Dodaj do ulubionych

Narty w Bułgarii -maja LPG po drodze i na miejscu?

18.10.19, 11:44
Znalazlem ciekawa oferte dotyczacą narciarstwa Bulgarii jko alternatywe dla Wloch i Austrii.

Wszystko wyglada fajnie, ale na jazde autokarem (to proponuja) nikt mnie nie namowi.

Google pokazuja trase przez Slowacje, Wegry, Serbie i Bulgarie oczywiscie.

1500 km w jedna strone... pytanie czy i jak z tankowaniem LPG w tych krajach... jest jak u nas czy to raczej taki klopot jak w Austrii?

Kalkulacja kosztow dojazdu ma dosc zasadniczne znaczenie... a pewnie jeszcze jakis nocleg po drodze, zeby sie nie zajechac na smierc....

Ktos cos wie?

generalnie idea jazdy w inne miejsce niz ciagle Alpy bardzo mi sie podoba + wycieczka - 3 tys km tez :-)

--
Pozdrawiam,
galtom

"When agriculture and industry came along people could increasingly rely on the skills of others for survival, and new "niches for imbeciles" were opened up. You could survive and pass your unremarkable genes to next generation [...]"
Obserwuj wątek
    • trypel Re: Narty w Bułgarii -maja LPG po drodze i na mie 18.10.19, 11:55
      Maja lpg. Po drodze tez nie powinno być problemu. Borowiec czy Bansko?
      Pamiętaj ze lot ma zajebiste ceny do Sofii. Warto sprawdzić

--
      Kobieto! Nigdy nie stawaj pomiędzy twoim mężczyzną, a jego kolegami. Pamiętaj, że on nie zastąpi swoich kolegów masturbacją. Ale ciebie tak.
          • galtomone Re: Narty w Bułgarii -maja LPG po drodze i na mie 18.10.19, 12:29
            Potrzebuje grupy, żeby byle inne dzieci dla młodego i fajni instruktorzy, jazda na tyczkach, itd.

Gruzja brzmi fajnie ale jeszcze dalej i nie znam żadnej ciekawej oferty na taki obóz pół-sportowy.

--
            Pozdrawiam,
            galtom

"Speed has never killed anyone, suddenly becoming stationary - that's what gets you." - Jeremy Clarkson
              • galtomone Re: Narty w Bułgarii -maja LPG po drodze i na mie 18.10.19, 12:36
                Ja nie chcę instruktora sensu stricte, tylko "trenera" 😉.
                Jak jedzie grupa z klubu PL, to już mają taką pół-sportowy jazdę na tyczkach i nie tylko.
                Codziennie 6-7 h na nartach

--
                Pozdrawiam,
                galtom

"Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac?" - George Carlin
        • trypel Re: Narty w Bułgarii -maja LPG po drodze i na mie 18.10.19, 12:31
          Zależy czego szukasz
          Jako trzaskanie km na nartostradach to Alpy lepsze. Jak nieco więcej to Bałkany to dobry kierunek. Ja tej zimy do Serbii do Kopaownika jadę. Odległość chyba ta sama. Śnieg do kwietnia. Klient mnie namówił ze ośrodek wyremontowany 10 nowych kanap itd. Ale to podobnie jak w bg 50 km tras, nie więcej
          Za to super kuchnia, dobre wina, rakija jak kto lubi, zupełnie inna atmosfera.
          Ale jak oczekujesz takiego zadbania o turystę jak w Austrii to się możesz zawieść :)

--
          Kobieto! Nigdy nie stawaj pomiędzy twoim mężczyzną, a jego kolegami. Pamiętaj, że on nie zastąpi swoich kolegów masturbacją. Ale ciebie tak.
          • galtomone Re: Narty w Bułgarii -maja LPG po drodze i na mie 18.10.19, 12:39
            Austria jakoś nie lubię, wolę włoski bałagan 😉.
            Na dużej ilości tras mi nie zależy, jak są 2-3 długie i ostre to mnie starcza.
            Wolę znać stok i jeździć coraz ostrzej niż zwiedzać i uważać 😉

Oferta gastronomiczna ważna, stąd Austra też nie jest moim ulubieńcem

--
            Pozdrawiam,
            galtom

"Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac?" - George Carlin
            • trypel Re: Narty w Bułgarii -maja LPG po drodze i na mie 18.10.19, 12:46
              No to tam możesz być zadowolony
              Poza tym ceny w Bansku nawet w zimie wciąż są dużo niższe niż nad morzem czarnym bo jednak to miejsce dla Bułgarów. Czyli wciąż za 50 pln od łba masz kolacje z przystawka i butelka wina na 2 osoby.
              Nie wiem na ile dni. Jak na tydzień to ja już bym jechał autem ale z przygodami czyli np nocleg w Belgradzie (warto!!!- jakby co to polecę apartament w samym centrum) a z powrotem np przez Golubac nad Dunajem - podobno obie twierdze i Golubac i Ram zostały odremontowane w ostatnich 3 latach. Golubac to miejsce gdzie zginął Zawisza Czarny.

--
              • galtomone Re: Narty w Bułgarii -maja LPG po drodze i na mie 18.10.19, 14:20
                Poki co rozwazamy lot do Sofii (narty pojada autokarem z reszta ekipy.
                A w Sofii dzien zwiedzania (warto?) i wynajecie auta... albo Logdy (jak na 2 rodziny
                Albo Vito jakby przylecial moj szwagier z partnerem z UKju

--
                Pozdrawiam,
                galtom

• trypel Re: Narty w Bułgarii -maja LPG po drodze i na mie 18.10.19, 14:37
                  Jasne ze warto do Sofii
                  Mało tego - tam tez masz gore czyli Vitosze, z wagonikami startującymi jeszcźe z miasta (zaraz za obwodnica), tyle ze narty tam to hardcore bo od paru lat zero dbania o stoki i rok temu był zamknięty.
                  Poza tym ładne miasto, deptak z fajnymi knajpami, podrzucę Ci jakby co jedna typowo bułgarska na uboczu.

--
                  • galtomone Re: Narty w Bułgarii -maja LPG po drodze i na mie 18.10.19, 15:59
                    W Soffi bede bez nart - jesli polecimy. Sprzet pojedzie autokarem z ekipa.
                    Bez sensu to wozic samolotem skoro jedzie autobus, a ja autobusem nie podrozoje, wiec...

A sofia.. 1 dzien wystarczy czy lepiej dwa...
                    Zastanawiam sie czy leciec z Wawy, bratyslawy czy wiednia... w sumnie bez roznicy...

Wieden znam (z grubsza) i jakos mnie nie ciagnie... a moze bratyslawa ladna? znasz? Moze lepiej dzin tu, dzien tam... potem narty i do domu?

--
                    Pozdrawiam,
                    galtom

"Speed has never killed anyone, suddenly becoming stationary - that's what gets you." - Jeremy Clarkson
        • pan99 Re: Narty w Bułgarii -maja LPG po drodze i na mie 18.10.19, 12:55
          galtomone napisał:

> Alpy już nudne.
          >

mam w grupie narciarskiej (zapaleńcy jeżdżący w Alpy po kilka razy w sezonie na tzw. czterodniówki) kumpla który oprócz "całych" Alp objeździł także Ukrainę, Gruzję, Bułgarię, Hiszpanię, Turcję, a nawet... Izrael.
          I wg niego wszystko poza Alpami to gunwo, tzn. z ciekawości i żeby zaliczyć czy tam pochwalić się że się było to można się przejechać, choć i tak szkoda na to marnować pieniędzy, a przede wszystkim czasu bo w tym czasie można pojechać w Alpy i normalnie pojeździć.
          Mówi, że każdy średni nawet ośrodek w Alpach bije na łeb te wynalazki, a jak już porównać z topowymi to już... nie ma co porównywać. Żeby to jeszcze jakoś finansowo się spinało, że np. 2 czy 3 razy taniej, ale tak nie jest, a nawet często drożej jak się doliczy samolot+ wypożyczenie auta + wypożyczenie sprzętu.

A odpowiadając na pytanie to wg mylpg.eu nie powinno być problemu.
          • galtomone Re: Narty w Bułgarii -maja LPG po drodze i na mie 18.10.19, 14:23
            Moze tak, moze nie....
            Ja juz nie mam ambicji na przejezdzanie 100km tras dzinnie.
            Wystarczy mi poszalec 3-4h a potem miec dobre zarcie, wybor, fajnych tubylcow (Austria fuj) i dobre wino.

Podoba mi sie to, ze wlasnie nie ma zarcia w hotelu, bo podobno tam pelno knajp i restauracji a nie to samo gowno co sie dostaje na kolacje nawet w Kaprun...

Pare lat temu jak bylem to tam nawet gdzie wyjsc z hotelu nie bylo - pizerria, disco i tyle.

--
            Pozdrawiam,
            galtom

"When agriculture and industry came along people could increasingly rely on the skills of others for survival, and new "niches for imbeciles" were opened up. You could survive and pass your unremarkable genes to next generation [...]"
      • galtomone Re: Narty w Bułgarii -maja LPG po drodze i na mie 18.10.19, 12:29
        Info o lotach ciekawe.
        Może prościej lecieć i wynająć furę?

--
        Pozdrawiam,
        galtom

• trypel Re: Narty w Bułgarii -maja LPG po drodze i na mie 18.10.19, 12:33
          Ja na swieta chciałem z synem do kumpla do Sofii to z Wrocławia z przesiadka w wawie wyszło 600.
          Kwestia czy jedziecie na swoich czy wypożyczonych bo samolotem z całym wyposażeniem ciężko

--
          • galtomone Re: Narty w Bułgarii -maja LPG po drodze i na mie 18.10.19, 12:40
            Tylko na swoich 😉
            Nie wiem jakie ceny są w wypożyczalniach.

Buty muszę mieć swoje, narty niekoniecznie jeśli są dobre raceowe albo dobre slalomki.

--
            Pozdrawiam,
            galtom

• vogon.jeltz Re: Narty w Bułgarii -maja LPG po drodze i na mie 18.10.19, 11:58
      > jest jak u nas czy to raczej taki klopot jak w Austrii?

Czemu kłopot? To znaczy, nie wiem jak w austriackim interiorze, ale jak jedziesz przez Austrię na południe w kierunku Włoch czy Słowenii, to masz dokładnie w połowie drogi stację przy zjeździe na Ilz. Austria to mały kraj, przy typowym zasięgu na LPG jakieś 300 km ta jedna stacja wystarczy w zupełności.
      • galtomone Re: Narty w Bułgarii -maja LPG po drodze i na mie 18.10.19, 12:27
        Osobiście wolę więcej niż jedną. Na północy Włoch też wcale z LPG nie jest tak prosto. U nas się generalnie nie zastanawiam i szukam tylko tankuje.
        Więc chcę wiedzieć jak po drodze... Większość stacji czy raczej trzeba szukać.

--
        Pozdrawiam,
        galtom

• trypel Re: Narty w Bułgarii -maja LPG po drodze i na mie 18.10.19, 12:36
          Nie trzeba - tam na lpg jak u nas, Serbia tez ok. Pamiętaj żeby na autostradzie w Serbii nie przeginać powyżej +15 jak nie masz zająca przed sobą. Oni zatrzymują na autostradzie, na długich prostych czają się pod wiaduktami :) ale tylko tych co mocno przeginają.

--
          • galtomone Re: Narty w Bułgarii -maja LPG po drodze i na mie 18.10.19, 12:42
            Czyli jak Austria... 130 czasem ciut szybciej 😉
            Jak z noclegiem po drodze to.mi sie nie spieszy.
            Poza tym przy 150 15l gazu zamienia się w 18/19 i trzeba częściej stawać

--
            Pozdrawiam,
            galtom

• galtomone Re: Narty w Bułgarii -maja LPG po drodze i na mie 18.10.19, 12:42
            Czyli jak Austria... 130 czasem ciut szybciej 😉
            Jak z noclegiem po drodze to.mi sie nie spieszy.
            Poza tym przy 150 15l gazu zamienia się w 18/19 i trzeba częściej stawać

--
            Pozdrawiam,
            galtom

• wtop.ek Re: Narty w Bułgarii -maja LPG po drodze i na mie 18.10.19, 23:42
            W tym roku Serbia tranzytem do Grecji. Na autostradzie średnio 150, zero policji tam i z powrotem.

Podobnie dwa lata temu.

Czajenie pod wiaduktami to daleka starożytność ponad 10 lat temu..

trypel napisał:

> Nie trzeba - tam na lpg jak u nas, Serbia tez ok. Pamiętaj żeby na autostradzie
            > w Serbii nie przeginać powyżej +15 jak nie masz zająca przed sobą. Oni zatrzym
            > ują na autostradzie, na długich prostych czają się pod wiaduktami :) ale tylko
            > tych co mocno przeginają.
            >
            • trypel Re: Narty w Bułgarii -maja LPG po drodze i na mie 19.10.19, 06:52
              2x byłem w tym roku.
              Dwa razy nasz lokalny pracownik mówił żeby zwalniać przed wiaduktami i nie przekraczać 140-145 bo wtedy już kierują sprawę da sądu.
              Moze miałeś szczescie.
              A moze on pecha.

--

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka