Dodaj do ulubionych

OT - Trzaskowski - padłem :)

13.09.19, 08:58
...jak to przeczytałem :)
www.facebook.com/rafal.trzaskowski/posts/10156340422816091
"Rafał Trzaskowski
July 12, 2018 ·
Bronisław Geremek uczył mnie Cywilizacji europejskiej w Kolegium Europejskim w Natolinie, po francusku. Był poważny, zadumany i srogi. Dostałem najwyższą notę na roku, bo mój ówczesny francuski nie pozwolił na oratorskie popisy i zmusił do wypowiedzi chłodnej, precyzyjnej i oszczędnej. Profesor lubił konkret. Pamiętam, że referowałem credo Edgara Morina z „Penser l’Europe”. Czułem się, jakbym zdawał egzamin życia u biblijnego patriarchy z obrazów Rembrandta. Książkę zrozumiałem 10 lat później. A kiedy w 2015 roku wręczałem Edgarowi Morinowi nagrodę na szczycie ministrów europejskich Trójkąta Weimarskiego w Paryżu, miałem nieodparte wrażenie, że z obrazów zawieszonych na ścianie pałacu przy Quai d’Orsay spogląda na mnie lekko rozbawiony profesor. A jednak warto było czytać Morina."
Kurde on mógłby być krytykiem filmowym... :)
A fajny komentarz do tego tu:
michalgorecki.pl/2018/07/dlaczego-po-w-2018-jest-nadal-w-ciemnej-dupie/
to też warto przeczytać smile
michalgorecki.pl/2019/05/pis-znowu-wygral-niczego-nie-zrozumieliscie/
Obserwuj wątek
Edytor zaawansowany
    • qqbek Re: OT - Trzaskowski - padłem :) 13.09.19, 09:13
      Ano właśnie.
      Kiedyś cham i burak siedział pod stołem i nie szczekał, bo wiedział, że jest cham i burak i przy człowieku wykształconym ma położyć uszy po sobie i nie szczekać.
      A PiS obudził w buraku dumę z bycia burakiem.
      Zrobił z buractwa cnotę, z wykształcenia grzech.

Dlatego ciebie wpis śmieszy, mnie smuci.

(P.S. - wpis jest z lipca 2018 roku, w październiku, w pierwszej turze, Trzaskowski został prezydentem Warszawy)

--
      Jestem Lubelakiem, to podobno nieuleczalne. Może dlatego, że nikt się z tego leczyć nie chce.
      • nazimno Re: OT - Trzaskowski - padłem :) 13.09.19, 09:32
        To jest takie politologiczne "Bonjour Tristesse", qqbek.

Problem polega jedynie na tym, ze polskie zycie polityczne opiera sie na sk...synstwie, intrygach,
        miedzypartyjnych i personalnych, podwojnej mentalnosci w zyciu publicznym i prywatnym,
        uczestnictwie w ukrytym i jawnym zlodziejstwie, bezkarnosci kasty politycznyej,
        mafijnych powiazaniach wysokich warstw tzw. "elit" ,.... i co tylko komu do glowy przyjdzie....
        To jest jednak kuriozum na tle starej Europ, choc nie do konca.

W takim srodowisku sa tylko patologie o bardzo zroznicowanej naturze.
        Zjawisk pozytywnych prawie nie uswiadczysz.

Tak bylo za czerwonej komuny, tak zaczelo sie po tzw. "transformacji" i tak jest do dzisiaj.

Gledzenie o osobistym smutku z tego powodu,
        u czlowieka, ktory powinien analitycznie ten caly gnoj widziec, uwzam za symptom
        charakterystyczny dla pokrzywdzonych dziewic, ktore nagle dowiedzialy sie o tym,
        ze ktos czycha na ich dziewictwo.

• bywalec.hoteli Re: OT - Trzaskowski - padłem :) 13.09.19, 09:45
        QQbek, chodzi Ci o to, ze Trzaskowski jest burakiem?
        Bo wg mnie ten wpis jest mega buracki.

> A PiS obudził w buraku dumę z bycia burakiem.
        > Zrobił z buractwa cnotę, z wykształcenia grzech.

Nie zgodzę się z Tobą. Zobacz jak zachowywali się Kwaśniewski, Sikorski, Rostowski, Komorowski (!!!), Gronkiewicz-Waltz zarówno w życiu oficjalnym jak i nieoficjalnym (nagrania z Sowy i Przyjaciele)

Pisząc takie teksty wpisujesz się w retorykę pogardy wielkomiejskich "elit" o czym pisze Michał Górecki. Czytałeś zalinkowane artykuły?

> Dlatego ciebie wpis śmieszy, mnie smuci.

To jakiś osobisty przytyk do mnie?

--
        Lato :-)
        • only_the_godfather Re: OT - Trzaskowski - padłem :) 13.09.19, 10:04
          Bo widzisz można być kimś inteligentnym i wykształconym i nie wywyższać się, nie podkreślać tego na każdy kroku i być kimś wykształconym ale z kompleksami i podkreślać swoje wykształcenie i bogactwo na każdym kroku a do tych co mają gorzej odnosić się z pogardą. Tej drugiej osobie nawet wydaje się, że nie robi nic złego, a jak zwrócisz uwagę to i tak cie zruga.
      • only_the_godfather Re: OT - Trzaskowski - padłem :) 13.09.19, 10:01
        Widisz qqbek oprócz wyższego wykształcenia dobrze by było posiadać jakieś średnie wyobrażenie i conajmniej podstawowe wychowanie. Człowiek wykształcony nie musi się obnosić na na każdym kroku z tym jakie to on ma wykształcenie. To zwyczajnie po nim widać w trakcie rozmowy z nim. Człowiek który na jakieś kompleksy będzie na każdym kroku podkreślał jakie to on ma wykształcenie by wywyższyć się na tymi chamami.
    • wislok1 Re: OT - Trzaskowski - padłem :) 13.09.19, 16:59
      W partiii prezesa nikt nie zna jezykow obcych, a nawet jak zna, to sie tym nie chwali, po prezes nie zna....

Tym bardziej nie wolno sie chwalic znajomoscia literatury i sztuki, bo prezes nie zna obu problemow...

Nalezy nabijac sie z inteligencji, ze znajomosci jezykow, z wiedzy o literaturze i sztuce

Ze sztuki w partii prezesa jest tylko sztuka miesa,a z literaturyliteratki do gorzaly

Im cos jest bardziej prymitywne i chamskie, tym lepiej

Np.ten post pisiego trolla
              • misiaczek1281 Re: OT - Trzaskowski - padłem :) 13.09.19, 22:17
                wislok1 napisał:

> Odpowiedz misiaczka nie miala zadneg zwiazku z tym, co napisalem, dostal zlecen
                > ie, klepie posty, za kazdy gotowka, a potem sztuka miesa i literatka z gorzalka
                > ....

miała związek bo dotyczyła Wawy i jej szefa oraz problemu który rozwiązała inna władza wyższa....ale tamten wpis który przytoczyłeś owszem niczego sobie - też uważam że warto czytać i mieć mądrych profesorów na studiach do tego ma mnóstwo kreatywności lecz w pewnym sprawach dla dobra kraju miasta trzeba współpracować a nie odrzucać ręki innych którzy chcą pomóc bo Wisła to nasze wspólne dobro ...
                • wislok1 Re: OT - Trzaskowski - padłem :) 13.09.19, 22:44
                  Bla, bla, bla....

Typowe trollowanie

Najpierw atak na slepo i bez sensu, a jak grozi kompromitacja na calego, to zaprzeczanie w zywe oczy tego, cos sie wczesniej napisalo

Problem glowny jest taki, ze partia prezesa dazy do wladzy absolutnej, calkowicie nieograniczonej, a tego nie da sie zrobic bez niszczenia konkurencji wszelkimi metodami
                  Konkurencja tez swoje ma za uszami, ale
                  gnojenie prezydenta Wwy za to, ze odnosil sie z wielkim szacunkiem do swojego profesora i za to, ze zna jezyki obce to juz naprawde czysty absurd
                  • misiaczek1281 Re: OT - Trzaskowski - padłem :) 14.09.19, 14:16
                    wislok1 napisał:

> Bla, bla, bla....
                    >
                    > Typowe trollowanie
                    >
                    > Najpierw atak na slepo i bez sensu, a jak grozi kompromitacja na calego, to zap
                    > rzeczanie w zywe oczy tego, cos sie wczesniej napisalo
                    >
                    > Problem glowny jest taki, ze partia prezesa dazy do wladzy absolutnej, calkowic
                    > ie nieograniczonej, a tego nie da sie zrobic bez niszczenia konkurencji wszelki
                    > mi metodami
                    > Konkurencja tez swoje ma za uszami, ale
                    > gnojenie prezydenta Wwy za to, ze odnosil sie z wielkim szacunkiem do swojego p
                    > rofesora i za to, ze zna jezyki obce to juz naprawde czysty absurd

żadna kompromitacja i żadne trollowanie...po prostu wyrażam własne zdanie...jak ci się to nie podoba to nie czytaj...za to u ciebie brak szacunku byle tylko obsikać opluć zarzucić trolowanie gdy pisałem bez związku z tematem a gdy napisałem coś na temat to też źle bo żeby wtopy nie było....pokrętne te twoje tumaczenia...jak się kogoś nie lubi to się mu wszystko wmówi byle wyszło na twoje że miś jest be nawet jeśli pochwali szefa Wawy to powiesz że gnojenie….paranoja jakaś ! hehe
          • who_cares Re: OT - Trzaskowski - padłem :) 13.09.19, 23:02
            Gówno tam uratował, nawet 20% ścieków ta instalacja nie odpompowywała , teraz wymieniają pompy na wydajniejsze ale te nawet 50% nie będą w stanie przerzucić:
            www.skyscrapercity.com/showthread.php?p=162279234#post162279234
        • wislok1 Re: OT - Trzaskowski - padłem :) 13.09.19, 19:25
          Nudny troll prezesa jestes

Twoja odpowiedz w 100% mnie utwierdzila, ze mam racje...

Typowa odpowiedz trolla od prezesa: a u was bija murzynow....

ZERO odniesienia sie do TEKSTU tylko od razu czepianie sie wymyslonego WROGA

Co mial na celu twoj post na forum o AUTACH ????

Wypowiedz Traskowskiego byla juz atakowana zazarcie przez takich jak ty trolli miesiace temu
          Teraz znowu jest na tapecie, bo licza sie nawet odgrzewane kotlety....

Facet napisal na takim poziomie intelektualnym, ze taki nikt u was nie zrozumie....
          Pochwalil swojego profesora...

• samspade Re: OT - Trzaskowski - padłem :) 13.09.19, 19:37
          bywalec.hoteli napisał:

> Tak ci powiedzieli w TVN ze tak jest czy napisali w Newsweeku? Prymitywna i cha
          > mska jest właśnie twoja wypowiedz.

To zobacz wypowiedzi drugiej zmiany Tarczyńskiego czy innych troli/hejterów.
          • qqbek Re: OT - Trzaskowski - padłem :) 13.09.19, 22:19
            Może to kompleksy edukacyjne?
            Znam wielu, co zarabiają sporo (sporo w sensie "sporo więcej ode mnie", a nie "sporo" w pokracznym rozumieniu Misiaczka) i są jednocześnie po zaocznej "wyższej szkole tego i owego". Pierdu, śmierdu, "dupą trę o trotuar"... a jak przyjdzie do otwarcia gęby, to myślą, że Sokrates to marka płytek do kibla, a Kant to dobry sposób na szybkie dorobienie się.

Jesteśmy narodem bylejako wykształconych dorobkiewiczów.
            Już nawet zostawmy filozofię, choć to fundament.
            Znam inżynierów, którzy do pomnożenia dwóch dwucyfrowych liczb wyjmują telefon, uruchamiają aplikację "kalkulator" i mozolnie klepią cyferki. Ja (po dwóch fakultetach humanistycznych) mnożę w pamięci, mój dziadek (ale on miał kierunkowe) mnożył w pamięci trzycyfrowe... szybciej niż ja na kalkulatorze (a na klawiaturze alfanumerycznej piszę równie sprawnie, co na zwykłej - maszynistką "pci męskiej", gdzieś w biurze, mógłbym zostać kiedyś bez najmniejszego problemu).

--
            Jestem Lubelakiem, to podobno nieuleczalne. Może dlatego, że nikt się z tego leczyć nie chce.
            • wislok1 Re: OT - Trzaskowski - padłem :) 13.09.19, 22:49
              No, cos w tym jest

Na Zachodzie jest KULT ludzi wyksztalconych, taki profesor z osiagnieciami naukowymi jest po prostu WZOREM i NIKT nie osmieli sie go gnoic, ani krytykowac kogos, kto oddaje mu czesc ( jak Trzaskowski Geremkowi)
              NIKT
            • misiaczek1281 Re: OT - Trzaskowski - padłem :) 14.09.19, 14:25
              qqbek napisał:

> Może to kompleksy edukacyjne?
              > Znam wielu, co zarabiają sporo (sporo w sensie "sporo więcej ode mnie", a nie "
              > sporo" w pokracznym rozumieniu Misiaczka)

ja znam gościa który się dorobił na firmie budowlanej sporo w moim rozumieniu czyli jakieś 10-15 baniek a nie jak mniemam w twoim rozumieniu pół melona...chamisko jakich mało chytry nawet swojej rodzinie kazał płacić za wynajem lokalu rynkowe stawki nic taniej po znajomości...w Hiszpanii pensjonat , 4 kamienice na mieście każda po 2 bańki...ze 20 lokali na wynajem pod sklepy...cóż...Kant? Sokrates? Sofokles? Sienkiewicz? a po co mu ich znać? to mu do prowadzenia biznesu nie potrzebne;)
              • qqbek Re: OT - Trzaskowski - padłem :) 14.09.19, 22:32
                Pewnie PiSior do tego, albo inny Korwinoid.
                Jak ktoś wykształcony biznesmen, to najczęściej lekko lewicujący przy tym (przykładem z mojego podwórka Palikot).

--
                • misiaczek1281 Re: OT - Trzaskowski - padłem :) 15.09.19, 10:48
                  qqbek napisał:

> Pewnie PiSior do tego, albo inny Korwinoid.
                  > Jak ktoś wykształcony biznesmen, to najczęściej lekko lewicujący przy tym (przy
                  > kładem z mojego podwórka Palikot).
                  >

a może on apolityczny? nie ma czasu na politykowanie bo biznesy prowadzi 12 godzin dziennie dogląda bo mu rozkradną:)
            • bywalec.hoteli Re: OT - Trzaskowski - padłem :) 14.09.19, 23:03
              Ty Qqbek jesteś człowiekiem Renesansu! Lubelski Leonardo da Vinci! Geniusz znad Bystrzycy.
              Ja sam jestem po studiach technicznych oraz miałem szóstkę z matematyki na maturze, pod względem umiejętności liczenia wykraczam ponad społeczność, ale nie umiem szybko policzyć w pamięci np. 87 x 68, tzn. wiem, ze to bedzie koło 5850, ale żeby obliczyć dokładnie to bym musiał się naglowic i nie wiem czy bym się nie pomylił w obliczeniach. Szacun!

--
              • qqbek Re: OT - Trzaskowski - padłem :) 14.09.19, 23:44
                To proste.
                Zaokrąglasz do najbliższej dziesiątki jedną z liczb i potem odejmujesz różnicę.
                87 x 68 to albo 90 x 68 (czyli 6120 - tj. 5400 i 720) minus te trzy razy 87 (czyli 261) - razem 5916, albo 87 x 70 (czyli 5600 + 490) minus dwa razy 87 (czyli 174)...

Jak mój dziadek liczył trzycyfrowe w pamięci, już nie dopytam, pewnie z pomocą podobnych uproszczeń... ale to dopiero było coś budzącego podziw :) Był biegłym rewidentem, więc całe życie w cyferkach, ale robiło to piorunujące wrażenie :)

--
                  • qqbek Re: OT - Trzaskowski - padłem :) 15.09.19, 00:00
                    Może trochę to i funkcja tego, że operacje te przeprowadzam codziennie, a do tego operuję głównie tylko 8 czy 9 mnożnymi (cenami jednostkowymi za moje usługi) i trochę na wyrost się chwalę... ale nie, jakoś to tak jak u Cialdiniego - "klik i wrr" u mnie robi, że to wychodzi.

Aa - też jestem po mat-fiz, żeby nie było, że zupełny humanista :)
                    Do tej pory, jak wykładowców niektórych z uczelni nie pamiętam, to pamiętam imię i nazwisko swojej "matematycy" z liceum i jej oblicze. Była to jedna z tych kobiet, dla których na piątkę umiał sam bozia wszechmogący i ona, na czwórkę ci bez skazy, na trójkę wszyscy ci, którzy po nocach poty wylewali, żeby tylko sprostać, na mierną zaś wszyscy ci, którym jakimś cudem udało się wykuć i zdać. Uwaliła przez te 4 lata 4 osoby ode mnie z klasy, z czego jedną na samej maturze.

--
                    • nazimno tu masz prezent, qqbek 15.09.19, 09:05
                      Ta ksiazka jest jedna z najlepszych:

www.math.uni-bielefeld.de/~sieben/Rechnen/sterner1891.ocr.pdf
                      A to jest dla dummies, ktorzy moga ewentualnie doznac "olsnienia"
                      nic o matematyce nie wiedzac:

www.fuw.edu.pl/~kostecki/histmat.pdf
                    • misiaczek1281 Re: OT - Trzaskowski - padłem :) 15.09.19, 10:59
                      czegoś nie skończył prawa? Dziś byłbyś panisko sędzia elita z immunitetem i 12 brutto, nie płaciłbyś mandatów, składek na ZUS, miałbyś wysokie wynagrodzenie i wysoką emeryturkę do tego władzę wydawania wyroków, znajomości wszędzie , a może nawet w polityce byś karierę zrobił w walce o demokracje miałbyś większą siłę przebicia niż na tym skromnym forum hehe ;)
                    • bywalec.hoteli Re: OT - Trzaskowski - padłem :) 15.09.19, 19:04
                      Qqbek, wydaje mi się, ze szybkie liczenie odbywa się za pomocą pamięci :) czyli jeśli zapamiętasz ze 6x8 to 48, bo tak się nauczyłeś tabliczki mnożenia to możesz nauczyc się dużej tabliczki 100x100 i pamiętać, ze 63 x 89 to 5607. Dziadek może znał tabliczkę 1000 x 1000 :) ale to juz pół miliona wyników do zapamiętania. Przy liczbach dwucyfrowych musisz zapamiętać tylko 50 tys wyników :)

--
                      • waga160 Re: OT - Trzaskowski - padłem :) 15.09.19, 19:22
                        > Dziadek
                        > może znał tabliczkę 1000 x 1000 :) ale to juz pół miliona wyników do zapamięta
                        > nia. Przy liczbach dwucyfrowych musisz zapamiętać tylko 50 tys wyników :)

Nie mowie ze klamiesz, ale Ci nie wierze.
                          • waga160 Re: OT - Trzaskowski - padłem :) 15.09.19, 20:20
                            > Masz racje waga, przy liczbach dwucyfrowych wystarczy zapamiętać tylko 5000 wyn
                            > ików.

Niezupelnie. Najmniejsza liczba dwucyfrowa to 10 a najwieksza 99, czyli jest ich 89. Jezeli pomnozymy kazda liczbe z pierwszej grupy 89 liczb przez kazda liczbe z drugiej grupy 89 liczb, to otrzymamy 7921. Ale w tym mieszcza sie kombinacje na przyklad 45 x 54 i 54 x 45, czyli nalezaloby te 7921 podzielic na dwa i jedna polowe odjac. Ale nie wyszlaby nam liczba calkowita. Jest jeszcze kwestia na przyklad 55 x 55 ktora zostawiamy jezeli pierwsze 55 jest z pierwszej grupy a odrzucamy jezeli jest z drugiej grupy:) W kazdym razie takich przypadkow jest 89 (kazda z taka sama), wiec od 7921 odejmujemy 89 co daje 7832 i to dzielimy przez dwa. Qbek musialby zapamietac 3916 kombinacji a nie 5000. Ale glowy bym za te moje obliczenie tez nie dal.
                • waga160 Re: OT - Trzaskowski - padłem :) 15.09.19, 04:57
                  > Jak mój dziadek liczył trzycyfrowe w pamięci, już nie dopytam, pewnie z pomocą
                  > podobnych uproszczeń... ale to dopiero było coś budzącego podziw :)

To proste, dziadek byl cwany. Poniewaz jego sluchacze nie umieli mnozyc w pamieci dwucyfrowych, a niektorzy nawet jednocyfrowych, to wystarczylo powiedziec wynik tego mnozenia trzycyfrowych pi razy oko odpowiedniego rzedu wielkosci i musieli mu uwierzyc. Bo co, wyjmowali telefon i szli do "kalkulator" zeby go sprawdzic? Rownie dobrze mogl zagadac cos po japonsku i powiedziec ze to bylo po chinsku:)
                  • qqbek Re: OT - Trzaskowski - padłem :) 15.09.19, 20:43
                    1. Sęk w tym, że wyniki się zgadzały.
                    2. Nie znam ani japońskiego, ani chińskiego. Ale "na ucho" rozróżnię mandaryński od japońskiego, tak jak rozróżnię węgierski od fińskiego (których też nie znam). Zresztą zakładam, że większość osób, która słyszała wielokrotnie te pary językowe byłaby w stanie takie rozróżnienie zrobić.

--
                    • waga160 Re: OT - Trzaskowski - padłem :) 15.09.19, 20:57
                      > 1. Sęk w tym, że wyniki się zgadzały.

Moge z tego wysnuc trzy wnioski:

- Dziadek mial jeszcze wowczas niezidentyfikowany autyzm,

- Ty nie jestes jego potomkiem niestety:)

- Bylo dwoch "Czarodzieji z Lublina".
                      • qqbek Re: OT - Trzaskowski - padłem :) 15.09.19, 22:33
                        waga160 napisał:

> Moge z tego wysnuc trzy wnioski:
                        >
                        > - Dziadek mial jeszcze wowczas niezidentyfikowany autyzm,

Później miał całkiem zdiagnozowanego Alzheimera.

> - Ty nie jestes jego potomkiem niestety:)

To tylko 1/4 puli genów, mogło się gdzieś "skundlić" po drodze ;)
                        Chociaż babcia też była główną księgową, więc 1/2 puli :)

> - Bylo dwoch "Czarodzieji z Lublina".

Sztukmistrz. To "Sztukmistrz z Lublina".
                        --
                        • waga160 Re: OT - Trzaskowski - padłem :) 15.09.19, 22:45
                          Skoro upierasz sie ze nie czarodziej a sztukmistrz, to znaczy ze znal jakas nieznana innym sztuczke i jej uzywal. Gosciu ktory w pamieci mnozyl trzycyfrowe liczby zostal wymyslony w Hollywood i sie nazywal Rain Man:)
    • 4slash Re: OT - Trzaskowski - padłem :) 16.09.19, 13:26
      Z tego co czytam to Trzaskowski się nie chwali leczy przyznaje do podstawowej znajomości francuskiego.
      Ja natomiast mogę się pochwalić, że moimi wykładowcami byli np:
      prof. Marian Noga były członek RPP
      prof. Banaszak doradca, legislator i konstytucjonalista, sędzia Trybunału Stanu
      • qqbek Re: OT - Trzaskowski - padłem :) 16.09.19, 13:32
        No u mnie będzie na przykład:
        Prof. Mirosław Granat (były sędzia TK - niby zgłoszony przez LPR i Samoobronę, ale facet mądry),
        Prof. Wiesław Gumuła (były wiceprezes Kredyt Banku, prezes oddziału NBP w Krakowie).

--

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się