Dodaj do ulubionych

170 km/h w dwie sekundy

26.10.19, 19:26
Mialem na liczniku w samochodzie Mazda 3. Potem odpuscilem gaz bo sie balem ze cos sie urwie.
Obserwuj wątek
              • waga170 Re: 170 km/h w dwie sekundy 27.10.19, 06:36
                Zeby juz calkowicie nie namieszac, nie wspomnialem ze owe 0 do 170 w dwie sekundy bylo od poczatku do konca na jednym, najwyzszym biegu:) Ale teraz mam watpliwosc czy automat na podnosniku wrzucony na D zrobilby to szybciej po dodaniu gazu, bo chyba by sobie przechodzil przez biegi? Sprawdze przy najblizszej okazji.
                • engine8 Re: 170 km/h w dwie sekundy 27.10.19, 17:42
                  Ja tam nie bede sprawdal - automatyczne skrzynie sa za drogie do naprawy...
                  na D to on musi te biegi zminiac niestety.. a ze nawet automat ciagle musi te mechaniczne biegi pozmieniac to nie wiem jak sie zachowa zapierd.. przez 7 czy 8 w dwie sekundy... bez obciazenia jako ze obciazenie ma wplyw na zmiane biegow.
                  Tez zalezy jak to zrobisz... Bo jesli nacisniesz gaz do oporu i wlaczysz na podldze tez guzik "mijania" to powinien jechac na mozliwie niskim do oporu az odpuscisz ale wtedy bewnei to bedzie "1" czy "2". A jak nacisniesz prawie ale nie do konca to pewnie bedzi eprobowaal zmieniac w zakresie i sposobem jaki zaprogramowao komputer.
                  Moze od razu wrzuci na najwyzszy a moze bedzi lecial po jednemu? chyba komputer zdecyduje (albo nie). Normalnie oczekiwalbym ze przejdzie po biegach powoli i zajmie Ci to ze 3-4 sekundy - chyba z emasz super duper skrzynie poniewaz komputerr skrzyni powinien unikac samobojstwa.
                  Komuterm jest zaprogramowany tak ze reaguje na pewne parametry i warunki aby decydowac kiedy zmienic bieg. Na pewnie programista oczekuje jakiejs tam stabilnosci na kazdym aby podrzucic na wyzszy.... Teraz kiedy warunki sie beda zmieniac szybcieje niz zaprogramowano komputer to kto wie co zrobi?
                  Pewnie w niektorych to przejdzie a innych moze tez ale ja bym tego na swoim aucie nie testowal.
      • liczbynieklamia Re: 170 km/h w dwie sekundy 29.10.19, 12:33
        > No bo chybanie powiesz ze sie do tej predkosci rozpedziles w 2 sek? - chyba spadajac z gory
        Bez szans. Bez oporu powietrza prędkość swobodnego spadania po dwóch sekundach to 70km/h. Przy odpychaniu się od asfaltu trudno byłoby przekroczyć 80km/h (ograniczony współczynnik tarcia).
    • trypel Re: 170 km/h w dwie sekundy 27.10.19, 09:45
      Bo to mazda
      Garbus był szybszy i przyspieszał lepiej
      youtu.be/SiAbcw5s9_8

--
      Kobieto! Nigdy nie stawaj pomiędzy twoim mężczyzną, a jego kolegami. Pamiętaj, że on nie zastąpi swoich kolegów masturbacją. Ale ciebie tak.
        • trypel Re: 170 km/h w dwie sekundy 27.10.19, 18:46
          Który pokona szybciej ten sam dystans
          Nawet ja zrozumiałem a na pewno znam angielski gorzej niż Ty

--
          Kobieto! Nigdy nie stawaj pomiędzy twoim mężczyzną, a jego kolegami. Pamiętaj, że on nie zastąpi swoich kolegów masturbacją. Ale ciebie tak.
        • waga170 Re: 170 km/h w dwie sekundy 27.10.19, 20:25
          > Co to mialo pokazac? ???

Ja zauwazylem cos czego nie chcieli pokazac, mianowicie dziennikarskiej nieuczciwosci.
          Garbus mial bardzo niesymertycznie rozlozony nacisk na osie, cos jak 60% tyl, 40% przod.
          Od razu zdziwilo mnie ze podwieszonemu w polowie dlugosci, czy rozstawu osi, nie zwisa dupa i pozostaje poziomo. Bo normalnie to hak powinien byc gdzies nad tylnym siedzeniem. Wiec cos zmanipulowali, na przyklad wyjeli silnik. Ale po co? Ano po to ze z silnikiem by spadal dupa w dol jak lotka od badminton czyli mniej spektakularnie. I spadalby szybciej, bijac Porsche z kretesem.
          A tak to krecil sie w powietrzu i wygral tylko tylko, propagandowo ciekawszy rezultat.
        • trypel Re: 170 km/h w dwie sekundy 27.10.19, 20:15
          Średnia moze i była (Ty 37 s nie wytrzymałeś) ale przyspieszenie wydaje sie lepsze
          Myślisz ze jakby zrzucili ten drugi to byłby szybszy? Nie ma szans. Miał felgi aluminiowe a one pogarszają osiągi.

--
          • waga170 Re: 170 km/h w dwie sekundy 27.10.19, 20:34
            No fakt, VW mial felgi srebrne, ale to byly tylko tak pomalowane stalowe. Ciekawe czy byl na oponach letnich czy zimowych.
            Volkswagen nad Mazda mial jeszcze jedna przewage, w nim nie bylo kierowcy a w Mazdzie byl 190 kilowy.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka