Dodaj do ulubionych

OT Biełyjstok

23.07.19, 22:17
Oczywiście nie mam jako tako do całego Białegostoku, dużo mądrych ludzi stamtąd, aktorów nie aktorów. Ale śmieszy mnie taka rzecz - chodzi o tych "patriotów", kiboli itp. Po polskiemu dobrze nie mówią, bo ze wschodnim akcentem. Na Teczowych najezdzaja, a sama ta ich Jagiellonia takie jakieś prawie tęczowe koszulki ma. Trochę dla jaj pisze, więc się nie emocjonujcie zaraz strasznie. I to też nie jest jakieś najezdzanie na wschód bo w Polsce zachodniej ludzie mają korzenie na wschód od dzisiejszego wschodu. Na pewno zaś nie znoszę tej bandy narodowo-pseudoreligijnej, dzikusow.
Obserwuj wątek
Edytor zaawansowany
    • gzesiolek Re: OT Biełyjstok 24.07.19, 09:58
      To też niestety ma nieco uzasadnienia w historii... W tamtych rejonach carat intensywnie działał w szczuciu grup etnicznych na siebie... a że był tam niemały tygiel Polaków, Litwinów, Białorusinów, Żydów, ba nawet Tatarów... to i skutki odczuwamy do dziś...
      Tam były pierwsze pogromy Żydów prowokowane przez Carskie wojsko... tam były lokalne preferowanie jednej grupy etnicznej... jad był sączony lata...
      Później bolszewicy raz dwa przejęli metody w celu rugowania zapędów nacjonalistycznych, infiltrowali je wśród Polaków, Litwinów, Ukraińców i szczuli ich nawzajem... bo najgroźniejsze dla Rosji i później dla ZSRR było odnowienie unii, rzeczpospolitej wielu narodów...
      Niestety daliśmy się wpędzić w nienawiść i nacjonalizm i przez to paradoksalnie odradzanie RP trwa w sumie do dziś...
      • bwv1080 Re: OT Biełyjstok 24.07.19, 16:12
        gzesiolek napisał:
        > Tam były pierwsze pogromy Żydów prowokowane przez Carskie wojsko...

Pierwsze pogromy Żydów miały miejsce jeszcze w głębokim średniowieczu i na terenach dzisiejszej Hiszpanii. Gdzie i kiedy jeszcze nikt o caracie nie słyszał.

Nie ma co zwalać na carat polskiego antysemityzmu. Tenże miał się doskonale we wszystkich zaborach, a także przed nimi i po nich. Getto ławkowe na Uniwersytecie Jagiellońskim w 1932 roju wprowadzono bez udziału carskich wojsk.
    • trypel Re: OT Biełyjstok 24.07.19, 10:36
      mieszkałem w Białym prawie rok
      zajebiste miasto tylko daleko od swiata.
      No i za daleko od lotniska a ósemka nie była gotowa
      Super ludzie (może tylko jak jesteś białym heteroseksualnym i w tradycyjnym związku z dzieckiem), żadnych problemów, piekne okolice, duzo do zobaczenia
      ale tez tam zobaczyłem ich zakompleksienie - jak powiedziałem że jestem fanem serii U Pana Boga w... to była obraza bo oni nie traktują tego jak ciepłą komedię ale jako nasmiewanie sie z regionu
      miło wspominam i jak słyszę o tych wypadkach sprzed paru dni to nie wiem co myśleć :( mam takie mocno mieszane uczucia.

--
      Kobieto! Nigdy nie stawaj pomiędzy twoim mężczyzną, a jego kolegami. Pamiętaj, że on nie zastąpi swoich kolegów masturbacją. Ale ciebie tak.
      • dodekanezowiec Re: OT Biełyjstok 24.07.19, 10:53
        A mnie zainspirowało że na Canal plus leci Kruk Szepty... I te szeptuchy:) Dobrze że ktoś napisał o Tatarach bo gdybym ja zaczął pierwszy to byłbym gorzej zrozumiany. Antropologia mówi że my Azjaci zachodni mamy domieszke rasy żółtej. A mało to takich co maja skośne oczy lekko
        • dodekanezowiec Re: OT Biełyjstok 24.07.19, 10:59
          Przy czym ja nic nie mam właśnie do tego że ktoś z Tatarów czy innych. Natomiast zacznę się śmiać jak te narodowcy się przypieprza do premiera i jego ojca że taka wschodnią urodę mają.
          • trypel Re: OT Biełyjstok 24.07.19, 11:31
            a wiesz że kilkanascie lat temu Saudyjczycy chcieli zafundowac lokalnej mniejszosci tatarskiej meczet i medresę, do tej pory stoi ruina goo.gl/maps/cYtHNUhSp3ybo43c7
            lokalni sie nie zgodzili żeby w zamian narzucac im saudyjską wersję islamu, bez alkoholu i wieprzowiny :)
            w skrócie bo kłotni było sporo i stanęło na niczym

--
            Kobieto! Nigdy nie stawaj pomiędzy twoim mężczyzną, a jego kolegami. Pamiętaj, że on nie zastąpi swoich kolegów masturbacją. Ale ciebie tak.
              • trypel Re: OT Biełyjstok 24.07.19, 16:04
                oni są tacy bardziej polscy
                ale chyba juz jest paru po naukach w Arabii - oczywiscie na pełnym stypendium :)

--
    • bimota Re: OT Biełyjstok 24.07.19, 14:41
      Gorale po goralsku, zachod ma akcent zachodni, czyli po polsku to pewnie wg ciebie tylko Warszawka gada, jak rozumiem...

--
      NAJLEPSZY KODEKS DROGOWY
      • dodekanezowiec Re: OT Biełyjstok 24.07.19, 20:21
        Hahaha! Co to jest akcent zachodni? Sam pisałem że do sprawy podchodzę z przymrużeniem oka bo zachód to często ludzie z korzeniami na wschód od Białegostoku. Przecież mówilo się że Wrocław to spadkobierca Lwowa itp. Właśnie ja do kogoś z akcentem nic nie mam, tylko śmieszy mnie po prostu oczywisty paradoks że Bialostocczanin że wschodnim akcentem uważa się za prawdziwego Polaka. Prawdzjiwy Poljak! Jak się wyslawia się, jak się wyslawia sie Kunonowycz Krzysztof?
        • bimota Re: OT Biełyjstok 24.07.19, 21:47
          Skoro jest wschodni, to musi byc tez i zachodni... Zachodni to taki, ktory nie jest wschodni, poludniowy ani polnocny...

--
          NAJLEPSZY KODEKS DROGOWY
    • toreon Re: OT Biełyjstok 24.07.19, 21:23
      Byłem w ubiegły weekend w Białymstoku. Ładne dziewczyny, dobre żarcie, wszystko tanie. Ale jakoś tak czuć z lekka, że to wschód.
      Z racji tego, że to auto-moto to dodam, że ze stolicy jedzie się tam aktualnie 1,5 godziny.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się