Dodaj do ulubionych

OT jak to PiS zna sie na gospodarce

09.09.19, 16:03
Według sierpniowego raportu Najwyższej Izby Kontroli PGZ jest w katastrofalnym stanie: z 46 mln zysków w 2015 roku doszła do 212 mln strat w 2017 roku (choć dochodem firmy jest 5 procent prowizji od transakcji zbrojeniowych). Jednym z głównym powodów fatalnego zarządzania jest karuzela kadrowa wewnątrz firmy.
"Dwie spośród 11 kontrolowanych przez Grupę spółek miały w okresie objętym kontrolą pięciu prezesów zarządów, jedna - czterech, a cztery inne – trzech. W dwóch spółkach córkach ingerencja PGZ w obsady kadrowe była na tyle duża, że spółki te nie miały swoich przedstawicieli w radach nadzorczych spółek zależnych (spółek wnuczek). Pięć osób okresowo zajmowało stanowisko prezesa zarządu jednocześnie w dwóch spółkach” - czytamy w raporcie NIK.
Kuriozalne kulisy afery w spółce Cenzin. Jak przelano 4 miliony na konto oszustów
Obserwuj wątek
Edytor zaawansowany
    • qqbek Re: OT jak to PiS zna sie na gospodarce 10.09.19, 00:16
      To jeszcze nic.
      Na konwencji u mnie na wsi (tej, nad którą futrzasty niedojeb brandzluje się trzeci już dzień i jeszcze chyba nie szczytował - może posłankę Pawłowicz przy tym podziwia?) zapowiedziano pełen, zależny od dochodu, ZUS dla przedsiębiorców (jakby podwyżki o chuj wie ile w przyszłym roku było mało). O ile w wypadku właścicieli sporych firm to poniekąd uzasadnione, to w wypadku zapierdalających, tak jak ja, na własny byt to spore przegięcie.
      To samo ze zniesieniem ograniczenia składek ZUS do 3 średnich krajowych. Już ja widzę, jak ZUS za te kilkadziesiąt lat wypłaca po 10 i więcej emerytury tym, którzy dziś dziwnym trafem nadal zapierdalają na etatach za 10 i więcej netto miesięcznie.

--
      Jestem Lubelakiem, to podobno nieuleczalne. Może dlatego, że nikt się z tego leczyć nie chce.
        • qqbek Re: OT jak to PiS zna sie na gospodarce 10.09.19, 14:56
          Jest już dementi:
          www.money.pl/gospodarka/zmiany-w-zus-proporcjonalnosc-skladek-jednak-tylko-dla-najmniejszych-firm-6422984974993537a.html
          W skrócie - Pinokio w sobotę na hali Globus w Lublinie obiecał, że składki będą proporcjonalne i to będzie źródło finansowania księżycowej ekonomii Pinokia i jego gangu.
          Jako, że Pinokio jest patologicznym kłamczuchem, to jego słowa przeszły prawie niezauważone, ale z ich interpretacji wynikało, że planują koniec z ryczałtem (czyli mając jakieś 120-140 przychodu płaciłbym nie 14 tysięcy rocznie jak teraz, ale 35-40, bo wyznacznikiem ma być przychód a nie dochód).
          Teraz mamy dementi, nie wiadomo tylko, na ile prawdziwe.

--
          Jestem Lubelakiem, to podobno nieuleczalne. Może dlatego, że nikt się z tego leczyć nie chce.
            • trypel Re: OT jak to PiS zna sie na gospodarce 10.09.19, 15:58
              Nie wiem co qqbek napisze ale w działaności przychód to nie to samo co dochód a na etacie i owszem.

--
              Kobieto! Nigdy nie stawaj pomiędzy twoim mężczyzną, a jego kolegami. Pamiętaj, że on nie zastąpi swoich kolegów masturbacją. Ale ciebie tak.
                • trypel Re: OT jak to PiS zna sie na gospodarce 10.09.19, 16:42
                  W sumie słuszne pytanie
                  dlaczego ja mam płacić wyższy podatek niż ci co płaca podstawowy?
                  I dlaczego likwidują 30 krotność limitu składek ZUS skoro na pewno nie dadzą mi 15 tys emerytury.

--
                  Kobieto! Nigdy nie stawaj pomiędzy twoim mężczyzną, a jego kolegami. Pamiętaj, że on nie zastąpi swoich kolegów masturbacją. Ale ciebie tak.
                  • bywalec.hoteli Re: OT jak to PiS zna sie na gospodarce 10.09.19, 17:12
                    Co do 30krotnosci ZUS to wg mnie nie powinni tego zmieniac jak jest teraz. To jest jakaś ochrona samego ZUSu zreszta.
                    Ale Dlaczego cwani informatycy na „samozatrudnieniu” maja płacić niższe składki i podatki niż ja na umowę o prace przy takiej samej kwocie brutto? Oni tak samo chodzą do lekarza (albo bardziej jeśli są otyli), ich dzieci rodzą sie w państwowych szpitalach i chodzą do państwowych przedszkoli i szkół?
                    Czyli: oskładkowanie samozatrudnienia jak na etat: TAK, ZUS proporcjonalny do dochodu: TAK, likwidacja limitu 30-krotnosci ZUS: NIE.

--
                    Lato :-)
                      • bywalec.hoteli Re: OT jak to PiS zna sie na gospodarce 10.09.19, 17:54
                        Tu nie znam się. Możesz przybliżyć jak wyglada sprawa KRUS i emerytury w przypadku rolników?
                        Co do składek ZUS to nie tylko emerytalne i rentowe ale także chorobowe czyli zasiłek chorobowy i opiekuńczy, widziałem jakis wpis dziewczyny w internecie, która pracowała jako „B2B”, ale zachorowała i na kilka miesięcy była poza pracą, wtedy zasiłek chorobowy to było 700 zł. Nie wspomina jednak jakie płaciła składki chorobowe od tego minimalnego ZUSu. Rozumiem, ze ktos prowadzi firmę, ale mnóstwo tego samozatrudnienia wyglada jak etat (włącznie z płatnymi urlopami) i nieoskladkoqanie tego jak UOP to patologia.

--
                        • trypel Re: OT jak to PiS zna sie na gospodarce 11.09.19, 07:59
                          biznes.onet.pl/wiadomosci/rolnictwo/krus-czyli-sposob-na-tania-skladke/rsq9dq Przeczytaj sobie
                          Ja tam to umów śmieciowych w sektorze IT nic nie mam, płaca mniej ale tez i mniej dostają. Sam marze o przejściu na śmieciowke bo w ciagu 10 lat do emerytury odlozylbym 3 x tyle ile będę miał z Zusu

--
                        • qqbek Re: OT jak to PiS zna sie na gospodarce 11.09.19, 08:27
                          Przy działalności gospodarczej chorobowy liczony jest od podstawy (2250 zdaje się). Ale potrącają zaliczkę na podatek i... nadal trzeba odprowadzać składki ubezpieczeniowe (tyle, że minimalne, czyli 540 złotych, a nie normalne, czyli 1200). Na rękę zostanie jakieś 1400-1500, ale nie 700.

--
                          • misiaczek1281 Re: OT jak to PiS zna sie na gospodarce 11.09.19, 20:53
                            qqbek napisał:

> Przy działalności gospodarczej chorobowy liczony jest od podstawy (2250 zdaje s
                            > ię). Ale potrącają zaliczkę na podatek i... nadal trzeba odprowadzać składki ub
                            > ezpieczeniowe (tyle, że minimalne, czyli 540 złotych, a nie normalne, czyli 120
                            > 0). Na rękę zostanie jakieś 1400-1500, ale nie 700.
                            >

zakładasz spółkę z.o.o. ze swoim kolegą od flaszki i nie płacisz zusu proste
                      • who_cares Re: OT jak to PiS zna sie na gospodarce 11.09.19, 11:10
                        Kwestia umowy z firmą , można w niej zdefiniować płatną przerwę na urlop jak i jakieś dni chorobowego za które też zapłaci usługobiorca. Oczywiście w granicach rozsądku z określonym limitem. Wiadomo że na etacie jest pod tym względem bezpieczniej (choć też w nieskończoność nie możesz chorować - chyba że jesteś politykiem w SSP) ale to w końcu Twoje ryzyko za wyższą kasę.
                        Górnicy na przodku też więcej zarabiają od biurw w urzędach którym jedyne co grozi to udławienie kawą.
                      • bywalec.hoteli Re: OT jak to PiS zna sie na gospodarce 11.09.19, 12:03
                        Ja rozumiem, że Ty jesteś rzeczywiście przedsiębiorcą bo sobie sam szukasz zleceń i klientów na Twoje tłumaczenia czy inne usługi. Ale jakbyś zatrudnił się w jakimś Lubelskim Biurze Tłumaczeń jako samozatrudnienie i codziennie tylko dla niego pracował, to to już byłaby patologia.

--
          • misiaczek1281 Re: OT jak to PiS zna sie na gospodarce 11.09.19, 20:58
            qqbek napisał:

> Jest już dementi:
            > www.money.pl/gospodarka/zmiany-w-zus-proporcjonalnosc-skladek-jednak-tylko-dla-najmniejszych-firm-6422984974993537a.html
            > W skrócie - Pinokio w sobotę na hali Globus w Lublinie obiecał, że składki będą
            > proporcjonalne i to będzie źródło finansowania księżycowej ekonomii Pinokia i
            > jego gangu.
            > Jako, że Pinokio jest patologicznym kłamczuchem, to jego słowa przeszły prawie
            > niezauważone, ale z ich interpretacji wynikało, że planują koniec z ryczałtem (
            > czyli mając jakieś 120-140 przychodu płaciłbym nie 14 tysięcy rocznie jak teraz
            > , ale 35-40, bo wyznacznikiem ma być przychód a nie dochód).
            > Teraz mamy dementi, nie wiadomo tylko, na ile prawdziwe.
            >

mas 120-140 tys.zł przychodu? to żadna z ciebie mała jednoosobowa firma....mała jednoosobowa to jakiś kiosk z gazetami u pana Miecia co ma max 40 000 przychodu rocznie :)
              • qqbek Re: OT jak to PiS zna sie na gospodarce 12.09.19, 23:18
                misiaczek1281 napisała:

> takim co mają 140 000 zł przychodu czyli z 60-70 000 zysku nie powinno się dawa
                > ć zniżek na zus bo ich stać na zapłacenie pełnej składki....zniżki powinny być
                > dla maluczkich co ledwie 2 000 miesięcznie na suchy chleb mają :)

Debilu!
                Byle kiosk ma przychodu pewnie 10x tyle co ja.
                Ale ty jesteś analfabetą ekonomicznym, więc nie będę tobie tłumaczył, jak to możliwe.

Powiem to tak - ja mogę mieć te 140 i koło 90 dochodu, ale przy kiosku to by było 140 i może z 6-8 dochodu w takim wypadku. Wiem, w małej główce się nie mieści, więc daruj sobie i nam. Jutro przeczytasz przekaz dnia i uraczysz nas kolejnymi mądrościami z Nowogrodzkiej. A na razie śpij i nie myśl za dużo. Nie za dobrze to (myślenie) tobie wychodzi, więc pewnie jest dla ciebie niezmiernie męczące.
                --
                • misiaczek1281 Re: OT jak to PiS zna sie na gospodarce 13.09.19, 16:35
                  qqbek napisał:

> misiaczek1281 napisała:
                  >
                  > > takim co mają 140 000 zł przychodu czyli z 60-70 000 zysku nie powinno si
                  > ę dawa
                  > > ć zniżek na zus bo ich stać na zapłacenie pełnej składki....zniżki powinn
                  > y być
                  > > dla maluczkich co ledwie 2 000 miesięcznie na suchy chleb mają :)
                  >
                  > Debilu!
                  od debili wyzywaj sąsiada!
                  > Byle kiosk ma przychodu pewnie 10x tyle co ja.
                  > Ale ty jesteś analfabetą ekonomicznym, więc nie będę tobie tłumaczył, jak to mo
                  > żliwe.
                  nie potrafisz wytłumaczyć dlatego nie tłumaczysz! potrafisz tylko wyzywać prostacko jak cham! poza tym to niemożliwe bo kiosk sprzedaje gazety po 2zł sztuka a ty masz zlecenia po kilka stów sztuka.
                  >
                  > Powiem to tak - ja mogę mieć te 140 i koło 90 dochodu, ale przy kiosku to by by
                  > ło 140 i może z 6-8 dochodu w takim wypadku. Wiem, w małej główce się nie mieśc
                  > i, więc daruj sobie i nam. Jutro przeczytasz przekaz dnia i uraczysz nas kolejn
                  > ymi mądrościami z Nowogrodzkiej. A na razie śpij i nie myśl za dużo. Nie za dob
                  > rze to (myślenie) tobie wychodzi, więc pewnie jest dla ciebie niezmiernie męczą
                  > ce.

każda firma jest inna....kompletnie nie zrozumiałeś o co mi chodziło z tym kioskiem....kiosk to tyko przykład...chodziło o firmę która jest malutka ,nie musi to być kiosk z gazetami, może to być stragan z warzywami, mały punkt pocztowy lub coś w ten deseń...po prostu coś mniejszego od Ciebie co ma mniejsze dochody … i chodzilo o to że taki sklepik,punkcik powinien płacić niższe opłaty, zus,podatek itd. A Ty się nie zalicasz do malutkich firm punkcików … więc możesz płacić pełny zus i podatek :) proste:)

• qqbek Re: OT jak to PiS zna sie na gospodarce 10.09.19, 15:11
          Bo powiem ci o co chodzi tym komunistom z PiS - im chodzi o to, żeby zabrać tym, którym chce się ciężko pracować i dać tym którym się pracować nie chce.
          Nie w ramach jakichś przemyślanych programów społecznych.
          Nie w ramach jakiegoś szczególnego wyrównywania szans, promocji regionów słabiej rozwiniętych, czy restrukturyzacji i modernizacji kraju.

Nie, robią to w ramach prymitywnej, komuszej URAWNIŁOWKI!

--
            • hutchence Re: OT jak to PiS zna sie na gospodarce 11.09.19, 13:22
              ...intencje są dobre, ale wykonanie bywa słabe...

Skąd my to znamy? Typowe dla komunistów pokroju PIS... Chcieli dobrze a wyszło jak zwykle. A wiesz czemu? Bo brakuje im kompetencji. To jest grupa największych gamoni i nieudaczników jacy zebrali się pod jednym sztandarem.
                      • marekggg Re: OT jak to PiS zna sie na gospodarce 11.09.19, 18:27
                        Znam Czarneckiego i jego ekipe z czasow ZChN jak zagarnal byly Urzad Komitetu Integracji Europejskiej w latach '90. Takiej rozpierdowy jak tam widzialem - to nigdy wiecej takiej niekompetencji i kumoterstwa na oczy nie widzialem. I to jest do[piero idiota. Petru to male piwo.
                        • hutchence Re: OT jak to PiS zna sie na gospodarce 11.09.19, 20:07
                          Petru to pierdoła ale chociaż zna się na ekonomii. To nie tępy polityk, który jedyne co potrafi, jak Czarnecki zmieniać barwy klubowe w zależności od dostępu do konfitur. Lapsusy, które opowiada Petru nie czynią z niego głąba. Jeżeli w ten sposób mamy mierzyć kto jest głupkiem to w PISie jest ich od metra, na czele z Suskim, który w gwiazdozbiorze kretynów lśni niczym gwiazda polarna.
                          • misiaczek1281 Re: OT jak to PiS zna sie na gospodarce 11.09.19, 21:09
                            hutchence napisał:

> Petru to pierdoła ale chociaż zna się na ekonomii. To nie tępy polityk, który j
                            > edyne co potrafi, jak Czarnecki zmieniać barwy klubowe w zależności od dostępu
                            > do konfitur. Lapsusy, które opowiada Petru nie czynią z niego głąba. Jeżeli w t
                            > en sposób mamy mierzyć kto jest głupkiem to w PISie jest ich od metra, na czele
                            > z Suskim, który w gwiazdozbiorze kretynów lśni niczym gwiazda polarna.

ten od sześciu króli i co szukał w niemczech sklepów czynnych w niedzielę? :)
                          • qqbek Re: OT jak to PiS zna sie na gospodarce 12.09.19, 23:26
                            hutchence napisał:

> Petru to pierdoła ale chociaż zna się na ekonomii. To nie tępy polityk, który j
                            > edyne co potrafi, jak Czarnecki zmieniać barwy klubowe w zależności od dostępu
                            > do konfitur. Lapsusy, które opowiada Petru nie czynią z niego głąba. Jeżeli w t
                            > en sposób mamy mierzyć kto jest głupkiem to w PISie jest ich od metra, na czele
                            > z Suskim, który w gwiazdozbiorze kretynów lśni niczym gwiazda polarna.

Veto!
                            Suski, z całym swoim polotem, potrafił ukręcić lody w Radomiu i zorganizować całą grupę przestępczą (tak przynajmniej wynika z zawieszonego śledztwa CBA, z którego wycofano akt oskarżenia, a agenta prowadzącego wysłano na zieloną trawkę i skompromitowano).

Petru zaś jest przede wszystkim nudny.
                            Nawet dupczenie na boku koleżanki klubowej było w jego wykonaniu tak nijakie, tak bez polotu, że tylko współczuć trzeba zaangażowanym stronom.
                            Głupi nie jest, jest typowym gościem "wiedzącym wszystko o niczym", a próbował grać erudytę, czyli wiedzącego "coś o wszystkim", podczas gdy ma w tym względzie wiedzę typową (czyli wiedzącego "nic o wszystkim").
                            --
      • misiaczek1281 Re: OT jak to PiS zna sie na gospodarce 11.09.19, 17:39
        qqbek napisał:

> To jeszcze nic.
        > Na konwencji u mnie na wsi (tej, nad którą futrzasty niedojeb brandzluje się tr
        > zeci już dzień i jeszcze chyba nie szczytował - może posłankę Pawłowicz przy ty
        > m podziwia?) zapowiedziano pełen, zależny od dochodu, ZUS dla przedsiębiorców (
        > jakby podwyżki o chuj wie ile w przyszłym roku było mało). O ile w wypadku właś
        > cicieli sporych firm to poniekąd uzasadnione, to w wypadku zapierdalających, ta
        > k jak ja, na własny byt to spore przegięcie.
        > To samo ze zniesieniem ograniczenia składek ZUS do 3 średnich krajowych. Już ja
        > widzę, jak ZUS za te kilkadziesiąt lat wypłaca po 10 i więcej emerytury tym, k
        > tórzy dziś dziwnym trafem nadal zapierdalają na etatach za 10 i więcej netto mi
        > esięcznie.
        >
        1. odpierdol się ode mnie:) ! niedojebów szukaj we wsi !
        2. co do ZUSU to przypomnę że wprowadzono "Ulgę na Start" i "Mały ZUS" - połowa składki przez 3 lata....gdybyś skorzystał w styczniu tego roku to byś miał jeszcze 2,5 roku zniżki:)
        nie skorzystałeś z tego? poza tym skoro wyciągasz 5 czy 8 k (tyle się chwaliłeś?) to wcale taka mała ta firma nie jest jak na jednoosobową...przykładowo kiosk z gazetami ledwo wiążący koniec z końcem mając 3k dochodu to on tak naprawdę nie byłby w stanie płacić pełnej składki i dla takich mikro przedsiębiorców pomocne są programy zniżkowe 50% składki. Chociaż składka owszem rośnie ale zawsze rosła za PO także. Rosną też emerytury. Proste.
        • samspade Re: OT jak to PiS zna sie na gospodarce 11.09.19, 18:31
          misiaczek1281 napisała:

> kiosk z gazetami ledwo wiążący koniec z końcem mając 3k dochodu to on tak naprawdę n
          > ie byłby w stanie płacić pełnej składki i dla takich mikro przedsiębiorców pomocne są programy zniżkowe 50% składki.

Misiak i jego alternatywna rzeczywistość. Nie ma programów, które pomogą takiemu kiosków. Bez wątpienia na mały zus się nie łapie.
          • misiaczek1281 Re: OT jak to PiS zna sie na gospodarce 11.09.19, 18:45
            samspade napisał:

>
            > > kiosk z gazetami ledwo wiążący koniec z końcem mając 3k dochodu to on ta
            > k naprawdę n
            > > ie byłby w stanie płacić pełnej składki i dla takich mikro przedsiębiorcó
            > w pomocne są programy zniżkowe 50% składki.
            >
            > Misiak i jego alternatywna rzeczywistość. Nie ma programów, które pomogą takiem
            > u kiosków. Bez wątpienia na mały zus się nie łapie.

łapie się ulga na start
            czyli lepiej marudzić ...masz lepsy pomysł?
            • samspade Re: OT jak to PiS zna sie na gospodarce 11.09.19, 19:14
              misiaczek1281 napisała:

> > Misiak i jego alternatywna rzeczywistość. Nie ma programów, które pomogą
              > takiem
              > > u kiosków. Bez wątpienia na mały zus się nie łapie.
              >
              > łapie się ulga na start

Ulga na start jest dla tych którzy startują.
              W przypadku działającej działalności nie obowiązuje.
              Zresztą ulga na start była za czasów po.
                  • misiaczek1281 Re: OT jak to PiS zna sie na gospodarce 11.09.19, 21:30
                    samspade napisał:

>
                    > > w styczniu 2019 była ulga dla każdego przez 3 lata 50% składki...wystarcz
                    > yło si
                    > > ę zgłosić...
                    >
                    > A jakie warunki ten każdy musiał spełniać? Bo dla każdego takiej ulgi nie było.
                    > Nie w Polsce.

to załóż spółkę z.o.o. bądź wspólnikiem i nie płać zusu …… albo zakładasz firmę, przez 2 lata płacisz mały zus 50% składki...po 2 latach rejestrujesz na emeryta i płacisz tylko zdrowotną składkę....a po 60 miesiącach znów na siebie i znów mały zus
                        • samspade Re: OT jak to PiS zna sie na gospodarce 11.09.19, 22:27
                          misiaczek1281 napisała:

> na moje argumenty

Na co misiak? Twoje bajki/brednie/głupoty nazywasz argumentami? Nie zartuj.
                          A może za argumenty uważasz wyssane z brudnego palucha przykłady kioskarza? Gdzie w jednym przypadku nie ma ulg a w drugim jest bankrutem.
                          Rzeczywiście argumenty. Tylko na co? Na twoje trolowanie? Do bycia trolem sam się przyznałeś.
                          Niewiedza? O tak. Tutaj pasuje. W tej kwestii to rzeczywiście dobre argumenty.
                          • misiaczek1281 Re: OT jak to PiS zna sie na gospodarce 12.09.19, 17:40
                            samspade napisał:

>
                            > > na moje argumenty
                            >
                            > Na co misiak? Twoje bajki/brednie/głupoty nazywasz argumentami? Nie zartuj.
                            > A może za argumenty uważasz wyssane z brudnego palucha przykłady kioskarza? Gdz
                            > ie w jednym przypadku nie ma ulg a w drugim jest bankrutem.
                            > Rzeczywiście argumenty. Tylko na co? Na twoje trolowanie? Do bycia trolem sam s
                            > ię przyznałeś.
                            > Niewiedza? O tak. Tutaj pasuje. W tej kwestii to rzeczywiście dobre argumenty.

nie jest bankrutem tylko kiosk to mało dochodowa firma i takim drobnym przedsiębiorcom należą się ulgi i trzeba im pomagać a nie takim co sami sobie dają radę i mają 120 000 przychodu rocznie:) to było przesłanie które chciałem ci przekazać na przykładzie kioskarza....nie potrafisz tego wniosku i argumentów zrozumieć podyskutować na argumenty tylko obrażasz co tylko pokazuję jaki jesteś mały
                            • qqbek Re: OT jak to PiS zna sie na gospodarce 12.09.19, 19:36
                              Kiepie!
                              Jak się ma rodzinę, to ta stówa rocznie to nie jest żaden luksus.
                              Pozwala na jako-takie życie i odłożenie czegoś na gorsze dni.

--
                                • qqbek Re: OT jak to PiS zna sie na gospodarce 12.09.19, 21:00
                                  dodekanezowiec napisał:

> Przecież on znów z przychodem. Nie rozróżnia od dochodu. Futrzak, a jak ktoś ma
                                  > przychód 120, a koszty 80 to ile ma?

Nie, no koszty ja mam akurat dość niskie - 14 ZUS, niecałe 8 lokal, 22 Sweter (he, he), trochę na umowy i usługi zewnętrzne, wyposażenie biura, faktury za Internet i telefon... no i chyba tyle. Tylko Sweter to tutaj "koszt poniekąd urojony", za to stanowi taką samą część jak ZUS i czynsz razem wzięte :)

--
                                  • misiaczek1281 Re: OT jak to PiS zna sie na gospodarce 12.09.19, 21:25
                                    qqbek napisał:

> dodekanezowiec napisał:
                                    >
                                    > > Przecież on znów z przychodem. Nie rozróżnia od dochodu. Futrzak, a jak k
                                    > toś ma
                                    > > przychód 120, a koszty 80 to ile ma?
                                    >
                                    > Nie, no koszty ja mam akurat dość niskie - 14 ZUS, niecałe 8 lokal, 22 Sweter (
                                    > he, he), trochę na umowy i usługi zewnętrzne, wyposażenie biura, faktury za Int
                                    > ernet i telefon... no i chyba tyle. Tylko Sweter to tutaj "koszt poniekąd urojo
                                    > ny", za to stanowi taką samą część jak ZUS i czynsz razem wzięte :)
                                    >
                                    >
                                    sweter to nie koszt bo używasz go prywatnie a nie tylko na firmę :)
                                    koszt to byłby gdybyś zatrudnił pracownika albo dawał na reklamę baner bilboard albo w gazecie… w sumie ten koszt by naganiał klientów więc by zarabiał ;)
                                • qqbek Re: OT jak to PiS zna sie na gospodarce 12.09.19, 21:40
                                  bywalec.hoteli napisał:

> Dokładnie. Stówa rocznie to ledwie koło szóstki na rękę na miesiąc. Czyli ledwo
                                  > dwie średnie krajowe.
                                  >

No jak Golfa nie liczymy, to będzie nawet prawie 8. Ale to nadal nic.

Byle lachociąg w NBP ma 8 razy tyle 🤪

--
                            • samspade Re: OT jak to PiS zna sie na gospodarce 12.09.19, 21:42
                              misiaczek1281 napisała:

> to było przesłanie które chciałem ci przeka
                              > zać na przykładzie kioskarza.

A pokazujesz jedynie że jesteś trol bądź nieuk.
                              Nie rozróżniasz przychodu od dochodu.
                              Weźmy twoje przykłady. Kioskarz mający 3000 dochodu nie będzie miał żadnej pomocy od państwa. Biorąc pod uwagę koszty przychodu będzie miał lekko ponad 8000 miesięcznie. Co rocznie daje koło 100 tys. Czemu więc chcesz pomagać komuś kto ma 100 tys dochodu a tego kto ma 120 uważasz za bogatego?
                              Drugi przykład. Kioskarz z 3000 miesięcznie przychodu. Biorąc pod uwagę sam zus opłaty itp to jest on bankrutem. Czy jak mawia wódz Kaczyński nie nadaje się do prowadzenia biznesu.
                              Kolejny twój przykład. Osoba mająca 120 tys przychodu rocznie . Jeżeli ktoś nie ponosi kosztów to rzeczywiście nieźle. I zgoda że żadna pomoc nie jest jej potrzebna. Ale gdy do wykonania usługi potrzebuje więcej niż ryzę papieru sprawy się komplikują. Nie mówię że potrzebuję pomocy ale z tych 120 tys przychodu rocznie może zrobić się 5 tys dochodu miesięcznie. Kokosy.
                                • qqbek Re: OT jak to PiS zna sie na gospodarce 12.09.19, 22:39
                                  75. 75% jest obecnie. Ale jak jest wpisany jako majątek trwały, to amortyzuje się jak majątek trwały.
                                  Paliwa wcale nie odliczam.
                                  Za to wszystkie duperele (ubezpieczenie, felgi, opony, przeglądy) - już tak.
                                  Ból dupy to będę miał, jak zechcę go sprzedać, bo cena sprzedaży będzie dla mnie przychodem... dlatego pewnie nieprędko się go pozbędę.

A VAT-owcem nie jestem (jak już napisałem - w 200 się mieszczę), więc VAT mi zwisa i powiewa :)

--
                                    • qqbek Re: OT jak to PiS zna sie na gospodarce 12.09.19, 22:52
                                      dodekanezowiec napisał:

> Pisze ogólniej, bo Misiak się czepil że przy działalności to tak różowo. Są plu
                                      > sy i minusy.

Misiu to się zna na wszystkim jak świnia na gwiazdach.
                                      Naście lat się bawię w "firmę" i jak widzę dupkowatego emeryta-bibliotekarza, co się na początku lat 90-tych uwłaszczył na kilkaset milionów na państwowym, potem ani dnia uczciwie nie przepracował, a teraz mi, kurwa, wmawia, że "jak nie dam rady to znaczy, że się do tego nie nadaje", to białej gorączki dostaję.

Wiem, że jesteś za PiS, ale kurcze... czy takie akcje, jak z tym wywiadem prezesa (podlinkowanym przeze mnie tutaj) nie sieją u ciebie ziarna zwątpienia?

--
                                        • qqbek Re: OT jak to PiS zna sie na gospodarce 12.09.19, 23:33
                                          hutchence napisał:

> Z kimś kto jest za PIS nie podyskutujesz. To sekta.

Bywalec się tu gdzieś wcześniej przyznawał do głosowania na nich.
                                          A co do PiS - trzeba rozróżnić twardy, "sekciarski" elektorat, od klienteli. Ta druga zostawi PiS jak tylko ktoś da im więcej. Sęk w tym, że w rozdawnictwie nieswoich pieniędzy PiS osiągnął mistrzostwo.
                                          PiS cofnął ten kraj do czasów pierwszej Rzepy, kiedy to magnacka koteria trzymała pod sobą całą masę "szaraczków", którzy służyli tylko i wyłącznie realizacji celów koterii, licząc przy tym na ochłapy z pańskiego stołu. Co prawda z metra cięty Fuehrer PiS to nie Poniatowski, a Putler to nie Katarzyna, ale poza łóżkiem relacje układają się zatrważająco podobnie.

--
                                          • misiaczek1281 Re: OT jak to PiS zna sie na gospodarce 15.09.19, 15:38
                                            qqbek napisał:

> hutchence napisał:
                                            >
                                            > Bywalec się tu gdzieś wcześniej przyznawał do głosowania na nich.
                                            > A co do PiS - trzeba rozróżnić twardy, "sekciarski" elektorat, od klienteli. Ta
                                            > druga zostawi PiS jak tylko ktoś da im więcej. Sęk w tym, że w rozdawnictwie n
                                            > ieswoich pieniędzy PiS osiągnął mistrzostwo.
                                            W dotrzymywaniu obietnic wyborczych i poprawie poziomu życia ludzi biednych faktycznie osiągnął mistrzostwo. Tu zgoda. To napędza gospodarkę bo 90% tych pieniędzy trafia z powrotem do obiegu,są wydawane w sklepach, 23% vatu trafia z powrotem do państwa,bezrobocia nie ma,gospodarka pędzi same plusy panie.
                                            > PiS cofnął ten kraj do czasów pierwszej Rzepy, kiedy to magnacka koteria trzyma
                                            > ła pod sobą całą masę "szaraczków", którzy służyli tylko i wyłącznie realizacji
                                            > celów koterii, licząc przy tym na ochłapy z pańskiego stołu. Co prawda z metra
                                            > cięty Fuehrer PiS to nie Poniatowski, a Putler to nie Katarzyna, ale poza łóżk
                                            > iem relacje układają się zatrważająco podobnie.

Prawda jest taka że PiS rozwinął ten kraj zarówno gospodarczo (PKB 4,3%, bezrobocie 3%)
                                            jak i militarnie...biedota już nie liczy każdej złotówki żeby wystarczyło na chleb do pierwszego a piloci wkrótce nie będą już latali na drzwiach od stodoły SU i MIG produkcji radzieckiej z lat 70-tych które ulegały awariom i spadały na ziemię jak pijane wróble a na najnowszym cudzie techniki F-32.
                                    • misiaczek1281 Re: OT jak to PiS zna sie na gospodarce 15.09.19, 10:41
                                      dodekanezowiec napisał:

> Pisze ogólniej, bo Misiak się czepil że przy działalności to tak różowo. Są plu
                                      > sy i minusy.

kuba jakbyś skończył prawo to byś nie płacił ZUSU bo sędziowie nie płacą składek a dostaj wysokie emerytury:)
                                      jakbyś był adwokatem i kancelarię to byś miał nieograniczone dochody adwokat bierze 5 od sprawy a spraw może mieć w miesiącu 20 :) to daje 200 000 :)
                                            • qqbek Re: OT jak to PiS zna sie na gospodarce 16.09.19, 12:29
                                              dodekanezowiec napisał:

> Od jakiej sprawy adwokat bierze 5 tysięcy? Owszem, są takie i są tacy ale nieli
                                              > czni Ty naromiast pieprzysz o czymś znając się jak świnia na gwiazdach.

Nie, no są takie sprawy.
                                              Mój ojciec był radcą prawnym i trafiały mu się nawet dużo grubsze czasami (a było to dwadzieścia lat temu).
                                              Ale teraz?
                                              Po otwarciu zawodów?

Albo jesteś na szczycie (partner w dużej kancelarii), czego osiągnięcie zabiera ludziom wiele lat.
                                              Albo masz trochę farta.
                                              Albo ostro zapierdalasz za ochłapy (albo z "pańskiego stołu" w dużej kancelarii, albo na własny rachunek).
                                              Ludziom się wydaje, że prawnik to "fiu-fiu" i zaraz po aplikacji czekają miliony. A tu dupa. Cienko jest. Adwokat ode mnie z piętra jeździ Corsą, choć ma dzieci i przydałby mu się większy wózek.
                                              --
                              • misiaczek1281 Re: OT jak to PiS zna sie na gospodarce 13.09.19, 17:31
                                samspade napisał:

> A pokazujesz jedynie że jesteś trol bądź nieuk.
                                ale nie cham wyzywający od trolli i nieuków:)
                                > Nie rozróżniasz przychodu od dochodu.
                                > Weźmy twoje przykłady. Kioskarz mający 3000 dochodu nie będzie miał żadnej pomo
                                > cy od państwa. Biorąc pod uwagę koszty przychodu będzie miał lekko ponad 8000 m
                                > iesięcznie. Co rocznie daje koło 100 tys. Czemu więc chcesz pomagać komuś kto m
                                > a 100 tys dochodu a tego kto ma 120 uważasz za bogatego?
                                Pisząc kioskarz piszę o biednym kioskarzu a nie o bogatym właścicielu dużej księgarni. Sprzedając gazety po 2 zł sztuka nie będzie miał 120 tys.zł rocznie bo by musiał mieć 10 tys. miesięcznie
                                > Drugi przykład. Kioskarz z 3000 miesięcznie przychodu. Biorąc pod uwagę sam zus
                                > opłaty itp to jest on bankrutem. Czy jak mawia wódz Kaczyński nie nadaje się d
                                > o prowadzenia biznesu.
                                > Kolejny twój przykład. Osoba mająca 120 tys przychodu rocznie . Jeżeli ktoś nie
                                > ponosi kosztów to rzeczywiście nieźle. I zgoda że żadna pomoc nie jest jej pot
                                > rzebna. Ale gdy do wykonania usługi potrzebuje więcej niż ryzę papieru sprawy s
                                > ię komplikują. Nie mówię że potrzebuję pomocy ale z tych 120 tys przychodu rocz
                                > nie może zrobić się 5 tys dochodu miesięcznie. Kokosy.

zawyżasz sztucznie koszty jeśli sięgają one aż 50% i z 10 000 dochodu miesięcznie robisz 5 dochodu....5 tys dochodu to nie kokosy ale wystarczająco dużo by zapłacić pełne zus a nie marudzić....są tacy którzy z kiosku mają 3 tys. zł dochodu i wtedy im trzeba pomóc dać ulgę by przetrwali....a jakie koszty ma ktoś kto świadczy usługę? papier? koszt druku? bo przetłumaczyć to sam tłumaczy lub na komputerze programem tak? czyli co? prąd? zus? czynsz? on sobie marżę może mieć dużą np. 30% albo więcej....a kioskarz musi kupić towar i zarabia na sprzedaży więc marżę ma 5-10% a koszty duże bo musi sobie ten towar sam do kiosku przywieźć...i kto dziś kupuje gazet skoro wszystko jest w internecie? wystarczy podać przykład że sprzedaż Gazety spadła w ostatnich latach na łeb na szyję więc kiosk kioskarza ledwo zipie i nie ma 120 000 przychodu chyba w snach a import samochodów nadal rośnie więc tłumaczenia mają wzięcie:)
                                • samspade Re: OT jak to PiS zna sie na gospodarce 15.09.19, 16:13
                                  misiaczek1281 napisała:

> Pisząc kioskarz piszę o biednym kioskarzu a nie o bogatym właścicielu dużej księgarni.

Mam wątpliwości czy wiesz o czym piszesz.

> Sprzedając gazety po 2 zł sztuka nie będzie miał 120 tys.zł rocznie

Ale czego 120 tys?

> zawyżasz sztucznie koszty jeśli sięgają one aż 50%

A za chwilę piszesz

>a kioskarz musi kupić towar i zarabia na sprzedaży
                                  > więc marżę ma 5-10% a koszty duże bo musi sobie ten towar sam do kiosku przywieźć.

W przypadku kioskarza raczej koszty bardzo zanizyłem.

> jakie koszty ma ktoś kto świadczy usługę? papier? koszt druku?

Zus, lokal, prąd, telefon, księgowa, samochód, materiały, pracownicy, opłaty(urząd, poczta itp).
                                  Wiele zależy od rodzaju prowadzonej działalności. Twoje wpisy pokazują jak bardzo nie wiesz o czym piszesz.
                                  • misiaczek1281 Re: OT jak to PiS zna sie na gospodarce 15.09.19, 17:51
                                    samspade napisał:

> Mam wątpliwości czy wiesz o czym piszesz.
                                    a ja mam wątpliwości czy ty mas wątpliwości i czy w ogóle wiesz o czym ja piszę
                                    >
                                    > > Sprzedając gazety po 2 zł sztuka nie będzie miał 120 tys.zł rocznie
                                    >
                                    > Ale czego 120 tys?
                                    a co czym my mówimy?>
                                    > >a kioskarz musi kupić towar i zarabia na sprzedaży
                                    > > więc marżę ma 5-10% a koszty duże bo musi sobie ten towar sam do kiosku
                                    > przywieźć.
                                    duże ale nie napisałem że 50%...
                                    > W przypadku kioskarza raczej koszty bardzo zanizyłem.
                                    > > jakie koszty ma ktoś kto świadczy usługę? papier? koszt druku?
                                    > Wiele zależy od rodzaju prowadzonej działalności. Twoje wpisy pokazują jak bard
                                    > zo nie wiesz o czym piszesz.
                                    podałem rodzaj prowadzonej działalności : kiosk. Twoje wypowiedzi świadczą że plączesz się i gubisz nie wiesz o czym rozmawiamy błądzisz jak dziecko we mgle
                                    • samspade Re: OT jak to PiS zna sie na gospodarce 15.09.19, 18:35
                                      misiaczek1281 napisała:

> samspade napisał:
                                      >
                                      > > Mam wątpliwości czy wiesz o czym piszesz.
                                      > a ja mam wątpliwości czy ty mas wątpliwości i czy w ogóle wiesz o czym ja pi
                                      > szę

> >
                                      > > > Sprzedając gazety po 2 zł sztuka nie będzie miał 120 tys.zł rocznie
                                      >
                                      > >
                                      > > Ale czego 120 tys?
                                      > a co czym my mówimy?

O czym ty mówisz chyba sam nie wiesz. Ja rozróżniam przychód od dochodu.

> > >a kioskarz musi kupić towar i zarabia na sprzedaży
                                      > > > więc marżę ma 5-10% a koszty duże bo musi sobie ten towar sam do k
                                      > iosku
                                      > > przywieźć.
                                      > duże ale nie napisałem że 50%...

Biorąc pod uwagę marżę 10 % o której sam pisałeś koszty uzyskania to 90 %.
                                      A mnie zarzucałeś że podałem zawyżone koszty. A sam podajesz dużo dużo większe.

> podałem rodzaj prowadzonej działalności : kiosk.

Czyli przy dochodzie 3 tys miesięcznie właściciel takiego kiosku nie załapie się do żadnego programu pomocy. Chyba że programy będą liczne od dochodu a nie przychodu. Ale wątpię żeby na to poszli.

• qqbek Prezes wygrał Internety 11.09.19, 11:02
      www.facebook.com/kukizpawel/videos/1412648185551683/
      www.facebook.com/kukizpawel/videos/1412648185551683/

--

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się