Dodaj do ulubionych

"Stary" diesel lepszy?

06.09.19, 07:25
autokult.pl/34802,konsternacja-w-niemczech-badania-dowiodly-ze-stare-diesle-nie-szkodza-powietrzu-miast
Ciekawe...
A jak dodać do tego fakt, że "stare" auta generalnie mogly jezdzic dluzej niz obecnie produkowane wydmuszki to odcisk środowiskowy jest jeszcze mniejszy...

--
Pozdrawiam,
galtom

"When agriculture and industry came along people could increasingly rely on the skills of others for survival, and new "niches for imbeciles" were opened up. You could survive and pass your unremarkable genes to next generation [...]"
Obserwuj wątek
Edytor zaawansowany
    • tbernard Re: "Stary" diesel lepszy? 06.09.19, 09:57
      Kurna jaka dziecinada, czysta manipulacja w konkluzjach.
      Lubeka jest na nizinnym terenie blisko morza i z liczebnością ok 3 razy mniejszą od Stuttgartu i ok 7 razy mniejszą od Monachium. Dodatkowo te drugie miejscowości są jeszcze nie w typowych górach ale całkiem blisko i w takich terenach łatwo znaleźć jakąś kotlinę nieco zagłębioną, gdzie słabiej dmucha. Tak badając, to wyjdzie, że na Kaszubach w kilku chatkach przy samym Bałtyku zdrowiej jest palić najgorszym syfem jaki sobie można wyobrazić.
      • nazimno Re: "Stary" diesel lepszy? 07.09.19, 09:05
        Stacje pomiarowe ustawiane sa wg okreslonych zasad.

Chodzi o lokalizacje, odleglosc od pasow ruchu ulicznego/drogowego, wysokosc, na ktorej zainstalowano
        czujniki pomiarowe (badz przewody zasysajace powietrze) i jeszcze kilka innych.

Jest rowniez prawda, to, o czym piszesz.

Krotko mowiac - NIE MA DWOCH IDENTYCZNYCH miejsc pod wzgledem warunkow pomiaru.
        Stad biora sie krytyczne analizy, ktore zostaly w cytowanym artykule calkowicie pominiete.

Ale - czego wymagac od pismactwa, ktore czesto samo nie rozumie, ze sie osmiesza
        lub samo nnie rozumie tego, co wypisuje.

Wyciaganie wnioskow przypomina kawal o wniosku uczonych radzieckich badajacych
        pajaki z kolejno wyrywanymi odnozami.

Podobnie jest w polskich miastach, gdy chodzi o stacje pomiarowe.

Stare diesle emituja, nowe diesle emituja, ba, nawet ludzie tez emituja, tylko niezrecznie jest o tym pisac.

• tbernard Re: "Stary" diesel lepszy? 07.09.19, 10:35
          Metoda najprostsza i bardzo dobrze znana Niemcom, to rurę wydechową przekierować do kabiny, włączyć silnik i w kabinie zostawić laboratoryjnego szczura w klatce i zmierzyć jak długo przeżyje w starym dyzlu a jak długo w nowym. Może dla miłośników zwierząt nieco brutalna i to trochę Niemców krępuje, bo oni wszelkie żywe stworzenia na Ziemi bardzo kochają.
    • samspade Re: "Stary" diesel lepszy? 06.09.19, 10:02
      galtomone napisał:

> Ciekawe...

Ale co jest ciekawe? Wnioski z tylnej części ciała? Durny nagłówek? Brak zastanowienia się osoby piszącej o tym co pisze?

> A jak dodać do tego fakt, że "stare" auta generalnie mogly jezdzic dluzej niz o
      > becnie produkowane wydmuszki to odcisk środowiskowy jest jeszcze mniejszy...

Fakt? Nie. To nie fakt ale opinia.
      • misiaczek1281 Re: "Stary" diesel lepszy? 06.09.19, 15:59
        stary Diesel to zło:) Kopci, klekocze,trzęsie,długo się silnik nagrzewa i ciepełko nie leci od razu(poza WEBASTO),skomplikowana budowa drogie części (dwumasa,turbo,DPF,wtryski) wszystko razem warte z 10 000zł:) w prostej benzynówce tych części nie ma. Na gazie jeździ się taniej niż TDI. 8 litrów LPG/100km po 1,9zł litr to niecałe 15,2 zł a 6 l ropy to 30 zł czyli 100% drożej :) Zaraz miłośnicy Diesli mnie zjedzą e im prawdę powiedziałem hehe:)
        • samspade Re: "Stary" diesel lepszy? 06.09.19, 16:57
          misiaczek1281 napisała:

> Zaraz miłośnicy Diesli mnie zjedzą e im prawdę powiedziałem hehe:)

Wszystko pomieszałeś.
          Nie miłośnicy ale rozsądni forumowicze.
          Nie zjedzą ale zignorują.
          Nie prawdę ale stek bzdur i półprawd.
          Chyba że komuś się nudzi i ochotę na wymianę zdań z trolem, który do swojego trolostwa otwarcie się przyznaje.
          • misiaczek1281 Re: "Stary" diesel lepszy? 06.09.19, 17:31
            samspade napisał:

> misiaczek1281 napisała:
            >
            > > Zaraz miłośnicy Diesli mnie zjedzą e im prawdę powiedziałem hehe:)
            >
            > Wszystko pomieszałeś.
            > Nie miłośnicy ale rozsądni forumowicze.
            > Nie zjedzą ale zignorują.
            ignoranci ignorują bo nie mają argumentów
            > Nie prawdę ale stek bzdur i półprawd.
            prawdę która w oczka koli i boli:)
            > Chyba że komuś się nudzi i ochotę na wymianę zdań z trolem, który do swojego tr
            > olostwa otwarcie się przyznaje.
            nie z trollem bo podałem konkretne argumenty i ja nie obrażam innych tak jak ty mnie więc to ty jesteś troll bo tylko wyzywasz i nie masz argumentów a ja je mam
    • qqbek Re: "Stary" diesel lepszy? 06.09.19, 23:36
      Tak porównywać Lubekę i Muenster z Monachium... odważne, bardzo odważne.
      Akurat Muenster znam dobrze. Miasto o ludności mniejszej od mojego Lublina, a ponad dwukrotnie większej powierzchni. Interesujące jak flaki z olejem. Dzieli z Lublinem też inną cechę - nie ma prawie w ogóle przemysłu, jest miastem głównie uniwersyteckim. Inna jest lokalizacja geograficzna, bo Monastyr (stara nazwa Muenster) leży na płaskiej, przewiewnej nizinie, a Lublin na skraju dwóch płaskowyżów, o bardzo zróżnicowanej rzeźbie. No i w Muenster 2/3 miasta stanowią tereny zielone. Serio.

Moim zdaniem artykuł pisany pod z góry określoną tezę, którą trzeba było udowodnić.

--
      Jestem Lubelakiem, to podobno nieuleczalne. Może dlatego, że nikt się z tego leczyć nie chce.
    • liczbynieklamia Re: "Stary" diesel lepszy? 07.09.19, 09:33
      To, że problem z tlenkami azotu rośnie wraz z ciśnieniem wtrysku to nic nowego. Podobnie jest z cząstkami stałymi o najbardziej niebezpiecznych wielkościach. Jednak analiza na podstawie jednej, konkretnej substancji, jeszcze w tak nieprecyzyjny sposób nic nie wnosi.
        • misiaczek1281 Re: "Stary" diesel lepszy? 07.09.19, 11:30
          z raportu Międzynarodowej Rady Czystego Transportu wynika, że emisja NOx przekracza europejskie normy w stu procentach testowanych samochodów z silnikiem Diesla spełniających normę Euro 5 lub niższą. W przypadku samochodów realizujących wytyczne Euro 6, odsetek ten wyniósł 91 proc. Jak więc to możliwe, że samochody te otrzymały potwierdzenie spełniania norm?
          Odpowiedź jest prosta. W Europie samochody certyfikuje się na podstawie testów laboratoryjnych, a te jeszcze do września 2018 r. prowadzone są w standardzie NEDC. Jest on dość odległy od tego, jak rzeczywiście używa się samochodów na co dzień
          • misiaczek1281 Re: "Stary" diesel lepszy? 07.09.19, 11:31
            W 2012 r. Światowa Organizacja Zdrowia oficjalnie potwierdziła, że spaliny z silników Diesla są rakotwórcze. Dokładniej chodzi o zawarte w nich tlenki azotu (NOx). Jak stwierdzili naukowcy WHO, spaliny diesli zwiększają ryzyko zachorowania m.in. na nowotwory płuc czy pęcherza. Najnowsze dane pokazują, że to, jaką normę emisji spełnia samochód z silnikiem Diesla, tak naprawdę nie ma wielkiego znaczenia.
              • misiaczek1281 Re: "Stary" diesel lepszy? 07.09.19, 11:39
                a teraz wisienka:

VW Golf Sportsvan 1.6 TDI zajął 64 miejsce na 77 badanych samochodów i zdobył 0pkt.
                Twój Dieselek truje aż w oczy szczypie:)

"Najpoważniejszą wpadkę zaliczył w tym przypadku Renault Captur dci 90 z wynikiem na poziomie 725 mg/km, tym samym przekraczając normy o więcej niż 900 procent. Zresztą w gronie 38 testowanych samochodów z jednostkami wysokoprężnymi tylko Mercedesowi E220d 9G-Tronic i BMW 118d Steptronic udało się zdobyć cztery gwiazdki."

www.motofakty.pl/artykul/diesle-czy-benzynowe-ktore-samochody-truja-najbardziej-mamy-wyniki-testu.html
                  • yasiaq Re: "Stary" diesel lepszy? 07.09.19, 13:18
                    Benzyniaki najbardziej z bezpośrednim wtryskiem czyli najnowsze stąd konieczność stosowania GPFów. A co do diesli lepszym pomysłem od DPFa byłby obligatoryjny montaż LPG . Koszt niższy niz przy DPFie , spora poprawa mocy i momentu, brak problemów z wypalaniem filtra no i lepszy zasięg auta niz przy samym ON i przede wszystkim o klasę czystsze spaliny..
                • qqbek Re: "Stary" diesel lepszy? 07.09.19, 15:47
                  Misiu - a gdzie plasowałoby się twoje Srolo od pięciu lat bez przeglądu i z opiłkami w oleju?
                  Myślę, że nawet ten nieszczęsny Captur po porównaniu z twoim gruchotem okazałby się o rząd wielkości lepszy.
                  Choć rzeczywiście silnik w testowanym SV dokładnie taki jak mój (też mam BMT).

--
                  Jestem Lubelakiem, to podobno nieuleczalne. Może dlatego, że nikt się z tego leczyć nie chce.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się