Dodaj do ulubionych

Dieselgate

25.10.19, 21:11
Quba masz Dieselka EA 189 czy EA 288? Spełniasz normy czy nie?
Na początku 2015 roku silniki TDI o kodzie EA 189, zostały zastąpione jednostkami EA 288.
W USA ludzie dostali odszkodowania....a w Polsce? Naprawialiście chociaż?
bo kase dostali w USA:) engine dostałeś coś dolców?

www.se.pl/auto/porady/silniki-tdi-o-kodzie-ea-189-eu5-niespelniajace-norm-emisji-spalin-lista-silnikow-tabela-oznaczen-aa-Y97J-WwRz-dhH4.html
Obserwuj wątek
    • misiaczek1281 Re: Dieselgate 25.10.19, 21:18
      Ps. w Polsce nie ma możliwości pójścia do sądu i dostania odszkodowania bo w 2012 jakiejś dyrektywy nie przyjęliśmy i prawo nie pozwala....POdziękujcie Donkowi:) Nie ma to jak Ameryka - tam sądy naprawdę są dla ludzi a nie to co u nas tysiące ludzi umiera na raka od smogu i nic....

auto.dziennik.pl/aktualnosci/artykuly/584548,dieselgate-volkswagen-afera-motoryzacyjna-spaliny-przepisy-ue.html
      • samspade Re: Dieselgate 25.10.19, 22:10
        Ale wiesz że smog powoduje między innymi twój piec? Wiesz. Dlatego ciągle piszesz o dieslach.
        Jak czujesz się że przyczyniasz się do śmierci wielu ludzi?
        • misiaczek1281 Re: Dieselgate 27.10.19, 19:23
          samspade napisał:

> Ale wiesz że smog powoduje między innymi twój piec? Wiesz. Dlatego ciągle pisze
          > sz o dieslach.
          > Jak czujesz się że przyczyniasz się do śmierci wielu ludzi?

mój piec jest jeden pali tylko 4 miesiące w sezonie (w tym sezonie jeszcze nie paliłem bo jest ciepło) z czego 2 miesiące tylko drewnem :)
          a Diesli jest 20 mln i kopcą 12 miesięcy w roku:)
          • qqbek Re: Dieselgate 27.10.19, 23:53
            1. Drewnem rozbiórkowym, czyli śmieciami.
            2. Diesli nie ma 20 milionów w Polsce.
            3. Gdyby Diesle winne były przekroczeń norm jakości powietrza, to dochodziłoby do nich także w miesiącach letnich. W miesiącach letnich zaś mamy powietrze porównywalne z zachodnią Europą, dramat zaczyna się na przełomie piździernika i listopada.

--
            Jestem Lubelakiem, to podobno nieuleczalne. Może dlatego, że nikt się z tego leczyć nie chce.
      • pies_w_studni Re: Dieselgate 27.10.19, 16:51
        Przywoływanie amerykańskich sądów świadczy o twoim, delikatnie mówiąc, słabym rozeznaniu w sytuacji. Amerykański system sądowniczy to patologia, w przykładowej (ale autentycznej) prostej sprawie o niedokręcenie szpilek przy wymianie koła, odszkodowanie wyniosło 40 000 $, przy kosztach sądowych 100 000 $, płatnych przez pozywającego heheh.
      • marekggg Re: Dieselgate 27.10.19, 19:15
        ty sie w koncu zdecyduj czy w tym caly PiS jestescie za Unia czy przevciwko Unii. bo nie mozna zjesc ciasteczko i miec ciasteczko.
        implementacja dyrektywy - poczytaj ze zrozumieniem - to co musieli zaimplementowac, to zrobili, to czego nie musieli, nie zrobili. Takich rzeczy jest bardzo duzo. Jakby te cala dyrektywe zaimplementowali, to bys nawet tego swojego polo moze nie moglesz miec.
        • misiaczek1281 Re: Dieselgate 27.10.19, 19:26
          marekggg napisał:

> ty sie w koncu zdecyduj czy w tym caly PiS jestescie za Unia czy przevciwko Uni
          > i. bo nie mozna zjesc ciasteczko i miec ciasteczko.
          > implementacja dyrektywy - poczytaj ze zrozumieniem - to co musieli zaimplemento
          > wac, to zrobili, to czego nie musieli, nie zrobili. Takich rzeczy jest bardzo d
          > uzo. Jakby te cala dyrektywe zaimplementowali, to bys nawet tego swojego polo m
          > oze nie moglesz miec.

afera dotyczy tylko nowych Diesli a nie starych benzynówek na LPG więc z polo nie trafiłeś:)
          moje Polo nie emituje tyle NOX co Diesel
          • marekggg Re: Dieselgate 27.10.19, 19:53
            tylko ze ta dyrektywa nie obejmuje tylko diesle, ale wszystkie rodzaje napedow i nie tylko - to jest dyrektywa o homologacjisamochodow, przyczep itp.
            poczytaj sobie, bo twoje polo tez do niej wchodzi.
            milego czytania, jest to kilkaset stron.
            ec.europa.eu/growth/sectors/automotive/legislation/motor-vehicles-trailers/directive-2007-46-ec_en
            • misiaczek1281 Re: Dieselgate 27.10.19, 21:18
              nie mam czasu czytać ale gdy produkowano moje Polo to był rok 2003 i wtedy nie istniały te dzisiejsze normy więc jak może im podlegać i je spełniać? spełnia normę która była wymagana w chwili jego produkcji...nie można spełniać czegoś czego nie ma:) wymyślają głupoty w tej unii.
    • qqbek Re: Dieselgate 26.10.19, 00:01
      Misiu głupiutki.
      Ja mam autko z połowy 2016 roku i nie raz to tutaj pisałem.

--
      Jestem Lubelakiem, to podobno nieuleczalne. Może dlatego, że nikt się z tego leczyć nie chce.
      • dodekanezowiec Re: Dieselgate 27.10.19, 16:08
        Obywatel może się powołać bezpośrednio na dyrektywę w świetle prawa wspólnotowego. Brak jej implementacji bądź implementacja nieprawidłowa nie jest przeszkodą.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka