Dodaj do ulubionych

Betonowa droga S8 Wrocław-Łódź - majstersztyk

14.08.19, 08:48
Żadną drogą nie jeździ mi się tak dobrze jak S8ką. Nie wiem czy to tylko dlatego, że jest betonowa, czy może ma jakąś specjalną konstrukcję, ale tak stabilnie jak po S8 samochód mi się nie prowadził nigdy i nigdzie, nie tylko w Polsce, ale i w całej Europie. Samochód jedzie jak po szynach, 0 tańczenia od podmuchu wiatru, jazda A1 to koszmar w porównaniu do tego.

W ogóle rozważam wyprowadzkę z Gdańska do Wrocławia. Przyjemne droga do Wawy, blisko na narty do Austrii, jeden dzień drogi do Włoch, wszystkie drogi porobione jak nigdzie indziej w Polsce (A4, S3, S5, S8). W prawie każdej wiosce jakiś zameczek, czuć bogactwo Dolnego Śląska. Niemiaszki mają pewnie smuteczek, że to już nie ich teren.
Obserwuj wątek
Edytor zaawansowany
    • 1realista Re: Betonowa droga S8 Wrocław-Łódź - majstersztyk 14.08.19, 09:21
      Zanim się przeprowadzisz weź pod uwagę, że we Wrocławiu od przedzimia, zimą, do wiosny jest gigantyczny smog. Strefa stałego smogu zaczyna przed linią Grudziądza czyli w odległości jakiś 100 km od wybrzeża. Efekt jest zabójczo piorunujący jak żyjąc w strefie trwałego smogu wyskoczysz na kilkanaście godzin nad morze a potem wracasz do strefy powolnego zabójcy.
      Droga jest w miarę dlatego że wtedy już się nauczyliśmy robić drogi, zebraliśmy jako wykonawcy odpowiednie doświadczenia, jako nadzór nauczyliśmy się betonowych nawierzchni i jako gdaka nauczyliśmy się pisać wymagania i wytyczne do projektowania, budowania i odbiorów takich dróg.
    • 4slash Re: Betonowa droga S8 Wrocław-Łódź - majstersztyk 14.08.19, 09:21
      Ale S8 Wrocław-Łódź jest betonowa tylko ka krótkim odcinku kilkanaście km w ok. Łodzi. Pozostała jest asfaltowa.
      Betonowa jest A4 Zgorzelec-Wrocław a dalej Wrocław-Katowice asfaltowa.
      Co do komunikacji z Wrocławia to jest nieźle ale ale my "od zawsze" mieliśmy starą A4 i autostrada nie jest dla nas nowością.
      Mój instruktor nauki jazdy w latach 80-tych zabierał nas (robiłem PJ w Technikum Samochodowym w ramach nauki) na A4 aby zaoszczędzić paliwo i mawiał, że powyżej 70 km/h L-ka na dachu się wygina i aby tej prędkości nie przekraczać. Wtedy to był ruch na A4 - 2,3 auta na horyzoncie.
      • fabiedak Re: Betonowa droga S8 Wrocław-Łódź - majstersztyk 14.08.19, 14:22
        "Mój instruktor nauki jazdy w latach 80-tych zabierał nas (robiłem PJ w Technikum Samochodowym w ramach nauki) na A4 aby zaoszczędzić paliwo i mawiał, że powyżej 70 km/h L-ka na dachu się wygina i aby tej prędkości nie przekraczać."

Hehe, mój instruktor nie pozwalał rozpędzić się powyżej 30 km/h. Jak próbowałem, to walił mnie pięścią w kolano i wołał, że na Rajd Monte Carlo to swoim autem mam jechać. Stary pierdziel w zdezelowanym Maluchu. Przy hamowaniu awaryjnym wyrzucało to trzęsące się truchło na lewo. Szczęśliwie nigdy nie musiałem ostro hamować podczas jazdy po mieście. Kontakt z czymkolwiek jadącym z naprzeciwka mógłby być moim ostatnim życiowym doświadczeniem.
    • trypel Re: Betonowa droga S8 Wrocław-Łódź - majstersztyk 14.08.19, 09:51
      Poza tym jest to stosunkowo pusta droga. W poniedziałek wystartowałem o 4.45 rano, tempomat na 145 (wiem - Ty masz tyle w czasie mgły :D) i za 2.5 h byłem na Konotopie. Średnia 138 wyszła. Na innej esce czy autostradzie mało możliwe.

--
      Kobieto! Nigdy nie stawaj pomiędzy twoim mężczyzną, a jego kolegami. Pamiętaj, że on nie zastąpi swoich kolegów masturbacją. Ale ciebie tak.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się