Dodaj do ulubionych

Nagranie z ul. Sokratesa

31.10.19, 22:52
jeżeli ktoś ma ochotę obejrzeć - wiele nie widać

youtu.be/h6yFmmAaTLw?t=32
Klasyczne przepuszczenie przez jeden samochód, drugi to olał.
Tak, wina zapierdalacza z bmw, ale ja jednak przechodząc przez to przejście bym się rozejrzał czy drugim pasem coś nie jedzie. Wiem, że warto.
Obserwuj wątek
    • qqbek Re: Nagranie z ul. Sokratesa 31.10.19, 23:39
      Sądzę, że przy tych prędkościach wyjrzenie za przepuszczający ciebie samochód chuja da.
      Zresztą nie mamy pewności, czy przypadkiem facet tego nie zrobił.
      Wstępnie oszacowano, że morderca z E46 jechał 130 km/h.
      Tak więc trzy sekundy przed tym, jak został potrącony pieszy, kierujący BMW znajdował się sporo ponad 100 metrów od miejsca potrącenia. Rozejrzenie się, podjęcie decyzji i zrobienie dwóch kroków to ponad trzy sekundy.

--
      Jestem Lubelakiem, to podobno nieuleczalne. Może dlatego, że nikt się z tego leczyć nie chce.
      • klemens1 Re: Nagranie z ul. Sokratesa 02.11.19, 22:10
        qqbek napisał:

> Sądzę, że przy tych prędkościach wyjrzenie za przepuszczający ciebie samochód c
        > huja da.
        > Zresztą nie mamy pewności, czy przypadkiem facet tego nie zrobił.

Obejrzyj sobie jeszcze raz - bmw było doskonale widoczne dużo wcześniej. A wygląda się nie tylko przed wejściem na przejście, ale też przed wejściem na sąsiedni pas. I to przed samym wejściem, a nie 3 sekundy wcześniej, po czym klapki na oczy i maszerujemy.

• waga170 Re: Nagranie z ul. Sokratesa 31.10.19, 23:53
      W odpowiedzi na ten wypadek Prezydent Warszawy przygotowal plan polegajacy na tym ze o ile pamietam na setkach ulic zostanie zbudowanych tysiac progow a predkosc w polowie miasta bedzie ograniczona do... 30 km/h.
      • waga170 Re: Nagranie z ul. Sokratesa 01.11.19, 00:00
        Tu wiecej szczegolow:

tvn24.pl/tvnwarszawa/ulice/warszawa-rafal-trzaskowski-mowi-jak-zamierza-zwiekszyc-bezpieczenstwo-pieszych-1327844

Konia z rzedem temu co mi wytlumaczy jak zwezanie pasow ruchu przed przejsciem ma poprawic bezpieczenstwo pieszego.
        • tbernard Re: Nagranie z ul. Sokratesa 01.11.19, 11:02
          waga170 napisała:

> Konia z rzedem temu co mi wytlumaczy jak zwezanie pasow ruchu przed przejsciem
          > ma poprawic bezpieczenstwo pieszego.

Statystyczny kierowca zwalnia podświadomie wjeżdżając na zwężenie. Dodatkowo węższy pas w obrębie przejścia, to mniejszy odcinek do pokonania dla pieszego.
          • waga170 Re: Nagranie z ul. Sokratesa 01.11.19, 18:53
            > Statystyczny kierowca zwalnia podświadomie wjeżdżając na zwężenie. Dodatkowo wę
            > ższy pas w obrębie przejścia, to mniejszy odcinek do pokonania dla pieszego.

Statystyczny kierowca nie zwalnia, tylko oprocz patrzenia przed siebie jeszcze patrzy w lewo-prawo uwazajac czy sie miesci w tym waskim pasie.
            Mniejszy odcinek do pokonania dla pieszego? To moze zrobic te przejscia waskie tak zeby piesi szli gesiego, to bedzie mniejszy odcinek do pokonania dla kierowcy? Na szerszym pasie (nie poszerzonym tylko takim jak jest) jest wiecej miejsca dla pieszego zeby sie zmiescil jak sie zorientuje ze nadjezdza kretyn, a dla kretyna wiecej miejsca na ominiecie pieszego.
            Konia z rzedem chyba nie bedzie.
        • samspade Re: Nagranie z ul. Sokratesa 01.11.19, 13:18
          waga170 napisała:

> Konia z rzedem temu co mi wytlumaczy jak zwezanie pasow ruchu przed przejsciem
          > ma poprawic bezpieczenstwo pieszego.

Zwezanie pasów czy jezdni spowoduje spowolnienie pojazdów. Można dać dodatkowe elementy w jezdni. Jakiś beton w postaci separatora.
          • waga170 Re: Nagranie z ul. Sokratesa 01.11.19, 18:59
            Byla propozycja zeby przed przejsciami z dwoch pasow ruchu robic jeden, co eliminowaloby mozliwosc wyprzedzania przed przejsciem I omijania zatrzymanego samochodu. Po pierwsze to by utrudnilo przeplyw samochodow, a po drugie gdzie? U nas? Jak ludziom obce jest pojecie suwaka a co drugi to szeryf.
          • kokosowy15 Re: Nagranie z ul. Sokratesa 02.11.19, 20:31
            Dotychczas robi się wszystko, żeby poprawić bezpieczeństwo kierowców. Strefy zgniotu, poduszki, kurtyny, pasy bezpieczeństwa, elektronika służy bezpieczeństwu kierowców, i w wielu kolizjach zdaje egzamin. Nie znam jednak takiej konstrukcji, która przy prędkości kolizji 70 km/godz uratowała życie uderzonego pieszego czy rowerzysty.
            • waga170 Re: Nagranie z ul. Sokratesa 02.11.19, 21:52
              > Dotychczas robi się wszystko, żeby poprawić bezpieczeństwo kierowców. Strefy zg
              > niotu, poduszki, kurtyny, pasy bezpieczeństwa, elektronika służy bezpieczeństwu
              > kierowców, i w wielu kolizjach zdaje egzamin. Nie znam jednak takiej konstrukc
              > ji, która przy prędkości kolizji 70 km/godz uratowała życie uderzonego pieszego
              > czy rowerzysty.

Bo rower z poduszkami, kurtynami, strefami zgniotu, pasami bezpieczenstwa i elektronika by byl za ciezki do pedalowania dla pedalarza.
              • kokosowy15 Re: Nagranie z ul. Sokratesa 02.11.19, 22:22
                Wystarczy w tego pieszego czy rowerzyste nie wyjeżdżać. Chcesz wychowywać pieszych, a nawet ich tresowac? A może w ramach tresury zainstalować w samochodzie urządzenie łamiąc nogę kierowcy powodujące wypadek? Po zdjęciu gipsu kierowca byłby bardzo ostrożny we własnym interesie, czyli dokładnie to co proponujesz pieszemu.
                • waga170 Re: Nagranie z ul. Sokratesa 02.11.19, 22:37
                  "A może w ramach tresury zainstalować w samochodzie urządzenie łamiąc nogę kierowcy powodujące wypadek?"

Chyba na powaznie wziales moje pytanie co lepsze, chlac czy sie najebywac, i eksperymentujesz. Wiec to co robisz dzisiaj, to te gorsze:)
                    • waga170 Re: Nagranie z ul. Sokratesa 03.11.19, 00:04
                      > Ach, przepraszam. Kierujący samochodem ma być zawsze chroniony, bezpieczny, a m
                      > otloch poza samochodem ma po prostu uważać i spieprzac, bo inaczej sam sobie bę
                      > dzie winien.

Dokladnie tak. Ale tylko na jezdni. A na chodnikach, alejkach parkowych, plazach miejskich-odwrotnie.
                        • waga170 Re: Nagranie z ul. Sokratesa 03.11.19, 08:29
                          > Dzięki takiej filozofii mamy jedne z najlepszych wyników w eliminacji pieszych
                          > w Europie. Zawsze fajnie być w czymś w czołówce, prawda?

Eliminacja pieszych, eliminacja drzew, eliminacja koni itd jest rezultatem tego ze jestesmy w czolowce Europy pod wzgledem dziesiatek przypadkow mongolizmu, kalmuctwa, dedilizmu, imbecylizmu, fanatyzmu i chuj wie jeszcze jakiego faszyzmu i kaczyzmu na setke mieszkancow.
      • waga170 Re: Nagranie z ul. Sokratesa 01.11.19, 00:25
        Tu nawet zdjecie czubka.

www.youtube.com/watch?v=VWoy2sU0Twc

Nie sadze ze jechal 130 bo by sie tak szybko nie zatrzymal a uszkodzenie samochodu by bylo wieksze. Jezeli tak szybko jechal to zaczal hamowac przed przejsciem, ale ciut za pozno.
    • oixio winni 01.11.19, 12:03
      Winni tej sytuacji = zabijania pieszych na przejściach, to:
      - sprawujący władzę za "4300 przejść dla pieszych bez sygnalizacji" = rekord świata.
      Te przejścia są wyznaczone przez wiele pasów ruchu, torowiska, przejazdy rowerowe !

I sposób na nic nie robienie - kosztami, utrudnieniami, szykanami obciążyć społeczeństwo.
      Pieniądze na audyty !!!
      Chyba ich pogięło - nawet dziecko wie co w danej sytuacji trzeba robić.
      Przy braku wiedzy - proszę zastosować system niemiecki dla ruchu pieszych i rowerzystów a NIE ODKRYWAĆ AMERYKI przez doświadczenia na niewinnych ludziach !

Wypada napisać dlaczego sygnalizacja świetlna (jak już NIE DA SIĘ robić podziemnych, nadziemnych ruchomych przejść dla pieszych):
      - sygnał świetlny jest widoczny dla wszystkich kierujących się do przejścia, przejazdu, skrzyżowania, jest widoczny dla pieszych.
      - przycisk dla pieszego - z chaosu wyłania się zorganizowany ruch, logicznie i sensownie porcjowany idealnie do potrzeb,
      - wszyscy mają szansę reagowania w czasie sygnału żółtego przed czerwonym,
      - czas czerwonego może być zgodny z czasem przechodzenia pieszego 1m/s i KONIEC.
      - za "papierowe koszty" naszej sygnalizacji można sprowadzić cały kontener sygnalizatorów z wiadomych kierunków.
      - koszty utrudnień przerzucone na społeczeństwo da się wyliczyć i lepiej zrobić zrzutkę dla biednych urzędników i zrobić to co jest konieczne a nie zabijać i wyrzucać pieniędzy w błoto.
      - co z przejazdem pojazdów pogotowia i innych służb w akcji ratowania życia, pojazdów VIP, Policji ...
      • kokosowy15 Re: winni 01.11.19, 13:12
        Pieszy to nie kret, żeby go na podziemne przejścia zaganiac. Dlaczego sądzisz, że pieszy może chodzić po schodach lub pochylniach, a samochody muszą pozostać na jednym poziomie? Światła sterowane przyciskiem są, tyle, że po naciśnięciu przycisku na przejściu, które kilka razy dziennie pokonuje, czekam czasem 300 sekund! Jestem jednym z niewielu tak cierpliwych. Czas świecenia zielonego dla pieszych powinien być porównywalny z czasem dla samochodów.
    • grzek Re: Nagranie z ul. Sokratesa 01.11.19, 19:45
      Ja dzisiaj zrobiłem sobie taki test przed przejściami przy 30, 50 i 70. Dzień słoneczny suchy asfalt. Przy prękości 70, w odległisiok 50 m od przejścia trzeba już wiedzieć, czy ktoś zaczyna przechodzić, czy zaraz wejdzie, żeby jeszcze zdążyć się zatrzymać bez awaryjnego hamowania. Przy 50, widać ludzi i zamiary ludzi na przejściu, praktycznie jest możliwość szybkiej reakcji. Przy 30, nawet jak dziecko wyskoczy w ostatrniej chwili tuż przed samochodem, to potrącenie nie będzie ze skutkiem śmiertelnym.
          • waga170 Re: Nagranie z ul. Sokratesa 01.11.19, 23:41
            A Ty komunista czy Muszkieter, jeden za wszystkich, wszyscy za jednego? Cale miasto ma jezdzic 10 km/h za jednego debila co pojechal 130?
            Pojawilo sie wiecej filmikow o tym wypadku i wiecej komentarzy. W jednym uslyszalem ze temu debilowi grozi do trzech lat wiezienia.
            A jeden gosciu zaproponowal stworzenie nowego pojecia, zabojstwo komunikacyjne, kara do 25 lat.
            I z nim sie zgadzam! Tedy droga!
            W moim wpisie ja nie popieralem limitu 30 w calym miescie, ja to uwazam za przegiecie, kompletne, w druga strone. Wiec nie jestem pewien czy z tymi 10 km/h progami zgadzasz sie ze mna i podbijasz wspomniane przeze mnie przegiecie jeszcze wiekszym przegieciem, czy moze Ty tak na powaznie...
            • marekggg Re: Nagranie z ul. Sokratesa 02.11.19, 00:02
              zrobic takie progi, zeby kierowca musial wyjsc i sam przepchnac samochod. pasazerowie autobusa by pomogli :-)

tak na powaznie - glowne arterie miasta niech maja 50, ale osiedla itp - 30. tylko ze na tych glownych arteriach powinny byc przejscia oznakowane porzadnie i z kamerami i sygnalizacja.
              tylko ze w polsce problem polega na tym ze znaczna czesc kierowcow z jakiegos dziwnego powodu przejezdza rowniez na czerwone. no i oczywyscie podwyzszenie kar oraz ich egzekwoowanie.
            • engine8 Re: Nagranie z ul. Sokratesa 02.11.19, 22:18
              Bo wy K nagadaliscie tym pieszym ze to oni maja takie sam eprawa jak samochody i jak sobie pomysli ze chce przejsc to auto ma sie zatrzymac itp...
              Jak byscie im powiedzieli ze nie maja wogole zadnych praw - moga przechodzic jedynie na przejsciach ze swiatlami jak maja zielone a moga na przejsciach bez swiatel ale tylko na wlasne ryzyko - kiedy nie ma aut a poblizu.... to by uwazali. Duzy ruch? Niech czekaja albo ido na skrzyzowanie ze swiatlami..
              Jakos sklepy i urzedy czy banki mogo im powiedziec ze mozecie tylko przyjsc od 10 - 15 i jak chcecie cos zalatwic to macie czekac w kolejce...a drogowcy nie moga ustalic swoich zasad?
        • grzek Re: Nagranie z ul. Sokratesa 02.11.19, 11:24
          Wystarczy 50 km/h. Przy tej prędkości można mieć wszystko pod kontrolą. Ponadprzeciętne utrudnianie ruchu jest też z bez sensu. Wystraczy wyegzekwować zasady jakie są obecnie. Ja jakoś nie widzę, żeby za bardzo w cięgu najbliższych wszyscy jeździli wolnij. Wszelkie zmiany wymagają pieniędzy albo mogą zminiejszyć popularność władzy.
            • waga170 Re: Nagranie z ul. Sokratesa 02.11.19, 15:42
              No, niezupelnie. Jezdnia to terytorium samochodow i to pieszy chcac przez nie przejsc powinien poprosic (nacisnac guzik) i poczekac. Z kolei chodnik to terytorium pieszych i samochod chcacy na nie wjechac na przyklad wyjezdzajac z bramy, czeka az piesi przejda. Z tym drugim przypadkiem nigdy nie ma problemu, a z tym pierwszym zawsze byl jest i bedzie.
              • kokosowy15 Re: Nagranie z ul. Sokratesa 02.11.19, 16:08
                Jest jednak pewna nierownowaznosc. W komentarzach o korkach częste jest stwierdzenie "ja nie stoję w korku, jadę na rowerze" i odpowiedz"ale ja stoję w ciepłe, na głowę mi nie pada". Pieszy czeka, już gdzieś pisałem, 300 sekund na przejściu niedaleko mojego domu. Stoi i moknie, a samochody jadą, kierowcy nie marzna, co najwyżej mogą ochlapac. A potrącenia, łącznie ze śmiertelnymi, na chodnikach bywaja, o niszczeniu chodników nie wspomnę.
                • waga170 Re: Nagranie z ul. Sokratesa 02.11.19, 16:40
                  Istnieje jakas tam grupa badawczo/pomiarowa w zarzadzie drog czy ulic, ktora mierzy natezenie ruchu pieszego i samochodowego i odpowiednio nastawia czas przez jaki pali sie swiatlo takie czy takie. A jak nie to powinna istniec. Ale "nasi" wyliczyli pewnie ze jak srednio przechodzi 10 pieszych na godzine, to ich czas czekania powinien byc 6 minut, hehe. 300 sekund normalnego i cierpliwego czlowieka przekona ze cos jest spierdolone i zielonego nigdy nie bedzie, wiec trzeba przejsc na czerwonym. Zabity na przejsciu przez miasto to nie jest pojecie abstrakcyjne.
                • tbernard Re: Nagranie z ul. Sokratesa 02.11.19, 17:07
                  300 (czyli 5 minut) sekund czekania to spierdolone ustawienie nawet w przypadku gdy pieszy wcisnął przycisk gdy dopiero co poprzedni pieszy przeszedł i zrobiła się zmiana na czerwone dla pieszych. Na nawet największych skrzyżowaniach cykle na ogół nawet 2 minut nie trwają. W przypadku przejścia na przycisk, zmuszanie pieszego aby dłużej niż minutę czekał, to celowa dywersja, aby pokazać, że władze chciały dobrze dając instalację, ale głupi piesi nie potrafią tego docenić, więc nie będą już robić takich instalacji, skoro nieskuteczna.
                  • waga170 Re: Nagranie z ul. Sokratesa 02.11.19, 17:37
                    > to celowa dywersja,
                    To celowe dzialanie w swoim wlasnym interesie. Na Zachodzie to sie nazywa "job security". Gdybysmy wszystko zrobili dobrze to co bysmy robili w przyszlym roku? A tak to pieprzac i poprawiajac, przy poprawianiu tez pieprzac, mamy robote do usranej smierci.
                  • klemens1 Re: Nagranie z ul. Sokratesa 02.11.19, 22:08
                    Dodatkowo powinno być tak, że jak samochody mają zielone już naprawdę długo (np. 10 minut), to po przyciśnięciu przez pieszego przycisku światła zmieniają się bez dodatkowego czekania tej minuty czy dwóch.
                    Ale to najwidoczniej za trudne.
    • wislok1 Re: Nagranie z ul. Sokratesa 01.11.19, 23:33
      Instynkt dyktuje sprawdzic, czy jakis burak nie grzeje pomaranczowym czy innym autem...

Masz racje...

Ale takich burakow w Niemczech, Austrii niema,costwierdzamz autopsji...

Tak jezdzac by im zabrali prawo jazdy po miesiacu gora...

A do tego by wydali sporo kasy na mandaty przed zabraniem prawka...

Po prostu siec radarow stalychi przenosnych oraz patroli policyjnych takich burakow skutecznie i SZYBKO wylacza z ruchu....
      • wislok1 Re: Nagranie z ul. Sokratesa 01.11.19, 23:41
        Wczoraj i dzisiaj SPORO jezdzilem po Wiedniu#
        W samy centrum i na peryferiach
        Bajka

W Bawarii jest to samo...

Powyzej 60 km na liczniku nikt nie grzeje na zwyklach ulicach
        Na autostradach przecinajacych miasto nikt nie grzeje ponad 90 ( dozwolone 80 )

Nie spotkalem ani jednego swira...
        Wszyscy grzeczni jak baranki
          • marekggg Re: Nagranie z ul. Sokratesa 02.11.19, 00:16
            ja duzo jezdze po beneluksie, francji i niemczech - no bo juz druga dekade tutaj mieszkam. najgorzej to jest w belgii - jak wiedza ze nie ma kamer, jezdza jak chca. glownie w walonii. flamandowie grzecznie, bo radarow jest duzo. co ciekawe - na drogach krajowych oraz poza obszarami zabudowanymi, zniesli predkosc maksymalna z 90 do 70. bez wyjatkow. zaoszdza pare milionow euro na znakach :-)
            luksemburg - tak sobie. francja - jest pare wariatow. holandia - tez pare wariatow.
            co do wysokosci mandatow:
            w miescie przy ograniczeniu do 30 i przekroczeniu o:
            1-10 = 50 euro
            11 - 30 = 50 euro plus 10 euro za kazdy km/h wiecej - czyli jadac naprzyklad 60, to juz wychodzi 340 euro
            powyzej 30 - do sadu. no i tutja jest potem troche problem, bo wolna reka sadu, ale to moze byc pareset euro wiecej.

• grzek W Szwajcarii też spokój 02.11.19, 15:27
              W Polsce, na autostradzie, pędzących ponad 200 jest więcej niż w Szwajcarii ponad 135. Piszę o Szwajcarach bo Włoch i Niemiec może się trafić. Wiekszość jedzie 118-123, wyprzedzając wolniejszych, jadą 125-127. Ponad 130 sporadcznie i zazwyczaj to lokalsi, którzy znają pewnie strategię okolicznej kontroli ruchu. Jeżli jest ograniczenie do 80, wszyscy praktycznie jadą jednym pasem, mimo dwóch pasów w jednym kieunku, chyba że nie ma miejsca i nie przekraczają 85. Ci z lewego pasa wciskaja się na prawy. W tunelach predkość przestrzegana jest z aptekarską dokładnością ale zalecanych odległości wszscy nie zachowują. Wariatów nie spotkałem.
        • misiaczek1281 Re: Nagranie z ul. Sokratesa 03.11.19, 10:42
          klemens1 napisał:

> U nas można bezkarnie piratować.
          > Pilnować się trzeba za to na durnych ograniczeniach - tam policja wykazuje się
          > czujnością w "poprawianiu bezpieczeństwa".

właśnie tacy jak ty którzy myślą że można piratować a policja nic nie robi powodują najwięcej wypadków....pycha kroczy przed upadkiem :)
          • klemens1 Re: Nagranie z ul. Sokratesa 03.11.19, 12:19
            misiaczek1281 napisała:

> klemens1 napisał:
            >
            > > U nas można bezkarnie piratować.
            > > Pilnować się trzeba za to na durnych ograniczeniach - tam policja wykazuj
            > e się
            > > czujnością w "poprawianiu bezpieczeństwa".
            >
            > właśnie tacy jak ty którzy myślą że można piratować a policja nic nie robi powo
            > dują najwięcej wypadków....pycha kroczy przed upadkiem :)

Nie chodzi o to, co ja myślę. Piszę, jak jest.
            Za głupi jesteś, by to pojąć.

• misiaczek1281 Re: Nagranie z ul. Sokratesa 03.11.19, 14:36
              klemens1 napisał:

> misiaczek1281 napisała:
              >
              > > klemens1 napisał:
              > >
              > > > U nas można bezkarnie piratować.
              > > > Pilnować się trzeba za to na durnych ograniczeniach - tam policja w
              > ykazuj
              > > e się
              > > > czujnością w "poprawianiu bezpieczeństwa".
              > >
              > > właśnie tacy jak ty którzy myślą że można piratować a policja nic nie rob
              > i powo
              > > dują najwięcej wypadków....pycha kroczy przed upadkiem :)
              >
              > Nie chodzi o to, co ja myślę. Piszę, jak jest.
              > Za głupi jesteś, by to pojąć.
              >
              właśnie chodzi o to co myślisz....że myślisz że można bezkarnie piratować...Ten co spowodował wypadek pewnie też tak myślał...a słyszałeś o chłopaku który w Zakopanem niedawno jechał 140? i go złapali...a o wypadku na Sokratesa? Poniosą karę...więc to nieprawda że u nas można bezkarnie piratować. Piszesz jak Ci się wydaje że jest , ale tak nie jest. Rzeczywistość jest inna niż myślisz. Nawet jeśli nie spotka nas kara w postaci mandatu za prędkość to może nas spotkać wypadek. A jeśli nie to prędkość uzależnia. Raz drugi trzeci i wchodzi to w nawyk...Owszem, taka jest mentalność kierowców ze nie szanują prawa. Brak szacunku do prawa jest częsty - wspomnę tu dwóch kolegów którzy się chwalili że jechali 170 czy 200...ja raz w życiu jechałem 150 i nigdy więcej...to dla mnie powód do wstydu i zrozumiałem że to głupota a dla nich to powód do dumy, chwalenia się - i ta mentalność jest przyczyną wypadków. Ty tego nie zrozumiesz. Zbyt chamski jesteś by uznać że ja to zrozumiem.
              • misiaczek1281 Re: Nagranie z ul. Sokratesa 03.11.19, 14:39
                Ps. a ty za mondry jesteś mondry inaczej...a nie przyszło ci do głowy że te ograniczenia jednak są potrzebne i nie są durne? że 50 w zabudowanym ma jakiś sens i cel? Celem jest ochrona pieszych....nie...gdzie tam...widzisz tylko teorie spiskowe i myślisz że policja jest głupia i a ty jedynie jaśnie oświecony hehe
                • misiaczek1281 Re: Nagranie z ul. Sokratesa 03.11.19, 14:42
                  i właśnie tacy powodują wypadki ...bo myślą że ograniczenia są głupie i policja się wykazuje pilnując durnych ograniczeń a jak jadą 70 na 50 to są jedynie mądrzy najmądrzejsi na świecie:) oni ustalać chcą normy, przepisy , stawiać znaki....chcą mieć wpływ na reczywistość a gdy jej nie mają to ją negują....takie przemądrzałki za kierownicą:)
                  • misiaczek1281 Re: Nagranie z ul. Sokratesa 03.11.19, 14:49
                    sle do szkoły to oni nie chodzili gdy była lekcja z fizyki o siłach tarcia, przyciągania ziemskiego, o tym po ilu metrach pojazd o masie x i prędkości y zatrzyma się....że przy 70-80 km/h zamiast 50km/h droga hamowania wydłuża się ….wiesz chociaż o ile? nie wiesz!!!
                    powiem ci : W przypadku suchego asfaltu droga zatrzymania samochodu wynosi 19 metrów przy prędkości 40 km/h, 44 metry przy 70 km/h. Jeżeli droga jest mokra wartości te wzrosną odpowiednio do 23 m, 57m.

23 metry dłuższe hamowanie na suchym i 26 metrów dłuższa na mokrym !!! i co mądralo? dalej twierdzisz że "policja się wykazuje"? że znaki są źle ustawione? a ty jeździsz super "szybko ale bezpiecznie"?
              • klemens1 Re: Nagranie z ul. Sokratesa 03.11.19, 16:37
                misiaczek1281 napisała:

> > Nie chodzi o to, co ja myślę. Piszę, jak jest.
                > > Za głupi jesteś, by to pojąć.
                > >
                > właśnie chodzi o to co myślisz....że myślisz że można bezkarnie piratować...

A nie można?

• misiaczek1281 Re: Nagranie z ul. Sokratesa 03.11.19, 21:52
                  klemens1 napisał:

> misiaczek1281 napisała:
                  >
                  > > > Nie chodzi o to, co ja myślę. Piszę, jak jest.
                  > > > Za głupi jesteś, by to pojąć.
                  > > >
                  > > właśnie chodzi o to co myślisz....że myślisz że można bezkarnie piratować
                  > ...
                  >
                  > A nie można?
                  >

ludzi którzy uważają że można i to robią powinno się zgłaszać do nagrody Darwina ;-)
                  • klemens1 Re: Nagranie z ul. Sokratesa 04.11.19, 10:40
                    misiaczek1281 napisała:

> klemens1 napisał:
                    >
                    > > misiaczek1281 napisała:
                    > >
                    > > > > Nie chodzi o to, co ja myślę. Piszę, jak jest.
                    > > > > Za głupi jesteś, by to pojąć.
                    > > > >
                    > > > właśnie chodzi o to co myślisz....że myślisz że można bezkarnie pir
                    > atować
                    > > ...
                    > >
                    > > A nie można?
                    > >
                    >
                    > ludzi którzy uważają że można i to robią powinno się zgłaszać do nagrody Darwin
                    > a ;-)

Odpowiedz na pytanie.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka