Dodaj do ulubionych

Wątek motoryzacyjny

21.08.19, 21:33
Kto lepiej jeździ w tym sezonie? Szydło czy Kubica?
Obserwuj wątek
Edytor zaawansowany
    • agios_pneumatos Re: Wątek motoryzacyjny 22.08.19, 06:37
      Ja bez żadnego trybu, ale...

Becia miałą taki oto widok w lusterku:
      goo.gl/maps/BiZBnzGxx9aWy1BF9

Oczywiście aura nocna. Asfalt ten przejechałem około 1100 razy. Uwierzcie mi, że górka i łuk z Dębnickiego nie pomagają w ocenie sytuacji z tyłu.

Ok, w normalnych warunkach, normalny kierowca itd. Ale tu mamy:
      1. Panią, której się należy,
      2. kierowcę opla combo GTI WRC, który leciał z taką prędkością, że gdyby było ślisko, to bez Beci by się zawinął na słupie lecąc lewym bokiem jak go wyrzuciło z mostu, abo w drugą stronę kontrując zatrzymałby się na przystankach przy przejściu podziemnym za Jubilatem.

Nie wiem czy gdybym ja miał taką sytuację i usłyszał od policjantów 'proponujemy Panu mandat', nie odpowiedziałbym im, aby udali się w daleką podróż i skierowali sprawę do sądu.
      • gzesiolek Re: Wątek motoryzacyjny 22.08.19, 09:33
        No i ja też jeździłem w tym miejscu z 1000x, ale w porze wieczornej przy dużym nasileniu ruchu nawet bym nie wpadł na pomysł by wjeżdżać tam na warunku, aby od razu przecinać 3 pasy na zawrotkę...
        • hukers Re: Wątek motoryzacyjny 22.08.19, 13:11
          gzesiolek napisał:

> No i ja też jeździłem w tym miejscu z 1000x, ale w porze wieczornej przy dużym
          > nasileniu ruchu nawet bym nie wpadł na pomysł by wjeżdżać tam na warunku, aby
          > od razu przecinać 3 pasy na zawrotkę...

Tam się akurat przecina dwa pasy, trzeci, buspas, jest dopiero od przystanku za Jubilatem. Ale fakt faktem, że wbijanie się na zielonej strzałce w wiecznie zatłoczone Aleje w celu wykonania nawrotki, jest manewrem dość wymagającym.
      • kanna13 Re: Wątek motoryzacyjny 22.08.19, 12:22
        Jak górka i łuk nie pomagają w ocenie sytuacji z tyłu to się trzeba upewnić podwójnie.
        Być może combo przekroczyło prędkość (jeśli to o ile to trudno ocenić) co nie zmienia faktu, że zmieniający pas jak nie widzi dobrze to nie zmienia.
        Więc można zaryzykować stwierdzenie, że sprawcą jest zmieniający pas ruchu a combo jeśli by się dało udowodnić przekroczenie prędkości to mandat za to przekroczenie.
        Być może jakby combo np. leciało 150 km/h to może by było uznane w sądzie za jedynego sprawcę.
        • gzesiolek Re: Wątek motoryzacyjny 22.08.19, 13:02
          Może jakby to była zwykłe skrzyżowanie i droga podporządkowana to można by Kubice w dostawczaku obwinić... ale to był wjazd na czerwonym na warunku... Raczej nie da się wybronić...
          no i zero refleksu Pani exPremier, bo w chwili gdy masz światła w lusterku to jednak odbijasz, a nie wjeżdżasz w kogoś...
          • kanna13 Re: Wątek motoryzacyjny 22.08.19, 13:31
            Niekoniecznie, wjazd na warunku nastąpił najpierw na prawy pas oczywiście nieprawidłowo bo bez zatrzymania na strzałce, ale jakby pojechała dalej prawym pasem to nie byłoby kolizji.
            Problem pojawił się dopiero przy próbie zmiany pasa z prawego na lewy.
            • nazimno Re: Wątek motoryzacyjny 22.08.19, 14:00
              Zdecydowanie klania sie instynktowna obserwacja lusterek samochodu.
              Tego kilkadziesiat procent kierowcow jeszcze nie opanowalo i prawdopodobnie
              juz nie ma szans na opanowanie.

A zmiana pasa na lewy jest notorycznym odruchem, nad ktorym prawie nikt nie panuje.
              A po jaka cholere to robic w takim miejscu?
            • gzesiolek Re: Wątek motoryzacyjny 22.08.19, 14:02
              Od wjazdu do zdarzenia minęła 1 sekunda... czyli nie ustąpiła pierwszeństwa, nie zachowała należytej ostrożności wymaganej przy skręcie warunkowym (także ten brak zatrzymania i dokładnego sprawdzenia możliwości wykonania manewru)... Poza tym ona nie wjechała na lewy pas bo tak, tylko chciała wjechać na zawrotkę/agrafkę, żeby pojechać prosto ul. Kościuszki...
              Ja wiem, że w Polsce warunkowy skręt jest traktowany jak prawie zielone, ale to jest czerwone z warunkową możliwością skrętu a tutaj można się kłócić czy warunki do takowego skrętu były spełnione skoro zbliżały się samochody mające zielone, czyli nie spodziewające się wypadającego i co gorsze przecinającego całą szerokość jezdni samochodu...
              • hukers Re: Wątek motoryzacyjny 23.08.19, 11:33
                gzesiolek napisał:

Poza tym ona nie wjechała na lewy pas bo tak, tylko chciała wjechać na zawrotkę/agr
                > afkę, żeby pojechać prosto ul. Kościuszki...
                Nie żebym był jakiś czepialski, czy coś, ale prosto jest Konopnickiej, Kościuszki jest w prawo.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się