Dodaj do ulubionych

OT nareszcie Dobra zmiana w sądach !

06.09.19, 16:40
Najważniejsza zmiana: sąd będzie mógł zaniechać bezpośredniego przesłuchania świadków, o których wiadomo, że nie wniosą do sprawy nic ważnego.

Pamiętam że raz zaparkowałem auto 100 metrów obok radiowozu ot przypadkiem, nic tam nie widziałem,nie słyszałem, wsiadłem i odjechałem...- ...po kilku tygodniach przyszło wezwanie na świadka...okazało się że oskarżyli ich o branie łapówek i wzywali wszystkich świadków którzy byli i udało ich się namierzyć....musiałem jechać do Wojewódzkiej 40 km składać zeznania że nic nie wiem, później to samo musiałem powtórzyć w sądzie pod przysięgą bo musieli przesłuchać wszystkich "świadków" nawet nie mających kompletnie nic wspólnego ze sprawą...strata czasu, kasy, nerwów...komedia. Teraz na szczęście to się zmieni. Świadków nie mających nic wspólnego ze sprawą nie będą przesłuchiwać a sąd będzie mógł przeprowadzić postępowanie dowodowe podczas nieobecności oskarżonego lub obrońcy....Ustawa zakłada m.in. eliminację konieczności wymieniania lub odczytywania przez sąd na rozprawie wszystkich dokumentów, zaliczonych do materiału dowodowego.
Sprawy będą dzięki temu trwały krócej i nie będzie kolejek w sądach i czekania latami na wyrok. super!

prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/1422805,nowelizacja-kpk-sejm-prokurator-generalny-rpo.html
Obserwuj wątek
Edytor zaawansowany
        • qqbek Re: OT nareszcie Dobra zmiana w sądach ! 06.09.19, 20:30
          misiaczek1281 napisała:

> jakto dłużej ? brak konieczności przesłuchiwania niepotrzebnych świadków to dłu
          > ższe według ciebie postępowania? co miałeś z logiki? 1?

Czwórkę na prawie, piątkę na socjologii... on nie mówi o gruszkach na wierzbie kołtunie, a o tym, że przykładowo:
          1. W 2015 przeciętna sprawa w rejonówce trwała 4 miesiące, w 2017 już 5,4, w 2019 będzie luźno ponad 6 miesięcy.
          2. W 2015 roku odsetek spraw w rejonówkach apelacji warszawskiej nierozpatrzonych od ponad 12 miesięcy wynosił 9%, teraz wynosi ponad 10% dla apelacji lubelskiej, w warszawskiej przekroczył 17%!

Takie są kmiocie realia.
          Sprawa ubezpieczeniowa 9 miesięcy.
          Prawa pracy - tyleż samo!
          Spory pomiędzy przedsiębiorcami 14 miesięcy!!!

To jest "sprawiedliwość" Zera i Piebiaka!

--
          Jestem Lubelakiem, to podobno nieuleczalne. Może dlatego, że nikt się z tego leczyć nie chce.
            • bimota Re: OT nareszcie Dobra zmiana w sądach ! 06.09.19, 22:59
              Poza tym zmiany o ktorych wspomina jegomosc autor watku, mają dotyczyć procedury karnej a nie cywilnej.

TO JUZ WSZYSTKO JASNE. BEDA ZAMYKAC ANTYSYSTEMOWCOW I TO BEZ PRZESLUCHIWANIA SWIADKOW...

W SUMIE I TAK TO ROBILI, TERAZ SOBIE TYLKO PODKLADKE DALI...

--
              NAJLEPSZY KODEKS DROGOWY
          • misiaczek1281 Re: OT nareszcie Dobra zmiana w sądach ! 06.09.19, 21:44
            qqbek napisał:

> Czwórkę na prawie, piątkę na socjologii... on nie mówi o gruszkach na wierzbie
            > kołtunie, a o tym, że przykładowo:
            > 1. W 2015 przeciętna sprawa w rejonówce trwała 4 miesiące, w 2017 już 5,4, w 20
            > 19 będzie luźno ponad 6 miesięcy.
            > 2. W 2015 roku odsetek spraw w rejonówkach apelacji warszawskiej nierozpatrzony
            > ch od ponad 12 miesięcy wynosił 9%, teraz wynosi ponad 10% dla apelacji lubelsk
            > iej, w warszawskiej przekroczył 17%!

owszem trwają długo...ale mam nadzieję że nowe zmiany w prawie choć nieco skrócą czas trwania spraw:)
    • trypel a przy okazji cichaczem rząd 06.09.19, 20:50
      Wpisał do budżetu zniesienie 30 krotnosci składek ZUS w 2020
      Czyli dla mnie oznacza to podniesienie podatków. Znaczne.
      businessinsider.com.pl/zniesienie-30-krotnosci-skladek-zus-zapisane-w-budzecie-na-2020-r/4sg9fm5

--
      Kobieto! Nigdy nie stawaj pomiędzy twoim mężczyzną, a jego kolegami. Pamiętaj, że on nie zastąpi swoich kolegów masturbacją. Ale ciebie tak.
        • trypel Re: a przy okazji cichaczem rząd 06.09.19, 21:22
          W Polsce ni huhu sie nie da na etacie.
          Nie wiem czy moja firma zaakceptuje umowę śmieciowa ale spróbuje.
          I w przyszłym roku niezły urlop w pizduu
          A miały byc niższe podatki...

--
          Kobieto! Nigdy nie stawaj pomiędzy twoim mężczyzną, a jego kolegami. Pamiętaj, że on nie zastąpi swoich kolegów masturbacją. Ale ciebie tak.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się