "niches for imbeciles" were opened up. You could survive and pass your unremarkable genes to next generation [...]"
        • trypel Re: Kierowcy się upiekło, 5k to nic. 22.07.19, 09:57
          swoją drogą to ciekawe ile taka carrera w wynajmie wychodzi
          katalogowo golas 600 tys
          patrzac tylko na cene to pewnie nie wiecej niz 7-8 tys/msc ale tu dochodza inne koszty serwisu, wiecej opon, utrata wartosci..
          mysle że raczej powyzej 10 tys netto/msc

--
          Kobieto! Nigdy nie stawaj pomiędzy twoim mężczyzną, a jego kolegami. Pamiętaj, że on nie zastąpi swoich kolegów masturbacją. Ale ciebie tak.
          • galtomone Re: Kierowcy się upiekło, 5k to nic. 22.07.19, 13:13
            Taka nie wiem.
            Znajomy ma Macana - to chyba ten odpowiednik Q5 z 2.0 TFSI i jesli dobrze pamietam troche ponad 300KM pod maska.

Pamietam, ze placil w jakiejs formie wynajmu od Porsche 2400 + VAT.
            Zero wplaty wstepnej, umowa chyba na 2 lata i nic wiecej poza benzyna go nie interesuje - wszystko wliczone w te oplate.

--
            Pozdrawiam,
            galtom

• misiaczek1281 Re: Kierowcy się upiekło, 5k to nic. 22.07.19, 15:00
              oto polskie sondy których bronicie lewaki....w takiej Szwajcarii poszedłby do aresztu za stworzenie niebezpieczeństwa w ruchu lądowym....5 000 zł to jakiś żart....tyle to by zabolało mnie misia który ma Polo warte 6k a taki Kajen to ile wart? 300 k?
              • misiaczek1281 Re: Kierowcy się upiekło, 5k to nic. 22.07.19, 15:03
                polskie sondy trzeba było do końca zreformować żeby nie uniewinniały za przejechanie na pasach bez prawka i nie dawały grzywny urzędowej (5k) tylko grzywnę zależną od dochodu jak w Szwajcarii np. 30% rocznych dochodów bo dla jednego 5k to majątek a dla innego kieszonkowe na waciki ;)
                • kokosowy15 Re: Kierowcy się upiekło, 5k to nic. 22.07.19, 21:12
                  Młodemu Zientarskiemu też się wydawało, że jest bezpiecznie. Fiński hokeista zapłacił za przekroczenie prędkości 120 tys euro, ale u nich jest komunistyczny reżim, ludzie są zniewoleni. Tylko jakoś, jak wynika z ostatnich badań, należy do państw w których żyje się najlepiej.
                  • engine8 Re: Kierowcy się upiekło, 5k to nic. 22.07.19, 21:29
                    Co znaczy "zyje sie najlepiej"?
                    No to racja - w klatce ma sie wszytko i o nic sie nie trzeba martwic..
                    Ja uwazam ze tu gdzie ja zeyje sie mi najlepiej.. nigdy w zyciu bym sie na Finalandie nie zamienil - nie widze ani jedego powodu.
                    • misiaczek1281 Re: Kierowcy się upiekło, 5k to nic. 22.07.19, 22:01
                      engine8 napisał(a):

> Co znaczy "zyje sie najlepiej"?
                      > No to racja - w klatce ma sie wszytko i o nic sie nie trzeba martwic..
                      > Ja uwazam ze tu gdzie ja zeyje sie mi najlepiej.. nigdy w zyciu bym sie na Fina
                      > landie nie zamienil - nie widze ani jedego powodu.

a ja bym zamienił - wprowadziłbym wysokie kary za przekroczenie prędkości o ponad 30 km/h...grzywny co najmniej 50 000 zł i areszt 30 dni tak jak w Ameryce ale zaraz się odezwą obrońcy wolności i konstytucji obłudni faryzeusze ;)
                      • engine8 Re: Kierowcy się upiekło, 5k to nic. 22.07.19, 23:10
                        A to sa totalne bzdury...... Bo jakie kryteria sa stosowane i kogo to dotyczy?

I jakie one by nie byly to pamietaj ze nie mzona brac sredniej zwlaszcza w duzch krajach bo to moze dobre al antropologow ale nie dla przecietnego obywatela...
                        Bo np Finlandie czy Polske to mozesz w najlepszym wypadku prownymawc nie do USA ale np Kaliforni...
                    • tbernard Re: Kierowcy się upiekło, 5k to nic. 23.07.19, 09:17
                      engine8 napisał(a):

Finowie nie są zamknięci w żadnej klatce. Jako kraj należący do UE mogą swobodnie przeprowadzić się i żyć tam gdzie mają ochotę, pracę i sprzyjające warunki. Jakoś nie słychać aby masowo do Polski lub innego kraju uciekali z tej "klatki".
                      • engine8 Re: Kierowcy się upiekło, 5k to nic. 23.07.19, 17:37
                        Poniewaz sa do tego przyzwyczajeni.... i wg nich wygodnie sie im zyje jednak zycie maja w sumie nieciekawe, chlodne i nudne..
                        Bo z drugiej strony - podejrzewam ze mniej wiecej tyle samo ludzi zewantrz chce do Finlandi jechac turystycznie albo emigrowac na stale?
                    • kokosowy15 Re: Kierowcy się upiekło, 5k to nic. 23.07.19, 11:04
                      Kryteria dobrego życia dla ogółu są opisane, westarczy poszukać. Niewątpliwie dla oligarchy rosyjskiego w Rosji żyje się najlepiej, dla producenta narkotyków - w Kolumbii, ale zdecydowana większość ludzi powie, że najlepiej żyje się tam, gdzie jest powszechnie dostępna ochrona zdrowia, pomoc socjalna i brak biedy, redystrybucja dochodów, i takie różne komunistyczne głupoty.
                      • engine8 Re: Kierowcy się upiekło, 5k to nic. 23.07.19, 17:34
                        Czyli w Polsce?
                        Mowimy o legalnym i oczciwym zyciu.
                        Wszedzie tam gdzie masz powszechnie dostepna i darmowa czy tania opieke zdrowotna to masz kolejki i ograniczenie na kazdym kroku i konczy sie na tym ze leczenie staje sie stosunkowo drogie i trsduno dostepne..
                        Tam gdzie za duza pomoc socjalna panuje lenistwo bo nie oplaca sie pracowac. A jesli chodzi o dochody to nie ma sprawiedliwosci w "redystrybucji" - czyli zabieranie tym co maja a dawanie tym co nie, ale danie mozliwosci kazdemu aby dochody mogl miec...

• kokosowy15 Re: Kierowcy się upiekło, 5k to nic. 24.07.19, 11:43
                          Niestety, ludzie równych możliwości mieć nie będą. Niedowidzacy nie zostanie pilotem odrzutowca, niemowa spiewakiem, uczciwy - biznesmenem. Redystrybucja środków ma spowodować, że każdy z nich będzie żył na poziomie zapewniającym mieszkanie, jedzenie, wypoczynek, rozrywkę itd.
                          • bywalec.hoteli Re: Kierowcy się upiekło, 5k to nic. 24.07.19, 12:00
                            kokosowy15 napisał(a):

> Niestety, ludzie równych możliwości mieć nie będą. Niedowidzacy nie zostanie pi
                            > lotem odrzutowca, niemowa spiewakiem, uczciwy - biznesmenem. Redystrybucja środ
                            > ków ma spowodować, że każdy z nich będzie żył na poziomie zapewniającym mieszka
                            > nie, jedzenie, wypoczynek, rozrywkę itd.

Nie rozumiem toku myślenia: biznesmen -> nieuczciwy. To jak za komuny propaganda ws. badylarzy.

Rozumiem wyrównywanie szans - po to są bezpłatne szkoły publiczne, uczelnie wyższe, stypendia, bezpłatna służba zdrowia, żeby każdy miał szanse zostać specjalistą i dobrze zarabiać.
                            Ale w moim przypadku temu towarzyszyły: nauka w liceum, studia wymagające dużo nauki i pracy, szybkie rozpoczęcie pracy zawodowej, nauka języków itp.
                            Jeśli ktoś poszedł np. na filozofię czy socjologię i studia spędził na zabawie, to dlaczego miałbym płacić wyższe procentowo podatki niż on tylko dlatego, że zarabiam więcej? Już i tak płacę więcej podatku kwotowo.
                            --
                            Lato :-)
                            • kokosowy15 Re: Kierowcy się upiekło, 5k to nic. 24.07.19, 14:00
                              Biznesmen - nieuczciwy to skrót, ale trzeba wykazać się pewnymi specjalnymi cechami charakteru, by być skutecznym biznesmenem. Jak powiedział pewien bardzo znany i w Polsce czczony ekonomista "trzeba być chciwym". Nie jest to bliskie etyce wielu. Poza tym, dlaczego premiowac pozytywną cache "pracowitość" na równi z negatywna "chciwość i cwaniactwo" Co do równości szans, to dałem przykład ludzi w jakiś sposób niepełnosprawnych. A jeżeli z powodów intelektualnych nie moglbys skończyć tego liceum, trudnych studiów to ma znaczyć, że całe życie będziesz w biedzie, bez możliwości realizacji swojego człowieczeństwa?
                              • trypel Re: Kierowcy się upiekło, 5k to nic. 24.07.19, 15:50
                                kokosowy15 napisał(a):

> Biznesmen - nieuczciwy to skrót, ale trzeba wykazać się pewnymi specjalnymi cec
                                > hami charakteru, by być skutecznym biznesmenem. Jak powiedział pewien bardzo zn
                                > any i w Polsce czczony ekonomista "trzeba być chciwym". Nie jest to bliskie ety
                                > ce wielu.

poważnie uważasz że dominującą cechą osob typu Florek (założyciel i własciciel Fakro), Wiśniowski (ten od bram), Muś (założyciel PressGlass) i wielu innych Polaków którzy odniesli sukces w biznesie jest chciwość?

i2.pinger.pl/pgr181/4ac23d64001576b54ea1f00a/images.jpg

--
                                Kobieto! Nigdy nie stawaj pomiędzy twoim mężczyzną, a jego kolegami. Pamiętaj, że on nie zastąpi swoich kolegów masturbacją. Ale ciebie tak.
                    • bywalec.hoteli Re: Kierowcy się upiekło, 5k to nic. 24.07.19, 10:06
                      engine8 napisał(a):

> Ja uwazam ze tu gdzie ja zeyje sie mi najlepiej.. nigdy w zyciu bym sie na Fina
                      > landie nie zamienil - nie widze ani jedego powodu.

Też bym Polski na Finlandię nie zamienił, mimo, że na pewno przyrodniczo piękna.
                      Powody:
                      - piździ
                      - brak słońca
                      - noce i dnie polarne
                      - dziwni ludzie
                      - za blisko do Rosji zbyt długa granica z nią

--
                        • bywalec.hoteli Re: Kierowcy się upiekło, 5k to nic. 24.07.19, 11:56
                          kokosowy15 napisał(a):

> A co sądzisz o Danii, też wysoko w rankingach? Dużym plusem jest, jaki w innych
                          > krajach Skandynawskich, wysokie opodatkowanie dużych dochodów.

Generalnie nieciekawie cała Skandynawia - dużo muslimów żyjących na koszt państwa i robiących rozróby, gwałty itp.
                          Jeśli ktoś ma wysokie dochody i musi oddawać ich większość a potem to idzie na utrzymanie ww to słabo.
                          Słyszałem, że w Danii ludzie jeżdżą starymi gratami, bo tak wysokie jest opodatkowanie zakupu nowych samochodów. Toż to bezsens.
                          --
                        • trypel Re: Kierowcy się upiekło, 5k to nic. 24.07.19, 19:52
                          Finlandia to nie Skandynawia, akurat tamtejsza mentalnosc mi odpowiada i gdyby nie te długie noce to jest to fajne miejsce
                          Skandynawia faktycznie z uwagi na specyficzną kulturę dla mnie odpada

--
                          • bywalec.hoteli Re: Kierowcy się upiekło, 5k to nic. 25.07.19, 10:19
                            trypel napisał:

> Finlandia to nie Skandynawia, akurat tamtejsza mentalnosc mi odpowiada i gdyby
                            > nie te długie noce to jest to fajne miejsce
                            > Skandynawia faktycznie z uwagi na specyficzną kulturę dla mnie odpada

Racja, Finlandia nie jest narodem skandynawskim. Ale część Finów mówi natywnie po szwedzku (tzw. Muminki).
                            Naprawdę odpowiada Ci fińska mentalność? Nie odzywać się np. cały dzień.

--
                            • trypel Re: Kierowcy się upiekło, 5k to nic. 25.07.19, 10:38
                              Finlandia nie jest krajem skandynawskim i nie należy do Skandynawii. O narodzie nic nie mówię.
                              Mówią po szwedzku bo przecież jeszcze niedawno byli przez Szwecję okupowani i dopiero car dał im wolność
                              Lubię Finów, dobrze się z nimi dogaduje, ostatńie śniadanie z kolega z Finlandii w hotelu gdzieś na południu Europy, siedzimy i jemy, po paru minutach pytam co u niego a on patrzy inpowoli odpowiada - jestem Finem - nie musimy bez przerwy gadać, zjedzmy spokojnie śniadanie. lubię to.
                              Podoba mi się ich podejście do życia, nie podobają mandaty, ale można się wyszaleć na lodzi, bez ograniczeń.
                              I lubię Helsinki

--
              • galtomone Re: Kierowcy się upiekło, 5k to nic. 23.07.19, 12:05
                misiaczek1281 napisała:

> oto polskie sondy których bronicie lewaki....

A co do tego maja sady MATOLE?
                Mozesz mi wyjasnic?
                --
                Pozdrawiam,
                galtom

"Speed has never killed anyone, suddenly becoming stationary - that's what gets you." - Jeremy Clarkson
    • przyjemny_gosc Re: Kierowcy się upiekło, 5k to nic. 22.07.19, 18:06
      Dożywotnia utrata prawa jazdy.
      Areszt na 180 dni.
      Przez następnych 10 lat, 2 razy w tygodniu musiałby zajmować się ofiarami wypadków komunikacyjnych w szpitalach.

Za złamanie któregokolwiek z powyższych, bezwarunkowe więzienie na 10 lat.

Jednak ważniejsze, żeby w autach montować system GPS, który pokazywałby na jakim odcinku ile się jechało. Taki elektroniczny tachograf, kontrolowany zdalnie ZAWSZE przez ITD bądź policję, nie tylko podczas kontroli.
      Gwarantuję, że każdy z tych szybkich i wściekłych jeździłby przepisowo, a liczba zabitych spadłaby do 10% tego co jest teraz.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się