Dodaj do ulubionych

Najważniejsze, żeby nie głosować na PiS

11.10.19, 18:19
Jak już naprawdę macie opory przed głosowaniem na Konfederację, to chociaż powstrzymajcie czerwoną hołotę z PiS przed dalszą dewastacją polskiej gospodarki, głosując na kogokolwiek innego, żeby te kanalie nie mogły samodzielnie rządzić i robić sobie komunistycznego folwarku z Polski. Z góry dzięki.

PS: Obejrzałem sobie fragment konwencji PiS i nie muszę sprostować - to nie jest NSDAP 2.0. Gorzej - to jest PZPR 2.0.
Obserwuj wątek
    • galtomone Re: Najważniejsze, żeby nie głosować na PiS 11.10.19, 18:25
      Szybko sie zorientowales. :-)
      Przeciez Jarek, choc walczyl z PRL, dokladnie chce ten model powielic. Jedna partia, wszystko w jednych rekach, kto nie znami jest wrogiem.

Toz to kropka w kropke to co bylo.

--
      Pozdrawiam,
      galtom

"When agriculture and industry came along people could increasingly rely on the skills of others for survival, and new "niches for imbeciles" were opened up. You could survive and pass your unremarkable genes to next generation [...]"
    • jestklawo Re: Najważniejsze, żeby nie głosować na PiS 11.10.19, 19:32
      > Jak już naprawdę macie opory przed głosowaniem na Konfederację

opory? IMHO to jedyna opcja w razie ewentualnej wizyty w lokalu wyborczym.
      BTW, czytając tytuł wątku, odniosłem wrażenie, że namawiasz do głosowania na PO i masz mnie za karpia, który chce żeby Boże Narodzenie było co miesiąc ;)
      • misiaczek1281 Re: Najważniejsze, żeby nie głosować na PiS 11.10.19, 19:46
        a ja nie rozumiem takiego podejścia żeby głosować przeciwko komuś a nie za kimś....myślę że to wynika z braku pomysłu, z chęci leczenia kompleksów , potrzeby by komuś dokopać, coś zburzyć a nie coś zbudować...takie to trochę anarchistyczne bezideowe i pretensjonalne....nie udało mi się w życiu więc zrobię komuś na złość by poczuć się lepiej że komuś też się nie udało....gdy ktoś się dorobił to mu życzę żeby mu krowa zdechła bo ma więcej krów niż ja zamiast samemu założyć hodowlę krów i zarabiać
      • qqbek Re: Najważniejsze, żeby nie głosować na PiS 11.10.19, 23:42
        Wtedy powinien nakreślić po trzy krzyżyki na każdej z kart głosowania (przy kandydatach PiS do Sejmu i do Senatu z osobna). Jeżeli chodzi o wychowanie obywatelskie to i tak winien być jego podpis (te trzy krzyżyki).

--
        Jestem Lubelakiem, to podobno nieuleczalne. Może dlatego, że nikt się z tego leczyć nie chce.
    • tbernard Re: Najważniejsze, żeby nie głosować na PiS 12.10.19, 10:49
      Wszyscy którzy pchali i pchają się do rządzenia to złodzieje, aferzyści i oszuści. Ci tylko mniej przykładają się aby to robić w krawacie i czystych rękawiczkach. Wybór mamy mniej więcej taki: kogo wybierasz aby Cię zamordował, czy elegancko wyglądającego esesmana, czy obdartego kacapa.
    • sandrita Re: Najważniejsze, żeby nie głosować na PiS 12.10.19, 17:18
      Mieszkanie Plus pomaga i będzie pomagać wielu Polakom, którzy mają problem z zakupem mieszkania na kredyt. A takie osoby to aż 40% społeczeństwa. Mieszkanie plus to również ważny krok w przywracaniu budownictwa czynszowego, bo w 2009 roku zlikwidowano Krajowy Fundusz Mieszkaniowy. Teraz inwestycje ruszają pełną parą i na różnym etapie realizacji jest prawie 60 tys. mieszkań. A najemcy otrzymują dopłaty czynszowe, więc nie można mówić, że nic się nie wydarzyło.
      • schweppes1 Re: Najważniejsze, żeby nie głosować na PiS 12.10.19, 18:02
        Czyli powrót do (tfu!) komunizmu (na pohybel!) i rozszerzanie patologii. Spójrz na przedwojenne kamienice w niegdyś prestiżowych lokalizacjach. PRL zrobił z nich czynszówki i zostały zasiedlone przez patologię, robiąc z nich dzielnice latających noży. Dopłacanie ludziom do mieszkań jest w każdym wypadku szkodliwe.
      • samspade Re: Najważniejsze, żeby nie głosować na PiS 12.10.19, 19:34
        sandrita napisał(a):

> Mieszkanie Plus pomaga

Nie pomaga ponieważ nie istnieje.

>i będzie pomagać wielu Polakom

Nie będzie ponieważ nie będzie działać.

>Którzy mają problem z zakupem mieszkania na kredyt.

Piszesz wbrew propagandzie. Zyjemy w krainie mlekiem i miodem płynącą.

• misiaczek1281 Re: Najważniejsze, żeby nie głosować na PiS 12.10.19, 19:52
          samspade napisał:

> sandrita napisał(a):
          >
          > > Mieszkanie Plus pomaga
          >
          > Nie pomaga ponieważ nie istnieje.
          >
          > >i będzie pomagać wielu Polakom
          >
          > Nie będzie ponieważ nie będzie działać.
          >
          > >Którzy mają problem z zakupem mieszkania na kredyt.
          >
          > Piszesz wbrew propagandzie. Zyjemy w krainie mlekiem i miodem płynącą.
          >

Zgodnie z liberalną wizją świata zamiast liczyć na socjal od państwa lepiej wziąć kredyt we franku na 50 lat i dać zarobić bankom :)

• misiaczek1281 Re: Najważniejsze, żeby nie głosować na PiS 12.10.19, 21:30
              samspade napisał:

> misiaczek1281 napisała:
              >
              > > Zgodnie z liberalną wizją świata zamiast liczyć na socjal od państwa
              >
              > Twoja wizja świata wiele mówi. Cholerny nierób liczący na pieniądze innych.

bogacze chytrzy że aż nic nikomu nie chcą dać bo myślą że wszyscy są bogaczami albo nierobami....krzywa wizja świata w główce
                • misiaczek1281 Re: Najważniejsze, żeby nie głosować na PiS 12.10.19, 23:14
                  samspade napisał:

>
                  > > bogacze
                  >
                  > To też wiele mówi o tobie jeżeli piszesz do mnie bogacz.
                  > Mimo ze nie jestem bogaty staram się pomagać. W miarę możliwości.
                  > Ale nie liczę na socjal. Liczenie na socjal jest żałosne.

nie piszę o Tobie bogacz. Pisałem w liczbie mnogiej jako o zjawisku społecznym.
                  Fajnie że pomagasz. Liczenie na socjal nie jest żałosne. Żałosne jest ocenianie ludzi z góry , że skoro biorą socjal to są nieudacznikami. A wcale nie zawsze tak jest. Wielu ludzi liczy na socjal nie dlatego że nie ma pracy, ale dlatego by zapewnić lepsze warunki zycia rodzinie. Żałosne to jest wrzucanie wszystkich do jednego worka i patrzenie na nich z góry.
                  • qqbek Re: Najważniejsze, żeby nie głosować na PiS 12.10.19, 23:24
                    Misiu - w jednym się z tobą zgodzę - prezes banku udający ubogiego i twierdzący, że tylko dzięki socjalowi może posłać rodzinę na wakacje to żałosne, biedna osoba biorąca socjal to nic śmiesznego, nie uważam też, by osoby mniej zaradne musiały od razu być nieudacznikami.

Ale 500+ bierze też moja stryjeczna siostra, z mocno pięciocyfrowymi miesięcznymi dochodami (ja, żeby wyciągnąć ledwie dychę, muszę się jak koń na planie westernu orobić, ona ma luźno 4-5 razy tyle). Kasa, którą mi wyszarpują (bo przecież łatwiej opodatkować dodatkowo drobnych przedsiębiorców, a nie międzynarodowe koncerny) idzie nie tylko do biednych rodzin z socjalnych mieszkań na ulicy Grygowej w Lublinie, ale do okazałych mieszkań w kamienicach przy Krakowskim Przedmieściu czy Chmielnej w Warszawie.

--
                    Jestem Lubelakiem, to podobno nieuleczalne. Może dlatego, że nikt się z tego leczyć nie chce.
                    • misiaczek1281 Re: Najważniejsze, żeby nie głosować na PiS 12.10.19, 23:31
                      qqbek napisał:

> Misiu - w jednym się z tobą zgodzę - prezes banku udający ubogiego i twierdzący
                      > , że tylko dzięki socjalowi może posłać rodzinę na wakacje to żałosne, biedna o
                      > soba biorąca socjal to nic śmiesznego, nie uważam też, by osoby mniej zaradne m
                      > usiały od razu być nieudacznikami.
                      >
                      > Ale 500+ bierze też moja stryjeczna siostra, z mocno pięciocyfrowymi miesięczny
                      > mi dochodami (ja, żeby wyciągnąć ledwie dychę, muszę się jak koń na planie west
                      > ernu orobić, ona ma luźno 4-5 razy tyle). Kasa, którą mi wyszarpują (bo przecie
                      > ż łatwiej opodatkować dodatkowo drobnych przedsiębiorców, a nie międzynarodowe
                      > koncerny) idzie nie tylko do biednych rodzin z socjalnych mieszkań na ulicy Gry
                      > gowej w Lublinie, ale do okazałych mieszkań w kamienicach przy Krakowskim Przed
                      > mieściu czy Chmielnej w Warszawie.
                      >

zgodzę się z Tobą. Dlatego powinny być jakieś progi dochodowe dla biorących 500plus. Ale ogólnie lepiej że jest niż gdy tego nie było wcale … a dycha to nie jest mało...wielu ludzi marzy by na etacie dostać piątkę a nawet czwórkę (np. urzędnicy niższego szczebla, nauczyciele) ale nie ma takiej możliwości i od wielu lat ma tyle samo czyli 2-3 a ty masz dychę i marudzisz....
                      • qqbek Re: Najważniejsze, żeby nie głosować na PiS 12.10.19, 23:39
                        Na dychę to ja sobie muszę żyły wypruć i po nocach nie spać :)

Tobie też nikt nie broni zmienić pracy i zarabiać trochę lepiej.
                        Weź kredyt, idź na studia...
                        Mam znajomego, tak tępy jak i ty. Pracuje w PwC, bo tam cenią błyskotliwych kretynów z cudzymi pomysłami na naprawianie świata, a jednocześnie lubią włazidupców. Zamiast kadzić obecnej władzy spróbuj kariery w korpo. Zamiast wazeliniarstwa pod adresem obecnie rządzących trochę włażenia w dupę kierownictwu, zamiast przekreślania durnymi wyborami losu całego pokolenia Polaków kilka drobnych świństw w odniesieniu do kolegów z pracy... naprawdę uważam, że byś się w takim chlewie odnalazł. Spróbuj.

--
                  • samspade Re: Najważniejsze, żeby nie głosować na PiS 12.10.19, 23:31
                    misiaczek1281 napisała:

> Liczenie na socjal nie jest żałosne.

Jest żałosne.

> Żałosne jest ocenianie ludzi z góry , że skoro biorą socjal to są nieudacznikami.

To też jest żałosne.

> Wielu ludzi liczy na socjal nie dlatego że nie ma pracy, ale dlatego by zapewnić lepsze warunki zycia rodzinie.

Przecież sam pisałeś jak jest super. Nie ma bezrobocia itp.
                    Niech zmienią pracę na lepszą
          • sandrita Re: Najważniejsze, żeby nie głosować na PiS 13.10.19, 09:09
            misiaczek1281 napisała:

> samspade napisał:
            >
            > > sandrita napisał(a):
            > >
            > > > Mieszkanie Plus pomaga
            > >
            > > Nie pomaga ponieważ nie istnieje.
            > >
            > > >i będzie pomagać wielu Polakom
            > >
            > > Nie będzie ponieważ nie będzie działać.
            > >
            > > >Którzy mają problem z zakupem mieszkania na kredyt.
            > >
            > > Piszesz wbrew propagandzie. Zyjemy w krainie mlekiem i miodem płynącą.

Nie istnieje? A ta Pani i jej łzy szczęścia też nie istnieją www.fakt.pl/pieniadze/gdy-dowiedzialam-sie-ze-dostalam-mieszkanie-plus-po-prostu-tanczylam-ze-szczescia/vjxpct2? ??? Patrzę realnie na sytuacje na rynku mieszkaniowym, jest jeszcze wiele do zrobienia i dlatego trzeba kibicować temu projektowi jakim jest Mieszkanie plus
        • sandrita Re: Najważniejsze, żeby nie głosować na PiS 13.10.19, 09:02
          Nie istnieje? A ta Pani i jej łzy szczęścia też nie istnieją www.fakt.pl/pieniadze/gdy-dowiedzialam-sie-ze-dostalam-mieszkanie-plus-po-prostu-tanczylam-ze-szczescia/vjxpct2? ??? Patrzę realnie na sytuacje na rynku mieszkaniowym, jest jeszcze wiele do zrobienia i dlatego trzeba kibicować temu projektowi jakim jest Mieszkanie plus
            • misiaczek1281 Re: Najważniejsze, żeby nie głosować na PiS 13.10.19, 15:12
              samspade napisał:

> sandrita napisał(a):
              >
              > > Nie istnieje?
              >
              > Nie istnieje.
              >
              > > i dlatego trzeba kibicować temu projektowi jakim jest Mieszkanie plus
              >
              > Kibicować nierealnym założeniom? Ok. Mogę kibicować.
              > Chciałbym żeby spadły ceny nieruchomości.

chciałbyś żeby twój dom stracił na wartości? serio? bo ja nie !
              • samspade Re: Najważniejsze, żeby nie głosować na PiS 14.10.19, 08:42
                misiaczek1281 napisała:

> chciałbyś żeby twój dom stracił na wartości? serio? bo ja nie !

Chciałbym żeby nieruchomości potaniały. Co ci da wyższa wartość twojej budy?
                Dla mnie może tanieć. I tak nie planuję sprzedawać natomiast z chęcią bym kupił kawałek ziemi. Więc niech tanieją.
                • qqbek Re: Najważniejsze, żeby nie głosować na PiS 14.10.19, 12:49
                  Ja mam kawałek ziemi i zastanawiam się, czy się budować (bo mi obecne mieszkanie przestało odpowiadać odkąd pojawił się młody), czy wracać do mieszkania w bloku (tylko bym kupił coś w ścisłym śródmieściu tym razem)?
                  Co do cen ziemi to istna paranoja. Coś co jeszcze 9-10 lat temu kosztowało 80-100, teraz kosztuje 200-250. Chociaż może w twoich stronach trochę taniej. U mnie "w cywilizacji" nie sposób kupić działki budowlanej poniżej 300, no może 200-220 jak celujesz w "peryferia cywilizacji".

--
                    • qqbek Re: Najważniejsze, żeby nie głosować na PiS 14.10.19, 14:13
                      Ja mam 14a zdecydowanie "w cywilizacji", z dobrą szkołą z basenem i trzema liniami komunikacji miejskiej pod nosem.
                      Zastanawiam się tylko, czy fundować sobie mordęgę budowy, a córce gorycz rozstania z towarzystwem z jej klasy (działkę mam po drugiej stronie miasta, więc dowożenie jej do starej szkoły nie wchodzi w rachubę).
                      Z drugiej stronie po podziale na dwie po 7a poszłyby "na pniu" i miałbym za to 2/3 100-metrowego mieszkania w śródmieściu.

A ceny mieszkań i ziemi są tak kosmiczne, bo ludzie boją się, że to wszystko pierdolnie. Ktokolwiek z moich kolegów i znajomych jest choć trochę lepiej sytuowany, to ładuje kasę w nieruchomości, z przeświadczeniem, że "i tak się zwróci, a ryzyko trzymania kasy jest większe". Mój sąsiad z przeciwka kupił 30a do spółki z kolegą z pracy i budują na nich właśnie 4 domy na sprzedaż. Choć wykończeniówkę zamierza robić na kredyt (stać go było na ziemię i stan surowy), to na jeden ma już kupca (a na razie to przysłowiowa "dziura w ziemi" jest - ma zezwolenie i zamierza w marcu ruszać z pracami).

--
                        • misiaczek1281 Re: Najważniejsze, żeby nie głosować na PiS 14.10.19, 15:28
                          Ja nie wyobrażam sobie mieszkania w bloku. To masochizm. O 5 rano sąsiad za ścianą wstaje do roboty i wszystko słychać, jak chrapie, dźwięk budzika, sra i spuszcza wodę w kiblu i woda leje się w rurach, o pijackich imprezach z muzyką w tle, szczekaniu psa i darciu gumiora podczas awantur nie wspomnę. Jeśli masz swoją działkę to buduj póki ceny materiałów budowlanych i robocizna ekip budowlanych nie pójdą w górę...komfort życia w swoim domu gdzie masz ogród , psa, kawałek przestrzeni życiowej bez porównania z tym czymś w bloku gdzie człek żyje jak ściśnięty królik w klatce na 50 m2:)
                          • schweppes1 Re: Najważniejsze, żeby nie głosować na PiS 14.10.19, 17:30
                            Piszesz o wielkiej płycie i to chyba w jakiejś patusowej dzielnicy. Ja w nowym budownictwie czasami się zastanawiam się, czy ktoś obok mnie w ogóle mieszka. Trzeba mieć bardzo dobry słuch, żeby usłyszeć odkurzacz sąsiada. Kwestia jakości wykonania bloku. Komuchy jak wszystko od zawsze robiły chujowo, stąd wielka płyta to akustyczny dramat.

Jak dom, to wyłącznie w konkretnej, w pełni rozwiniętej lokalizacji, z dostępnym ciepłem systemowym z ciepłowni i ogarniętym sąsiedztwem. Taki dom kosztuje zwykle >1M. No i wykupiony pakiet usług sprzątających i ogrodniczych, żeby nie musieć wykonywać otępiających prac gospodarczych.

Ty pewnie mieszkasz w tym domu na jakiejś prowincji, stąd twoje zacofanie, zaciemnienie, otępienie i ogólnie taka wioskowa głupota.
                              • schweppes1 Re: Najważniejsze, żeby nie głosować na PiS 14.10.19, 18:07
                                Bo ma być miejska cywilizacja, a nie jakieś osadnictwo. Mogę ewentualnie przeboleć ogrzewanie gazowe, ale jakoś wszystkie lokalizacje które mnie interesują mają doprowadzoną sieć ciepłowniczą. Dlatego raczej kupno domu i porządny remont pod siebie, niż budowa, bo w dobrych lokalizacjach już praktycznie nie ma wolnych parceli. W dodatku ja jestem bardzo wygodnym człowiekiem. Chyba nie znam wygodniejszego ode mnie. Więc dom to dopiero dla rodziny z dziećmi i zarobkami pozwalającymi na dobrą lokalizację i full serwis. Żadnych wiosek czy kompromisów w pizdu pod miastem. Dzieci mają mieć blisko do porządnych szkół i nie mają cierpieć towarzysko, bo do każdego daleko.
                              • schweppes1 Re: Najważniejsze, żeby nie głosować na PiS 14.10.19, 18:25
                                Przez ogarnięte mam na myśli ciężko pracujące, a nie siedzące na 500+ i głosujące na PiS. Oni nawet nie mają kiedy hałasować, bo ich po prostu tu często nie ma. A 1/3 bloku to biura, bo jest DOBRA lokalizacja. Cena za metr raczej nieosiągalna dla wyborców PiS, czyli tzw. pięćsetplusów, czyli patoli.
                          • samspade Re: Najważniejsze, żeby nie głosować na PiS 14.10.19, 18:23
                            misiaczek1281 napisała:

> Ja nie wyobrażam sobie mieszkania w bloku. To masochizm. O 5 rano sąsiad za ści
                            > aną wstaje do roboty i wszystko słychać, jak chrapie, dźwięk budzika, sra i spu
                            > szcza wodę w kiblu i woda leje się w rurach, o pijackich imprezach z muzyką w t
                            > le, szczekaniu psa i darciu gumiora podczas awantur nie wspomnę..

Wiele to mówi o tobie i twoich sąsiadach.
                          • only_the_godfather Re: Najważniejsze, żeby nie głosować na PiS 14.10.19, 18:32
                            misiaczek1281 napisała:

> Ja nie wyobrażam sobie mieszkania w bloku. To masochizm. O 5 rano sąsiad za ści
                            > aną wstaje do roboty i wszystko słychać, jak chrapie, dźwięk budzika, sra i spu
                            > szcza wodę w kiblu i woda leje się w rurach, o pijackich imprezach z muzyką w t
                            > le, szczekaniu psa i darciu gumiora podczas awantur nie wspomnę. Jeśli masz swo
                            > ją działkę to buduj póki ceny materiałów budowlanych i robocizna ekip budowlany
                            > ch nie pójdą w górę...komfort życia w swoim domu gdzie masz ogród , psa, kawałe
                            > k przestrzeni życiowej bez porównania z tym czymś w bloku gdzie człek żyje jak
                            > ściśnięty królik w klatce na 50 m2:)
                            Chyba nigdy nie mieszkałeś w bloku. Mieszkałem w takim z cegły, teraz mieszkam w wielkiej płycie i nie mam takich "atrakcji" jak Ty. Gdyby nie to, że sąsiadkę z góry widziałem jak wchodziłem do klatki to nawet bym nie wiedział, że jest w domu. Jak studenci z mieszkania z boku robią imprezę to ledwo ich słychać. Można tak wymieniać dalej, więc znowu misiak pieprzysz jak potłuczony.
                            • misiaczek1281 Re: Najważniejsze, żeby nie głosować na PiS 14.10.19, 19:17
                              only_the_godfather napisał:

> > le, szczekaniu psa i darciu gumiora podczas awantur nie wspomnę. Jeśli ma
                              > sz swo
                              > > ją działkę to buduj póki ceny materiałów budowlanych i robocizna ekip bud
                              > owlany
                              > > ch nie pójdą w górę...komfort życia w swoim domu gdzie masz ogród , psa,
                              > kawałe
                              > > k przestrzeni życiowej bez porównania z tym czymś w bloku gdzie człek żyj
                              > e jak
                              > > ściśnięty królik w klatce na 50 m2:)
                              > Chyba nigdy nie mieszkałeś w bloku. Mieszkałem w takim z cegły, teraz mieszkam
                              > w wielkiej płycie i nie mam takich "atrakcji" jak Ty. Gdyby nie to, że sąsiadkę
                              > z góry widziałem jak wchodziłem do klatki to nawet bym nie wiedział, że jest w
                              > domu. Jak studenci z mieszkania z boku robią imprezę to ledwo ich słychać. Moż
                              > na tak wymieniać dalej, więc znowu misiak pieprzysz jak potłuczony.

a na którym piętrze mieszkasz wieżowca? na 33? sorry, mam lęk wysokości ...w blokowiskach są takie atrakcje jak blokersi, osiedlowe bandy kiboli...do tego czynszu w domu nie płacę, palę ile chcę (w bloku sezon grzewczy zaczyna się od listopada) + zero zieleni, kwiatki na balkonie co najwyżej można hodować , najbardziej szkoda psa, biedak nie ma gdzie biegać gdy pan w pracy ,chyba że po pokoju w kółko , u mnie w domu biega cały dzień po ogrodzie:)
                              .
                              • misiaczek1281 Re: Najważniejsze, żeby nie głosować na PiS 14.10.19, 19:25
                                mieszkanie w bloku kojarzy mi się z ciasnotą....28 m2 to średnia powierzchni mieszkań w Polsce....to klatka dla królika:) W domu mam przestrzeń 150 m2....

www.msn.com/pl-pl/finanse/najpopularniejsze-artykuly/28-m2-tyle-wynosi-średnia-powierzchnia-mieszkania-na-obywatela-w-polsce-gorzej-tylko-w-trzech-krajach-ue/ar-AAIKEZh?ocid=spartanntp
                                • qqbek Re: Najważniejsze, żeby nie głosować na PiS 14.10.19, 19:42
                                  misiaczek1281 napisała:

> mieszkanie w bloku kojarzy mi się z ciasnotą....28 m2 to średnia powierzchni mi
                                  > eszkań w Polsce....to klatka dla królika:) W domu mam przestrzeń 150 m2....

Ty za tępy jesteś chyba, żeby prosty artykuł przeczytać.
                                  28 metrów owszem, ale na 1 osobę.
                                  Żeby było śmieszniej akurat tyle mam (112 metrów na 4 osoby) i choć jest dość ciasno, to do przeżycia jeszcze. Gorzej będzie jak mały podrośnie. Ideał, moim zdaniem, to 35 do 40 metrów na osobę - ani nie trzeba jeszcze za dużo sprzątać, ani się łokciami trącać (warunek - jak masz w domu baby to minimum jedna łazienka na dwie osoby).
                                  --
                                  • vogon.jeltz Re: Najważniejsze, żeby nie głosować na PiS 15.10.19, 10:41
                                    > Ideał, moim zdaniem, to 35 do 40 metrów na osobę - ani nie trzeba jeszcze za dużo sprzątać

Pod warunkiem, że masz kogoś do sprzątania. Nie wyobrażam sobie ogarniania porządku na 160 metrach kwadratowych, a jak masz dom, to przecież dochodzi do tego jeszcze wszystko na zewnątrz i najczęściej ogród...
                              • only_the_godfather Re: Najważniejsze, żeby nie głosować na PiS 14.10.19, 20:23
                                Po 1 nie mieszkam w wieżowcu a w 5 kondygnacyjnym bloku, na spokojnym zielonym osiedlu. Band kiboli to nawet nie ma na osiedlu które sąsiaduje z stadionem Widzewa czy ŁKS-u. Sezon grzewczy mamy od września, ba nawet instalacja nie jest opróżniania wiec włączyć można w każdej chwili. Zieleń mam na osiedlu, obok jeden duży park i dwa mniejsze. Psa też nie mam, za to kot przyzwyczaił się i dostosował tryb życia do nas, jak wychodzimy do pracy to śpi. Znowu pajacu piszesz o czymś o czym nie masz pojęcia.
                                • misiaczek1281 Re: Najważniejsze, żeby nie głosować na PiS 14.10.19, 20:59
                                  only_the_godfather napisał:

> Po 1 nie mieszkam w wieżowcu a w 5 kondygnacyjnym bloku, na spokojnym zielonym
                                  > osiedlu. Band kiboli to nawet nie ma na osiedlu które sąsiaduje z stadionem Wid
                                  > zewa czy ŁKS-u. Sezon grzewczy mamy od września, ba nawet instalacja nie jest o
                                  > próżniania wiec włączyć można w każdej chwili. Zieleń mam na osiedlu, obok jede
                                  > n duży park i dwa mniejsze. Psa też nie mam, za to kot przyzwyczaił się i dosto
                                  > sował tryb życia do nas, jak wychodzimy do pracy to śpi. Znowu pajacu piszesz o
                                  > czymś o czym nie masz pojęcia.

Ja mam swój własny ogród, działkę z drzewkami owocowymi a nie cudzy ogólnodostępny park po którym mogę spacerować wszyscy mieskańcy i okoliczne psy i koty...w moim ogrodzie jestem tylko ja, mój pies i mój kot....i moje drzewka, kwiaty które sam posadziłem,warzywka z mojego ogrodu. Coś czego nie masz w bloku. Do tego powierzchnia domu mam 150 m2 plus garaż, piwnica, i piętro + ogród i działka....a nie ciasna klatka w bloku ….Znowu nie masz pojęcia o czym piszesz. A pajaca szukaj na osiedlu
                              • samspade Re: Najważniejsze, żeby nie głosować na PiS 14.10.19, 21:42
                                misiaczek1281 napisała:

> w blokowiskach są takie atrakcje jak blokersi, osiedlowe bandy kiboli

Znów misiak wystawiasz sobie świadectwo.

> , palę ile chcę

Wiemy. Czujemy. Widzimy dym. I niewiele poza nim.

> (w bloku sezon grzewczy zaczyna się od listopada)

Może u ciebie. Ogólnie zaczyna się we wrześniu. Oraz często kaloryfery są zakręcone bo w bloku jest ciepło.
                        • vogon.jeltz Re: Najważniejsze, żeby nie głosować na PiS 15.10.19, 10:37
                          > A nie lepiej po prostu kupić używany dom, zamiast się bawić z tym budowaniem?

Rzadko bo rzadko, ale czasem muszę się z tobą zgodzić, szwepsiu. Też nie rozumiem tego pędu do budowania nowego domu czy kupowania nowego mieszkania (a ilu ludzi umoczyło w ten sposób kasę przez bankructwo developera itp.!). Każdy musi mieć NOWE, bo przecież koniecznie ma być "urządzone tak jak chce", "pod siebie". Tymczasem "pod siebie" to większość może co najwyżej robić kupę (halo nazi, jesteś tu?), bo o aranżacji przestrzeni mieszkalnej i projektowaniu wnętrz nie mają zielonego pojęcia.

Ostatnio na pomysł "budowania się" wpadł jeden z najbliższych członków mojej rodziny. Dostał działkę więc "będzie się budował". Nie wiem tylko, po jaki wór, bo ma gdzie mieszkać, a zanim skończy "się budować", będzie pewnie dobijał do pięćdziesiątki. W międzyczasie całe jego fundusze, energia i czas będą poświęcone na "budowanie się", a że przesadnie dużo tych zasobów nie ma, to na inne przyjemności życia nie zostanie mu nic.

Bardzo mi sie podoba podejście moich byłych sąsiadów z Polski. Oni otóż kupują nie tylko używane, ale wyłącznie już urządzone, takie, do których mogą się wprowadzić od razu bez zbędnego pierdolenia. W ten sposób kupili gdzieś z 6 lat temu chatę we Wrocławiu (info dla trypla: na Stabłowicach) z dwoma piętrami, garażem, basenem, sauną i wuj wie czym jeszcze za jakieś 600k czy cuś.
                          • trypel Re: Najważniejsze, żeby nie głosować na PiS 15.10.19, 12:01
                            Stablowice to obok tuż.
                            No my tez finalnie zdecydowaliśmy się na używkę z uwagi na infrastrukturę. Asfalt. Oświetlenie ulicy. Chodnik. Autobus itd
                            Ale ponieważ mam świra to uwierz ze zakładanie w typowej kostce wentylacji z rekuperacja nie było łatwe :)
                            Pewnie kolejny raz bym budował. Ale kto wie co się zdarzy

--
                            Kobieto! Nigdy nie stawaj pomiędzy twoim mężczyzną, a jego kolegami. Pamiętaj, że on nie zastąpi swoich kolegów masturbacją. Ale ciebie tak.
                            • qqbek Re: Najważniejsze, żeby nie głosować na PiS 15.10.19, 12:37
                              Ja nie mam nic przeciwko kupowaniu używanego, sęk w tym, że mam fajną działkę w bardzo fajnej okolicy (granice miasta, 3 linie MPK, pełne uzbrojenie - nie tylko wodociąg, kanalizacja i gaz, ale też światłowód od dwóch dostawców, 15 minut spacerem do szkoły, tyle samo do dużego parku - w jedną stronę i lasu - w drugą stronę).
                              Nie chcę też budować bunkra.
                              130-160 metrów plus garaż.
                              Co do kosztów - droższa jest obecnie działka w mieście, niż postawienie na niej domu. Teścia mam wykończeniowca, więc właściwie z kosztów robocizny to mam stan surowy zamknięty, resztę z teściem i szwagrem damy radę sami w weekendy (zresztą już dwa domy w rodzinie w weekendy żeśmy w tym teamie wykończyli, to skoro ja robiłem u nich za darmową siłę roboczą, to i oni u mnie porobią - tak to już w rodzinie u żony się przyjęło).
                              Druga sprawa - jak pisze trypel - adaptacja domu do własnych potrzeb to nierzadko koszt przekraczający wykończenie budowanego od zera domu. Rwanie instalacji, kucie tynków, rwanie podłóg, nowe wylewki, instalacje, tynki... to wychodzi drożej niż położenie wszystkiego "od zera".

--
                              • vogon.jeltz Re: Najważniejsze, żeby nie głosować na PiS 15.10.19, 12:48
                                > Druga sprawa - jak pisze trypel - adaptacja domu do własnych potrzeb
                                > to nierzadko koszt przekraczający wykończenie budowanego od zera domu.

Jakież trzeba mieć nietypowe potrzeby, żeby adaptacja polegała na rozpieprzeniu połowy domu i postawieniu go od nowa? Skoro wiesz - bo chyba potrafisz ocenić -, że to, co jest, ci nie pasuje do tego stopnia, że musiałbyś robić wylewki, tynki, instalacje-sracje, to nie kupujesz, tylko szukasz czegoś innego, co bardziej ci odpowiada. Przecież nie jest tak, że na rynku są wyłącznie dziury w ziemi i kompletne ruiny do całkowitego przerobienia.

Miałem tu takich sąsiadów. Kupili, rozwalili do gołych ścian zewnętrznych, bo nawet wewnętrzne postawili nowe, zrobili praktycznie wszystko od zera, do tego wyjebali jakieś chore pieniądze na ogród - a ja zachodziłem w głowę "po co im to wszystko?". Już tu nie mieszkają, bo się koniec końców okazało dla nich za małe i źle położone... Ich następcy po prostu wprowadzili się i mieszkają, a z "adaptacji" to postawili w ogrodzie kojec dla psa, chociaż nowy sąsiad ma pomysły i zacięcie Adama Słodowego.
                                • qqbek Re: Najważniejsze, żeby nie głosować na PiS 15.10.19, 12:58
                                  Hmm...
                                  - ogrzewanie podłogowe,
                                  - wentylacja z rekuperacją,
                                  - nowoczesny piec z zamkniętą komorą spalania (i kominek z płaszczem wodnym, choć nie jest to wymóg niezbędny),
                                  - instalacja elektryczna z przewodem ochronnym w całym domu, a nie tylko w kuchni i łazience,
                                  - ocieplenie gwarantujące niskie straty energii,
                                  i tak dalej, i tak dalej...
                                  Jak się przyjrzeć czemukolwiek budowanemu dekadę temu, albo dawniej, to trudno znaleźć coś takiego.

--
                                  • vogon.jeltz Re: Najważniejsze, żeby nie głosować na PiS 15.10.19, 13:16
                                    > Jak się przyjrzeć czemukolwiek budowanemu dekadę temu,
                                    > albo dawniej, to trudno znaleźć coś takiego.

Aaa, bo ty jesteś superuświadomionym eko-lewakiem, więc masz takie wyuzdane potrzeby. Większość ludzi - i nie chodzi tylko o "suwerena" - nie tylko nie ma takich wymagań, ale nawet nie wie, co to "rekuperacja". I wystarczą im uziemione gniazdka w łazience. Powiem szczerze, że mnie chyba też. Jakbym miał rozważać pałowanie się z budową domu, to bym prawdopodobnie wybrał modułowy do poskładania w parę tygodni.
                                    • qqbek Re: Najważniejsze, żeby nie głosować na PiS 15.10.19, 14:06
                                      vogon.jeltz napisał:

> Aaa, bo ty jesteś superuświadomionym eko-lewakiem, więc masz takie wyuzdane pot
                                      > rzeby. Większość ludzi - i nie chodzi tylko o "suwerena" - nie tylko nie ma tak
                                      > ich wymagań, ale nawet nie wie, co to "rekuperacja".
                                      Myślę, że wystarczy, żeby im ktoś wytłumaczył dlaczego płacą tyle ile płacą za ogrzewanie, a nie mniej.
                                      Dobra izolacja i sprawna wentylacja to dodatkowo lepsze warunki do życia w lecie/mniejsze rachunki za klimatyzację.

> I wystarczą im uziemione g
                                      > niazdka w łazience. Powiem szczerze, że mnie chyba też.
                                      A mi nie.
                                      Część drogiego sprzętu elektronicznego nadal wymaga uziemienia.

> Jakbym miał rozważać pa
                                      > łowanie się z budową domu, to bym prawdopodobnie wybrał modułowy do poskładania
                                      > w parę tygodni.
                                      Dom modułowy też trzeba wykończyć :)
                                      Całej masie ludzi w tym kraju wydaje się, że postawienie klocka na działce to już 3/4 sukcesu. W rzeczywistości to gdzieś 1/3 do 1/2 drogi.

--
                                    • schweppes1 Re: Najważniejsze, żeby nie głosować na PiS 15.10.19, 14:36
                                      Kiedyś sporo się budowało, bo tych domów zwyczajnie brakowało po zwielkopłyconej komunie, albo były to stare kostki, często bez, albo z za wąskim garażem. Teraz to już chyba taka świecka tradycja z tym budowaniem. Tak z przyzwyczajenia. Bo inni też budują i każdy chce mieć full-custom.
                                      • qqbek Re: Najważniejsze, żeby nie głosować na PiS 15.10.19, 15:14
                                        schweppes1 napisał:

> Kiedyś sporo się budowało, bo tych domów zwyczajnie brakowało po zwielkopłycone
                                        > j komunie, albo były to stare kostki, często bez, albo z za wąskim garażem. Ter
                                        > az to już chyba taka świecka tradycja z tym budowaniem. Tak z przyzwyczajenia.
                                        > Bo inni też budują i każdy chce mieć full-custom.

Co do "full custom" to nawet nie zamierzam - przyjrzę się jak powykańczali domy sąsiedzi (mam ostatnią niezabudowaną działkę w okolicy) i wymyślę coś, co nie będzie pasowało jak mleczna czekolada pod śledzie z cebulką.
                                        Co do garażu - wjadę i w wąską bramę, za to muszę mieć szerzej (lub głębiej) w środku, żeby się trochę gratów pomieściło (rower, narzędzia, kosiarka, myjka, itp., itd.
                                        Co do kostek to mi się marzy bardziej "twórcze rozwinięcie".
                                        Mam taki pomysł na parterowy dom z dachem płaskim, ale dwubryłowy wysoki na 5 metrów na wysokości pokoju dziennego (ewentualnie niewielka antresola na moją biblioteczkę nad pokojem dziennym) i z antresoli też wejście na taras. Widok mam ładny, na całe miasto właściwie, a drzewek chciałbym nasadzić, więc - żeby było go skąd podziwiać...
                                        Ja wiem, że to kombinowanie, ale jakoś jebutne domki z katalogów, z wielospadowymi dachami i kolumnami za nic do mnie nie przemawiają.

Zobaczymy.
                                        Jeszcze się waham :)
                                        --
                                • toreon Re: Najważniejsze, żeby nie głosować na PiS 15.10.19, 13:11
                                  Takie praktyki są dość powszechnie stosowane w przypadku waszej ulubionej grupy społecznej. Przenosiny do nowej parafii oznaczają na ogół zerwanie wszystkiego na plebanii do gołych ścian i zrobienie na nowo, w stylu odmiennym o 180 stopni.
                                  Wiem z pierwszej ręki oraz z licznych obserwacji empirycznych.
                                  • vogon.jeltz Re: Najważniejsze, żeby nie głosować na PiS 15.10.19, 13:23
                                    > Przenosiny do nowej parafii oznaczają na ogół zerwanie wszystkiego
                                    > na plebanii do gołych ścian i zrobienie na nowo, w stylu odmiennym
                                    > o 180 stopni.

Nie wierzę, że o 180 stopni. Szeregowe klechy są tresowane w pewnej specyficznej estetyce, w której liczba stopni bezguścia jest jednak ograniczona. To może dotyczyć pałaców biskupich, gdzie wystrój będzie "złoty, a skromny".

Ponadto, jak się ma kasę za friko od frajerów tzw. wiernych, plus jeszcze więcej kasy publicznej od ustosunkowanych lokalnych przydupasów, a część robocizny i materiałów w ogóle wycenia się w bógzapłaciach, to se takie zmiany można uskuteczniać,
                                • schweppes1 Re: Najważniejsze, żeby nie głosować na PiS 15.10.19, 14:30
                                  To się chyba bierze stąd, że Polacy to jest wciąż naród spędzający wolny czas głównie w domu i do tegoż domu przywiązują ogromną uwagę urządzając go z pasją i z pasją rozmawiają o tym na spotkaniach towarzyskich, ku znudzeniu tych bardziej ogarniętych.

Polacy są mało mobilni, mało skłonni do pracy wymagającej częstego nocowania poza domem, do tego zbyt biedni na częste wyjazdy urlopowe oraz spędzanie czasu poza domem, chodzenie po knajpach czy barach. Dom jest restauracją, dom jest barem, dom jest miejscem spotkań towarzyskich, dom jest miejscem wypoczynku, stąd ten kult. W krajach rozwiniętych w domu się głównie śpi (stąd pokoje nazywane są sypialniami). Wypoczywa się poza domem, jada się bardzo często poza domem, ze znajomymi spotyka się prawie wyłącznie poza domem, dużo się podróżuje prywatnie i praca często również wymaga wyjazdów, więc generalnie dom pełni funkcję prywatnego hotelu. Dlatego polaczki często śmieją się z ludzi na zachodzie, że żyją w norach.
                                • samspade Re: Najważniejsze, żeby nie głosować na PiS 15.10.19, 15:24
                                  vogon.jeltz napisał:

> > Druga sprawa - jak pisze trypel - adaptacja domu do własnych potrzeb
                                  > > to nierzadko koszt przekraczający wykończenie budowanego od zera domu.
                                  >
                                  > Jakież trzeba mieć nietypowe potrzeby, żeby adaptacja polegała na rozpieprzeniu
                                  > połowy domu i postawieniu go od nowa? Skoro wiesz - bo chyba potrafisz ocenić
                                  > -, że to, co jest, ci nie pasuje do tego stopnia, że musiałbyś robić wylewki, t
                                  > ynki, instalacje-sracje, to nie kupujesz, tylko szukasz czegoś innego, co bardz
                                  > iej ci odpowiada.

I ludzie kupują domy istniejące.
                                  Czasem do remontu czasem do całkowitego rozjebania. czasem do remontu.
                                  A czasem kupują działkę z myślą o budowie ze względów finansowych ponieważ często jest taniej niż kupno istniejącego.
                                  Z mieszkaniami jest podobnie.
                              • toreon Re: Najważniejsze, żeby nie głosować na PiS 15.10.19, 13:05
                                Gdybym miał się kolejny raz w życiu budować to ponad wszelką wątpliwość kilka rzeczy zrobiłbym inaczej:
                                - im mniejszy tym lepszy (max 120-130 m2). Chyba że ma się jakąś zaprzyjaźnioną kobietę do sprzątania
                                - żadnych poddaszy, tylko parter
                                - dwa garaże (jeden na auto, drugi na rupiecie, ewentualne drugie auto może sobie pomoknąć)
                                - wszelkie instalacje maksymalnie bezobsługowe (z wiekiem coraz mniej się chce tym zajmować)

• galtomone Re: Najważniejsze, żeby nie głosować na PiS 15.10.19, 15:44
        sandrita napisał(a):

> Mieszkanie Plus pomaga i będzie pomagać wielu Polakom, którzy mają problem z za
        > kupem mieszkania na kredyt.

Nie pomaga, bo to program na papierze.
        A czy pomagac bedzie to sie zobaczy, ale nic na to nie wskazuje, by realnie z tego wyslza ilosc mieszkan zmieniajacych sytuacje na rynku.

Nie liczac paru innych kontrowersji 9np. eksmisja) zwiazanych z tym program , standardu mieszkan i ich cen.

--
        Pozdrawiam,
        galtom

"Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac?" - George Carlin
    • misiaczek1281 Re: Najważniejsze, żeby nie głosować na PiS 12.10.19, 22:30
      qqbek napisał:

>
      > > bogacze chytrzy że aż nic nikomu nie chcą dać bo myślą że wszyscy są bog
      > aczami
      > > albo nierobami....krzywa wizja świata w główce
      >
      > Misiu.
      > Bogactwo nie bierze się z siedzenia na dupie na zasiłkach, tylko z ciężkiej pra
      > cy (albo z odziedziczenia kasy po kimś, kto ciężko pracował, ale to osobna hist
      > oria).
      Zgoda. Ale zwykli ludzie też ciężko pracują , nie są nierobami na bezrobociu a mimo tego nie są bogaci bo zarobki w Polsce są niższe niż na zachodzie choć ciągle rosną i ludziom należy się coś co wyrówna ich szanse rozwojowe...nie możliwy jest świat w którym wszyscy będą bogaci. Wiesz że 3% ludzi posiada 90% bogactwa świata?
    • hukers Re: Najważniejsze, żeby nie głosować na PiS 13.10.19, 12:10
      schweppes1 napisał:

> Cyt. S.Mentzen
      >
      > Inwestycje miały urosnąć z 20 do 25% PKB. Tymczasem spadły do 18%, do poziomu n
      > ajniższego od 1995 roku.

Schweppes, mogłeś wysłać info od Mentzena do agencji S&P, Fitch i Moody's, bo dopiero co utrzymali nam ratingi, z perspektywą stabilną, a gdyby się dowiedzieli o skali dewastacji polskiej gospodarki to na pewno by obniżyli.
    • misiaczek1281 Re: Najważniejsze, żeby nie głosować na PiS 13.10.19, 15:15
      schweppes1 napisał:

> Cyt. S.Mentzen
      >
      > Inwestycje miały urosnąć z 20 do 25% PKB. Tymczasem spadły do 18%, do poziomu n
      > ajniższego od 1995 roku. Polskie bezpośrednie inwestycje zagraniczne miały rosn
      > ąć, a spadły poniżej poziomu z 2015 roku.

łamiesz ciszę wyborczą i łamiesz prawo....to pokazuje że tu nie ma żadnego Administratora a jeśli jest to śpi bo dopuszcza łamanie prawa i teksty ataki polityczne ale w końcu to forum liberalne więc czego się spodziewać ?
        • misiaczek1281 Re: Najważniejsze, żeby nie głosować na PiS 13.10.19, 20:30
          samspade napisał:

> Po pierwsze nie łamie prawa. Nie agituje za partią. A liberalizm. Sprawdź co oz
          > nacza słowo od którego pochodzi. To straszna rzecz. Wolność. Prawactwo nienawid
          > zi wolności.

w pewnym minimalnym sensie agitujesz bo atakujesz prawicowość nazywając ich prawactwem...tfu...masz skrzywione pojęcie wolności jeśli wolność to dla Ciebie obrażanie innych ze względu na ich poglądy...właśnie wolność polega na tym że każdy ma prawo sam decydować o sobie i nikt nie ma prawa nazywać go pogardliwie prawactwem
          • samspade Re: Najważniejsze, żeby nie głosować na PiS 13.10.19, 21:22
            misiaczek1281 napisała:

> w pewnym minimalnym sensie agitujesz

W pewnym minimalnym sensie to ty używasz mózgu.

> ...masz skrzywione pojęcie wolności jeśli wolność to dla Ciebie obrażanie innych ze względu na ich poglądy

A ty udowadniasz że myślenie nie jest twoją mocna stroną.
            Ale fantazjować lubisz.
            • misiaczek1281 Re: Najważniejsze, żeby nie głosować na PiS 13.10.19, 22:50
              samspade napisał:

>
              > > w pewnym minimalnym sensie agitujesz
              >
              > W pewnym minimalnym sensie to ty używasz mózgu.
              >
              > > ...masz skrzywione pojęcie wolności jeśli wolność to dla Ciebie obrażanie
              > innych ze względu na ich poglądy
              >
              > A ty udowadniasz że myślenie nie jest twoją mocna stroną.
              > Ale fantazjować lubisz.

myślenie o twoim obrażaniu faktycznie nie jest moją mocną stroną...nie warto o tym myśleć:)
              a co jest twoją mocną stroną? obrażanie ludzi? gratuluję:)
                • qqbek Re: Najważniejsze, żeby nie głosować na PiS 13.10.19, 23:12
                  misiaczek1281 napisała:

> PiS ma 43,6% i wygrywa.
                  > Wasza forumowa agitacja nie działa:) ptak opadł ;-) cisza nastała na forum Hehe
                  > hehehe

Tak jak pisałem to wczoraj w nocy - może to i lepiej, tylko co pocznie taka bida jak ty, jak tu wszystko w końcu pierdolnie od tej księżycowej ekonomii?

Co do wyników - za chwile będą Late Polls, a nie Exit Polls, wtedy zobaczymy, czy coś się jeszcze nie zmieni. Zaś najwcześniej jutro po południu PKW poda wyniki z większości obwodów.

--
                  • misiaczek1281 Re: Najważniejsze, żeby nie głosować na PiS 13.10.19, 23:21
                    qqbek napisał:

>
                    > > PiS ma 43,6% i wygrywa.
                    > > Wasza forumowa agitacja nie działa:) ptak opadł ;-) cisza nastała na foru
                    > m Hehe
                    > > hehehe
                    >
                    > Tak jak pisałem to wczoraj w nocy - może to i lepiej, tylko co pocznie taka bid
                    > a jak ty, jak tu wszystko w końcu pierdolnie od tej księżycowej ekonomii?
                    Martw się o siebie a nie o mnie:) Dam radę:) To Ty bierzesz 500 plus więc to ty stracisz jak pierdolnie a nie ja:) poza tym te wszystkie Twoje straszenia krachem to bajki, bo już 4 lata temu miała być druga Grecja a tu gospodarka pędzi 4 % PKB najszybciej w Unii.

> Co do wyników - za chwile będą Late Polls, a nie Exit Polls, wtedy zobaczymy, c
                    > zy coś się jeszcze nie zmieni. Zaś najwcześniej jutro po południu PKW poda wyni
                    > ki z większości obwodów.
                    >
                    Co do wyników to niewiele się zmieni...PiS ma większość i dalej rządzi samodzielnie...Polacy są dumni z Polski. Nawet nie możecie zwalać winy na frekwencję bo ta wyniosła 61% więcej niż 4 lata temu.
                    • qqbek Re: Najważniejsze, żeby nie głosować na PiS 13.10.19, 23:27
                      misiaczek1281 napisała:

> Martw się o siebie a nie o mnie:) Dam radę:) To Ty bierzesz 500 plus więc to
                      > ty stracisz jak pierdolnie a nie ja:) poza tym te wszystkie Twoje straszenia k
                      > rachem to bajki, bo już 4 lata temu miała być druga Grecja a tu gospodarka pędz
                      > i 4 % PKB najszybciej w Unii.
                      Misiu - 500+ mnie cały chuj obchodzi.
                      Zarabiam tyle, że obędę się bez jałmużny.
                      Właściwie to dzieciom pozakładałem we wrześniu konta i odkładam im te 500+ na rachunkach walutowych.
                      Gorzej, że jak wszystko pierdolnie, to najbardziej po dupie zbiorą mikroprzedsiębiorcy, tacy jak ja. Tego się boję.

> Co do wyników to niewiele się zmieni...PiS ma większość i dalej rządzi samodzie
                      > lnie...Polacy są dumni z Polski. Nawet nie możecie zwalać winy na frekwencję bo
                      > ta wyniosła 61% więcej niż 4 lata temu.

Właściwie to wg. Exit Poll PiS ma jednego posła mniej, niż w poprzednim Sejmie. Wygląda też na to, że reprezentowana będzie w Sejmie zdecydowana większość wyborców tym razem (co jest dodatkowym plusem takiego wyniku). Ciekawe, co z Senatem. Bo wszystkie te schorowane dziadki z PZPR i TW SB (o pardon, teraz są w PiS) musiałyby się mocno mobilizować na głosowania, gdyby Senat wpadł w ręce KO.

--
                • samspade Re: Najważniejsze, żeby nie głosować na PiS 14.10.19, 08:50
                  misiaczek1281 napisała:

> PiS ma 43,6% i wygrywa.
                  > Wasza forumowa agitacja nie działa:) ptak opadł ;-) cisza nastała na forum Hehe
                  > hehehe

Skąd w tobie tyle niechęci do ludzi myślących inaczej.
                  Skąd to obrażanie?
                  Czemu kłamiesz?
                  Tylko dlatego ze ktoś myśli inaczej.
                • wislok1 Wasza forumowa agitacja nie działa ??? 14.10.19, 19:52
                  To trzeba miec tupet

Mala grupa zwolennikow ROZNYCH partii na malym forum jest winna temu, ze partia Jarka dostala najwiecej glosow w wyborach, czyli porzaki opozycji...

Przypominam, ze 43% to MNIEJSZOSC
                  glosow
                  M N I E J S Z O S C

Dokladnie 43 do 57

Mniejszosc ZDECYDOWANA

I TYLKO dzieki ordynacji wyborczej paria Jarka moze rzadzic
                  TYLKO dzieki matematyce
                  • wislok1 Mniejszosc 43 wygrala z wiekszoscia 57 14.10.19, 19:55
                    Oto skutki ordynacji wyborczej

Nie ma sie misiaczku podniecac, bo partie Jarka popiera ZDECYDOWANA mniejszosc wyborcow

A ci co popieraja, to w polowie amatorzy rozdawania kasy za friko
                    Jak sie kasa skonczy, to skonczy sie i zabawa w rzadzenie....
                    • misiaczek1281 Re: Mniejszosc 43 wygrala z wiekszoscia 57 14.10.19, 22:06
                      Wisłok1 nie rozumiesz demokracji ! 43% to pierwsze miejsce! i większość arytmetyczna w liczbie posłów w Sejmie ! na tym polega demokracja. Nie na tym by zdobyć ponad 50% głosów wyborców lecz by uzyskać większość mandatów w Sejmie czyli 2/3 czy jakoś tak które uprawnia do rządzenia ! 43% to prawie o 100% więcej od drugiej KO która ma 26%. Matematyki się naucz zamiast filozofię uprawiać. Gdybyś startował w wyścigu i zdobył drugie miejsce to byś zarzucał temu kto Cię wyprzedził że jest w mniejszości bo stanowi tylko 10% z 10 startujących w wyścigu? :-) hehe
                      • qqbek Re: Mniejszosc 43 wygrala z wiekszoscia 57 14.10.19, 22:17
                        Debilu, 43% to trochę ponad 59% więcej niż 27%.
                        Partie reprezentowane w sejmie to 43,59 kontra 27,4 + 12,56 + 8,55 + 6,81% (czyli łącznie 55,32% głosujących).

I ty głupku wsiowy twierdzisz, że PiS wygrał?
                        Mnie uczyli, że niecałe 44% jest mniejsze niż ponad 55%.
                        Wygrał d'Hondt a nie PiS.

--
                        • misiaczek1281 Re: Mniejszosc 43 wygrala z wiekszoscia 57 15.10.19, 20:07
                          qqbek napisał:

> Debilu, 43% to trochę ponad 59% więcej niż 27%.
                          > Partie reprezentowane w sejmie to 43,59 kontra 27,4 + 12,56 + 8,55 + 6,81% (czy
                          > li łącznie 55,32% głosujących).
                          >
                          > I ty głupku wsiowy twierdzisz, że PiS wygrał?
                          > Mnie uczyli, że niecałe 44% jest mniejsze niż ponad 55%.
                          > Wygrał d'Hondt a nie PiS.
                          >

Debila szukaj w pod lubelskiej wsi:)
                          nie ma żadnego 27,4 + 12,56 + 8,55 + 6,81% ponieważ PO,Lewica, PSL to osobne partie które nie weszły ze sobą w koalicje zarówno w czasie wyborów jak i po wyborach a nawet gdyby weszły w czasie trwania kadencji Sejmu to i tak nie uzyskają większości bo Konfederacja jeśli wejdzie to wejdzie w koalicję najwyżej tylko z Pisem i nikim innym ! dlatego większość ma PiS i wygrał PiS. Amen.
                          • qqbek Re: Mniejszosc 43 wygrala z wiekszoscia 57 15.10.19, 21:10
                            misiaczek1281 napisała:

> Debila szukaj w pod lubelskiej wsi:)
                            To "podlubelska" wieś analfabeto.

> nie ma żadnego 27,4 + 12,56 + 8,55 + 6,81% ponieważ PO,Lewica, PSL to osobne pa
                            > rtie które nie weszły ze sobą w koalicje zarówno w czasie wyborów jak i po wybo
                            > rach a nawet gdyby weszły w czasie trwania kadencji Sejmu to i tak nie uzyskają
                            > większości bo Konfederacja jeśli wejdzie to wejdzie w koalicję najwyżej tylko
                            > z Pisem i nikim innym ! dlatego większość ma PiS i wygrał PiS.
                            Masz analfabeto garść przecinków: ,,,,,,,,,,
                            Brakuje ich przed: "poniważ", "które", "jak", "a", "to", "jeśli", "to".
                            Zdanie rozpoczynamy z wielkiej litery.
                            A PiS ma większość nie dlatego, że zdobył większość głosów, tylko dlatego, że taką mamy ordynację wyborczą. (Patrz jełopie i się ucz - poprzednie zdanie to przykład poprawnej interpunkcji).

> Amen.
                            Wolę ramen.

--