Dodaj do ulubionych

Utrata wartości samochodu

29.09.19, 18:31
Temat ostatnio bardzo modny i wywołujący sporą i jakże gorącą dyskusję.
Nie rozumiem dlaczego dotyczy tylko samochodów. Otóż uważam, że nie ma tutaj żadnej różnicy i każdy przedmiot użytkowy kupiony jako nowy z czasem traci na wartości mimo tego, że jego użyteczność pozostaje na poziomie porównywalnym z użytecznością z dnia zakupu. Telewizor wyświetla obraz, radio gra, samochód jeździ itd. To jest dokładnie to samo.
Nie rozumiem też tych co uważają, że się na kupnie nowego samochodu traci. Co się traci? Pieniądze? Dziwne podejście. Pieniądze się zarabia a potem wydaje na dowolne bardziej czy mniej niezbędne do życia rzeczy w tym na zakup nowego samochodu.
W skrócie: zarobiłem, zdecydowałem, kupiłem, używam. Koniec kropka.
Ale żeby była pełna jasność. Coś co dla mnie jest dziwnym podejściem dla kogoś innego może być normalne i mnie nic do tego, że Ktoś woli wydawać swoje pieniądze na samochody używane jeśli tak woli czy uważa, że wtedy mniej traci. Jego pieniądze, jego wybór, jego decyzja.
Obserwuj wątek
Edytor zaawansowany
    • dodekanezowiec Re: Utrata wartości samochodu 29.09.19, 18:43
      Mało tego- niech znany nam troll wejdzie na jakies forum turystyczne o rejsach za 10.000 euro i pieprzy że to strata pieniędzy i lepiej palcem po mapie za darmo podróżować bądź obejrzeć filmy na Youtube. Na takim normalnym forum po pierwsze by zapytali - to po co jest na tym forum skoro szkoda mu pieniędzy na hobby, a gdyby darl dalej jape to zbanowali by to I tyle.
      • kanna13 Re: Utrata wartości samochodu 29.09.19, 19:58
        Nie pisałem do nikogo personalnie, ale trywializując to i tak wszystko sprowadza się do pieniędzy, które wydajemy na preferowane przez każdego hobby (jak powyżej) czy na inne wydatki, które w oczach kogoś innego są nie są warte ich wydania.
        Ale jak już wspomniałeś naszego ulubieńca to niech jeździ czym chce i niech wydaje pieniądze na co chce ale niech przestanie wciskać każdemu, że jego sposób patrzenia na życie, na wydawanie pieniędzy jest najlepszy i każdy powinien go naśladować.
        • bimota Re: Utrata wartości samochodu 29.09.19, 22:44
          NO ALE JESLI KTOS NP. PIEPRZY O OCHRONIE SRODOWISKA, A CO CHWILE KUPUJE NOWE AUTO, TO CHYBA COS NIE TAK... ONI SIE WRECZ CHELPIA TYM, ZE MAJA NOWE, CZYLI WG NICH EKOLOGICZNE AUTO...

--
          NAJLEPSZY KODEKS DROGOWY
      • yasiaq Re: Utrata wartości samochodu 30.09.19, 13:21
        Ja akurat znam takich blacharzy u których samochody zazwyczaj sprowadzone z USA zyskują na wartości...ZAWSZE.. Jedne 15% ale niektóre pewnie ponad 100% Klienci są raczej stali , kupują sporo aut za oceanem skoro zarobek jest właściwie pewny i wystarcza na skromne życie.. Ale inni zamożni klienci są oczywiście przyzwyczajeni do utraty wartości co jest całkowicie naturalne, ktoś musi napędzac tą machinę..Gdybym był bogaty też wydałbym parę baniek na fajne fury i utratą wartości bym się nie przejmował nic a nic..
    • bigzaganiacz Re: Utrata wartości samochodu 30.09.19, 16:58
      i każdy przedmiot użytkowy kupiony jako nowy z czasem traci na wartości mimo tego, że

nie nie kazdy
      buty kupione w sklepie moga za dzwiami sklepu byc 5x drozsze

Nie rozumiem też tych co uważają, że się na kupnie nowego samochodu traci. Co się traci?

pieniadze

ziwne podejście. Pieniądze się zarabia a potem wydaje na dowolne bardziej czy mniej niezbędne do życia rzeczy w tym na zakup nowego samochodu.

jak sie wydaje wszystko co sie zarabia to jest sie zwyklym dziadem

Jego pieniądze, jego wybór, jego decyzja.

dokladnie , lubie moje pieniadze i od roku i 6 miesiecy jezdze samochodem za 400 e , ktory moge sprzedac za 200 od reki na zlom , dwa litry oleju na dolewki i calosciowy koszt uzytkowania zamyka sie w 250 e , gdybym kupil nowego kosztowalo by mnie to 5-10 k e w zaleznosci od samochodu , widze dziesiatki lepszych zastosowan 5 k euro niz pojedzenie rok srednim samochodem
      • gzesiolek Re: Utrata wartości samochodu 30.09.19, 17:25
        Zwykłe sklepowe buty?
        A krótkie serie składanych ręcznie aut, prestiżowych marek też zyskują po wyjeździe ale rozmawiamy o zwykłych przedmiotach użytkowych...

Masz swój budżet na daną użyteczność... Jak ktoś ma budżet 500 EUR to wydaje 500 EUR, jak ktoś ma 50000 EUR to wydaje 50000 EUR... I tylko ten któremu może brakować bo wyda wszystko co zarabia będzie liczył czy straci na tym 30, 60 czy 90% po paru latach...

A na inne dziesiątki zastosowań masz inny budżet na te inne rzeczy przeznaczony...
        • bigzaganiacz Re: Utrata wartości samochodu 30.09.19, 17:44
          Zwykłe sklepowe buty?

no

A krótkie serie składanych ręcznie aut, prestiżowych marek też zyskują po wyjeździe ale rozmawiamy o zwykłych przedmiotach użytkowych...

no mowimy o zwyklych przedmiotach

aną użyteczność... Jak ktoś ma budżet 500 EUR to wydaje 500 EUR, jak ktoś ma 50000 EUR to wydaje 50000 EUR...

nie ma przymusu wywalenia sie z kasy do konca, na wschodzie jest inne podejscie , HEHE nie stac cie hehe
          popatrz sobie czym przez lata jezdzil bezos , (teraz ma juz pare furek)

I tylko ten któremu może brakować bo wyda wszystko co zarabia będzie liczył czy straci na tym 30, 60 czy 90% po paru latach...

nie , zamoznosc nie bierze sie z wypierdalania kasy na lewo i prawo tylko liczenia i nie tylko ten ktoremu bedzie brakowac , ale ten ktory mysli

wartosc uzytkowa serwisowanego samochodu 3 letniego a nowego jest bardzo podobna a cena rozna
          roznica cenowa wynika lwasnie z
          nie chce problemow ma gwarancje
          chce sie pokazac
          stac mnie
          chce nowy

• kanna13 Re: Utrata wartości samochodu 30.09.19, 17:50
        Po pierwsze nigdzie nie napisałem, że się wydaje wszystko co się zarabia.
        Po drugie dalej uważam, że nic się nie traci na kupnie nowego samochodu bo się zyskuje nowy samochód.
        Po trzecie zgadzam się z podejściem bo również kupiłem samochód za X złotych zamiast za 2X złotych bo widzę dziesiątki innych lepszych zastosowań dla X złotych niż kupno lepszego nowego samochodu.
        • bigzaganiacz Re: Utrata wartości samochodu 30.09.19, 18:05
          Po drugie dalej uważam, że nic się nie traci na kupnie nowego samochodu bo się zyskuje nowy samochód.

zalezy od finansowania, od czasu ile chcesz ten samochod trzymac jesli dugo 8-10 lat to straty nie ma
          jak rok to jest zajebista strata wyrazona w pieniadzach czy strata pokrywa twoje pragnienie nowego samochodu to sprawa indywidualna ale strata jest
          • misiaczek1281 Re: Utrata wartości samochodu 30.09.19, 20:41
            bigzaganiacz napisał(a):

> Po drugie dalej uważam, że nic się nie traci na kupnie nowego samochodu bo się
            > zyskuje nowy samochód.
            o naiwności dodaj mi skrzydeł a odfrunę niczym ptak :) kupując nowy samochód za 100 000 zł płacisz samego vatu 23 000 zł. Kupując używany za 50 000zł płacisz vatu tylko 11500 zł. a VAT to nie jest samochód - to podatek :) 11500 zł oszczędzasz na samym podatku kupując używane....na utracie wartości oszczędzasz ok. 30 000 zł:) razem 41500:)
            > zalezy od finansowania, od czasu ile chcesz ten samochod trzymac jesli dugo 8-1
            > 0 lat to straty nie ma
            > jak rok to jest zajebista strata wyrazona w pieniadzach czy strata pokrywa twoj
            > e pragnienie nowego samochodu to sprawa indywidualna ale strata jest

od pragnienia posiadania nowego samochodu większe jest u mnie pragnienie posiadania większych pieniędzy :) samochód to tylko rzecz, liczy się stan a nie wiek:)
      • trypel Re: Utrata wartości samochodu 30.09.19, 22:18
        Co to znaczy ze lubisz pieniądze?
        Tak jak kotka?
        Czy tak jak schabowego?
        Zabierzesz je ze sobą do trumny czy przetransferujemy na tamten świat?

Ja tam wole podejście z Hrabala: jak chcesz żeby tysiące przychodziły do ciebie drzwiami to musisz setki wyrzucać przez okno.

--
        Kobieto! Nigdy nie stawaj pomiędzy twoim mężczyzną, a jego kolegami. Pamiętaj, że on nie zastąpi swoich kolegów masturbacją. Ale ciebie tak.
          • dodekanezowiec Re: Utrata wartości samochodu 01.10.19, 00:15
            No to Misiak powinien się udzielać na forum Pieniądze. Albo skoro woli rzekomo Kenie to niech na forum Kenia wypisuje. Bądź na forum Kenia niech pisze że taniej jest palcem po mapie bo nie tracisz nic. A wyjazd to strata bo się jest np tylko 2 tygodnie
        • bigzaganiacz Re: Utrata wartości samochodu 01.10.19, 02:07
          Kotow nie lubie schabowego nie jem

od momentu jak zaczolem prace wiedzialem ze to nie dla mnie i moim celem jest nie pracowac

Z mojego przykladu, wywalone piec tysiecy w piach (rocznie) ewentualnie dla fajnego samopoczucia przez dwa miesiace
          vs nie wywalone przy delikatnym inwestowaniu powinno w 8 lat sie podwoic i powinno dac 10k a to juz daje na luzie pozyc rok w tajlandii

Postawa zapierdalam wydaje zapierdalam wiecej wiecej wydaje to nie dla mnie

A jak wszystko dobrze pojdzie to ja sie bede smial a ty grzecznie pojdziesz do roboty tyrac na kolejna fajna furke i setki wywalane przez okno
          • trypel Re: Utrata wartości samochodu 01.10.19, 05:48
            Ale ja lubię swoją prace. A jak nie lubię to zmieniam. I nie wyobrażam sobie nie pracować.
            Wiec cały czas tyram i sie śmieje.
            A jak mam mniej to wydaje mniej ale nigdy nie potrafiłem lubić pieniędzy. Bo to takie kompletnie bezosobowe cos jest.
            Wole lubić cos co pozostawia pozytywne emocje i cos co sie pamięta.

--
            Kobieto! Nigdy nie stawaj pomiędzy twoim mężczyzną, a jego kolegami. Pamiętaj, że on nie zastąpi swoich kolegów masturbacją. Ale ciebie tak.
              • trypel Re: Utrata wartości samochodu 01.10.19, 11:38
                A ja próbowałem sobie ostatnio wyobrazić co będę robił na emeryturze. I się przeraziłem bo zajmę sobie aktywnie pare msc na rzeczy które na mnie czekają a potem dostanę pierdolca z nudów.
                Mam to po matce. Ona tez na emeryturze musiała sobie znaleźć zajęcie bo świrowała.
                A ja teraz jestem w Rumunii, dwa tyg temu byłem w Hiszpanii, w tym roku jeszcze tydzień w Uk, w Maroku, poznaje ludzi, kulturę,

--
              • loyezoo Re: Utrata wartości samochodu 01.10.19, 12:29
                Może nie wiesz, że czyjeś hobby i/lub spełnianie marzeń, jest pracą. Czyli de facto nie pracuje, bo np.pływam na windsurfingu, na całym świecie ale przy okazji mam z tego pieniądze. Ja czasami jeżdżę po stare zabytkowe auta czy " youngtimery " Jest to pasja,a z niej kasa.Nie widzę w tym jako takiej pracy.Więc gdzie tracę te życie?

--
                Life is too short to drive boring cars
                • bigzaganiacz Re: Utrata wartości samochodu 01.10.19, 12:48
                  wiem ale nie pisze o tobie tylko o sobie
                  cos tam sobie dorobic na boku na hobby to co innego niz zarabianie na zycie codzienne , tez mam hobby i tez zarabiam i tez nie uwazam tego za prace tylko bardzo duza przyjemnosc ale to se moge robic po splaceniu haty wyksztalceniu dziecka jak ju znie bede musial placic co miesiac rachunkow
                  • loyezoo Re: Utrata wartości samochodu 01.10.19, 14:00
                    Ale ja nie dorabiam. Ogólnie to co robię w życiu, jest moją pasją i hobby.Zarabiam od lat tak na życie:)
                    "Wybierz sobie zawód, który lubisz, a całe życie nie będziesz musiał pracować"
                    Konfucjusz
                    U mnie trochę bardziej "Rób to co kochasz, a nigdy nie będziesz musiał pracować "

--
                    Life is too short to drive boring cars
                    • bigzaganiacz Re: Utrata wartości samochodu 01.10.19, 20:50
                      No to gratulacje

"Wybierz sobie zawód, który lubisz, a całe życie nie będziesz musiał pracować"

Zalaruje cohelo czy jak mu tam

U mnie trochę bardziej "Rób to co kochasz, a nigdy nie będziesz musiał pracować

No i poeknie ale sa zobowiazania kredyty ja jeszcze musze poczekac
    • liczbynieklamia Re: Utrata wartości samochodu 01.10.19, 07:23
      > Nie rozumiem dlaczego dotyczy tylko samochodów.
      Przyczyn jest wiele, ale najważniejsze są dwie:
      1. Samochody na liście dużych wydatków mają numer 2, jednak nieruchomości mające na niej numer 1 raczej nie tracą na wartości, a jeśli już - robią to dużo wolniej.
      2. Samochody po wielu latach wciąż mają stosunkowo dużą wartość, więc sprzedaż używanego jest warta zachodu (bo 10-letni samochód jest wart 10000zł, a 10-letni telewizor 100zł)

Z punktu widzenia finansowego szybkość utraty wartości jest równie ważnym, a często ważniejszym parametrem dotyczącym kosztów eksploatacyjnych, co zużycie paliwa. Zużycie paliwa też masz gdzieś przy zakupie?
      • trypel Re: Utrata wartości samochodu 01.10.19, 08:06
        Ja mam. Kompletnie. Przy przebiegach rzędu 15 tys rocznie to czy auto pali 7 czy 12 nie ma większego znaczenia jeśli jeździ się nim lepiej, fajniej.

--
        • liczbynieklamia Re: Utrata wartości samochodu 01.10.19, 11:03
          > czy auto pali 7 czy 12 nie ma większego znaczenia jeśli jeździ się nim lepiej, fajniej.
          Nie mylmy pojęć - jesteś w stanie dopłacić 4 tysiące złotych rocznie, żeby jeździć "lepiej i fajniej" czy też mając dwa równie fajne auta w tej samej cenie nie będzie miało znaczenia, czy będziesz jeździł 4 tysiące złotych rocznie taniej czy nie?
          • trypel Re: Utrata wartości samochodu 01.10.19, 11:34
            To drugie
            300 miesięcznie nie determinuje wyboru auta.
            Czyli jak widzę dwa fajne auta to podejmując decyzje nie patrzę na spalanie
            M

--
          • kanna13 Re: Utrata wartości samochodu 01.10.19, 12:47
            A ile mniej ten diesel średnio mniej pali?
            1-2 litry nie ma znaczenia w normalnym użytkowaniu czyli przebieg 10-15 tys. w skali roku
            A czy przypadkiem samochód z dieslem nie jest droższy?
            To są generalnie niuanse
            • trypel Re: Utrata wartości samochodu 01.10.19, 13:27
              Dokładnie tak
              Jeszcze 5 lat temu założyłem lpg do Subaru. Bo zamiast 13 L benzyny było 15 L gazu. Ale wkurzające koło zapasowe w bagażniku, pamiętanie o stacjach, w końcu jak żona jechała w trasę to i tak na benzynie bo trzeba by było specjalnie szukać stacji i zjeżdżać z s8. A na końcu i tak sprzedaliśmy żeby kupić następna zabawkę
              Tłumacze to samo rodzicom - w ich przypadku patrzenie ile co pali jak się robi 500 km na msc jest w ogóle bez sensu
              Diesle , gaz maja sens jak autem zarabiasz i robisz prawdziwe km.

--
              • kanna13 Re: Utrata wartości samochodu 02.10.19, 12:09
                Na cholerę ta cała motywacja z zakupem jak rzeczywistość jest inna i można sobie chcieć.
                Poprzednio miałem diesla i specjalnie taniości nie zauważyłem.
                W mieści palił 7-8 litrów, na trasie podobnie, w zimie zanim się nagrzał to się kończyło jazdę.
                Do tego pamiętanie o turbinie, żeby się olej rozgrzał i temu podobne cyrki.

Może jak ktoś jest dostawcą chrupek i czy innym komiwojażerem i robi wielkie przebiegi to diesel pozwala coś tam uszczknąć na kosztach paliwa.
                Ale to w tej dyskusji sprawa drugorzędna choć przy decyzji o zakupie nowego samochodu jednak warta jakiegoś tam rozważenia
          • tbernard Re: Utrata wartości samochodu 01.10.19, 19:07
            liczbynieklamia napisał:

> Stąd kompletny brak zainteresowania silnikami wysokoprężnymi, a o przeróbkach n
            > a LPG nikt nawet nie słyszał...

No i tutaj to przywaliłeś ironią. Silniki wysokoprężne jako ropniaki cieszą się olbrzymim zainteresowaniem, a o przeróbkach na LPG sporo osób słyszało i niektórzy w to zainwestowali.
            • kanna13 Re: Utrata wartości samochodu 01.10.19, 20:32
              Z tym zainteresowaniem dieslem to niekoniecznie taka dobra inwestycja jak już usilnie do pieniędzy wracamy i próbujemy liczyć koszty paliwa.

Ikona samochodu kompaktowego Golf VII - bieda wersja Trendline

1,0 TSI 115KM - 79290 pln spalanie deklarowane 5,6 l/100
              1,6 TDI 115 KM - 91090 pln spalanie deklarowane 5,0l/100

Benzyna teraz kosztuje chyba z 5 złotych za litr, olej napędowy podobnie.

To daje różnicę w eksploatacji na 100 km na poziomie 3 słownie TRZY złote, nawet niech ten benzyniak spali nie 5,6 a 6,6 l/100 to daje różnice 8 złotych.

Różnica w cenie zakupu wynosi 11800. To po jakim czasie zaczynamy oszczędzać na eksploatacji diesla? I gdzie tu interes?
              • misiaczek1281 Re: Utrata wartości samochodu 03.10.19, 15:54
                kanna13 napisał:
                > 1,0 TSI 115KM - 79290 pln spalanie deklarowane 5,6 l/100
                > 1,6 TDI 115 KM - 91090 pln spalanie deklarowane 5,0l/100
                >
                > Benzyna teraz kosztuje chyba z 5 złotych za litr, olej napędowy podobnie.
                >
                > To daje różnicę w eksploatacji na 100 km na poziomie 3 słownie TRZY złote, naw
                > et niech ten benzyniak spali nie 5,6 a 6,6 l/100 to daje różnice 8 złotych.
                >
                > Różnica w cenie zakupu wynosi 11800. To po jakim czasie zaczynamy oszczędzać na
                > eksploatacji diesla? I gdzie tu interes?

interes w tym że 1,6 TDI ma 300% dłuższą żywotność niż 1,0 TSI ….450 000 km do 150 000 km:) a propo interesu: najlepiej kup używane z LPG taniej od nowego o 40 000 zł i spalisz 7 l LPG po 2 zł = 14zł/100km a TSI spali 7 litrów benzyny po 5 zł = 35zł/100km:) i gdzie tu interes?:)
                • kanna13 Re: Utrata wartości samochodu 04.10.19, 09:02
                  Tu się rozmawia o nowych samochodach a nie o jakiś używanych struclach do tego przerobionych na gaz więc i przebiegi ponad 100-150 tys. nikogo nie interesują bo przy tym przebiegu zmienia się samochód na nowy.
                  Podobnie jak Twoje wyliczenia na nikim wrażenia nie robią a wtrącanie się z nimi do każdego tematu jest już nawet nie nudne a żałosne.
                  • misiaczek1281 Re: Utrata wartości samochodu 04.10.19, 16:21
                    kanna13 napisał:

> Tu się rozmawia o nowych samochodach a nie o jakiś używanych struclach do tego
                    > przerobionych na gaz więc i przebiegi ponad 100-150 tys. nikogo nie interesują
                    > bo przy tym przebiegu zmienia się samochód na nowy.
                    > Podobnie jak Twoje wyliczenia na nikim wrażenia nie robią a wtrącanie się z nim
                    > i do każdego tematu jest już nawet nie nudne a żałosne.

jak ktoś lubi kasę wyrzucać w błoto to niech sobie wymienia nawet co miesiąc samochód na nowy i co 10 000 km....po co wymieniać olej lub naprawiać skoro można wymienić samochód na nowy gdy się zepsuje po roku?:) i niech kupuje benzynę nawet po 8 zł skoro gaz niedobry:) to żaden strucel tylko auto w dobrym stanie:) dawniej produkowali pancerne dobrej jakości auta a teraz robią nowe strucle 5-8 lat i do wyrzucenia

• czashka88 Re: Utrata wartości samochodu 02.10.19, 21:35
      no ja bym nie kupiła nowego samochodu skoro niemal nowy (bo np. 2-4 letni) mogę kupić o wiele taniej w salonie Carolina Toyota Włochy. Tak zresztą zrobiłam :) a zaoszczędzone pieniądze wydałam na inne przyjemnosci
        • bigzaganiacz Re: Utrata wartości samochodu 04.10.19, 12:00
          ź że snu zimowego. Auto będące nowością i od pierwszego właściciela z 40-50 tys.przebiegu model aktualnie produkowany po 3 latach traci jakieś 30 proc. A ty się vpierdaczasz z teoriam

moze w polsce gdzie spzedaz nowch samochodow jest mala a wiekkszosc kupowana przez firmy dla komiwojazerow

wazna jest tez cena wyjsciowa dacia straci mniej procentowo niz e class , na zachodzie latwo znalezc 3-4 latki z przebiegiem 20 , 30 tysiecy , bo sporo ludzi kupuje dla siebie , finasowanie sie konczy i biora nastepny
              • dodekanezowiec Re: Utrata wartości samochodu 04.10.19, 14:02
                Kiedyś to porównywalem. Auta w Polsce są nieco tańsze przy porównywalnym wyposażeniu egzemplarza. Na przyklad renault 15.900 euro i 59.900 PLN przy kursie 4,20 jakos wychofzilo. Choc moze tam rabaty od cen katalogowych wyzsze. Ale to temat na osobną dyskusję gdzie zwykle większość powie że wszędzie dobrze gdzie nas nie ma jednak o konkrety się nie pokusi.
                • yasiaq Re: Utrata wartości samochodu 04.10.19, 14:27
                  renault to zupełnie inna matematyka..Znajomy kupił królową lawet ale jak twierdził juz "wolną od wad" tzn z końca produkcji , benzynową, serwisowaną salon Polska za 8k..Przejeździł przez rok 12 tys km jednoczesnie podwajając wartość auta..I teraz gdyby wszyscy kupowali tylko takie francuskie cacka pracę w warsztatach znalazł by dodatkowy milion osób..Do tego wpływy z podatków, nieokiełznany front robót dla ogromnej wielotysięcznej floty holowników..ehh rozmarzyłem się..
                  • misiaczek1281 Re: Utrata wartości samochodu 04.10.19, 16:26
                    kanna13 napisał:

> Golf Sportsvan Tredndline 1,0 tsi 115 KM wersja standardowa
                    > Konfiguracja identyczna, z tego co widzę, patrząc w konfiguratorze niemieckim i
                    > polskim odpowiednio:
                    > 23 235 EUR
                    > 84 900 PLN

a w necie Golf 2012 rok pancerny sinik 2.0 TDI 140 KM full wypas z ESP klimą automatic:
                    33 000 zł. 50 000 zł taniej i mocny silnik 140KM który przejedzie pół miliona km a nie silniczek o pojemności kartonika po mleku który po 150-200 000km idzie na złom :) szkoda przepłacać
                    • klemens1 Re: Utrata wartości samochodu 05.10.19, 13:22
                      misiaczek1281 napisała:

> a w necie Golf 2012 rok pancerny sinik 2.0 TDI 140 KM full wypas z ESP klimą au
                      > tomatic:
                      > 33 000 zł. 50 000 zł taniej i mocny silnik 140KM który przejedzie pół miliona
                      > km a nie silniczek o pojemności kartonika po mleku który po 150-200 000km idzie
                      > na złom :) szkoda przepłacać

140 KM to nie ta wersja, co się rozpierdalała szybciej niż benzyniaki?
                      • misiaczek1281 Re: Utrata wartości samochodu 05.10.19, 13:55
                        klemens1 napisał:

> misiaczek1281 napisała:
                        >
                        > > a w necie Golf 2012 rok pancerny sinik 2.0 TDI 140 KM full wypas z ESP kl
                        > imą au
                        > > tomatic:
                        > > 33 000 zł. 50 000 zł taniej i mocny silnik 140KM który przejedzie pół mi
                        > liona
                        > > km a nie silniczek o pojemności kartonika po mleku który po 150-200 000km
                        > idzie
                        > > na złom :) szkoda przepłacać
                        >
                        > 140 KM to nie ta wersja, co się rozpierdalała szybciej niż benzyniaki?

po 2008 to juz poprawiona CR
                        • klemens1 Re: Utrata wartości samochodu 05.10.19, 18:19
                          misiaczek1281 napisała:

> > 140 KM to nie ta wersja, co się rozpierdalała szybciej niż benzyniaki?
                          >
                          > po 2008 to juz poprawiona CR

I masz pewność, że taka używka będzie bezproblemowa?
                          Zwłaszcza że kupując z rabatem masz taką utratę wartości jak przy 4-latku.

• misiaczek1281 Re: Utrata wartości samochodu 05.10.19, 23:42
                            klemens1 napisał:

> misiaczek1281 napisała:
                            >
                            > > > 140 KM to nie ta wersja, co się rozpierdalała szybciej niż benzynia
                            > ki?
                            > >
                            > > po 2008 to juz poprawiona CR
                            >
                            > I masz pewność, że taka używka będzie bezproblemowa?
                            > Zwłaszcza że kupując z rabatem masz taką utratę wartości jak przy 4-latku.
                            >

w którym salonie dają rabat 50%?:)
                              • misiaczek1281 Re: Utrata wartości samochodu 06.10.19, 11:56
                                dodekanezowiec napisał:

> Trollu - czasem bywa tak iż nowy 77, 6latek 44, 12-latek 11. Skoncz z tymi usmi
                                > eszkami ciociowatymi.

a ty skończ z docinkami lalusiowatymi że troll :)
                                Jak zatem wytłumaczysz tak dużą utratę wartości w pierwszych 3-4 latach sięgającą aż 40-50% podczas gdy stopień zużycia 3-4 latka to zaledwie 15-20%?
                                Odpowiedź jest prosta: w salonie zapłaciłeś frycowe - marża salonu, producenta ,podatek...a po 4 latach kosmicznie zawyżona cena salonowa powraca do realnej rynkowej:)….wiem że prawda boli....życie....a wyzywanie od trolli zachowaj dla kolegów z podwórka:)
                                • kanna13 Re: Utrata wartości samochodu 06.10.19, 12:23
                                  Ale co tu tłumaczyć. Tak działa rynek i takie spadki są notowane w pierwszych latach.
                                  Aż z ciekawości policzyłem, że mój stracił w 3 lata 31%.
                                  I jakoś zupełnie nie to nie rusza. Ot życie.

• klemens1 Re: Utrata wartości samochodu 06.10.19, 14:27
                                  misiaczek1281 napisała:

> Jak zatem wytłumaczysz tak dużą utratę wartości w pierwszych 3-4 latach sięgają
                                  > cą aż 40-50% podczas gdy stopień zużycia 3-4 latka to zaledwie 15-20%?

Piszesz, debilu, o cenach katalogowych.
                                  Gdy się kupuje z rabatem, wtedy utrata wartości nowego i 4-latka przez 4 lata jest taka sama.

• misiaczek1281 Re: Utrata wartości samochodu 06.10.19, 16:57
                                      dodekanezowiec napisał:

> A rabaty są dla grup zawodowych przedsiębiorców itp.itd. Więc trzeba podjąć jak
                                      > ąś aktywność życiowa poza forum auto moto żeby sobie rabat wywalczyć.

rabat to fikcja....chwyt marketingowy … kosmiczna cena katalogowa zostaje odrobinę obniżona i już gościu się cieszy i kupuje szczęśliwy bo myśli że robi interes życia hehe :)
                                      • klemens1 Re: Utrata wartości samochodu 06.10.19, 20:28
                                        misiaczek1281 napisała:

> dodekanezowiec napisał:
                                        >
                                        > > A rabaty są dla grup zawodowych przedsiębiorców itp.itd. Więc trzeba podj
                                        > ąć jak
                                        > > ąś aktywność życiowa poza forum auto moto żeby sobie rabat wywalczyć.
                                        >
                                        > rabat to fikcja....chwyt marketingowy …

Ale przez tę fikcję i chwyt marketingowy nowy traci w 4 lata tyle, co 4-latek.

> kosmiczna cena katalogowa zostaje odrobinę obniżona i już gościu się cieszy i kupuje szczęśliwy bo myśli że robi inter
                                        > es życia hehe :)

A debil twojego pokroju kupuje 4-latka i się cieszy, że nie przepłacił za nowy, który traciłby na wartości tyle samo, hehe
                                    • klemens1 Re: Utrata wartości samochodu 06.10.19, 20:27
                                      dodekanezowiec napisał:

> A rabaty są dla grup zawodowych przedsiębiorców itp.itd. Więc trzeba podjąć jak
                                      > ąś aktywność życiowa poza forum auto moto żeby sobie rabat wywalczyć.

Ja dostałem rabat 18% tak po prostu.
                            • klemens1 Re: Utrata wartości samochodu 06.10.19, 10:29
                              misiaczek1281 napisała:

> > I masz pewność, że taka używka będzie bezproblemowa?
                              > > Zwłaszcza że kupując z rabatem masz taką utratę wartości jak przy 4-latku
                              > .
                              > >
                              >
                              > w którym salonie dają rabat 50%?:)

A to 4-latek traci 50%? Odróżniasz utratę wartości 4-latka od utraty wartości nowego bez rabatów?
                              Naucz się czasami rozumieć, co czytasz - bo debil by już zrozumiał.
                • misiaczek1281 Re: Utrata wartości samochodu 06.10.19, 17:00
                  dodekanezowiec napisał:

> Kiedyś to porównywalem. Auta w Polsce są nieco tańsze przy porównywalnym wyposa
                  > żeniu egzemplarza. Na przyklad renault 15.900 euro i 59.900 PLN przy kursie 4,2
                  > 0 jakos wychofzilo. Choc moze tam rabaty od cen katalogowych wyzsze. Ale to te
                  > mat na osobną dyskusję gdzie zwykle większość powie że wszędzie dobrze gdzie na
                  > s nie ma jednak o konkrety się nie pokusi.

skoro u nas zarobki są 4 razy niższe to auta powinny być 4 razy tańsze a jednak ceny są podobne:)
                    • misiaczek1281 Re: Utrata wartości samochodu 06.10.19, 18:27
                      dodekanezowiec napisał:

> I dlatego widzisz, tak po ludzku, bez zadziornosci i dogryzania- tu jest ten bó
                      > l o drogie waluty... Niestety nie przeskoczysz tego że towar jest liczony w eur
                      > o.

tu nie chodzi o drogie euro i kurs...po prostu jesteśmy zaściankiem Europy niby w tej samej Unii ale jednak gospodarczo w innej z innymi zarobkami a z tymi samymi cenami co na zachodzie :) Taka Unia B :)
      • misiaczek1281 Re: Utrata wartości samochodu 06.10.19, 17:25
        toreon napisał:

> Przykład który tu pewnie nie padł - aparaty słuchowe.
        > Dla niewtajemniczonych - dobrej klasy aparaty to wydatek min. 20k PLN.
        > I teraz pytanie-zagadka: czy i za ile można kupić używane?

Dziś wszystko można kupić używane...nawet odzież za 5 zł sztuka bluzke i to w dobrym stanie w ciuchlandzie :)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się