Dodaj do ulubionych

od jutra nowe przepisy

06.11.19, 17:08
www.youtube.com/watch?v=NR8YAK5YxU8&list=RDNR8YAK5YxU8&index=1

moto.pl/MotoPL/7,88389,25382401,od-jutra-nowe-kontrole-policyjne-policjant-wyskoczy-z-krzakow.html#s=BoxOpImg10
Obserwuj wątek
    • engine8 Re: od jutra nowe przepisy 06.11.19, 17:46
      "Policjanci będą mogli parkować na zakazach, wstawiać 500-złotowe mandaty za nietrzymanie rąk na kierownicy i sprawdzać przebieg samochodu."

Tak ze Misiaczku koniec z dlubaniem w nosie w czasie jazdy..
      No i jak ty teraz K bedziesz biegi zmienial kiedy masz trzymac obie rece na kierownicy to ja nie wiem... Chyba jedynie automat cie uratuje.

A moze wiesz jak ten Policjant bedzie sprawdzal przebieg samochodu na drodze?
      • engine8 Re: od jutra nowe przepisy 06.11.19, 17:52
        No wiedze ze Policja brdzi przy kazdej kontroli sprawdzac i spisywac przebieg...a za to ze kierowca zdejmie rece z kieorwnicy albo wysiadze bedzie mandat jak Pan wladza nie pozwoli...
        No to teraz jedzie niunia w mini i z dekoltem do pepka i Pan wladza zatrzymuje, kaze jej siedziec z rekami na kierownicy no i ma obowiazek spisac licznik....Wiec wsadza swoj lysy i smierdzacy leb do srodka .... i wierci ta glowa bo nie widzi dobrze tego licznika.... Myslisz ze niuni to bedzie tolerowac jak jej nosem po udach czy cyckach bedzie jezdzil i zamiast za to zaplacic to jeszcz bedzie straszym mandatem?
        • misiaczek1281 Re: od jutra nowe przepisy 06.11.19, 20:36
          engine8 napisał(a):

> No wiedze ze Policja brdzi przy kazdej kontroli sprawdzac i spisywac przebieg..
          > .a za to ze kierowca zdejmie rece z kieorwnicy albo wysiadze bedzie mandat jak
          > Pan wladza nie pozwoli...
          > No to teraz jedzie niunia w mini i z dekoltem do pepka i Pan wladza zatrzymuje
          > , kaze jej siedziec z rekami na kierownicy no i ma obowiazek spisac licznik..
          > ..Wiec wsadza swoj lysy i smierdzacy leb do srodka .... i wierci ta glowa bo n
          > ie widzi dobrze tego licznika.... Myslisz ze niuni to bedzie tolerowac jak j
          > ej nosem po udach czy cyckach bedzie jezdzil i zamiast za to zaplacic to jeszcz
          > bedzie straszym mandatem?

to już kwestia obyczajowo-techniczna:) a może ona by tak chciała ? ;) skąd wiesz? hehe
      • misiaczek1281 Re: od jutra nowe przepisy 06.11.19, 18:28
        engine8 napisał(a):

> "Policjanci będą mogli parkować na zakazach, wstawiać 500-złotowe mandaty za ni
        > etrzymanie rąk na kierownicy i sprawdzać przebieg samochodu."
        >
        > Tak ze Misiaczku koniec z dlubaniem w nosie w czasie jazdy..
        > No i jak ty teraz K bedziesz biegi zmienial kiedy masz trzymac obie rece na kie
        > rownicy to ja nie wiem... Chyba jedynie automat cie uratuje.
        >
        > A moze wiesz jak ten Policjant bedzie sprawdzal przebieg samochodu na drodze?

Parkować na zakazach? Nie....chodzi o podejmowanie czynności sluzbowych , oni są w pracy i ten przepis jest po to by jakiś cwaniaczek nie pstrykal fotek i nie wysylal na nich donosów ze źle parkują gdy muszą zatrzymać kogoś na gorącym uczynku kto robi wykroczenia w chwili i miejscu gdzie je robi by dalej nie jechal i nie lamal prawa....w Ameryce policja się nie bawi w grzecznych policjantów i nie obchodzi ich takie pierdoly ze krzywo parkują , by zatrzymać szaleńca pod wplywem narkotyków jadącego 140 w zabudowanym(u nas Zakopane niedawno)...wiesz co robi wasz amerykański policjant gdy nie trzymasz na jego polecenie rąk na kierownicy? wyjmuje klamkę i mierzy do Ciebie więc nie pitol że wasi stróże prawa mogą parkować przy interwencji gdzie chcą a nasi nie mają prawa! u was podobno więcej wolności ale jakiejś innej bo amerykańskiej czyli wolność dla ludzi a nie dla przestępców , gdy ktoś jest pirat drogowy i nagina prawo to wtedy dostaje mandat i po to są te przepisy ze szaleńców trzeba traktować surowo jak w Ameryce!!! popierasz kręcenie licznika skoro krytykujesz spisywanie jego stanu? normalnie sprawdzi, spojrzy na licznik, spisze przebieg i można jechać dalej, to trwa 30 sekund. Gdzie widzisz problem? aaa….no chyba że ktoś kręcil licznik to faktycznie może się bać:)
        • dodekanezowiec Re: od jutra nowe przepisy 06.11.19, 19:02
          Qrde A akurat niedawno czytałem wywiad z byłym ministrem spraw wewnętrznych Janikiem który się cieszył z tego że przyglądał policjantom iż nie mogą wyszukiwać z krzaków na kontrole. A wiedział o tym bo sam podpisał rozporządzenie:)
        • wislok1 Re: od jutra nowe przepisy 06.11.19, 19:12
          Jak spisanie przez policjanta stanu licznika ma udowodnic, ze ktos licznik przekrecil ???

Jesli policja bedzie parkowala na zakazach, to bedzie stwarzac zagrozenie dla bezpieczenstwa ruchu...
          W jakims celu tezakazy parkowania zostaly zrobione...
          I powiem ci w wielkiej tajemnicy, ze dlatego zostaly zrobione, ze parkowanie tam ZAGRAZA bezpieczenstwu ruchu...
          Czy tam stoi radiowoz, czy inne auto, skutek jest ten sam...
          Zagraza to bezpieczenstwu ruchu...

Caly post mnie przeraza, bo chcesz oddac policji wladze absolutna nad obywatelami, czyli policja panstwowa ma miec IDENTYCZNA role jak policja panstwowa w III Rzeszy, za Adolfa
            • misiaczek1281 Re: od jutra nowe przepisy 06.11.19, 20:34
              wislok1 napisał:

> Wszystko jest fajne, dopoki ciebie policja nie potraktuje tak, jak ty marzysz,
              > zeby traktowala innych, czyli lamiac prawo....

dopóki nie łamię prawa, nie prowokuję i nie obrażam policjanta to mnie tak nie potraktuje bo niby dlaczego miałby?....prawo ma stać po stronie obywatela i policjanta a nie bandyty...jak łamiesz prawo to masz się bać owszem....ale jak nie łamiesz to nie masz czego....proste?
                • misiaczek1281 Re: od jutra nowe przepisy 06.11.19, 21:51
                  wislok1 napisał:

> To jest niemozliwe, zeby byc az taki naiwna istota, ktora wierzy w bajki....

masz jakieś doświadczenia z policją ….? śmiało podziel się z kolegami :) zawsze jest jakiś powód, zgłoszenie...bez powodu nie interweniują bo po co? to nie naiwność...po prostu przestrzegam prawa na drodze i mam szacun do miśków:)
          • misiaczek1281 Re: od jutra nowe przepisy 06.11.19, 20:14
            wislok1 napisał:

> Jak spisanie przez policjanta stanu licznika ma udowodnic, ze ktos licznik prze
            > krecil ???
            a skąd teza że ma udowodnić? na potwierdzić stan licznika na dzień x. tylko tyle.
            Od wydawania wyroków jest sąd. Jeśli to zadziała prewencyjnie to sukces. Chodzi o zmianę mentalności. Żeby dać ludziom do myślenia.
            Jeśli choć raz to pomoże jakiemuś sądowi w udowodnieniu kręcenia to też sukces. Czyżbyś był za kręceniem liczników? nie? to czemu się doszukujesz problemu i sensacji tam gdzie ich nie ma?

> Jesli policja bedzie parkowala na zakazach, to bedzie stwarzac zagrozenie dla b
            > ezpieczenstwa ruchu...
            > W jakims celu tezakazy parkowania zostaly zrobione...
            > I powiem ci w wielkiej tajemnicy, ze dlatego zostaly zrobione, ze parkowanie ta
            > m ZAGRAZA bezpieczenstwu ruchu...
            > Czy tam stoi radiowoz, czy inne auto, skutek jest ten sam...
            > Zagraza to bezpieczenstwu ruchu...
            >
            ale bardziej zagraża szaleniec jadący 140 kmh w terenie zabudowanym...i jeśli zatrzymanie radiowozu na zakazie pomoże w zatrzymaniu takiego pirata to warto zaryzykować! mniemam że taka jest intencja ustawodawcy....legalizacja ścigania piratów i przestępców
            > Caly post mnie przeraza, bo chcesz oddac policji wladze absolutna nad obywatela
            > mi, czyli policja panstwowa ma miec IDENTYCZNA role jak policja panstwowa w III
            > Rzeszy, za Adolfa

bredzisz jak ślepy o kolorach...mamy demokracje i wolne niezawisłe sądy do których obywatel ma prawo się odwołać gdy stwierdzi że policja nie ma racji...nawet przy wystawianiu mandatu masz prawo go nie przyjąć i to sąd decyduje o karze a nie policjant więc żadnej władzy absolutnej policja nie ma ! a porównanie do Adolfa świadczy że nie masz pojęcia o historii o tym co się dzialo za Adolfa bo teraz żyjesz w państwie demokratycznym....Chodzi o to że przestępcy mają się bać policji jak w Ameryce gdzie policja wydaje polecenia a to kierowca ma się do nich stosować a nie dyskutować...jedź do Niemiec i zacznij dyskutować z policjantem, podważać jego kompetencje, mówić że nie ma racji, kłócić się , obrażać go to zobaczysz ….tam policjant najpierw wydaje polecenia a gdy się nie stosujesz mierzy i strzela do bandyty a później pyta go o zdanie i dyskutuje a w Polsce polski kierowca ma gdzieś policję, prawo i w razie mandatu próbuje się wymigać tłumaczyć , ściemniać byle tylko uniknąć mandatu i dalej jeździ jak wariat nie szanując prawa....i owszem i o to chodzi w tych przepisach by policjant wzorem ameryki budził szacunek i żeby kierowcy mieli szacunek do prawa bo dziś kierowcy olewają prawo policjanta co widać po nagminnym przekraczaniu prędkości gdy jade trasą 100 to mnie mijają każdy jedzie 120-130 a na ograniczeniu do 50 każdy jedzie 60-70 ...
            • wislok1 Re: od jutra nowe przepisy 06.11.19, 21:07
              ...jedź do Niemiec i zacznij dyskutować z policjantem, podważać jego kompetencje, mówić że nie ma racji, kłócić się , obrażać go to zobaczysz ….tam policjant najpierw wydaje polecenia a gdy się nie stosujesz mierzy i strzela do bandyty a później pyta go o zdanie

Ja pier..
              Jak ty bredzisz

Mieszkam w Niemczech, a ty po prostu nie masz zielonego pojecia, jak tam jest...
              • wislok1 Re: od jutra nowe przepisy 06.11.19, 21:15
                Czasy strzelania do ludzi, bo klocili sie z policja, skonczyly sie w 1945 roku...

Jakim trzeba byc skonczonym kretynem, 100% idiota, zeby myslec, ze w Niemczech policjant ma prawo zastrzelic czlowieka, ktory sie z nim kloci....

Masz pelne prawo w Niemczech nie przyjac mandatu, co moze przerodzic sie w klotnie...
                Wtedy sprawa wedruje do sadu...
                Oczywiscie obrazanie policjanta moze oznaczac spore klopoty, ale nie ma strzelania do obrazajacego...
                I policja MUSI udowodnic, ze funkcjonariusz zostal obrazony....
                Nie oplaca sie probowac OSZUKAC policjanta, wtedy kara moze byc tez dotkliwa...
                W grewchodzi grzywna, czasowe odebrania prawa jazdy,
                ale nie zastrzelenie----
                • misiaczek1281 Re: od jutra nowe przepisy 06.11.19, 21:47
                  wislok1 napisał:

> Czasy strzelania do ludzi, bo klocili sie z policja, skonczyly sie w 1945 roku
                  > ...
                  >
                  > Jakim trzeba byc skonczonym kretynem, 100% idiota, zeby myslec, ze w Niemczech
                  > policjant ma prawo zastrzelic czlowieka, ktory sie z nim kloci....
                  >
                  > Masz pelne prawo w Niemczech nie przyjac mandatu, co moze przerodzic sie w klot
                  > nie...
                  > Wtedy sprawa wedruje do sadu...
                  > Oczywiscie obrazanie policjanta moze oznaczac spore klopoty, ale nie ma strzela
                  > nia do obrazajacego...
                  > I policja MUSI udowodnic, ze funkcjonariusz zostal obrazony....
                  > Nie oplaca sie probowac OSZUKAC policjanta, wtedy kara moze byc tez dotkliwa..
                  > .
                  > W grewchodzi grzywna, czasowe odebrania prawa jazdy,
                  > ale nie zastrzelenie----

sorry...z tym strzelaniem to miałem na myśli Amerykę:) chodziło o to że tam nie ma sensu dyskutować bo nie wpłynie to na anulowanie lub zmniejszenie mandatu...a u nas ludzie dyskutują bo są widełki i liczą na ten niższy....o teraz się wyraziłem precyzyjniej
          • wislok1 Re: od jutra nowe przepisy 06.11.19, 19:22
            Dziś policjanci parkujący w miejscach niedozwolonych i prowadzący z nich kontrole drogowe muszą włączyć sygnały świetlne w radiowozie. Od 7 listopada nie będą musieli tego robić, nawet wtedy, gdy zaparkują samochód na chodniku czy wyspie przystankowej.

Do tej pory musieli sie ujawnic i pokazac, ze sa w danym miejscu, gdzie parkowanie jest zabronione...
            W pewnych okolicznosciach bylo to mozliwe...
            Teraz moga RUTYNOWO dzialac tak, ze dostali licnecje na lamanie przepisow prawa....
        • engine8 Re: od jutra nowe przepisy 06.11.19, 20:04
          Ty jak widac bywasz czest w Stanach i wszytko najlepiej wiesz...
          Naszym nie wolno robic "kontroli drogowej" ot tak bez powodu. Nie wolno zatrzymywac bez powaznego powodu (np za niezapiete pasy czy tez za brak przedniej tablicy rejestracyjnej. Nie wolno im robic tzw "pulapek" i naszym nie wolno wystawic ci mandatu na podstawie tylko pomiaru predkosci "szuszarka" - Policjant musi byc zdolny ustalic na wlasne oczy Twoja predkosc (albo jechac za Tobo co najmnije mile i ustalic predkosc na podstawie predkosci jego auta a potwoerdzic radarem) i jedynie potwierdzic urzedzeniem :) Tak, co rok kazdy "radarowiecc" aby moc uzywac suszarke musi przejsc test oceny predkosci z dokladnoscia do 5mph... Jeden u nas nie przeszadl wiec koledzu sie a niego smieja bo bedzie siedzila w biurze i zajmowal sie prewencja...
          Naszym nie wolno wkladac lba bez pozwolenia do auta ani w nim grzebac poniewaz to by sie rownalo rewizji a na to potrzeb nakazy prokuratora albo sadu.
          Ja doskonale wiem co robia nasi....
          Nikt mi nigdy nie kazal trzymac rak na kierownicy i nikt do mnie nie wystawial pistoletu.. Tak robiz tym co wiedza (po czytaniu nr rejestracyjnych) ze powinni sie tak zachwac.
          Tak z emisiu przestan pierdolic na temty na ktore pojecia zielonego nie masz.
          • misiaczek1281 Re: od jutra nowe przepisy 06.11.19, 20:28
            engine8 napisał(a):

> Nikt mi nigdy nie kazal trzymac rak na kierownicy i nikt do mnie nie wystawial
            > pistoletu.. Tak robiz tym co wiedza (po czytaniu nr rejestracyjnych) ze powinn
            > i sie tak zachwac.
            > Tak z emisiu przestan pierdolic na temty na ktore pojecia zielonego nie masz.

ale gdyby Ci kazał trzymać ręce na kierownicy to byś trzymał prawda? bo u was polecenia policjanta są święte! jest większy dostęp do broni i więcej strzelanin i dlatego jest taki przepis o trzymaniu rąk na kierownicy żeby kierowca pierwszy nie sięgnął za broń bo u was jest więcej takich szaleńców i więcej narkotyków....jak się zwracasz do policjanta? sir ? "proszę pana" tak? a u nas? u nas często dyskutują z policjantem, próbują się wymigać od mandatu, podają wymówki, ...sporo jest takich cwaniaczków...gdy przyjdzie fotka z fotoradaru z prośbą o podanie sprawcy to w 20% przypadków podają fikcyjne osoby by uniknąć mandatu...od niedawna ucieczka przed policją jest przestępstwem bo nie tak dawno była tylko wykroczeniem jak żucie gumy:) taka prawda...
    • klemens1 Re: od jutra nowe przepisy 06.11.19, 21:05
      Za dużo westernów się ustawodawca naoglądał.
      A z nowych przepisów to polecam obowiązkowy korytarz życia i obowiązek jazdy na suwak - właśnie od jutra, tj. 07 listopada 2019r. to zaczyna obowiązywać.
    • waga170 Re: od jutra nowe przepisy 06.11.19, 21:28
      Ja tylko czekam az ktos potraci pieszego (albo napadnie na bank) i bedzie spierdalal starym Polo w kolorze Polo Misiaczka, po czym ktos zadzwoni na policje… No jak juz w koncu Misiaczka wypuszcza i pozwola mu w obsranych ze strachu gaciach wejsc do Polo, to policjant powie Jeszcze przy okazji spiszemy licznik. I mam nadzieje ze pan policjant sie na pierwszej cyfrze pomyli o jeden czy dwa w dol :)
      • misiaczek1281 Re: od jutra nowe przepisy 06.11.19, 21:52
        waga170 napisała:

> Ja tylko czekam az ktos potraci pieszego (albo napadnie na bank) i bedzie spier
        > dalal starym Polo w kolorze Polo Misiaczka, po czym ktos zadzwoni na policje…
        > No jak juz w koncu Misiaczka wypuszcza i pozwola mu w obsranych ze strachu gaci
        > ach wejsc do Polo, to policjant powie Jeszcze przy okazji spiszemy licznik. I m
        > am nadzieje ze pan policjant sie na pierwszej cyfrze pomyli o jeden czy dwa w d
        > ol :)

ale bajki opowiadasz:) kto by napadał Polo na bank? przecież to ma tylko 75 koni ledwo jedzie hehe:)
        • misiaczek1281 Re: od jutra nowe przepisy 06.11.19, 21:57
          ps. a gdyby ktoś z was kupił auto z kręconym licznikiem? zgłaszacie to i nic...umorzone....i co? mówilibyście że policja nic nie robi:) a tu proszę....jednak coś robi...spisuje.......mogą mieć spisany jego przebieg sprzed 2 lat i jeśli kupiliście dziś to auto i jest na blacie niższy niż ten spisany to już macie pewność że kręcony :) a tak...żylibyście w nieświadomości bajkowej bo handlarz zapewniał że oryginał ;-)
    • waga170 Re: od jutra nowe przepisy 06.11.19, 21:54
      Prosze trzymac rece na kierownicy! Wiec od jutra bede wozil druga kierownice. Ciekawe czy kierownica od roweru wystarczy. Ale co ma zrobic ktos kto ma tylko jedna reke? Ukrasc komus reke? Kupic od zlodzieja, wozic pod siedzeniem i klasc ja na kierownicy w czasie kontroli?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka