Dodaj do ulubionych

OT pakiet biurowy

15.10.19, 13:38
Cześć, wiem, że nie na temat, ale jest tu chyba kilka osób bardziej zorientowanych. Na czym polega zakup (i na ile legalny) na znanym portalu aukcyjnym pakietu biurowego do domu w cenie kilkunastu złotych. Potem są oferty w cenie ok. 100 zł. A jak w sklepie się pytałem, to już kosztuje kilka setek.
Jak kupię taki najtańszy to będzie dobrze działał przez dłuższy czas?
Obserwuj wątek
    • tiges_wiz Re: OT pakiet biurowy 15.10.19, 14:34
      Większość to pewnie Dellowskie OEM-y tak na prawdę do sprzedaży tylko z komputerami Dell i podobne. O ile w domu tego się nikt nie czepi, to już w firmie sprawa jest mocno śliska i może się skończyć batalią z BSA.

Najbezpieczniej zainstalować Libre Office i mieć z tym spokój.

--
      Najlepszym dowodem na istnienie inteligencji pozaziemskiej jest to, że się z nami nie kontaktują
      • vogon.jeltz Re: OT pakiet biurowy 15.10.19, 16:19
        > Najbezpieczniej zainstalować Libre Office i mieć z tym spokój.

Wiodący Pakiet Biurowy[TM] ma od kilku edycji tak zjebany interfejs, że nie da się tego używać. To jeden z powodów (prócz korzystania z różnych systemów operacyjnych, w tym takich, na których nie ma MSO), dla których sam używam Libre Office - bo ma normalne menu i paski narzędzi jak św. GUI przykazał i jest po prostu wygodny. Znam jednakże osoby, które mają dokładnie odwrotne. No i LO nie jest dla każdego, w szczególności jeśli ktoś potrzebuje stuprocentowej kompatybilności z MSO, ze względu na makra czy cokolwiek, to się zupełnie nie nada.
        • qqbek Re: OT pakiet biurowy 15.10.19, 17:33
          Ja mam Small Business Edition Wiodącego Pakietu Biurowego[TM] kupioną 9 czy 10 lat temu (jeszcze wersja box, z nośnikiem) i nie narzekam. W tych nowszych wersjach też się odnajduję bez problemu. Może dlatego, że przy takim obeznaniu z Wiodącym Pakietem Biurowym[TM] większość spraw załatwiam skrótami klawiaturowymi, które pozostają niezmienne od czasów Wiodącego Pakietu Biurowego 1.0 [TM] for Okienka 3.1[TM], z którą to miałem styczność jako pierwszą.

--
          Jestem Lubelakiem, to podobno nieuleczalne. Może dlatego, że nikt się z tego leczyć nie chce.
      • galtomone Re: OT pakiet biurowy 16.10.19, 07:09
        Juz nawet mailem z ciekawosci sprawdzic jaka bedzie alternatywna dla Outlooka - ale zadnej wiec nawet nie sciagam.
        PowerPointa tez brak :-(

--
        Pozdrawiam,
        galtom

"If everything seems under control, you're not going fast enough." - Mario Andretti
          • galtomone Re: OT pakiet biurowy 16.10.19, 10:33
            Brak Outlooka sprawia, ze wole zaplacic abonement za 365

--
            Pozdrawiam,
            galtom

"When agriculture and industry came along people could increasingly rely on the skills of others for survival, and new "niches for imbeciles" were opened up. You could survive and pass your unremarkable genes to next generation [...]"
              • galtomone Re: OT pakiet biurowy 16.10.19, 14:50
                A to jeszcze aktualizują??? Bo ten soft od lat lezal odlogiem i do efektywnosci Outlooka to mu bylo daaaaaaaleko

--
                Pozdrawiam,
                galtom

"If everything seems under control, you're not going fast enough." - Mario Andretti
              • vogon.jeltz Re: OT pakiet biurowy 17.10.19, 11:13
                Nie używam Thunderbirda od lat, ale też nie bardzo rozumiem, czemu miałby być tak straszliwie gorszy. Przeglądarka internetowa to jednak dalece bardziej skomplikowany kawałek softu niż klient poczty/PIM, właściwie współczesny browser to już runtime environment dla aplikacji uruchamianych z sieci, a jednak Firefox z tej samej stajni to wciąż znakomity program.
                • galtomone Re: OT pakiet biurowy 17.10.19, 12:06
                  Nie wiem jak jest z integracja Thunderbirda z zewnetrzymi uslugami... W Outlooku bardzo wiele rzeczy (i uslug ms oczywiscie) sie ze soba laczy i bardzo duzo mozna zautomatyzowac alebo robi sie to samo.

Do tego z obsluga Ms Exchange dziala wyjatkowo dobrze - o poczcie google, jesli ma sie w niej dziesiatki GB maiali juz tego powiedziec sie nie da.

Indeksowanie, wyszuukowanie, itd...

Jesli ma sie naprawde duzo wiadomosci do ogarniecia... powuzej 100 dziennie, to naprawde chcesz czegos co dziala i ogranicznia liczbe kolejnych klikniec do minimum.

Flafi, reguly, przypomnienia, tworzenie automatycznych zadan, raportow... wspolpraca w grupach, sharepoint, onedrive reszta pakietu... to po prostu wygodne.

--
                  Pozdrawiam,
                  galtom

• galtomone Re: OT pakiet biurowy 16.10.19, 07:07
      Jeśli chcesz legalnie korzystać to najsensowniej wychodzi obecnie nie zakup a abonament na usługę - u mnie jeden pakiet 365 na 5 urządzeń + 1 TB chmury w OneDrive na bazie SharePoint

Ja sobie chwale + jest faktura co miesiąc.

--
      Pozdrawiam,
      galtom

• nieznajacy_sie Re: OT pakiet biurowy 16.10.19, 08:03
        Tylko, że są ludzie w tym kraju, co nie kupują na faktury. Niestety musi być wiodący pakiet, bo to dla syna do szkoły - ma oczywiście dużo wad, ale w szkołach tylko takie moim zdaniem mają sens.
        Swego czasu korzystałem z open office (czy jakoś takoś) - niby było kompatybilne, ale przenoszenie dokumentów z jednego środowiska do drugiego to zaczynały się zaraz problemy z formatowaniem itp.
        Też mam stary program biurowy, ale komp już ledwo zipie i nie podobno nie da rady przenieść na nowy komp:(
        • qqbek Re: OT pakiet biurowy 16.10.19, 08:36
          Co do przenosin na inny komputer, to zależy jaką masz licencję.
          "Home" można zainstalować na trzech różnych komputerach, ale nie wolno jej przenosić. Jak masz więc "Home" (teraz to Home&Student, ale zakładam, że masz starszą wersję) z certyfikatem i zainstalowałeś ją do tej pory na jednym tylko komputerze, to spokojnie będziesz mógł ją też zainstalować na kolejnym (i jeszcze tobie jeden komputer "zapasu" zostanie).
          "OEM" może funkcjonować jedynie na tym sprzęcie, na którym została pierwotnie zainstalowana.
          Ze "Small Business" (teraz "Standard") można migrować na inny komputer raz na pół roku (maksimum 2x do roku).

--
          Jestem Lubelakiem, to podobno nieuleczalne. Może dlatego, że nikt się z tego leczyć nie chce.
          • tiges_wiz Re: OT pakiet biurowy 16.10.19, 10:16
            trochę się pozmieniało w nowych licencjach. Większość jest przypisana do użytkownika przez konto microsoft, a nie do sprzętu

--
            Najlepszym dowodem na istnienie inteligencji pozaziemskiej jest to, że się z nami nie kontaktują
            • galtomone Re: OT pakiet biurowy 16.10.19, 10:36
              Biorac pod uwage ceny i to co Ms daje w zamian, to usluga 365 jest bardzo atrakcyjna. Wole to niz kupowanie wersji pudelkowych wczensiej za ciazka kase.

Oni zarabiaja wiecej, ja mam mniejsze obciazenie budzetu domowego, niezly soft i stale aktualizacje.

--
              Pozdrawiam,
              galtom

• qqbek Re: OT pakiet biurowy 16.10.19, 10:47
              tiges_wiz napisał:

> trochę się pozmieniało w nowych licencjach. Większość jest przypisana do użytko
              > wnika przez konto microsoft, a nie do sprzętu

Eee - nie dalej niż 3-4 lata temu kupowałem i instalowałem u mamy Office-a 13 i dało się go zainstalować bez konta MS. Wersja Home & Business lub Standard (już dokładnie nie pamiętam, ale też ma działalność i też musi mieć w pełni legalny soft, więc na pewno nie H&S).

--
        • galtomone Re: OT pakiet biurowy 16.10.19, 10:34
          No to kupujesz bez faktury jak nie potrzebujesz - oferta jest dla uzytkownikow domowych, uczniow i studentow, i dla firm. Gdziez tu problem?

--
          Pozdrawiam,
          galtom

"When agriculture and industry came along people could increasingly rely on the skills of others for survival, and new "niches for imbeciles" were opened up. You could survive and pass your unremarkable genes to next generation [...]"
        • marekggg Re: OT pakiet biurowy 16.10.19, 11:23
          Jezeli masz pliki instalacyjne, to zaden problem. z wiadacego pakietu wyciagasz "numer seryjny" ktory nalezy uzyc przy reinstalacji. ale to nie jest ten ktory widzisz teraz, bo ten jest generowany..
          do wyciagniecia oryginalnego numeru seryjnego nalezy uruchomic to: www.nirsoft.net/utils/product_cd_key_viewer.html
        • wtop.ek Re: OT pakiet biurowy 16.10.19, 11:35
          W szkole syna nie udostępnili darmowego MSO 365 dla uczniów?

nieznajacy_sie napisał(a):

> Tylko, że są ludzie w tym kraju, co nie kupują na faktury. Niestety musi być wi
          > odący pakiet, bo to dla syna do szkoły - ma oczywiście dużo wad, ale w szkołac
          > h tylko takie moim zdaniem mają sens.
          > Swego czasu korzystałem z open office (czy jakoś takoś) - niby było kompatybiln
          > e, ale przenoszenie dokumentów z jednego środowiska do drugiego to zaczynały si
          > ę zaraz problemy z formatowaniem itp.
          > Też mam stary program biurowy, ale komp już ledwo zipie i nie podobno nie da ra
          > dy przenieść na nowy komp:(
        • bimota Re: OT pakiet biurowy 16.10.19, 11:40
          ale w szkołach tylko takie moim zdaniem mają sens.

BO ? JAKOS CALA EDUKACJE PRZESZEDLEM BEZ POSIADANIA MO...

A JAK SIE PYTASZ, TO WARTO BY BYLO JAKIEGOS LINKA ZAPODAC...

--
          NAJLEPSZY KODEKS DROGOWY
          • nieznajacy_sie Re: OT pakiet biurowy 16.10.19, 12:48
            Bo, jak nie masz wiodącego pakietu biurowego, to potem okazuje się, że Twoich wypocin np. nauczyciel nie mógł otworzyć, albo, że wszystko się rozp....
            Zresztą sam wiodący pakiet tez ma takie wady.
            Wystarczy otworzyć dokument na innym komputerze i już się okazuje, że tekst się trochę poprzestawiał.
            Zaraz mi powiecie, że Was to nie dotyczy. Pewnie tak jest, ale ja jestem zwykłym użytkownikiem i nie mam ochoty/zamiaru doktoryzować się z durnych programów.
            PS a ja jednak nawet w szkole używałem, może nie MO. Co prawda pracę techniczną pisałem w czymś takim co się TAG nazywało, może ktoś pamięta?
            • bimota Re: OT pakiet biurowy 16.10.19, 13:11
              tO NIECH SOBIE K., NAUCZYCIEL ZAINSTALUJE OPEN OFFICE. UCZEN NIE MUSI MIEC KASY NA KUPNO KOMERCYJNEGO PROGRAMU... ALBO MU ZAPISZ W PDF.

--
              NAJLEPSZY KODEKS DROGOWY
              • wtop.ek Re: OT pakiet biurowy 16.10.19, 14:14
                Możesz pisać normalnie? Duze litery są uznawane za dowód chamstwa, nawet gdy się usiłuje pozować na oryginała nonkonforma, który gdzieś na forumowy plebs.
                  • wtop.ek Re: OT pakiet biurowy 16.10.19, 14:46
                    Ta zastanawiam się. Twoje wpisy poza codzienną frustracja i przysrywaniem innym niczego nie wnoszą. W realu też mówisz dużymi literami jak to wszyscy inni są beznadziejni?
                    • galtomone Re: OT pakiet biurowy 16.10.19, 14:52
                      W realu to gora do lustra albo mamy - wtedy wielkosc liter nie ma wiekszego znaczenia.

--
                      Pozdrawiam,
                      galtom

• galtomone Re: OT pakiet biurowy 16.10.19, 14:52
                  wtop.ek napisał:

> Możesz pisać normalnie? Duze litery są uznawane za dowód chamstwa, nawet gdy si
                  > ę usiłuje pozować na oryginała nonkonforma, który gdzieś na forumowy plebs.

Och.... naiwny jestes...:-)

--
                  Pozdrawiam,
                  galtom

• tbernard Re: OT pakiet biurowy 16.10.19, 16:31
                  wtop.ek napisał:

> Możesz pisać normalnie? Duze litery są uznawane za dowód chamstwa, nawet gdy si
                  > ę usiłuje pozować na oryginała nonkonforma, który gdzieś na forumowy plebs.

A możesz odnieść się do meritum, że nauczyciel na szkolnym sprzęcie może bez problemu zainstalować Open i Libre Office aby przeczytać co uczeń przyniósł? W przeciwieństwie do programów komercyjnych to może zainstalować sobie każdy.
            • galtomone Re: OT pakiet biurowy 16.10.19, 14:51
              Tez z Tag'a korzystalem, na szczescie krotko

--
              Pozdrawiam,
              galtom

• vogon.jeltz Re: OT pakiet biurowy 16.10.19, 15:21
              > pracę techniczną pisałem w czymś takim co się TAG nazywało, może ktoś pamięta?

Ja pamiętam. Ależ to była rzeźnia. Ale w swoim czasie był to bodaj jedyny edytor tekstu obsługujący polskie znaki diakrytyczne bez żadnego kombinowania, dlatego był bardzo popularny.
              • qqbek Re: OT pakiet biurowy 16.10.19, 15:39
                Word dla Windows też obsługiwał, z tym, że TAG (a raczej "Tomasz Andrzej Grzegorz" od imion twórców) chodził bez problemu na XT, a na AT śmigał. A Word zaczynał chodzić na 386DX, a nie śmigał nawet na 486.

--
                • vogon.jeltz Re: OT pakiet biurowy 16.10.19, 15:48
                  > Word dla Windows też obsługiwał, z tym, że TAG
                  > (a raczej "Tomasz Andrzej Grzegorz" od imion twórców)
                  > chodził bez problemu na XT, a na AT śmigał. A Word
                  > zaczynał chodzić na 386DX, a nie śmigał nawet na 486.

Przede wszystkim TAG był programem DOS-owym, Word dla Windows wymagał - jak sama nazwa wskazuje - Windows. Pierwsza używalna wersja Okienek tj. 3.1 to rok bodaj 1992, TAG był na rynku kilka lat wcześniej. Na przełomie lat 80. i 90. nie miał konkurencji w kategorii "obsługa polskich literek".
            • tiges_wiz Re: OT pakiet biurowy 16.10.19, 21:32
              LIBRE Office zapisuje od razu do PDF.
              Do tego można zapisać jako RTF tekst i bez problemu zadania szkolne zapisze w formatach MS Office. Moja córka bez problemu w domu używa Libre Office do zadań ze szkoły.

--
              Chodzenie po bagnach wciąga!
              • tbernard Re: OT pakiet biurowy 16.10.19, 22:05
                Tego nie przetłumaczysz ludziom, co czuja, że będą kul tylko jak zdobędą (nie ważne jak, może być i pirat) koniecznie najnowszego MSOffice, chociaż potrafią z niego korzystać tylko jak z maszyny do pisania i gdzie się da to spacjami walą aby zrobić wcięcie lub wyrównanie do prawej. Ma być najnowszy aby było kul i trendy.
                • qqbek Re: OT pakiet biurowy 16.10.19, 22:49
                  Widzisz, ja na tym (MSOffice) pracuję.
                  Ludziom zależy na tym, żeby się im nie porozjeżdżały akapity, żeby tekst wyjściowy wyglądał podobnie do źródłowego. Czasami to w chuj skomplikowany tekst, z poosadzanymi ilustracjami, z edytowalnymi rysunkami, z wykresami ze źródłami w Excell-u... tu Libre Office wysiada.
                  Owszem, kupowanie MSOffice gówniakowi po to, żeby robił prace domowe mija się z celem.
                  U mnie w branży to jest najbardziej podstawowe narzędzie i nie mogę sobie pozwolić na to, żeby go nie mieć. Więc może bez szufladkowania wszystkich?
                  (P.S. córka i żona mają na swoich komputerach Libre Office... im więcej nie trzeba).

--
                  • tbernard Re: OT pakiet biurowy 17.10.19, 08:47
                    Dobrze wiem, że w niektórych zastosowaniach komercyjny office jest nie do zastąpienia. Nie wykluczam, że w takiej sytuacji jesteś. Ale nie oszukujmy się, zdecydowana większość używa go bezmyślnie jak maszynę do pisania i pojęcia nie mają o prawidłowym formatowaniu i używają do tego spacji plus Enter. No i tu jest główna przyczyna rozjeżdżania w większości prostych dokumentów. Gdyby młodzież w szkołach uczona była prawidłowo używać Libre Office to później nie mieli by żadnego kłopotu z przesiadką na pakiet komercyjny.
                    • qqbek Re: OT pakiet biurowy 17.10.19, 09:32
                      Hehe - ostatnio tłumaczyłem skomplikowaną rozprawę na temat matematycznego modelowania struktury materiałów i nasz "naukawiec" zrobił "tabelki" spacją i myślnikami. Spis treści też "wykropkowany" (numeracja w dokumencie też "na piechotę", więc nawet nie dało się tego naprawić wstawiając automatyczny spis treści, bez naprawiania całego tekstu).
                      Słysze od ludzi opinie, że uczenie obsługi procesora tekstu w szkole to debilizm... a potem w codziennej praktyce przekonuje się, jak bardzo to potrzebne.

Z drugiej strony widzę inne zboczenie, tym razem środowiska "byznesowego". Nawet dokumenty czysto tekstowe tworzą... w Excel-u. Raz zapytałem takiego "a właściwie to po co tak"? Odpowiedź była prosta - "bo tu są tabelki" 😆

U handlowców zmorą są za to wszechobecne prezentacje. Nawet CV czy opis produktu prześle taki w .pptx 😜

--
                      • poohdell Re: OT pakiet biurowy 17.10.19, 10:58
                        Bo tabelki sie szybciej robi w excelu, a potem można je sobie skopiowac do worda, tak aby dynamicznie się mogły zmienić. Ja wiem, że w wordzie też można, ale...
                        A dwa - w moim z kolei środowisku wszyscy siedzimy non stop w excelu i na poziomie operacyjnym robiąc jakies analizy w excelu, często ludzie dokładaja syntezy z jakimiś tekstami jako arkusz w excelu. Tak jest szybciej i wygodniej. A prezentacje to sa dla zarzadów i innych leszczy, aby im pomącić we łbach.
                      • vogon.jeltz Re: OT pakiet biurowy 17.10.19, 11:09
                        > Słysze od ludzi opinie, że uczenie obsługi procesora tekstu w szkole to debilizm

Bo to właściwie jest debilizm. Należałoby uczyć myślenia globalnie w kategoriach pewnych struktur czy obiektów oraz opisujących ich właściwości, bo to ma zastosowania wszędzie, a potem na przejście od tego do akapitów i stylów w pakiecie biurowym to już wystarczyłaby jedna lekcja, a resztę każdy by sobie znalazł. Ale zdaję sobie sprawę, że to utopia.
                  • galtomone Re: OT pakiet biurowy 17.10.19, 08:59
                    qqbek napisał:

> Widzisz, ja na tym (MSOffice) pracuję.
                    > Ludziom zależy na tym, żeby się im nie porozjeżdżały akapity, żeby tekst wyjści
                    > owy wyglądał podobnie do źródłowego. Czasami to w chuj skomplikowany tekst, z p
                    > oosadzanymi ilustracjami, z edytowalnymi rysunkami, z wykresami ze źródłami w E
                    > xcell-u... tu Libre Office wysiada.

A w ramach pakietu Ms dostajesz Publishera i masz znacznie mniej pracy z przygotowaniem takich rzeczy.
                    Dlatego na swicie, do faktyczniej pracy - by nie tracic czasu na w sumie nie wazne duperele - Office jest numerem 1.
                    A ze jest numerem 1 i korzysta z niego wiekszosc firm, to bym bardziej nie ma sensu tracenie czasu na inne narzedzia...

W imie czego?

--
                    Pozdrawiam,
                    galtom

"Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac?" - George Carlin
                    • qqbek Re: OT pakiet biurowy 17.10.19, 10:50
                      galtomone napisał:

> W imie czego?

W imię wyskrobania szkłem dupy, czyli tzw. "misiaczkowych oszczędności".
                      Znam duże biuro tłumaczeń (raczej nie konkurencja dla mnie, bo strasznie chujowe, za to bardzo rozreklamowane), gdzie było na licencje na Tradosa (specjalistyczne narzędzie CAT - cena na jedno stanowisko, ze słownikami i pierdułami - ponad 4 netto), ale zabrakło na Office.

Żeby było śmieszniej - mniej upierdliwy od Tradosa jest darmowy MateCat, a Office-a już tak łatwo nie zastąpisz.

--
              • vogon.jeltz Re: OT pakiet biurowy 17.10.19, 09:15
                > LIBRE Office zapisuje od razu do PDF.
                > Do tego można zapisać jako RTF tekst i bez problemu
                > zadania szkolne zapisze w formatach MS Office.

W zastosowaniach szkolnych, o które sie tu rozchodzi, jest ale jedno "ale": jeśli nauczyciel wprowadza poprawki na komputerze przy pomocy funkcji śledzenia zmian, to RTF, a szczególnie PDF będzie mało przydatny.

• galtomone Re: OT pakiet biurowy 16.10.19, 14:50
            bimota napisał:

> ale w szkołach tylko takie moim zdaniem mają sens.
            >
            > BO ? JAKOS CALA EDUKACJE PRZESZEDLEM BEZ POSIADANIA MO...

Efety widac...

Ale to raczej nie brak MO w edukacji tylko brak edukacji w edukacji.
            --
            Pozdrawiam,
            galtom

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka