Dodaj do ulubionych

OT budżet 2020 bez deficytu

24.09.19, 16:15
i co powiecie wy którzy krzyczeliście że pis zadłuża kraj i że będziemy drugą Grecją?
Ani Grecji nie widać bo gospodarka ma się dobrze(wzrost PKB 4,3%) ani nie zadłuża ! i do tego dużo daje socjalu 500+, 13-sta emerytura a ma być 14-sta...to PO zadłużali w tempie 40 mld rocznie i nic nie dawali tylko zabierali (podwyżka VAT,podniesienie wieku emerytalnego)

www.bankier.pl/wiadomosc/Rada-Ministrow-przyjela-projekt-budzetu-na-2020-r-bez-deficytu-7743283.html
Obserwuj wątek
    • toreon Re: OT budżet 2020 bez deficytu 24.09.19, 16:27
      Ja pitolę, ty naprawdę jesteś rasowym trollem, żyjesz z takich nędznych prowokacyjek
      Ewentualnie jesteś typowym elektoratem pisowskim - wiesz tyle co ci powiedzą w wiadomościach - ekonomia/księgowość/budżet?? ok, coś tam świta ale to głównie wymysły ekonomistów w garniturach. Grunt że w telewizorze mówią że jest dobrze
      • misiaczek1281 Re: OT budżet 2020 bez deficytu 24.09.19, 16:32
        toreon napisał:

> Ja pitolę, ty naprawdę jesteś rasowym trollem, żyjesz z takich nędznych prowoka
        > cyjek
        > Ewentualnie jesteś typowym elektoratem pisowskim - wiesz tyle co ci powiedzą w
        > wiadomościach - ekonomia/księgowość/budżet?? ok, coś tam świta ale to głównie w
        > ymysły ekonomistów w garniturach. Grunt że w telewizorze mówią że jest dobrze

a potrafisz coś konkretnie napisać co jest tu nie tak? nic....więc to ty jesteś trollem bo ja podaję argumenty a ty tylko pierdoły obraźliwe inwektywy że troll itp.
        • wislok1 Re: OT budżet 2020 bez deficytu 24.09.19, 18:05
          To, co napisal, jest w 100% rzetelne i konkretne

Totalnie naiwne jest myslenie, ze politycy i sluzacy im za ciezka kase ludzie panstwowych mediow mowia prawde

W Grecji, dopoki kontrola z Unii Europejskiej nie odkryla GIGANTYCZNEGO deficytu, wszystko statystycznie bylo rewelacyjne i ludzie to lykali i w to wierzyli
      • misiaczek1281 Re: OT budżet 2020 bez deficytu 24.09.19, 16:50
        klemens1 napisał:

> PiS jest głupi - trzeba było przyjąć projekt, że jest nadwyżka ze 100 miliardów
        > .

a to źle że nie ma deficytu? może to nastawienie antypisowskie jest głupie bo choćby było dobrze każe mówić że jest źle na przekór? :)
        • klemens1 Re: OT budżet 2020 bez deficytu 24.09.19, 17:12
          misiaczek1281 napisała:

> klemens1 napisał:
          >
          > > PiS jest głupi - trzeba było przyjąć projekt, że jest nadwyżka ze 100 mil
          > iardów
          > > .
          >
          > a to źle że nie ma deficytu?

No źle. Uchwaliliby 100 miliardów nadwyżki, to by na 1000+ było.

• dodekanezowiec Re: OT budżet 2020 bez deficytu 24.09.19, 17:16
          Jest to tylko projekt. Tak jak można sobie zaprojektować- zmieniam 17letnie polo na fabrycznie nowe. Gratuluję projektu. Proponuję poza tym doksztalcic się z pojęć przychodu, dochodu, podatku naliczonego i należnego itp.itd. Na przykład kreatywna księgowość. Puścić zwroty VAT w grudniu choć należały się na styczeń i w styczniu powiedzieć że mamy większe wpływy w VAT. Nie twierdzę że PO jest w 100 proc.dobre A PiS w 100 proc.zly itp. Przestrzegam przed naiwnością. Takie bezrefleksyjne łapanie co mówi polityk, niezależnie ktory, podchodzi pod dziecieca naiwność.
    • samspade Re: OT budżet 2020 bez deficytu 24.09.19, 17:36
      Zieeeew.
      Słaby trolling.
      A gdybyś był głąbem to:
      To tylko projekt.
      Weź pod uwagę jednorazowe wpływy do budżetu.
      Ciekawe jak wyjdzie realizacja. Co będzie w latach następnych.
      W każdym razie pożyjemy zobaczymy.
    • wislok1 Re: OT budżet 2020 bez deficytu 24.09.19, 17:39
      Oczywiscie, ze bez deficytu

Za 500+ na pierwsze dziecko i inne wydatki doloza sie kosmici...

A tak na serio to chcialbym poznac PRAWDZIWY stan budzetu, bo to ze jest OGROMNA dziura latana kasa przelewana z NBP przez Glapinskiego i WSZYSTKIE statystyki sa falszowane non stop, to dla kazdego myslacego, jest oczywiste
    • wislok1 Re: OT budżet 2020 bez deficytu 24.09.19, 17:40
      Oczywiscie, ze bez deficytu

Za 500+ na pierwsze dziecko i inne wydatki doloza sie kosmici...

A tak na serio to chcialbym poznac PRAWDZIWY stan budzetu, bo to ze jest OGROMNA dziura latana kasa przelewana z NBP przez Glapinskiego i WSZYSTKIE statystyki sa falszowane non stop, to dla kazdego myslacego, jest oczywiste
    • bolo2002 Re: OT budżet 2020 bez deficytu 24.09.19, 19:53
      Naiwniaku-idz do szkoły albo spytaj mądrzejszego- co w PIS-ie oznacza zrównowazony budzet! otóz od 4-ch lat PIS-łze na kazdym kroku w kazdej niemal sprawie. Zrównowazony to on jest tylko na papierze i te ekonomiczne matoły sie tym chwala- tak naprawde , to PIS-wydarki przerzucił na samorzady i kaze im finansowac wiele rzeczy. A to remonty sztół , a to reforme edukacji, a to retencje wody, itd. Tylko patrzec jak samorzady zaczna plajtowac w 2020 r- bo nie sa w stanie sfinansowac same takich wydatków ! A czy wiesz dlaczego inflacja w POlsce szaleje? Wg GUS - wynosi jakies 3,4 % a wg mnie conajmniej 10 % ! Ano dlatego, ze poprzez te programy wyborcze i kosmiczne obietnice PIS- na rynky znalazła sie duza pula niewypracowanych przez ludzi pieniedzy. A kiedy rzucasz na rynek miliardy nie pochodzace z pracy i wytwarzania to powodujesz inflacje ! To jest efekt tych programów! I tak mozna mnozyc skutki tej radosnej twórczosci PIS-dzielców-ekonomicznych matołów! Ale pozzzzzzrozmawiajmy za ca 6 m-cy-dlaczego, bo bessa gospodarcza w Europie i na swiecie juz sie zaczęła. Niemcy potrzebuja coraz mnij towarów z POlski i mniej rak do pracy. A Polska jest montownia Niemiec. Juz maja na 2020 wzrost zapowiadany - -1 % A jak do tego wybuchnie wojna z Iranem- to handel swiatowy mocno tapnie i my to odczujemy. Przy spadajacej konjunkturze swiatowej i europejskiej- wpływy do budżetu zaczna spadać i to jest pewne. Zobaczymy juz w pazdzierniku- kiedy trzeba bedzie wydac 20 mld na 500 + dodatkowo ! A bessa swiatowa potrwa ca 3-4 lata na bank. Ekonomista
      • misiaczek1281 Re: OT budżet 2020 bez deficytu 24.09.19, 21:21
        Ej pesymiści i narzekarze zamiast się cieszyć że w Polsce jest coraz lepiej, gospodarka pędzi, bezrobocia nie ma, ludzie mają coraz więcej kasy to wy narzekacie , snujecie mroczne wizje które się nie sprawdzają i straszycie bajkami o hiperinflacji której nie ma :) w wasze bajki mogą uwierzyć tylko małe dzieci ! inflacja to zaledwie 3% a nie 20% ! obudźcie się z mrocznego snu i nie gadajcie głupot:)
          • dodekanezowiec Re: OT budżet 2020 bez deficytu 24.09.19, 21:50
            Trzeba też na gospodarkę patrzeć w innym kontekście- wzrost plac w Rumunii czy Bułgarii był ostatnio jeszcze wyższy niż w Polsce. Zasługa PiS ? A pesymizm i narzekactwo jak misiak ujmuje - no obym się mylił ale jak ktoś niestety słusznie zauważył to na zachodzie zaczęła się już trochę bessa. Do nas może przyjść później i też to pisze ogólnie, nie w kontekście że "wina PiS".
            • wislok1 Re: OT budżet 2020 bez deficytu 24.09.19, 22:43
              Dochody budzetu w PL realnie wzrosly od 2015 o kilka%, wydatki o kilkadziesiat%

Inflacja realnie przekracza 10%

Jest kosmiczna dziura, a jeszcze sie nie zaczely realnie wyplaty 500+ na pierwsze dziecko

A wszystko po to, zeby zapewnic druga kadencje dla obecnej partii....
              • misiaczek1281 Re: OT budżet 2020 bez deficytu 24.09.19, 23:28
                wislok1 napisał:

> Dochody budzetu w PL realnie wzrosly od 2015 o kilka%, wydatki o kilkadziesiat%
                > Inflacja realnie przekracza 10%
                Gdzie? W Korei Północnej?:) w Polsce paliwa potaniały, oficjalnie inflacja to 2,9%
                > Jest kosmiczna dziura, a jeszcze sie nie zaczely realnie wyplaty 500+ na pierws
                > ze dziecko
                nie płacz...dostaniesz z wyrównaniem za 3 miesiące:)
                > A wszystko po to, zeby zapewnic druga kadencje dla obecnej partii....
                robią 10 razy więcej niż za PO po to by ludziom żyło się lepiej....przynajmniej coś dla ludzi robią by wygrać a poprzednicy byli tak pewni siebie że twierdzili że ich kandydat zakonnice musiałby przejechać w ciąży na pasach by przegrać:) i przegrał;-)
                  • nieznajacy_sie Re: OT budżet 2020 bez deficytu 25.09.19, 07:58
                    Zawsze uważałem, że przesadzają Ci co nazywają Cię d....em. Niestety mają rację. Co Duda załatwił w sprawie wiz? Nic, kompletnie nic. Wizy będą zniesione, bo liczba odmów wydania wizy dla Polaków spadła poniżej 3%, czyli progu jaki stosuje administracja USA dla wprowadzenia ruchu bezwizowego. Skoro liczba odmów jest poniżej progu (3%) to nie Duda załatwił brak wiz, tylko należy nam się do jak psu buda.
                    Co do Twojej wiedzy w zakresie ekonomi to się nie będę wypowiadał. Udajesz mądrego, takiego co się zna, jednak Twoje życie temu przeczy. Gdybyś miał pojęcie o gospodarce, to potrafił byś zadbać o swoją rodzinę i żyć na poziomie. Ale Ty tylko liczysz, że Ci ktoś da za darmo. Za darmo nawet po gębie nie dostaniesz na mieście - zwykle każą sobie za taką "usługę" słono zapłacić.
                    • klemens1 Re: OT budżet 2020 bez deficytu 25.09.19, 09:39
                      nieznajacy_sie napisał(a):

> Zawsze uważałem, że przesadzają Ci co nazywają Cię d....em. Niestety mają rację

Wielu debili jednak po swoich wpadkach coś zauważa. Do tego nic nie dociera.
                      Ostatnio wmawiał mi, że jak kupuję nowy samochód z 20% rabatem, to powinienem go też taniej sprzedawać jako używkę.
                      • misiaczek1281 Re: OT budżet 2020 bez deficytu 25.09.19, 16:34
                        klemens1 napisał:

> nieznajacy_sie napisał(a):
                        >
                        > > Zawsze uważałem, że przesadzają Ci co nazywają Cię d....em. Niestety mają
                        > rację
                        >
                        > Wielu debili jednak po swoich wpadkach coś zauważa. Do tego nic nie dociera.
                        > Ostatnio wmawiał mi, że jak kupuję nowy samochód z 20% rabatem, to powinienem g
                        > o też taniej sprzedawać jako używkę.

Zauważam, ale to Ty nie zauważasz że ja to zauważam:)
                        Kupujesz nowy samochód za tyle za ile jest on wart. Nie ma nic za darmo. Producent musi zarobić, dealer musi zarobić, w nowym aucie 23% to VAT cyli jeśli kupujesz nowe a 100 000zł to samego VATU płacisz aż 23 000 zł. Zagadka: ile w tym jest zysku producenta? strzelam że z 10 000 zł co najmniej....i zysk dealera to też pewnie z 10-15 000 zł. Czyli ile jest realnie wart samochód który kupiłeś za stówkę? ok. 55-60 000 zł. Reszta to podatki, akcyza, marża. Po 3 latach z owych 100 000 zł zawyżona cena salonowa spada do realnej rynkowej bo już frycowe które zapłaciłeś i o których pisałem wyżej odeszły:) A to że dealer opowiedział Ci bajeczkę że dał Ci rabat 20% i ty w to uwierzyłeś pokazuje tylko jaki jesteś naiwny:) Albo dealer lekko zawyżył cenę (tzw. katalogowa) i obniżył o 20% żeby i pokazać ów "rabat" albo po prostu auto stało na wystawie ,nie sprzedało się a rocznikowo czas leciał i chcieli się go pozbyć to obniżyli lekko cenę, ale i tak na nim musieli zarobić bo w ekonomii nie ma niczego za darmo:) po 3 latach ów pojazd stracił na wartości nie 20% lecz 40-50% choć to nadal prawie nowe auto:)

• klemens1 Re: OT budżet 2020 bez deficytu 25.09.19, 17:05
                          misiaczek1281 napisała:

> > Ostatnio wmawiał mi, że jak kupuję nowy samochód z 20% rabatem, to powinienem g
                          > > o też taniej sprzedawać jako używkę.
                          >
                          > Kupujesz nowy samochód za tyle za ile jest on wart. Nie ma nic za darmo. Produc
                          > ent musi zarobić, dealer musi zarobić

Ale nie o tym mowa, patafianie.
                          Mowa o tym, że przy takich rabatach nowy traci na wartości tyle co używka (przez 4 lata w porównaniu do 4-latka).
                          A ty pierdzielisz, że powinienem go sprzedać taniej, niż kupiłem.
                          OK - za głupi jesteś, by to zrozumieć. Gdyby nie to, nie obrażałbyś się za debila.
                          • misiaczek1281 Re: OT budżet 2020 bez deficytu 25.09.19, 18:35
                            klemens1 napisał:

> misiaczek1281 napisała:

> Ale nie o tym mowa, patafianie.
                            > Mowa o tym, że przy takich rabatach nowy traci na wartości tyle co używka (prze
                            > z 4 lata w porównaniu do 4-latka).
                            > A ty pierdzielisz, że powinienem go sprzedać taniej, niż kupiłem.

weź spierdalaj z tym swoim wieśniackim wyzywaniem od debili i naucz się kultury :)
                            Nigdy nowy nie będzie tracił tyle co używka. Traci zawsze więcej bo przez pierwsze 4 lata utrata wartości jest największa a później maleje. Błędnie liczysz utratę wartości nowego od ceny katalogowej a nie od ceny którą zapłaciłeś stąd błędne wnioski wyciągasz że nowe traci tyle co 4 letnie. Ale nie wiem czy jesteś w stanie to zrozumieć:)
                            • klemens1 Oto debil - dowód 26.09.19, 09:48
                              misiaczek1281 napisała:

> Błędnie liczysz utratę wartości nowego od ceny katalogowej a nie od ceny którą zapłaciłeś

No właśnie liczę utratę wartości od ceny, którą zapłaciłem. I różnica jest taka po 4 latach, jak utrata wartości 4-latka po 4 latach.

• misiaczek1281 Re: Oto debil - dowód 26.09.19, 20:40
                                klemens1 napisał:

>
                                > > Błędnie liczysz utratę wartości nowego od ceny katalogowej a nie od ceny
                                > którą zapłaciłeś
                                >
                                > No właśnie liczę utratę wartości od ceny, którą zapłaciłem. I różnica jest taka
                                > po 4 latach, jak utrata wartości 4-latka po 4 latach.
                                >
                                nowe w 4 lata traci więcej niż 4 latek w kolejne 4 lata więc jak różnica może być taka sama?
                                masz bogatą wyobraźnię :)
                                • klemens1 Re: Oto debil - dowód 26.09.19, 22:55
                                  misiaczek1281 napisała:

> nowe w 4 lata traci więcej niż 4 latek w kolejne 4 lata więc jak różnica może b
                                  > yć taka sama?

Bo nie traci więcej, debilu, jeżeli jest kupione z 20% rabatem.
                                  Tak mówi matematyka, która jest mądrzejsza od debili twojego pokroju.

• klemens1 Re: OT budżet 2020 bez deficytu 26.09.19, 19:25
                                nousecomplaining napisał(a):

> > weź spierdalaj z tym swoim wieśniackim wyzywaniem od debili i naucz się k
                                > ultury
                                > No no, najwyraźniej „spierdalaj” misiaczkowe to kultura wyższa

Można go usprawiedliwić, że nie on zaczął. Ale ja nie nazywam go debilem, by go obrazić - jedynie stwierdzam fakt. I to nie ja jeden.
                                • misiaczek1281 Re: OT budżet 2020 bez deficytu 26.09.19, 19:30
                                  klemens1 napisał:

> nousecomplaining napisał(a):
                                  >
                                  > > > weź spierdalaj z tym swoim wieśniackim wyzywaniem od debili i naucz
                                  > się k
                                  > > ultury
                                  > > No no, najwyraźniej „spierdalaj” misiaczkowe to kultura wyższa
                                  >
                                  > Można go usprawiedliwić, że nie on zaczął. Ale ja nie nazywam go debilem, by go
                                  > obrazić - jedynie stwierdzam fakt. I to nie ja jeden.

A obraźliwe stwierdzanie faktu to obrażanie. Nie ty jeden? Miliony much siedzące na kupie nie mogą się mylić? :)
                                  • klemens1 Re: OT budżet 2020 bez deficytu 27.09.19, 09:07
                                    misiaczek1281 napisała:

> > Można go usprawiedliwić, że nie on zaczął. Ale ja nie nazywam go debilem,
                                    > by go
                                    > > obrazić - jedynie stwierdzam fakt. I to nie ja jeden.
                                    >
                                    > A obraźliwe stwierdzanie faktu to obrażanie.

To nie jest obraźliwe stwierdzanie faktu. Po prostu jesteś debilem - czego dowód jest wyżej.

• misiaczek1281 Re: OT budżet 2020 bez deficytu 26.09.19, 19:27

> > weź spierdalaj z tym swoim wieśniackim wyzywaniem od debili i naucz się k
                                > ultury
                                > No no, najwyraźniej „spierdalaj” misiaczkowe to kultura wyższa

bo mnie sprowokował a to trudna sztuka ale mu się udało :) napisałem tak by zrozumiał i cicho siedzi więc zrozumiał :)
                                  • misiaczek1281 Re: OT budżet 2020 bez deficytu 26.09.19, 20:42

> Aha, czyli jak się komuś napisze „spierdalaj” po to, aby zrozumiał, to już jest
                                    > kultura.
                                    > Ok, no to spierdalaj ignorancie (nie żebym chciał Cię obrazić oczywiście).

nie...napisałem tak bo dałem się ponieść emocjom i ktoś napisał o mnie debil i żeby więcej tak nie pisał...
                                    ...racja...spadam bo szkoda czasu
                    • misiaczek1281 Re: OT budżet 2020 bez deficytu 25.09.19, 16:26
                      nieznajacy_sie napisał(a):

> Zawsze uważałem, że przesadzają Ci co nazywają Cię d....em. Niestety mają rację
                      > .
                      Zawsze uważałem że Ci co nazywają innych d.... są chamami. Miałem rację bo to chamstwo kogoś tak nayzwać.
                      Co Duda załatwił w sprawie wiz? Nic, kompletnie nic. Wizy będą zniesione, bo
                      > liczba odmów wydania wizy dla Polaków spadła poniżej 3%, czyli progu jaki stosu
                      > je administracja USA dla wprowadzenia ruchu bezwizowego. Skoro liczba odmów jes
                      > t poniżej progu (3%) to nie Duda załatwił brak wiz, tylko należy nam się do jak
                      > psu buda.
                      a dlaczego liczba odmów spadła? Bo amerykanie zaczęli nas traktować jak prawdziwego przyjaciela i sojusznika,jak brata prawie dlatego że Prezydent USA i Polski mają bardzo dobre stosunki dyplomatyczne i dlatego spadła liczba odmów bo Polacy są postrzegani przyjacielsko. Czyli pośrednio to prezydent załatwił swoją polityką przyjaźni wobec USA zniesienie wiz.
                      > Co do Twojej wiedzy w zakresie ekonomi to się nie będę wypowiadał. Udajesz mądr
                      > ego, takiego co się zna, jednak Twoje życie temu przeczy. Gdybyś miał pojęcie o
                      > gospodarce, to potrafił byś zadbać o swoją rodzinę i żyć na poziomie. Ale Ty t
                      > ylko liczysz, że Ci ktoś da za darmo. Za darmo nawet po gębie nie dostaniesz na
                      > mieście - zwykle każą sobie za taką "usługę" słono zapłacić.

Ale ja nie oczekuję że ktoś mi da za darmo...mam pracę, zarabiam i sam o siebie dbam.
                      Więc o czym mówisz? Co do ekonomii to socjal nie jest za darmo, ale pokrywają go większe wpływy do budżetu bo gospodarka przyspieszyła i ściągalność podatków się zwiększyła, ludzie mają coraz więcej pieniędzy. i super trzeba się cieszyć że żyje nam się lepiej a nie narzekać marudzić....no chyba że jesteś nastawiony wraz z innymi z tego forum antypis i to by tłumaczyło atak na mnie i na moje poglądy. Wszystko jasne...
              • nazimno dla "obecnej"? 25.09.19, 17:11
                Wszyscy dra jape, ze beda dawac:

gazetawroclawska.pl/nawet-400-zlotych-miesiecznie-wiecej-dla-seniorow-i-wakacje-od-zus-to-tylko-czesc-obietnic-zlozonych-przez-liderow-pslkoalicji/ar/c1-14444353
                • dodekanezowiec Re: dla "obecnej"? 25.09.19, 18:01
                  Wg Misiaka dealer zarabia 10-15 tysięcy na samochodzie... Może i na niektórych tak ale wychodzi taka mentalność bolszewii że burzuj ma dobrze. Ale merytoryczna wiedza jak zwykle kiepska. Dealer często ma mniej z auta.
                    • misiaczek1281 Re: dla "obecnej"? 25.09.19, 18:38
                      dodekanezowiec napisał:

> A wiesz Misiak że często używane auto po firmie też jest z VAT? Ale ty tego nie
                      > ogarniesz wolisz tylko hasła w dzienniku telewizyjnym.

wiem... a wiesz że ten VAT od kwoty nowego zawsze będzie dużo niższy niż od kwoty 4 latka choć procentowo tyle samo 23%? kupując nowe bulisz vatu kwotowo dwa razy tyle co kupując używkę:)
                          • misiaczek1281 Re: dla "obecnej"? 26.09.19, 16:19
                            dodekanezowiec napisał:

> Zatem misiaczek propagujac kupno starego auta prowadzi działalność antypanstwow
                            > a bo od nowego państwo ma wplyw z VAT. Kupując nowe wspierasz Polskę jako patri
                            > ota!

to zależy jak na to spojrzeć...kupując używane auto też wspierasz Polskę, ponieważ też przy zakupie płacisz VAT, akcyzę, ubezpieczenie, przegląd, tablice,takie auto częściej się psuje niż nowe i kupujesz częściej części i naprawiasz też płacąc VAT i dając pracę mechanikowi oraz właścicielowi komisu......i co ważniejsze kupując używane zarabia na aucie polski handlarz a nie niemiecki lub amerykański koncern który jest producentem nówki:)
                                • qqbek Re: dla "obecnej"? 26.09.19, 19:32
                                  misiaczek1281 napisała:

> dodekanezowiec napisał:
                                  >
                                  > > Ten na wszystko ma swoje wytłumaczenie:)
                                  >
                                  > dziękuję za komplement :)

Wytłumacz bałwanie ciemny ⛇ w takim razie to, że nie dość, że w złożonym właśnie projekcie nie tylko jest deficyt, ale nie ma śladu po 13. emeryturze, czy obniżce PIT?

--
                                  Jestem Lubelakiem, to podobno nieuleczalne. Może dlatego, że nikt się z tego leczyć nie chce.
                                  • misiaczek1281 Re: dla "obecnej"? 26.09.19, 19:41
                                    qqbek napisał:

>
                                    > > dodekanezowiec napisał:
                                    > >
                                    > > > Ten na wszystko ma swoje wytłumaczenie:)
                                    > >
                                    > > dziękuję za komplement :)
                                    >
                                    > Wytłumacz bałwanie ciemny ⛇ w takim razie to, że nie dość, że w złożonym właśni
                                    > e projekcie nie tylko jest deficyt, ale nie ma śladu po 13. emeryturze, czy obn
                                    > iżce PIT?
                                    >
                                    >
                                    Panie jasny najjaśniejszy jaśnie oświecony już tłumaczę jasno:)
                                    To dopiero projekt budżetu a nie budżet....widzi jasny różnicę?
                                    W obietnicach wyborczych PiS obiecuje nie tylko 13-stkę ale i 14-stkę!!!
                                    a że obietnic dotrzymuje (500+,obniżenie wieku emerytalnego,13-sta emerytura) to myślę że można dać wiarę obietnicom....

nto.pl/13-i-14-emerytura-dla-kogo-i-kiedy-beda-wyplacone-trzynastki-i-czternastki-co-emerytom-i-rencistom-obiecuja-politycy-26092019/ar/c3-13974467
                                    • j_malec Re: dla "obecnej"? 27.09.19, 06:30
                                      To skoro to tylko projekt to czego pijesz z zachwytu że nie ma deficytu ? Nie przyszło ci do pustego łba, że sytuacja może być analogiczna jak z elektrycznymi samochodami ?
        • tbernard Re: Gdzie jest forumowy zimny doktorek Mengelek? 25.09.19, 18:42
          wislok1 napisał:

> Jedyne co wyleczy, to jak sam dostanie finansowo po d... odtych,ktorych tak chw
          > ali...
          >
          > Ale to w sumie niemozliwe, bo nawet jakby prezes Jarek mu zabral Polo i pozbawi
          > l pensji, to bedzie przeklinal Tuska

Mieszkaniec Pułtuska zobaczył Tuska,
          rozdziawił gębę, wypadła mu kluska.
        • qqbek Re: Gdzie jest forumowy zimny doktorek Mengelek? 25.09.19, 22:54
          Nie prezes go pozbawi pensji, tylko pracodawca.
          Jak będzie musiał za jego bezwartościową pracę zapłacić prawie 6 (ze składkami) zamiast niecałych 3 tysięcy, to misio pozna smak długich godzin spędzanych w kolejce do pośredniaka.

--
          Jestem Lubelakiem, to podobno nieuleczalne. Może dlatego, że nikt się z tego leczyć nie chce.
          • misiaczek1281 Re: Gdzie jest forumowy zimny doktorek Mengelek? 26.09.19, 16:15
            qqbek napisał:

> Nie prezes go pozbawi pensji, tylko pracodawca.
            > Jak będzie musiał za jego bezwartościową pracę zapłacić prawie 6 (ze składkami)
            > zamiast niecałych 3 tysięcy, to misio pozna smak długich godzin spędzanych w k
            > olejce do pośredniaka.
            >
            [b]powiedział to gość który nie zatrudnia ani jednego pracownika?:) dalej w PL pokutuje taka mentalność polskiego pracodawcy by ciąć koszty i płacić mało ale na szczęście nie każdy pracodawca tak prowadzi firmę:) to się powoli zmienia i pensje rosną bo coraz trudniej o dobrego pracownika...
            • nousecomplaining Re: Gdzie jest forumowy zimny doktorek Mengelek? 26.09.19, 19:35
              > powiedział to gość który nie zatrudnia ani jednego pracownika?
              A dlaczego ma zatrudniać, jeśli nie jest mu to potrzebne? Co to qwa przymus jest, żeby każdy prowadzący działalność był zobowiązany do zatrudnienia kogoś?
              Wiesz, ilu jest ludzi wykonujących tzw. wolny zawód lub po prostu freelancerów, którzy po prostu MUSZĄ założyć DG, żeby funkcjonować legalnie?
              Twojego pokroju ekonomomatołki łykają rządowe farmazony (niezależnie od tego, kto jest u władzy), no i mamy świadome społeczeństwo takie, jakie mamy.
              „Ignorancja to siła” - znowu Orwell się sprawdza.
              • qqbek Re: Gdzie jest forumowy zimny doktorek Mengelek? 26.09.19, 20:40
                Zatrudniałem, ponad 2 lata, jedną osobę na pół etatu.
                Dopóki było takie uzasadnienie, dopóty była pracownica.
                Pracownica zmyła się do Krakowa, bo w Lublinie nie mogła znaleźć dodatkowego źródła dochodu (płaciłem jej nieźle, ale tylko za pół etatu ).
                Jak się zmyła, kolejnej osoby nie szukałem.
                Trudno znaleźć kogoś kompetentnego w naszej branży. Nawet jak proponuje się niegłupie pieniądze, to łatwiej takiej osobie działać na własną rękę (i więcej będzie z tego miała).

A futrzasty bałwan uważa, że każdy kto zarabia trochę więcej niż średnia krajowa winien sobie wziąć niekompetentnego nieroba na utrzymanie i jeszcze mu płacić ze 3,5 na rękę przynajmniej. Tak to nie działa. No może poza mokrymi snami prezesa (bo nawet Pinokio nie jest tak durny, żeby w to wierzyć).

--
                • misiaczek1281 Re: Gdzie jest forumowy zimny doktorek Mengelek? 26.09.19, 20:52
                  qqbek napisał:

> Zatrudniałem, ponad 2 lata, jedną osobę na pół etatu.
                  > Dopóki było takie uzasadnienie, dopóty była pracownica.
                  > Pracownica zmyła się do Krakowa, bo w Lublinie nie mogła znaleźć dodatkowego źr
                  > ódła dochodu (płaciłem jej nieźle, ale tylko za pół etatu ).
                  > Jak się zmyła, kolejnej osoby nie szukałem.
                  > Trudno znaleźć kogoś kompetentnego w naszej branży. Nawet jak proponuje się nie
                  > głupie pieniądze, to łatwiej takiej osobie działać na własną rękę (i więcej będ
                  > zie z tego miała).
                  >
                  > A futrzasty bałwan uważa, że każdy kto zarabia trochę więcej niż średnia krajow
                  > a winien sobie wziąć niekompetentnego nieroba na utrzymanie i jeszcze mu płaci
                  > ć ze 3,5 na rękę przynajmniej. Tak to nie działa. No może poza mokrymi snami pr
                  > ezesa (bo nawet Pinokio nie jest tak durny, żeby w to wierzyć).
                  >

jeśli jej tak słodziłeś jak mnie to nic dziwnego że zwiała ;-)
                  Też bym zwiał gdyby mi pracodawca w co drugim zdaniu komplementy prawił typu "ciemny bałwanie", " futrzasty debilu" ;-) Jeśli tak traktujesz pracowników - pół etatu + obrażanie to nic dziwnego że nie możesz znaleźć pracownika :) bo widzisz...to już nie te czasy co bezrobocie wynosiło 14% i ludzie chwytali się byle czego żeby tylko na chleb zarobić....dziś pracownik się szanuje :) a tak serio to faktycznie w takiej małej firmie nie ma potrzeby zatrudniać....najwyżej na próbę Ukraińca weź...tam u was jest ich mnóstwo, wiele im nie trzeba płacić a pracowici za dwóch, albo kogoś na 3 miesiące bierzesz i jedziesz na jakieś Hawaje albo na Kubę na miesiąc...bo pracując sam non-stop nie masz casu wypocząć na porządnych wakacjach...odpoczynek ważna rzecz...
                  • qqbek Re: Gdzie jest forumowy zimny doktorek Mengelek? 26.09.19, 21:03
                    Misiu.
                    Ja jej płaciłem równowartość minimalnej za 20 godzin pracy w tygodniu. Na ówczesne warunki i przy ówczesnym rynku pracy to było bardzo fajnie. A potem znalazła pracę na cały etat w Krakowie, za podobne pieniądze za godzinę pracy, to pojechała. Kontakt utrzymujemy do tej pory.

Słowem - to, że ciebie pracodawca rucha w dupsko za minimalną z hakiem to funkcja tego, żeś ciemny bałwan ⛇. Jak ktoś, tak jak moja była pracownica, jest łebski to sobie radę da.

--

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka