Dodaj do ulubionych

Nowa Honda HRW Sport

16.10.19, 17:54
Honda HR-V Sport
myslalem ze jakies fajne autko a to wygladu z przodu jak honda civic, z boku jak 15-to letnia astra a silnik od kosiarki i do tego CVT. a sport gdzie? w magazynie motoryzacyjnym na fotelu pasazera?
Obserwuj wątek
    • vogon.jeltz Re: Nowa Honda HRW Sport 17.10.19, 11:05
      Kup se Forda EcoSport. Tam będziesz miał i eko, i sport, a do tego wygląd kupy hipopotama w gratisie. A tak serio: naprawdę nie kumasz jeszcze, że nazwy modeli to tylko radosna twórczość marketoidów? I co niby złego jest w CVT?
          • trypel Re: Nowa Honda HRW Sport 17.10.19, 11:25
            Ale co jest złego w cvt? W subaru działa idealnie

--
            Kobieto! Nigdy nie stawaj pomiędzy twoim mężczyzną, a jego kolegami. Pamiętaj, że on nie zastąpi swoich kolegów masturbacją. Ale ciebie tak.
            • marekggg Re: Nowa Honda HRW Sport 17.10.19, 12:42
              probowalem kiedys w Levorg 1,7 Turbo - tragedia
              Mazda 6 2,0 - tragedia
              Toyota CRV 2,0 tragedia. to bylo jakies 3-4 lata temu. moze sie zmienilo...
              wszystko benzyny, akurat toy-toy mial hybryde
              • trypel Re: Nowa Honda HRW Sport 17.10.19, 13:21
                W XV super, w corolli super, multitronic w audi ideał (gdyby nie problemy z trwałością)
                Dla mnie tragedia to dsg
                Albo hydrokinetyk albo bezstopniowa. Dużo przyjemniejsze do jazdy.

--
                Kobieto! Nigdy nie stawaj pomiędzy twoim mężczyzną, a jego kolegami. Pamiętaj, że on nie zastąpi swoich kolegów masturbacją. Ale ciebie tak.
                  • trypel Re: Nowa Honda HRW Sport 17.10.19, 13:42
                    Nigdy nie jechałem,
                    Moze gorzej od dsg. W dsg wkurza mnie tylko zwłoka w ruszaniu i mieszanie biegami przy zwalnianiu i przyspieszaniu. Głupieje skrzynia. W starym hydrokinetyku tego nie ma

--
                    • vogon.jeltz Re: Nowa Honda HRW Sport 17.10.19, 15:00
                      > Nigdy nie jechałem,

Brat ma Kaktusa z taką skrzynią. I o ile Kaktus jako taki bardzo mi się podoba, o tyle ta skrzynia to jest jakiś absolutny koszmar! Śmierć i zniszczenie! Choć on twierdzi, że można się przyzwyczaić... No może i można, do codziennego kopa w dupę też można się przyzwyczaić, tylko po co sobie życie marnować w ten sposób?
                    • waga170 Re: Nowa Honda HRW Sport 17.10.19, 15:20
                      > Nigdy nie jechałem,
                      W Oplu Astrze (wypozyczonym) byla taka. Zwykla czterobiegowa, tylko ze pedalu sprzegla nie bylo. Sprzeglo jednak bylo, tylko ze operowane jakims silownikiem sterowanym przez komputer. Biegi byly przez silowniki zmieniane powoli i ostroznie, jak przez ucznia na egzaminie z jazdy. Byla tez mozliwosc zmiany manualnie, ale to mialo tylko wplyw na kiedy a nie jak sie zmienialy. I kickdown byl!
                      Jezdzic sie dalo, ale ja duzo gorszymi sprzetami jezdzilem wiec nie jestem wybredny.
                      Wajcha chodzila jak w znaku plus, chyba P nie bylo tylko polegalo sie na recznym.
                      Moja kobita nie zauwazyla roznicy ze zwyklym automatem:)
                  • trypel Re: Nowa Honda HRW Sport 17.10.19, 13:40
                    Już chyba nie.
                    A4 z multitronikiem dostałem pierwsze w 2009 wiec już miał.
                    Niestety problemy z trwałością plus brak możliwości połączenia z napędem na dwie osie.

--
        • vogon.jeltz Re: Nowa Honda HRW Sport 17.10.19, 11:25
          Ja kompletnie nie rozumiem tych wszystkich recenzentów, którzy narzekają, że CVT przy przyspieszaniu "wyje" (tzn. silnik wyje bo skrzynia dobiera takie obroty). Z każdą skrzynią samochód będzie wył tak samo przy 4000 obrotów, a przyspieszanie przy jednostajnych 4000 rpm jest jednak bardziej efektywne niż ciągnięcie od dołu po zmianie biegu.
          • samspade Re: Nowa Honda HRW Sport 17.10.19, 19:15
            vogon.jeltz napisał:

> Ja kompletnie nie rozumiem tych wszystkich recenzentów, którzy narzekają, że CV
            > T przy przyspieszaniu "wyje"

Narzekają ponieważ wyje.
            >a przyspieszanie przy jednostajnych 4000 rpm jest jednak bardziej efektywne niż ciągnięcie
            > od dołu po zmianie biegu.

W przypadku hondy hrv nie sprawdza się to stwierdzenie.
            Jechałem man a po chwili cvt. Być może na moją ocenę rzutuje słabe wyciszenie ale cvt wyje. Ma gorsze przyspieszenie. Przy spokojnek jeździe wszystko jest ok.
                • vogon.jeltz Re: Nowa Honda HRW Sport 18.10.19, 12:30
                  > Przy przyśpieszaniu w man nie trzymasz cały czas 4000 obrotów

No i to jest bez sensu - skoro przy tych, powiedzmy, 4000 rpm masz najbardziej efektywną pracę silnika, to po co zaczynać od niższych obrotów i kręcić do wyższych? Manual będzie ci przyspieszał ciut lepiej tylko dlatego, że pociśniesz go pod czerwone pole. Tyle że wtedy dopiero będzie wył jak potępieniec.
                  • samspade Re: Nowa Honda HRW Sport 18.10.19, 12:45
                    vogon.jeltz napisał:

> > Przy przyśpieszaniu w man nie trzymasz cały czas 4000 obrotów
                    >
                    > No i to jest bez sensu - skoro przy tych, powiedzmy, 4000 rpm masz najbardziej
                    > efektywną pracę silnika, to po co zaczynać od niższych obrotów i kręcić do wyżs
                    > zych?

Jak widać na przykładzie hondy hrv najbardziej efektywna praca silnika nie przekłada się nie efektywne przyśpieszanie.
                    • trypel Re: Nowa Honda HRW Sport 18.10.19, 12:53
                      Pamietam jak miałem a4 z multitronikiem, kolega w firmie wybrał to samo z manualem. Jak się przejechał moim to mówił ze muł straszny. To mu mówię żebyśmy sprawdzili- na Pulawskiej w nocy ile razy byśmy razem nie startowali to do100 mój o tak bul lepszy. Manual będzie lepszy ze Stigiem na pokładzie. A w automacie wciskasz i tyle, przeciętny kierowca szybciej przyspieszy z automatem . A bezstopniowy na tyle równomiernie oddaje moc ze nie ma tendencji do zrywania przyczepności przy zmianie biegów, no i w zimie tez to pomagało

--
                      • samspade Re: Nowa Honda HRW Sport 18.10.19, 13:02
                        W przypadku tego konkretnego samochodu nie zadziała bo z uwagi na hałas odpuszczałem nogę z gazu i tyle z równomiernego przyśpieszania.
                        Ale jak już napisałem być może to kwestia wyciszenia.
                    • vogon.jeltz Re: Nowa Honda HRW Sport 18.10.19, 13:09
                      > Jak widać na przykładzie hondy hrv najbardziej efektywna
                      > praca silnika nie przekłada się nie efektywne przyśpieszanie.

Sekunda różnicy do setki w warunkach laboratoryjnych. Z tym że to katalogowe przyspieszenie jest nie do powtórzenia przez przeciętnego kierowcę w realnych warunkach drogowych. Tzn. manualem, bo CVT już jak najbardziej - wystarczy depnąć gaz.

Pozostaje jeszcze kwestia subiektywnego wrażenia: dla wielu przyspieszanie oznacza rosnące obroty i coraz głośniejsze wycie silnika. Jednostajne obroty utrzymywane przez CVT będą dla nich mylące i będzie im się wydawało - błędnie - że samochód nie przyspiesza.
                      • trypel Re: Nowa Honda HRW Sport 18.10.19, 13:13
                        Dokładnie tak
                        Brak rosnących obrotów i szarpnięć zmiany biegów znaczy się muł
                        I faktycznie multitronic jak muł przyspieszał i nie wiadomo kiedy było 150
                        A z drugiej strony w mieście nieraz robiłem 10 km do biura nie przekraczając 1500 obr

--
                        • samspade Re: Nowa Honda HRW Sport 18.10.19, 13:18
                          trypel napisał:

> Dokładnie tak
                          > Brak rosnących obrotów i szarpnięć zmiany biegów znaczy się muł

Jest jeszcze taki wskaźnik jak prędkościomierz.
                          Oraz o co ci chodzi z tym mułem? Przecież nie pisałem o tym że hrv jest mułem?
                          • trypel Re: Nowa Honda HRW Sport 18.10.19, 13:20
                            Ja pisze jakie ludzie maja odczucia jeżdżąc ze skrzynia bezstopniowa. Sportu to tak faktycznie nie czuć a tzw wycie mi akurat nie przeszkadza.

--
                            • samspade Re: Nowa Honda HRW Sport 18.10.19, 13:23
                              Mnie to wycie przeszkadzało. To że trzyma obroty nie było dla mnie problemem.
                              Hałas w samochodzie już tak. Ale jak już pisałem to kwestia wyciszenia samochodu ponieważ występowało i cvt i man
                              Jeep pisał że hondy już tak mają.
                              • trypel Re: Nowa Honda HRW Sport 18.10.19, 13:38
                                Ja mam tak na codzień w vespie
                                Ruszanie ze skrzyżowania to manetka do końca, silnik wchodzi na ok 8000 obr i przyspiesza liniowo do zadanej prędkości
                                Ale ja zmieniam wydechy żeby było głośniej :) Ty wolisz ciszę wiec rozwiazanie nie dla Ciebie

--
                      • samspade Re: Nowa Honda HRW Sport 18.10.19, 13:16
                        Gdyby nie to wycie silnika to owszem wystarczy wcisnąć gaz. Ale wycie silnika zniechęca do takiego postępowania.
                        Oraz skoro cvt jest takie dobre to po chusteczkę jest tam coś co imituje biegi?
                        Bezstoponiowa skrzynia z przełożeniami.
                        Oraz jak napisałeś subiektywne wrażenia.
                        Czemu tak trudno przyjąć do wiadomości że ktoś ma uwagi co do działania tej skrzyni? Uwagi, które nie dyskwalifikują takiego rozwiązania. W moim przypadku problemem z samochodem był hałas. Samochód był za głośny. Zarówno w przypadku cvt jak i manualnej przekładni.
                        • vogon.jeltz Re: Nowa Honda HRW Sport 18.10.19, 14:45
                          > Oraz skoro cvt jest takie dobre to po chusteczkę jest tam coś co imituje biegi?

Bo właśnie ludziska mają przekonanie, że jak obroty nie rosną jak w manualu/tradycyjnym automacie, to auto "nie przyspiesza" i wydaje się "mułowate". To jest tak samo, jak z dźwiękiem silnika odtwarzanym z głośników. Po grzyba coś takiego, przecież cisza jest pod każdym względem lepsza? No ale jednak niektórzy lubią. Bo się przyzwyczaili.
                • klemens1 Re: Nowa Honda HRW Sport 18.10.19, 12:36
                  samspade napisał:

> Niczym się nie różni.
                  > Przy przyśpieszaniu w man nie trzymasz cały czas 4000 obrotów.

Ale w tym momencie krytykujesz automat vs manual, a nie cvt jako takie.

• samspade Re: Nowa Honda HRW Sport 18.10.19, 12:47
                    klemens1 napisał:

> Ale w tym momencie krytykujesz automat vs manual, a nie cvt jako takie.

Nie.
                    Nie krytykuje ani automatu ani manuala. Nie do końca krytykuję nawet cvt jako takie.
                    • klemens1 Re: Nowa Honda HRW Sport 18.10.19, 13:24
                      samspade napisał:

> klemens1 napisał:
                      >
                      > > Ale w tym momencie krytykujesz automat vs manual, a nie cvt jako takie.
                      >
                      > Nie.
                      > Nie krytykuje ani automatu ani manuala. Nie do końca krytykuję nawet cvt jako t
                      > akie.

Piszesz o głośności.
                      W automacie z przełożeniami też będzie głośno po depnięciu.
                      Różnica taka, że w cvt nie będzie słychać narastającego wycia, które daje ułudę przyspieszania. O czym zresztą napisali już inni.

Osobiście nie znam skrzyni, która zrzuca obroty przy 100 km/h do 1000 rpm - a cvt to potrafi. Do tego nie ma szarpnięć, opóźnień itp. pierdół. Jej główną wadą jest to, że ciemny lud przyzwyczaił się do skrzyń sekwencyjnych.
            • tbernard Re: Nowa Honda HRW Sport 18.10.19, 13:57
              samspade napisał:

> vogon.jeltz napisał:
              >
              > > Ja kompletnie nie rozumiem tych wszystkich recenzentów, którzy narzekają,
              > że CV
              > > T przy przyspieszaniu "wyje"
              >
              > Narzekają ponieważ wyje.
              > >a przyspieszanie przy jednostajnych 4000 rpm jest jednak bardziej efektywn
              > e niż ciągnięcie
              > > od dołu po zmianie biegu.
              >
              > W przypadku hondy hrv nie sprawdza się to stwierdzenie.
              > Jechałem man a po chwili cvt. Być może na moją ocenę rzutuje słabe wyciszenie a
              > le cvt wyje. Ma gorsze przyspieszenie. Przy spokojnek jeździe wszystko jest ok.
              >

To może przejedź się teraz z wersją 1.5 TURBO. Bo jak mniemam piszesz o doświadczeniach 1.5 i-VTEC bez doładowania to nie ma się co dziwić, że wyło.
    • klemens1 Re: Nowa Honda HRW Sport 17.10.19, 11:59
      marekggg napisał:

> myslalem ze jakies fajne autko a to wygladu z przodu jak honda civic, z boku ja
      > k 15-to letnia astra a silnik od kosiarki i do tego CVT. a sport gdzie?

W "SUV" też jest "sport" i co to ma ze sportem wspólnego?
      A do silnika co masz - że za słaby? Wolałbyś mulastego wolnossaka?
    • pies_w_studni Re: Nowa Honda HRW Sport 17.10.19, 12:46
      Przecież już dawno terminy typu sport straciły swoje znaczenie. Gran Turismo na klapie pizdzików z przednim napędem, otyłe coupe z czterema drzwiami (Mercedes GLE Coupé), Turbo S jako jedna z wersji elektrycznego Taycana. Who cares?
      Pięknie się to wszystko komponuje z fejkowymi wydechami i rykiem silnika z głośników.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka