Dodaj do ulubionych

Road rage po polsku

23.07.19, 14:28
trojmiasto.wyborcza.pl/trojmiasto/7,35612,25018792,kierowcy-w-luce-swiadomosci.html#s=BoxOpLink
Jestem aktualnie w Prowansji, taki obrazek z autostrady Włochy Nicea, ograniczenie do 110 a miejscami 90 na trzypasmówce , jadę swoim bolidem prawym pasem od bramek , za mną kilkadziesiąt metrów Ferrari trzymając równy odstęp i tak tych parę kilometrów do zjazdu na Monako.
30 lat temu we Francji było znacznie gorzej, ale politycy mieli jaja i spacyfikowali hołotę na drogach. I teraz jak jest 50 przez miasteczko to nocą jadą najwyżej 60.
Obserwuj wątek
Edytor zaawansowany
    • galtomone Re: Road rage po polsku 23.07.19, 15:45
      Te opisane przyklady sa niemozliwe do uwierzenia... a jednak sie wydarzyly.
      k...wa, gdzie my zyjemy?

--
      Pozdrawiam,
      galtom

"Speed has never killed anyone, suddenly becoming stationary - that's what gets you." - Jeremy Clarkson
    • nazimno Re: Road rage po polsku 23.07.19, 16:05
      Droga z Martigny (CH) do doliny Vallorcine (F) i dalej na Chamonix (F) przez przelecz Forclaz.
      Pozny wieczor, ciemno i deszcz, za mna karnie jedzie cos czarnego i plaskiego,
      jedziemy z Martigny pod gore na przelecz, droga kreta, serpentyny, "patelnie".

Na przeleczy Forclaz, na parking przed Hotelem-Gasthofem wjezdza Lamborghini Diablo.

A mogla babeczka (na parkingu sie okazalo) lyknac mnie, wyprzedzajac w kazdej chwili.
      Kiedy ja zapytalem, dlaczego tego nie zrobila, powiedziala, ze nigdzie jej sie spieszy.
      I faktycznie wolna kobieta byla.

• trypel Re: Road rage po polsku 23.07.19, 17:48
      droga z Lecce do Torre Rinalda, Włochy, całą drogę ograniczenie do 60 i ciągła linia, 17 km. Spróbuj jechać ponizej 80 to bedą cie spychac na (fakt ze szerokie) pobocze. Standardową predkoscią jest 90. Chyba że w sobote wieczorem, wtedy wszyscy jadą 40-50 ale zygzakiem.
      Było jest i bedzie

PS idiotycznych stopów ustawionych w każdej miejscowosci nadmorskiej w tym rejonie nie respektuje nikt, my też przestalismy drugiego dnia.

--
      Kobieto! Nigdy nie stawaj pomiędzy twoim mężczyzną, a jego kolegami. Pamiętaj, że on nie zastąpi swoich kolegów masturbacją. Ale ciebie tak.
    • kanna13 Re: Road rage po polsku 23.07.19, 19:29
      Jestem aktualnie o kilku dni nad jeziorem Bodeńskim jeżdżąc wkoło po drogach Szwajcarii, Niemiec i Austrii a nawet Francji i jak zwykle nie mogę się nadziwić jak można przestrzegać dopuszczalnych prędkości, zachowywać odstępy na autostradzie oraz perfekcyjnie stosować suwak przy 30-50 km/h. To jest po prostu inny świat.
      We Francji zmniejszyli limity od lipca zeszłego roku i fotoradary robiły zdjęcia nawet przy przekroczeniu o 3 km/h niestety :-)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się