Dodaj do ulubionych

Opona popuszcza

31.08.19, 09:56
Hej drogutcy experci. Opona mi popuszcza. Wnioskuje, ze moze to byc mikrodziurka. Uswiadomiony tez jestem, ze obecnie opony sa bez duszy, czyli w calosci do nadymania. Czy wobec tego opona moze byc wulkanizowana, czy musi byc wymieniona?

--
wulkanizacja
Obserwuj wątek
Edytor zaawansowany
    • liczbynieklamia Re: Opona popuszcza 31.08.19, 11:38
      Jeżeli powoli, to bardzo możliwe, że popuszcza na rancie i wtedy wystarczy ją zdjąć i założyć. Opony można łatać, za wyjątkiem tych do bardzo szybkiej jazdy i runflatów (choć tutaj też niektórzy podejmują się napraw).
      • al.1 Re: Opona popuszcza 01.09.19, 00:32
        Dzieki wszystkim za rady. Spodziewalem sie raczej wymiany opony bo juz mam dosc tego dopompywania. Jak w rowerze przebilem opone i wstryknalem prawie caly pojemnik glutu, to nic to nie dalo.
        Za duzo roboty ze zdejmowaniem kola i nie mam takiego naczynia, w którym móglbym sprawdzic skad uchodzi powietrze.
      • kolpik124 Re: Opona popuszcza 31.08.19, 17:39
        Nazi to PiSman, na forum kraj wchodzi preziowi bez wazeliny, zwykle na zasadzie hejtowania forumowiczów.

--
        " Na jarmarki przychodzą rodziny z dziećmi, to bezpieczne miejsca. Jedne czego może się obawiać, to kieszonkowcy."...snakelilith, listopad 2016
      • kolpik124 Re: Opona popuszcza 31.08.19, 17:39
        Nazi to PiSman, na forum kraj wchodzi preziowi bez wazeliny, zwykle na zasadzie hejtowania forumowiczów.

--
        "Za młodu gdy uprawialiśmy seks w nocy na klatce schodowej wrzuciliśmy prezerwatywę wraz z zawartością do takiego wózeczka"...kaz_nodzieja na forum s-v
    • engine8 Re: Opona popuszcza 31.08.19, 20:25
      Ty pomysles co piszesz?
      Pytasz nas tu ktorzy nie maja pojecie gdzie i jak i co i oczekujesz odpwiedzi czy mozna wulkanizowac?
      No ta tak jakbym ciebie zapytal - czy jak mnie boli noga to czy to mozna mascia wyleczyc?
    • bolo2002 Re: Opona popuszcza 01.09.19, 10:54
      Pompujesz opone i wsadzasz do wanny z wodą! Jesli jest to dziurka - to bedziesz widział w , którym miejscu.Jesli jest to wentyl-tez bombelki lecą. Mozesz nie widziec bombelków- wtedy oponę wyrzucasz- bo to znaczy , że kord poleciał i tego się nie naprawia. Natomiast dziurka jest do naprawy za ca 15 zł u kazdego wulkanizatora! Pamietaj, ze opona moze miec max 6 lat eksploatacji9 lub moze byc nawet z regału-wtedy nie nadaje się do załozenia!! pozdrawiam-lechutek
      pozdrawiam-lechutek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się