Dodaj do ulubionych

Skoda kontra Ford

26.07.19, 14:38

m.joemonster.org/filmy/98921
Ciekawy jestem Waszej opinii o kierowcach

--
Kobieto! Nigdy nie stawaj pomiędzy twoim mężczyzną, a jego kolegami. Pamiętaj, że on nie zastąpi swoich kolegów masturbacją. Ale ciebie tak.
Obserwuj wątek
Edytor zaawansowany
    • tiges_wiz Re: Skoda kontra Ford 26.07.19, 15:17
      bez względu na to jak ten ford nie chciał wpuścić skody, to kierowca skody ma pewnie obowiązki, a to jest choćby nie wjeżdżanie na innych jak się zmienia pas.

--
      Lepiej mieć owsiki niż żadne życie wewnętrzne!
    • only_the_godfather Re: Skoda kontra Ford 26.07.19, 15:21
      Było wiadomo od początku co zrobi kierowca skody, ten z forda mógł ustąpić, lekko zwolnić i skoda by pojechała. Ale spotkało się dwóch jełopów jeden co nie patrzy w lusterka, drugi który mam pierwszeństwo i jadę.
      • trypel Re: Skoda kontra Ford 26.07.19, 15:43
        Skad tem z forda miał wiedzieć co zamierza Skoda? Popatrz na film

--
        Kobieto! Nigdy nie stawaj pomiędzy twoim mężczyzną, a jego kolegami. Pamiętaj, że on nie zastąpi swoich kolegów masturbacją. Ale ciebie tak.
          • trypel Re: Skoda kontra Ford 26.07.19, 19:19
            A może chciał skręcić w lewo w bramę, albo zaparkować na tym pasie. Skąd mogę wiedzieć ze ktoś chce wjechać na moj pas dopoki ten ktoś nie włączy kierunku?

--
            • waga160 Re: Skoda kontra Ford 27.07.19, 10:15
              > A może chciał skręcić w lewo w bramę, albo zaparkować na tym pasie. Skąd mogę w
              > iedzieć ze ktoś chce wjechać na moj pas dopoki ten ktoś nie włączy kierunku?

Ze ktos chce wjechac na moj pas, ja rozpoznaje po fakcie ze zaczal na moj pas wjezdzac.
              • trypel Re: Skoda kontra Ford 27.07.19, 10:38
                Tez tak miałem dopóki nie trabnąłem na takiego tira co zjeżdżał na mój lewy pas i wtedy sie okazało ze on wcale nie zjeżdżał tylko zasnął. A ja go obudziłem.

--
                • waga160 Re: Skoda kontra Ford 27.07.19, 11:08
                  > Tez tak miałem dopóki nie trabnąłem
                  Jako starszy w wierze:) Jakies 50 lat temu nie dzialala mi trabka ale bez trabki jezdzilem az do nastepnego przegladu. Nabralem wtedy pewnych nawykow, jezdze do dzis tak jakbym nie mial trabki. W sytuacjach podbramkowych uzywam od razu hamulca i kierownicy, a nie jakiejs trabki ktora tylko moze zaskoczyc, zastraszyc, spowodowac tego drugiego do nieprzewidzianego manewru. Czasami moze go nawet i obudzic, ale ja najpierw spierdalam z kursu kolizyjnego a potem trabie albo i tez nie.
                  • trypel Re: Skoda kontra Ford 27.07.19, 11:49
                    Pomysł ze nieraz takie trąbienie zapobiegnie katastrofie w ruchu lądowym.

Poza tym ja trąbienia nie traktuje na sposób polski ( spierdalaj bo moja racja jest mojsza) tylko bardziej na sposób południowy (heloł jak sie masz, miłego dnia)

--
    • bimota Re: Skoda kontra Ford 26.07.19, 15:23
      Wyprzedzany mial niewatpliwie pierwszenstwo. Ale skoro policja tak gorliwie pilnuje przepisu o zakazie wyprzedzania przed przejsciem, to ja tez...:

"6. Kierującemu pojazdem wyprzedzanym zabrania się w czasie wyprzedzania i bezpośrednio po nim zwiększania prędkości."

--
      NAJLEPSZY KODEKS DROGOWY
    • bimota Re: Skoda kontra Ford 26.07.19, 15:48
      Tak sie zastanawiam jak to jest, ze motocyklisci, rowerzysci jezdza obok siebie, czasem 3 na jednym pasie i jakos sie nie zderzaja...

--
      NAJLEPSZY KODEKS DROGOWY
      • gzesiolek Re: Skoda kontra Ford 26.07.19, 16:16
        A tych co "przecież_mają_pierwszeństwo" też nie trawię... Zwłaszcza jak korzystam z pasa rozpędowego, a ten na pasie z pierwszeństwem (lekko za mną) widząc, że chcę wjechać specjalnie daje w p...ę, żebym tylko nie wjechał przed niego... ile to już razy musiałem gwałtownie hamować przez takich debilków z małymi ch...mi... bo ja staram się dostosować prędkość tak aby wjechać płynnie między dwa auta (po to jest rozbiegówka), a ten zamyka mi możliwość wjazdu... i jeszcze zwykle wielce zadowolony z siebie...
        Tutaj obaj wykazali właśnie taką zawziętość...oraz brak rozsądku i wyobraźni...
        • trypel Re: Skoda kontra Ford 26.07.19, 17:38
          Skad gość w fordzie miał wiedzieć ze Skoda chce zjechać na jego pas?
          Czyżby był wróżkiem? Moze lubi dynamicznie ruszać. Popatrzcie jeszcze raz na film.

--
          • samspade Re: Skoda kontra Ford 26.07.19, 20:29
            Nie trzeba być wróżkiem. Jeżeli z dwóch pasów robi się jeden którym ty jedziesz można założyć że koleś obok będzie chciał wjechać na pas, który ma kontynuację.
            • trypel Re: Skoda kontra Ford 26.07.19, 20:44
              Jestem mało domyślny, jak dasz migacz to od razu zawsze Cię wpuszczę. Nie dasz, nie wpuszczę. Moze nie tak drastycznie jak kierowca forda ale w sumie jego wina tylko w zbyt agresywnym starcie

--
              • bimota Re: Skoda kontra Ford 26.07.19, 21:47
                Ja tez w podobnej sytuacji bylem malo domyslny. Gosciu chcial sie wpieprzyc z pasa do lewoskretu. Potem mnie wyprzedzil i wyskoczyl z piesciami taki paker, pewnie na silownie sie spieszyl... Jechalem z mama, nastepnym razem go wezme na zderzak jak wyskoczy...

Innym razem koles mi wyjechal przed nosem z podporzadkowanej. Uznal chyba, ze za blisko mu podjechalem, bo sie zatrzymal i wyskakuje do mnie z jakims lomem, czy kluczem do kol...

Ale to ja jestem nienormalny...

--
                NAJLEPSZY KODEKS DROGOWY
              • nazimno Re: Skoda kontra Ford 26.07.19, 22:53
                Trypel, po prostu - coraz wiecej swirow o ograniczonym rozumku.
                Takich pop...nych okazow nie
                spotyka sie w innych krajach
                nooo za wyjatkiem Rosji.
                Tam tego jest na peczki.
              • samspade Re: Skoda kontra Ford 27.07.19, 10:39
                trypel napisał:

> Jestem mało domyślny, jak dasz migacz to od razu zawsze Cię wpuszczę. Nie dasz,
                > nie wpuszczę.

Ten z Forda postanowił tak nie wpuszczać że doszło do kolizji. Pomijając głąba w skodzie to nie wypuszczenie jest tak ważne żeby doprowadzić do kolizji?
                • trypel Re: Skoda kontra Ford 27.07.19, 10:46
                  Obaj zachowali sie jak debile. To rzecz jasna. Ale w skali debilizmu 1-10 jednak ten ze skody znajduje sie bliżej 10.
                  A moja prywatna opinia jest taka ze coraz więcej ludzi olewa migacze. A to nieraz jedyny sposób komunikowania swoich zamiarów na drodze. I kompletnie nie wiem skad to sie bierze. Niezależnie od marki, wieku, kapelusza czy czapki z daszkiem migacza nie włączę wcale albo w momencie skrętu.

--
                  • trypel Re: Skoda kontra Ford 27.07.19, 11:50
                    No weź, chyba wszystkie auta maja takie widoczne z boku.
                    Na błotnikach. Przednie i tylne zachodzące na bok.

--
                    • waga160 Re: Skoda kontra Ford 27.07.19, 12:05
                      > No weź…
                      To Ty wez. Ja jak sie na pelnym gazie pcham w dziure (Nazi nie odbierz tego doslownie) to patrze przed siebie i katem oka widze drugiego obok co sie pcha w ta sama dziure, to sie nie przygladam jego kierunkowskazom czy wrzucil czy nie…
                      Wiesz ze kierunkowskazy w samochodzie Garbus po wrzuceniu nie pracowaly w cyklu zapalony, zgaszony, zapalony, zgaszony itd, tylko w cyklu zgaszony, zapalony, zgaszony, zapalony itd? Wiec gdyby zamiast Skody to byl Garbus, to bys zadnego kierunkowskazu nie widzial pomimo jego wrzucenia!
                      • trypel Re: Skoda kontra Ford 27.07.19, 12:29
                        Bo teraz nie uczą ze cykle patrzenia musza sie pokrywać z cyklami migania.
                        Jak sie nauczysz zgrywać patrzę/ nie patrzę z zapalony/zgaszony to wszystko zauważysz.

--
                        • waga160 Re: Skoda kontra Ford 27.07.19, 12:56
                          > Bo teraz nie uczą ze cykle patrzenia musza sie pokrywać z cyklami migania.

Powiedz to pewnemu hrabiemu ktoremu cykle patrzenia tak sie zgodzily z cyklami celowania w dupe kochanka jego zony, ze jak juz chcial pociagac za cyngiel i mu przystrzelic w dupe, to ta dupa sie wcale nie ruszala i zwatpil w sens strzelania.
                    • bimota Re: Skoda kontra Ford 27.07.19, 15:18
                      TERAZ MIGACZE TO TRAGEDIA. W KAZDYM AUCIE W INNYM MIEJSCU I JAKIES CUDA-WIANKI LEDOWE. NIE DOSC, Z ENIE UZYWAJA, A JAK UZYWAJA, TO I TAK ICH NIE WIDAC...

--
                      NAJLEPSZY KODEKS DROGOWY
          • gzesiolek Re: Skoda kontra Ford 26.07.19, 23:04
            Uwierz mi wiedział dlatego po 1sek gdy został minimalnie z tyłu depnal czym miał byle tylko nauczyć tego w Skodzie moresu i poszanowania prawa... znaki wyraźne i wg mnie kierunek też był... Dwa debile co się szybkich i wściekłych naogladali...
            • waga160 Re: Skoda kontra Ford 27.07.19, 00:27
              Ten z Forda liczyl ze Skodzina bedzie troche z tylu i w ostatniej chwili odpusci i z piskiem zahamuje, nauczona moresu. Ale to nie nastapilo i Ford na to nie byl przygotowany, nie zareagowal zupelnie gdy Skoda byla lekko z przodu i to Ford przegral i powinien byl odpuscic. Niekoniecznie hamowac, wystarczylo troche odbic w prawo gdzie mial od groma miejsca. Ale to byl jelop ktorego zaskoczyla sytuacja inna niz przewidywal. Gdyby w Skodzie siedzial ten z Forda a w Fordzie ten ze Skody to bum byloby takie samo. Dwoch debili.
          • waga160 Re: Skoda kontra Ford 27.07.19, 00:34
            > Skad gość w fordzie miał wiedzieć ze Skoda chce zjechać na jego pas?

Widac z szerokosci ulicy i znakow na jezdni ze Skoda nie chce a musi zjechac na jego pas.

Pytanie jest co by sie stalo gdyby Ford i Skoda ruszyli delikatnie. Ja mysle ze dalej by sie spotkali w tym samym miejscu, Ford by nie przepuscil Skody, byloby stukniecie tylko duzo mniej piruetow.
    • marekggg Re: Skoda kontra Ford 26.07.19, 17:00
      zeby cos takiego robic to trzeba miec porzadny silnik a nie 1,2 TSI. Skodziarz nie docenil Forda i przegral. I po drodze mogl jeszcze ludzi na chodniku poturbowac, lub nawet zabic.
      • 4slash Re: Skoda kontra Ford 27.07.19, 09:36
        To Fabia I sedan a w nich nie było 1,2 TSI tylko wolnossące 1,4 jak w Polo misiaczka.
        Z 1,2 TSI ten Ford nie ma żadnych szans zarówno 1,6 benzyna jak również 1,6 diesel . Przyspieszenie 10 s vs 13 s do 100 km/h.
        • waga160 Re: Skoda kontra Ford 27.07.19, 10:11
          Jako wnikliwy obserwator, zauwazylem ze Skoda byl automat a Ford biegowy. Przy sprincie ze startu stojacego do powiedzmy 50 biegowy moze miec przewage nad automatem ktory ma przewage pozniej, od zera do 100.
    • waga160 Re: Skoda kontra Ford 26.07.19, 21:07
      A wedlug mnie to Ford najechal na Skode. Dlatego ze w chwili zetkniecia Skoda byla prawie calkowicie przed Fordem. To juz podpada pod suwak. Ja mam takie kryterium kto jest winny: Ten ktorego przod jest uszkodzony. Wina Skody by byla wtedy gdyby Skoda prawym przednim blotnikiem wjechala w lewy tylny blotnik Forda. Skodzie dalbym w dupe bykowcem raz a Fordowi dwa razy.
    • tomek9991 Re: Skoda kontra Ford 27.07.19, 00:32
      Dzisiaj bardzo podobnie, jak idiota ze Skody się zachował palant z VW dostawczaka
      Staliśmy na światłach, rozmawiał przez telefon, kierował jedną ręką, potem ruszył na zielonym jak świr i zajechał mi drogę przed zwężeniem
      Jedyny błąd kierowcy Forda to brak olania świra, mnie było szkoda auta w przypadku kolizji
      Takim świrom jak ten od Skody i dostawczaka powinno się dożywotnio odbierać prawo jazdy

--
      ...mało co bywa staranniej zorganizowane niż. tzw. spontaniczny bunt
      ( Karel Czapek )
      • waga160 Re: Skoda kontra Ford 27.07.19, 07:39
        > Jedyny błąd kierowcy Forda to brak olania świra…

No wlasnie swira w Skodzie calkowicie olal. Udal ze go nawet nie widzi. Ale gdyby Skoda jechala z naprzeciwka pod prad na czolowe z Fordem to na pewno by uzyl i hamulcow i kierownicy.

> Takim świrom jak ten od Skody i dostawczaka powinno się dożywotnio odbierać pr
        > awo jazdy

Takim jak ten z Forda tez. Nie powinno sie wpuszczac na ulice kierowcow ktorzy widzac co sie moze za chwile stac, nie reaguja w absolutnie zaden sposob. Gdybym byl sedzia w ich sporze a Ford by plakal ze Skoda go najechala, to bym sie zapytal Forda co pan zrobil zeby uniknac wypadku?
        • drinexile Re: Skoda kontra Ford 27.07.19, 09:36
          Ford jechał swoim pasem, za fordem było w cholerę miejsca dla skody, której kierowca powinien (miał obowiązek) odpuścić, wystarczylo zdjąć nogę z gazu, może delikatnie przyhamować.

--
          "Today is the tomorrow we worried about yesterday, and all is well"
        • drinexile Re: Skoda kontra Ford 27.07.19, 09:40
          "Gdybym byl sedzia w ich sporze a Ford by plakal ze Skoda go najechala, to bym sie zapytal Forda co pan zrobil zeby uniknac wypadku?"
          Odpowiedź: "Ruszając dynamicznie dołożyłem wszelkich starań, żeby kierowca skody miał wystarczająco miejsaca pomiędzy mną a samochodem jadącym za mną"

--
          "Today is the tomorrow we worried about yesterday, and all is well"
          • waga160 Re: Skoda kontra Ford 27.07.19, 10:05
            Wtedy jako sedzia powiedzialbym Fordowi ze mialby racje nie gdyby "ruszal dynamicznie" tylko gdyby ruszal "bardziej dynamicznie" niz Skoda. Czego ewidentnie nie zrobil, bo ruszyli co do ulamka sekundy razem, a skonczyli o prawie cala dlugosc Skody przed Fordem. Rownie dobrze Skoda mogl powiedziec ze ruszyl dynamicznie i dolozyl wszelkich staran zeby kierowca Forda mial wystarczajaco miejsca za Skoda a przed samochodem jadacym za Skoda. Sposob ruszenia nie ma tu nic wspolnego z sytuacja w miejscu wypadku. Kazdy z nich mogl nie ruszac tylko znalezc sie tam gdzie byli i z predkosciami jakie mieli po przejechaniu skrzyzowania kazdy swoim pasem na zielonym.
            • trypel Re: Skoda kontra Ford 27.07.19, 10:13
              Tylko ze to Skoda chciała wjechać na pas zajęty przez forda a nie odwrotnie. Wiec Skoda moze sobie gadać co najwyżej sąsiadowi przy piwie wieczorem o skurczysynie z forda

--
              • waga160 Re: Skoda kontra Ford 27.07.19, 11:28
                Jeszcze raz, ja absolutnie nie rozgrzeszam Skody. Tylko poruszylem kwestie dlaczego MAJESTAT w Fordzie widzac co sie dzieje, nie zrobil absolutnie nic, majac dwie mozliwosci, zwolnic albo odbic w prawo gdzie mial od chuja miejsca. No i jeszcze Ford mogl na Skode zatrabic:)
                • trypel Re: Skoda kontra Ford 27.07.19, 11:52
                  Nie mógł zatrąbić bo gadał przez telefon :D

--
        • tomek9991 Re: Skoda kontra Ford 27.07.19, 14:59
          Ten z Froda jechał przepisowo swoim pasem
          Widząc świra w Skodzie powinien zwolnić, żeby mu świr auta nie rozbił
          Nie zwolnił, ale 90% winy ponosi kierujący Skodą

--
          ...mało co bywa staranniej zorganizowane niż. tzw. spontaniczny bunt
          ( Karel Czapek )
    • liczbynieklamia Re: Skoda kontra Ford 27.07.19, 09:56
      Szacunek dla obu kierowców za upór i konsekwencję i wiarę we własne możliwości - każdy kołcz biłby brawo wszystkimi kończynami.
      Szacunek dla projektanta za postawienie słupa w perfekcyjnym miejscu.
      No i kto by pomyślał, że Fabia sedan też może zapewnić niezapomniane emocje.
      • waga160 Re: Skoda kontra Ford 27.07.19, 11:32
        > Szacunek dla projektanta za postawienie słupa w perfekcyjnym miejscu.

A ode mnie szacunek dla projektanta Skody za umieszczenie klamki w drzwiach dokladnie pod srodkiem ciezkosci, dzieki czemu sie na tej klamce krecila i krecila w miejscu jak ten bak (bonk) zabawka dla dzieci.
      • klemens1 Re: Skoda kontra Ford 28.07.19, 12:58
        liczbynieklamia napisał:

> No i kto by pomyślał, że Fabia sedan też może zapewnić niezapomniane emocje.

Bo emocje zależą od tego, jak się jeździ, a nie od tego, w jaki kształt są powyginane blachy.

--
        www.sprawdzpodatki.pl
    • waga160 Zapomnielismy o glownym pytaniu watku 27.07.19, 10:26
      trypel napisał:

> Ciekawy jestem Waszej opinii o kierowcach

Ja mysle ze obaj jezdzili tamtedy czesto. Kazdy z nich wiedzial ze lewy pas sie za skrzyzowaniem konczy, wiec jak sie rusza z lewego to trzeba dac po garach i wjechac przed tego z prawego pasa. Ale kazdy tez wiedzial ze jak sie rusza z prawego, to trzeba dac po garach zeby sie nie wpierdolil cwaniaczek z lewego. I tak sobie jezdzili i ruszali dajac po garach, az trafil swoj na swego. O tym nie pomysleli, to ich obu zaskoczylo i kazdy z nich uporczywie trzymal sie zalozonego wczesniej planu "dac po garach i tak trzymac", co zrobili do samego konca z klapkami na oczach. Dwoch mistrzow prostej.
      • trypel Re: Zapomnielismy o glownym pytaniu watku 27.07.19, 10:41
        1.0 ecoboost kontra 1.2 TSI?
        :D
        Jaki kraj taki racing od świateł do świateł
        Tez możliwy scenariusz.
        Zgadzam sie ze gdyby ich zamienić to efekt byłby taki sam ale wciąż ten na lewym pasie byłby winny

--
        • waga160 Re: Zapomnielismy o glownym pytaniu watku 27.07.19, 11:21
          > Jaki kraj taki racing od świateł do świateł
          > Tez możliwy scenariusz.
          Obserwacja pierwszych sekund filmiku kiedy obaj ruszaja z kopyta juz na czerwonozoltym przed zielonym i fakt jak szybko oddalaja sie od samochodu filmujacego, tez we mnie wzbudzila pomysl ze to wyscigi. Ale to raczej wyscigi kalekow, Skodziny z Fordzina. Gdyby to byl Mustang i BMW to co innego. A moze oni sie znali i zawsze jak sie gdzies we dwoch wybierali to jaja zaczynaly ich swedziec? Nie dowiemy sie. Dlatego postawilem na wedlug mnie prawdopodobna wersje ze Skoda wyrwala do przodu bo wiedziala ze jak ten pole position przegra to bedzie tam utknieta do usranej smierci i jej nikt przed siebie na prawy pas nie wpusci. Az pojawil sie Ford... i tez jej nie wpuscil.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się