Dodaj do ulubionych

Słuchacie jeszcze radia i w ogóle muzyki w aucie?

23.08.19, 22:22
Bo ja zauważyłem, że od kilku lat, jeżeli tylko podróż trwa co najmniej kilkadziesiąt minut i jestem w samochodzie sam, słucham wyłącznie podcastów, głównie z YT (przez bluetooth z telefonu). I to podcastów "gadanych" - zero muzyki.
Obserwuj wątek
Edytor zaawansowany
    • qqbek Re: Słuchacie jeszcze radia i w ogóle muzyki w au 23.08.19, 23:35
      Słucham radia i muzyki.
      U siebie na wsi właściwie tylko Akademickiego Radia Centrum, gdzie nawet nowozatrudniony spiker z drobną wadą wymowy irytuje mnie jakoś tak nieszczególnie. Za to dają wszystko - od mocnego rocka/metalu, po klimaty grunge, new wave i najnowszą scenę alternatywną (rzecz jasna przed popową siekaniną też się za bardzo nie ustrzegli, ale można im to wybaczyć).

Kiedyś w trasie słuchałem "Trójki" (i to niezależnie od tego, czy leciała muzyka, czy audycje), ale teraz tych drugich słuchać się po prostu nie da. Teraz został Tidal przez BT, albo pendrive z moją "składanką" (ponad 3000 utworów wrzuconych do jednego folderu i odtwarzanych losowo).

Gadania nie lubię, podkasty mnie męczą.
      Audiobooki to dobre dla mojej na wpół ślepej babci (zresztą zawsze jej jakieś kupuję).

--
      Jestem Lubelakiem, to podobno nieuleczalne. Może dlatego, że nikt się z tego leczyć nie chce.
      • nousecomplaining Re: Słuchacie jeszcze radia i w ogóle muzyki w au 24.08.19, 17:56
        Co do Trójki, to niektórych audycji (i prowadzących) się jeszcze da słuchać, np. sobotni „Raport o stanie świata” jest ok, plus czasem rozsądni goście w programach o tematyce ekonomicznej (pewnie już niedługo, bo często lecą bardzo nie po linii, więc pinokio może zaorać), ale faktycznie, po dojnej zmianie pozamuzyczne audycje to raczej „trujka”.
    • galtomone Re: Słuchacie jeszcze radia i w ogóle muzyki w au 24.08.19, 08:55
      Owszem, sporo.
      W mieście najcześciej FM, jak wyjezdzam poza miasto to ta sama stacja radiowa z telefonu albo Spotify.

--
      Pozdrawiam,
      galtom

"When agriculture and industry came along people could increasingly rely on the skills of others for survival, and new "niches for imbeciles" were opened up. You could survive and pass your unremarkable genes to next generation [...]"
    • yasiaq Re: Słuchacie jeszcze radia i w ogóle muzyki w au 24.08.19, 09:00
      Android z monitorem w miejsce radia jest wygodniejszy niz kombinacje z kabelkami i telefonami. Poza tym można zarzucić nawigacje bez ryzyka,że telefon się stopi w uchwycie na słońcu. Co do samej zasady warto oczywiście pilnować kontentu a nie łykać śmietnik radiowo telewizyjny .Dlatego również z domu warto wywalić tv i lokalne radio. O niebywałym chamstwie lokalnych nadawców w postaci głośnych reklam względem reszty nie chcę nawet pamiętać.
    • szymi_mispanda Re: Słuchacie jeszcze radia i w ogóle muzyki w au 24.08.19, 10:08
      Ja to wogle nie slucham niczewo w samochodzie. Radio polskie odbieraja mi w obu autach tylko stacje FM na nieparzystych czestotliwosciach bo samochody sa w wersji amerykanskiej.

Wiec pewnie polowa stacji odpada a te co sa to moje gusta rozmijaja sie z polskimi dj-jami. Wiec nawet nie wlaczam.

Satelite w Polsce nie dziala.

Plyt nie chce mi sie wypalac.

Internetowe piardy to jestem raczej na nie, a jesli trzeba jeszcze za dostep do czegos tam zaplacic chociaz zlotowke ale podac dane i karte kredytowa to juz wiadomo na 1000% ze nie.

Poza tym kto ma kurwa chec i czas zeby sie bawic w jakies wlaczanie tego ustawianie, chyba tylko 40 letnie dzieci o mozgach 14 latkow pracujacy na co dzien w biurze.

Normalny czlowiek to portfel hop w prawa kieszen, karta i telefon hop w lewa kieszen i wio.

Na szczescie moje jazdy trwaja maksymalnie pewnie z 1h, a przebiegi roczne okolo 1000-2000 km x 2 samochody.

• yasiaq Re: Słuchacie jeszcze radia i w ogóle muzyki w au 24.08.19, 12:03
        "Poza tym kto ma kurwa chec i czas zeby sie bawic w jakies wlaczanie tego ustawianie, chyba tylko 40 letnie dzieci o mozgach 14 latkow pracujacy na co dzien w biurze."

Jak dla mnie mniejszy wysiłek nastawic lektora czy film na YT niż czytać książkę przy lampce wieczorem ..Ale jeśli nie posiadasz potrzeby czytania ani oglądania niczego wykorzystując czas tracony na dojazd..pozostaje mi pogratulować radosnego życia..Wiadomo nie od dziś ,że piardy typu książka czy film a zwłaszcza z internetu a nie tv są dla frajerów ..
        • szymi_mispanda Re: Słuchacie jeszcze radia i w ogóle muzyki w au 24.08.19, 12:08
          a ksiazki to czytam. ale to nie w czasie jak prowadze.

poza tym ksiazka to musi byc papierowa zebym czul ze ja przeczytalem. a poniewaz czytam malo bo wolno tak 3-4 ksiazki na rok to zasada jest taka z pewnymi wyjatkami ze czytam tylko ksiazki autorow ktorzy sa uznani za slawnych a sami nie zyja minimum 50 lat.
        • qqbek Re: Słuchacie jeszcze radia i w ogóle muzyki w au 24.08.19, 13:29
          Książka ma być papierowa.
          Wieczorem, w autobusie, w kolejce do lekarza... wszędzie, gdzie się da.
          "Czytanie" audiobooków to taki sam wtórny analfabetyzm, jak oglądanie ekranizacji lektur.
          Człowieka cywilizowanego od troglodyty odróżnia to, że czyta i to regularnie, a nie od święta.

Kuzyni (na całe szczęście odlegli) żony kiedyś u nas nocowali, to położyłem ich w salonie na kanapie i na rozkładanej sofie w biblioteczce, nie mogli wyjść ze zdziwienia, że ja taki pokój jak biblioteczka mam w domu... a ja bym utonął w książkach bez niego.

--
          Jestem Lubelakiem, to podobno nieuleczalne. Może dlatego, że nikt się z tego leczyć nie chce.
              • schweppes1 Re: Słuchacie jeszcze radia i w ogóle muzyki w au 25.08.19, 01:00
                Nienawidzę klasyki. Stare, przeterminowane, nieadekwatne do dzisiejszych czasów, uniwersalne przesłania zbyt banalne w dzisiejszym świecie. Dlatego właśnie lubię współczesnych, a niewspółczesnych zwykle nie lubię. Bo stare to nawet wino i skrzypce, wbrew pozorom, nie są dobre. Jeszcze nie znalazłem branży, gdzieś coś starszego było lepsze od nowszego.

Książka jest przestarzałą formą kompletnego udokumentowania czegoś, co ktoś mniej lub bardziej ogarnięty ma ciekawego do powiedzenia w jakimś temacie.

Literatura jest nieodwracalnie wypierana przez nośniki audio/video.

Literaturę piękną (której nienawidzę) wypiera szeroko rozumiana kinematografia od kilkudziesięciu lat.

Pozostałą literaturę (poradniki, popularnonaukowa, prasa) wypiera obecnie YT. Te same osoby, które kilkadziesiąt lat temu napisałyby książkę, kilkanaście lat temu miały blogi, od kilku lat videoblogi, podcasty.

Jest to wygodniejsze (video) i marnuje mniej życia (audio), bo nie trzeba tępo siedzieć czy leżeć męcząc kark, tylko np. jechać samochodem, rowerem, gotować, sprzątać, zapierdalać w ogródku czy pisać maila.
                • jeepwdyzlu Re: Słuchacie jeszcze radia i w ogóle muzyki w au 25.08.19, 01:08
                  Książka jest przestarzałą formą kompletnego udokumentowania czegoś, co ktoś mniej lub bardziej ogarnięty ma ciekawego do powiedzenia w jakimś temacie.

Literatura jest nieodwracalnie wypierana przez nośniki audio/video.
                  ---
                  Może w naszym zdziczałym i peryferyjnym kraju
                  Anglosasi, Niemcy, Francuzi, Rosjanie, Japończycy, Chińczycy - czytają. Książki, literatura, cały ten biznes ma się świetnie. Programy w tv o książkach mają milionową oglądalność.
                  Współczuję ci. Jesteś wzorcowym przykładem ćwierćinteligenta, który myśli że jutub i gugiel cokolwiek wypiera.
                  J.

--
                  YCDSOYA
                  • qqbek Re: Słuchacie jeszcze radia i w ogóle muzyki w au 25.08.19, 01:19
                    Kupiłem sobie wczoraj 2 kolejne książki :)
                    Jestem przerażony swoim wszeteczeństwem ;)
                    Przecież to gorszące uwstecznianie się! Jak tak można, jak mógłbym sobie podkastów przecież posłuchać, zamiast deprawować się czytaniem.
                    To czytanie to jest fest przereklamowane ;)

Moja polonistka z LO (kobita z doktoratem) gdzieś dorwała taki cytat, który mi po dziś dzień zapadł w pamięć i dobrze oddaje klimat, atmosferę naszych dni:
                    "a po co nam elita, co jakieś książki czyta, w pogoni do koryta, niepotrzebna nam elita".
                    Niestety, z roku na rok, coraz bardziej aktualne.

--
                    • schweppes1 Re: Słuchacie jeszcze radia i w ogóle muzyki w au 25.08.19, 03:08
                      Niesłusznie się przeraziłeś akurat tym, bo bycie amatorem old-schoolu to nic przerażającego. Bardziej przerażające jest to, że bierzesz na ślepo do siebie tanie populizmy humanistki, bo jest starsza, bo ma doktorat, bo coś tam, zamiast skupić się wyłącznie na treści. Wiesz ilu nie tylko doktorów, ale i profesorów opowiada kompletne brednie?

A ty oczywiście nie dość, że jej uwierzyłeś, to jeszcze wtórujesz jej w brandzlowaniu się tym czytelnictwem i segregowaniu ludzi w tym kontekście na elitę i nie-elitę, jakby nie było innych form nauki czy rozrywki. Na szczęście od kilkudziesięciu lat są, a od kilku-kilkunastu spektrum się bardzo poszerzyło. Mało tego, jest lepiej niż kiedyś, bo łatwiej się przebić z treścią w internecie i sito jest bardziej naturalne, niż w zlobbingowanym świecie wydawniczym. Masa ludzi ma wiele ciekawych rzeczy do powiedzenia, ale niekoniecznie mieliby ochotę wydać książkę. Ja akurat czytam trochę książek, ale dotyczących prawie wyłącznie wiedzy praktycznej (może prócz Świata Dysku Pratchetta) i tylko wówczas, gdy autor nie wydał jej w wygodniejszej formie i nie ma czegoś konkurencyjnego w temacie, a tak czasami bywa.
                      • vogon.jeltz Re: Słuchacie jeszcze radia i w ogóle muzyki w au 26.08.19, 10:52
                        > Mało tego, jest lepiej niż kiedyś, bo łatwiej się przebić z treścią w internecie
                        > i sito jest bardziej naturalne, niż w zlobbingowanym świecie wydawniczym.
                        > Masa ludzi ma wiele ciekawych rzeczy do powiedzenia, ale niekoniecznie
                        > mieliby ochotę wydać książkę.

Jeszcze więcej ludzi ma do powiedzenia wyłącznie stek kompletnych bredni. A problem polega na tym, że nie każdy potrafi odróżnić brednie od treści wartościowych i sensownych. Większość nie potrafi, bo nikt tego nie uczy. Książka drukowana musi jednak przejść przez jakieś sito wydawnicze, co w pewnym stopniu zapobiega publikacji absolutnych idiotyzmów i totalnej grafomanii. Na Youtubie może zaistnieć każdy debil z kamerką, stąd popularność teorii spiskowych, proepidemików, altmedowców, płaskoziemców i innych korwinistów.
                          • qqbek Re: Słuchacie jeszcze radia i w ogóle muzyki w au 26.08.19, 11:20
                            schweppes1 napisał:

> To akurat jest wzorcowy przykład dobrodziejstwa nowych mediów. Gdyby nie one, n
                            > adal wszyscy ślepo wierzyliby propagandzie, że socjalizm jest zajebisty.

Jeżeli to już widzę jakiś dowód tutaj, to w twoich słowach.
                            Dowód na twierdzenie Vogona, nie twoje 😆
                            Korwinoidy są tak samo szkodliwe jak proepidemicy.
                            A najlepszy jest sam "krul" udzielający wskazówek dotyczących miejsca kobiety w domu i wychowywania dzieci 🤣.

--
                    • only_the_godfather Re: Słuchacie jeszcze radia i w ogóle muzyki w au 25.08.19, 10:38
                      qqbek napisał:

> Kupiłem sobie wczoraj 2 kolejne książki :)
                      > Jestem przerażony swoim wszeteczeństwem ;)
                      > Przecież to gorszące uwstecznianie się! Jak tak można, jak mógłbym sobie podkas
                      > tów przecież posłuchać, zamiast deprawować się czytaniem.
                      > To czytanie to jest fest przereklamowane ;)
                      >
                      Kurcze to też jestem jakiś uwsteczniony, bo już mi brakuje miejsca na półkach na książki, a mamy w domu i takie do poczytania, mam kilka ulubionych serii książek, jak i naukowe książki żony potrzebne do pracy na uczelni. Słowem cały przekrój książek.
                      • qqbek Re: Słuchacie jeszcze radia i w ogóle muzyki w au 26.08.19, 09:40
                        only_the_godfather napisał:

> Kurcze to też jestem jakiś uwsteczniony, bo już mi brakuje miejsca na półkach n
                        > a książki, a mamy w domu i takie do poczytania, mam kilka ulubionych serii ksią
                        > żek, jak i naukowe książki żony potrzebne do pracy na uczelni. Słowem cały prz
                        > ekrój książek.

Ja mam jeszcze gorzej, bo poza książkami naukowymi (socjologia, socjologia gospodarki), całą masą słowników (głównie specjalistyczne angielsko-polskie i na odwrót) mam też jeszcze hobby (historia konfliktów zbrojnych w XX wieku, ze szczególnym uwzględnieniem lotnictwa i marynarki), a do tego w ramach "odmóżdżenia" nałogowo czytam też i lżejsze, "głupkowate" rzeczy (kryminały, thrillery, a nawet powieści przygodowe czy pseudohistoryczne).
                        Część rzeczy "mniej wartościowych" jest w pudłach na strychu. Biblioteczka (10 m b. regału od podłogi po sufit (a sufit mam wysoko - 2,65 m) już nie była w stanie pomieścić (inna sprawa, że na samym dole przy jednej ze ścian są szafki na moje pozostałe "skarby".

--
          • galtomone Re: Słuchacie jeszcze radia i w ogóle muzyki w au 25.08.19, 10:36
            qqbek napisał:

> Książka ma być papierowa.

Też mi sie tak wydawalo, dopoki nie zaczalem korzystać z Kindle.

> "Czytanie" audiobooków to taki sam wtórny analfabetyzm, jak oglądanie ekranizac
            > ji lektur.

Audiobookow sie nie czyta, w przeciwienstwie do ksiazek na czytniku.

> a ja bym utonął w książkach bez niego.

Mne limituje miejsce. Do biblioteki wynioslem z rok temu z 17 siatek (+/- wielkosc tych workow z Ikei) ksiazek do ktorych uznalem, ze nie musze miec w domu.

Czytnik pozwala czytac duzo, wszedzie i nie miec problemu z miejscem.

3 siatki plyt DVD tez wynioslem, podobnie jak kaset magnetofonowych i VHS.
            Ksiaki lbie, mam, ale doceniam wersje elektroniczne.
            Dzieki temu nawet na wakacjach mam swoje ulubione zawsze ze soba a jak trafia sie nowy tytul/autor to w 20 s. moge zaczac czytac.

--
            Pozdrawiam,
            galtom

"When agriculture and industry came along people could increasingly rely on the skills of others for survival, and new "niches for imbeciles" were opened up. You could survive and pass your unremarkable genes to next generation [...]"
      • galtomone Szukać stacji? 25.08.19, 10:39
        engine8 napisał(a):

> Oczywiscie.... Radio to w 90% stacja muzyki klasycznej... a od czasu do czasu j
        > akis rock czy pop...Ale gadania to nie. Nie korzystam z telefonu ani jego funk
        > cji podczas jazdy - czyba ze aby znalezc restaracje czy stacje.
        > benzynowa...

Od lat nie zdarzyło mi się szukać stacji benzynowej. Ty to chyba po pustyni jeździsz :-)

--
        Pozdrawiam,
        galtom

• engine8 Re: Szukać stacji? 27.08.19, 21:20
          No i po pustyni i poza.. Tu mozesz przez 2 dni jechac i nic poza polami kukurydzy nie widzisz ....
          A u nas generalnie nie ma stacji benzynowych na autostradach tylko poza.. No i naraz ktos krzyczy ze musi do tolaety a widaomo ze te sa na stacji.... dlatego to takie wazne...
          O i tu plus dla Polski i Europy za te stacje przy autostradach gdzie mozna sie zatankowac czy wyproznic czy nawet wypic kawe albo cos zjesc...U nas tego nie ma....
    • hukers Re: Słuchacie jeszcze radia i w ogóle muzyki w au 26.08.19, 02:06
      Ja słucham radia. Dwie moje ulubione stacje to Tok FM i Radio Maryja. Cały czas próbuje rozstrzygnąć konkurs, która jest lepsza w sztuce manipulacji Kowalskim.
      Słucham również " muzyki w aucie", jeżeli jadę z córkami. Lecą wtedy "z komórek" topowi raperzy, którzy niestety, nad czym ubolewam, nie potrafią sklecić jednego utworu bez słów tzw. wulgarnych.
      Jeżeli chodzi o książki, to ja, jako osoba wychowana na Misiu, Świerszczyku i Świecie Młodych, później na Panu Samochodziku i Tomku Wilmowskim, nie potrafię sobie wyobrazić czytania, bez obracania stron. Z drugiej strony wychodzę z założenia, że jeżeli ktoś miałby w ogóle nie czytać, to lepiej żeby już czytał korzystająć z kajndla, czy jak to tam się nazywa.
      Z mojego punktu widzenia tzw. słuchanie książek w samochodzie,to nie jest dobry pomysł. Bo jeżeli jeszcze wyobrażam sobie z trudem, słuchanie w samochodzie podręczników praktycznych typu: jak zostać milonerem Briana Tracy, o tyle literatura ambitna typu Mann, Tołstoj, Proust, w ogóle nie wchodzi w grę. Kto czytał, ten zrozumie, co mam na myśli.
    • trypel Re: Słuchacie jeszcze radia i w ogóle muzyki w au 26.08.19, 10:39
      ja slucham radia, tylko rano i tylko wiadomości.
      I tyle.
      Reszta to Spotify

Przy okazji jak słuchasz YT w aucie skoro YT działa tylko jako główna aplikacja i jak przerzucam na Google.maps to YT sie wyłącza :(
      Pytam bo są rzeczy których nie ma na Spotify i chciałbym posłuchać z YT ale nie mogę wtedy korzystać z mapy.

--
      Kobieto! Nigdy nie stawaj pomiędzy twoim mężczyzną, a jego kolegami. Pamiętaj, że on nie zastąpi swoich kolegów masturbacją. Ale ciebie tak.
      • schweppes1 Re: Słuchacie jeszcze radia i w ogóle muzyki w au 26.08.19, 11:13
        Wystarczają mi komendy głosowe mapy w tle, czasami jak mam wątpliwości to sobie przełączę żeby podejrzeć. Poza tym coraz rzadziej w ogóle używam nawigacji, bo trasy pamiętam, ewentualnie w docelowym mieście potrzebuję tylko do wyszukania ulicy.

W nowym telefonie kumpla widziałem coś takiego jak pic-in-pic, gdzie możesz mieć dwa ekrany w jednym, ale nie wiem, czy przypadkiem yt nie zabezpieczył się przed tym.

A propos - nawigacji wbudowanej to już prawie w ogóle nie używam i zastanawiam się, czy ten gadżet nie wymrze jak napęd CD, czy przeciwmgłowe przednie.
        • trypel Re: Słuchacie jeszcze radia i w ogóle muzyki w au 26.08.19, 11:39
          No właśnie wbudowanej nie używam, tylko GM. Ale tej dość często z uwagi na korki na moich trasach, a ponieważ komunikaty głosowe mam wyłączone (nie lubię jak mi ktoś gada gdzie jechać) to muszę widzieć.
          Czyli YT raczej nie obejdę :(
          Szkoda bo mam fazę na starocie których nie ma na Spotify

--
          Kobieto! Nigdy nie stawaj pomiędzy twoim mężczyzną, a jego kolegami. Pamiętaj, że on nie zastąpi swoich kolegów masturbacją. Ale ciebie tak.
          • vogon.jeltz Re: Słuchacie jeszcze radia i w ogóle muzyki w au 26.08.19, 12:04
            > ponieważ komunikaty głosowe mam wyłączone (nie lubię jak mi ktoś gada gdzie jechać)
            > to muszę widzieć.
            > Czyli YT raczej nie obejdę :(

Też mam wyłączone komunikaty głosowe w Google Maps, bo nie znoszę, jak ktoś monotonnym głosem gada mi w kółko to samo. Ale to nie jest żaden problem, bo gadanie guglemapsa wyłączasz w jego ustawieniach, a potem robisz split-screen, YT na górze, GM na dole i jazda!
        • vogon.jeltz Re: Słuchacie jeszcze radia i w ogóle muzyki w au 26.08.19, 12:01
          > W nowym telefonie kumpla widziałem coś takiego jak pic-in-pic,
          > gdzie możesz mieć dwa ekrany w jednym

Podejrzewam, że widziałeś nie pic-in-pic, tylko split screen - feature Androida od wersji bodajże 7 (Nougat), czyli od jakichś 3 lat. Pewnie sam masz coś takiego w telefonie, tylko nawet o tym nie wiesz, bo nie sądzę, żebyś jako rep bujał się ze słuchawką starszą niż trzyletnia. I nie, youtube nie jest w żaden sposób zabezpieczony przed użyciem split-screen, chociaż ogólnie jest to możliwe - system wyświetla wtedy komunikat, że apka nie obsługuje tego trybu (np. Soundhound tak ma)/

> czy ten gadżet nie wymrze jak napęd CD, czy przeciwmgłowe przednie.

Przeciwmgłowe przednie mają się dobrze. Zyskały nawet nowy ficzer: zauważyłem, że w niektórych nowywch modelach samochodów jeden halogen zapala się sam przy skręcie (np. lewy przy skręcie w lewo). W celu doświetlenia zakrętu chyba, ale nie wiem, czy to coś daje.
          • schweppes1 Re: Słuchacie jeszcze radia i w ogóle muzyki w au 26.08.19, 16:59
            > Pewnie sam masz coś takiego w telefonie, tylko nawet o tym nie wiesz, bo nie sądzę, żebyś jako rep bujał się ze słuchawką starszą niż trzyletnia.

Pudło. Już drugi raz odmówiłem wymiany telefonu, bo mi mój P8 lite z 2015 roku wystarcza, nie licząc tego split screenu, którego nie mam (android 6).

> Przeciwmgłowe przednie mają się dobrze. Zyskały nawet nowy ficzer

Nie mają się, bo ich zwyczajnie nie ma w wielu całkiem najnowszych modelach, a wspomniany przez ciebie ficzer to technologia sprzed kilkunastu lat jeszcze z epoki Octavii 2, tzw. cornery.
            • vogon.jeltz Re: Słuchacie jeszcze radia i w ogóle muzyki w au 26.08.19, 18:08
              > Pudło. Już drugi raz odmówiłem wymiany telefonu, bo mi mój P8 lite z 2015 roku
              > wystarcza, nie licząc tego split screenu, którego nie mam (android 6).

Ja tam się nie znam, ale dla samego split screena warto wymienić telefon na coś ze współczesnym Androidem (aktualna wersja to 9!). Albo wgrać customizowany system, ale w Huaweiu to zdaje się niemożliwe... Aż sprawdziłem z ciekawości - muj borze, przecież ten P8 Lite to jakiś przedpotopowy rzęch - jak ty dajesz radę z 16GB storage space, z czego pewnie realnie dostępne jest z 11, która jest nierozszerzalna jeśli używasz dwóch kart SIM (jak ja) i jakąś archaiczną rozdzielczością (pewnie nie dałoby się na tym zrobić split screena nawet na nowym Andku). Naprawdę ci to wystarcza?

Natomiast wracając do split screena - to korzystam z niego non stop, szczególnie w czasie jazdy samochodem (na górze Hybrid Assistant, na dole Google Maps najczęściej).

> Nie mają się, bo ich zwyczajnie nie ma w wielu całkiem najnowszych modelach,
              > a wspomniany przez ciebie ficzer to technologia sprzed kilkunastu lat jeszcze
              > z epoki Octavii 2, tzw. cornery.

Jak są LEDy to pewnie i przeciwmgłowe niepotrzebne. Chociaż ja je widuję raczej częściej niż nie widuję, ale nie prowadzę statystyk z podziałem na modele - być może ich dni są już policzone. Natomiast te cornery to nie wiedziałem, że to aż takie stare. Zauważyłem ten ficzer dopiero stosunkowo niedawno.
              • qqbek Re: Słuchacie jeszcze radia i w ogóle muzyki w au 26.08.19, 18:41
                Jak z przedstawiciela rasy Vogonów taka mądra głowa, jeśli chodzi o telefony, to niech mi coś doradzi.
                Wyzwanie:
                - mały ekran (do 5" max, żeby kciukiem jednej dłoni obsłużyć)
                - mocne "flaczki", chipset nie starszy niż pół roku, górna półka (jak Snapdragon to 855, a nie 620)
                - dobry aparat
                - wodoszczelny.

Nic już dłuższy czas nie mogę znaleźć (mam prawie dwuletnią Xperie XZ1C, dwójki nie kupię bo już stara i flaczkami zanadto się od jedynki nie różni... trójki ani czwórki Sony nie zrobiło)

--
                • trypel Re: Słuchacie jeszcze radia i w ogóle muzyki w au 26.08.19, 20:20
                  Powiedziałbym kup sobie iphone'a to nie bedziesz musiał wymieniać.
                  Do lipca używałem 5tki która miała chyba z 7 lat i jedyne co przeszkadzało to mały ekran.
                  Teraz zonie sprawiłem ósemkę plus i wziąłem jej 6tke (chyba 6 letnia) i używam jej jako służbowego bo chcieli mnie zmusić do samsunga i androida...
                  iPada mam 8 letniego. Wszystko działa. Tak jak na początku.
                  Moze jestem niewolnikiem ale to miła niewola.

--
                • hukers Re: Słuchacie jeszcze radia i w ogóle muzyki w au 26.08.19, 23:22
                  qqbek napisał:

> Jak z przedstawiciela rasy Vogonów taka mądra głowa, jeśli chodzi o telefony, t
                  > o niech mi coś doradzi.
                  > Wyzwanie:
                  > - mały ekran (do 5" max, żeby kciukiem jednej dłoni obsłużyć)
                  > - mocne "flaczki", chipset nie starszy niż pół roku, górna półka (jak Snapdrago
                  > n to 855, a nie 620)
                  > - dobry aparat
                  > - wodoszczelny.
                  >
                  > Nic już dłuższy czas nie mogę znaleźć (mam prawie dwuletnią Xperie XZ1C, dwójki
                  > nie kupię bo już stara i flaczkami zanadto się od jedynki nie różni... trójki
                  > ani czwórki Sony nie zrobiło)

Ja co prawda nie z przedstawicieli rasy Vogonów, ale się udzielę. Przez parę lat używałem flagowce Sony, bo lubiłem małe wymiary, ale teraz przerzuciłem się na Galaxy S9 i polecam. Co prawda ekran ma ponad 5 cali, ale da radę ogarnąć kciukiem jednej dłoni. Wodoszczelny, aparat dobry, "bebechy" chyba też ok, chociaż ja nie wykorzystuję. W każdym razie polecam, ja jestem zadowolony.
                  • qqbek Re: Słuchacie jeszcze radia i w ogóle muzyki w au 26.08.19, 23:49
                    Tyle, że to Eunuchos 8910/Snapdragon 845.
                    Czyli poziom budżetowego Pocophone F1 mojej żony (którego po prostu nie lubię przez ten wielki ekran).
                    Ja mam w starym Sony 835, a teraz normą jest 855 (czy Eunuchos 9820 w europejskich wersjach S10). Teraz szukałbym raczej czegoś z wchodzącym zaraz na rynek 855+, niż trącącego już lekko myszką S9.

--
                    • vogon.jeltz Re: Słuchacie jeszcze radia i w ogóle muzyki w au 27.08.19, 11:08
                      > Tyle, że to Eunuchos 8910/Snapdragon 845.
                      > Ja mam w starym Sony 835, a teraz normą jest 855

No ale weź, już bez przesady. 845 wciąż jest wśród najbardziej wydajnych chipsetów na rynku. To tak jakbyś stwierdził, że Core i7 8xxxx jest do dupy, bo jest już seria 9xxx, a zaraz wchodzi dziesiąta generacja. Co ty robisz na tym telefonie, kopiesz bitcoiny?
                • vogon.jeltz Re: Słuchacie jeszcze radia i w ogóle muzyki w au 27.08.19, 10:36
                  > Wyzwanie:
                  > - mały ekran (do 5" max, żeby kciukiem jednej dłoni obsłużyć)
                  > - mocne "flaczki", chipset nie starszy niż pół roku, górna półka (jak Snapdragon to 855, a nie 620)
                  > - dobry aparat
                  > - wodoszczelny.

Zależy, jak bardzo wodoszczelny. Jeśli wystarczy, żeby był odporny na zamoczenie, to wszystkie powyższe warunki spełnia Google Pixel 3. Co prawda ekran ma 5,5", ale szerokość telefonu wciąż mniejsza niż 70 mm, więc bez problemu da radę obsłużyć jedną ręką. Snapdragon 845 - wciąż górna półka, choć już nie najwyższa. Aparat podobno wśród najlepszych na rynku, z doskonałym softem. Ogólnie świetny smartfon, który w dodatku - jak wszystkie diwajsy od Google'a - będzie pewnie dostawał aktualizacje tak długo, jak będzie grała WOŚP. Ale zdjęć pod wodą nim nie zrobisz. No i minusem jest dość słaba bateria.
              • schweppes1 Re: Słuchacie jeszcze radia i w ogóle muzyki w au 26.08.19, 19:19
                Wystarcza mi do wszystkiego czego używam. Do rozmów, smsów, messengera, zdjęć, map google i innych googlowych narzędzi, yt, fb, booking, tripadvisor, mytaxi, a nawet netflix. Nigdy nie odczułem potrzeby wymiany. Od 2 lat mogę wymienić w każdej chwili na aktualnego Huaweia P, Samsunga S, czy iPhone, wysyłając jednego maila. Ale zwyczajnie mi się nie chce. Bateria trzyma nieznacznie krócej jak w 2015, nie wiem jakim cudem, jak padnie, to chyba wymienię i dalej kilka lat. No chyba, że któraś z w/w apek już kompletnie będzie na nim zamulać, to wymienię.

11 GB wystarcza do zdjęć i podcastów do samolotu. Reszta on-line. Jeszcze nigdy nie miałem tak długo telefonu, i jeszcze nigdy tak długo nie opóźniałem wymiany. Po prostu wszystko działa jak należy.

Rozdzielczość jest 720p, czyli wyświetla filmy HD 1 do 1, bez filtracji. Przy tym rozmiarze ekranu - piksele niemożliwe do zauważenia gołym okiem. Wyższa rozdzielczość byłaby jakościowo niezauważalna, poza tym, że trochę więcej drobnicy się tam zmieściło.

Tak więc generalnie mnie temat telefonów kompletnie nie interesuje. Gdyby nie było technicznych przeszkód, mógłbym go używać i kilkanaście lat.

Za to samochodem starszym niż 4-5 już nie chciałbym jeździć.
                • vogon.jeltz Re: Słuchacie jeszcze radia i w ogóle muzyki w au 27.08.19, 11:00
                  > Za to samochodem starszym niż 4-5 już nie chciałbym jeździć.

To mnie dziwi jeszcze bardziej. Pięcioletni telefon jest ze dwie-trzy generacje do tyłu w stosunku do współczesnych. Może jakiś ówczesny telefon z najwyższej półki jest na poziomie dzisiejszego średniaka, no ale przecież P8 Lite to nigdy nie był topowy model. Tymczasem pięcioletni samochód to często ten sam i taki sam model, jaki wciąż jest w sprzedaży obecnie.
                  • schweppes1 Re: Słuchacie jeszcze radia i w ogóle muzyki w au 27.08.19, 16:28
                    Przy moich przebiegach samochód po 4-5 latach nie dość, że jest już zużyty i zaczynają się dziać z nim różne denerwujące rzeczy, to przede wszystkim robi się do porzygu nudny, że aż demotywujący. Ja robię średnio 60 Mm rocznie (teraz trochę mniej). To jest 4x więcej niż przeciętny Kowalski. Czyli przez 5 lat spędzę w tym samochodzie tyle czasu, co Kowalski w swoim przez 20 lat. To naprawdę wjeżdża na psychę, uwierz. Przeżywałem to już 2x.

Czyli mam odwrotnie jak śp. Ingvar Kamprad. On jeździł kilkunastoletnim Volvo, aż jakiś znajomy wytłumaczył mu, że nie ma poduszek powietrznych i może się tym zabić, po czym kupił sobie... nową, prawie całkowicie gołą, białą Octavię Combi z czarnymi lusterkami :) Tak samo ja mam z telefonami, od kiedy praktycznie przestały się funkcjonalnie rozwijać, bo zaczęły być tylko mini tabletami obsługującymi system. Konkretnych różnic funkcjonalnych między moim P8 a nowymi telefonami praktycznie nie ma, a wcześniej co 2-3 lata się zawsze pojawiały i telefony zmieniałem regularnie. Stary telefon, dopóki nie zamula, nie demotywuje mnie, bo aplikacje których używam wyglądają tak samo i w nowym telefonie. Ale zdaję sobie sprawę, że o ile dzięki komuniście Trumpowi nie przestaną mi nagle w ogóle działać jakieś appki, to pewnie za najbliższych kilka lat będzie to cholernie mulić i trzeba będzie zrobić przeprowadzkę do nowego, pewnie jakiegoś Samsunga. Mój jedyny warunek konieczny to dual-sim. Zawęża mocno paletę takie wymaganie?
              • samspade Re: Słuchacie jeszcze radia i w ogóle muzyki w au 26.08.19, 20:08
                vogon.jeltz napisał:

> Ja tam się nie znam, ale dla samego split screena warto wymienić telefon na coś
                > ze współczesnym Androidem (aktualna wersja to 9!).

Ani razu nie użyłem tego wynalazku. Wiem że mam bo budrysy jak się bawią potrafią przypadkowymi ruchami to włączyć.
                W sumie nawet nie za bardzo wiem do czego miałbym to użyć.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się