Dodaj do ulubionych

Jeszcze z tą cholerna utrata wartości

08.10.19, 21:14
Czy jeśli się kupilo za np.48 tys.nowy, w ubezpieczeniu PZU po 4 latach stoi wartość 34 z gwarancją braku utraty wartości przez cały rok to czy gdyby np.wqrviony forumowicz zniszczył totalnie to auto np.100 x strzelil z bazuki , spalił i utopil a PZU wypłaciło sume ubezpieczenia to zagadka - ile straciło auto? I tu dylemat - kupić nowe podobne za 50 żeby za 4 lata sprzedać za 33 czy trzymać to warte jakieś 33 żeby za 4 lata sprzedać osmiolatka za 17?
Obserwuj wątek
Edytor zaawansowany
    • dodekanezowiec Re: Jeszcze z tą cholerna utrata wartości 08.10.19, 21:19
      I jeszcze jedno- misiaczek zarzuca ból doopy że nowe dużo straciło. Nie, bool doopy polega na tym że za 4letnie wołają 2/3 nowego i sprzedadzą za prawie tyle bo takich aut jest mało. Chodzi np.o azjatyckie lub auta modne czyli crossovery. Poza tym w ostatniej dyskusji i misiaczek i klemens patrzyli tylko znjednej perspektywy - auta grupy VAG których np.jest dużo na rynku które faktycznie mają duże rabaty od cen katalogowych i to miesza w pewnym sensie w statystykach itp.
    • hukers Re: Jeszcze z tą cholerna utrata wartości 11.10.19, 01:40
      dodekanezowiec napisał:

> Czy jeśli się kupilo za np.48 tys.nowy, w ubezpieczeniu PZU po 4 latach stoi wa
      > rtość 34 z gwarancją braku utraty wartości przez cały rok

Miałem podobną sytuację, mianowicie ubezpieczyciel po dwóch latach użytkowania samochodu wycenił mi jego wartość na wyższą niz cena jego zakupu, też z gwarancją braku utraty wartości.
      • kanna13 Re: Jeszcze z tą cholerna utrata wartości 11.10.19, 08:33
        To nic dziwnego bo FU wycenia wg. jakiś wskaźników zużycia i obniżenia wartości od ceny nowego samochodu wynikającej z cenników dealera. Więc gdy wartość zakupu nowego odbiega dużo w dół to tak jest.
        W mnie w momencie zakupu AC na drugi rok wartość rocznego auta wpisana na polisie była większa niż cena z faktury. I też z GSU czy bez miany wartości przez cały drugi rok.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się