Dodaj do ulubionych

Lexus NX hybrid spalanie

04.10.19, 21:20
3000 km Wrocław Monachium Jesolo Werona Garda Norymberga Świnoujście

Średnia z komp 6,7, średnia rzeczywista 6,9
Poszczególne odcinki:
autobahny po płaskim tempomat 140 spalanie 7,1
Austria ograniczenia szybkości 6,3
Włochy 6,7
Brennero przejeżdżane w piątek po południu luz bez korków, remonty i zaciachy się skończyły, powrót sobota po południu też bez korków.
Zgrzyty tylko na ringu Monachium i wracając na ringu Berlina (duże prace przy wiaduktach w okolicach Schoenefeldu)
Paliwo najtańsze w Niemczech alr poza autostradą - róznica 35 centów na litrze. Uwaga na paliwo E10 jest tańsze a sporo producentów ich nie poleca.
Trasa bezstresowa, podróż przyjemna, mimo że kocham Włochy to jak wiadomo po Niemczech jeździ się lepiej - 6pasów, pobocza, lepsze oznakowanie. Tylko kawa gorsza, za to więcej 😁

--
YCDSOYA
Obserwuj wątek
Edytor zaawansowany
    • qqbek Re: Lexus NX hybrid spalanie 05.10.19, 00:18
      Pomisiaczkuję, ale aż się prosisz o to:
      Golfem bym pobił.
      Mam też więcej miejsca w środku, pomimo 30 cm krótszej budy :)
      Komfort na trasie przy podobnym rozstawie osi też porównywalny.

Tak w ogóle to mnie zaczyna zastanawiać moja wcześniejsza fascynacja SUV-ami.
      Owszem - jeździ się zajefajnie, zwłaszcza tak wielkim klockiem jak E53, ale nie przekłada się to ani na ilość miejsca w środku, ani też na komfort dłuższych podróży. Za to zawsze ma przełożenie na spalanie na długich trasach.
      Przy prawie 4,7m długości ten NX to przerost formy nad treścią, moja X5, choć ledwie 2 cm dłuższa, miała 16 cm większy rozstaw osi. Mój Golf ma większy rozstaw osi... mój 30cm krótszy od NX-a Golf!

--
      Jestem Lubelakiem, to podobno nieuleczalne. Może dlatego, że nikt się z tego leczyć nie chce.
      • qqbek Re: Lexus NX hybrid spalanie 05.10.19, 00:29
        Sprawdziłem - Toi-Toi pozycjonuje NX-a jako "crossover segmentu D".
        Kurwa, jaki to jest segment "D", jak większy rozstaw osi miało w tym segmencie moje malutkie E36... 30 lat temu, a obecnie produkowane Mondeo ma 15 cm więcej (niż moja "trójka", bo od NX-a dzieli je prawie 20 centymetrów)?

--
        Jestem Lubelakiem, to podobno nieuleczalne. Może dlatego, że nikt się z tego leczyć nie chce.
      • trypel Re: Lexus NX hybrid spalanie 05.10.19, 09:23
        Przecież jeep już kiedyś napisał ze jakby miał drugi raz wybierać to normalnego nx a nie hybrydę
        Hybrydy sprawdzają sie wszędzie poza autostrada.
        Nawet w tiguanie na tempomacie przy 150 ustawionych we Wrocławiu jak dojeżdżam do Łodzi i wyłączam to mam 7.2-7.5 w zależności od wiatru.
        A auto mi sie podoba.
        I jednak wolałbym od golfa.

--
        Kobieto! Nigdy nie stawaj pomiędzy twoim mężczyzną, a jego kolegami. Pamiętaj, że on nie zastąpi swoich kolegów masturbacją. Ale ciebie tak.
        • qqbek Re: Lexus NX hybrid spalanie 05.10.19, 14:04
          Ale Tiguan jest wielkości mojego Golfa, a NX ciaśniejszy w środku. O to chodzi.
          Gdybym mógł wybierać pomiędzy Golfem a Tiguanem też wolałbym Tiguana :)

Za to przy NX-ie bym się mocno zastanowił, czy ma to sens.

--
          • trypel Re: Lexus NX hybrid spalanie 05.10.19, 14:27
            Przy dwójce dzieci w tym jednym wozkowym masz racje
            Ale jak już zostało jedno i to w wieku szkolnym to te potrzeby przestrzeni schodzą na dalszy plan
            A jeep to już raczej tylko wnuki ma
            Wsiądź sobie do mini i zobaczysz co to brak miejsca :)

--
            Kobieto! Nigdy nie stawaj pomiędzy twoim mężczyzną, a jego kolegami. Pamiętaj, że on nie zastąpi swoich kolegów masturbacją. Ale ciebie tak.
          • gzesiolek Re: Lexus NX hybrid spalanie 06.10.19, 11:46
            VW wg testów i liczb zawsze mają lotnisko w środku ale później nie potrafiłem znaleźć tego lotniska jak wsiadłem do środka. Tiguan jest tego przykładem. Dla mnie jakiejś większej różnicy w stosunku do NX czy RAV4 nie ma... O Twoim Golfie się nie wypowiem bo nie brałem pod uwagę jeśli chodzi następne auto. A co do pozycjonowania jako klasy średniej to przecież robią tak wszystkie marki. Rav4 CRV Tiguan czy Cx5 itd jest konkurencją dla klasy średniej A nie kompaktów...
            • trypel Re: Lexus NX hybrid spalanie 06.10.19, 16:31
              Dla mnie w porównaniu do corolli, bmw3, talismana w tiguanie mam o wiele więcej miejsca. Ale moze wynika to tez z tego ze w tamtych autach nie mogłem ustawić fotela tak jak potrzebuje, najwyżej, i pionowo oparcie. Przy takim ustawieniu przy moich 177 cm z tylu jest tyle miejsca ze syn nie sięga do stolika i musi siedzieć za pasażerem.
              Ale np w dodgu zony jest podobna ilośc miejsca.

--
      • klemens1 Re: Lexus NX hybrid spalanie 05.10.19, 10:10
        SUV to dużo blachy i duże wymiar na zewnątrz, a ciasnota wewnątrz. Musi tak być, żeby się nie przewrócił - rozstaw kół jest tu istotny.
        Ale widzę, że powoli doroślejesz i zaczynasz patrzeć na to, co naprawdę istotne.
        • qqbek Re: Lexus NX hybrid spalanie 05.10.19, 14:12
          Ja lubię SUV-y, ale NX jest absurdalnym przykładem tej mody.
          Rozstaw osi jak w kompakcie, miejsca od siedzenia do dachu mniej o 10 cm niż u mnie w "dużym Golfie". Bagażnik też podobny... a 30 cm dłuższa "buda".
          Do tego ten "zwis niemęski przedni" - cały METR "nochala" z przodu. I to ma być pojazd pseudoterenowy? To przecież pod bardziej stromy podjazd nie podjedzie!

--
      • misiaczek1281 Re: Lexus NX hybrid spalanie 08.10.19, 19:24
        qqbek napisał:

> Pomisiaczkuję, ale aż się prosisz o to:
        > Golfem bym pobił.
        > Mam też więcej miejsca w środku, pomimo 30 cm krótszej budy :)
        > Komfort na trasie przy podobnym rozstawie osi też porównywalny.
        >
        > Tak w ogóle to mnie zaczyna zastanawiać moja wcześniejsza fascynacja SUV-ami.
        > Owszem - jeździ się zajefajnie, zwłaszcza tak wielkim klockiem jak E53, ale nie
        > przekłada się to ani na ilość miejsca w środku, ani też na komfort dłuższych p
        > odróży. Za to zawsze ma przełożenie na spalanie na długich trasach.
        > Przy prawie 4,7m długości ten NX to przerost formy nad treścią, moja X5, choć l
        > edwie 2 cm dłuższa, miała 16 cm większy rozstaw osi. Mój Golf ma większy rozsta
        > w osi... mój 30cm krótszy od NX-a Golf!
        >
        Poqubusiuję - wywołałeś wilka znaczy misia z lasu ;-)
        1. Co byś pobił Golfem? najwyżej rekord popularności bo są ich miliony, król wsi Gólf TDI, nuda aż się rzygać chce:)
        a ja bym pobił Lexusa i Golfa w zawodach na oszczędną jazdę - 6,5 l LPG to 13 zł na setkę:)
        2. Porównywanie Golfa do Lexusa to jakbyś porównywał wiejską furmankę z obornikiem i bolid Formuły 1 ;-) Komfort w Golfie? po pierwsze w SUVie jest wyższa pozycja za kierownicą , inne opony, zawieszenie inna buda wszystko inne, jadąc SUV-em patrzysz na gościa w Golfie z góry i to jest powód dla którego ludzie kupują SUVY:)
        3. Porównywanie starego klocka z poprzedniej epoki BMW E-coś tam które generuje ogromne koszty ,pali jak smok do nowego oszczędnego SUVA zakrawa na żart;-) Nowy SUV ma nowoczesne systemy bezpieczeństwa, asystent pasa ruchu,asysten hamowania który zahamuje za kierowcę gdy ten się zagapi, masę czujników ostrzegających przed zaśnięciem,kamery….a w starym BMW to jedynie mogłeś se kupić na bazarze kamerkę i zamontować na szybie rejestrator jazdy za 2 stówki :)

• galtomone Re: Lexus NX hybrid spalanie 05.10.19, 08:17
      Hmmmm...

Moj w cyklu mieszanym spala miedzy 15-16l gazu co w przeliczeniu na benzyne daje okolice 5,5 - 6l benzyny.
      Bez ukladu hybrydowego...

To jestem bardziej eko.

--
      Pozdrawiam,
      galtom

"Speed has never killed anyone, suddenly becoming stationary - that's what gets you." - Jeremy Clarkson
        • galtomone Re: Lexus NX hybrid spalanie 05.10.19, 09:17
          40 - 150/160 , napisałem że w cyklu mieszanym... Trochę miasta, trochę trasy.

Samo miasto to spalanie 16-18

Samą trasą, jak jadę tak do 120 to i poniżej 15 można zejść.
          Przy bardzo spokojnej jeździe - ale to nudne - wychodzi nawet poniżej 14l

--
          Pozdrawiam,
          galtom

"Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac?" - George Carlin
          • yasiaq Re: Lexus NX hybrid spalanie 05.10.19, 09:43
            W moim odczuciu b. oszczędny. Mam jako 2gi pojazd CRV z 2.0 rok 2004 to po mieście wychodzi 17l LPG(ale trasa zazwyczaj 3km w korku) albo przy spokojnej jeździe w trasie tzn do 130tu 12l LPG . Z fajnych rzeczy to brak jakiejkolwiek awarii (nawet spalonej żaróweczki nie było ) na przestrzeni półtora roku i ok 22 tys km..jedyna wada,że wypada czasem posprzatać i zmienic olej
            • galtomone Re: Lexus NX hybrid spalanie 07.10.19, 08:09
              Generalnie nie jest zle.
              Dlatego zamiast rozgladac sie za mlodszym nastepca wydalem ponad 2k na konserwacje i mam gdzies.

Jezdzi, nie pusje sie, pali znosnie, ma nie najorsze wyposazenie jak na tak stare auto.... wiec pomimo, ze toche sie znudzil, zlewam to i jezdze.

--
              Pozdrawiam,
              galtom

"If everything seems under control, you're not going fast enough." - Mario Andretti
              • trypel Re: Lexus NX hybrid spalanie 07.10.19, 13:33
                Co konserwowales za 2000?
                Ja tez zrobiłem konserwacje podwozia w dodgu i zapłaciłem 700.

--
                  • galtomone Re: Lexus NX hybrid spalanie 07.10.19, 14:23
                    Cale podwozie, drzwi, maska, klapy.
                    Operacja na tydzien i jesli ma byc dobrze zrobione to nie ma szans, zeby to mniej kosztowalo.

700 zl to ucieranie dupy szklem niestety.

Rozebrali caly dol, pol zawieszenia, wydech, wszystkie oslony, nadkola, itd...

Potem dokladne mycie...
                    Potem dokladne czyszeczenie z budu, rdzy, nalotow - mechaniczne i reczne.
                    Potem jakis srodek do neutralizacji rdzy.
                    Potem cala warstwa epoksydu czy czegos.
                    Na koniec dopiero to czarne - konserwacja.

Kolesie robia od lat 4x4 - budija, remontuja, rozbieraja, przerabiaja... wiec chyba wiedza co i jak.

Jak sie orientowalem to bylo pare propozycji na ok 700 zl... mycie + napsikanie srodkiem konserwujacym.

Cala reszta - w trybie jak wyzej to 2-3k, kumpel mechanik, mowi, ze sam tak by wlansie robil i za mniej by takiej roboty palcem nie dotknal, bo jest przy tym sporo pracy.

Mam nadzieje, ze bedzie dobrze...

--
                    Pozdrawiam,
                    galtom

"Speed has never killed anyone, suddenly becoming stationary - that's what gets you." - Jeremy Clarkson
                    • trypel Re: Lexus NX hybrid spalanie 07.10.19, 14:28
                      U mnie było mycie, odtłuszczanie i jakiś dwuskładnikowy gumopodobny środek, ale rdzy nie było żadnej wiec traktowałem to raczej jako barierę na sol w zimie. Żona nie chce się pozbywać dodgea niestety :( wiec trzeba założyć jeszcze ze 2 lata jazdy

--
                      • galtomone Re: Lexus NX hybrid spalanie 08.10.19, 08:24
                        No to przy takiej konserwacji mogles tyle zaplacic.
                        U mnie bylo juz troche nalotow - auto ma 16 lat wiec trudno, zeby nie bylo - wiec trzeba to bylo zrobic w troche bardziej zaawansowany sposob ;-)

--
                        Pozdrawiam,
                        galtom

"Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac?" - George Carlin
      • qqbek Re: Lexus NX hybrid spalanie 05.10.19, 11:56
        Mi X5 paliło "ile weszło" 😂
        Nie mniej jednak najczęściej niż 23-24 litry LPG w mieście i 17-18 w trasie.
        "Rekordy" to niecałe 14 przy bardzo "krajoznawczej" wycieczce w Bieszczady i pełen bak (63 litry netto) na 185 kilometrów 😎

Golf średnia dlugookresowa 6,4 (ale ostatnio samo miasto właściwie). Na gładkiej wojewódzkiej z gęstymi ograniczeniami do 70 zszedł poniżej 3,8 na 100.

--
        • galtomone Re: Lexus NX hybrid spalanie 07.10.19, 08:11
          Moj tez moze w miescie spalic wiecej.. ale na co dzien nie jezdze od swiatel do swiatel w trypie 100%/100% - pierwszy ruszam, pierwszy dojezdzam do kolejnych...

Na dluzsza mete to meczace :-) a w czasie przejazdy 3-5 km nie zmienia niczego.
          Do tego mam wrazenie, z ejak sie tak jezdzi to inni patrza na czlowieka jak na idiote :-)

--
          Pozdrawiam,
          galtom

• misiaczek1281 Re: Lexus NX hybrid spalanie 08.10.19, 20:17
          qqbek napisał:

> Golf średnia dlugookresowa 6,4 (ale ostatnio samo miasto właściwie). Na gładkie
          > j wojewódzkiej z gęstymi ograniczeniami do 70 zszedł poniżej 3,8 na 100.
          >

mój rekord to 6,5 l LPG :)
          Ps. a DPF się nie zapycha? :) turbo, dwumasę + wtryski po 1400 zł sztuka x 4 liczyłeś ? :-)
          • galtomone Re: Lexus NX hybrid spalanie 07.10.19, 14:25
            To jasne... Przeciez napisalem ile gazu spala - jak przeliczysz na koszt benzyny to wychodzi koszt (teoretyczny) jazdy na Pb.

gdybym jedzil na Pb, to 12l te silniki pala standardowo, to konsturkacja jeszcze z czasow starej Camry 192KM z lat +/- 90 tych....

--
            Pozdrawiam,
            galtom

"When agriculture and industry came along people could increasingly rely on the skills of others for survival, and new "niches for imbeciles" were opened up. You could survive and pass your unremarkable genes to next generation [...]"
          • samspade Re: Lexus NX hybrid spalanie 07.10.19, 14:27
            Wiem. Ale niezmiernie dziwię się tym porównaniom. W jakim celu są stosowane.
            Mogę powiedzieć że gdybym miał gaz to mój samochód spalał by w cyklu mieszanym 3,5 litra. Nie rozumiem po co tak liczyć. Dla poprawy humoru?
            • galtomone Re: Lexus NX hybrid spalanie 08.10.19, 08:29
              samspade napisał:

> Wiem. Ale niezmiernie dziwię się tym porównaniom. W jakim celu są stosowane.
              > Mogę powiedzieć że gdybym miał gaz to mój samochód spalał by w cyklu mieszanym
              > 3,5 litra. Nie rozumiem po co tak liczyć. Dla poprawy humoru?

Z prostej przyczyny.
              Jesli czasem rozwaza sie zmiane auta to i liczy sie ile bedzie kosztowac uzytkowanie.
              A ze co do LPG to w nowyszych autach spory klopot... no to jest to dosc wazne.

Poza tym dla czesci z nas istotny jest koszt przejechania 100 km oraz na jaki kompropmis musimy sie tu zdecydowac.

No to ja wole koszt na poziomie 6-7l benzyny w zamian za stare auto, ale z dosc spora moca, automatem i stalym 4x4.

+ alternatywy wsrod beznynowych (bez LPG - nie wiele aut juz na montaz LPG pozwala z uwagi na wtrysk), ktore beda palic +/-6-7l sa malo ciekawe...
              Pozostaje diesel a i tu bez rewelacji.

--
              Pozdrawiam,
              galtom

"When agriculture and industry came along people could increasingly rely on the skills of others for survival, and new "niches for imbeciles" were opened up. You could survive and pass your unremarkable genes to next generation [...]"
                • galtomone Re: Lexus NX hybrid spalanie 08.10.19, 09:32
                  No u mnie przez 4 lata to naprawy kosztowaly miedzy 1200 - a 1500 zł.
                  łącznik stabilizatora i takie pierdoly w okolicy 300-500 zl i dwie sondy lambda po 500 za sztuke.

Reszta to typowe rzeczy serwisowe - oleje, klocki, itd.. wiec nie wliczam ich do napraw.

--
                  Pozdrawiam,
                  galtom

"If everything seems under control, you're not going fast enough." - Mario Andretti
              • gzesiolek Re: Lexus NX hybrid spalanie 08.10.19, 10:43
                Ale wiesz, że dedykowana instalacja LPG z wtryskiem w fazie ciekłej to ok 10tys PLN co przy cenie nowego auta to zwykle ułamek... I wtedy masz auto nowe ekonomiczne i palące tanie paliwo...
                U mnie w Maździe są tacy co w 2,5 mają średnie spalanie na poziomie 9l LPG, czyli 4l benzyny.
                Co daje oszczędność 20PLN na 100km i instalacja zwraca się po 50000km.

Ale sam nie potrzebuje, bo u mnie to 3-4lata jazdy...
    • tbernard Re: Lexus NX hybrid spalanie 05.10.19, 11:42
      Hybrydowość w teście, gdzie są robione tak długie trasy wnosi tyle co informacja o kolorze pojazdu.
      Hybrydami oczywiście da się robić takie trasy, ale niczym szczególnym pod względem spalania wtedy nie odróżniają się od normalnych spaliniaków. Ich niszą, gdzie pokazują dopiero swą zaletę, to jazda w miastach, gdzie z powodu świateł i natężenia ruchu często trzeba zwalniać, zatrzymywać się i ponownie ruszać.
      Sens zakupu i używania takiego pojazdu jest wtedy, gdy znacznie większy odsetek przebiegu jest w warunkach miejskich.
      • trypel Re: Lexus NX hybrid spalanie 05.10.19, 11:59
        Nie tylko
        Trasy ale poza autostradami tez.
        Czyli 90-110 w trasie. Gorki. Zabudowany i poza. Hybryda tez wtedy ma więcej zalet niż wad.

--

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się