Dodaj do ulubionych

W Niemczech nagonka na SUVy

17.09.19, 09:41
Po tragicznym wypadku w Berlinie:

www.focus.de/panorama/welt/horror-unfall-jetzt-deutet-alles-auf-gesundheitliche-probleme-hin_id_11123387.html
rozpoczela sie medialna jatka dotyczaca eliminacji samochodow SUV z ruchu miejskiego
i w ogole zaniechania produkcji SUV generalnie.

www.greenpeace.de/themen/energiewende/mobilitaet/mit-dem-suv-die-klimakrise
www.t-online.de/auto/recht-und-verkehr/id_86407014/drastische-massnahmen-wegen-berlin-unfall-deutsche-umwelthilfe-fordert-suv-verkaufsstopp-.html
W telewizorniach, papierowej prasie i na portalach internetowych wszyscy nap...ja sie
na calego rozjuszeni poza granice normalnych reakcji.

Obserwuj wątek
Edytor zaawansowany
    • duze_a_male_d_duze_m Re: W Niemczech nagonka na SUVy 17.09.19, 10:06
      Myślę, że Unia powinna zająć się tym tematem po swojemu. Norma qb1 do qb7temp rozpisana na lata 2020-2045. Byłby to współczynnik masy i objętości pojazdu, który powinien oczywiście z czasem maleć. Tylko jak to oszukać na testach...

--
      .
      -Z TDCI NA ST, a teraz italia z bananami-
    • klemens1 Re: W Niemczech nagonka na SUVy 17.09.19, 10:33
      I słusznie - SUV to tylko leczenie kompleksów. Mały procent userów potrzebuje właściwości SUVów, czyli lekkiego uterenowienia (chodzi głównie o krawężniki), tudzież łatwiejszego wsiadania.
      Reszta to po prostu wyższa pozycja i "masywność", które powodują że psychologicznie taka cipa czuje się ważniejsza na drodze.
      Wystarczy zresztą wsiąść do takiego SUVa - miejsca jest dużo mniej niż się wydaje z zewnątrz. Czyli chodzi o efekt "muskularności". Żenada i chujoza.
    • trypel Re: W Niemczech nagonka na SUVy 17.09.19, 16:54
      Zajebiscie
      Jak tam zabronią to u nas będzie można kupić taniej świetne auta. Coś z nimi będą musieli zrobić
      A Niemcy niech jeżdżą z dupa na asfalcie jak lubią

--
      Kobieto! Nigdy nie stawaj pomiędzy twoim mężczyzną, a jego kolegami. Pamiętaj, że on nie zastąpi swoich kolegów masturbacją. Ale ciebie tak.
    • yasiaq Re: W Niemczech nagonka na SUVy 17.09.19, 16:57
      Zdaje się ,że historia znowu zatoczy koło. W dawnym PRLu był fantastyczny sposób naliczania cła na samochody tzn od kilograma. Dzisiaj wystarczyłoby zrobić progresywną akcyzę zamiast od pojemności agregatu to od wagi i możemy się poczuć jak za starych dobrych czasów..P.S. mozna by też wprowadzić talony na import aut i od razu idąc za ciosem kartki na mięso (produkcja mięsa jest nieekologiczna)
    • qqbek Re: W Niemczech nagonka na SUVy 17.09.19, 22:00
      Jak ktoś lubi SUV-y i potrafi nimi odpowiedzialnie jeździć?
      Dlaczego mu tego zabraniać?
      I tak płaci więcej przy dystrybutorze, wyższe ubezpieczenie, wyższe podatki w chwili nabycia.

Kurwa całe prawactwo tutaj widać z tendencjami do urawniłowki.
      Klemens z wykładem na temat poprawności szorowania jajami po asfalcie w Super-Bi.
      Nazi jak zwykle nazi...
      Brakuje tu jeszcze futrzastego niedojeba, który stwierdzi, że nie ma samochodu nad Polo i powinno się właściwie tylko i wyłącznie Polo produkować, najlepiej kilkunastoletnie od razu, bo nowe za dużo tracą po zjechaniu z podjazdu dealera.

--
      Jestem Lubelakiem, to podobno nieuleczalne. Może dlatego, że nikt się z tego leczyć nie chce.
        • qqbek Re: W Niemczech nagonka na SUVy 17.09.19, 23:43
          No dobra, pardon monsieur nazi, sądziłem, że za przyczynkiem do dyskusji w postaci podlinkowanych artykułów stoi zawoalowana beka z posiadaczy SUV-ów :)

--
          Jestem Lubelakiem, to podobno nieuleczalne. Może dlatego, że nikt się z tego leczyć nie chce.
          • nazimno jedyny komentarz, ktory dalem: 18.09.19, 09:55
            "W telewizorniach, papierowej prasie i na portalach internetowych wszyscy nap...ja sie
            na calego rozjuszeni poza granice normalnych reakcji."

Nic nie bylo o moim nastawieniu do SUV-ow, zupelnie nic.

Chodzilo mi wylacznie o medialny jazgot, ktory jest typowym sposobem na odwrocenie uwagi
            od rzeczywistych problemow, ktore woli sie pominac w publicznej dyskusji.
            Tak dziala propaganda.
            Zawsze tak bylo.

• klemens1 Re: W Niemczech nagonka na SUVy 18.09.19, 11:43
        qqbek napisał:

> Klemens z wykładem na temat poprawności szorowania jajami po asfalcie w Super-Bi.

Twoje jaja nie odczują, czy są 2 metry nad asfaltem, czy 10 cm. Nie było też nic o "Super-Bi".
        Napisałem, czym się kierują nabywcy suv-ów. Jak widać - trafiłem w sedno.

• qqbek Re: W Niemczech nagonka na SUVy 18.09.19, 11:58
          Wierz mi, jeździłem prawie 10 lat E36 gdzie siedzi się właściwie w wannie tuż nad ziemią i ponad 3 lata E53, gdzie tyłek masz tam, gdzie w E36 głowę i do E53 bym jeszcze z przyjemnością wsiadł, do E36 raczej nie.

Jest różnica i żadne zaklinanie rzeczywistości tu nic nie zmieni.

--
            • trypel Re: W Niemczech nagonka na SUVy 18.09.19, 15:06
              No i widzisz - ja wole no cactusa od mini właśnie z tego powodu (doświadczenie z ostatnich tyg z wypożyczalni) w cactusie siędzi się wyżej, lepiej widać, lepiej się wsiada, wygodniej się jedzie. A mini to właśnie szorowanie jajami po asfalcie. Oczywiście o ile uda się wcisnąć na miejsce

--
              Kobieto! Nigdy nie stawaj pomiędzy twoim mężczyzną, a jego kolegami. Pamiętaj, że on nie zastąpi swoich kolegów masturbacją. Ale ciebie tak.
              • dodekanezowiec Re: W Niemczech nagonka na SUVy 18.09.19, 15:24
                A jeszcze z tymi crossoverami- prześwit to to ma wyzszy od 4 cm od tradycyjnego hatchbacka a wyzsze z 10 cm. Te plus 6 ma czasem przelozenie na jakies 80-100 litrow bagaznika więcej niekiedy czyli czasem takie pół- kombi. Spalanie tylko na autostradzie wyższe przez "wzrost"
          • klemens1 Re: W Niemczech nagonka na SUVy 18.09.19, 18:58
            qqbek napisał:

> Wierz mi, jeździłem prawie 10 lat E36 gdzie siedzi się właściwie w wannie tuż n
            > ad ziemią i ponad 3 lata E53, gdzie tyłek masz tam, gdzie w E36 głowę i do E53
            > bym jeszcze z przyjemnością wsiadł, do E36 raczej nie.

Tylko kwestią czego to jest tak naprawdę?
            Jechałem volvo xc60 oraz audi q7 i niczym mnie te samochody nie zachwyciły.
            Nieekologiczne, ciężkie kupy blachy mające największy wpływ na ego posiadacza.

• engine8 Re: W Niemczech nagonka na SUVy 18.09.19, 19:29
              No wiec mozesz kupowac i jezdzic tym co Tobie pasuje....
              Przestan pierd o tej ekologi.... Zaloz sobie filter w majtki to skompensujes zto co SUV wypuszcza..
              Mozes teraz kupic SUV w dupowatym 2 L 4 cylindrowym silnikiem i bedziesz mial swoja ekologie...
                • qqbek Re: W Niemczech nagonka na SUVy 19.09.19, 11:28
                  klemens1 napisał:

> Jaki sens ma w ogóle twoje odzywanie się?
                  > Co chciałeś wyrazić?

W kontekście SUV-ów to chyba Engine ma więcej do powiedzenia niż ty.
                  Nieprawdaż?
                  A ty, mając kolejną wspaniałą okazję do nieodzywania się, marnujesz ją.

--
                  • klemens1 Re: W Niemczech nagonka na SUVy 19.09.19, 11:33
                    qqbek napisał:

> klemens1 napisał:
                    >
                    > > Jaki sens ma w ogóle twoje odzywanie się?
                    > > Co chciałeś wyrazić?
                    >
                    > W kontekście SUV-ów to chyba Engine ma więcej do powiedzenia niż ty.
                    > Nieprawdaż?
                    > A ty, mając kolejną wspaniałą okazję do nieodzywania się, marnujesz ją.

No i co takiego powiedział merytorycznego? Ponarzekał, popierdolił coś nie wiadomo o czym i tyle.
                    • qqbek Re: W Niemczech nagonka na SUVy 19.09.19, 12:07
                      klemens1 napisał:

> No i co takiego powiedział merytorycznego? Ponarzekał, popierdolił coś nie wiad
                      > omo o czym i tyle.

Gratuluję samokrytyki.

--
                      • klemens1 Re: W Niemczech nagonka na SUVy 19.09.19, 12:55
                        Ale może odpowiedz na pytanie, zamiast odpyskowywać.
                        Napisał, że mogę jeździć czym mi pasuje, żebym nie pierdolił o ekologii i że do SUVów są jakieś mniejsze silniki.
                        Czyli generalnie nie w temacie.
                            • prostoide Re: W Niemczech nagonka na SUVy 19.09.19, 23:38
                              Nie czytałem tego wątku, to się wypowiem.
                              Jeśli miałbym w dużo pieniędzy to do miasta bym miał X3 lub GLC. Jeżeli na co dzień jeżdżę zwykłym kombi, to taki X3 to trójka kombi a GLC to C klasa kombi, tylko że podniesione. Więc tylko dla wygody wsiadania, szczególnie w zimie, chciałbym je mieć jako samochody miejskie, mimo wyższych kosztów bo większe koła czy spalanie.
                              Większe suvy, typu Cayenne czy X5 mnie nie interesują. Tu wolałbym ich 'normalne' odpowiedniki czyli BMW 5 kombi.
                              Natomiast gdybym miał w uj uj hajsu, to kupiłbym GL'a na potrzeby wyjazdów weekendowo/wakacyjnych, czyli taką S klasę której raczej bym nie kupił ponieważ do pracy nie chodzę w garniturze i nie mam reprezentacyjnego domu.
                                • qqbek Re: W Niemczech nagonka na SUVy 20.09.19, 00:01
                                  prostoide napisał(a):

> aaa ... no i bym nimi jeździł dopóki by się nie wyebały na zakręcie :)

X5 trzeba brać - prowadzi się prawie jak zwykła "5" w zakrętach (czyli sporo lepiej niż przeciętne duże kombi).
                                  Pamiętam, że jak już miałem X5 to przejechałem się raz RAV4 znajomego i o mało, po dwóch czy trzech zakrętach pokonanych z prędkościami, które na X5 nie zrobiłyby żadnego wrażenia, bielizny prać nie musiałem, tak tym okrętem bujało na boki.
                                  SUV SUVa pod względem przyczepności w zakrętach poSUVa.

--
                              • engine8 Re: W Niemczech nagonka na SUVy 20.09.19, 17:55
                                No wiec akurat BMW X5 E53 niewiele sie rozni od E39 serii 5....
                                Srodek praktycznie ten sam.. My mielismy obydwa i z pozycji kierowcy czasami mozna sie bylo pomylic w ktrym sie siedzi.. wyglada ze to po prostu E39 podniesione i zaczepione na innym podwoziu..
                                X5 jest wyzszy ale krotszy i "ciut"- chyba z 5 cm szerszy (bo masywniejsze zawieszenie i kola..
                                I wlasnie sie przyjrzalem nowemu X3 - ten jest wiekszy od starego X5....a ten rozmiar nam pasuje,
                                wiec teraz
                                Jest pytanie na co wymienic e53 x5 ??
      • dodekanezowiec Re: W Niemczech nagonka na SUVy 17.09.19, 23:54
        Ale w Juesej to dopiero SUV-y bydlaki. Nie to co łu nas że qrde 2 cm podwyższyli fiestę i fiesta active zaraz krossołwer. Moda jest modą. Ja uważam kolory czarny, szary, biały i srebrny za nijakie. Po drugie, nie oznacza to że jestem za pstrokatymi, a za kompromisem (bordowy, niebieskoszary). A takich aut jest z 7-8% tylko. I mam się zaperzać, że większość lubi czarne, srebrne itp.
    • marekggg Re: W Niemczech nagonka na SUVy 17.09.19, 23:57
      Ludzi pojebalo, bo mlodzi chca wszystko na co nie maja kasy. a tak teraz mlodzi protestuja przciwko suv-om. ciekawe kiedy zaczna protestowac przeciwko drogim ajfonom. tzn. ten ostatni podobno potanial....
      i tak w kolko.
      nie widze problemu SUV - wszystkie samochody sa wieksze, szyrsze i wyzsze. i co z tego? nico. to jak piosenka misiaczka o polo. to biedne polo bedzie mialo za chwile dobre 15 lat. za trzy lata go misiak porucha pewnie, bo bedzie pelnoletnie.
    • bolo2002 Re: W Niemczech nagonka na SUVy 19.09.19, 09:02
      Poza nagonka na SUV-y to jest w Niemczech oficjalny komunikat, ze najmniej trują w miastach- stare diesle !!!!!
      A najbardziej własnie duze SUV-y ! i Benzyniaki !!!!! Ponadto mercedes oswiadczył, ze będzie dalej produkował silniki diesla, bo ich technologia jest znacznie udoskonalona i emituja o 80 % mniej tlenku azotu!!!! Elektrykom Morawieckiego , benzyniakom i hybrydom - na pohybel ~!!!! Mam diesla i tylko diesla !

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się