Dodaj do ulubionych

Nowe kontrole - bardzo mi się to nie podoba

06.11.19, 18:15
moto.pl/MotoPL/7,88389,25382401,od-jutra-nowe-kontrole-policyjne-policjant-wyskoczy-z-krzakow.html#s=BoxOpImg11
"Według rozporządzenia, podczas każdej interwencji funkcjonariusz będzie musiał sprawdzić i zapisać przebieg kontrolowanego samochodu. Z kolei kierowca będzie miał obowiązek umożliwić policjantowi odczytanie wskazań licznika, a więc pozwolić mu zajrzeć do samochodu."

Po pierwsze odbieram to jako naruszenie mojej swobody - szczególnie w przypadku kontroli dla kontroli, która sama w sobie juz jest krokiem za daleko.

Po drugie, nic to absolutnie nie zmieni, poza tym, że obcy facet będzie mi sie bez powodu do auta ładować - co troche mnie obrzydza. I to pomimo, że (dzieki Klemens za pomoc w tej kwestii) jestem pedalem.

Ciekawe czy do schowków tez mi będzie zaglądać skoro już sobie dupe w środku posadzi...

A moze beda robic łabędzia przez okno i chuchać w twarz kierowcy? Fuj.

Auta w PL i tak maja przebiegi rejestrowane w stacjach kontroli - ilez to mozna oszukać? 5-10 kkm? To to tyle co nic.
A te sporwadzane skrecone juz przyjezdzaja.

Swoja droga ciekawe jak to bedzie z autami na obcych blachach???? ktos wie? Bo to ich dotyczy sie problem licznikow. Nie tych zarejestrowanych w PL.--
Pozdrawiam,
galtom

"Speed has never killed anyone, suddenly becoming stationary - that's what gets you." - Jeremy Clarkson
Obserwuj wątek
  • klemens1 Re: Nowe kontrole - bardzo mi się to nie podoba 07.11.19, 10:45
   galtomone napisał:

   > I to pomimo, że (dzieki Klemens za pomoc w tej kwestii) jestem pedalem.

   Zacząłeś coś w wątku obok mi udowadniać z cytatem i nagle przestałeś.
   Tak, wiem - akurat w tym momencie, gdy doszło do konkretów, "przestało ci się chcieć argumentować". To taki charakterystyczny punkt zwrotny u ciebie.
   To dopiero jest totalnie pedalskie.

  • dr.hayd Re: Nowe kontrole - bardzo mi się to nie podoba 07.11.19, 12:41
   Bez przesady, policjant też człowiek. A człowiek nie lubi się nadwyrężać głupią robotą jeśli nie musi. Najczęściej po prostu powie: podaj mi pan przebieg, bo muszę wpisać.
   Byłem wczoraj w warsztacie na zmianę opon, mają taką procedurę, że jest protokół zdawczo-odbiorczy. Po powrocie do domu zerknąłem we wpisany tam przebieg: taki to miałem ze 4 lata temu, jak pierwszy raz się pojawiłem w tamtym warsztacie :-)))
   A jak policjant chciał to już wcześniej miał możliwość wpakować Ci się do samochodu, tylko że pod jakimś innym pretekstem.
  • bolo2002 Re: Nowe kontrole - bardzo mi się to nie podoba 07.11.19, 16:35
   Teraz w Polsce -psy/przeważnie półgłówki!/ wlezą Ci do samochodu i każą tez jak w amerykańskim gangsterskim filme r łapy na kierownicę połozyć, a jak nie zechcesz to 500 zł mandatu dostaniesz od takiego . Co za chamstwo w tym kraju- i to PIS-dzielce wprowadzaja-bo kasa na debilne obiecanki Jareczka potrzebna. Wiadomo-wygospodarowac nie potrafia to od kierowców sobie wezmą - tak i inne 500 +, co to tez z podatków/ 8 nowych wprowadzili!/, co to sami wprowadzili. Za chwilę posiadanie samochodu bedzie w POlsce nieopłacalne-radarów tysiace, psy zza drzewa wyskakujace, mandaty potrójne i to chamstwo na drogach!
   • bruner4 Re: Nowe kontrole - bardzo mi się to nie podoba 07.11.19, 18:32
    To Tusk miał taki pomysł, by fotoradary masowo stosowane, wyciągały ile się da od kierowców, pomysł podchwytywały ochoczo gminy, tworząc nawet Straż Miejską, bo ta mogła legalnie używać fotoradaru. Planowano nawet zrezygnowanie z przyznawania punktów karnych, by uprościć procedury i zwiększyć wydajność systemu. Teraz szybko i sprawnie wprowadzono przepisy, na mocy których, policja wykonując zwykłe, rutynowe czynności, może całkiem legalnie przebywać w miejscach gdzie stwarza to zagrożenie dla uczestników ruchu drogowego- kierowców i pieszych. Ponadto dalej funkcjonują absurdalne przepisy, które zwalniają z mandatów drogowych naszych parlamentarzystów, a ci ludzie głosują przecież nad zmianą przepisów dotyczących mandatów i ich wysokości- ich to już nie dotyczy.
   • bruner4 Re: Nowe kontrole - bardzo mi się to nie podoba 08.11.19, 14:07
    Stare komunistyczne nawyki, -policja powinna trzymać ludzi za mordę a nie im pomagać- dlatego tyle tajniactwa, mandatów a mniej prewencji czy pomocy kierowcom na drodze (to w ogóle u nas brzmi abstrakcyjnie -żeby policja komuś pomagała- jest od karania), takie nawyki stare generacje policjantów, urzędników przekazują nowym. Dotyczy to zresztą nie tylko policji. Póki się nie wymieni decydentów i nie zreformuje policji to nic się nie zmieni.
    • engine8 Re: Nowe kontrole - bardzo mi się to nie podoba 08.11.19, 20:03
     O donosicielach co wysylaja fotki i filmiki z kamerek a Policja na podstawie takiego donosu wypisuje mandat...nie wpomniales?
     Ale donosicielstwo jest w Polskim prawie usankcjonowane jak podstawoy obowiazek obywatela

     "Art. 304 § 1 Kodeksu postępowania karnego stanowi:

     Każdy, dowiedziawszy się o popełnieniu przestępstwa ściganego z urzędu, ma społeczny obowiązek zawiadomić o tym prokuratora lub Policję."
     • bruner4 Re: Nowe kontrole - bardzo mi się to nie podoba 08.11.19, 20:49
      Wykroczenia drogowe nie zawsze robią z obywatela przestępcę, -kryminaliści a kierowcy łamiący przepisy to nie to samo. Ponadto rolą policji drogowej jest przede wszystkim prewencja - takie działania, które zapobiegają łamaniu przepisów ruchu drogowego, są one o wiele skuteczniejsze niż dzisiejsze policyjne tajniactwo, mające na celu głównie zwiększenie wpływu z mandatów. Widok umundurowanych funkcjonariuszy i oznakowanych radiowozów na drodze o bardziej poprawia bezpieczeństwo niż nieoznakowany radiowóz z tajniakami, szczególnie gdy ruch na drogach jest duży i tajniacy nie są w stanie ukarać nawet promila łamiących przepisy. A to co niektórzy nagrają kamerką i wyślą policji to zupełnie inna sprawa, ponadto takie doniesienia dotyczą raczej poważniejszych wykroczeń.
  • gzesiolek Re: Nowe kontrole - bardzo mi się to nie podoba 08.11.19, 14:37
   Znajomy kumpla z pracy co rok skręca o ok. 30tys km... w rzeczywistości po 5 latach ma już skręcone 120-150k km w tył... i miast mieć prawie 300k km na liczniku ma ledwo połowę z tego...
   Jeździ 2x w tygodniu trasy Polska Austria...
   Osobiście jakbym go spotkał to bym mu kopniaka w dupę sprzedał... A tak to robi za wioskowego bohatera co system omija i walczy z układem...
   • schweppes1 Re: Nowe kontrole - bardzo mi się to nie podoba 08.11.19, 14:49
    Jego licznik, jego sprawa. Nie wiem w ogóle jakim cudem wszedł przepis zabraniający cofanie licznika w prywatnych samochodach prywatnych właścicieli. To jest jakiś absurd i generalnie ludzi głosujących za tym to bym przepuścił przez komin w Oświęcimiu.

    A jak wymienię sobie licznik, bo się zepsuł, na taki z większym z przebiegiem, to mogę go cofnąć, czy nie?

    A jak wymienię na taki z mniejszym przebiegiem, to muszę mu dodać km?

    Co to w ogóle za patologia jest. Jebać kurwa ten zasrany PiS i wyrżnąć to do 10 pokolenia.
    • gzesiolek Re: Nowe kontrole - bardzo mi się to nie podoba 08.11.19, 15:02
     Byłoby tak jakby nie oszukiwał przy odsprzedaży... Póki jest jego to jego sprawa, ale przecież nie robi tego dla swojego samopoczucia tylko, żeby sprzedać za te 2-3 lata auto 2x drożej... Zapewniając, że licznik jest rzeczywisty, na stacjach przecież potwierdzany... a oszustami się brzydzę...
      • gzesiolek Re: Nowe kontrole - bardzo mi się to nie podoba 08.11.19, 15:26
       Jeszcze mi powiesz, że tysiące km nie mają żadnego wpływu na stan?
       Zrozum, że problem u nas jest w tym, że wszystkie auta mają poniżej 200k km (niezależnie od rzeczywistego)... Jakby każdy miał rzeczywisty to ludzie szybko by się nauczyli, że 200k km to nie śmierć dla większości samochodów...

       Jak jest licznik niech pokazuje prawdziwą wartość, albo niech zlikwidują liczniki... oszukana wartość licznika jest nadal oszustwem, zwłaszcza jak ta wartość jest wykorzystywana przy sprzedaży... a fakt wymiany/kręcenia licznika jest ukrywany...    • tbernard Re: Nowe kontrole - bardzo mi się to nie podoba 08.11.19, 18:48
     schweppes1 napisał:

     > Jego licznik, jego sprawa. Nie wiem w ogóle jakim cudem wszedł przepis zabrania
     > jący cofanie licznika w prywatnych samochodach prywatnych właścicieli. To jest
     > jakiś absurd i generalnie ludzi głosujących za tym to bym przepuścił przez komi
     > n w Oświęcimiu.

     Ja dodał bym do tego, że ten co by tobie porządnie pięścią wytłumaczył jak głupi jesteś, to też nie powinien być przez prawo nękany. Jego pięść i to jego sprawa co ze swoją pięścią robi.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka