Dodaj do ulubionych

Co braść?

24.07.19, 09:24
Nowe, leasing albo wynajem długoterminowy: Volvo S60 T5 AWD, Alfa Romeo Giulia/Stelvio 280 KM Q4 czy Mazda 6 III 2.5 Sky-G. Volvo jest ciasne z tyłu i ma mały bagażnik, Giulia ma mały bagażnik i chyba najgorsze z tej trójki wykończenie (nie znaczy że złe), Stelvio to SUV i moja żona go nie chce, a Mazda jest za wolna i ma napęd tylko na jedną oś. Wszystkie mają bardzo dużo zalet, ale nie chce mi się o nich pisać.
Jakieś pomysły?
Obserwuj wątek
Edytor zaawansowany
    • gzesiolek Re: Co braść? 24.07.19, 09:32
      Tylko Mazda przy tym samym wyposażeniu będzie od tej trójki min.100k PLN tańsza...
      Bo jest tańsza od FirstEdition Volvo T4 i to bez zrównywania wyposażenia, a i także od Stelvio 2.0 200KM także w jakiejś Business Edition...
      Więc albo kasowo nie gra aż tak roli czy to będzie 160 czy 260k PLN (w racie leasingu pewnie ok. 1000PLN miesięcznie różnicy, zwłaszcza jak się nie celuje w wykup), albo ważniejszy jest prestiż marki i moc niż wyposażenie...
      Jeśli chodzi o wykończenie przoduje tu Volvo, jeśli chodzi o prowadzenie i silnik przoduje Alfa, jeśli chodzi o wyposażenie, cenę i bezawaryjność (poza mechanizmami składania lusterek) przoduje Mazda...
      Sam jeżdżę od 4 lat Mazdą 6 ale z tej trójki brałbym chyba Stelvio 2.0 200KM Q4 w lepszym wyposażeniu...
      • trypel Re: Co braść? 24.07.19, 09:50
        stelvio w wynajmie wychodzi jakies 1800 netto
        jak ogladałem jeepa to ogladałem - cudo. Ja z tej trójki nawet innego nie brałbym pod uwage

--
        Kobieto! Nigdy nie stawaj pomiędzy twoim mężczyzną, a jego kolegami. Pamiętaj, że on nie zastąpi swoich kolegów masturbacją. Ale ciebie tak.
        • gzesiolek Re: Co braść? 24.07.19, 10:16
          OD.... OD 1800PLN netto...
          Jak wyposażyłem moje minimum konieczne miałem ofertę 2500PLN netto ;)
          Ale i tak fajnie się tym jeździ... Giulią jeszcze lepiej, ale na razie z rodzinką 2+2 mam alergie na sedany... jakby była Giulia Kombi/liftback to co innego...
      • pies_w_studni Re: Co braść? 24.07.19, 10:05
        Z finansowaniem to jest jeszcze inna kwestia. Wbrew pozorom różnica w cenach nie są aż tsk duże. Mazda 6 2.5 Skydream (innej wersji nie biorę pod uwagę) z szyberdachem to katalogowo ok.170 kPLN, i japończyki nie chcą zejść z ceny nawet o złotówkę. Volvo jest faktycznie najdroższe, ale ze względu na wykonywany przeze mnie zawód dają rabat 10%, ale First Edition T5 jest w tej chwili już nie do kupienia, poza tym wynajem jest u nich drogi. Za Stelvio 280 KM AWD Executive, która ma w zasadzie wszystko z wyposażenia proponowali w wynajmie 2800 PLN brutto na 36 miesięcy, bez wpłaty początkowej, w tym jest ubezpieczenie, serwis i zmiana opon, więc nieźle. Z tego wszystkiego najbardziej mi żal Mazdy, prawie idealny samochód z jedną wadą: za słaby silnik.
        • trypel Re: Co braść? 24.07.19, 10:09
          te 2800 brutto to przy jakim przebiegu? bo wychodzą od 1799 netto

--
          Kobieto! Nigdy nie stawaj pomiędzy twoim mężczyzną, a jego kolegami. Pamiętaj, że on nie zastąpi swoich kolegów masturbacją. Ale ciebie tak.
            • trypel Re: Co braść? 24.07.19, 10:26
              to widze że zrobili to samo co z renegade - jak sie okazało że za duzo chętnych to podniesli cene o 200 msc. Faktycznie teraz wychodzi 2577 brutto za stelvio. Albo 2366 za Giulie.
              Auta piekne. Jak idziesz w wynajem to kwestie utraty wartosci masz w dupie a alfa wyglada zajebiscie to dlaczego nie

--
        • nazimno Re: Co braść? 24.07.19, 10:19
          oranyboskie... duchowny ?
          NA KOLANA GRZESZNICY FORUM AUTO!

prawnik,
          lekarz,
          architekt,
          pracownik Państwowych Służb Mundurowych,
          wykładowca akademicki,
          osoba stanu duchownego,
          pilot, marynarz,
          rolnik,

PS

W zasadzie udzielanie rabatow ze wzgledu na przynaleznosc do grupy zawodowej
          powinno byc scigane jako niedozwolona praktyka handlowa naruszajaca rownosc
          obywateli wobec prawa.

Gdyby rabat udzielany byl na zasadzie indywidualnej umowy,
          to mogloby to byc po cichu tolerowane.

Ale GLOSNE oznajmianie o takich praktykach w medium:

www.volvocars.com/pl/sprzedaz/oferty-new/rabat-dla-grup-zawodowych

Na koniec.
          -----------------

Przykladem zakazanych prawnie praktyk jest ogloszenie dyskryminujace wiek
          kandydatow/ek do zatrudnienia:

"Przyjmiemy mloda dupe na asystentke prezesa" / niepoprawne /
          "Przyjmiemy dupe na asystentke prezesa" / poprawne /

• marekggg Re: Co braść? 24.07.19, 10:05
      Mam T5 w XC60 AWD (poprzedni model) silnik OK, przyspieszenie OK, ale oszczedne to to nie jest. Giulia mi sie jako samochod super podoba, jeden z ladniejszych samochodow. podobno strasznie do dupy infotainment. Stelwio mi sie juz srednio podoba, nie te proporcje. S60 i Giulia maja tak samo do dupy bagazniki, Stelwio troche lepiej wychodzi.Mazda 6 - taki sobie dizajn, troche jak wszystkie japonce - bez pomyslu i polotu.
      • gzesiolek Re: Co braść? 24.07.19, 10:23
        Design to kwestia gustu... Mi się np. wnętrze w nowych Mazdach super podoba... w nowej 3/CX-30 jeszcze bardziej...
        Ale ja lubię stonowanie, minimalizm, dobre materiały i ergonomię... a nie "polot"...
        Z zewnątrz Mazdy powoli się starzeją... 6 z niewielkimi zmianami jest już na rynku ponad 6 lat i nadal świeżo wygląda...
        Stelvio jak na SUVa ma jak dla mnie fajne proporcje, jeśli mamy odejść nieco od kanciaka dwubryłowego to wole właśnie w stronę Stelvio a nie X6/X4, GLC Coupe, bo dla mnie to maszkary... Ale wiadomo gusta bywają różne...
    • hukers Re: Co braść? 24.07.19, 10:50
      A pies w studni A 5 powoził? Przejechać się i wtedy decydować...
      Z tej trójki wziąłbym Volvo, chociaż drażni mnie kształt tylnych lamp.
      • pies_w_studni Re: Co braść? 24.07.19, 11:09
        A5 jest chyba poza budżetem, A4 ledwo się mieściło (w biedniejszej wersji), poza tym nie grzeje mnie ten samochód, ale sprawdzę, dzięki. Volvo było moim faworytem, ale posiedziałem z tyłu i naprawdę jest ciasno, opieram się kolanami o oparcie przedniego fotela, a to ma znaczenie bo ostatnio sporo jeżdżę z tyłu z synem.
        • gzesiolek Re: Co braść? 24.07.19, 11:14
          Jak się mieści Stelvio 280KM i S60 T5, to i A5 2.0TFSI powinien się zmieścić, zwłaszcza, ze oferty leasingowe tez zwykle maja niezłe... Aha A5 to wielkość Giulii z praktyczniejszym bagażnikiem...
        • hukers Re: Co braść? 24.07.19, 11:20
          pies_w_studni napisał:

> A5 jest chyba poza budżetem, A4 ledwo się mieściło

Przy leasingu i wykupie pewnie tak, ale pisałeś też o wynajmie, a wtedy te różnice się zacierają, bo spłacasz 30-40% wartości samochodu, o ile się dobrze orientuję.
    • 1realista To może pomyśl w ten sposób... 24.07.19, 12:15
      Które z tych aut kupiłbyś gdybyś miał zapłacić z własnej kieszeni te 150-200 tys. Zamawiasz w salonie i płacisz przelewem całą kwotę.Po drugie - mazda za słaba? Wynajmij coś na tydzień o mocy 60-70KM i pojeździj tym. Gwarantuję, że żadne z rozważanych aut nie będzie za słabe.
      Narzekasz na moc czyli ważne jest wyciszenie przy prędkościach autostradowych? To spróbuj skombinować ten model na testy - wskakujesz na autostradę i jedziesz 400 km w jedną stronę i wracasz. Wtedy może wyjdą wady w postaci złego wyciszenia, niewygodnych foteli, przestrzeni dla kierowcy i pasażerów, ergonomii i widzialności ze stanowiska kierowcy, irytujących drobiazgów, złych świateł.
      Chociaż w wynajmie na 3 lata to wszystko jedno bo najważniejszy może okazać się kolor auta.
    • pies_w_studni Re: Co braść? 21.08.19, 09:26
      Nie wiem czy to kogoś obchodzi czy nie, ale ostatecznie stanęło na AR Stelvio Executive 280 KM, w wynajmie za 2900 PLN brutto/miesiąc. W czynszu jest ubezpieczenie OC/AC, serwis gwarancyjny i pogwarancyjny, zmiana opon.
      • trypel Re: Co braść? 21.08.19, 09:53
        Gratulacje. Daj znac jak już zaczniesz jeździć.
        zazdraszczam :)

--
      • klemens1 Re: Co braść? 21.08.19, 10:44
        pies_w_studni napisał:

> Nie wiem czy to kogoś obchodzi czy nie, ale ostatecznie stanęło na AR Stelvio E
        > xecutive 280 KM, w wynajmie za 2900 PLN brutto/miesiąc. W czynszu jest ubezpiec
        > zenie OC/AC, serwis gwarancyjny i pogwarancyjny, zmiana opon.

Ciekawi mnie wybór finansowania.
        Leasing nie byłby tańszy?

--
        www.sprawdzpodatki.pl
        • pies_w_studni Re: Co braść? 21.08.19, 11:31
          Nie miałem w planach jeździć tym samochodem dłużej niż 3 lata, więc bez sensu zamrażać połowę wartości, a potem bujać się z odsprzedażą. Chyba że okaże się aż tak zajebisty, że rozważę odkupienie po wynajmie.
          Poza tym dealer od Alfy wyszedł z dobrą ofertą wynajmu, znacząco lepszą niż np. Volvo.
            • gzesiolek Re: Co braść? 21.08.19, 15:33
              Nie sądzę aby było taniej w leasingu... tutaj masz wliczony serwis, opony i ubezpieczenie... czyli jak nic jakieś 15tys PLN na trzy lata...
              Po odliczeniu spłacasz jakieś 90tys PLN z wartości auta ok 180-240tys PLN brutto (AR Stelvio 280KM po rabatch, zależy z jakim wyposażeniem, średnio ok.200tys. PLN).
              Wg mnie to co spłacasz przy wartości 200tys. PLN nie pokrywa (lub ledwo pokrywa) utraty wartości tego auta...
              Zatem nawet leasing 100% nawet przy wpłacie własnej wg mnie wyszedłby minimalnie drożej...
              Dziwią mnie te warunki, tutaj albo mają z założenia łupić przy zwrocie, albo marżę na Alfach mają, aż tak wysoką...

• pies_w_studni Re: Co braść? 21.08.19, 17:10
                10/10.
                Dodam tylko, że wynajem finansuje firma nie powiązana z FAP, tylko z BNP Paribas. Mi to bardziej wygląda na desperacką próbę rozbujania sprzedaży Stelvio i Giulii, która to sprzedaż jest dość słaba.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się